Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Wielkie otwarcie i kolejne inwestycje w Bibliotece!

W środę, 17 października zapraszamy mieszkańców na wielkie otwarcie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Szczegóły zamieszczone są na plakacie. Prace które już zostały zakończone to nie ostatni etap inwestycji jakie  w najbliższym czasie będą realizowane w tej instytucji.

Już niedługo zaczną się prace remontowe przy zabytkowym budynku, na które udało się nam pozyskać dofinansowanie unijne w tym roku. Oznacza to m.in. odnowienie elewacji obiektu, w taki sposób aby była spójna z kolorystyką nowej bryły. Wykonane zostaną przy tym prace termomodernizacyjne z poszanowaniem detali architektonicznych zabytkowego budynku. W zakres prac wchodzi zarówno docieplenie ścian, fundamentów i dachu ale także wymiana centralnego ogrzewania i części okien. tektonicznych, wymienione zostaną okna.
To jeszcze nie wszystkie dobre wiadomości dotyczące Biblioteki. Na początku 2019 r. mieszkańcy Twierdzy Modlin będą mieli swoją filię biblioteki w zrewitalizowanym zabytkowym budynku położonym w centralnej części osiedla, tuż przy pętli autobusowej.
Dodatkowo mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za dofinansowaniem nowej placówki z budżetu obywatelskiego. W ramach zwycięskiego projektu zakupione zostaną  książki i komputery.

  • autor: MiPBP
  • 17.10.2018 r. o godz. 17:00 koncert z okazji otwarcia...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter