Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Medale dla Fenix’a

Reprezentujący nowodworską sekcję szermierczą Fenix, 10 letni Filip Majewski zdobył tytuł Mistrza Polski w V Mistrzostwach Polski w Szabli Go-Now. Zawody odbyły się w dniach 10-11 listopada w Twierdzy Modlin.

O tytuły mistrzowskie w kilku kategoriach wiekowych walczyło ponad 90 zawodników z całego kraju. Nasza dosyć młoda (powstała 2011r. red.) sekcja szermiercza Fenix zaprezentowała się wspaniale zdobywając dwa tytuły. Mistrzem Polski w szabli w kategorii do lat 10-u został Filip Majewski. Na podium stanął też Jan Gessel, który w tej samej kategorii wiekowej wywalczył trzecie miejsce.
Bardzo dobrze zaprezentowali się też inni zawodnicy.
Hubert Stachowski w kat. do lat 10-u zajął czwarte miejsce a Paweł Zacharczyk w kat. pow. lat 18 zakończył zawody na 12 pozycji (na ponad 40 zawodników w niej startujących red.).
Świetnie walczyli panowie Jacek Boniecki i Mariusz Dudek. Ten pierwszy musiał uznać wyższość przeciwników z powodu kontuzji.

Listopadowe Mistrzostwa w Szabli Go-Now odbyły się w Twierdzy po raz pierwszy, jednak była to już 5-ta ich edycja w kraju. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Szermierczy i Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Ze strony obserwatorów mistrzostw dało się słyszeć słowa uznania dla ich organizatorów. Jak mówi trener Feniksa Ryszard Rogowski, jest duża szansa, że w przyszłym roku też będziemy gospodarzami tej imprezy, a zachwycony postawą swoich podopiecznych dodaje „w przyszłym roku natłuczemy wszystkich”.
Zmagania szablistów w twierdzy obserwowało wielu znamienitych gości m.in. najlepsi trenerzy szermierki w Polsce, dr hab. Wojciech Zabłocki – wielokrotny medalista olimpijski i mistrzostw świata oraz pięciokrotny mistrz Polski, Jan Pośnik – doradca Ministra Sportu w departamencie sportu wyczynowego, prof. Zbigniew Czajkowski – największy autorytet teorii i dydaktyki szermierki, Zbigniew Skrudlik – medalista olimpijski i mistrzostw świata oraz trener złotych medalistów olimpijskich. Rywalizacja sportowa została uświetniona uroczystymi obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę  Niepodległości.