Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Straż Miejska

Stronicowanie

 • Nowodworska Straż Miejska pomaga zwierzętom

  Nowodworska Straż Miejska pomaga zwierzętom

  2020.07.24

  Mimo wakacji i urlopów lipiec to pracowity czas dla Straży Miejskiej, nie tylko pod względem codziennych działań na rzecz społeczności lokalnej, ale również pomocy zwierzętom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia.

  W ostatnim czasie udzielono pomocy dwóm łabędziom, z których jeden miał złamane skrzydło, a drugi pływał z haczykiem utkwionym w przewodzie pokarmowym. Oba po konsultacjach i wstępnej pomocy weterynaryjnej zostały przetransportowane przez nas do ptasiego azylu w ZOO w Warszawie, gdzie udzielono im specjalistycznej pomocy. 
  Poza ptakami, które znalazły się w niebezpieczeństwie, zgłoszenia dotyczyły również psów. Jeden z nich błąkał się przy bloku, natomiast drugi zaklinował się na balkonie. Po przybyciu na miejsce pierwszego wezwania, strażnicy stwierdzili, że jest to zadbany pies, który nie posiada identyfikatora. Został on przewieziony do MZO i umieszczony w kojcu. Informacja o psie została zamieszczona w Internecie. Właścicielka psa zgłosiła się po zwierzę następnego dnia. Drugi czworonóg, który zaklinował się między barierką, a ścianą został uwolniony przez przybyłych na miejsce strażników, którzy w trakcie oczekiwania na pomoc z PSP, samodzielnie przystąpili do działań. Dzięki wielu próbom udało im się uratować psa, a pomoc PSP nie była już konieczna.
  Dwa dni później kolejny mieszkaniec zgłosił problem nietoperza uwięzionego pod sufitem swojego balkonu. Po przybyciu na miejsce i wstępnym rekonesansie stwierdzono, że nietoperz ma złamane skrzydło. Został on umieszczony w klatce i po konsultacji weterynaryjnej przewieziony do „Ptasiego Azylu” w celu dalszej rekonwalescencji. 
  Mimo ograniczonych możliwości technicznych staramy się zdążyć z pomocą każdemu zwierzęciu, dlatego też dziękujemy za zaufanie i przekazane nam informacje.


   

 • Znaleziono psa

  2019.10.07

  Około godziny 20:00 w piątek 4 października znaleziono psa, który przebywał bez opieki w okolicy osiedla Pólko. Osoby posiadające informację na temat psa, którego zdjęcia publikujemy proszone są o kontakt z dyżurnym SM pod nr telefonu 22-51-22-112.

 • Znaleziono psa

  2019.07.11

  W dniu dzisiejszym został około godziny 13: 00 w rejonie osiedla Pólko został znaleziony pies, mieszaniec maści koloru czarnego z białą łatą z przodu. Zwierze nie posiadało cech identyfikacyjnych, w dniu jutrzejszym zostanie przewiezione do schroniska. Osoby posiadające wiedzę na temat psa, którego zdjęcie publikujemy proszone są o kontakt z dyżurnym nowodworskiej straży miejskiej pod nr tel. 22-51-22-112.

 • Uszkodzenie mienia

  2019.07.10

  W czwartek 4 lipca b.r. około godziny 23:15 mężczyzna dokonał zniszczenia mienia należącego do miasta przy ul. Dworcowej. Zdarzenie to zostało zarejestrowane kamerą miejskiego monitoringu, jak się okazało oprócz tego czynu operator zarejestrował drogę sprawcy do jego miejsca zamieszkania. Przybliżony koszt naprawy wynosi około 1512 zł. w związku z tym nowodworska straż miejska przekazała sprawę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgodnie z właściwością rzeczową.

 • Zdarzenie w parku im. J. Wybickiego

  2019.07.05

  Pragniemy poinformować mieszkańców, iż funkcjonariusze nowodworskiej straży miejskiej ustalili mężczyznę, który w dniu 29 czerwca b.r. dopuścił się nieobyczajnego wybryku w fontannie na terenie parku im. J. Wybickiego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego, z którego zabezpieczono nagranie wideo, w tej sprawie straż miejska prowadzi czynności wyjaśniające mające na celu skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • Profilaktyka w SP Nr 5

  Profilaktyka w SP Nr 5

  2019.05.28

  Dzięki ładnej pogodzie 27 maja w poniedziałek na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych ze strażnikiem miejskim. Czerwiec to miesiąc, w którym uczniowie klas czwartych przystąpią do egzaminu na kartę rowerową, dla tego właśnie insp. Marcin Czyrka z nowodworskiej straży miejskiej spotkał się z dziećmi, aby przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych

 • Miejski monitoring coraz większy….

  2019.01.14

  Zwiększa się obszar miasta objęty miejskim monitoringiem. Zgodnie z zamierzeniami w naszym mieście przybywa kamer rejestrujących obraz, obecnie są już w każdej dzielnicy.

  Najwięcej kamer, bo 11 jest w centrum miasta, w Parku Wybickiego i jego okolicach jest 9. Na osiedlu „Pólko” jest już 5 kamer, na Nowodworzance są 3. Na terenie Osiedla Młodych jest 7 kamer, natomiast w Modlinie i Modlinie Twierdzy są po 3 kamery.

  Jednocześnie informujemy mieszkańców, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zarejestrowany obraz zdarzeń, niezawierający dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania karnego albo postępowanie w sprawach o wykroczenia lub dowodów mających znaczenie dla tych postępowań, przechowujemy przez okres 50 dni od daty dokonania nagrania, poczym ulega on zniszczeniu.                              

 • O krok od tragedii

  2019.01.08

  Około godziny 21:00 w piątek 4 stycznia b.r. do dyżurnego nowodworskiej straży miejskiej zadzwoniła osoba informując o leżącym na torach mężczyźnie w rejonie dworca kolejowego w Modlinie Starym. Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol, który potwierdził tą informację, funkcjonariusze po upewnieniu się od pracownika kolei, że ruch pociągów został wstrzymany na szlaku udali się do mężczyzny, który kurczowo trzymał się szyny kolejowej oraz nie reagował na polecenia. Strażnicy chcąc jak najszybciej zabrać mężczyznę z toru użyli środków przymusu bezpośredniego i przetransportowali go w bezpieczne miejsce. Ujęty mężczyzna został przekazany policji, należy nadmienić, że podczas wieloletniej służby na terenie miasta, strażnicy już po raz trzeci zapobiegli tragedii na torach. Dzięki sprawnej i szybkiej reakcji strażników nie doszło również do większych utrudnień w ruchu pociągów na tym odcinku szlaku kolejowego.

 • Pamiętajmy...

  2018.10.31

  Zapalmy symboliczny znicz w szczególności tym nieznanym żołnierzom, których bliscy zapalić im nie mogą.
  Pamiętajmy.
   

 • Pies na murze

  2018.08.27

  Podczas sobotniego patrolu 25 sierpnia strażnicy otrzymali informację o psie, który przebywa w rejonie Korony Utrackiej, według informacji zwierzę prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce gdzie po pewnym czasie zauważyli na murze psa, który nie potrafił z niego zejść. Małego czworonoga bezpiecznie zabrano z tego miejsca i przewieziono do lecznicy weterynaryjnej „Mastif”, gdzie z pomocą personelu przychodni pies w bardzo krótkim czasie został oddany do adopcji.

Stronicowanie

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter