Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

BohaterON

„Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.
Niestety wśród kolejnych pokoleń wraz z biegiem czasu świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Chcemy im to dać…”
Uczniowie z grupy „0A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Odebrane na poczcie kartki wysłaliśmy uczestnikom powstania, których historie nas głęboko poruszyły. Poznaliśmy nie tylko tło historyczne tego wydarzenia, ale również sukcesy, dramaty i emocje każdego z Powstańców.
Wysłane kartki to hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.

  • autor: Magdalena Kujawa
  • Uczniowie z grupy „0A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym...
    Uczniowie z grupy „0A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON.

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter