Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Nowodworski Klub Automobilowy

Nowodworski Klub Automobilowy założony 15 października 2016r. działa i rozwija się prężnie mimo niewielkiej, jak dotychczas, ilości członków zwyczajnych.
Oprócz członków zwyczajnych powołaliśmy Kapitułę Członków Honorowych, osób, które od lat pomagają nam przy organizacji naszych imprez. Kapituła została zatwierdzona w grudniu 2016r.
Nie jest to ciało hermetyczne, stale się powiększa liczebnie, bo jak się okazuje, nie brak w naszym mieście Ludzi Dobrej Woli.
Jak co roku organizujemy Nowodworski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - w tym roku odbędzie się on w dniach 24-27 maja. Będzie to już osiemnasta edycja tej imprezy.
Tegoroczny rajd jest wyjątkowy - nosi bowiem tytuł „100-letnie automobile na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Weźmie w nim udział aż 10 stuletnich automobili.
Najstarszy jest Windhoff 1902 (rok produkcji red.). Przyjedzie na nim wierny uczestnik naszych rajdów Jaroslav Śery z małżonką Libuśe Śery z Czech. Poza tym zgłosiły się załogi z Litwy, Łotwy, Słowacji, Niemiec, Węgier i oczywiście z Polski. Są to pojazdy wyjątkowe, niejednokrotnie unikaty muzealne. Konkurs Elegancji odbywający się w Parku im. J. Wybickiego pragniemy rozbudować o Piknik Motoryzacyjny, konkursy, stoiska, nagrody. Chcemy złożyć też kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego.
Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.     
15 sierpnia ub. r. powołaliśmy Komisję Rewizyjną, jako organ kontroli wewnętrznej.
Regularne zebrania Zarządu i Komisji Rewizyjnej odbywają się 1-2 razy w miesiącu.
17 listopada ub. roku w gościnnie użyczonej przez NOSiR sali konferencyjnej odbyło się I Uroczyste Doroczne Zebranie Kapituły Członków Honorowych wraz z Zarządem i Komisją Rewizyjną, prowadzone przez Ewę Parol-Bartnicką - Prezesa Klubu. Była to prawdziwa burza mózgów. Najwięcej pomysłów „podrzucili” nam Pan Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta, Członek Honorowy nr 1 oraz Pan Krzysztof Kapusta – Dyrektor NOSiR.
W tym roku, oprócz rajdu pojazdów wyprodukowanych przed 1945 rokiem, mamy zamiar zorganizować I Rajd Klasyków tzn. pojazdów do 1969r. Odbędzie się on 22 września 2018 r. Będzie to impreza jednodniowa.
Zapraszamy wszystkich do udziału.
Bliższe szczegóły ogłosimy po 15 sierpnia 2018 r.  
Ogłaszamy również nabór na członków Klubu. Wszyscy chętni posiadacze pojazdów zabytkowych będą mile widziani.

  • autor: Ewa P-B; foto: Maria I
wyświetl galerię w Cooliris
  • I Uroczyste Doroczne Zebranie Kapituły Członków Honorowych.
  • I Uroczyste Doroczne Zebranie Kapituły Członków Honorowych.
  • I Uroczyste Doroczne Zebranie Kapituły Członków Honorowych.
  • I Uroczyste Doroczne Zebranie Kapituły Członków Honorowych.

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter