Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Więcej niż kino - Juliusz

WIĘCEJ NIŻ KINO
22.03.2019 r. godz. 18:30
Nowodworski Ośrodek Kultury ul. I. Paderewskiego 1a

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.
Podczas najbliższego spotkania z cyklu "Więcej niż kino" obejrzymy znakomitą komedię wyreżyserowaną przez Aleksandra Pietrzaka pt. „Juliusz” (2018). Naszym gościem wieczoru będzie Krzysztof Jan Materna – polski konferansjer, satyryk, aktor, reżyser i producent telewizyjny. Spotkanie poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

O filmie:
„Juliusz” (2018)
reżyseria: Aleksander Pietrzak
scenariusz: Kacper Ruciński
produkcja: Polska, 2018
gatunek: komedia
barwny, 93 min

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…
(źródło: www.filmpolski. pl)

Gość wieczoru:
Krzysztof Jan Materna (ur. 28 października 1948 r. w Sosnowcu) – polski konferansjer, satyryk, aktor, reżyser i producent telewizyjny.
Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Sosnowcu. Rozpoczynał karierę jako pracownik Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, był reżyserem oraz dyrektorem artystycznym koncertów na festiwalach opolskich i sopockich.
Współtwórca programów radiowych i telewizyjnych, m.in.: „Spotkania z balladą”, „60 minut na godzinę”. Pod koniec lat 80. i na początku 90. XX wieku wraz z Wojciechem Mannem tworzył duet telewizyjny realizując programy:
• w Telewizji Polskiej,
• Mądrej głowie,
• Za chwilę dalszy ciąg programu,
• MdM,
• MdM po godzinach,
• w 2005 powrócili do Telewizji Polskiej z programem MaMa,
• w 2007 prowadzili program Mc² czyli maszyna czasu Manna i Materny w TV Puls
• M kwadrat.

Wspólnie z Mannem zajął 1. miejsce w ankiecie „Polityki” na najważniejsze osobowości telewizyjne. Jest miłośnikiem gry w golfa, tenisa i piłki nożnej. Kolekcjonuje sztukę współczesną.
Jest współpracownikiem Internetowego Radia Baobab, gdzie prowadzi cykl audycji „Z pamięci Krzysztofa Materny” oraz wspólnie z Wojciechem Mannem Między nami-dziadami i O radiach i magnetofonach.
20 maja 2009 r. z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.
Od września 2012 do czerwca 2014 razem z Grzegorzem Markowskim prowadził czwartkową audycję „Daję słowo” w Radiowej Jedynce.

  • autor: Sylwia Ciuchta
  • 22.03.2019 r. godz. 18:30 w Nowodworskim Ośrodku Kultury...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter