Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Trio Wojciecha Gogolewskiego – Skaldowie na jazzowo

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Nowodworskich Spotkań Jazzowych, które odbędzie się 14 listopada (środa). Tym razem na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury wystąpi Trio Wojciecha Gogolewskiego – SKALDOWIE NA JAZZOWO.

14 listopada (środa)
Godz. 19:00
Wstęp wolny
Nowodworski Ośrodek Kultury
Ul. Paderewskiego 1A

WOJCIECH GOGOLEWSKI, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu, znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak również w roli sidemana.
Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego AIR CONDITION, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzo¬wych Szwecji, Niemiec, Francji czy Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. „PORI JAZZ” w Finlandii, „MONTREAL JAZZ FESTIVAL” w Kanadzie czy „JAZZ JAMBOREE” w Warszawie. W latach 1988-1998 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych oraz grał koncerty w klubach jazzowych.
Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów F. Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin — pragnienie miłości”.
PAWEŁ PAŃTA - Jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy — był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową.
Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów — Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego, Włodka Pawlika, Filipa Wojciechowskiego.
Pańta jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów: „Night in Calisia” nagrodzonego statuetką GRAMMY w 2014 roku, „Anhelli”, „Tykocin” oraz ścieżki dźwiękowej do filmu „Rewers”.
ADAM LEWANDOWSKI gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie poprzez różne obszary muzyczne.
Od zespołów rockowych takich jak „Mech” poprzez muzykę country („Country Family”, „Lonstar Band”), pop (Anna German, grupa „VOX”, Martyna Jakubowicz), jako muzyk studyjny (np. płyty Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, musical „Kolęda Nocka”, muzyka do wielu filmów), po jego ulubiony jazz, gdzie grał z najlepszymi.

  • 14.11.2018 r. o godz. 19:00 zapraszamy do Nowodworskiego...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter