Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Będzie bezpieczniej – nowy posterunek Straży Miejskiej na lotnisku!

Z końcem września na nowodworskim lotnisku został utworzony nowy posterunek Straży Miejskiej. Strażnicy będą pomagać innym służbom lotniskowym w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa pasażerów na terenie wokół lotniska. Będą też mieli łatwiejszy dojazd do Twierdzy Modlin, gdzie w związku z ponownym uruchomieniem portu lotniczego Warszawa – Modlin spodziewana jest większa ilość interwencji.

Straż Miejska będzie miała posterunek w specjalnie przeznaczonym na ten cel baraku, który ustawiony będzie przy drogach rozjazdowych do portu.

Oddelegowani tam do pracy strażnicy będą,  zgodnie ze swoimi kompetencjami, dbać o ład i porządek na terenie otaczającym terminal. Tym samym będą wspierać pozostałe służby lotniskowe w zapewnieniu bezpieczeństwa podróżnych. 

Już wcześniej w związku z dużą ilością pasażerów dochodziło na terenie lotniska do różnego rodzaju zakłóceń porządku. Były to m.in. osoby nietrzeźwe jak również kierowcy parkujący swoje pojazdy na terenie Twierdzy Modlin w miejscach niedozwolonych. Teraz, nowodworscy strażnicy będą mieli łatwiej interweniować bo nie będą musieli przeprawiać się przez często zakorkowany most na Narwi.

Obecnie trwa nabór na trzy stanowiska strażników do formacji. Dokumenty aplikacyjne można składać do 7 października. Szczegółowe wymagania dla kandydatów ujęte są w ogłoszeniu dostępnym na bip.nowydwormaz.pl w zakładce Aktualne Nabory. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Zbieramy elektroodpady!

Zbieramy elektroodpady!

Nowodworscy ekostrażnicy oraz firma AGA-MET Agnieszka Golejewska organizują kolejną zbiórkę elektroodpadów. W przeciwieństwie do poprzedniej, tym razem wszystko odbędzie się jednego dnia.

Akcja zbierania elektroodpadów odbędzie się we wszystkich dzielnicach miasta w jednym terminie. Ekostrażnicy i przedstawiciele Aga-Metu odbiorą śmieci  5 października (sobota) w  godz. 9:00-14:00.

Kontenery będą ustawione we wszystkich dzielnicach miasta. Wykaz miejsc zbiórki zamieszczamy poniżej.  

Organizatorami akcji są Straż Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim oraz firma Aga-Met Agnieszka Golejewska, która jednocześnie ponosi wszystkie koszty związane z akcją.

Ważne!

Osoby starsze, które mają trudności w poruszaniu się, niepełnosprawne bądź wszyscy Ci, którzy mogą mieć problem z dostarczeniem odpadów do wyznaczonych miejsc mogą skontaktować się z firma Aga-Met, celem umówienia się na odbiór sprzętu.

Firma zapewnia, że wykona usługę nieodpłatnie. Telefon, pod który można dzwonić to:

22 775 24 34 lub 508 398 815

Punkty zbiórki:

1.Pawilon handlowy, Modlin Twierdza

2.Poczta, Modlin Twierdza

3.Tyły Klubu Garnizonowego Twierdza Modlin (GKO)

4.Sklep spożywczy, ul. Mieszka I Modlin Stary

5.Sam. ul. Kolejowa Modlin Stary

6.Targowisko Manhattan

7.Plac Solny

8.Pawilony, ul. Paderewskiego

9.ul. Długa, Nowodworzanka

10. Polo Market, Osiedle Młodych

11.4 Asy i Pizzeria La Famille, ul. Wojska Polskiego Osiedle Młodych

12. Publiczne Gimnazjum nr 2, ul. Młodzieżowa Osiedle Młodych

13.Sklep spożywczy, ul. Okunin

14.Sklep spożywczy, ul. Spokojna

Liściasty jeż

„Kolczasta kulka i wąski ryjek. Co się w ogrodzie wśród liści kryje? Czy ty już wiesz, że jest to… jeż”. Tą zagadką wychowawczyni grupy Mali Odkrywcy z Publicznego Przedszkola nr 1 rozpoczęła zajęcia plastyczne pt. "Liściasty jeż". To pierwsze zajęcia w tym roku, na których dzieci wykonywały prace plastyczne z „darów jesieni”. Liście, kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki a nawet dynie to materiał, z którego tej jesieni grupa wykona jeszcze wiele ciekawych prac. Jesień wcale nie musi być smutna. Na początku zajęć wychowawczyni grupy pokazała dzieciom zdjęcia jeży żyjących w naszych lasach. A także opowiedziała o ich zwyczajach, czym się odżywiają i gdzie je można spotkać. Następnie dzieci dokładnie obejrzały figurki rodziny jeży i przystąpiły do wykonywania prac plastycznych. Na wstępie pokolorowały nóżki i spiczasty ryjek jeża zakończony noskiem. Najtrudniej było dzieciom przykleić drobne listki paproci – tak, by te przypominały nastroszone igły pokrywające jeża. Było to zadanie wymagające dużej precyzji i staranności. Prace plastyczne wyszły ciekawie i oryginalnie. Bo przecież wiadomo każdy artysta ma swoje spojrzenie na to co tworzy. Na przedszkolnej wystawie prace prezentowały się wspaniale.

  • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

63 Dni Powstania Warszawskiego

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na program słowno-muzyczny poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego pt. "63 Dni Powstania Warszawskiego" w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE pod kierownictwem artystycznym Marka Tomczaka.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
1 października 2013 r. godz. 18:00

WSTĘP WOLNY

  • autor: NOK
  • -

Przedostatni maraton sezonu 2013 Merida Mazovia MTB w Nowym Dworze Mazowieckim!

Przed zawodnikami największego cyklu imprez rowerowych w Polsce, Merida Mazovia MTB Marathon, pozostał jeszcze tylko jeden, finałowy start. W niedzielę 22 września w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się przedostatni, XVI start sezonu 2013. Sportowym emocjom towarzyszyło odkrywanie malowniczych terenów okolic Narwi i Natura 2000. Wielki finał rywalizacji odbędzie się już 6 października na Orlen Arenie w Płocku.

Start i meta maratonu w Nowym Dworze Mazowieckim zlokalizowane były na Stadionie Świtu. Sam maraton przejdzie do historii cyklu jako jeden z najtrudniejszych na Mazowszu, między innymi ze względu na nowopowstałą trasę w gminie Wieliszew. Dzięki niej Mazowsze może przestać być kojarzone z płaskimi trasami i stać się doskonałym terenem do górskiej jazdy. Oficjalne otwarcie tej trasy odbędzie się 5 października podczas przejazdu, który stanowić może doskonałą rozgrzewkę przed finałem w Płocku. Na obu imprezach start zapowiedziała najbardziej utytułowana zawodniczka MTB, Norweżka Gunn-Rita.

W Nowym Dworze Mazowieckim zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach. Dystans Hobby liczył 9 km, zawodnicy dystansu Fit mieli do przejechania 36 km, a dystans Mega miał 65 km. Mieszkańcy zmierzyli się w odrębnej klasyfikacji na każdym dystansie, a dodatkową atrakcją przejazdu była premia Wójta Wieliszewa Pawła Kownackiego.

Najszybszym zawodnikiem na dystansie Hobby był Kacper Macieja (00:19:18) z WSKG Terbud Team, drugi był Patryk Dąbski (Sante BSA Tour) z czasem 00:19:22, a trzeci Kacper Szabłowski (BGŻ - KK24h), który pokonał trasę w czasie 00:19:50. Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Aleksandra Lach (UKK.BDC Huragan Wołomin) z czasem 00:20:49, druga linię mety przekroczyła Ewelina Nowak (00:24:13), a trzecia była Hanna Praszczałek (Algorytm – Dynamik) z czasem 00:25:02.

Dystans Fit najszybciej (01:19:49) pokonał Tomasz Bednarski z Legion-serwis Active Jet Merida Team, drugi był Kamil Karwat (Świat Rowerów Kellys Team) z czasem 01:20:47, a trzeci Łukasz Ziemka (01:21:21) z Banaszek Duda Jamis Team. W kategorii kobiet najszybsza była Maja Wiśniewska (WARBUD - WARTO BUDOWAĆ) z czasem 01:35:52, drugi czas (01:36:03) należał do Olgi Niewiarowskiej, a trzecia była Aleksandra Rudzińska z czasem 01:36:51.

Na dystansie Mega najszybszy był Artur Korc (Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) z czasem 02:28:08, drugi był Adrian Jusiński (02:28:52) z BSA Pro Tour, a trzeci linię mety przejechał Paweł Kowalkowski (Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) z czasem 02:28:54. Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Krystyna Żyżyńska (MYBIKE.PL) z czasem 03:00:05, druga była Anna Klimczuk (03:01:50) z Świat Rowerów Kellys Team, a trzecia trasę pokonała Zofia Sołtys (VELMAR.PL - MERIDA TEAM) z czasem 03:05:49.

Do dyspozycji zawodników było odpowiednio przygotowane zaplecze oraz wiele atrakcji. Mogli skorzystać z pryszniców i szatni, a także serwisu rowerów zorganizowanego przez firmę Shimano. Na trasie umiejscowione były bufety z napojami i przekąskami, a po przejeździe na zawodników czekał regeneracyjny posiłek. Najlepsi w swoich sektorach zawodnicy i zawodniczki dystansu Mega zostali nagrodzeni kolarskimi koszulkami i wodoodpornymi odtwarzaczami mp3 SONY WALKMAN® NWZ-W273, co pozwoliło Mazovii uhonorować wytrwałość jak największej liczby uczestników.

Najmłodsi fani rowerów mogli wziąć udział w Mini Wyścigu, bawić się na placu zabaw oraz doskonalić jazdę na rowerkach biegowych Puky Race.

Wielki finał cyklu odbędzie się 6 października w Płocku, a zapleczem rywalizacji będzie nowoczesny obiekt Orlen Arena. Po maratonie odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników całego cyklu, a także losowanie atrakcyjnych nagród.

Serdecznie zapraszamy na wielki finał Merida Mazovia MTB 2013 w Płocku!

Szczegółowe informacje, relacja oraz zdjęcia z maratonu na: www.mazoviamtb.pl

Kontakt do biura zawodów:
Katarzyna Krakowiak, tel. +48609084184
e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

Kontakt dla mediów:
Sylwia Lewandowska, High Quality Zone, tel. +48606499888
e-mail: highqualityzone@highqualityzone.pl

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

50-lecie pożycia małżeńskiego - "Złote Gody"

W związku z przygotowywaniem wniosków do Prezydenta RP o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim prosi o zgłaszanie par małżeńskich, które obchodzą jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego i są mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego.

Informacje o kandydatach można zgłaszać:

· osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim (pok. nr  9 i 11),

· telefonicznie – 22 512 22 71, 512 22 72, 512 22 73 do 31 grudnia 2013 r.

  • -

Ryanair ogłasza pierwsze 2 polskie połączenia krajowe

Uwaga na oszustów!

Szanowni Państwo,

W dniu 25 września otrzymaliśmy od jednego z uczestników projektu „Ekologiczny Nowy Dwór Mazowiecki – kolektory słoneczne dla mieszkańców” informację, że doszło do próby podszywania się pod firmę, która dostarczy i zamontuje kolektory słoneczne. Oszuści, podający się za wykonawcę, powołują się na Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jednocześnie informujemy, że przetarg jest jeszcze w toku i firma wykonawcza nie jest jeszcze znana. Wykonawca uprawniony do montażu kolektorów musi posiadać pisemne upoważnienie wystawione przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i podpisane przez Burmistrza Miasta. Jeśli u Państwa pojawią się osoby, które podają się za wykonawcę, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami pod numerem telefonu: 22 512-22-38.

Urząd Miejski

XXII Międzynarodowym Turnieju Miast Kopernikańskich

Siedmiu nowodworskich bokserów wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Miast Kopernikańskich, który odbył się w dn. 20-22.09.2013 r. w Grudziądzu.
Najlepszą ekipą okazała się Kadra Warszawsko-Mazowieckiego OZB.


WYNIKI:

JUNIOR
Kategoria 49kg
Słomiński Jakub (WDA Świecie) vs Łęgowski Michał (Bokser Chojnice) 3:0

Kategoria 56kg
Twardy Sławomir (Zawisza Bydgoszcz) vs Tobiasz Mariusz (Champion N.D.Maz.) 0:3

Kategoria 60kg
Askierow Ismail (Rosja) vs Bohaterowicz Krystian (BKS Gorzów Wlkp.) 3:0

Kategoria 64kg
Alban Luci (Szwecja) vs Gierszewski Karol (Novi Polnica) 2:1

Kategoria 69kg
Holka Kamil (BKS Gorzów Wlkp.) vs Kowalczyk Mateusz (Champion Wołomin) 0:3

Kategoria 75kg
Wiśniewski Michał (Champion N.D.Maz.) vs Przewięźlikowski Adrian (Tygrus Elbląg) WO

Kategoria 81kg
Trybuch Mateusz (Champion N.D.Maz.) vs Staszewski Rafał (Kontra Elbląg) 3:0

Kategoria 91kg
Sosnowski Jan (Astoria Bydgoszcz) vs Grabiec Radosław (MKS Start Grudziądz) 0:3

MŁODZIK
Kategoria 54kg
Praszczuk Denis (Rosja) vs Jakubi Karol (Niedźwiedź Kętrzyn) 0:3

KADET
Kategoria 50kg
Szersziniow Władimir (Rosja) vs Kacprowicz Marcin (Champion N.D.Maz) 3:0

Kategoria 54kg
Borzecki Norbert (Champion N.D.Maz.) vs Pawlikowski Maikiel (Zagłębie Konin) 3:0

Kategoria 57kg
Owczarek Mateusz (Tygrys Elbląg) vs Wojciechowski Kacper (Champion N.D.Maz.) 0:3

Kategoria 60kg
Cichy Patryk (Boks Poznań) vs Maciejewski Dawid (MKS Start Grudziądz) 0:3

Kategoria 63kg A
Kamiński Mateusz (Astoria Bydgoszcz) vs Zyguła Łukasz (SAKO Gdańsk) 0:3

Kategoria 63kg B
Ardaszev Duda (Szwecja) vs Łagunionek Cezary (SAKO Gdańsk) 0:3

Kategoria 66kg
Maciejewski Krzysztof (Start Grudziądz) vs Orzech Tobiasz (UOLKA) 1:2

Kategoria 70kg A
Zaręba Hubert (BKS Gorzów Wlkp.) vs Walkowski Emil (Champion Wołomin) 0:3

Kategoria 70kg B
Tobera Mikołaj (Sokół Piła) vs Zacharski Bartosz (Champion N.D.Maz.) 3:0

Kategoria 75kg Al Temimi Kamil (SAKO Gdańsk) vs Długołęcki Sebastian (Pomorzanin Toruń) AB2

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Oddaj krew dla Rafała

Bezpłatne kursy komputerowe

  • -

XXVII Jesienna Wystawa Psów Rasowych

  • -

Uroczyste poświęcenie plecaków w kościele św. Barbary

8 września o godz. 10.30 w kościele św. Barbary rozpoczęła się msza święta z udziałem dzieci, które przyniosły ze sobą plecaki i przybory szkolne do poświęcenia. Uczniowie przybyli do kościoła aby prosić Pana Jezusa o pomyślność w nauce w nowym roku szkolnym.

Po obrzędach wstępnych i liturgii słowa, prowadzący mszę świętą ksiądz Marek zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej rozmowy na temat mądrości. Przywołał przy tym obraz Matki Teresy z Kalkuty, która nazywała samą siebie "małym ołówkiem w ręku Boga". Ksiądz Marek zachęcał nas, abyśmy stali się także takimi ołówkami i zawsze poddawali się woli Bożej, a wtedy z naszego życia stworzymy piękne dzieło. Dowiedzieliśmy się również, że mądrość i wiedza, to nie to samo. Mądrość zyskujemy tylko wtedy, gdy żyjemy w jedności z Panem Bogiem. Piosenka zespołu „Arka Noego” pt. „Olej w głowie”, którą wspólnie wysłuchaliśmy potwierdziła te słowa.

W podziękowaniu za poświęcenie plecaków i cenne porady przedstawiciele uczniów ofiarowali w darze szkolny plecak, słuchawki oraz wodę, wino i chleb. Następnie uczestniczyliśmy w liturgii eucharystycznej, wysłuchaliśmy ogłoszeń parafialnych i po zakończeniu mszy świętej, z Bożym błogosławieństwem i plecakiem cennych rad udaliśmy się do domów.

  • autor: Adrianna Wacko
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Ożywiony Nosferatu

Bieżący sezon kulturalny w naszym ośrodku rozpoczęliśmy wydarzeniem w formie, którą pierwszy raz prezentowaliśmy naszej publiczności: był to film niemy z muzyką na żywo. Na ekranie sali widowiskowej Nowodworskiego Ośrodka Kultury został wyświetlony horror z 1922 r. – „Nosferatu – symfonia grozy”, któremu swoją muzyką towarzyszył zespół "Czerwie". Było to bardzo interesujące połączenie klasycznego dzieła kinematografii z energetyczną nutą dopasowaną do klimatu filmu. Bogate instrumentarium oraz duże umiejętności i doświadczenie pozwoliły muzykom na stworzenie półtoragodzinnej ilustracji do prezentowanego obrazu. Publiczność była zachwycona efektem, i nic dziwnego, bo było to spotkanie ze wspaniałym kinem i wyśmienitą muzyką w jednym!

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Zebranie Zarządu Osiedla Nr 4

Zarząd Osiedla Nr 4
(Pólko)

zaprasza mieszkańców osiedla
2 października 2013r. o godz. 17:00

do
Szkoły Podstawowej Nr 5
ul. Chemików 1a

na
Z E B R A N I E
 

Tematem zebrania będzie:

1) sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla Nr 4 za rok 2013,

2) rozstrzygnięcie konkursu „Osiedle w kwiatach” oraz wręczenie nagród,

3) omówienie spraw różnych zgłaszanych przez mieszkańców,

4) spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Miasta oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi odbędzie się przy kawie, słodyczach, itp.

Gość w siódemce

20 września 2013r. klasę Ib w Zespole Szkół nr 1 w Szkole Podstawowej nr 7 odwiedziła Pani Maja Zakaszewska - redaktor naczelna "Tygodnika Nowodworskiego". Pani redaktor przybyła nazaproszenie wychowawcy klasy pani Karoliny Radomskiej. Pani redaktor opowiedziała uczniom w jaki sposób powstaje gazeta. Wyjaśniła również jak wygląda drukarnia, kim jest grafik komputerowy i czym się zajmuje. Opowiedziała uczniom na czym polega jej praca. Pierwszaki były bardzo zainteresowane tym, co opowiadała Pani redaktor, zadawały wiele pytań. Stworzyły pod okiem Pani redaktor stronę do gazety. Poprzez swoje prace uczniowie zaprezentowali swoje zainteresowanie prasą o tematyce kulturalnej i sportowej. Spotkanie zakończone zostało wręczeniem uczniom balonów z logo Tygodnika Nowodworskiego oraz wykonaniem pamiątkowej fotografii.

  • autor: Karolina Radomska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Głosujmy na podopiecznego NOK!

Filip Rychcik - wokalista, dawny podopieczny Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy akompaniamencie nasielszczanina, Łukasza Niedzielskiego wlaczy obecnie o głosy w polsatowskim show "Must be the music". 

Głosować można na Facebook'u pod adresem: 

http://apps.facebook.com/must-be-the-music/v/523c5eaafe4cde0ff6000036

Filip reprezentując NOK w 2009 r. zdobył m. in. II miejsce podczas Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową.

 

Lekcja historii dla młodzieży z Zespołu Szkół w NDM - Modlinie Twierdzy

MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKÓŁ W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM-MODLINIE TWIERDZY WZIĘŁA UDZIAŁ W KOLEJNEJ LEKCJI HISTORII

7 IX 2013 roku w Modlinie Twierdzy miały miejsce uroczyste obchody 74. rocznicy napaści Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy, nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli w ten sposób w Europejskich Dniach Dziedzictwa.

Najmłodsi spotkali się przy tablicy, upamiętniającej marynarzy oddziału wydzielonego rzeki Wisły Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej w pierwszym porcie wojennym II Rzeczpospolitej z 1939 roku. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli dioramę, czyli żywy obraz historii z czasów powstania styczniowego 1863 roku, przedstawiający broń, stroje, przedmioty oraz fotografie żołnierzy-powstańców. Scenka przygotowana została przez grupę rekonstrukcji historycznej „Kampinos”, która od dziesięciu lat zajmuje się propagowaniem, wśród młodzieży Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic, historii mazowieckiej ziemi. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli scenkę wcielania młodych ludzi do wojska. Organizatorzy wspominali powstańców, których mogiły znajdują się na Cmentarzu Wojennym Fortecznym w Modlinie Twierdzy i Zaborowie Leśnym. Dzieci dostały od „komisarza werbunkowego” pamiątkowe zaświadczenia. Rekonstrukcja scenki związana była ze 150. rocznicą wybuchu powstania styczniowego.

Najstarsi uczniowie Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w spotkaniu przy pomniku Obrońców Modlina, gdzie została odprawiona Msza święta polowa. Na uroczystość przybyła p. wiceminister Bożena Żelazowska, przedstawiciele władz miasta, rodziny obrońców Modlina, radni, przedstawiciele duszpasterstwa, żołnierze II Pułku Saperów, reprezentanci lokalnych organizacji, mieszkańcy, młodzi kibice. Po odśpiewaniu pieśni „Pod Twą obronę…” burmistrz p. Jacek Kowalski wygłosił przemówienie, którego motywem przewodnim był cytat z rozkazu generała W.Thommee, obrońcy Modlina w 1939 roku. W końcowej części swojej wypowiedzi zwrócił się do młodzieży, by pamiętając słowa generała, kierowała się w życiu mądrością. Po Mszy świętej p. wiceminister podziękowała organizatorom za zaproszenie na uroczystość, wpisującą się w Europejskie Dni Dziedzictwa. O ważnej, historycznej roli obrońców Modlina mówił p. Ada Przygoda, dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Następnie odczytany został apel poległych. Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Obrońców Modlina, był to symboliczny gest pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za Polskę.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w BnO

Sekcja biegu na orientację PUKS Młode Orły w dniach 5-6 października będzie organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w BnO.
W sobotę zostaną rozegrane dwa biegi: rano SPRINT i po południu SZTAFETY. Oba biegi na Osiedlu Młodych. Bieg klasyczny zostanie przeprowadzony w niedzielę w kompleksie leśnym w okolicy Olszewnicy.
Także w niedzielę dla pozostałych kategorii rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza w średniodystansowym biegu na orientację.
Dodatkowo w sobotę zostaną przeprowadzone dwa biegi towarzyszące.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego będą zwolnieni z opłat wpisowego.

Szczegóły w Biuletynie

Pływanie przy muzyce Disco Polo

  • -

Zuzia w krainie czarów

Rozpoczął się nowy sezon kulturalny. Na jego inaugurację w "Poranku z teatrem", w sobotę 14.09.2013 r., zawitał do Nowodworskiego Ośrodka Kultury, znany i lubiany Teatr Kuffer, z bajką pt. „Zuzia w krainie czarów”. Bohaterka spektaklu tytułowa Zuzia nie przepada za nauką i dlatego zamiast do szkoły wybrała się do parku. Zmęczona zabawą zasnęła na zaczarowanej ławce, która przeniosła ją do zaczarowanej krainy. W nowym miejscu spotyka wiele postaci: złą czarownicę, starca, robota, śmiesznego króla. Przeżywa różne przygody a w trudnych chwilach pomagają jej dzieci. Właśnie umiejętność wciągnięcia dzieci do wspólnej zabawy jest wielkim atutem wykonawców spektaklu aktorskiego duetu Anny i Andrzeja Musiałów. Subtelność gry Pani Ani jako tytułowej Zuzi jest godna podziwu i szacunku dla jej umiejętności aktorskich. Natomiast Pan Andrzej Musiał to rasowy rozśmieszacz, który z komicznym sznytem zagra każdą postać. Dlatego w tej sztuce było wiele śmiechu i żartu bawiącego całą publiczność.  Szczególnie postać amerykańskiego kowboja szukającego żony wywołała salwy śmiechu. Wracając do opowieści, tytułowa Zuzia doświadczona czarodziejskimi przeżyciami uświadamia sobie jak ważny w życiu jest rodzinny dom i postanawia do niego wrócić w czym bardzo pomaga jej dziecięca publiczność. Po powrocie przyrzeka być grzeczną i chodzić do szkoły. Wszystko okraszone zabawnymi piosenkami w wykonaniu znakomitego Andrzeja Musiała. Za tak mądre i zabawne przedstawienie aktorzy zostali nagrodzeni olbrzymimi brawami.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin jednym z najlepszych produktów turystycznych na Mazowszu!

Osiem produktów turystycznych zdobyło Certyfikaty Województwa Mazowieckiego podczas zakończonego właśnie regionalnego etapu konkursu "Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013". Kapituła Konkursu wytypowała spośród finałowej ósemki trzy najlepsze produkty, które będą reprezentowały Mazowsze w ogólnopolskiej części zmagań o Certyfikaty POT.

Oto najlepsze produkty turystyczne województwa mazowieckiego:

  • Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
  • Odkryj Rzekę Wisłę – Discover Wisła River
  • Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina
  • Centrum Nauki Kopernik
  • Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin
  • Akcja turystyczno-edukacyjna "Odkryj z nami Płock"
  • Szlak Książąt Mazowieckich
  • Kraina Mistrza Twardowskiego

Trzy produkty najwyżej ocenione przez mazowiecką Kapitułę zostały zgłoszone do ogólnopolskiego etapu konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” i mają szansę na krajowe wyróżnienie. Są to:

  • Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
  • Odkryj Rzekę Wisłę – Discover Wisła River
  • Muzeum Fryderyka Chopina

Celem konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku. Przyznanie Certyfikatu POT oznacza ogólnopolską promocję laureatów w ramach działań Polskiej Organizacji Turystycznej oraz informacje o produkcie w ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediach. Dla turystów Certyfikat POT jest gwarancją wysokiej jakości usług turystycznych i dobrego wypoczynku.

Laureatów konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” poznamy 30 września 2013 r.

Więcej na stronie www.mrot.pl.

Więcej o Baśce na www.baskamurmanska.pl.

Zapisy do sekcji tenisa stołowego

UKS „JEDYNKA” Nowy Dwór Mazowiecki

ogłasza
zapisy dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do sekcji tenisa stołowego

Treningi będą odbywały się w budynku
Szkoły Podstawowej nr 5
przy ulicy Chemików 1A w Nowym Dworze Mazowieckim
(sala gimnastyczna)

Wszelkie informacje pod nr tel. 660929011

 

ZAPRASZAMY!

Udany występ kajakarzy w Lidzbarku!

1 września br. zawodnicy sekcji kajakowej NOSiR wystąpili na Mistrzostwach Młodzików w Lidzbarku. W wyścigu k-1 2000 m nasz zawodnik Adrian Sobótka po wyczerpującej walce dopłynął do mety na 11 pozycji, w wyścigu startowało 28 zawodników. To dobry występ naszego młodego zawodnika, dla którego to pierwszy sezon startów w zawodach.

W następnym wyścigu k-1 2000 m wystartowała nasza młodziczka Klaudia Szulecka, która przepłynęła swój wyścig w bardzo ładnym stylu walcząc do ostatnich metrów. Ostatecznie Klaudia zameldowała się na mecie jako 6 na 20 startujących zawodniczek. Szósta pozycja w zawodach mistrzowskich to dla tej młodej zawodniczki dobry początek startów w tak dużych zawodach wystartowali również nasi młodsi zawodnicy z kat. dzieci, Dominik Sobótka i Jakub Retkiewicz wystartowali w kat. młodzików w k-2 2000 m. W ogólnej klasyfikacji Dominik i Kuba dopłynęli na 11 pozycji, a w swoim roczniku 2001 na 2 pozycji.

Udział naszej grupy w Mistrzostwach Młodzików był bardzo udany, choć bez medali to ze zdobytymi punktami w zawodach rangi Mistrzowskiej.

WYNIKI
MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW W KAJAKARSTWIE – STREFA C
PODLASKIE, MAZOWIECKIE, LUBELSKIE, WARMIŃSKO-MAZURSKIE
LIDZBARK WELSKI – 01.09.2013r.

  • autor: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

PUKS Młode Orły w 1 lidze !!!

Start zespołu Biegu na Orientację w Klubowych Mistrzostwach Polski zakończył się pełnym sukcesem. Sekcja zajęła w tych rozgrywkach VII miejsce i poprawiła ubiegłoroczne osiągnięcie.

Najlepiej zaprezentowali się Zuzanna Wańczyk, Wojciech Dudek, Adam Szmulkowski i Zuzanna Kubicka.

  • autor: Józef Kmieciński

Zuzia jedzie na MEJ do Portugalii

Zuzia WAŃCZYK zawodniczka sekcji biegu na orientację PUKS Młode Orły została powołana do Reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Portugalii pod koniec października.

Szczegóły w powołaniu.

  • autor: Józef Kmieciński

Wycieczka do miejscowości Wymysły

11 września klasy I b i I d  z Zespołu Szkół nr 1 na Osiedlu Młodych wraz z wychowawczyniami D. Przygodą i K. Radomską wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły. Głównym celem wycieczki były warsztaty pszczelarskie „Pszczoły – niezbędnym ogniwem zachowania życia na ziemi”. Dzieci obserwowały pszczoły w ulach, zapoznały się z akcesoriami i narzędziami pasiecznymi, wykonywały odlewy woskowe, układały puzzle. Miały możliwość nakarmić kury, kaczki, kozy. Wysłuchały także „Bajki o królowej Apimondii”, która nawiązywała do relacji w pszczelej rodzinie. W przerwach był czas na różnego rodzaju zabawy ruchowe, a także obowiązkowo na posiłek. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i już pytają kiedy pojadą tam jeszcze raz.

  • autor: Dorota Przygoda
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Poranek z teatrem - "Skacząca królewna"

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na "Poranek z teatrem".

"SKACZĄCA KRÓLEWNA"

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul. I. Paderewskiego 1A

28 września 2013 r. godz.10:00

Karty wstępu w cenie 5 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

Niegrzeczna i rozkapryszona Księżniczka Jarmilka zostaje ukarana przez złą Czarownicę i dzięki jej magicznym zaklęciom, nie jest w stanie już poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. To straszna kara dla dziewczynki, która marzy o Królewiczu. Przed nią długa droga pełna zabawnych zdarzeń i historii - w czasie, której Księżniczka uczy się, jak być grzeczną, miłą, dobrą i uczynną. Pomagają jej w tym Królewicz Jerzy i Czarodziej, którzy rywalizują o jej rękę.
To dynamiczna i niezwykle zabawna historia zrealizowana została w bardzo ciekawej technice teatralnej - duże lalki typu mupety animowane przez aktorów przed parawanem.

  • -

Trening z legionistą Michałem

Pod koniec sierpnia na treningu rocznika 2005/06 gościł wychowanek MKS Świt NDM a obecnie zawodnik Legii Warszawa - Michał Kucharczyk. Michał brał czynny udział w całym treningu. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości trenowania razem z Michałem. Po treningu Michał rozdał autografy i zrobione były pamiątkowe zdjęcia. Na koniec zawodnik Legii obiecał, że jeszcze odwiedzi chłopaków na treningu.
Dzięki Michał za wspólny trening.

Treningi na orliku Osiedle Młodych odbywają się:

rocznik 2006/2007 w poniedziałki i czwartki godz. 16:00-17:15;

rocznik 2005/2006 w poniedziałki i czwartki godz. 17:15-18:45.

  • -

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wycieczka do NOSiR-u

13 września 2013r. dzieci z grupy "Wróbelki"’ i grupy "Biedronki" z Publicznego Przedszkola Nr 3 wybrały się na wycieczkę do Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzieci zwiedziły nie tylko halę sportowa ale również kompleksy sportowe do niej przylegające: stadion miejski, boisko do siatkówki plażowej, do tenisa ziemnego, do gry w kosza, sztuczną murawę do gry w piłkę nożną.
To nie pierwsza wycieczka dzieci z naszego przedszkola na obiekty sportowe w naszym mieście. Z Ośrodkiem Sportu przedszkole współpracuje już parę lat a nasze dzieci uczęszczają (w miarę możliwości) na halę co roku aby tam poćwiczyć, pobawić się wykorzystując przybory gimnastyczne i poczuć ten, "dreszczyk" sportowej rywalizacji.
Mamy nadzieję, że wspólnie z pracownikami hali NOSiR zaszczepimy w dzieciach zamiłowanie do uprawiania sportu i dzieci w przyszłości będą aktywnie uczestniczyć na lekcjach wychowania fizycznego w szkole.

  • autor: Jolanta Kwiatkowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Turniej Piłki Siatkowej Seniorek

  • -

Europejskie Dni Dziedzictwa w NDM

Nie od razu Polskę zbudowano!

- Europejskie Dni Dziedzictwa w NDM -

 

W dniach 6-7 września odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim Europejskie Dni Dziedzictwa. W piątek w ramach obchodów uczciliśmy 69. rocznicę powstania 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, zaś 7 września uroczystości przeniosły się do Twierdzy Modlin.

Saperzy z Kazunia swoje święto obchodzili w Parku im. Józefa Wybickiego. Pogoda dopisała więc w amfiteatrze zgromadzili się licznie mieszkańcy aby podziwiać i powspominać wojskowe tradycje naszego miasta. Najpierw, kapelan 2. Pułku Saperów odprawił Mszę Świętą w imieniu żołnierzy jednostki. Potem żołnierze przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się uroczysta odprawa. Pani kpt. Agnieszka KRÓLAK powitała mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego oraz przedstawiła krótką historię formacji. Na scenie zgromadziło się liczne grono gości wśród których nie zabrakło władz wojskowych, samorządowych miasta i powiatu oraz ościennych gmin.

Po przemówieniu, które wygłosił dowódca Pułku, płk Adam Przygoda, kolejni żołnierze otrzymali odznaczenia wojskowe za swe zasługi dla Sił Zbrojnych.

Po odznaczeniu, wszyscy żołnierze zebrani na placu zaśpiewali Hymn Saperski a słowa "Czarno-czerwoni, rodzina ma miła" zagościły w Nowym Dworze Mazowieckim i w sercach mieszkańców. Następnie odbył się pokaz Plutonu Przewodników Psów Specjalnych. Mało kto wie, że te psy to prawdziwi bohaterowie. Na koniec, wzdłuż ulicy Kościuszki przemaszerowała uroczysta defilada pododdziałów Pułku.

Przyszedł w końcu czas na część artystyczną uroczystości. Na scenę wkroczyli muzycy z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, którzy przygotowali specjalny repertuar. Po nich na nowodworską estradę weszły wokalistki Klubu Wojskowego 2. Pułku Saperów, w dalszej części tancerze i wokalistki 1 Pułku Saperów, którzy specjalnie przebyli ponad 400 km. by się tu zaprezentować. W Parku wystąpili także artyści z Nasielskiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Błoniu. *

Sobotnie uroczystości w Twierdzy Modlin podzielone były na trzy części. Najpierw, o godz. 10:00 odbyły się uroczystości pod tablicą I Portu Marynarki Wojennej. W tym, roku Liga Morska i Rzeczna obchodzi 95-lecie swojego istnienia.

Oprócz członków Ligii Morskiej i Rzecznej uczestniczyły w nich władze Nowego Dworu, reprezentowane przez wiceburmistrza Janusza Mikuszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Bisialskiego, radnych Tadeusza Sempławskiego i Włodzimierza Oleksiaka. Obecny był też Komendant Straży Miejskiej Piotr Rogiński i wicewójt Wyszkowa. W uroczystościach wziął również udział poczet sztandarowy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Modlinie Twierdzy.

Następnie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa przeniosły się w pobliże Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Tam uczestnicy uroczystości mieli okazję zobaczyć dioramę z okresu powstania styczniowego, przygotowaną przez członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Kampinos”. Była to też okazja, by dowiedzieć się więcej o losach powstańców z 1863 roku, gdyż opowiadał o nich m.in. Maciej Kostrzewski, znany lokalny historyk i społecznik.

O godz. 14 rozpoczęła się msza św. polowa pod pomnikiem Obrońców Modlina. Wzięli w niej udział m.in. kombatanci i rodziny obrońców Twierdzy z 1939 roku, mieszkańcy Nowego Dworu Maz., uczniowie Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy, harcerze nowodworskiego hufca, władze miasta. O oprawę uroczystości zadbali żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Po mszy św. odczytano apel poległych. Następnie złożono wieńce pod pomnikiem. 

*

W imieniu swoim oraz Dowódcy 2. Pułku Saperów serdeczne podziękowania składamy:

- Burmistrzowi Nowego Dworu Mazowieckiego Jackowi Kowalskiemu za pomoc w organizacji 69. rocznicy utworzenia 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

- Burmistrzowi Błonia Zenonowi Reszce i Staroście Warszawskiemu Zachodniemu Janowi Żychlińskiemu za zapewnienie atrakcji dla dzieci i młodzieży.

- Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 we Włodawie Eugeniuszowi Omelczukowi, za wsparcie jakie nam udziela jako przyjaciel.

- Dyrekcji Hotelu Royal za poczęstunek jaki ufundowali z okazji Święta Pułku.

- Kierowniczce Klubu Wojskowego 1 Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu Janinie Koronkiewicz,

- Dyrektorowi Nasielskiego Ośrodka Kultury Markowi Tycowi oraz Dyrektorowi Centrum Kultury w Błoniu Dariuszowi Sitarskiemu za pomoc w organizacji programów artystycznych z okazji święta.

- Prezesowi Stowarzyszenia "Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin" Grzegorzowi Sokołowkiemu za zorganizowanie zawodów sportowo-obronnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

- Przedsiębiorstwu Wyrobów Cukierniczych "ODRA" S.A. za ufundowanie słodyczy dla dzieci i młodzieży.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: Mariusz Ziółkowski, Michał Dudek, Maja Zakaszewska, Damian Ochtabiński, Urząd Miejski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kolejne sukcesy naszych kajakarzy!

W sobotę 14 września sekcja kajakowa NOSiR uczestniczyła w Mistrzostwach Warszawy rozgrywanych na Kanale Żerańskim.

Nowodworscy kajakarze bardzo dzielnie walczyli o medale z Warszawskimi klubami. W zawodach rywalizowały zawodniczki i zawodnicy wszystkich grup wiekowych. W najmłodszej grupie dziewcząt zwyciężyła nasza zawodniczka Zuzanna Sztuka, która walczyła o złoto do ostatnich metrów wyścigu k-1 500 m Złoty medal zdobył również nasz młodzik Adrian Sobótka na dystansie k1-500 m pewnie zwyciężając swój wyścig. Adrian startował również na dystansie 1000 m, w którym zwyciężył zdobywając drugi złoty medal. Kolejny złoty medal na 500 m zdobyła Justyna Boniecka, która również startowała na dystansie 3000 m zdobywając brązowy medal. Kolejnym złotym medalistą na dystansie 500 m w kat. dzieci został Maksymilian Kadłubowski jeden z najmłodszych zawodników NOSiR. A najmłodszy nasz zawodnik Daniel Krok po pełnym emocji wyścigu zdobył brązowy medal w k-1 500 m przegrywając srebro o centymetry. Doping rodziców, który towarzyszył wyścigowi najmłodszych był godny Mistrzostw Świata.

Dorota Borowska nasza Medalistka z Mistrzostw Polski w C-1 tym razem w k-1 500 m zdobyła srebrny medal w kat. Juniorek. Kolejny srebrny medal dla naszej drużyny zdobyła młodziczka Klaudia Szulecka dzielnie walcząc na dystansie 500 m.

Dominik Sobótka i Kuba Retkiewicz to nasi zawodnicy startujący w kat. dzieci k-1 500 m., Dominik zdobył złoty medal a Kuba brązowy.

Zdobyliśmy również puchar za drugie miejsce w punktacji drużynowej, ustępując tylko Spójni Warszawa i to tylko ilością punktujących zawodników, bo złotych medali zdobyliśmy najwięcej w poszczególnych konkurencjach.

Jest to kolejny dobry występ naszych młodych zawodników w Warszawskich zawodach, do domu wracaliśmy z 6 złotymi 2 srebrnymi i 3 brązowymi medalami.

  • autor: Mariusz Szałkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Lato z biblioteką 2013

Podobnie jak w latach ubiegłych, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Maz. zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wolnego czasu. Przez całe wakacje najmłodsi mogli brać udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach, w tym konkursach literackich, zabawach edukacyjnych, zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych i komputerowych, głośnym czytaniu książek, a przede wszystkim - świetnej zabawie.
Stałym punktem spotkań było czytanie baśni i legend z różnych stron świata oraz warsztaty, w czasie których dzieci m.in. rozwiązywały tematyczne krzyżówki, rebusy i łamigłówki, bawiły się w kalambury oraz wykonywały prace plastyczne.

W ramach wakacyjnej pracy z czytelnikiem dziecięcym zorganizowano 43 zajęcia, w których udział wzięło 347 dzieci, w tym:
45 – czytanie bajek dla najmłodszych;
54 – zajęciacia świetlicowe;
118 – zajęcia plastyczne;
35 – konkursy plastyczne;
31 – zgaduj-zgadule literackie;
3 – dyskusje literackie;
45 – zabawy z chustą KLANZA;
16 – kolorowanki.

Ze zbiorów naszych placówek w tym okresie skorzystało 2212 dzieci do lat 15, którym udostępniono 6221 egzemplarzy zbiorów bibliotecznych, w tym:
2713 książek wypożyczono na zewnątrz;
2727 książek udostępniono prezencyjnie;
781 czasopism.

Ponadto z gier komputerowych (edukacyjnych, logicznych i strategicznych) oraz bezpłatnego Internetu skorzystało 1732 dzieci.

„Lato w Bibliotece” to atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także doskonała metoda na nudę!

W czasie wakacji wszystkie nasze placówki odwiedziło w sumie 4291dzieci.

  • autor: MiPBP
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Egzotyczne spotkanie

Piątek 13 września wcale nie był pechowy dla dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1. Wręcz przeciwnie, był szczęśliwy i wesoły. Tego bowiem dnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Nasze przedszkolaki spotkały się z podróżnikiem, panem Bogumiłem Rzucidło. Powiało egzotyką. Dzieciaki obejrzały stroje plemienne i pamiątki z różnych stron świata. Miały niepowtarzalną okazję przebrać się w oryginalne ubiory z Azji, Ameryki Południowej, Afryki i Oceanii, podziwiać fantastyczne ludowe instrumenty muzyczne, obejrzeć przedmioty codziennego użytku i egzotyczne zabawki. Lekcję dydaktyczną pt. „Podróż dookoła świata” nasze przedszkolaki będą długo wspominać jako miłe spotkanie z niezwykle ciekawym człowiekiem.

  • autor: Grażyna Rostkowska, Karolina Brzozowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Harcerski start

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
    Powiększ plakat

Teatr osób niepełnosprawnych

Na deskach Nowodworskiego Ośrodka Kultury po raz drugi wystąpił Teatr Osób Niepełnosprawnych. 4 września widzowie uczestniczyli w „Wieczorze Kabaretowym”, przygotowanym przez grupę niepełnosprawnych pod kierownictwem Pani Kamili Kozioł. Widowisko, składało się z adaptacji znanych i lubianych skeczów kabaretowych ale nie zabrakło też autorskich pomysłów zespołu.  Kreacje aktorskie Katarzyny Kwitek, Daniela Kozickiego, Tomasza Morawskiego i Adriana Góreckiego (odpowiedzialnego również za kostiumy i rekwizyty) nadały świeżości popularnym gagom sprawiając, że widownia na znane motywy kabaretowe spontanicznie reagowała śmiechem.  Przedstawienie wyreżyserował Mariusz Nurzyński – jeden z podopiecznych Pani Kamili i członek Teatru Osób Niepełnosprawnych. To już drugie przedstawienie przygotowane przez niepełnosprawnych artystów. Niedawno mogliśmy obejrzeć „Chatę Wdowy”, spektakl oparty na motywach „Balladyny”  Juliusza Słowackiego. Nagrodzeni gromkimi brawami aktorzy zapowiedzieli, że to nie jest ich ostatnie słowo.  Teatr jest jedną z realizowanych przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki form integracji osób niepełnosprawnych.  Zainteresowanych udziałem w odbywających się cyklicznie bezpłatnych zajęciach teatralnych zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z opiekunem grupy Panią Kamilą Kozioł (tel. 797 912 037) . Aktorom życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych przedstawień.

  • autor: Tekst: Sebastian Sosiński, foto: Gazeta Nowodworska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Zawody sportowe z okazji święta 69 rocznicy powstania II Mazowieckiego Pułku Saperów

6 września uczniowie liceum Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy uczestniczyli w święcie 69 rocznicy powstania II Mazowieckiego pułku saperów. Uroczystości rozpoczęła akademia która odbyła się w  parku Józefa Wybickiego. Następnie zaproszone zespoły szkół średnich / startowała reprezentacja liceum z Modlina Twierdzy oraz liceum z Nowego Dworu Maz./ udały się do szkoły nr 5 na terenie której odbyły się zawody sportowe. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Współorganizatorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin. Uczestnicy sportowych zmagań startowali w pięciu konkurencjach lekkoatletyczno-siłowych. A oto wyniki wszystkich konkurencji:

Skok z miejsca

I miejsce – Dominik Kucharczyk – LO Modlin Twierdza

II miejsce – Tomasz Michalak – LO Nowy Dwór Maz.

III miejsce – Łukasz Kaczerski - LO Modlin Twierdza

 

Rwanie ciężarka 17,5 kg

I miejsce – Aleksander Krasiński - LO Modlin Twierdza

II miejsce – Marcin Płonkowski - LO Nowy Dwór Maz.

III miejsce – Tomasz Michalak - LO Nowy Dwór Maz.

III miejsce – Michał Affek - LO Modlin Twierdza

 

Bieg zwinnościowy „koperta”

I miejsce – Marcin Jaworski - LO Modlin Twierdza

II miejsce – Tomasz Michalak - LO Nowy Dwór Maz.

III miejsce – Marcin Bocheński - LO Modlin Twierdza

 

Bieg na 60 m

I miejsce – Marcin Płonkowski - LO Nowy Dwór Maz.

II miejsce – Łukasz Kaczerski - LO Modlin Twierdza

III miejsce – Dominik Kucharczyk - LO Modlin Twierdza

 

Rzut piłką lekarską

I miejsce Cezary Mroczkowski- LO Modlin Twierdza

II miejsce – Krzysztof Waniek - LO Modlin Twierdza

III miejsce – Mateusz Świder - LO Modlin Twierdza

 

Na zakończenie zawodów wręczono tryumfatorom atrakcyjne nagrody oraz poczęstowano wszystkich uczestników tradycyjną , wojskową grochówką.

Sławomir Krzeczkowski

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Czytali Fredrę w PP 1

Pan Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił wszystkich Polaków do Narodowego Czytania lektury dzieł Aleksandra Fredry. Najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat. Mówiąc o twórczości Fredry należy pamiętać o licznych utworach, które poeta stworzył dla dzieci. „Paweł i Gaweł”, Małpa w kąpieli”, „Bajka o osiołku” i wiele innych wierszy.  Udział w tym pięknym przedsięwzięciu wzięły dzieci z grupy Mali Odkrywcy Publicznego Przedszkola nr1. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się od wychowawczyni kto to jest Aleksander Fredro i dzięki czemu zasłużył sobie na miano wybitnego komediopisarza. Następnie wychowawczynie grupy czytały dzieciom jego wiersze i bajki. Przedszkolaki wysłuchały też nagrania wierszy poety recytowanych przez  Edwarda Snopka. Z wielką przyjemnością słucha się tak znakomitych i wesołych utworów. Na dziecięcych buziach cały czas gościł uśmiech. Ciekawym zadaniem dla dzieci było przedstawienie  historii dwóch skonfliktowanych ze sobą sąsiadów czyli Pawła i Gawła. To świetna zabawa, wymagająca sporej pomysłowości od młodych aktorów. Czytając bajki Aleksandra Fredry możemy stwierdzić, że mimo upływającego czasu, zawarte w nich morały nie straciły na aktualności. 

Alina Kaszyńska

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

"Lato, Lato..."

Cykl letnich imprez dla dzieci i młodzieży  pn. „Lato z NOK-iem 2013" zainaugurował w sobotni, słoneczny poranek, 29 czerwca, spektakl,działającego w naszym ośrodku, dziecięcego Teatru „Wędrowniczek” pt. „Czarna dziura”, oparty na scenariuszu Doroty Dankowskiej. Pani instruktor Emilia Zadworna wspólnie z ze swoimi podopiecznymi stworzyła, przedstawienie mówiące o prawidłowych zachowaniach międzyludzkich, a przekładając to na język dziecięcy można powiedzieć  że był to spektakl  o tym   „jak być grzecznym”. Wielką zaletą spektaklu są  piosenki i  śmieszne śpiewanki wyliczanki, które bardzo ożywiają  akcję . Olbrzymie brawa od publiczności wynagrodziły zespołowi trudy przygotowań i czas poświęcony na jego przygotowanie.  
W poniedziałek,  1 lipca, autobusem pełnym dzieci wyjechaliśmy do kręgielni . Wszyscy wolni od szkolnych problemów z wielką radością przez dwie godziny oddawali się grze zbijania kręgli . Dla wszystkich był to prawdziwy wakacyjny dzień. We wtorek (2 lipca) dla wielbicieli zajęć plastycznych zorganizowaliśmy warsztaty pt „ Gipsowe formy”. Uczestnicy w wieku od 6 do 13 lat z puszek, tkaniny i masy gipsowej tworzyli naczynia użytkowe. Po pomalowaniu, stały się one prawdziwymi „cudeńkami” i mogą stanowić wspaniałą ozdobę stołu lub biurka.  Kolejnego dnia ( w środę 3 lipca) wybraliśmy się do Płocka, do Muzeum Mazowieckiego. Zwiedzaliśmy wspaniałą kolekcję sztuki secesyjnej, która jest pierwszą  tak rozległą i wyjątkową  ekspozycją tego kierunku w Polsce. Wycieczkowicze z prawdziwie szczerym zainteresowaniem i zachwytem oglądali pokoje , salony, sypialnie , jadalnie , garderoby tak zaaranżowane, jakby czekały tylko na powrót domowników.  Wyszliśmy zauroczeni, a dziewczęta jeszcze długo wyrażały swój zachwyt na wspomnienie unikatowej biżuterii prezentowanej w Muzeum. Drugą część wycieczki spędziliśmy w Płockim ZOO oglądając zachowanie zwierząt w ten bardzo ciepły lipcowy dzień. Dużo ciekawostek o życiu pingwinów dowiedzieliśmy się podczas gawędy opiekuna   w trakcie karmienia tych sympatycznych ptaków- nielotów. Na koniec posiłek i powrót do domu.                             
Czwartek i piątek przeznaczyliśmy na warsztaty budowy latawców. Pierwszego dnia odbywało się przygotowanie i sklejanie szkieletu, a potem oklejanie latawca. Po zajęciach zaprosiliśmy wszystkich chętnych do „Dziecięcego kina letniego”. Drugiego dnia trzeba było latawiec wywarzyć,  zamontować linki, zrobić ogon. Była to praca wymagająca zręczności i dokładności. Udało się wszystkim . Na koniec wspólnie z prowadzącym warsztaty instruktorem modelarstwa  Jackiem Owczarczakiem, udaliśmy się na próbny lot i to była największa frajda. Radość z lotu własnego latawca wynagradzała  i usuwała w niepamięć czas spędzony na mozolnym jego przygotowaniu. Po udanym próbnym locie każdy z uczestników zabrał własne latające dzieło do domu.  
Kolejny tydzień „Lata z NOK-iem” rozpoczęliśmy wyjazdem na  film „ Torn ratuje przyjaciół”. Młodzi widzowie  z przyjemnością obejrzeli  mądrą i zabawną opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o odwadze i roli prawdziwej przyjaźni. Po filmie posiłek lub lody w Mc Donald’s i tak spełnieni wróciliśmy do domu.                                                                  
We wtorek  9 sierpnia zaprosiliśmy naszych najmłodszych i tych starszych na wakacyjny turniej szachowy, można było wziąć udział w rozgrywkach lub nauczyć się podstaw tej najstarszej z gier. Po intelektualnym wysiłku relaks w „Dziecięcym kinie wakacyjnym”.          
Środa przyniosła najbardziej wyczekiwany wyjazd w całej akcji lato-  zwiedzanie Stadionu Narodowego. Z dużym , bardzo dużym zainteresowaniem oglądaliśmy płytę stadionu, siedzieliśmy na koronie, zwiedzaliśmy lożę vipów, pomieszczenia zawodników, loże dziennikarskie. Najwięcej frajdy młodym kibicom sprawiło fotografowanie się w szatni z koszulkami Lewandowskiego lub Błaszczkowskiego. Zwiedzanie trwające półtorej godziny minęło jak jedna mała chwila. Po pożegnaniu się z przemiłym przewodnikiem, w szybkim tempie, udaliśmy się do Manufaktury Cukierków. Tu czekał nas pokaz wyrobu cukierków i degustacja produktów. Na własne oczy przekonaliśmy się jak żmudny i pracochłonny jest to proces. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani słodkościami. Tak osłodzeni, nawet przesłodzeni wróciliśmy do domu.
Kolejny dzień wakacji upłynął na zabawie w cyrk. Warsztaty cyrkowe prowadzone przez animatorów „Teatru na walizkach” ściągnęły na dziedziniec ośrodka kultury  dużo dzieci w różnym wieku i wszyscy swietnie się bawili. Była nauka żonglerki, chodzenia na szczudłach,  jazdy na monocyklu, ekwilibrystyki i robienia dużych baniek mydlanych. Zabawa trwał kilka godzin,  a niektórzy pasjonaci osiągnęli przyzwoite umiejętności. Kiedy dzieci już się trochę zmęczyły można było zaobserwować jak ich dorośli opiekunowie również próbują nauczyć się cyrkowych sztuczek. Potwierdza się stara prawda , że cyrk bawi wszystkich bez ograniczeń wiekowych.  
W piątek 12 lipca o godzinie 6.30 wyruszyliśmy do Dęblina do WOSWP czyli do Szkoły Orląt. Na miejscu przywitał nas bardzo sympatyczny major Tomasz Ziółkowski, który towarzyszył nam podczas całego  pobytu w szkole, za co wielkie dzięki. Największym hitem wycieczki było obejrzenie symulatorów lotu samolotów F-16. Było to wielkie przeżycie dla całej grupy. Jako piloci symulator wypróbowały tylko dwie osoby, ale  efekty na ekranie były niesamowite. Od kręcenia beczek mogło naprawdę zrobić się niedobrze, ale pomimo to, wcale nie chcieliśmy z tamtą wychodzić. Bardzo ciekawe było spotkanie z młodym pilotem, który opowiedział o szkoleniu i pokazał wyposażenie pilota oraz sprzęt szkoleniowy. 
Ze Szkoły Orląt udaliśmy się do Muzeum Sił Powietrznych, gdzie zwiedziliśmy olbrzymią ekspozycję samolotów ,  śmigłowców i różnych urządzeń lotniczych. Było to niezapomniane przeżycie. Po części  edukacyjnej, przyszedł czas na rozrywkę, którą odnaleźliśmy na Farmie Iluzji w Mościskach. Tu oprowadzono nas po bardzo ciekawych miejscach i wytłumaczono na czym polega sztuka iluzji. Dodatkową atrakcją było obejrzenie zabawnego pokazu iluzjonistycznego Pana Ząbka. Pomimo deszczu wyjechaliśmy uśmiechnięci i zrelaksowani.    
Trzeci tydzień "Lata z NOK-iem" (w poniedziałek  15 lipca) rozpoczęliśmy kolejnym wyjazdem na kręgle. Dwie godziny gry, a po wysiłku posiłek w Mc Donald’s  i co nieco zmęczeni wracamy do domu.                                                                                                  
Wtorkowy  poranek ( 16 lipca) spędziliśmy w "Dziecięcym Kinie Letnim", a potem udaliśmy się do amfiteatru miejskiego obejrzeć  uroczystość nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w naszym mieście, oraz inne atrakcje przygotowane z tej okazji przez Policję: musztre paradną,koncert orkiestry reprezentacyjnej ,wystawę sprzętu i in.  Było co oglądać.            
W środę (17 lipca) wyjechaliśmy do Otrębus, w których znajduje się Muzeum Motoryzacji. Cała gama różnego rodzaju pojazdów bardzo starych i trochę młodszych wzbudziła zainteresowanie nie tylko wśród chłopców,  ale także dziewczynek. Jedna z nich  (około 10 lat) już powiedziała, że do ślubu pojedzie różowym cadillakiem z tego muzeum. Po zwiedzeniu muzeum  udaliśmy się do stajni „Patataj” w Kaniach. Tam zwiedzaliśmy stajnie, wysłuchaliśmy opowieści o koniach. Wszyscy mieli możliwość jazdy wierzchem, a na koniec pięknym powozem udaliśmy na przejażdżkę po okolicznym lesie. Wyjazd zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek nad olbrzymim ogniskiem. Niektórzy, co nas trochę zdziwiło, robili to po raz pierwszy w życiu, ale od tego są właśnie takie wyjazdy.                     
W czwartek, dla starszych dzieci zorganizowaliśmy wyjazd  na  film o przygodach kultowego bohatera pt „ Człowiek ze stali” czyli nową wersja przygód Supermena.                             
W  piątek (19 lipca) zawitał do nas Teatr Plac Zabaw z przedstawieniem interaktywnym pt  „Tajemnice kulis teatralnych ". Otwarta forma spektaklu pozwoliła całej publiczności zabawić się w teatr a tym  samym  opowiedzieć o teatralnych zagadnieniach takich jak: aktor, scenariusz, scenografia, kostiumy, reżyser. Myślimy, że ta  wiedza  pozwali lepiej zrozumieć proces tworzenia spektaklu, co bardzo przyda się najmłodszej publiczności, która stanowi dużą cześć naszych odbiorców kultury.                                                                       
Ostatni tydzień wakacyjnych imprez z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury rozpoczęliśmy wyjazdem do Naborowa. Program pobytu w Naborowie obejmował gry i zabawy "czysto męskie", ale dziewczęta obecne na imprezie starały się nie ustępować chłopcom w strzelaniu z wiatrówki, łuku, procy sportowej, rzutek,  paintbalu  i  dmuchawki. Rywalizacja była ostra, każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik. Zwłaszcza, że trojka najlepszych strzelców miała być nagrodzona. Środa rozpoczęła się seansem w „Dziecięcym Kinie Wakacyjnym „. Po filmie udaliśmy się do miejscowości Wymysły, Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Tradycji „Boryna” przygotowało    warsztaty  pszczelarskie pt  „Pszczoły niezbędnym ogniwem zachowania życia na Ziemi”. Warsztaty rozpoczęły się od zajęć  dramowych opowiadających o życiu pszczół. Potem ubrani w kombinezony i maski pszczelarskie oglądaliśmy ule demonstracyjne i z bliska poznawaliśmy życie tych owadów. Następnie gawęda o pszczołach i wykonywanie  pamiątkowych odlewów woskowych. Przerwa na posiłek, pyszne kiełbaski z rusztu. Na deser degustacja miodu, który wszystkim bardzo smakował. Na zakończenie tzw. „burza mózgów”, podsumowanie zdobytej wiedzy, która uświadomiła  dzieciom  jak ważna rolę pełnią pszczoły w naszym życiu, a tym samym ucząc prawidłowego podejścia do tych pracowitych owadów. Mamy nadzieję , że jeszcze nie raz zawitamy w Wymysłach.                            
24 lipca spędziliśmy w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie. Na początek zaproponowano  uczestnikom  wycieczki  warsztaty taneczno-wokalne poprowadzone przez  Michała Habra.  Dzieci i młodzież bez ociągania i z prawdziwą przyjemnością uczyły się śpiewu i tańczyły tańce narodowe. Widać było gołym okiem  z  jaką ochotą chłoną te zajęcia. Może działa magiczna siła „Mazowsza”. Bardzo zadowoleni udaliśmy się na zwiedzanie starej i nowej siedziby zespołu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta  w  Milanówku w wytwórni cukierków krówek, gdzie dowiedzieliśmy się jak i z czego powstają te przepyszne słodkości, które na miejscu degustowaliśmy. Potem projektowaliśmy opakowania dla własnej, indywidualnej krówki ,  a na zakończenie każdy otrzymał torebeczkę pyszności i tak osłodzeni wróciliśmy do domu. 
W czwartek pełnym autobusem pojechaliśmy do kina na film „Uniwersytet Potworny”, przezabawną  i mądrą opowieść o sympatycznych potworach, bohaterach kultowego już filmu „Potwory i spółka”. Dzieci, jeszcze długo po wyjściu z kina, zaśmiewały się z  żartów i dowcipów filmowych.                                                                                               
Wakacyjną przygodę z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury zakończyliśmy w ostatni piątek lipca wycieczką do wytwórni filmów „Semafor” w Łodzi. Bardzo ciekawe miejsce, które stworzyło wiele dziecięcych filmów, w tym słynnego Koralgola. Zwiedziliśmy  wystawę i zapoznaliśmy się z historią wytwórni, a na zakończenie obejrzeliśmy premierowe odcinki najnowszej produkcji pt: „Parauszek”, która ukarze się po raz pierwszy na antenie telewizji dziecięcej we wrześniu br.. Jako pierwsi widzowie wydaliśmy produkcji bardzo dobrą opinię. Kolejnym punktem programu była wizyta w Experymentarium ( to takie małe łódzkie centrum nauki) gdzie zapoznaliśmy się z  wieloma zjawiskami i eksperymentami z różnych dziedzin nauki. Tak podana wiedza jest bardzo przyswajalna nawet w wakacje. Potem posiłek i powrót do domu. W drodze powrotnej z Łodzi już padały pytania „Gdzie pojedziemy w przyszłym roku?”. Więc do zobaczenia w wakacje 2014 roku.
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wernisaż prac malarskich

W sobotę 7.09.2013 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury, odbył się wernisaż prac malarskich trzech zaprzyjaźnionych ze sobą artystek: Anny Bogusz Gazdy, Doroty Witkowskiej-Weiss oraz nowodworzanki Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk. Wszystkie Panie ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, przyjaźnią się od lat i wspólnie wystawiają swoje dzieła. Pomimo podobnej wrażliwości na świat, każda z nich reprezentuje inne malarstwo.

Anna Bogusz-Gazda inspiracje czerpie z natury i jej harmonii. Jak sama mówi, dąży do tego by stworzyć kompozycje oddające nie tylko zewnętrzne obserwacje ale i jej świat wewnętrzny, każde jej nowo powstające dzieło to budowa nowej symbolicznej przestrzeni opartej na obserwacji natury.  

Dorota Witkowska-Weiss prezentuje na wystawie malarstwo realistyczne. Jej dzieła to często obrazy powstałe pod wpływem natury, będące cząstką otaczającego nas świata, gry barw, kształtów, świateł i cieni. Pani Dorota jest również mistrzynią portretów.

Nowodworzanka Małgorzata Omelańczuk-Pawluk była inicjatorką zbiorowej wystawy. Jej obrazy to często interpretacja poezji, utworów muzycznych oraz samej natury. Przedstawia je jako mozaikę barw, często skontrastowanych, ale zawsze czystych i nasyconych.

Na wernisażu pojawili się liczni nowodworzanie, grono znajomych oraz rodziny Artystek. Wszyscy z dużym zainteresowaniem przyglądali się ekspozycji. Rozmowy o sztuce, i jak zwykle, o prozie życia  w sympatycznym gronie trwały do późna, zwłaszcza, że znakomitą atmosferę wieczoru, uzupełniały muzyczne interpretacje standardów jazzowych w wykonaniu nowodworskiego muzyka Ryszarda Imbora.

Ciekawą  ekspozycję profesjonalnego malarstwa możemy oglądać do 03.10.2013 r.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy.

Jest to jednocześnie wspaniała okazja dla kolekcjonerów, którzy mogą nabyć wybrane prace do swoich zbiorów.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Będzie miejski konserwator zabytków

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki przejmie zadania realizowane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Dziś (16.09) w siedzibie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i burmistrz Jacek Kowalski podpisali porozumienie w tej sprawie. Jego efektem będzie powołanie miejskiego konserwatora zabytków, który zostanie wyłoniony w konkursie.

Przejęte przez miasto Nowy Dwór Mazowiecki kompetencje obejmują ochronę zabytków położonych w jego granicach.  Dotyczyć to będzie nie tylko nieruchomości, których miasto jest właścicielem lub posiadaczem, ale też obiektów prywatnych.  Do kompetencji miejskiego konserwatora zabytków należeć będzie realizacja zadań określonych m.in. w Ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (np. wydawanie pozwoleń na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru), w Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (m.in. uzgadnianie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji na obszarach objętych ochroną zabytków), czy w Prawie budowlanym.

"Chcemy współuczestniczyć w ochronie naszych zabytków. Zagospodarowanie Twierdzy Modlin jest jednym z trzech kluczowych elementów strategii rozwoju miasta, obok lotniska i dzielnicy przemysłowej" – powiedział Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Konserwator wojewódzki będzie miał kompetencje kontrolne nad prawidłowym wykonywaniem powierzonych zadań prowadzonych w imieniu wojewody – m.in. prawo wglądu do dokumentów oraz żądania wyjaśnień. W razie potrzeby będzie mógł wydawać zalecenia lub wystąpienia pokontrolne i wyznaczyć tryb oraz termin ich wykonania.

"Pracy dla konserwatora zabytków jest tu wiele, docelowo mógłby to być konserwator o zasięgu całego powiatu nowodworskiego. Jeśli będzie wola okolicznych gmin, podpiszę takie porozumienie" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Jednak czy tak się stanie pokaże przyszłość. Jak zaznaczył burmistrz Jacek Kowalski, były prowadzone rozmowy w tej sprawie z ościennymi gminami i powiatem, jednak nie udało się porozumieć w tej sprawie. Na razie więc, nowodworski konserwator zabytków swoim zasięgiem obejmie tylko obiekty zlokalizowane na terenie gminy.

Burmistrz podkreślił też wagę jaką do nowopowstającego w strukturze nowodworskiego magistratu stanowiska  konserwatora zabytków przywiązują lokalni inwestorzy. Jak powiedział, jednym z argumentów było to, by urząd konserwatora zabytków był bliżej tych małych i średnich przedsiębiorców, by było im łatwiej i bliżej w procesie uzgadniania dokumentacji projektowej.

Podpisane w Nowym Dworze Mazowieckim porozumienie jest czwartym tego typu na Mazowszu. Wcześniej miejskich konserwatorów zabytków realizujących zadania MWKZ powołano w Warszawie, Płocku i Żyrardowie. W spotkaniu na terenie Twierdzy Modlin oprócz wojewody i burmistrza udział wziął także Rafał Nadolny, mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków.

  • autor: Biuro Prasowe Wojewody Mazowieckiego, Aneta Pielach – Pierścieniak Foto Urząd Miejski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    • autor: Martyna Kordulewska, Sebastian Bańbura
  • -
    • autor: Martyna Kordulewska, Sebastian Bańbura
  • -
    • autor: Martyna Kordulewska, Sebastian Bańbura
  • -
    • autor: Martyna Kordulewska, Sebastian Bańbura

Dzień Kobiet

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na filmowe spotkanie z cyklu "Więcej niż kino".
"Więcej niż kino" - to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu"; producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

20 września 2013 r., o godz. 18.30 obejrzymy film Marii Sadowskiej
DZIEŃ KOBIET

Czas projekcji 1,5 godziny.
Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z odtwórczynią głównej roli Katarzyną Kwiatkowską.

Katarzyna Kwiatkowska (ur. w 1974) – polska aktorka kinowo-teatralna.
W 1997 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Wystąpiła w teledysku zespołu Kult "Gdy nie ma dzieci" (1998) oraz "Dobrze być dziadkiem" (2013). Od listopada 2006 roku tworzy wspólnie z Edytą Jungowską audycję Babska szkoła jazdy w Radiu Zet.

Wieczór poprowadzi dziennikarz, pedagog,wydawca, reżyser, scenarzysta red. STANISŁAW ZAWIŚLIŃSKI.

Impreza odbędzie w Nowodworskim Ośrodku Kultury

ul. I. Paderewskiego 1A

WSTĘP WOLNY

  • -

Ostatnie pożegnanie ks. prałata Czesława Żyły

W środę, 11 września mieszkańcy Nowego Dworu, duchowni, władze samorządowe miasta i powiatu oraz wierni pożegnali ks. prałata Czesława Żyłę. Dokładnie o godz. 11:00 odbyła się msza święta żałobna, którą odprawił abp Henryk Hoser SAC. Uczestniczyli w niej także księża nowodworskich oraz innych parafii z diecezji warszawsko-praskiej. 

Pożegnalne przemówienie podczas mszy wygłosili: Jacek Kowalski - burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk - wicemarszałek województwa mazowieckiego, krewni zmarłego i ks. Krzysztof Czyżyk - dziekan dekanatu nowodworskiego.

Zmarłego żegnali licznie zgromadzeni w kościele mieszkańcy miasta.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się też w czwartek 12 września, w rodzinnej miejscowości ks. Żyły, w parafii Św. Mikołaja Bp w Łoniowie (Diecezja Sandomierska). Mszy świętej przewodniczył Ks. inf. Lucjan Święszkowski. Ciało Zmarłego spoczęło na tamtejszym cmentarzu, o co prosił w swym testamencie.  

Ks. prałat Czesław Żyła był honorowym obywatelem Nowego Dworu Mazowieckiego. Przez 45 lat pracował w parafii św. Michała Archanioła gdzie przez 30 lat był proboszczem.

Od samego początku pełnienia funkcji proboszcza dał się poznać jako dobry gospodarz. Rozpoczął od uporządkowania cmentarza, zadbał o wygląd kościoła, z Jego inicjatywy wybudowano dębowy ołtarz, oraz zainstalowano radiofonizację w kościele. Odnowiono także część plebanii i zegar na wieży. Po trzyletnich trudach, upokorzeniach i udrękach ze strony władz komunistycznych, została wybudowana plebania. Gdy kościół stał się zbyt mały, by mógł właściwie spełniać rolę duszpasterską, zdecydowano się na rozbudowę świątyni. 23 kwietnia 1981 r. przystąpiono do rozbudowy kościoła, a ks. proboszcz Cz. Żyła wmurował pierwszą symboliczną cegłę. Już po trzech latach budowy świątynia została ukończona. Dzięki Ks. Proboszczowi rozpoczęto prace przy budowie nowego kościoła na "Osiedlu Młodych", a na którego budowę przekazał wiele materiałów. Od 1 lipca 2001 roku Ks. Czesłąw Żyła nie pełnił już funkcji proboszcza parafii, był jej rezydentem. Od 1 kwietnia br. mieszkał w domu księży emerytów w Łomiankach. Zmarł 7 września 2013 roku. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

O puchar Premiera

Uczniowski Klub Sportowy „ Reduta” wraz z  Zespołem Szkół w Modlinie Twierdzy po raz trzeci zorganizował  turniej piłkarski o puchar premiera Donalda Tuska szczebla gminnego.
 
W turnieju wystartowały cztery drużyny chłopców: Reduta – opiekun mgr Barbara Siwek, Celtik Lizbona – opiekun mgr Janina Wilde, Jagodzianki – opiekun mgr Agnieszka Biegaj, i Orły – opiekun Justyna Pręgowska. Wszyscy zawodnicy mieli po 12-13 lat. Zawody były rozgrywane systemem „ każdy z każdym” i odbyły się 9  września. Już pierwszy mecz pokazał kto w tym turnieju będzie dyktował warunki. Drużyna Reduty wygrała swój mecz w stosunku 7:0. W pozostałych meczach na boisku widać było zaangażowanie, wolę walki a przede wszystkim wolę zwycięstwa.
I miejsce -  Reduta –         9 pkt.
II miejsce - Celtik Lizbona    6 pkt.
III miejsce - Jagodzianki    3 pkt.
IV miejsce - Orły        0 pkt.
Królem strzelców turnieju został Mateusz Rydz z zespołu Celtik Lizbona.
Na zakończenie zawodów nagrody ufundowane przez Ministerstwo Sportu i UKS ”Reduta” wręczył Dyrektor Zespołu Szkół mgr Zdzisław Szmytkowski.

 

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Merida Mazovia MTB Marathon

XVI etap Merida Mazovia MTB Marathon – przedostatni start sezonu w Nowym Dworze Mazowieckim!

Przedostatni w tym sezonie maraton spod znaku Merida Mazovia MTB odbędzie się 22 września w Nowym Dworze Mazowieckim. Poprowadzona po malowniczych obszarach okolic Narwi i Natura 2000 trasa nie tylko dostarczy zawodnikom sportowych emocji, ale także odkryje uroki rzecznych krajobrazów Mazowsza.

Start i meta tego urozmaiconego maratonu, zlokalizowane będą na Stadionie Świtu Nowy Dwór. Pierwsze 2 km trasy prowadzone będą szerokimi ulicami Nowego Dworu Mazowieckiego. Kolejne 2 km to, charakterystyczny dla tego maratonu, wjazd drogę serwisową na wale nad Narwią. Na 4 km trasy zawodnicy dystansu Hobby odbiją na dość wymagający, węższy przejazd przy rozlewiskach Narwi, by na 7 km wjechać w dębowy lasek, z jedynymi przewyższeniami na tym dystansie.

Dystanse Fit i Mega do 10 km będą poprowadzone szerokimi duktami, pomiędzy Narwią, a terenami Łęg Wieliszewskich. Od 13 km trasy, dystans Fit przez kolejne 8 km będzie bardziej wymagający, ze względu na wyboiste podłoże trasy poprowadzonej po rzadko uczęszczanych, trawiastych bezdrożach. Natomiast dystans Mega od 20 km do 30 km będzie wiódł po wydmach Lasu Legionowskiego, co stanowić będzie trudniejsze, interwałowe wyzwaniem techniczne. Ostatnie 5 km do mety będzie wymagające zarówno dla dystansu Fit jak i Mega, gdyż trasa wjedzie w rzadko odwiedzane miejsca nad brzegiem Narwi.

W Nowym Dworze Mazowieckim zawodnicy będą rywalizowali na 3 dystansach. Dystans Hobby, o długości 9 km, przeznaczony jest głównie dla młodszych uczestników z opiekunami. Dystans Fit, dedykowany początkującym i średniozaawansowanym, będzie miał długość do 36 km. Natomiast dystans Mega mający długość 62 km, to prawdziwe kolarskie wyzwanie dla wytrzymałych zawodników. Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego zmierzą się w odrębnej klasyfikacji na każdym z dystansów.

Do dyspozycji zawodników będzie niezbędne zaplecze z szatniami, prysznicami i serwisem rowerów. Na trasie znajdować się będą bufety, a po przejeździe zawodnicy będą mogli zregenerować siły jedząc regeneracyjny posiłek. Nie zabraknie atrakcji dla osób towarzyszących i najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w Mini Wyścigu, doskonalić jazdę na rowerkach biegowych Puky Race i bawić się na placu zabaw.

Wielki finał największej w Polsce, rowerowej rywalizacji dla amatoróww tym sezonie odbędzie się 6 października w Płocku. Oprócz sportowych emocji, na zawodników czekać będzie także losowanie atrakcyjnych nagród i wiele atrakcji.

Szczegółowe informacje, relacja oraz zdjęcia z maratonu na: www.mazoviamtb.pl

Kontakt do biura zawodów:

Katarzyna Krakowiak, tel. +48609084184

e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

Kontakt dla mediów:

Sylwia Lewandowska, High Quality Zone, tel. +48606499888

e-mail: highqualityzone@highqualityzone.pl

  • -

„Narodowe Czytanie” już za nami

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki włączyła się w tym roku do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie”. Jest to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego impreza publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku czytaliśmy utwory Aleksandra Fredry.

W ramach ,,Narodowego Czytania” interpretację dzieł komediopisarza i poety zaprezentowali: Pan Jacek Kowalski Burmistrz Miasta, przedstawiciele „Mazowieckiego Gońca Lokalnego”, „Gazety Nowodworskiej”, „Tygodnika Nowodworskiego”, Grupy Literackiej „Vena” oraz  mieszkańcy naszego miasta.

Impreza miała charakter otwarty. Na placu przed Biblioteką zgromadziło się liczne grono słuchaczy, także przypadkowi przechodnie z ciekawością przystawali, by zobaczyć i posłuchać wierszy w interpretacji naszych Gości.

Po wysłuchaniu utworów dla dzieci m.in.: „Małpa w kąpieli”, ”Bajeczka o osiołku” i „Paweł i Gaweł”, najmłodsi uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych. Dopełnieniem imprezy była wystawa poświęcona życiu i twórczości Hrabiego, a także prezentacja Jego dzieł znajdujących się w zasobach Biblioteki.

Wszyscy, którzy w sobotę 7 września br. odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, na pamiątkę ̶ bądź to w przyniesionych dziełach Aleksandra Fredry, bądź na kartce papieru  ̶  otrzymali odcisk okolicznościowej pieczęci przesłanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

Patronat medialny nad imprezą sprawował „Mazowiecki Goniec Lokalny”.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Ryanair wraca na Lotnisko Warszawa/Modlin

Ryanair, największy przewoźnik lotniczy w Polsce i jeden z największych na świecie, zdecydował o przeniesieniu swoich operacji z Lotniska Chopina na Lotnisko Warszawa/Modlin od 30 września br.

10 września 2013 r. linie lotnicze Ryanair ogłosiły decyzję o przeniesieniu wszystkich swoich operacji na Lotnisko Warszawa/Modlin, a tym samym ponowne nawiązanie współpracy z portem. Pierwsi pasażerowie wylądują w Modlinie już w poniedziałek, 30 września 2013 r.

„Rozmowy z przewoźnikiem były długie, ale dzięki temu udało nam się wypracować warunki korzystne dla obu stron.” – podkreśla Piotr Okienczyc, Prezes Zarządu Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o. o.

„Wybór naszego lotniska przez tak poważne linie lotnicze oznacza, że spełniamy wysokie wymagania  dotyczące m. in. sprawnej i szybkiej obsługi  operacji lotniczych. Z pewnością ważną rolę odegrały też atrakcyjne propozycje opłat lotniskowych”  - dodaje Marcin Danił, Wiceprezes Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o. o.

Czas przestoju operacyjnego, lotnisko wykorzystało na modernizację, nowe inwestycje oraz podniesie poziomu obsługi pasażerów: zakończone zostały testy systemu ILS do kat. I, który zgodnie z harmonogramem rozpocznie działalność operacyjną 19 września br., wybudowany został dodatkowy parking długoterminowy na 550 miejsc, zamontowana i uruchomiona została klimatyzacja w terminalu, wybudowane zostało zadaszenie nad ścieżkami przy płycie postojowej, i wiele innych.

„Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Będziemy systematycznie inwestować w ulepszanie naszego lotniska i komfort pasażerów” – zaznacza Marcin Danił, Wiceprezes Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Prezes Spółki, Piotr Okienczyc dodaje: „Udowodnimy naszym pasażerom, że decyzja o powrocie Ryanair’a na nasze lotnisko jest korzystna dla wszystkich.”

Cały czas prowadzone są rozmowy dot. nawiązania współpracy z innymi przewoźnikami, zarówno tradycyjnymi, niskokosztowymi, jak również czarterowymi.

Zespół Prasowy MPLW-M

Gimnastyka dla seniorów i lekcje pływania dla dzieci w NOSiR

Bardzo kulturalny wieczór

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza sympatyków na kolejny Bardzo Kulturalny Wieczór  ze Sceną ZAUŁEK. Będzie to wieczór szczególny, bo po trzech latach współpracy, Wojtek Gęsicki zdecydował się, po długotrwałych namowach zresztą, wystąpić przed nowodworską publicznością z własnym programem. ZAPRASZAMY zatem na program:

WOJTEK GĘSICKI WE WŁASNEJ OSOBIE

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul. I.Paderewskiego1A

 27 września 2013 r., godz. 19.00

Karty Wstepu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury od dnia 16 września br.

Ilość miejsc ograniczona

BARDZO KULTURALNY WIECZÓR ZAPEWNIONY

Wojtek Gęsicki - Pomysłodawca Zaułka i Gospodarz Sceny.Mieszka w Ciechanowie, urodził się w Makowie Mazowieckim. Bard, kompozytor, autor tekstów, konferansjer, wykonawca. Od 1991 roku członek Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR.  Prześmiewca oraz liryk i nie wiadomo czego w nim więcej.

Wojtek - bard, który tak jak my wszyscy, wychodząc na ulicę pragnie spotkać drugiego człowieka, z wielkim wyczuciem artystycznym nawiązującym do najlepszych tradycji polskiej estrady i kabaretu, rozmawia na swoich koncertach ze słuchaczami, sprawiając, że to co wydawało się być nieprzyswajalne, staje się przyjemne, mądre, melodyjne (...) Piosenka literacka zrodzona z westchnień i marzeń, staje się nam bliska przez lekki, zwiewny przekaz, przez swoje ciepło i wyszukaną prostotę. Odwieczny dylemat "mieć, czy być" przestaje być problemem, gdy wsłuchamy się w strofy wierszy i wersy piosenek prezentowanych przez Wojtka. Jego twórczość rozstrzyga ten problem jednoznacznie: BYĆ!! Trzeba być, być i marzyć, bo to z marzeń rodzi się przyzwoitość, z marzeń powstaje jedność serc, chmury malują niebo pastelami, a wiatr zaplata warkocze drzewom. Dlatego jak mantrę powtarza nam na swoich koncertach: pielęgnujmy w sobie duszę dziecka z jego wielobarwnością postrzegania  świata...

Wojtek Gęsicki - poeta, bezustannie szukający człowieka w człowieku!!! - Jacek Goryński

Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła, co Wojtek Gęsicki. W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości, jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa powoduje, że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam. - Krzysztof Daukszewicz

Shirley Valentine

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na  hit  w gatunku monodramów . Sztukę angielskiego dramaturga  Willy’ego Russela pt

„SHIRLEY  VALETINE”

w wykonaniu  IZABELI NOSZCZYK   aktorki Teatru im  S.Jaracza w Łodzi,  laureatki wielu  prestiżowych nagród. Sztukę wyprodukował Teatr Scena  Poczekalnia.

Tytułowa Shirley Valentine to kobieta po czterdziestce , której życie toczy się wokół  męża , dzieci, prania i sprzątania można powiedzieć „kura domowa”. Pewnego dnia przy obieraniu ziemniaków rozpoczyna swój monolog który kieruje do ściany , bo tylko ona jeszcze jej słucha. Te wyznania i przemyślenia owocują wyjazdem do Grecji gdzie odmieni a się jej życie. Te kilka zdań to tylko szkielet sztuki, a na  prawdziwe teatralne przeżycia zapraszamy do naszego ośrodka. Sztuka  Willy’ego Russela to opowieść pełna dowcipu, sytuacyjnego humoru i refleksji.

Izabela Noszczyk, tak mówi o spektaklu:

To opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją .Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy…

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul. I.Paderewskiego 1A

21 września 2013 r., godz. 17.00

Karty Wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

Ilość miejsc ograniczona

Spotkanie z podróżnikiem

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Bogumiłem Rzucidło, który podzieli się z nami wrażeniami z podróży po jednym z ostatnich bastionów komunizmu Koreą Północną. Podczas wieczoru obejrzymy reportaż nakręcony podczas podróży wraz komentarzem i opowieścią o Korei Płn. autora.

 Nowodworski Ośrodek Kultury

ul.I .Paderewskiego 1A

17 września 2013 r. godz. 18.00

WSTĘP WOLNY

Żałoba 11 września

W związku ze śmiercią ks. Prałata Czesława Żyły Burmistrz Miasta ogłasza jednodniową żałobę w mieście.

Żałobę ustanawia się na środę, 11 września.

Porządek uroczystości pogrzebowych:

11 września (środa) godz. 11.00, parafia Św. Michała Arch. w Nowym Dworze Mazowieckim, Mszy Św. przewodniczy Abp Henryk Hoser SAC

12 września (czwartek) godz. 11.00, parafia Św. Mikołaja Bp w Łoniowie (Diecezja Sandomierska) Mszy Św. przewodniczy Ks. inf. Lucjan Święszkowski

Wicepremier Janusz Piechociński w Nowym Dworze Mazowieckim

Wczoraj (8 września) w Nowym Dworze Mazowieckim gościł Pan Janusz Piechociński - Wicepremier, Minister Gospodarki. Wicepremiera pod Urzędem Miejskim powitał Burmistrz - Jacek Kowalski, Starosta - Krzysztof Kapusta, Przewodniczący Rady Miejskiej - Krzysztof Bisialski i Radni Rady Miejskiej. Wizyta Janusza Piechocińskiego miała gospodarczy charakter. Gość i gospodarze spotkania udali się do fabryki substancji zapachowych Pollena Aroma w nowodworskiej dzielnicy przemysłowej, gdzie spotkali się z zarządem firmy: Dariuszem Bełcem i Ewarystem Andrzejczakiem. Pollena Aroma to najnowsza gospodarcza lokalizacja w dzielnicy przemysłowej. Firma przeniosła się do Nowego Dworu Mazowieckiego z Warszawy. Uczestniczyła w pracach nad strategią rozwoju nowodworskiej dzielnicy przemysłowej i jest jednym z partnerów, zawiązującej się, inicjatywy klastrowej. W Pollenie Pan Wicepremier mógł na własne oczy zobaczyć nowoczesną linię produkcyjną dofinansowaną ze środków UE i przekonać się, jak powstaje aromat zapachowy. Następnie spotkanie przeniosło się na modlińskie lotnisko. Janusz Piechociński spotkał się tam z zarządem spółki: Piotr Okieńczycem i Marcinem Daniłem. Szefowie lotniska zaprezentowali wyremontowany pas startowy i omówili aktualną sytację portu. Janusz Piechociński miał także okazję obejrzeć jeden z przykładów turystycznego zagospodarowania Twierdzy Modlin - podziemia Restauracji Borodino (odkopane korytarze minerskie). Podczas prowadzonych rozmów wielokrotnie podkreślano rolę Nowego Dworu Mazowieckiego w życiu gospodarczym regionu.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Z głębokim żalem żegnamy ks. Czesława Żyłę

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prałata Czesława Żyły, wieloletniego proboszcza parafii św. Michała Archanioła, honorowego obywatela Nowego Dworu Mazowieckiego, kapłana bliskiego sercu wielu z nas.

Ksiądz prałat Czesław Żyła mieszkał w Nowym Dworze przez 45 lat, z czego 30 lat był proboszczem. Jego poświęcenie na rzecz pracy duszpasterskiej, działalność w trudnych czasach komunistycznych i wsparcie jakim otaczał wiernych, zaangażowanie na rzecz budowy świątyń w centrum miasta i na Osiedlu Młodych, na stałe zapadły w pamięć wielu mieszkańców Nowego Dworu  i na trwałe wpisały się w jego historię.

Łączymy się w modlitwie z wiernymi i wszystkimi, którym był bliski ks. Czesław Żyła.

 

W imieniu władz samorządowych miasta

 

Krzysztof Bisialski                                          Jacek Kowalski

Przewodniczący Rady Miejskiej                         Burmistrz Miasta 

UKS Jedynka zaprasza!

UKS „JEDYNKA” Nowy Dwór Mazowiecki

ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do sekcji tenisa stołowego.

Chętnych (wraz z opiekunami) serdecznie zapraszamy na spotkanie wstępne, które odbędzie się w dniu 19 września 2013 roku o godzinie 17.00 w budynku
Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Chemików 1A w Nowym Dworze Mazowieckim
(sala gimnastyczna).

Wszelkie informacje pod nr tel. 660929011

Festyn charytatywny w klimacie PRL

wyświetl galerię w Cooliris
  • -

1 urodziny Baśki Murmańskiej

8 września minął rok od premiery szlaku Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin. Z tej okazji niedźwiedzica rozdaje prezenty. Wystarczy polubić ją na Facebooku i złożyć jej urodzinowe życzenia.

Aby uczcić pierwsze urodziny, Baśka zaprasza do udziału w konkursie. Organizatorem konkursu jest pomysłodawca i operator tego produktu turystycznego: Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek. Sponsorami nagród są partnerzy i przyjaciele szlaku: Bar Austeria (podwójne zaproszenie na obiad), restauracja Brama Ostrołęcka (voucher dla 2 osób o wartości 100 zł), Joanna art – ręcznie malowana ceramika (ręcznie malowany kubek z Baśką – urodzinowa edycja specjalna), cukiernia-kawiarnia Marka Szarowa (duża, słodka Baśka - torcik), Małe Kilometry (eko-zeszyty + piórnik oraz voucher o wartości 100 zł do wykorzystania przy organizacji wycieczki „Czy Baśka spotkała księcia? Pomysł na wycieczkę szkolną lub urodziny), Hotel Royal (podwójne zaproszenie na niedzielny brunch), STEF-art (ręcznie robiona broszka-Baśka).

W zamian za prezenty niedźwiedzica oczekuje życzeń urodzinowych. W dowolnej, maksymalnie kreatywnej formie.

Konkurs trwa do końca września. Szczegóły na www.baskamurmanska.pl.

Szlak Baśki Murmańskiej – białej niedźwiedzicy, która z wojskiem polskim przybyła w I poł. XX w. do Twierdzy Modlin zadebiutował podczas zeszłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych pod hasłem: „Tajemnice codzienności”. Od tamtej pory przemierzyły go tysiące osób, zwłaszcza najmłodsi turyści – dzieci i młodzież wraz z opiekunami. To właśnie dla nich został przygotowany szlak. Zwiedzanie Twierdzy Modlin szlakiem Baśki ma formę gry miejskiej – turysta za pomocą mapy i rymowanych wskazówek musi odnaleźć figury białych misiów ukryte na terenie fortyfikacji.

Baśka Murmańska na stałe zagościła na turystycznej mapie Nowego Dworu Mazowieckiego. Kiedyś była maskotką armii, dziś jest ulubienicą turystów i mieszkańców regionu.

  • -

airLED. Kolejne spotkanie.

Wczoraj (5 września) w Warszawie odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie Regionalnej Grupy Koordynacyjnej projektu airLED. Projekt dotyczy tworzenia airport city dla modlińskiego lotniska. Dokumenty strategiczny tworzone w jego ramach przy współpracy wszystkich zainteresowanych stron mają dotyczyć zagadnień takich jak m. in.: rozwój infrastruktury drogowej i technicznej wokół lotniska, strefa inwestycyjna, rozwój turystyki w regionie na bazie lotniska. Podczas wczorajszego spotkania przedstawiono analizę statusu quo dla regionu Mazowsza, szkic regionalnego zintegrowanego planu policentrycznego rozwoju obszarów przylotniskowych, tematykę inwestycji w strefie bezpośredniego oddziaływania lotniska, a także poruszano kwestie działań rewitalizacyjnych w kontekście Twierdzy Modlin. Ta ostatnia ma odgrywać dużą rolę w budowaniu marki airport city. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Mazowsza, lotniska, AMW, konserwatora zabytków, starostwa powiatowego, gmin: Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym, LOT Trzech Rzek, nowy właściciel cytadeli w Twierdzy Modlin i zagraniczni partnerzy projektu, którzy po spotkaniu udali się do Twierdzy na wizytę studyjną. Koordynatorem projektu jest płocki oddział Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego. 

Więcej o projekcie: airled.eu

  • -
  • -

Bezpłatne warsztaty MAMA WIE

Rusza kolejna, jesienna edycja cieszących się dużym zainteresowaniem spotkań MAMA WIE! We wrześniu i październiku 2013 r. w dziewięciu miastach województwa mazowieckiego odbędą się bezpłatne spotkania dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

Naszą misją, w myśl haseł: MAMA WIE!, MAMA CZUJE!, MAMA ROZUMIE! jest uświadomienie rodzicom, że instynkt macierzyński pozwoli im prawidłowo i z największą dbałością opiekować się dzieckiem, a nasi specjaliści poszerzą ich umiejętności i rozwieją wszelkie wątpliwości. Przekażemy uczestnikom rzetelną wiedzę dotyczącą pielęgnacji i rozwoju dziecka od pierwszych chwil jego życia.

Bezpłatne warsztaty będą miały charakter wykładów, prezentacji, a także indywidualnych rozmów ze specjalistami z zakresu m.in. fizjoterapii, psychologii, pierwszej pomocy czy pielęgnacji. Projekt MAMA WIE! skierowany jest do kobiet planujących ciążę, kobiet w ciąży oraz młodych rodziców.

Gościem specjalnym warsztatów będzie pan Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia.  Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci.

Celem projektu MAMA WIE! jest dotarcie do jak największej liczby kobiet, które pomimo bliskości dużego ośrodka społeczno – kulturalnego, jakim jest Warszawa, nie zawsze mają szansę skorzystać z tego typu warsztatów. Teraz to my dotrzemy do nich. Warsztaty odbędą się w Piasecznie, Otwocku, Mińsku Mazowieckim, Płocku, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Grodzisku Mazowieckim, Sochaczewie i Pruszkowie. Honorowe Patronaty nad akcją objęli Prezydenci i Burmistrzowie wszystkich miast.

Pomysłodawca akcji MAMA WIE! już od ponad roku propaguje ideę aktywnego spędzania czasu z dziećmi, wydając na terenie Warszawy bezpłatny kwartalnik – DaDa - Magazyn Aktywnej Mamy - promujący m.in. miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi.

Warsztaty MAMA WIE! to inicjatywa bezpłatna, dostępna dla wszystkich zarejestrowanych. Wszelkie informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.mama-wie.pl oraz na profilu na facebook’u (www.facebook.com/warsztatymamawie). 

  • -

W Modlinie pożegnano lato

Jak co roku impreza Pożegnanie Lata odbyła się w Modlinie Starym. Tym razem scena usytuowana była na terenach restauracji Borodino i Hotelu Modlin. Organizatorami „Pożegnania..” były władze samorządowe miasta.

W sobotę 31 sierpnia w Modlinie Starym pożegnaliśmy lato. Od godz. 16:00 na teren restauracji Borodino schodzili się nie tylko mieszkańcy Modlina ale też i innych części miasta oraz przyjezdni.

Pierwsza część imprezy dedykowana była dzieciom, które od godz. 16.00 mogły bezpłatnie korzystać ze skakańców – dmuchańców, trampoliny, pobawić się na restauracyjnym placu zabaw, kupić watę cukrową czy jakiś drobiazg na jednym z kramików. Dodatkowo mogły wziąć udział w konkursach i zabawach, które poprowadziły harcerki z nowodworskiego hufca ZHP. Dziewczęta także malowały dzieciakom buźki, co cieszyło się wśród nich ogromnym zainteresowaniem.

Na uczestników imprezy czekały też ogródki gastronomiczne obsługiwane przez ekipę restauracji i występy artystów. Na scenie zaprezentowały się Joana Berdyn i Janina Klimiuk - wokalistki z kazańskiego klubu 2.  Mazowieckiego Pułku Saperów „Kraina Piosenki” , zespół Zdredy i Fiesta Show z Andrzejem Porębą.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: UM, Tygodnik Nowodworski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

JOGGER z sukcesami na pierwszym pikniku biegowym w Czosnowie

W niedzielę 1 września w Czosnowie po raz pierwszy odbyła się  impreza biegowa „I Piknik Biegowy”. Jest to nowa impreza na mapie biegowej Polski.

Główne hasło organizatorów Marcina Mańkowskiego i oraz Urzędu Gminy Czosnów to rozruszanie rodziców i ich dzieci. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki Pani Joanny Muchy, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Wójta Gminy Czosnów Pana Antoniego Krężlewicza oraz Fundacji Centrum Edukacji Olimpijskiej. Główny cel to upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Doskonale zorganizowane miasteczko biegowe umiejscowione blisko popularnej "7" od wczesnych godzin rannych zapełniało się uczestnikami o bardzo dużej rozpiętości wiekowej. Oczekujących na start biegaczy kusiły liczne stoiska promocyjne a wśród nich stoisko dealera Skody - Auto Wimaru. Głównym patronem medialnym imprezy była TVP INFO. Trasy biegowe wyznaczone były bezkolizyjnie w kierunku Kampinosu na asfaltowej nawierzchni.

Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji: 200 m dla przedszkolaków, 400 m dla uczniów klas 1-3, 800 m dla klas 4-6, 1000 m dla gimnazjów, 1500 m dla szkół średnich, 3x1000 m sztafeta rodzinna, 1000 m bieg tatusiów i 10 000 m bieg główny. Przed sztafetą specjalna delegacja udała się do Palmir w celu złożenia kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego, aby w ten sposób uczcić pamięć poległych w II Wojnie Światowej, której rocznica wybuchu wypadała właśnie 1 września.

Niezbyt przychylna aura nie zniechęciła uczestników zawodów, którzy z ogromnym zaangażowaniem startowali w kolejnych biegach. Na mecie każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal i napój. Najlepsze "trójki" w poszczególnych biegach nagradzali pucharami i upominkami specjalni goście imprezy, byli olimpijczycy. Wśród nich Grażyna Rabsztyn, trzykrotna olimpijka/Monachium, Montreal i Moskwa/, trzykrotna rekordzistka świata na 100 m ppł, piąta do chwili obecnej w wynikach wszechczasów, Katarzyna Deberny - żeglarka w klasie Laser Radial, olimpijka z Pekinu oraz Dariusz Gożdziak 5-boista, złoty medalista w drużynie z Barcelony. Nagradzanie przez takie osoby na długo pozostanie w pamięci wyróżnianych.

Tego zaszczytu kilkakrotnie doznali młodzi zawodnicy nowodworskiego JOGGERA. W biegu na 800 m młodziutka Sara Elkosh finiszowała na drugim miejscu, ulegając zawodniczce starszej o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych. Za to w biegu na 1000 m na pierwszych dwóch miejscach uplasowały się Kasia Średnicka i Julia Młodawska, nie dając szans rywalkom. Monika Choinka zajęła 4 miejsce. W biegu na 1500 m bezapelacyjnie wygrała Ania Nikitin a Sandra Ordońska była czwarta. Na tym samym dystansie Maciej Jajszczak i Tomek Ołdak ze 150 metrową przewagą zdobyli dwa pierwsze miejsca. W biegu na 10 kilometrów wystartowała "piątka" starszych zawodników JOGGERA: Tomasz Pietrzykowski, Marek Dobrowolski, Andrzej Piekut, Małgorzata Kowalska i Paulina Ślusarczyk. Najbliżej podium była ta ostatnia, zajmując niewdzięczne "4" miejsce. Pozostali uzyskali wyniki w granicach swoich aktualnych możliwości. Cieszą wysokie miejsca naszych biegaczy, mamy nadzieję że kolejne jesienne starty nie będą gorsze.  

  • autor: emka
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Miasto podpisało porozumienie dot. rozwoju obszaru metropolitarnego

13 sierpnia burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski podpisał porozumienie o współpracy w ramach rozwoju obszaru metropolitalnego Warszawy. Porozumienie dotyczy w szczególności realizacji zintegrowanych inwestycji terytorialnych.

Dzięki tej współpracy miasto Nowy Dwór Mazowiecki będzie miało bezpośredni wpływ na współtworzenie strategii rozwoju regionu opartej na wielu czynnikach. To z kolei, w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, umożliwi pozyskiwanie zewnętrznych funduszy na realizację projektów infrastrukturalnych w kolejnych latach.

Długofalowa współpraca owocuje również działaniami skierowanymi do sfery społecznej, wpływa m.in. na rozwój turystyki, buduje cele i plany uwzględniając europejskie trendy i kierunki, które niedalekiej przyszłości będą wykorzystane przy aktualizacji miejskich dokumentów strategicznych.

  • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak; foto: www.prasowy.um.warszawa.pl
  • -

Wybrano kabarety na Manewry Kabaretowe

Szanowni Państwo dziękujemy serdecznie za pomoc przy wyborze kabaretów na tegoroczne Manewry Kabaretowe, które odbędą się w naszym mieście 9 listopada 2013r. 

Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki sondy, która obowiązywała do 18.08.2013r.

Na zadane przez nas pytanie "Który kabaret chciałbyś / chciałabyś zobaczyć 9 listopada 2013r. podczas V Manewrów Kabaretowych?" odpowiedzieli Państwo następująco:
 1. Formacja Chatelet (głosów: 65, udział: 9,09%)
 2. Kabaret Czesuaf (głosów: 4, udział: 0,56%)
 3. Kabaret Limo (głosów: 73, udział: 10,21%)
 4. Kabaret Młodych Panów (głosów: 28,udział: 3,92%)
 5. Kabaret Nowaki (głosów: 78, udział: 10,91%)
 6. Kabaret Paranienormalni (głosów: 95,udział: 13,29%)
 7. Kabaret Skeczów Męczących (głosów: 6,udział: 0,84%)
 8. Kabaret Moralnego Niepokoju (głosów: 105,udział: 14,69%)
 9. Ani Mru Mru (głosów: 68, udział: 9,51%)
 10. Kabaret Łowcy.B (głosów: 13, udział: 1,82%)
 11. Pod Wyrwigroszem (głosów: 8, udział: 1,12%)
 12. Neonówka (głosów: 113, udział: 15,80%)
 13. Ciach (głosów: 2, udział: 0,28%)
 14. Dno (głosów: 2, udział: 0,28%)
 15. Kabaret Hrabi (głosów: 27, udział: 3,78%)
 16. Artur Andrus (głosów: 25, udział: 3,50%)
 17. Tomasz Jachimek (głosów: 3, udział: 0,40%)

Biorą pod uwagę wyniki sondy (największą ilość oddanych głosów) oraz możliwości występu poszczególnych kabaretów w wyznaczonym terminie wybrane zostały natępujące kabarety: Formacja Chatelet, Kabaret Nowaki oraz Kabaret Moralnego Niepokoju.

Europejskie Dni Dziedzictwa w NDM

Burmistrz Miasta
zaprasza
na
Europejskie Dni Dziedzictwa
w Nowym Dworze Mazowieckim

wyświetl galerię w Cooliris
  • -

Narodowe Czytanie

  • -

„Reduta” wypoczywała w Lidzbarku Welskim

Po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy „Reduta”, działający przy Zespole Szkół Nowy Dwór Mazowiecki – Modlinie Twierdzy, zorganizował dla dzieci i młodzieży obóz sportowo-treningowy. W tym roku gościliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Danusia” w Lidzbarku Welskim. Uczestnikom obozu zorganizowano wiele zajęć o charakterze sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym. Dla poprawienia kondycji fizycznej obozowicze brali udział w wakacyjnej olimpiadzie sportowej, wycieczce rowerowej i doskonalili swoje umiejętności pływackie nad jeziorem. Pod okiem instruktora wspinaczki uczestniczyli w zajęciach w parku linowym, wielu z nich pokonało w tym miejscu swoje lęki i słabości. Odwiedzili również stadninę koni, gdzie skorzystali z przejażdżki bryczką oraz w siodle.
Podczas pobytu nad pięknym jeziorem mieli możliwości zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą ratowników wodnych, by potem bezpiecznie korzystać ze sprzętu wodnego. W czasie obozu odbywały się również dyskoteki, ogniska, podczas których dzieci integrowały się we własnym gronie.
Na zakończenie obozu wychowawczynie: Agnieszka Wójcik, Kamila Czekało i Violetta Rosiak wręczyły uczestnikom pamiątkowe dyplomy, upominki i nagrody.

  • autor: Agnieszka Wójcik
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Poranek z teatrem - "Zuzia w Krainie Czarów"

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych widzów na "Poranek z teatrem". Na najbliższym spotkaniu Teatr KUFFER przedstawi nam bajkę pt. "Zuzia w Krainie Czarów"

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
14.09.2013 r. godz. 10:00

Karty wstępu w cenie 5 zł do nabycia w ośrodku kultury.

Zuzia w krainie czarów - mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć; śpiewającego kowboja; krasnala, który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę; śmiesznego króla i jego rycerzy; dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię, ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna. Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.

  • autor: NOK
  • -

Nosferatu - symfonia grozy

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 13.09.2013r. o godz. 19:00 na projekcję filmu "Nosferatu - symfonia grozy" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu "Czerwie".

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury. Ilość miejsc ograniczona.

NOSFERATU - SYMFONIA GROZY - horror niemy; prod. Niemcy; reż.  Friedrich W. Murnau; rok 1922, czas: 94 min.

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

Czerwie - niezależna małopolska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji.
Występują: Wojtek Boski Zaborowski (akordeon, głos, klawisze),
Maciek Dziki Kudłacik (głos, gitara, mandolina),
Paweł Gacek Zawarus (perkusja),
Piotrek Bogunia (gitara basowa).

  • autor: NOK
  • -

Nabór do Zespołu Tańca Ludowego

Ogłaszamy nabór do nowo powstałego Zespołu Tańca Ludowego.

Uczęszczając na nasze próby dajesz sobie szansę spróbowania czegoś nowego.
Zajęcia poprowadzi Rafał Sawko – tancerz Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

Grupy początkujące: 7-11 lat, 12-18 lat zpraszamy 2.09.2013r. o godz. 19:30 na spotkanie informacyno-organizacyjne do Nowodworskiego Ośrodka Kultury, ul. I. Paderewskiego 1A.

Zakołysz się z NOK-iem.

  • autor: NOK
  • -

Fakty Nowodworskie

Od dziś można zapoznać się z sierpniowym wydaniem faktów Nowodworskich. Przede wszystkim zapraszamy w nich na dwie imprezy, z których pierwsza „pożegnanie Lata” odbędzie się już w najbliższą sobotę na terenach Restauracji Borodino w Modlinie Starym. Na kolejną zapraszamy za tydzień, w piątek 6 września. W amfiteatrze Parku Miejskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się obchody 69-lecia powstania 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Zapraszamy już od godz. 11:00 aż do wieczora.

Wewnątrz wydania także o nowych możliwościach systemu powiadamiania SMS w Nowym Dworze, o wakacyjnych remontach jakie przeszły placówki oświatowe i podsumowanie akcji „Aktywne weekendy w Parku”.

Pogoda sprzyja spacerom w związku z czym w dziale turystyka prezentujemy kolejne trasy turystyczne. Zapraszamy na szlak spacerem nadrzecznym lub szlakiem z Powstaniem Styczniowym w tle. Jedna z propozycji „wyjeżdża” poza Nowy Dwór. Posiadacze dwóch lub czterech kółek mogą dzięki temu bliżej poznać okolicę.

W dziale wydarzenia i nasze miasto piszemy o sukcesie wokalistek z Kazunia, powstającym w NDM muzeum PRL i jego apelu o przekazywanie ciekawych eksponatów, zbiórce środków na budowę pomnika marszałka Piłsudskiego.

Sport jak zawsze obfituje w sukcesy naszych sportowców a do zapoznania się z nimi zapraszamy od strony 20-ej. 

Życzymy miłego czytania.

  • autor: Aneta Pielach-Pierścieniak

Zajęcia taneczne

Dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów zainteresowanych zajęciami tanecznymi zapraszamy na zebranie informacyjno-organizcyjne do Nowodworskiego Ośrodka Kultury w dniu 02.09.2013r. o godz. 18.30.

Przewidujemy poniższe formy aktywności tanecznej:
rytmika z elementami tańca (5-6 lat),
taniec nowoczesny,
taniec jazzowy,
taniec towarzyski,
taniec ludowy,
taniec klasyczny (balet),
techniki współczesne,
teatr tańca,
latino aero (zajęcia aerobowe dla Pań),

Gimnastyka z elementami tańca (pora na seniora).

Zajęcia prowadzić będą artyści Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, instruktorzy - Anna Paś i Rafał Sawko.

  • autor: NOK
  • -

Pierwszy medal Mistrzostw Polski dla kajakarki nowodworskiej sekcji kajakowej NOSiR

Zawodniczki sekcji kajakowej NOSiR  Dorota Borowska i Justyna Boniecka udanie wystąpiły na Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanych na torze regatowym w Bydgoszczy w dniach 16-18.08.2013 r.

Nasza Juniorka Dorota Borowska startująca w C-1 200 m sprawiła dużą niespodziankę przypływając do mety na trzeciej pozycji i zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Medal Doroty jest szczególnie cenny, ponieważ został zdobyty po 25 letniej przerwie - ostatnie medale na Mistrzostwach Polski zdobywały kajakarki i kajakarze MZKS Świt Nowy Dwór Maz w 1987-88 r.

Dorota startowała również w K-1 200 m, pomyślnie przechodząc przez eliminację i półfinały zakwalifikowała się do ścisłego finału, gdzie startowały najlepsze sprinterki w Polsce. Już sam udział naszej zawodniczki w kolejnym finale K-1 200 m i medal w C-1 200 m to sukcesy dobrze rokujące na dalszą karierę zawodniczą tej młodej bardzo ambitnej kajakarki. Brawo Dorota!!!

Druga nasza zawodniczka juniorka młodsza Justyna Boniecka również swój start może zaliczyć do udanych, nasza młoda kajakarka pewnie przebrnęła wyścigi eliminacyjne K-1 500 m przypływając na drugiej pozycji. Po wyścigach półfinałowych zakwalifikowała się do finału B, w którym po ciężkim boju przypłynęła na szóstej pozycji. Justyna to zawodniczka najmłodsza rocznikiem w juniorach i robiąca duże postępy, poprawiła swój czas wyścigu na 500m z zawodów z czerwca o 6 sekund tj. z 2min 17sek na 2min 11sek co przy jej pracowitości i solidności pozwala spokojnie czekać na dalsze sukcesy.

Trener sekcji kajakowej
Mariusz Szałkowski

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wernisaż wystawy malarstwa

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 7.09.2013r. o godz. 17:00 do Galerii Łącznik na wernisaż wystawy malarstwa: Anny Bogusz-Gazdy, Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk, Doroty Witkowskiej-Weiss.

Anna Bogusz-Gazda
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiowała w pracowni
prof. Tadeusza Dominika. Maluje w technice olejnej na płótnie głównie pejzaże i martwe natury.
W swoim  malarstwie czerpie z natury  i jej harmonii. Dąży by stworzyć kompozycje oddające nie tylko zewnętrzne obserwacje ale i jej świat wewnętrzny. Dla Anny Bogusz-Gazdy każdy obraz to budowa nowej symbolicznej przestrzeni opartej na  obserwacji natury.
Wystawy : m.in. Stara Kordegarda w Warszawie , wystawy pokonkursowe w Warszawie i Tokio organizowane przez Fundację Polska – Japonia im. Myiauchi – wyróżnienie w konkursie
 „ Pejzaż polski” w 1993 roku. Wystawy w Galerii Pałacyku w Twierdzy Modlin,  Hotelu Mariott oraz w  Pałacu w Zdunowie.

Małgorzata Omelańczuk-Pawluk
Mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Reprezentuje  średnie pokolenie artystów malarzy. Od młodych lat związana jest z tą dziedziną sztuki. Podstawy rysunku i malarstwa wyniosła z Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika pomogły jej  rozwinąć własny styl. Opiera się on na interpretacji poezji, utworów muzycznych oraz samej natury. Przedstawia  je jako mozaikę barw, często skontrastowanych, ale zawsze czystych i nasyconych.
Wystawy: m.in. w Pałacu w Zdunowie, w Galerii Ogród w Jabłonnie w Legionowie  oraz Warszawie.

Dorota Witkowska-Weiss
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki w latach 1984 – 1991. Specjalizacja: Konserwacja Malarstwa Sztalugowego i Rzeźby Polichromowanej. Uczestniczka wystaw i aukcji kopii technologicznych organizowanych przez: Muzeum Narodowe w Warszawie, Galerię Art New Media w Warszawie, Muzeum "Stara Pomarańczarnia" w Łazienkach Królewskich. Współpracuje  z  Domem Wydawniczym Bellona (ilustracje do książek "Armie świata antycznego"),  Wytwórnią Fonograficzną "Tone Industria" w charakterze ilustratora wkładek do płyt, Parafią kościoła p.w. Św. Klemensa w Nadarzynie - w 2006r projekt malowidła ściennego na sklepienie, Muzeum Historycznym Miasta Stołecznego Warszawy - konserwacja obiektów zabytkowych.
Wystawy:  m.in. w Heidelbergu, Warszawie, Modlinie, Pruszkowie i Piastowie).

  • autor: NOK
  • -

Nowodworska Róża Wiatrów

Sobotnia Nowodworska Róża Wiatrów rozpoczęła się już o godz. 15:00. Ekologiczny Plac Zabaw a w nim oryginalny zbiór zabawek i gier wykonanych z drewna, ręcznie pomalowanych w kolorowe obrazy i wzory, obsługiwany przez animatorów z Cirkus Klan Grus, okazał się nie lada atrakcją dla nowodworzan oraz gości przebywających w tym dniu w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzieci i dorośli próbowali swoich sił w chodzeniu na szczudłach, gry w gigantyczne bierki, czy grach zręcznościowych. Zabawa na nim nie tylko dostarczyła rozrywki, ale również pobudziła kreatywność małych odkrywców, którzy w różny sposób próbowali wykorzystywać różne elementy placu zabaw. Ogromną niespodzianką był również mini pokaz iluzji wykonany przez artystę, który na codzień wciela się w role tzw. Pana Ząbka.
O godz. 19:00 na sceną zawładnęła Strefa Mocnych Wiatrów, warszawscy muzycy, którzy podbijają polskie sceny od 2004 roku. Zespół zaprezentował marynistycznego rocka w niezwykle energetycznym, mocnym brzmieniu. Drugim zespołem, który wystąpił na nowodworskiej scenie była Orkiestra Dni Naszych. Zespół zagościł w Nowym Dworze po raz drugi, ostatni koncert jak wspomniał sam wokalista zespołu odbył się 15 lat temu, nad Narwią w Modlinie. Niezwykle energetyczna dawka folku rozgrzała publikę, która podczas koncertu znakomicie bawiła się pod sceną. Niebywałą atrakcją był zapewne skrzypek, czyli Michał Jelonek, który na co dzień tworzy projekt pod nazwą Jelonek. Jego wirtuozeria zachwyciła wszystkich. Po koncercie można było zdobyć płytę oraz autografy artystów.
Muzycy jak i animatorzy, wyjeżdżający w sobotni wieczór z Nowego Dworu Mazowieckiego byli zachwyceni nowodworską publicznością oraz pięknym miejscem.

Kolejna Nowodworska Róża Wiatrów za rok!

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
oraz
TPD Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo

zapraszają
w dniach 14-15 września 2013r.

na
Ogólnopolskie Sympozjum - Szkolenie
„Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych - jak to się robi”

oraz
Jubileusz XXV-lecia działalności Koła
„Akceptacja i tolerancja osób niepełnosprawnych w lokalnej społeczności”


pod
HONOROWYM PATRONATEM
MAŁŻONKI PREZYDENTA RP PANI ANNY KOMOROWSKIEJ

 

 

PROGRAM OBCHODÓW SYMPOZJUM I XXV-LECIA KOŁA

14 września  2013r. godz. 10:00 - hala widowiskowo-sportowa NOSiR
CZĘŚĆ OFICJALNA
- powitanie gości,
- pokaz multimedialny,
- występ zespołu „Słoneczni”,
- przemówienia, wręczenie odznaczeń.
CZĘŚĆ SZKOLENIOWA
1. „Tolerancja w edukacji dzieci niepełnosprawnych" - prelegent Ewa Włodarczyk;
2. „Tolerancja w relacjach społecznych" - prelegent Waldemar Białorucki;
3. „Niepełnosprawni w Urzędzie na podstawie działań w gminie Nowy Dwór Mazowiecki - prelegent Agnieszka Sejda.

15 września 2013r. godz. 8:30
- Msza święta w kościele św. Michała Archanioła,
- prelekcje tematyczne.

Rage 2013 prowadziło przez NDM!

21 sierpnia 2013 wystartowała kolejna edycja flagowego wydarzenia klubu Elite Circle. Uczestnicy imprezy zawitali też do Nowego Dworu Mazowieckiego. Tu, 22 sierpnia nowodworzanie mogli podziwiać luksusowe auta na terenie restauracji Borodino, gdzie odbywał  się jeden z etapów. 

Ragwe 2013 wystartowało z warszawskiego Torwaru. Na starcie pojawiło się trzydzieści wyjątkowych samochodów, które wzięły  udział w tegorocznej podróży przez Polskę. Na liście startowej figurowały m.in. dwie Ulitmy GTR, Ferrari California, Ferrari Italia, Aston Martin DBS, Lamborghini Gallardo, Maserati Granturismo, Nissan GTR, Formula MK Jedi czy absolutna nowość na polskim rynku w postaci Audi RS7 Sportback.

Tegoroczna trasa wiodła z Warszawy, przez Sopot, Koszalin do Międzyzdrojów, gdzie usytuowana była meta imprezy. Dodatkowo w drodze załogi musiały wykonywać zadania zaplanowane przez organizatorów. Jedno z takich zadań czekało na uczestników w ekskluzywnej Restauracji Borodino funkcjonującej przy HOTELU MODLIN CONFERENCE & SPA w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczestnicy musieli udać się do podziemi restauracji, gdzie przemierzając zabytkowe XIX-wieczne korytarze docierali do jednej z komnat z epoki napoleońskiej, a tam czekało na nich  zadanie. Team musiał pokonać  Mistrza Europy w Armwrestlingu.
W trakcie czterodniowej podróży oprócz wspaniałych samochodów, mogliśmy również zobaczyć znane osobistości t.j Karolinę Szostak i Jacka Rozenka reprezentujących Team Audi Krotoski-Cichy, Aleksandrę Szwed z Teamu Exotic Car Club, Dodę, Candy Girls czy weterana Rage’owych tras w osobie Jurka Dziewulskiego tym razem w Ultimie GTR.

  • autor: Magdalena Kardaszewicz
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Pamięci tamtych dni ... - sierpień 1944 r.

W roku 1957, w 13. rocznicę Powstania Warszawskiego, odbyła się pierwsza uroczystość poświęcona przypomnieniu i utrwaleniu pamięci historii powstańczej "Grupy Kampinos" i Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej.
Od tego czasu, każdego roku, najpierw przy cmentarzu partyzanckim, a od roku 2004, przy wzniesionym przez Środowisko "Grupy Kampinos" i Kampinoski Park Narodowy, pomniku "Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej" przypominane są tamte dzieje i oddawany jest hołd bohaterom powstańczego zgrupowania "Grupy Kampinos".
Tak było i w tym roku przy Cmentarzu Partyzanckim w Wierszach.
Tegoroczne uroczystości przebiegały pod hasłem "Pamięci tamtych dni ... - sierpień 1944 r.
Na zaproszenie Wójtów Gmin Czosnów i Leszno, Rady Pamięci Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej, Proboszcza Parafii – kustosza obrazu Niepokalanego Serca Maryi Opiekunki Niepodległości w uroczystościach uczestniczyli samorządowcy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po apelu poległych wiązankę kwiatów przy pomniku partyzantów w imieniu w władz samorządowych złożył Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – radny Włodzimierz Oleksiak.
Po oficjalnych uroczystościach, zaproszeni goście mieli okazję do spotkania się z organizatorami uroczystości oraz żyjącymi bohaterami tamtych dni podczas Partyzanckiego Pikniku Puszczańskiego.
Dla wielu uczestników była to lekcja żywej historii, ogromne wzruszenie, które na długo pozostanie w pamięci.
Osobiście dziękuję Panu Bogdanowi Jeziorskiemu za danie mi możliwości uczestniczenia w tej patriotycznej uroczystości.

  • autor: Włodzimierz Oleksiak
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pożegnanie Lata 2013

wyświetl galerię w Cooliris
  • -

Będzie lepszy plac zabaw na Osiedlu Młodych

Miasto ogłosiło przetarg na zakup urządzeń zabawowych. Nowe elementy staną na Osiedlu Młodych na placu zabaw przy ul. Młodzieżowej. Na ten cel miasto zabezpieczyło 150 tys. zł.

Do 29 sierpnia można składać oferty w postępowaniu przetargowym na zakup urządzeń zabawowych. Zamawiający – miasto Nowy Dwór Mazowiecki szczegółowo wskazał jakimi elementy jest zainteresowany.
Tak więc na palcu zabaw na Osiedlu Młodych pojawią się bujaczki w kształcie tygryska, kaczuszki, motocykla, karuzela tarczowa, ścianka wspinaczkowa z linek w kształcie piramidy, urządzenie wspinaczkowe z linek w kształcie klepsydry, i urządzenie zabawowe wielofunkcyjne.
Znajdą się tam też elementy dla starszych dzieci i dorosłych. Miasto zdecydowało się bowiem kupić kilka zestawów popularnych ostatnio siłowni na świeżym powietrzu. Na Osiedlu Młodych ustawione zostaną zatem twister stojący i siedzący, rower i stepper, krzesełko do ściągania i poręcze gimnastyczne.
Kwota jaką zabezpieczyło miasto w budżecie na urządzenie placu zabaw na Osiedlu to 150 tys. zł. Środki te radni przekazali uchwałą na majowej sesji Rady Miejskiej.
W wakacje, także z radnymi z Osiedla Młodych, trwały konsultacje dot. ilości i rodzaju urządzeń jakie powinny być zakupione.
Na montaż elementów potencjalny wykonawca będzie miał maks. 15 dni od podpisania umowy. Jeśli więc postępowanie przebiegnie bez zakłóceń, jest duża szansa, że plac zabaw na Osiedlu Młodych zyska nowe elementy jeszcze we wrześniu.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
  • -

Kabaretowy Wieczór

Nowodworski Teatr Osób Niepełnosprawnych ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z kabaretem, które odbędzie się 4 września 2013 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury, o godzinie 17:00. W repertuarze znane i lubiane skecze w nowych odsłonach. Przewidywany czas występu to 40 min.

  • autor: Kamila
  • -

Norbert Borzęcki Mistrzem!

Norbert Borzecki – zawodnik sekcji bokserskiej Champion NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w pięściarstwie. Norbert wywalczył ten tytuł podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Łodzi w dniach 11-14 sierpnia. Zawodnik z Nowego Dworu walczył w kategorii do 54 kg.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak; foto: Champion NOSiR
  • -

Kacper Żuk Mistrzem Polski U-14

W dniach 11-17.08.2013, nasz reprezentant wziął udział w najważniejszej krajowej imprezie 14-to latków, w Mistrzostwach Polski Młodzików „Lexus Championship 2013”. Turniej odbył się na kortach Warszawskiej Legii. Kacper był tam jednym z najpoważniejszych pretendentów do zwycięstwa i nie zawiódł. Pewnie pokonał wszystkich rywali i po raz kolejny sięgnął po najcenniejszy tytuł na krajowym podwórku tenisowym. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Każdy z przeciwników, bez zbędnego balastu psychicznego dwoił się i troił, aby sprawić na tych zawodach niespodziankę, ba sensację i wyeliminować faworyta. Nikt jednak z rówieśników nie był w stanie przeciwstawić się potencjałowi tenisowemu naszego reprezentanta i Kacper pewnie eliminował kolejnych przeciwników. W całym turnieju Kacper przegrał zaledwie 10 gemów, a znamiennym był finał, gdzie Kacper w 50 minut uporał się z finałowym przeciwnikiem w stosunku 6/0, 6/1!!!Oprócz tytułu Mistrza Polski Młodzików w grze pojedynczej, do kolekcji Kacper dołożył również tytuł V-ce Mistrza Polski Młodzików w grze podwójnej oraz tytuł Mistrza Polski w grze mieszanej, czym potwierdził swoją dominację na polskich młodzieżowych kortach. 2 tytuły Mistrzowskie oraz jeden V-ce Mistrzowski to nie lada wyczyn, Mistrzowi Polski serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej. Kacpra w sprzęt wyposaża firma BABOLAT.

Wyniki Kacpra na Mistrzostwach Polski:

Gra pojedyńcza:
I runda – Kacper Żuk vs.– bye,
II runda – Kacper Żuk vs. Pupin Szymon (GKT Nafta Zielona Góra) – 6/1, 6/0,
III runda – Kacper Żuk vs. Bienkiewicz Juliusz (KTA Wrocław) – 6/0, 6/3,
ćwierćfinał – Kacper Żuk vs. Michalski Daniel (KT Legia W-wa) – 6/1, 6/1,
półfinał – Kacper Żuk vs. Wrzoł Mikołaj (BKT Advantage Bielsko-Biała) – 6/1, 6/2,
finał – Kacper Żuk vs. Konrad Fryze (RKT Return Radom) – 6/0, 6/1.

Gra podwójna:
I runda Żuk/Sikorski vs. Skutella/Kolasiński 6/1,
ćwierćfinał Żuk/Sikorski vs. Franko/Andrzejczak – 6/2, 6/0,
półfinał Żuk/Sikorski vs. Jankowiak/Pawlicki – 7/5, 6/3,
finał Żuk/Sikorski vs. Fryze/Skowroński – 6/3, 2/6, 7/10.

Gra mieszana:
I runda Żuk/Kuczer vs. Dudek/Tomczyk - 6/0,
ćwierćfinał Żuk/Kuczer vs. Jaśkiewicz/Wrzoł – vo.,
półfinał Żuk/Kuczer vs. Sikorski/Hertel – 6/4,
finał Żuk/Kuczer vs. Fryze/Rutkowska – 6/2.

  • autor:
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

X Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Powiatowa Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych serdecznie zapraszają mieszkańców miasta w dniu 7 września 2013 r. do udziału w uroczystych obchodach X Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna uroczystość odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim (hala NOSiR) pod hasłem „Łączy nas wiele – jesteśmy ludźmi”. Święto to będzie doskonałą okazją do tego, by wspólnie się bawić w imię integracji. Szczególnie w tym dniu chcemy zwrócić uwagę na osoby niepełnosprawne pokazać, że są one pełnoprawnymi mieszkańcami naszego powiatu, zarówno w sferze społecznej jak i zawodowej.
Honorowy patronat nad uroczystością objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta oraz Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Jacek Kowalski.

Planowany przebieg obchodów:
godz. 10.00 - konferencja poświęcona tematyce praw osób niepełnosprawnych,
godz. 12.00 - Msza Święta,
godz. 13.00 - uroczyste otwarcie i część artystyczna,
godz. 16.00 - występ gwiazdy,
godz. 17.00 – zakończenie.

Dodatkową atrakcją uroczystości będą: gry i zabawy sportowe, możliwość zapoznania się z ofertą firm sprzedających sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne, warsztaty malarskie i garncarskie.

  • autor: Marek Rączka

Artystycznie, nietypowo, wyjątkowo

W zeszłym tygodniu Nowy Dwór Mazowiecki odwiedził Zen Lu - twórca muzyki ambient z Chin. Towarzyszyli mu: Kenbo - malarz oraz Pan Ziliang - artysta z obszaru wideo. 

Zen Lu wspólnie z Grzegorzem Bojankiem utworzyli ChoP Festiwal.  

Chińscy artyści odwiedzili najpierw Twierdzę Modlin, gdzie oddawali się pracy twórczej. Był to performance malarsko-fotograficzny. O wrażeniach Zen Lu z Twierdzy można przeczytać TU.

Podsumowanie wizyty w naszym mieście stanowić miał koncert muzyki ambient w piątek, 9 sierpnia w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego. Niestety pogoda uniemożliwiła pełną realizację projektu. Po secie elektronicznej muzyki w wykonaniu duetu Bojanek&Michalowski (Piotr Michałowski - nowodworzanin, muzyk) i występie Zen Lu oraz polskiego artysty o pseudonimie Kim_Nasung trzeba było przerwać koncert. Kenbo nie miał możliwości wykonania swojego malarskiego performance, a zebrani zobaczyli tylko część prezentacji z pracy wykonanej w Twierdzy.

Mimo niepodogody trzeba przyznać, że było to niezwykle interesujące wydarzenie artystyczne, zupełnie inne od wszystkich dotyczasowych imprez kulturalnych w mieście.

Więcej: http://chop-project.com/index.php/2013/08/10/nowy-dwor-mazowiecki-live/

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski
  • -
    • autor: fot. Mariusz Ziółkowski/Tygodnik Nowodworski

Cytadela w Twierdzy Modlin sprzedana

Poniedziałkowy przetarg na sprzedaż [cytadeli w] Twierdzy Modlin zakończył się wynikiem pozytywnym. Do licytacji przystąpiło dwóch oferentów, a nieruchomość po dwóch postąpieniach wylicytowano ostatecznie za 35 mln 700 tys. złotych. Zwycięzca przetargu zapłaci jednak tylko połowę tej kwoty ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków i objęty ochroną konserwatorską. Kandydatem na nabywcę została firma Konkret S.A., która jest twórcą Park Hotel and Residence w Poznaniu. Dzięki temu ten wyjątkowy zabytek wraz z najdłuższym w Europie budynkiem koszar będzie mógł odzyskać swój dawny blask. 93% zysków po sfinalizowaniu transakcji Agencja Mienia Wojskowego przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

Modlińskie fortyfikacje trafiły pod młotek już po raz dziewiąty. Cena wywoławcza za 58 ha gruntu oraz zabytkowe zabudowania wynosiła 35 mln złotych i w porównaniu do ostatniego kwietniowego przetargu była niższa aż o 21 mln złotych. Atrakcyjna cena przełożyła się również na większe zainteresowanie licytacją, do której po uprzedniej wpłacie wadium przystąpiły dwa podmioty – deweloper oraz dwie osoby fizyczne. Ostatecznie po dwóch postąpieniach Twierdzę Modlin wylicytowano za 35 mln 700 tys. złotych. Kandydatem na nabywcę została działająca na krajowym rynku firma deweloperska, która po uwzględnieniu bonifikaty zapłaci 17 mln 850 tys. złotych Zwycięzca przetargu – poznańska firma Konkret S.A. - nie ujawnił jeszcze planów związanych przyszłym zagospodarowaniem nieruchomości. 93% zysków ze sprzedaży modlińskiej Twierdzy AMW tradycyjnie przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.
 
Zgodnie z nowymi zaleceniami konserwatora zabytków, opracowanymi pod koniec ubiegłego roku, dawne koszary obronne będzie można zaadaptować na cele użytkowe, mieszkalne, hotelowe, usługowe, kulturalne i turystyczne. Wykluczono jednak przystosowanie całości koszar wyłącznie na cele mieszkaniowe.  Dodatkowo, w specjalnych załącznikach graficznych oznaczone zostały już istniejące budynki i budowle wraz z opisem prac koniecznych do wykonania przez nowego właściciela. Na planach wskazano miejsca w których będzie można wprowadzić nowe budynki oraz te obiekty zabytkowe i historyczne, które będą mogły być nadbudowane. Możliwe będzie także odtworzenie mostów przez fosę.
 
Konserwator doprecyzował również pojęcia używane w swoich zaleceniach, tworząc słownik wybranych terminów fortyfikacyjnych i konserwatorskich. Dopuszczone zostały również takie przekształcenia wtórnych elementów konstrukcji i elewacji oraz zmiana historycznych podziałów wnętrz, które są niezbędne ze względu na standardy bezpieczeństwa, obowiązujące przepisy przeciwpożarowe, wymogi sanitarne czy użytkowe.
 
Nowe zalecenia umożliwiają też wprowadzenie podziemnych parkingów i dojazdów, form małej architektury oraz niezbędnych nowych ciągów komunikacyjnych. Utrzymany został wymóg dotyczący tego, że teren cytadeli powinien pozostać ogólnodostępny, podobnie jak część wnętrz oraz części budynku koszar wraz z tarasami widokowymi na Wieży Tatarskiej i Wieży Białej. 
 
Twierdza Modlin to nazwa dawnego kompleksu fortyfikacyjnego z zewnętrznym i wewnętrznym pierścieniem umocnień i zabudowań. To jeden z największych i najlepiej zachowanych przykładów architektury obronnej w Europie. Jej historia sięga czasów napoleońskich, a dalsza rozbudowa nastąpiła w okresie carskim.
 
Powojskowe nieruchomości w Modlinie Agencja Mienia Wojskowego zaczęła sukcesywnie przejmować od połowy 2001 roku. Sama Cytadela została przekazana do AMW 31 grudnia 2003 roku, ale wpis do księgi wieczystej o własności AMW jako reprezentanta Skarbu Państwa nastąpił w kwietniu 2006 roku. Po raz pierwszy modlińskie fortyfikacje wystawiono na przetarg 10 grudnia  2008 roku . Wówczas cena wywoławcza wynosiła 220 mln złotych.
 
Źródło: AMW
 
O zamiarach nowego właściciela można posłuchać m. in. TU.
 
  • -
    fot. Marek Jakuczek

Moskwiczanie na basenie

12.08.2013r. po raz kolejny gościliśmy grupę dzieci i młodzieży z Moskwy, które przebywają na obozie konnym w pobliskim Pomiechowie.
Dzieci oprócz zabawy w wodzie mogły spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych strażaków i nurków w podwodnej przygodzie. Dzięki pani tłumaczce mogliśmy dzieciom opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i bezpiecznym nurkowaniu. Po krótkiej teorii przystąpiliśmy do ćwiczeń praktycznych. Dzieci nie miały żadnych oporów przed zanurkowaniem i razem z nurkami zaliczyć kilka długości basenu pod wodą.
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Nowe urządzenia alarmowe

Do końca sierpnia w trzech punktach miasta zostaną ustawione urządzenia, za pomocą których mieszkańcy będą mogli wysłać alarmujące powiadomienie do odpowiednich służb (instytucji).

Urządzenia będą miały formę podobną do infokiosku stojącego w parku im. J. Wybickiego. Każde z nich wyposażone będzie w system łączności telefonicznej GSM. Wciśnięcie odpowiedniego przycisku spowoduje zestawienie połączenia telefonicznego z dyżurnym Straży Miejskiej. System powstał w oparciu m.in. o postulaty mieszkańców uczestniczących w „Debacie o bezpieczeństwie”, która odbyła się w październiku zeszłego roku, jak również sugestie radnych z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. System ma służyć mieszkańcom w przypadku sytuacji wymagającej interwencji służb mundurowych.

Więc jeśli zauważysz że ktoś zasłabł, zobaczysz wypadek, pożar albo inną sytuację zagrażającą bezpieczeństwu mieszkańców lub ich mienia wciśnij czerwony przycisk i opisz zdarzenie strażnikowi miejskiemu.

Nowa funkcja - zamów taksówkę!

Wykorzystując mechanizmy urządzenia - możliwość nawiązywania i odbierania połączeń głosowych stworzono tez jego nową funkcję. Ustawiając urządzenia w miejscach postojów TAXI mieszkańcy miasta dodatkowo uzyskają możliwość zadzwonienia na postój i zamówienia taksówki. Kolejnym plusem takiego umiejscowienia urządzeń jest to, że cały czas będą pod czujnym okiem taksówkarzy. Urząd Miejski przeznaczył dla mieszkańców specjalny numer telefonu 22 51 22 051 za pomocą, którego będzie można zamówić taksówkę. Po jego wybraniu połączymy się z najbliższym postojem. Jeśli zaś po przyjściu na postój nie zastaniemy żadnej taksówki będzie można ją przywołać. Do tego celu będzie służyć będzie drugi przycisk. Jego wciśnięcie spowoduje nawiązanie połączenia z najbliższym postojem. Aby uniemożliwić dowcipnisiom odbieranie wezwań, panie i panowie taksówkarze będą odbierać rozmowy za pomocą zaprogramowanych kart zbliżeniowych.

Miejsca instalacji urządzeń:

  • ul. Morawicza - okolice dworca PKP, PKS;
  • skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego;
  • skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Daszyńskiego.

W związku z uruchomieniem systemu powiadamiania alarmowego oraz przywoływania TAXI utworzone zostały adresy mailowe:

alarm@nowydwormaz.pl

taxi@nowydwormaz.pl

pod którymi oczekujemy na Państwa uwagi dotyczące działania systemów. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Turniej piłkarski w Twierdzy z okazji święta Wojska Polskiego

Uczniowski Klub Sportowy Reduta zorganizował turniej piłkarski o puchar prezesa tego klubu z okazji święta Wojska Polskiego. Turnieje organizowane w Twierdzy cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. W zawodach wystartowały drużyny z Grochali, Zakroczymia, Nowego Dworu Maz. i Twierdzy. Dwudniowe rozgrywki (piątek, sobota) toczyły się systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x15min. Z uwagi na to, że uczestnicy turnieju to starzy znajomi” turniej przebiegał fair play, bez złośliwości i niesportowego zachowania.

A oto wyniki turnieju:

Wisła - Bronx 1:4

Cid-Lines – Huragan 4:2

Wisła - Oni 2:4

Bronx – Cid-Lines 4:1

Huragan – Oni 4:5

Wisła - Huragan 4:4

Bronx – Oni 7:5

Wisła - Cid-Lines 1:3

Bronx – Huragan 4:1

Cid-Lines – Oni 5:3

 

Klasyfikacja końcowa

I miejsce - Bronx - 12 pkt.

II miejsce - Cid- Lines - 9 pkt.

III miejsce - Oni - 6 pkt.

IV miejsce - Huragan - 1 pkt.

V miejsce - Wisła - 1 pkt.

Tryumfator, zespół Bronxu zagrał w składzie: Jakub Wiśniewski, Piotr Słodkowski, Andrzej Słodkowski, Michał Fabisiak, Wojciech Małecki, Artur Kamiński, Łukasz Ćwikliński, Maciej Siwek, Łukasz Zalewski.
Królem strzelców turnieju został Łukasz Zalewski z zespołu Bronx, zdobywca 9 bramek.
Jako, że turniej odbył się z okazji święta Wojska Polskiego, na uroczyste zakończenie zawodów zaproszono prezesa oddziału modlińskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP płk. rez. pil. Eugeniusza Politowskiego oraz sekretarza tego oddziału Zdzisława Kapielewicza. Zaproszeni goście wręczyli zwycięzcom nagrody oraz pogratulowali sukcesów.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mistrz Polski z Nowego Dworu Maz.!

Norbert Banaszek, zawodnik BDC NOSiR NOWY DWÓR MAZOWIECKI z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Łodzi (7-9.08.2013 r.) zdecydowanie wraca z tarczą! W wyścigu punktowym juniorów młodszych zajął 1. miejsce. 

Na tych samych mistrzostwach nowodworska drużyna w składzie: Stanisław Aniołkowski, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Sebastian Matusiak (w klasyfikacji drużynowej na 3000 m) zdobyła srebrny medal z wynikiem 3:33:102.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom BDC NOSiR NOWY DWÓR MAZOWIECKI. Życzymy dalszych sukcesów!

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Koncert muzyki ambient

Już 9 sierpnia w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się koncert muzyki ambient. 
Gwiazdą wieczoru będzie chiński muzyk Zen Lu, a supportować go będą polscy muzycy: Kim_Nasung oraz duet Bojanek & Michałowski. 
Koncert związany jest z przyjazdem do Nowego Dworu chińskich artystów, którzy będą realizować w Modlinie Twierdzy wyjątkowy projekt z pogranicza malarstwa i performensu. Dokumentacja zdjęciowa z realizacji tego projektu będzie wyświetlana podczas koncertu w Parku im. Józefa Wybickiego. Ponadto, koncert będzie urozmaicony będzie performensem malarskim w wykonaniu chińskiego malarza Kenbo

Wystąpią:
20:00 - 20:30 - Kim_Nasung,
20:30 - 21:00 - Bojanek & Michałowski,
21:00 - 21:30 - ZEN LU + malowanie na żywo w wykonaniu KENBO.

  • autor: Sebastian Sosiński
  • -

Nowodworska Róża Wiatrów

Szanty w amfiteatrze już 24 sierpnia!

Tegoroczna odsłona Nowodworskiej Róży Wiatrów upłynie w klimacie rocka i folku. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół "Strefa Mocnych Wiatrów" czyli muzycy podbijający polskie sceny od 2004 r. S.M.W. jest przedstawicielem marynistycznego rocka, tekstowo nawiązuje do pieśni morza, zachowując przy tym oryginalne, rockowe brzmienie. Zespół został założony przez Darka "Grzywę" Wołosewicza. Grzywa - wokalista i gitarzysta - obdarzony sporą charyzmą, należy do prawdziwych weteranów rockowej sceny. Znany jest miedzy innymi z występów z zespołem Pewni Zdobywcy Oskarów. W roku 2000 otrzymał Złotą Płytę, na Targach "Intermedia", które odbyły się w Warszawie na "Torwarze". Nagrodzony został za piosenkę (tekst i muzyka) pt. "Syrena model 105L". Na repertuar S.M.W. składają się zarówno powszechnie znane kompozycje szantowe jak i znakomite utwory własne.
Skład zespołu:
Darek "Grzywa" Wołosewicz - gitara, śpiew;
Darek Adamczyk - gitara,
Adam Zalewski - gitara basowa,
Arek Adamczyk - perkusja.

Jako drugi na nowodworskiej scenie zaprezentuje się zespół "Orkiestra dni Naszych". Zespół w swojej muzyce łączy folk podlaski, kaszubski, podhalański i irlandzki z elementami muzyki klasycznej oraz ekspresją ostrego rocka. Największym atutem zespołu są koncerty, grane niezwykle dynamicznie, z niespotykanym temperamentem. W tekstach utworów dominuje "wiatr i woda". Podczas Nowodworskiej Róży Wiatrów nie zabraknie autorskich utworów żeglarskich. Członkiem O.D.N. jest Michał "Jelonek" Jelonek czyli prawdziwa sceniczna bestia - muzyk instrumentalista, jego specjalnością są skrzypce, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygrał wiele konkursów i festiwali, np. Jarocin 93. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993), "Rock 94" Siedlce. Na przestrzeni lat JELONEK współpracował z wieloma czołowymi zespołami/artystami polskiej sceny muzycznej m.in.: Marylą Rodowicz, Wilkami, Perfectem, Łzami, Closterkeller, Kasą, De Press, Stanem Borysem i Paulą.
Skład zespołu:
Iwona Kobylińska - śpiew,
Jerzy Kobyliński - gitara, ukulele, banjo, śpiew;
Mariusza Andraszek - gitara basowa, śpiew;
Michał JELONEK – skrzypce.

Pamiętajmy, że nie tylko dorośli znajdą coś dla siebie!
Od godziny 15:00 do 19:00 zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na EKOLOGICZNY PLAC ZABAW - to alternatywa dla popularnych dmuchańców. Zabawa na nim nie tylko dostarcza rozrywki, lecz również rozwija zdolności manualne, balans, motorykę ciała, pobudza kreatywność oraz uczy pracy w grupie. 

A M F I T E A T R
w Parku Mieskim im.J.Wybickiego

24.08.2013 r.

godz. 15.00 - EKOLOGICZNY PLAC ZABAW dla Dzieci

godz. 19.00 - NOWODWORSKA RÓŻA WIATRÓW

dla fanów dobrej muzyki

WSTĘP WOLNY

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY

  • autor: NOK
  • -

Porozumienia o współpracy Związku Oficerów Rezerwy RP

5 sierpnia 2013 r. płk dr Dariusz Kuleta – szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie i płk rez. Alfred Kabata – prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej podpisali porozumienie o współpracy.

W uroczystości podpisania porozumienia uczestniczyli także inni przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego: ppłk Kazimierz Mączka - zastępca szefa WSzW, ppłk Jarosław Cyckowski – szef wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW i Andrzej Laudy – specjalista WSzW ds. rekonwersji. Delegację Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowili: Marcin Łada i płk rez. Dariusz Zielonka - wiceprezesi ZOR RP oraz mjr rez. Józef Szatkowski, st. chor. sztab. w st. spocz. Bolesław Morawski, Karolina Gwarek. Obecna była również Urszula Przymus – prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej, której organizacja posiada status członka wspierającego ZOR RP.
Zwracając się do zebranych płk dr Dariusz Kuleta powiedział, że porozumienie jest kontynuacją trwającej już od kilku lat współpracy, która wcześniej odbywała się w ramach innej struktury organizacyjnej. Z kolei płk rez. Alfred Kabata dodał, że porozumienie będzie impulsem do rozwijania nowych form współpracy.
Podpisane porozumienie o współpracy, którego podstawą jest Decyzja numer 187/MON z 9 czerwca 2009 r. (z późn. zm.) zawarte zostało w celu:

  • promocji Sił Zbrojnych RP, w tym efektywnej rekrutacji i naboru ochotników do służby kandydackiej, przygotowawczej oraz żołnierzy rezerwy do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych;
  • kultywowania tradycji Wojska Polskiego w środowiskach członków Związku oraz ich popularyzowania w społeczeństwie, szczególnie wśród młodego pokolenia;
  • pogłębienia więzi i solidarności żołnierzy rezerwy, weteranów i kombatantów z żołnierzami czynnej służby wojskowej;
  • kształtowania w społeczeństwie, zwłaszcza młodego pokolenia, wysokiego prestiżu służby wojskowej oraz pozytywnego stosunku obywateli do wypełniania powinności wojskowych i obronnych.

Było to już kolejne porozumienie jakie podpisał ZOR RP z jednostkami i instytucjami wojskowymi. 8 lipca 2013 r. ZOR RP zawarł porozumienie o współpracy z 3. Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej w Sochaczewie. Podpisali je płk rez. Alfred Kabata i gen. bryg. Stefan Mordacz – dowódca Brygady.
26 czerwca 2013 r. ZOR RP podpisał porozumienie o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień Warszawa – Śródmieście. Porozumienie o współpracy podpisali ppłk Adam Bednarz i płk rez. Alfred Kabata.
Natomiast 17 czerwca 2013 r. ZOR RP podpisał porozumienie o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Garwolinie. W imieniu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie porozumienie podpisał jej komendant ppłk Mirosław Łyżwa.

  • autor: (ak); foto: Karolina Gwarek
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kolejne kurtyny wodne w Nowym Dworze Mazowieckim!

Kolejne dwie kurtyny wodne zostały ustawione w Nowym Dworze Mazowieckim. Jedna stanęła na Osiedlu Młodych przy ul. Młodzieżowej (teren otwarty – łąka naprzeciw obiektów sportowych) i w Modlinie Twierdzy przy ul. Bema (przy „Orliku”). Urządzenia ustawił nowodworski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Przypomnijmy! Pierwsze dwie kurtyny pojawiły się w Nowym Dworze 29 lipca. Nowodworski ZWiK ustawił je na skwerze przed Urzędem Miejskim (ul. Zakroczymska) i w Parku im. Józefa Wybickiego.
Kurtyny będą działały dopóki nie skończą się upały.

  • autor: Aneta Pielach-Pierścieniak

Koncert muzyki relaksacyjnej

Już 9. sierpnia w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się koncert muzyki relaksacyjnej. Gwiazdą wieczoru będzie chiński muzyk Zen Lu, a supportować go będą polscy muzycy: Kim_Nasung oraz duet Bojanek & Michałowski. Koncert związany jest z przyjazdem do Nowego Dworu chińskich artystów, którzy będą realizować w Modlinie Twierdzy wyjątkowy projekt z pogranicza malarstwa i performensu. Dokumentacja zdjęciowa z realizacji tego projektu będzie wyświetlana podczas koncertu w Parku im. Józefa Wybickiego.

Data: 9 sierpnia 2013

Start: 20:00

Elite Circle w Borodino

  • -

Napoleońskie dziedzictwo na Mazowszu

24 maja 2013 roku w Filii Nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Młodych odbyło się spotkanie z dr. Piotrem Oleńczakiem.
Tematem spotkania była ostatnia książka Pana Piotra „Napoleońskie dziedzictwo na Mazowszu”. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie, wśród uczestników. Pan Piotr z pasją opowiadał o pozostałościach dziedzictwa Napoleona na Mazowszu, którego przykładem jest Twierdza Modlin. Opowiadał również o pobycie cesarza Napoleona w Okuninie. Ożywiona dyskusja świadczyła o dużym zainteresowaniu tematem.
Po spotkaniu Pan Piotr odpowiadał na pytania słuchaczy.

  • autor: Andrzej Hurec
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Misiowy Klub Małego Czytelnika

Stary Nowy Dwór

13 i 14 lipca br. w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego Nowodworskie Towarzystwo Historyczne zorganizowało wystawę fotograficzną "Stary Nowy Dwór".
Można było zobaczyć jak wyglądał Nowy Dwór Maz. w okresie przedwojennym oraz w latach 60-tych i 70-tych XX wieku.
Wystawa przyciągnęła mnóstwo osób zainteresowanych historią naszego miasta.
Była przyczynkiem do rozmów i dyskusji na temat obejrzanych fotografii, oglądający wymieniali swoje spostrzeżenia dotyczące miejsc pokazanych na zdjęciach.
Zdjęcia pochodziły ze zbiorów Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego.

Następna wystawa odbędzie się 3 i 4 sierpnia 2013r. Oprócz zdjęć Nowego Dworu Mazowieckiego przedstawimy kilka biogramów ludzi z naszego biorących udział w powstaniu warszawskim.

  • autor: Andrzej Hurec
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Saperskie Manewry Kabaretowe

Pożar garażu

25.07.2013r. o godzinie 18:00 jednostka OSP - Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Maz. - Modlin została wezwana do pożaru garaży przy ul. Gen. W. Chrzanowskiego. W trakcie prac remontowych wybuchł pożar garażu, a na dachu pozostał ciężko ranny pracownik. Po przybyciu na miejsce grupa ratowników ewakuowała ciężko rannego mężczyznę z dachu, cała akcja wraz z gaszeniem pożaru trwała około 90 min.
Całe szczęście, że to tylko były scenariusz ćwiczeń, które odbyły się już po raz kolejny na terenie Twierdzy Modlin. Grupa młodych strażaków ćwiczyła pod okiem doświadczonych kolegów przygotowując się do ciężkiej służby.
Do ćwiczeń został udostępniony nam średni samochód bojowy z OSP Czosnów, za co serdecznie dziękujemy.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wakacje w Bibliotece 2013

Obóz sportowo-rekreacyjny SP5

W dniach 10-19 lipca 2013 roku odbył się turnus 10-dniowy obozu sportowo-rekreacyjnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wyjechali na wymarzone wakacje do Sypniewa koło Jastrowia. Wzięło w nim udział 42 obozowiczów z klas 1-6. Uczestnicy mogli wykazać się między innymi w grach zespołowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna.
Nie zabrakło też zajęć z nauki i doskonalenia pływania, a także tenisa ziemnego. Dodatkową atrakcją była gra w kręgle, strzelanie z łuku, podchody oraz profesjonalna dyskoteka dwu poziomowa. Zajęcia odbywały się na boiskach wielofunkcyjnych, hali sportowej, krytej pływalni, a także na basenach zewnętrznych. Dziesięć wspólnie spędzonych dni pozwoliło na bliższe poznanie się kilku grup, nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni.

  • autor: B.Ners
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Kacper Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy U-14 w deblu!

22-27.07.2013r. w miejscowości Pilzno w Czechach odbyła się najważniejsza w tym sezonie impreza tenisowa 14-to latków – Misrzostwa Europy U-14. Nasz zawodnik rozstawiony został w turnieju z nr 5 i los sprawił, że został rozlosowany w połówce wraz z głównymi faworytami do ostatecznego triumfu, turniejową jedynką Rosjaninem Artemem Dubryvnym, czwórką Corentinem Moutetem, szóstką Turkiem Ergi Kirginem oraz Brytyjczykiem Maxem Stewartem. Już po losowaniu, trenerzy znając siłę gry tych zawodników stwierdzili, że kto z Kacpra połówki przedrze się do finału, ten zostanie indywidualnym Mistrzem Europy. I nie pomylili się Mistrzem Europy została turniejowa 4-ka Francuz Corentin Moutet pewnie pokonując zawodnika z dolnej połówki 128 osobowej drabinki Włocha Samuela Ramazzotiego 6/2, 6/1.
Nasz zawodnik w singlu zatrzymał się dopiero na ćwierćfinale, przegrywając z turniejową jedynką Artemem Dubrywnym po szybkim i zaciętym meczu 3/6, 4/6 gdzie o porażce decydowały jedynie 2 przełamania.
Dużo większy sukces, Kacper zanotował w grze podwójnej, gdzie w parze z reprezentacyjnym kolegą – Michałem Sikorskim dotarli aż do półfinału gdzie ulegli „o włos” późniejszym Mistrzom Europy, parze włoskiej Ramazzotti/Trappani, dopiero w Supertiebreaku w stosunku 9/11!!!

Wyniki Kacpra gra pojedyńcza:
I runda – bye
II runda – [POL] Kacper Żuk (5) – [SUI] Gian Seiler – 6/1, 6/0
III runda – [POL] Kacper Żuk (5) – [ITA] Andrea Trappani – 6/3, 6/3
IV runda – [POL] Kacper Żuk (5) – [ISR] Ishai Olieil (10) – 5/7, 6/2, 6/4
ćwierćfinał - [POL] Kacper Żuk (5) – [RUS] Artem Dubrivnyy (1) – 3/6, 4/6

Wyniki Kacpra gra deblowa:
I runda – [POL] Żuk/Sikorski (12) – bye
II runda - [POL] Żuk/Sikorski (12) – [BEL] Bouven/Tsicas – 6/3, 6/3
III runda - [POL] Żuk/Sikorski (12) – [FIN] Sorpola/Russovuori – 6/3, 6/1
ćwierćfinał - [POL] Żuk/Sikorski (12) – [ISR] Olieil/Hefez – 6/3, 6/3
półfinał - [POL] Żuk/Sikorski (12) – [ITA] Ramazotti/Trappani 4/6, 7/6(4), 9/11.

Mimo, że wakacje w pełni tenisiści nie zwalniają tempa, już na początku sierpnia Kacper wybiera się do Belgii gdzie weźmie udział w prestiżowym turnieju z Cyklu Tennis Europe Junior Tour U-14 „Young Champions Cup” Hasselt 2013, a prosto z niego uda się na Mistrzostwa Polski U-14. Później zagra w drużynowych Mistrzostwach Czech i na początku września będzie bronił punktów w kolejnym prestiżowym turnieju z cyklu Tennis Europe Junior Tour „BNP Paribas Tomaszewski Cup 2013” U-16.
O wszystkich ewentualnych sukcesach naszego zawodnika będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

  • autor:
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Sekcja kajakowa na letnim obozie

Na początku lipca grupa nowodworskich kajakarzy z sekcji kajakowej NOSiR przebywała na 10 dniowym obozie sportowym w Waplewie w Wojskowym Domu Wypoczynkowym „Warmia” położonym w rejonie o nieskazitelnej przyrodzie i niezwykłych walorach krajobrazowych.
Celem obozu było podniesienie umiejętności sportowych młodych zawodników. Kajakarstwo to dyscyplina sportu, w której potrzebna jest wytrzymałość, szybkość i siła, które łatwiej trenować w warunkach obozowych. Zawodnicy wykonywali od 2 do 3 treningów dziennie, co dało widoczne efekty na zakończenie zgrupowania. Młodzi sportowcy poprawili technikę wiosłowania na kajaku wyczynowym. Starsi zawodnicy i zawodniczki pracowali nad wytrzymałością i szybkością na dystansach startowych. Dla wszystkich członków sekcji był to kolejny etap przygotowań do zawodów, a dla naszych juniorek obóz był ważnym okresem przygotowań do czekających je Mistrzostw Polski Juniorów. Obóz w Waplewie był czasem bardzo intensywnej pracy w wymarzonych warunkach do uprawiania kajakarstwa sportowego.
Trener zapewnił swoim podopiecznym mnóstwo dodatkowych atrakcji zabierając na obóz deskę surfingową i dwójkę kanadyjkę, w której wiosłuje się klęcząc na kolanie. W przerwach między specjalistycznymi treningami był też czas na rekreację, która była bardzo aktywna - godna sportowców :) Kajakarze uczyli się pływać na kanadyjce, co było dla nich dużym wyzwaniem. Najwięcej śmiechu było podczas nauki pływania na desce surfingowej, ponieważ utrzymanie się na niej i wyciagnięcie żagla z wody udawało sie tylko nielicznym. Najmłodsi kajakarze stworzyli nową dyscyplinę sportową - "surfing ala kajak" i siedząc na desce wiosłowali pojedynczo lub parami. Pływali także rowerami wodnymi podziwiając piękne widoki roztaczające się wokół jeziora. W celu poprawienia kondycji były biegi i wycieczki rowerowe. Szczególnie jedna bardzo długa 5-godzinna do Olsztynka na pyszne jagodzianki zostanie im na długo w pamięci. Wieczorami trener organizował mecze piłki siatkowej, koszykowej, grę w kręgle itp.
Specyficzny mikroklimat Waplewa, piękno otaczającej natury oraz aktywnie spędzony czas, szybko usuwał objawy zmęczenia u kajakarzy. Dziesięciodniowy wspólny pobyt młodych sportowców pozwolił na lepsze zintegrowanie grupy, zrozumienie celów i założeń treningowych.
Obóz mógł odbyć się dzięki znacznemu dofinansowaniu przez NOSiR jak i Klinikę MEDIQ, która jest sponsorem sekcji, za co serdecznie dziękujemy i obiecujemy odwdzięczyć się dobrymi wynikami na czekających nas zawodach w tym sezonie.

Trener sekcji kajakowej
Mariusz Szałkowski

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Nurkowanie z OSP-RW

9 oraz 19 lipca 2013 r. gościliśmy na obozie zorganizowanym przez Szkołę Pływania LAGUNA w Łańsku. Nasi druhowie zaprezentowali zgromadzonym dzieciom sprzęt wykorzystywany do nurkowania oraz omówili zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas nurkowania. Dzieci chętnie próbowały swoich sił w nurkowaniu pod czujnym okiem doświadczonych nurków z OSP - Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Maz., a po zajęciach wszyscy mogli skorzysta z atrakcji, które były przygotowane przez Szkołę Pływania LAGUNA. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

ORLEN Beach Volley Tour 2013 BEST WESTERN Airport Modlin CUP

Zapraszamy
9-11 sierpnia 2013r.
(boiska plażowe za Pływalnią Miejską, ul. Sportowa 66)

na
ELIMINACJE MISTRZOSTW POLSKI
W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN

ORLEN Beach Volley Tour 2013
BEST WESTERN Airport Modlin CUP​

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    Zobacz szczegóły

European Youth Olimpic Festival „Utrecht 2013” Kacper o krok od podium i brązy w Mistrzostwach Polski Kadetów!

Od 13 do 20 lipca Kacper Żuk (14lat) miał zaszczyt reprezentować Polskę na Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Utrechcie (Holandia). Na Olimpiadę Polski Komitet Olimpijski powołał 95 najzdolniejszych 15-to letnich polskich sportowców ośmiu dyscyplin olimpijskich, (tenis, kolarstwo, judo, siatkówka, pływanie, gimnastyka, kolarstwo, lekkoatletyka).  Impreza wzorowana jest na „dorosłej” Olimpiadzie. Miało więc miejsce ślubowanie w PKOl, oficjalne otwarcie Olimpiady w Utrechcie wraz z zapaleniem zniczu olimpijskiego oraz cała otoczka medialna, sportowa i antydopingowa.

Mimo tych wszystkich wrażeń, Kacper w grze singlowej dotarł aż do III rundy po drodze eliminując m.in. ubiegłorocznego Mistrza Europy U-14 Szweda Mikaela Yemera w stosunku 6/3, 2/6, 7/6(4). Mecz ten trwał 4 godziny i 38 minut i został okrzyknięty meczem Olimpiady „Utrecht 2013”.  Niewiele z duchem olimpizmu miała dla naszego zawodnika niestety decyzja sędziowska po tym meczu, gdyż Kacprowi po prawie 5-ciu godzinach morderczej walki z Ymerem w 30-to stopniowym upale, po 2,5 godziny odpoczynku nakazano tego samego dnia grać drugi mecz singlowy. Wizyta u fizjoterapeuty i masaże nóg nie pomogły i Kacper przegrał kolejną rundę z własnymi słabościami i przeciwnikiem z Estonii Mattiasem Siimarem 3/6, 1/6.
Najgorsze dla olimpijczyka miejsce, bo IV zajął nasz zawodnik w deblu, gdzie reprezentował Biało-Czerwone barwy w parze z Piotrem Matuszewskim. Nie mniej to i tak wspaniały sukces Kacpra, tym bardziej, że rywalizował z przeciwnikami o rok starszymi od siebie.

Mistrzostwa Polski Kadetów - Brąz Kacpra w singlu i deblu!!!
W dniach 07-14.07. w Łodzi, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej U-16. Kacper zarówno w grze singlowej jak i deblowej wywalczył brązowe medale. Z uwagi na zbieg terminów (13.07 Reprezentacja Polski wylatywała do Utrechtu), musiał oddać walkowerem zarówno półfinał singla jak i debla.  Mimo to trzeba uznać występ 14-to latka w starciu z o 2 lata starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami jako niezwykle udany.

Utrecht wyniki Kacpra singiel:

I runda – [POL] Kacper Żuk – [FRA] Matteo Rajaonah – 6/1, 0/6, 6/3;
II runda – [POL] Kacper Żuk – [SWE] Mikael Yemer – 6/3, 2/6, 7/6(4);
III runda – [POL] Kacper Żuk – [EST] Mattias Siimar – 3/6, 1/6.

Utrecht wyniki Kacpra debel:
I runda – bye
II runda – [POL] Żuk/Matuszewski – [CZE] Holis/Ricci 5/7, 7/5, 10/8;
ćwierćfinał - [POL] Żuk/Matuszewski – [ROU] Iordache/Manda 6/1, 6/2;
półfinał - [POL] Żuk/Matuszewski – [GER] Giese/Wessels  3/6, 5/7;
o III miejsce - [POL] Żuk/Matuszewski – [SWE] Malbasic/Yemer 6/3, 4/6, 5/10.

  • autor: AŻ; foto: Szymon Sikora i Tomasz Piechal
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Podróżnicy w czasie

Kiedy przychodzi czerwiec uczniowie z niecierpliwością oczekują zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Na dworze upał i jak tu myśleć o nauce. Ten gorący czas sprzyja wyjazdom na szkolne wycieczki.        Czternastego czerwca grupa dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych wraz z wychowawczyniami: Grażyną Gumińską, Ewą Gościmską i Danutą Szmyt udała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zaraz po przekroczeniu wrót skansenu jak Alicja w krainie czarów przenieśliśmy się w czasie, by znaleźć się w środku XIX-wiecznej polskiej wsi.
Wielką frajdę sprawiła nam przejażdżka wozami konnymi. Obejrzenie terenu z wozu zachęciło wszystkich do odwiedzenia gospodarskich zagród. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy rzeźby ludowej oraz powozowni, w której oglądaliśmy pojazdy jakimi podróżowali przedstawiciele dawnych wyższych sfer. Następnie udaliśmy się do dworu gdzie widzieliśmy pięknie urządzone wnętrza sprawiające wrażenie jakby jego mieszkańcy przed chwilą stamtąd wyszli. Na drodze naszej wędrówki znalazły się także: kościół, szkoła oraz chałupy i zagrody gospodarskie świadczące o różnym stopniu zamożności ich właścicieli. Ostatnim punktem na szlaku naszej wędrówki był wiatrak, po obejrzeniu którego już nieco zmęczeni i zgłodniali udaliśmy się na ognisko. W oczekiwaniu na pieczone kiełbaski wesoło bawiliśmy się na placu zabaw. Po krótkim relaksie i zaspokojeniu głodu udaliśmy się na lekcję muzealną na temat: „Słodycze, wosk i leki”. Poznawaliśmy życie pszczół, proces powstawania miodu i sposoby wykorzystywania go w leczeniu chorób. Każdy własnoręcznie wykonał świeczkę, po czym nadszedł czas pożegnania z sielskim klimatem mazowieckiej wsi.
Jeszcze tylko zakup pamiątek, zdjęcie do szkolnej kroniki i powrót do naszej rzeczywistości. Pełni niezapomnianych wrażeń obiecaliśmy sobie odwiedzać to magiczne miejsce w przyszłości.

  • autor: Grażyna Gumińska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Który kabaret na Manewry w NDM?

Szanowni Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego w związku z organizacją w tym roku V Manewrów Kabaretowych w naszym mieście przygotowaliśmy dla Państwa na miejskiej stronie internetowej (po prawej stronie pod zakładką „Współpraca zagraniczna”) sondę z pytaniem „Który kabaret chciałbyś/chciałabyś zobaczyć 9 listopada 2013r. podczas V Manewrów Kabaretowych?”

o 1. Formacja Chatelet
o 2. Kabaret Czesuaf
o 3. Kabaret Limo
o 4. Kabaret Młodych Panów
o 5. Kabaret Nowaki
o 6. Kabaret Paranienormalni
o 7. Kabaret Skeczów Męczących
o 8. Kabaret Moralnego Niepokoju
o 9. Ani Mru Mru
o 10. Kabaret Łowcy.B
o 11. Pod Wyrwigroszem
o 12. Neonówka
o 13. Ciach
o 14. Dno
o 15. Kabaret Hrabi
o 16. Artur Andrus
o 17. Tomasz Jachimek

Sonda obowiązuje do 16 sierpnia 2013r. do godz. 15:00.

Oddając swój głos w sondzie możecie Państwo pomóc organizatorowi wybrać 3 najlepsze Państwa zdaniem kabarety, które przyjadą do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Organizator zastrzega sobie możliwość do wprowadzenia zmian w występach kabaretów z przyczyn od niego niezależnych (np. wcześniejsze podpisanie umowy wybranego kabaretu z innym organizatorem).

Jogger drugi na Żoliborzu

Pod koniec czerwca w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz odbyło się uroczyste zakończenie cyklu czterech biegów przełajowych o Grand Prix Żoliborza. Cykl ten śmiało można by nazwać "biegami czterech pór roku".
Pierwszy bieg odbył się w śniegu po kolana a ostatni przy prawie 30 stopniach ciepła. Grupa biegaczy JOGGERA startująca po raz pierwszy w tym cyklu należała do najlepszych szczególnie w najmłodszych kategoriach wiekowych. Bardzo ciekawe 10 kilometrowe trasy i doskonała organizacja sprawowana przez Klub Biegacza ENTRE TEAM sprawiła, że zawody te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Będziemy czekać z niecierpliwością na kolejną edycję w roku przyszłym. Oprócz biegów na 10 kilometrów organizowane były biegi młodzieżowe na krótszych dystansach dla klas III-IV, V-VI, gimnazjów i szkół średnich. W przyszłym roku również i w tych biegach będziemy starali się wystawiać najlepszych zawodników i zawodniczki z Nowego Dworu, których pamiętamy z biegów eliminacyjnych i finału GP NDM w biegach przełajowych. Organizatorzy na zakończenie przygotowali puchary i pamiątkowe plakietki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Dla zwycięzców kategorii wiekowych ufundowano buty biegowe PUMA z najnowszej kolekcji Fass 500 a za drugie i trzecie miejsca profesjonalne koszulki do biegania te samej firmy.  A oto lokaty naszych najlepszych reprezentantów: I miejsca - Paulina Ślusarczyk, Anna Świstak, Maciej Jajszczak, Marian Kościelniak. II miejsca - Anna Nikitin, Tomasz Ołdak, Marek Dobrowolski. III miejsce - Monika Choinka. IV miejsce - Andrzej Piekut. V miejsce - Monika Zarzycka. W punktacji zespołowej - II miejsce JOGGER Nowy Dwór Mazowiecki. Pamiątkowa fotografia zakończyła pobyt na gościnnym Żoliborzu.

  • autor: Łukasz Ziemka
  • -

Kurtyny wodne chłodzą w Nowym Dworze Mazowieckim!

Dwie kurtyny wodne zostały ustawione w Nowym Dworze Mazowieckim. W upalne dni zapewnią choć trochę ochłody mieszkańcom miasta i turystom. Urządzenia ustawił nowodworski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Od dziś (29.07) mieszkańcy miasta i turyści mogą zminimalizować odczucie upału. Nowodworski ZWiK ustawił, na razie w centrum miasta, dwie kurtyny wodne. Jedno urządzenie działa na skwerze przed Urzędem Miejskim (ul. Zakroczymska), drugie chłodzi w Parku im. Józefa Wybickiego.

Jak poinformował nas Zakład Wodociągów i Kanalizacji, kurtyny będą działały dopóki nie skończą się upały. 

  • -

Zielona 7

Rusza akcja promocyjna projektu „Zielona siódemka”, koordynowanego przez stowarzyszenie Zdrowy Rower. 
 
„Zielona siódemka” to trasa rowerowa łącząca Warszawę z Trójmiastem. Wyznaczona jest przez mało ruchliwe drogi asfaltowe oraz malownicze miejsca, które na co dzień są omijane. Mimo dystansu, jaki jest do pokonania, jest ona dedykowana również średniozaawansowanym rowerzystom. Przejechanie całej trasy nie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu i bardzo dobrej kondycji. 
 
– Wycieczka rowerowa  jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu na łonie natury oraz poznanie nowych miejsc. Niestety trasy rowerowe w Polsce biegną zazwyczaj po szutrowych drogach, są krótkie, kończą się nagle lub w mało atrakcyjnych miejscach – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl, koordynator akcji. – Zielona siódemka jest tego zaprzeczeniem! Dodatkowo daje dużo swobody - po drodze można zwiedzić ciekawe miejsca i odpocząć. 
 
Głównym celem akcji jest popularyzacja turystyki rowerowej. Organizatorzy liczą, że trasa stanie się często używanym szlakiem – nie tylko przez mieszkańców Warszawy, ale również osoby z całego kraju. Stowarzyszenie chce przyczynić się do uatrakcyjnienia trasy. Będzie starało się o rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej wzdłuż szlaku oraz odpowiednie oznakowanie dróg.
 
Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji promocyjnej zapraszamy na stronę: www.zielona7.pl

 

  • autor: Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl

OSP-RW w legionowskim WOPR-re

10 lipca 2013 r. zostaliśmy zaproszeni do Legionowskiego WOPR-u, gdzie szkolą się przyszli Ratownicy Wodni. Naszym zadaniem było zaprezentowanie sprzętu do nurkowania, omówienie zasad postępowania w trakcje akcji ratowniczych oraz omówienie zasad bezpieczeństwa podczas nurkowania. Każdy ze słuchaczy mógł pod okiem doświadczonych nurków z OSP - Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Maz. spróbować swoich sił w nurkowaniu i przekonać się jak wygląda praca nurka.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Dookoła Mazowsza w Nowym Dworze Maz.

Już w ten weekend (26-27 lipca) ulicami Miasta przejadą uczestnicy 56. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza!

W piątek, 26 lipca w godzinach 10 - 12 wyścig w obrębie ulic: Sportowa - Nowołęczna - Towarowa - Leśna (wiadukt) - Wojska Polskiego (DW 630 do skraju lasu w Jabłonnie). Start przy Sportowej 66 (NOSiR).

Tego samego dnia o godz. 17 nastąpi start honorowy z ul. Sportowej 66. Kolarze dojadą do ul. Poniatowskiego w Modlinie Twierdzy (start ostry). Stamtąd wyruszą w stronę Zakroczymia (i dalej). Powrót do Nowego Dworu Mazowieckiego ulicami: Okunin - Leśna - Towarowa - Nowołęczna - Sportowa. Przyjazd na metę (Sportowa) przewidywany w godz. 19.15 - 19.30. Następnie po przecięciu linii mety na ul. Sportowej kolarze wykonają 3 rundy ulicami: Paderewskiego - Boh. Modlina - Leśna - Towarowa - Nowołęczna - Sportowa.

W sobotę, 27 lipca wyścig ulicami: Sportowa - Nowołęczna - Towarowa - Leśna - Okunin ok. godz. 11 oraz ok. godz. 15.30 - 15.45. Po tej godz. przejazd ulicami: Paderewskiego - Boh. Modlina - Leśna - Towarowa - Nowołęczna - Sportowa (3 rundy).

Zachęcamy do kibicowania!

Więcej o wyścigu na http://mazovia-team.pl/

Bawmy się!

W sobotę, 27 lipca od godz. 15.00 dodatkowe atrakcje w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego. Muzyka na żywo i specjalny spektakl muzyczny. Zapraszamy!

  • -

Propozycje na nadchodzące dni

Już jutro i pojutrze w Nowym Dworze Mazowieckim 56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Kolarze będą startować z ul. Sportowej. Zapraszamy do kibicowania! Kierowców natomiast uprzedzamy, że z wyścigiem będą wiązać się czasowe utrudnienia w ruchu. Szczególną uwagę na utrudnienia zwracamy osobom planującym w piątek w godz. 10-12 wyjazd w kierunku Jabłonny.

Szczegóły

W sobotę o 21.30 na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury kolejna odsłona kina pod gwiazdami. Tym razem w repertuarze komedia "Wieczór panieński" z Kirsten Dunst.

Szczegóły

Jak co tydzień w wakacje zapraszamy do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego. Dzieci będą mogły wyszaleć się na "dmuchańcach", a dorośli podczas niedzielnej ZUMBY z Małgorzatą Stecką o 18.00. 

Szczegóły

Dostępny jest już także harmonogram zajęć w Parku na drugą połowę wakacji. Zachęcamy do sprawdzenia i aktywnego uczestnictwa.

Szczegóły

W poniedziałek zaczyna się z kolei sportowe lato z Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Akcja trwa do 14 sierpnia. W jej ramach: od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 14 zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Szczegóły

Co w Parku w drugiej połowie wakacji?

W sierpniu Park Miejski im. Józefa Wybickiego wciąż będzie tętnił życiem. W każdą sobotę i niedzielę w godz. 14-19 (do 25 sierpnia) do dyspozycji najmłodszych będą: zjeżdżalnia, trampolina i basen z piłeczkami. Czas umilała będzie muzyka z taśmoteki. Co niedziela o godz. 18 plenerowy fitness. Wszystko bez opłat.

W sierpniu odbędą się dwa treningi tanecznej odmiany fitness - ZUMBY z Małgorzatą Stecką. Fitnezja przygotowała pilates i trening interwałowy. Pilates to spokojne ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające, które poprawią sylwetkę, wyrzeźbią całe ciało i nauczą prawidłowej postawy, likwidując bóle kręgosłupa, a także wzmacniając mięśnie grzbietu i brzucha. Interwał to z kolei zajęcia o zmiennym tempie, prowadzone tak, aby jak najbardziej pobudzić ciało do spalania tkanki tłuszczowej i rzeźbienia mięśni.

Warto skorzystać z darmowych treningów pod okiem profesjonalnych instruktorek. Oprócz wspaniałej atmosfery trening w plenerze przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim spalamy więcej kalorii, bo musimy pokonać większy opór powietrza, nasz układ sercowo-naczyniowy wykonuje większą pracę, by zmierzyć się z otoczeniem. Dodatkowo dzięki słońcu zasilamy nasz organizm w witaminę D, zapobiega ona różnym chorobom, w tym nowotworom i schorzeniom kości. Po takiej aktywności także lepiej się śpi! Jedna z uczestniczek lipcowych zajęć wypowiadała się po nich tak: Moje wrażenia? Było super i dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Okazuje się, że mogę robić ćwiczenia od dawna i robić to cały czas źle, więc i efektów nie będzie. Cieszę, że prowadząca miała czas, żeby podejść do każdego.

Ostatnie zajęcia fitness w Parku odbędą się 1 września. Wspólnie poprowadzą je Małgorzata Stecka oraz Fitnezja. 

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Harmonogram na sierpień na plakacie niżej.

 

 

Organizator zastrzega sobie wprowadzenie zmian w programie. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, grad) darmowe elementy zabawowe dla dzieci nie zostaną wystawione.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    Powiększ plakat!

Kolejne zwycięstwa nowodworskich zawodników

Podczas trwającego kilka dni festiwalu muzyczno-off roadowego - Rockstar Mad Skillz w Sobieńczycach koło Żarnowca odbyło się kilka rund zawodów motocrossowych:

  • Mistrzostwa Polski Kobiet Motocross II runda
  • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej X runda
  • Mistrzostwa Polski Quad VI runda
  • Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Superenduro III runda
  • Mistrzostwa Freestyle Motocross

Była to jedna z większych imprez off roadowych w tej części Europy firmowana przez Rockstar i Mad Skillz. Organizacja na najwyższm poziomie, koncerty, dyskoteki z open barem, świetnie przygotowany teren wokoło toru.

Dla zawodników, którzy przyjechali wcześniej udostępniono tor do treningów przed zawodami.

W barwach nowodworskiego klubu TNT wystartowaliśmy w: 

MP Kobiet MX - Marysia Staniak i Karolina Mikoda - i tak Marysia zajęła 2x 6 miejce co dało jej 6 miejsce w klasyfikacji tych zawodów, a karolina 2x8 miejsce co upasowało ją na 8 pozycji zawodów.

Mistrzostwach Strefy Polski Północnej - Robert Michalski klasa MX Masters i Michał Jońca klasa MX1

Niestety dla naszych męskich reprezentantów zawody nie zakończyły się szczęśiwie, gdyż obydwaj ciężko uszkodzili motocykle i nie mogli wykorzystać pełnej ich możliwości podczas wyścigów.

Robert w pierwszym biegu zajął 15 miejsce, a w drugim jechał na 9 pozycji, niestety awaria silnika dała mu 12 miejsce i w efekcie zawody ukończył na 13 Pozycji.

Michał reprezentował nas w klasie MX1, podczas pierwszego biegu uszkodził tłumik i urwał dźwignię zmiany biegów co zmusiło go do jazdy na 3 biegu i dało XI pozycję. Po dokonaniu szybkich napraw w 2 biegu mimo nie w pełni sprawnego motocykla zajął miejsce V. W efekcie zawody ukończył na 8 pozycji.

Dotychczasowa klasyfikacja generalna tych zawodów 2013:

MP Kobiet MX:

Marysia Staniak miejsce - IV

Karolina Mikoda miejsce - VII

Mistrzostwa Polski Strefy Północnej

Robert Michalski klasa MX Masters - 35 miejsce / na 10 rund Robert pojechał gościnnie pierwszy raz w tych zawodach/

Michał Jońca klasa MX1 miejsce - I

Mimo zmęczenia w sobotę po godzinie 20 po rozdaniu nagród Robert wraz dziewczynami pojechali na kolejne niedzielne zawody Mistrzostw Polski Strefy Południowej w Tarnowie oddalone o 600 km .

Po drodze Robert pojechał do domu, błyskawicznie wymienił silnik w swoim motocyklu i rano tuż przed treningiem zapoznawczym zameldował się z zawodniczkami na miejscu.

Wysiłek się opłacił.

Robert 1 bieg ukończył na  V miejscu, 2 bieg na miejscu IV co uplasowało go na 4 pozycji w klasyfikacji tych zawodów 

Marysia 1 i 2 bieg - II miejsce, co dało II miejsce na podium

Karolina 1 i 2 bieg - III miejsce, co dało III miejsce na podium 

Dotychczasowa klasyfikacja generalna nie jest oficjalnie zatwierdzona, niemniej Marysia jest na pewno w pierwszej trójce, a Karolina zaraz za nią.

Liczymy na tytuł mistrzowski na koniec sezonu którejś z naszych zawodniczek.

Do dotychczasowych sponsorów klubu firm: Dunlop, Inter Motors, Honda MCS, dołączył znany światowy producent olei- firma Gulf.

  • autor: TNT
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

8 medali dla nowodworskich kajakarzy!

W dniu 15.06  Nowodworscy kajakarze wystąpili w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej na kanale Żerańskim w Warszawie. Nasi sportowcy po ciężkich wyścigach i walce do ostatka sił zdobyli 8 medali: 3 złote i 5 srebrnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza juniorka młodsza Justyna Boniecka zdobywając dwa złote medale na sprinterskim dystansie 200 i 500 m zdecydowanie wygrywając z rywalkami. Kolejnym złotym medalistą został Dominik Sobótka w kat. dzieci k1-500 m również uzyskując dużą przewagę na mecie. Srebrny medal na dystansie 500 m w kat. młodziczka zdobyła Klaudia Szulecka walcząc do końca. Kolejną srebrną medalistką została nasza najmłodsza kajakarka Zuzanna Sztuka, która w pierwszym biegu eliminacyjnym wygrała, w finale ustępując tylko jednej zawodniczce. Następny srebrny medal zdobył Maksymilian Kadłubowski w kat. dzieci k1-500 m ustępując tylko swojemu klubowemu koledze Dominikowi. Juniorka Dorota Borowska zdobyła kolejny srebrny medal dla naszej drużyny w k1- 1000 m. Następnym wyścigiem na zawodach była rywalizacja najmłodszych w k1-500 i tu również nasz zawodnik Daniel Krok zdobył srebrny medal. Daniel to 10-cio latek, który przygodę z kajakarstwem rozpoczął w tym roku. Zawody w Warszawie przebiegały w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej.

Po zakończeniu Warszawskich zawodów sekcja kajakowa NOSiR udała się do Lublina na Międzynarodowe Zawody o Puchar Koziołka rozgrywanego na zalewie Zemborzyckim. Zawody rozpoczęły się w niedzielę rano, pogoda dopisała i zawodnicy przystąpili do rywalizacji w dobrych nastrojach. Nowodworscy kajakarze rozpoczęli rywalizację od zdecydowanego zwycięstwa niezawodnej Justyny Bonieckiej w k-1 na sprinterskim dystansie 200 m. Miłą niespodziankę sprawiła również nasza osada k-2, w wyścigu 200 m Justyna Boniecka i Dorota Borowska zwyciężyły zdobywając złoty medal. Kolejne wyścigi naszych zawodników to również złote, srebrne i dwa brązowe medale. Swój wyścig na 2000 m wygrał również Adrian Sobótka zdobywając swój pierwszy złoty medal.

  Wyniki:
Międzynarodowe Zawody o Puchar Koziołka w Lublinie
 Justyna Boniecka złoty medal k1-200 m
 Justyna Boniecka srebrny medal k1-1000 m
Adrian Sobótka złoty medal k1-2000 m
Adrian Sobótka srebrny medal k1-200 m
Klaudia Szulecka brązowy medal k1-200 m
Klaudia Szulecka IV miejsce k1-2000 m
Zuzanna Sztuka brązowy medal k1-200 m
Dominik Sobótka złoty medal  k1- 200 m
Maksymilian Kadłubowski brązowy medal  k1-200 m
Daniel Krok  srebrny medal k1-200 m
Justyna Boniecka i Dorota Borowska złoty medal k2-200 m

W ogólnej klasyfikacji punktowej w zawodach w Lublinie zajęliśmy trzecie miejsce, otrzymując puchar. Do domu wracaliśmy w dobrych nastrojach z workiem medali i pucharem.

Bilans medalowy sekcji Kajakowej NOSiR podczas zawodów Warszawa- Lublin to:

19 medali w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 3 medale brązowe.

Dziękuję w imieniu swoim i zawodników wolontariuszom pomagającym w zawodach:

Panu Jackowi Sztuce za pomoc w przygotowaniu kajaków do startu i bieżących ich naprawach.

Panu Maciejowi Krokowi z Ratownictwa Wodnego Nowy Dwór Mazowiecki za zabezpieczenie medyczno-ratownicze naszych zawodników w czasie zawodów

  • autor: Mariusz Szałkowski, Trener sekcji kajakowej NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Dookoła Mazowsza już wkrótce u nas!

Zapraszamy miłośników kolarstwa do kibicowania uczestnikom 56. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. W Nowym Dworze Mazowieckim kolarze będą ścigać się 26 i 27 lipca. Start przy ul. Sportowej. 

Więcej na www.mazovia-team.pl.

 

Uwaga! W związku z wyścigiem - utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły.

Baśka Murmańska gwiazdą TV

Dziś o 18.45 w "Kurierze Mazowieckim" na TVP Info ukaże się materiał o szlaku Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin. Zapraszamy przed telewizory i oczywiście na szlak!

Wydanie po emisji będzie dostępne TU.

O szlaku dowiesz się więcej TU.

 

Szczęśliwego Nowego Dworu! Na weekend. I nie tylko.

Dzień dobry bardzo!

W ten słoneczny, piątkowy poranek mamy dla Ciebie, jak zawsze, kilka propozycji na weekend.

Już jutro rusza kino pod gwiazdami Nowodworskiego Ośrodka Kultury. O 21.30 będziecie mogli zobaczyć amerykański film "Dwoje do poprawki" ze świetną Meryl Streep. Ten film o podsycaniu gasnącego nieco uczucia w małżeństwie z długim stażem nie tylko bawi, ale jednocześnie jest mądry i pełen wzruszeń. Powinni go obejrzeć nie tylko mężowie i żony, ale i ci, którzy dopiero szukają swojej drugiej połówki.

WIĘCEJ

W sobotę i niedzielę zapraszamy do Parku Wybickiego. Od 14 do 19 dla dzieci będą dmuchańce, dla wszystkich muzyka z taśmotekiW niedzielę o 18 coś dla Pań, ale nie tylko. Jeśli zastanawiasz się, jak zwalczyć cellulit - musisz tam być. Pokaże Ci to nowodworski klub fitness FITNEZJA. Specjalnie dla Was Fitnezja poprowadzi darmowy trening. Nie przyglądaj się biernie! Bierz wygodne buty i strój i dołącz do walki o piękną sylwetkę. Zawstydź innych swoją aktywnością. To wyjątkowa okazja, aby pod okiem profesjonalnego trenera za pomocą specjalnie dobranych ćwiczeń spalić trochę kalorii i uwolnić endorfiny - hormony szczęścia. Uwierz nam, że warto! 

WIĘCEJ

Kolejny weekend zapowiada się co najmniej równie interesująco! Sprawdź kalendarium na www.nowydwormaz.pl.

Szczęśliwego Nowego Dworu! Na weekend. I nie tylko.

Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

Ostro przyprawiona...

W sobotni wieczór, 13 lipca 2013 r., nowodworzanie oraz przybyli goście  mimo deszczowej aury znakomicie bawili się w Amfiteatrze w parku miejskim im. J. Wybickiego.

Na nowodworskiej scenie zaprezentowały się dwa zespoły: Samokhin Band oraz Poparzeni Kawą Trzy. Samokhin Band to łódzki, polsko- rosyjski zespół,który podczas koncertu wykonał głównie utwory z ostatniej płyty Perestroika. Ze sceny płynęły energetyczne dawki dobrej muzyki, nie zabrakło mieszanki jazzu, rock’n’ rolla jak również wschodniego folku wzmocnionego rockowym brzmieniem. Wszystkie utwory, ku wielkiemu zadowoleniu publiczności, wykonane były z największym zaangażowaniem, bez oszczędzania się,  z czego zresztą słynie Band. Energia bijąca ze sceny udzieliła się także publiczności ,rozgrzewając schłodzone padającą mżawką ciała. Bardzo zróżnicowany repertuar, na który złożyły się coovery sprzed lat  w nowych aranżacjach i zupełnie nowe numery, niezwykle żywiołowe ich wykonanie i bardzo interesujące brzmienie zespołu nie mogły nie spodobać się przybyłej publiczności.

W drugiej części koncertu sceną zawładnęli Poparzeni Kawą Trzy  niezwykła ekipa  dziennikarzy konkurujących rozgłośni radiowych RMF FM, Radia Zet oraz telewizji TVN, ale przede wszystkim, zapalonych muzyków, którzy jak sami twierdzą łamią stereotypy i sami potrafią się dobrze bawić  podczas koncertów!  Udowodnili to na nowodworskiej estradzie. Ciekawe brzmienie (rozbudowana sekcja dęta),”biesiadne” rytmy oraz  rubaszne, bezpośrednie, ale jednocześnie niezwykle dowcipne  teksty Rafała Bryndala, oraz bijąca ze sceny radość grania, prowokowały publiczność do wspólnej  zabawy, z czego nowodworzanie skwapliwie skorzystali. A wspólne z zespołem śpiewanie refrenów i części piosenek pokazało, że Poparzeni mają w Nowym Dworze Mazowieckim dość sporą grupę swoich fanów.  Deszczowa aura, tym, którzy pozostali w Amfiteatrze, a nie było ich mało, w żaden sposób nie zakłóciła wspaniałej atmosfery i znakomitej zabawy przy dobrej muzyce,. Po koncercie spora kolejka fanów ustawiła się  po płyty i autografy artystów. Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za  wytrwałość i dobrą, spokojną zabawę.

Serdecznie dziękujemy  za zaangażowanie oraz współpracę nowodworskiej policji  i  straży miejskiej , która dbała o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników Biesiady.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK
  • -
    BRN fot. NOK

Są już nowe Fakty!

Na naszej stronie jest już dostępne kolejne wydanie "Faktów Nowodworskich". Zachęcamy do pobrania! Sprawdź, czym żyje Miasto. W numerze m. in.: o dodatkowym dofinansowaniu na termomodernizację, weekendach w Parku Miejskim oraz relacje z wydarzeń sportowych i kulturalnych. 

Fakty znajdziesz TU

Nowodworska Policja ze sztandarem

Dziś (16 lipca) w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim kierowanej przez nadkom. Marka Ujazdę. Najpierw w kościele pw. św. Michała Archanioła odbyła się Msza Św. Po niej uczestnicy przeszli do amfiteatru w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego. W uroczystości brało udział wielu znakomitych Gości: nadinsp. Mirosław Schossler - Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Dariusz Działo - Komendant Stołeczny Policji wraz z Zastępcami, Dariusz Piątek - Wicewojewoda Mazowiecki,  władze Powiatu Nowodworskiego i wszystkich Gmin Powiatu oraz przedstawiciele powiatowych służb mundurowych, Duchowieństwo. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki reprezentowali Burmistrz - Jacek Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej - Krzysztof Bisialski. 

Podczas uroczystości wielokrotnie zwracano uwagę na wagę sztandaru. W tradycji naszego narodu sztandar spełniał zawsze doniosłą rolę, umacniał patriotyzm, zagrzewał do czynów, wyzwalał lepsze cechy ludzkiej osobowości. Otrzymywały go zawsze te formacje państwowe i społeczne, których działalność wiązała się z dużym oddaniem i poświęceniem. Dziś sztandar stanowi znak ciągłości i trwania, łączy tych, którzy chcą urzeczywistniać te same wartości - podkreślano. Na sztandarze nowodworskiej Policji widnieją słowa: Ojczyzna i Prawo.

Przypomnijmy, że 26 listopada 2012 roku ukonstytuował się Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Komitet zrzeszał głownie przedstawicieli samorządów lokalnych na czele z przewodniczącym, Krzysztofem Kapustą – Starostą Nowodworskim. Przedstawiciele Społecznego Komitetu nie tylko dostrzegali osiągnięcia nowodworskiej Policji, ale również wierzyli, że będzie ona z dumą służyła pod sztandarem – realizując najważniejsze wartości etosu zawodowego. Członkowie Komitetu i Goście wbijali zgodnie z tradycją gwoździe do sztandaru.

Była to niewątpliwie przepiękna uroczystość. Nic dziwnego, że licznie zgromadziła mieszkańców naszego Miasta. Mogli oni wysłuchać koncertu policyjnej orkiestry. Najmłodszych ogromnie ucieszyła możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu, którego - jak i innych atrakcji - nie brakowało wokół Parku.

Więcej zdjęć i filmy z dzisiejszego wydarzenia TU.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wyścig kolarski Dookoła Mazowsza w Nowym Dworze Maz. Konferencja prasowa.

Dziś (15 lipca) w Nowym Dworze Mazowieckim (Restauracja Borodino) odbyła się konferencja prasowa poświęcona 56. Międzynarodowemu Wyścigowi Kolarskiemu Dookoła Mazowsza. W wydarzeniu oprócz głównych organizatorów i dziennikarzy wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych terenów, przez które będą przejeżdżać kolarze. Nowy Dwór Mazowiecki reprezentowali Sekretarz Miasta oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Do naszego Miasta wyścig zawita 26 i 27 lipca. Z pewnością przysporzy wielu emocji! Już teraz serdecznie zapraszamy. Na konferencji zaprezentowano trasę wyścigu oraz - tradycyjnie - koszulki i numery startowe. 

Więcej o wyścigu na www.mazovia-team.pl.

Odcinki w Nowym Dworze Mazowieckim: 

IV etap

V etap

VI etap

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.
  • -
    56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Konferencja prasowa w Restauracji Borodino.

Działo się w Parku!

Za nami drugi aktywny, wakacyjny weekend w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego. W sobotę w ramach Biesiady Rozśpiewanych Narodów zagrali Samokhin Band i Poparzeni Kawą Trzy. Relację i zdjęcia wkrótce opublikuje Nowodworski Ośrodek Kultury. W niedzielę (pogoda na szczęście dopisała!) spędzaliśmy czas aktywnie. Na dzieci czekały dmuchane zabawki. Tłumnie oblężone. DJ serwował muzykę. Nowodworskie Towarzystwo Historyczne przygotowało wystawę zdjęć. Gwoździem programu był trening TBC prowadzony przez klub Fitnezja. Uczestniczki (bo odważyły się kobiety) miały okazję za darmo uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanym i prowadzonym treningu aktywizującym najważniejsze partie ciała. Panie swoją odwagą i godną pozazdroszczenia aktywnością przyciągnęły na scenę amfiteatru licznie zgromadzoną publiczność  Niestety w większości biernie się przyglądającą. Zamiast patrzeć, trzeba się przyłączyć! Kolejna szansa już za 21 lipca o 18.00! Fitnezja zaprasza na antycellulit. Za dwa tygodnie - ZUMBA z Małgorzatą Stecką.

Więcej zdjęć (oraz filmy) z Parku TU.

Harmonogram zajęć w Parku na lipiec TU.

Serdecznie zapraszamy!!!

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mistrzostwa NDM szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie ziemnym

W czerwcu na obiektach NOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie ziemnym. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła Julia Młodawska pokonując w finale Maję Ręklewską 6/3, 6/4. Wśród chłopców w meczu finałowym Jakub Pamięta zwyciężył  Marcina Siwka 6/4, 6/3. W finale turnieju szkół gimnazjalnych dziewcząt Aleksandra Kruszewska stoczyła zacięty, 3-setowy pojedynek z Natalią Jończyk. Zwyciężyła Ola w stosunku 6/4, 3/6, 7/2. W zawodach gimnazjalnych chłopców doszło do małej niespodzianki. "Czarnym koniem" turnieju został Maciej Frączak, który w ćwierćfinale, w meczu stojącym na wysokim poziomie, pokonał jednego z faworytów Jakuba Nowakowskiego 3/6, 7/6, 7/5. W meczu finałowym zabrakło już sił i Maciej nie sprostał faworytowi turnieju Jankowi Bonieckiemu przegrywając 3/6, 3/6.

Wyniki:

SZKOŁY PODSTAWOWE, DZIEWCZĘTA:
półfinały:
Młodawska Julia - Olszewska Wiktoria 6/3, 7/6 Ręklewska Maja - Prasał
Karolina 7/5, 6/3
finał:
Młodawska - Ręklewska 6/3, 6/4

SZKOŁY PODSTAWOWE, CHŁOPCY:
Antkowiak Kacper - Pawełas Jan 6/7, 6/3, 7/5 Krupa Karol - Michoń Norbert
6/4, 7/6
półfinały:
Pamięta Jakub - Antkowiak 6/3, 6/4
Siwek Marcin - Krupa 7/6, 6/3
finał:
Pamięta - Siwek 6/3, 6/4


SZKOŁY GIMNAZJALNE, DZIEWCZĘTA:
półfinały:
Kruszewska Ola - Śniada Ola 6/7, 6/3, 7/0
Jończyk Natalia - Rosenbajger Estera 6/4, 6/4
finał:
Kruszewska - Jończyk 6/4, 3/6, 7/2

SZKOŁY GIMNAZJALNE, CHŁOPCY:
Borowik Daniel - Wiśniewski Bartosz 6/3, 6/4
ćwierćfinały:
Boniecki Jan - Szumski Jakub 6/3, 6/3
Korczyński Kacper - Kowalski Piotr 7/6, 5/7, 7/6
Pawełas Krzysztof - Borowik 6/4, 6/7, 7/5
Frączak Maciej - Nowakowski Jakub 3/6, 7/6, 7/5
półfinały:
Boniecki - Korczyński 6/3, 6/3
Frączak - Pawełas 6/4, 6/4
finał:
Boniecki - Frączak 6/3, 6/3

  • autor: Andrzej Drewnowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • Stoją od lewej: Ręklewska Maja, Młodawska Julia, Olszewska...
  • Stoją od lewej: Pamięta Jakub, Siwek Marcin, Krupa Karol,...
  • Stoją od lewej: Kruszewska Ola, Jończyk Natalia,...
  • Stoją od lewej: Boniecki Jan, Frączak Maciej, Pawełas...

Międzygrupowy konkurs literacki

20 maja br. w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbył się konkurs związany z treścią wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy oraz bajek: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Królewna Śnieżka”, „Kot w butach” i innych.
W konkursie udział wzięły dzieci z grupy: III – „Zajączki”, IV – „Myszki” i V – „Biedronki”. Na początku dzieci przy muzyce odbyły podróż do Bajkolandii. Po czym wymyślały nazwy krain, do których przybyły. Wymyślone krainy to: „Zajączkolandia”, „Myszkolandia”, „Biedronkolandia”. Chętne dzieci z poszczególnych krain odgadywały zagadki słowne, obrazkowe i dźwiękowe, układały obrazki (sceny z bajek) pocięte na części, rysowały labirynt – drogę „Kubuś szuka przyjaciół”, wybierały prawidłowe zakończenia niektórych wierszy. Był Quiz dotyczący bajki o
Śpiącej Królewnie”. Dzieci wzięły udział również w zabawach z dramą np. „Królewicz poszukuje kopciuszka”, Calineczka ratuję jaskółkę”, „Kopciuszek na balu”. Przy muzyce i z rekwizytami dzieci odgrywały kolejne scenki. Wykazały się przy tym wiedzą i pomysłowością. Nie zabrakło też trudniejszych zadań. Odważne dzieci powtarzały trudne zdania np.: „chrząszcz brzmi w trzcinie”, „chrabąszcz brzęczy w gąszczu” itp. Były również pytania dodatkowe poza konkursowe np. „Jak miały na imię siostry Kopciuszka”, kto jest autorem wiersza pt. „Na wyspach Bergamutach”. Na zakończenie wszystkie dzieci bawiły się przy muzyce śpiewając i inscenizując ruchem piosenkę „Krasnoludek”. Pani wicedyrektor Anna Sykus podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wręczyła przedstawicielom grup dyplomy oraz książki.

  • autor: Z.Orłowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Plażówka w Twierdzy

Wzorem ubiegłego roku w niedzielę 7 lipca Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” zorganizował w Twierdzy turniej siatkówki plażowej. Doskonała pogoda sprawiła, że zawody przebiegały w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze.
A oto wyniki rundy finałowej:
Kamil Miklewicz, Rafał Jezierski – Paulina Bartołowicz, Cezary Tulin 2:0;
Kamil Miklewicz, Rafał Jezierski – Karolina Małek, Maciej Małek 2:0;
Paulina Bartołowicz, Cezary Tulin - Karolina Małek, Maciej Małek 2:0.

I miejsce - Kamil Miklewicz, Rafał Jezierski,
II miejsce - Paulina Bartołowicz, Cezary Tulin,
III miejsce - Karolina Małek, Maciej Małek.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Bartołowicz, wśród mężczyzn Rafał Jezierski. Na zakończenie sportowych zmagań wręczono nagrody ufundowane przez prezesa UKS „Reduta”.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Spotkanie z ułanem

5 czerwca 2013 roku, w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, gościliśmy w szkole ułana. Spotkanie zorganizowała nauczycielka Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy, pani Wanda Horodecka. W roli ułana wystąpił pan Grzegorz Turek, nauczyciel historii, miłośnik munduru oraz kolekcjoner ciekawych pamiątek z przeszłości. Dzięki prezentacji multimedialnej młodzież miała okazję prześledzić historię munduru polskiego ułana i poznać broń, jaką posługiwał się w minionych czasach. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od szlacheckiego kontusza i charakterystycznego nakrycia głowy. Polski ułan przekazał młodzieży bardzo dużo wiadomości związanych z pochodzeniem i znaczeniem wielu słów, dotyczących tematyki spotkania. Na mapach wskazywał historyczne miejsca, gdzie walczyli polscy ułani. Uczniowie dowiedzieli się, jakie były tradycje i zadania lekkiej jazdy konnej, która później przekształciła się w przednią straż, potocznie nazywaną ułanami. Każdy pułk ułanów był inaczej oznakowany, czemu służyły: sztandary, proporczyki, cyfry, kolory, monogramy szefów pułków oraz przyśpiewki. Czym dzisiaj zajmują się ułani? Biorą udział w defiladach konnych, rekonstrukcjach bitew, uczestniczą w obozach szkoleniowych, pielęgnują tradycje. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania konkursowe.

  • autor: Koło Dziennikarskie
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Żywa lekcja przyrody

W czerwcu 2013 roku w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się pokaz węży z prywatnej kolekcji z Krakowa. Były to okazy urodzone i wychowywane w niewoli: boa tęczowy, wąż zbożowy, pyton królewski i tygrysi. Właścicielka kolekcji dobrze znała cechy charakterystyczne każdej odmiany, zwyczaje i naturalne warunki, w których żyją jej pupile. Każdy, kto chciał, mógł obejrzeć je z bliska, a nawet pogłaskać, wyłącznie po części tułowiowej, ocenić wilgotność skóry, przypomnieć sobie wiadomości z lekcji na temat układu pokarmowego gadów, sposobu obserwowania otoczenia i zdobywania pożywienia. Zwierzęta zachowywały się bardzo spokojnie, widać było, że przyzwyczaiły się do swojej właścicielki. Ciekawostką była wylinka, zrzucana przez węże, kiedy powiększają swoje rozmiary. Spotkanie zorganizowała p. Renata Sawicka-Turek, nauczycielka biologii.

  • autor: Koło Dziennikarskie
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Literackie wyróżnienie dla Natalii

Natalia Wichowska, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy, otrzymała w czerwcu 2013 roku literackie wyróżnienie w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Tomik Literacki Młodych Autorów” Mazowieckich Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się w Izabelinie. Uczennica napisała pięć wierszy o tematyce przyrodniczej. Dodać należy, że Natalia, pracująca pod kierunkiem polonistki, p. Marty Pietraszek-Szerszeń została zauważona w tym konkursie już kolejny raz. Jej wiersze są wydrukowane w specjalnym tomiku, który ukazuje się po każdej edycji konkursu. Młodzi twórcy co  roku przesyłają do Izabelina tysiące prac, w XII edycji było ich przeszło 7 tysięcy. Konkurs ma na celu rozbudzanie i kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody, inspirowanie zainteresowań literackich, a także ukazywanie sposobów działania człowieka na rzecz ochrony środowiska. Dzięki tym działaniom powstają antologie tematyczne, które spełniają ważną rolę w promowaniu twórczości dziecięcej na Mazowszu. Tomiki wystawiane są później m.in. na Targach Książki Edukacyjnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  • autor: Koło Dziennikarskie

Kino pod gwiazdami

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na projekcje filmowe "pod chmurką". Na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodeka Kultury wyświetlimy dla Państwa:

20.07.2013 r. o godz. 21.30 "DWOJE DO POPRAWKI"
gatunek: komedia/romans, czas 100 min
produkcja: USA
reżyseria: David Frankel
scenariusz: Vanessa Taylor

Po wielu latach małżeństwa Kay (Meryl Streep) chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld (Steve Carell). Kay postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda (Tommy Lee Jones), by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.


27.07.2013 r. o godz. 21.30 "WIECZÓR PANIEŃSKI"
gatunek: komedia, czas 91 min
produkcja: USA
reżyseria: Leslye Headland
scenariusz: Leslye Headland

W szkole średniej Regan (Kirsten Dunst), Gena (Lizzy Caplan) i Katie (Isla Fisher) kpiły i wyśmiewały się z Becky (Rebel Wilson). Kiedy jednak ta ma zostać panną młodą, wszystkie zgodnie postanawiają zakopać topór wojenny i urządzić jej niezapomniany wieczór panieński. Wszystko jednak zaczyna wymykać się spod kontroli i staje się szaloną nocą, której nie sposób zapomnieć.


03.08.2013 r. o godz. 21.00 "YUMA"
gatunek:  sensacyjny, czas 113 min
produkcja: Czechy/ Polska
reżyseria Piotr Mularuk, scenariusz: Piotr Mularuk, Wojciech Gajewicz

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem "jumy" – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej.


10.08.2013 r. o godz. 21.00 "NIETYKALNI"
gatunek: biograficzny/dramat/komedia, czas 96 min
produkcja: Francja
reżyseria:Olivier Nakache, Eric Toledano
scenariusz:Olivier Nakache, Eric Toledano

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.


17.08.2013 r. o godz. 21.00 "DELIKATNOŚĆ"
gatunek: komedia rom. czas 108 min
produkcja: Francja
reżyseria: David Foenkinos/Stéphane Foenkinos
scenariusz: David Foenkinos

W życiu Nathalie (Audrey Tautou) i François (Pio Marmai) wszystko układało się jak w bajce. Byli młodzi i piękni, mieli dobrą pracę. Miłość, choć nie bez pomocy soku morelowego, poraziła ich jak grom. Ślub, pośród płatków śniegu, miał być jedynie wstępem do długiego i szczęśliwego życia. Marzenia prysły wraz z nagłą i niespodziewaną śmiercią François.

 

Wstęp na wszystkie projekcje bezpłatny.

ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ

  • -

Zawody pływackie

8 czerwca na miejskiej pływalni odbyły się kolejne „Zawody pływackie o Puchar Prezesa UKS Lotnisko Modlin”. Organizatorem a zarazem sędzią głównym zawodów był Tomasz Wichowski. Sędzią starterem był Grzegorz Szczeciński. Na basenie stawiło się ponad 70 uczestników.

Po zakończeniu zawodów Tomasz Wichowski zacierał ręce z zadowolenia. Miał ku temu powody, bo impreza, której był współorganizatorem wypadła doskonale.
Na co dzień pan Tomasz uczy pływania w UKS Lotnisko Modlin, a jednocześnie prowadzi szkółkę w tej samej dyscyplinie. W UKSie ćwiczy około dwadzieściorga dzieci, które regularnie przychodzą na treningi i zdobywają kolejne stopnie wtajemniczenia w tej trudnej i technicznej dyscyplinie.
- Chciałem urozmaicić dzieciom monotonię treningów i jednocześnie oswoić je z atmosferą dużych zawodów, w jakich zapewne część z nich kiedyś będzie uczestniczyć – tłumaczy p. Tomasz pomysł zorganizowania imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku.
W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad siedemdziesięciu uczestników. Byli wśród nich członkowie wspomnianego UKS Lotnisko Modlin, byli adepci nosirowskiej szkoły pływania, był właściwie każdy, kto chciał spróbować swych sił w tej rywalizacji. Ponieważ młodzi sportowcy pojawili się na zawodach z rodzicami, babciami i rodzeństwem, trybuny pływalni wypełniły się do tego stopnia, że trudno było znaleźć wolne miejsce.
Młodzi sportowcy rywalizowali o puchary ufundowane przez panią Mariole Zielińską – prezes – Uczniowskiego Klubu Sportowego Lotnisko Modlin.
- Dziękuję pani prezes za wielką pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Jednocześnie chciałbym podkreślić wkład współorganizatora zawodów – STS MARATON z panem Grzegorzem Szczeciński na czele. Podziękowania należą się również dyrektorowi NOSiRu Dariuszowi Wąsiewskiemu i kierownikowi pływalni Maciejowi Piórkowskiemu – powiedział nam po imprezie Tomasz Wichowski. Szczególne podziękowania skierował pod adresem p. Stanisława Życieńskiego - spikera zawodów, legendy nowodworskiego sportu, za – jak to ujął – wyjątkową oprawę komentatorską.
O wrażenia popytaliśmy również uczestników imprezy i widzów. Zarówno dzieci, jak i rodzice nie szczędzili słów uznania.
- Bardzo fajna impreza – powiedziała nam wzruszona Monika Graczyk, mama Wiktorii, złotej medalistki w kat. rocznika 2006 i młodszych.
Z kolei pan Jarosław Olszewski podkreślał, że jego syn Mateusz przestał się przeziębiać i ogólnie wzmocnił swój organizm od czasu, gdy zaczął chodzić na zajęcia pływackie.
Również zadowolona była pani Katarzyna Tomaszek mama Olafa.
- Dzieci naprawdę dobrze się bawiły w tej miłej rodzinnej atmosferze. Takich zawodów przydałoby się więcej – powiedziała.
Wygląda na to, że życzenia naszej rozmówczyni spełni się już niebawem, jako że p. Wichowski przygotowuje się do organizacji kolejnej imprezy. Co prawda, ma się ona odbyć dopiero w początkach przyszłego roku, ale to przecież zaledwie paręnaście tygodni.

Wyniki zawodów

Rocznik 2007 dziewczynki:
I miejsce Amelia Mizerska,
II miejsce Kinga Sprawka,
III miejsce Oliwia Oliwa.

Rocznik 2007 chłopcy:
I miejsce Julian Maliński,
II miejsce Jan Michałowski,
III miejsce Maciej Rytel.

Rocznik 2006 /2005 dziewczyny:
I miejsce Michalina Grzegorzewska,
II Maja Trzaskoma,
III Oliwia Kołacz.

Rocznik 2006 chłopcy:
I Łukasz Chrestowski,
II Franek Kunicki,
III Maciej Gromadka.

Rocznik 2004 dziewczyny:
I Wiktoria Osińska,
II Diana Gumińska,
III Zosia Czechowicz.

Rocznik 2005/2004 chłopcy:
I Mikołaj Brocławik,
II Krystian Sieniakowski,
III Jakub Supeł.

Rocznik 2003 dziewczyny:
I Sylwia Stromeckia,
II Karolina Janas,
III Weronika Wróbel.

Rocznik 2003 chłopcy:
I Gabryel Gumiński,
II Antek Mosiński,
III Rafał Wronka.

Rocznik 2001/2002 dziewczyny:
I Maja Macińska,
II Paulina Dąbrowska,
III Natalia Laskowska.

Rocznik 2001/ 2002 chłopcy:
I Adam Milczarek,
II Sebastian Dąbrowski,
III Cezary Milczarek.

  • autor: Organizatorzy
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Uroczyste nadanie sztandaru KPP NDM

Warsztaty pszczelarskie

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 23.07.2013r. (wyjazd godz. 12:30) do gospodarstwa w Wymysłach na warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży pn. "Pszczoły - niezbędnym ogniwem zachowania życia na Ziemi”.

W programie:

- powitanie i zwiedzanie gospodarstwa,
- zajęcia w kole, „Bajka o Królowej Apimondii” - drama nawiązująca do relacji w pszczelej rodzinie,
- zajęcia w podgrupach - m.in. obserwacja pszczół w ulach demonstracyjnych, zapoznanie się z narzędziami i akcesoriami pasiecznymi, proste prace pszczelarskie, sadzenie roślin miododajnych, wykonywanie odlewów woskowych;
- ognisko (kiełbaski we własnym zakresie),
- gawęda o historii pszczelarstwa,
- burza mózgów i konkurs "Jakie korzyści wynikają z hodowli pszczół przez człowieka?".

IMPREZA BEZPŁATNA

Zapisy w Nowodworskim Ośrodku Kultury w godz. 8:00-16:00.

  • -

Elite Circle w Borodino

Elite Circle zagości 22 sierpnia w Restauracji Borodino.

Rage-Race stanowi jedyną tego typu w Polsce imprezę typu Grand Tourismo, łączącą w sobie rywalizację, ekskluzywny styl życia, performance, zabawę na najwyższym poziomie, ducha przygody, turystykę samochodową i filantropię.

Rage-Race jest najbardziej prestiżową imprezą motoryzacyjną w Polsce. Rage-Race to 3 dniowy event dla min. 50 dwuosobowych załóg startujących luksusowymi samochodami sportowymi. Uczestnikami imprezy będą celebrities oraz osoby o nieprzeciętnych dochodach. W poprzednich edycjach za kierownicami pojazdów siadali m.in. Przemysław Saleta, Jerzy Dziewulski, Vito Casetti czy najpopularniejszy polski raper Tede.

Więcej informacji - Magdalena Karsdzaszewicz, tel. 22 775 2761.

  • -

Nowodworska Szkoła Rodzenia

Grand Prix NDM w tenisie stołowym 2012/2013

Zakończyły się Mistrzostwa Nowego Dworu Maz. w tenisie stołowym sezonu 2012/ 2013. Turnieje eliminacyjne zostały rozegrane w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5.
Następnie turniej finałowy przeprowadzony został 22.06. w hali sportowej NOSiR i był jednym z punktów obchodów Dni Nowego Dworu Mazowieckiego.
W eliminacjach wystąpiło około 40 zawodników rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe, Open i kat. + 40.
Do ścisłego finału tzw. Masters zakwalifikowało się po 8 zawodników poszczególnych kategorii, którzy rywalizowali ze sobą w grupach utworzonych według miejsc zajętych w eliminacjach.
Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Świadczy o tym chociażby fakt, że aby wyłonić zwycięzców, należało podliczyć tzw. małe punkty.

Końcowa klasyfikacja sezonu 2012/ 2013

Szkoły podstawowe:
1 miejsce – Kacper Nadulski,
2 miejsce – Adrian Śmietański,
3 miejsce – Marcin Siwek,
4 miejsce – Jakub Zając,
5 miejsce – Agnieszka Daniluk,
6 miejsce – Mateusz Bieńkowski,
7 miejsce – Adrian Trojak,
8 miejsce – Kacper Gołąb.

Kategoria OPEN:
1 miejsce – Damian Wasiak,
2 miejsce – Krzysztof Grela,
3 miejsce – Andrzej Jędróźwiak,
4 miejsce – Robert Faber,
5 miejsce – Jarosław Wronka,
6 miejsce – Jerzy Przeradzki,
7 miejsce – Damian Brzeziński,
8 miejsce – Marek Lewandowski, Stanisław Sadowski.

Kategoria +40:
1 miejsce – Andrzej Jędróźwiak,
2 miejsce – Krzysztof Grela,
3 miejsce – Dariusz Brzeziński,
4 miejsce – Jerzy Przeradzki,
5 miejsce – Marek Lewandowski, Stanisław Sadowski

Podziękowania dla dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5, p. Jerzego Kowalika za udostępnienie sali gimnastycznej oraz wszystkim zawodnikom składa prowadzący turnieje, współpracujący z NOSiR - Janusz Rzeszot.

  • autor: Janusz Rzeszot
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Mazovia Tour w NDM

W dniach 26-27 lipca po raz kolejny zagoszczą u nas kolarze ścigający się dookoła Mazowsza. Będzie to nie lada gratka dla miłośników sportowej rywalizacji! 

Więcej na www.mazovia-team.pl.

  • -

Święto Rodziny

24 czerwca 2013 roku w Modlinie Twierdzy na placu przed „małą szkołą” odbyło się Święto Rodziny.
Swoje stoiska otworzyła osnowa psychologiczno-pedagogiczna i rodzice klas 1-3 SP. Był bar afrykański - Bambo, bar azjatycki i bar meksykański oraz przysmaki z tych miejsc.
Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali afrykański taniec „Pata-pata” i zabawną opowieść o czarownicach. Drugoklasiści przygotowali azjatycki pokaz mody, a my trzecioklasiści pokazaliśmy tańce meksykańskie - salsę i desperado. W czasie spotkania rodzice dzieci startowali w różnych konkurencjach takich jak: jedzenie ryżu pałeczkami, tor przeszkód, nauka języka hiszpańskiego czy kurs tańca.
Na koniec Julka Grzybowska wraz z wszystkimi dziećmi zaśpiewała piosenkę pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Potem poszliśmy jeść kiełbaski z grilla i popróbować potraw z całego świata. Smakowały mi. Święto Rodziny uważam za udane.

  • autor: Jagoda Jandy klasa 3c
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Biesiada Rozśpiewanych Narodów

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 13.07.2013r. o godz. 19:00 do Amfiteatru w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego na kolejną Biesiadę Rozśpiewanych Narodów. Podczas V edycji Biesiady zagrają dla nas dwa znakomite zespoły: "Samokhin Band" oraz "Poparzeni Kawą Trzy".

WSTĘP WOLNY

DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA

Samokhin Band –  łódzki polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2003 r. z inicjatywy Pavla Samokhina - lidera zespołu. To energetyczna mieszanka jazzu, funky rock’n’rolla oraz wschodniego folku wzmocniona rockowym brzmieniem. W 2008 roku ukazał się debiutancki album „Samokhin Band”. W 2009 roku zespół nagrał kolejną płytę „Habibi”, która została wydana za pomocą fanów portalu megatotal.pl.
Poza Polską, kapela koncertowała między innymi w Brukseli, Niemczech, Holandii, Turkmenistanie, Ukrainie.
Samokhin Band brał udział w licznych przeglądach oraz konkursach muzycznych m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Poezji i Pieśni im. Włodzimierza Wysockiego, na którym zajął I miejsce. Zespół reprezentował również Radio Łódź na festiwalu Przebojem na Antenę 2012, na którym zajął III miejsce.
8 marca 2013 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. „PERESTROIKA”.
Skład obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Paweł Samokhin lider, wokalista i trębacz rodem z Rostowa nad Donem, przyjechał kiedyś na koncert do Polski, zakochał się i już został. Muzyka jaką tworzy zespół Samokhin Band wypełniona jest żywiołową mieszanką, ska, reggae, rocka, rytmów latynoskich, bliskowschodnich, kaukaskich i oczywiście rosyjskich.
Na płytach lider śpiewał jednak po polsku i dopiero trzeci album przynosi płytę z piosenkami rosyjskimi. Przez ten czas band rozrósł się do rozmiarów małej orkiestry, bo skład liczy aż dziesięciu muzyków.
http://www.youtube.com/watch?v=h5A34XO_PGs

Poparzeni Kawą Trzy - powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili grać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu. W 2011 r. ukazała się pierwsza płyta PK3 zatytułowana "Musculus Cremaster". Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na "Sopot Festiwal Top Trendy" gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za "Kawałek do tańca". Od tego momentu zaczynają ich grać duże stacje radiowe, takie jak Jedynka, Radio Zet czy RMF FM. Zwycięstwo na Festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia "RDC", występy na "Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze" czy też "Reggae Festiwalu w Ostródzie", świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako "biesiadne ska" (jak to trafnie nazwał Krzysztof Skiba po zobaczeniu ich koncertu), a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością "XVIII Przystanku Woodstock" oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Od 6 lat organizują kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie występując obok zaproszonych gwiazd mają okazje zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.
Poparzeni Kawą Trzy to: Krzysztof Zasada - gitara, wokal; Roman Osica - wokal, saksofon altowy; Wojtek Jagielski - perkusja; Marian Hilla - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, wokal pomocniczy; Krzyś Tomaszewski - trąbka, flugelhorn, tuba, akordeon, wokal pomocniczy; Jacek Kret - puzon, wokal; Mariusz Gierszewski - bass.
http://www.youtube.com/watch?v=BpS6xNrnMVc

  • -

XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego

Pod egidą XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego w tygodniu pomiędzy 14 a 22 czerwca 2013r. odbywały  się w naszym mieście liczne imprezy. Instytucje miejskie i pozarządowe działające w sferze kultury, turystyki, sportu i rekreacji przygotowały w tym okresie szereg propozycji skierowanych do mieszkańców miasta w różnym wieku i o przeróżnych zainteresowaniach. Program XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, (14 czerwca) zainaugurował recital Artura Barcisia. W wypełnionej po brzegi sali Nowodworskiego Ośrodka Kultury na przemian rozbrzmiewały salwy śmiechu i burze braw.
W dobrych humorach i znakomitych nastrojach opuszczali ośrodek kultury sympatycy teatru i sztuki aktorskiej. Już następnego dnia prawdziwa uczta dla miłośników sztuki filmowej. W cyklu "Więcej niż kino" odbył się wieczór poświęcony sztuce animacji, jej znaczeniu i roli w kinematografii. Gościem wieczoru był wybitny znawca animacji, publicysta, krytyk filmowy, pedagog Jerzy Armata. W niezwykle ciekawej rozmowie przybliżył widzom techniki sztuki animacji, zaprezentował dziesięć najwybitniejszych filmów tego gatunku, ale również zabawiał publiczność licznym anegdotami z życia twórców tego gatunku. W tym samym dniu rozpoczął się Szalony Tydzień na Basenie, podczas którego, na basenie miejskim w NOSiR-ze od wczesnego ranka do późnych godzin wieczornych odbywały się liczne "mokre" imprezy m.in. rodzinne pływanie, rodzinne nurkowanie, gimnastyka w wodzie.
W niedzielne popołudnie (16.06) podczas imprezy pn. "Z wiatrem historii" mieszkańcy miasta i wszyscy chętni mogli zapoznać się z historią Nowego Dworu - od pradziejów do współczesności, wysłuchując opowieści historycznej przygotowanej przez Panią Marię Możdżyńską. W ramach imprezy otwarto także wystawę fotograficzną "Stary Nowy Dwór w fotografii", na którą złożyły się fotografie z archiwów mieszkańców, ze zbiorów Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, oraz materiałów własnych. Mieszkańcy licznie wzięli udział w tej imprezie. 18 czerwca w godzinach rannych na obiektach sportowych NOSiR laury zwycięzców odebrali najlepsi w FINALE GRAND PRIX Nowego Dworu Mazowieckiego w Biegach Przełajowych.
Wieczorem w sali Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl "Wywiedzione z Chorądzikiewicza" przedstawienie przygotowane przez, działającą przy ośrodku kultury, grupę teatralną HURRAGRAM w oparciu o twórczość, zmarłego niedawno, nowodworskiego poety Józefa Chorądzikiewicza.
Następnego dnia (19.06) od rana zespoły przedszkolaków, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, rozgrywały Turniej Piłki Nożnej, a w tym samym czasie, na hali sportowej NOSiR, odbywał się FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU "Wydajemy własną książkę", w którym udział wzięły liczni reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych, z całego powiatu. Wieczorem, w sali ośrodka kultury, miłośnicy rasowego blues'a wysłuchali niezwykle energetycznego koncertu zespołu East Earth Band.
W czwartek (20.06), Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz ze Strażą Miejską, przygotowały nie lada atrakcję dla  posiadaczy praw jazdy, oraz osób, które planują zdobyć ten zacny dokument.
Otóż właśnie w ów czerwcowy czwartek wszyscy chętni mogli sprawdzić stan swojej wiedzy o ruchu drogowym, poprzez próbę zdania egzaminu na prawo jazdy wg. obecnie obowiązujących wymogów.
W piątkowy wieczór na hali sportowej rozpoczął się Turniej Siatkówki Par Mieszanych, a na terenie stadionu rozpoczęli pracę technicy przygotowujący zaplecze dla realizacji Pikniku Miejskiego.W tym samym czasie, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na rzece Narwi odbywał się pokaz sprawności druhów OSP i ratowników WOPR. Zaprezentowano m.in. akcję gaszenia jednostki pływającej na wodzie i ratowanie tonącego.

W sobotni poranek, gdy sportowcy amatorzy rozgrywali Finał Turnieju Siatkówki Par Mieszanych, oraz Finał GRAND PRIX w tenisie stołowym, miłośnicy historii w ramach imprezy TWIERDZA BEZ TAJEMNIC wraz z Towarzystwem Przyjaciół Twierdzy Modlin oraz Przewodnikami Sekcji Przewodników Turystycznych PTTK "Bastion" Wojskowego Koła PTTK nr 1 im. płk Edwarda Malewicza zwiedzali zakamarki Twierdzy Modlin. W trzech turach modlińską twierdzę zwiedziło, w ciągu kilku godzin, ponad 100 gości, a Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, przeszło 200 turystów.
Wczesnym popołudniem na Stadionie Miejskim rozpoczął się PIKNIK MIEJSKI.
Impreza rozpoczęła od spektakularnej akcji druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. W lejącym się z nieba żarze strażacy w pełnym umundurowaniu zademonstrowali zebranej publiczności akcję ratowniczą na drodze, polegającą na "wycięciu" z uszkodzonego samochodu rannego kierowcy i udzielenia mu pierwszej pomocy. Jednocześnie publiczność mogła obejrzeć atrakcyjną wystawę sprzętu gaśniczego pozostającego w dyspozycji OSP, a także zobaczyć czym dysponuje Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - prawdziwa grata dla dzieci, które mogły dotknąć, zatrąbić, ponaciskać, pokręcić. Podobnie było na stanowisku Straży Miejskiej i Policji, gdzie oprócz samochodów operacyjnych było malowanie buziek, kolorowanki i inne atrakcje dla najmłodszych. Ale nie tylko dla najmłodszych. Liczne grono dorosłych na "własnej skórze" przekonało się jak niemiłe wrażenia towarzyszą kierowcy w momencie uderzenia pojazdu o przeszkodę już przy niewielkiej prędkości, oraz dachowaniu. A to dzięki Straży Miejskiej, która na imprezę zorganizowała symulatory hamowania i dachowania właśnie. W sąsiedztwie Straży Miejskiej ustawiło się Muzeum PRL z wystawą przedmiotów codziennego użytku, które jeszcze nie tak dawno służyły nam na co dzień, a dzisiaj wywołują westchnienie wspomnień z lat młodości, która już niestety nie wróci. Ale mogliśmy poczuć smak przeszłości w postaci wody, z sokiem lub bez, z autentycznego saturatora, a także posmakować waty cukrowej z autentycznej "wiekowej" maszyny. Była także okazja jeszcze raz nacieszyć się widokiem i zapachem Syreny, Malucha, Gaza, milicyjnego Fiata i innych bardziej luksusowych pojazdów z minionej epoki. Dla przeciwwagi obok ekspozycji "starych" samochodów z epoki PRL, na stanowisku Stowarzyszenia Taxi Modlin wyeksponowane zostały najnowocześniejsze pojazdy osobowe, tamże odbywały się pokazy udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.
W sąsiedztwie wymienionych wyżej stanowisk znajdowało się także miejsce, w którym rozpalone słońcem głowy mogły znaleźć ochłodę - było to stanowisko Ochotniczej Straży Pożarnej - Ratownictwa Wodnego. Obok ustawionego do zwiedzania pojazdu bojowego znajdował się mianowicie basen, w którym odważni mogli próbować oddychania pod wodą za pomocą aparatu tlenowego. Zazwyczaj odbywało się to przez zanurzenie głowy z aparatem, Jednakże tym razem spora część osób próbowała nurkowania w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Równie ciekawe atrakcje czekały na mieszkańców na stanowiskach: Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia 3 Rzeki Lokalnej Organizacji Turystycznej, Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Koła Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo, Fundacji "Otworzyć Autyzm", Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Gniazdo", firmy "Centrum Odchudzania", salonu kosmetycznego "Greta", a były to m.in.: rebusy, zgadywanki, malowanki, zagadki, materiały informacyjne o tematyce historycznej, turystycznej, wystawy rękodzieła, kiermasz taniej książki, gry i zabawy dla najmłodszych, bezpłatne porady kosmetyczne i dietetyczne i wiele innych. Wszystkich nie jesteśmy w stanie wymienić.
Uzupełnieniem dla wyżej wymienionych atrakcji był sektor gastronomiczny, oraz handlowy. A niewątpliwą dodatkową atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych był LunaPark, w którym część urządzeń rozrywkowych pozostawała dla publiczności nieodpłatnie. Część artystyczną PIKNIKU MIEJSKIEGO otworzył program taneczno-wokalny wykonaniu dzieci i młodzieży zrzeszonych w sekcjach artystycznych Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Po prezentacjach nowodworskich dzieci, na estradzie odbyła się miła uroczystość wręczenia nagród szkołom i uczniom, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w zbiórce surowców wtórnych, z której dochód przeznaczony został na pomoc choremu Kubusiowi Kobuszewskiemu. Następnie przed nowodworską publicznością wystąpił śpiewający aktor, znany m.in. jako IREK z serialu "M jak Miłość" - MACIEJ JACHOWSKI, który wraz z zespołem Life & Club Night przypomniał najbardziej znane przeboje rockowe z lat '80 i '90. Chociaż wykonawca wraz z zespołem mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ w grupie zespołów zawodowych otwierali koncert, na estradzie poradzili sobie znakomicie.
Z każdym utworem przed sceną przybywało słuchaczy, a po każdym kolejnym wzrastał poziom wiwatów rozgorączkowanych głównie przedstawicielek młodego pokolenia. Efekt był przewidywalny koncert MACIEJA JACHOWSKIEGO musiał zakończyć się bisem, a młodociana publiczność nie chciała puścić artystów ze sceny.
Kolejny wykonawca, to totalna zmiana nastroju, MARIKA, okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, znana także jako prezenterka II edycji The Voise of Poland, autorka tekstów, kompozytorka, wprowadziła publiczność w zupełnie inny świat. Zabrzmiały rytmy muzyki balansującej na pograniczu reggae, funku i soulu. Adresatem tej części koncertu była głównie młodzież, dla której twórczość Mariki nie jest obca i bardzo chętnie słuchana. Artystka bardzo szybko nawiązała kontakt z publicznością i już wkrótce cały sektor przeznaczony dla publiczności kołysał się wraz z nią w rytm wykonywanych piosenek. Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym wykonawcą był laureat dwóch SUPERJEDYNEK na tegorocznym 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, utrzymujący się od wielu miesięcy na wysokiej fali popularności zespół braci z Rzeszowa PECTUS. Klan Szczepaników nie zawiódł nowodworskiej publiczności. Perfekcyjnie przygotowany, dynamiczny program, z miejsca porwał publiczność do wspólnej zabawy. Zróżnicowany w nastrojach program stanowił dobrą rozyrwkę zarówno dla młodzieży jak i nieco starszej generacji nowodworzan. Piknik Miejski i tym samym XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego zakończyły się niezwykle barwnym pokazem sztucznych ogni.

Tegoroczna edycja "Dni Miasta" w zaproponowanej konwencji mogła być zrealizowana jedynie dzięki współpracy i aktywności wielu instytucji i osób fizycznych. Partnerami Nowodworskiego Ośrodka Kultury w organizacji i realizacji XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego byli: Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Straż Miejska, KPP Policji, Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Nowym Dworze Mazowieckim, Stowarzyszenie 3 RZEKI  LOT, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, Muzeum PRL, Nowodworskie Towarzystwo Historyczne, Mazowiecki Goniec Lokalny, Ochotnicza Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna- Ratownictwo Wodne, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin, Klub Przewodników Terenowych PTTK "Bastion" nr 1 im. płk Edwarda Malewicza, oraz Wydział Promocji i komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Finansowe wsparcie na realizację imprezy otrzymaliśmy od:
Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim,
Zakładu Robót Inżynieryjnych Grzegorza Grzybowskiego,
Firmy ALPLA,
Firmy MarcPol 100% Polskie Sklepy,
Firmy DRUPOL Zenona Ziemaka,
Firmy Polska Kasa.

Patronat medialny nad impreza objęły redakcje:
Faktów Nowodworskich,
Mazowieckiego Gońca Lokalnego,
Tygodnika Nowodworskiego,
Gazety Nowodworskiej,
oraz portalu internetowego Legio24.

Wszystkim partnerom, instytucjom, osobom fizycznym, oraz sponsorom, którzy pomogli organizatorowi w przygotowaniu i zrealizowaniu imprezy, a także nowodworzanom za dobrą i spokojną zabawę składamy

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Samochód dla OSP-RW

W środę 29 maja br. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Leszek Smuniewski przekazał uroczyście Burmistrzowi Miasta Jackowi Kowalskiemu samochód pożarniczy marki Iveco dla jednostki OSP-RW.

W czwartek 13 czerwca w Modlinie Twierdzy na terenie Zespołu Szkół oficjalnie i uroczyście wprowadzony został ten pojazd na stan OSP-RW oraz na teren Modlina i Twierdzy.
W uroczystości uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, ks. proboszcz parafii pw. św. Barbary, jednocześnie kapelan strażaków Cezary Siemiński, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Mariusz Wyszyński, Komendant Straży Miejskiej Piotr Rogiński oraz przedstawiciel komisariatu rzecznego policji a także  druhowie OSP-RW w Nowym Dworze Mazowieckim oraz uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy i liczni mieszkańcy dzielnicy.

Burmistrz Miasta Jacek Kowalski przekazał do wprowadzenia samochód strażacki Prezesowi OSP-RW Mariuszowi Torbusowi.
Wprowadzenie samochodu pożarniczego na teren Modlina jest kolejnym krokiem w celu utworzenia po tej stronie rzeki bazy dla jednostki OSP-RW w celu szybszego reagowania na zagrożenia pożarowe i inne mogące wystąpić w tej części miasta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza gdy korkujące przejazd mostem narwianym samochody, znacznie wydłużają czas dojazdu do tej części naszego miasta.

  • autor: Piotr Rogiński; foto: Jacek Kosiorek
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Jubileusz Młynareczki!

Już 30 lat organizowany jest spływ kajakowy „Młynareczka”. W tegorocznej, jubileuszowej edycji spływu udział wzięło 202 fanów kajaków. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci. W tym roku płynęło ich 29-oro. W sumie płynęli na 98 kajakach. Trasa tradycyjnie wiodła rzekami Wkrą i Narwią od Jońca, poprzez Szczypiorno aż do Nowego Dworu Mazowieckiego. Łącznie zawodnicy przebyli 35 km.  

Spływ odbył się w weekend, 7-09 czerwca. Jego celem jak zawsze było poznanie piękna Ziemi Mazowieckiej ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych doliny rzeki Wkry. Organizatorzy, Oddział PTTK Nowy Dwór Mazowiecki i Klub PTTK Turystyki Kajakowej „WODNIK” chcą też popularyzować turystykę kajakową jako formę czynnego wypoczynku i promocję zdrowia.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. W organizację spływu włączyli się też Wójt Gminy Joniec, Wójt Gminy Pomiechówek, „KASZYŃSKI TRANSPORT” i „SILURUS” Ośrodek Wypoczynkowy Plaża Modlin.

 

Wyniki  XXX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Młynareczka”   

Puchar Burmistrza Miasta za zajęcie I miejsca w turnieju plażowej piłki siatkowej:
I Magdalena Sitek, Michał Karpiński,

II Joanna Konar, Bartosz Jankowski,
III Tomasz Wiśniewski, Sebastian Sieniakowski.

Puchar Starosty Nowodworskiego w slalomie rekreacyjnym:
I Adrian Kowal, Bartosz Jankowski,
II Zuzanna Kozar, Tomasz Kozar,
III Aleksander Olszewski, Tomasz Gajewski.

Puchar Wójta Gminy Joniec za zajęcie I miejsca w wyścigu na ergometrze:
Kat. kobiet:
I Ewa Sawicka,
II Zuzanna Kwaśnica,
III Agata Kozar;

Kat. Męska:
I Błażej Jaroszyński,
II Krzysztof Olczak,
III Sebastian Sieniakowski.

Puchar Wójta Gminy Pomiechówek za zajęcie I miejsca w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego:
I Władysław Korol,
II Joanna Habrajska,
III Filip Liebner.

Puchar Prezesa Oddziału PTTK N.D.Maz. dla najliczniejszej drużyny na XXX OSK "Młynareczka" otrzymała drużyna Marcina Kozerewicza z Nowego Dworu Mazowieckiego „Nowodworskie Lwy”.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: Tomasz i Iwona Gajewscy, Jacek Kosiorek
wyświetl galerię w Cooliris
  • Foto: Paweł Adamus
  • Foto: Wojciech Karpiński
  • Foto: Wojciech Karpiński
  • Foto: Wojciech Karpiński
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Foto: Wojciech Karpiński
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Foto: Wojciech Karpiński
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Foto: Paweł Adamus

Wydajemy własną książkę i gazetę

Protokół z posiedzenia Jury VIII  EDYCJI Konkursu
„Wydajemy własną książkę i gazetę” 2013

Jury w składzie:
Anna Daniszewska - Redaktor Naczelna „Gazety Nowodworskiej”,
Violetta Rzeszot – doradca metodyczny Gminy Nowy Dwór Mazowiecki,
Joanna Groszek – doradca metodyczny Gminy Wieliszew,
Beata Surwiło – organizatorka pierwszych edycji konkursu „Wydajemy własną książkę i gazetę”

postanowiło przyznać:

Nagrodę Specjalną „Gazety Nowodworskiej” dla gazetki szkolnej „Szuwarek” za profesjonalizm dziennikarski, podejmowanie problematyki dziennikarstwa interwencyjnego, atrakcyjność czytelniczą -  umiejętność i sposób budowania porozumienia z czytelnikami oraz propagowanie wartościowych wzorców kulturowych, a przede wszystkim ścisły, nierozerwalny związek z życiem szkoły.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce – „Gazetce Kleksomaniaka”, SP 7 im. Orła Białego Nowy Dwór Maz.,
II miejsce – Wesołej Klasie, SP 3 im. Józefa Wybickiego Modlin Stary.

W kategorii Gimnazjów:
I miejsce „Beton”, Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego Nowy Dwór Maz.,
II miejsce „Wiadomości z plecaka” – Gimnazjum Zespołu Szkół nr 2 w  Starych Pieścirogach.

W kategorii Zespołów Szkół:
I miejsce „Sówka” – Zespół Szkół Publicznych w Sowiej Woli,
II miejsce „Kornik”- Zespól Szkół w Leoncinie,
III miejsce „Kurier Szkolny”- Zespół Szkół w Nowym Dworze Maz. – Modlinie Tw.

 

1. literatura i kultura w piśmie – inspirowanie twórczości literackiej uczniów, propagowanie wartościowych wzorców kulturowych;
2. sprawność językowa pisma – poprawność stylistyczna, gramatyczna i ortograficzna;
3. atrakcyjność czytelnicza – umiejętność oraz sposób budowania porozumienia z czytelnikami;
4. podejmowane problemy i tematy – związek z życiem szkoły, środowiska i regionu;
5. czas i zasięg oddziaływania – okres i częstotliwość ukazywania się, wielkość, liczba osób biorących udział w powstawaniu pisma, nakład;
6. pomysłowość i oryginalność formy – pomysły plastyczne, ilustracje, nazwy działów, tytuły artykułów;
7. profesjonalizm formalny: stopka redakcyjna, wyraźne oddzielenie przedruków od tekstów własnych, numeracja stron, czytelność.

Za nami pierwszy weekend w Parku!

Pierwszy aktywny, wakacyjny weekend w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego za nami. Ku uciesze licznie zgromadzonych nowodworzan (i nie tylko) pogoda dopisała. Wraz z nią - frekwencja na dmuchańcach dla dzieci. Zabawki były dostępne bezpłatnie w sobotę i niedzielę od godz. 14 do 19. Czas ten umilała muzyka z taśmoteki serwowana przez DJ-a. Niektórzy  (nawet w strojach kąpielowych) korzystali z chłodzących właściwości fontanny. Prawdziwym hitem tego weekendu był niedzielny pokaz ZUMBY Małgorzaty Steckiej. Tańczące kobiety w każdym wieku dosłownie opanowały amfiteatr. Uczestniczek było wiele. Widzów jeszcze więcej.  Pań to jednak nie zrażało. Niezależnie od stopnia zaawansowania oddawały się przyjemności tanecznego fitnessu. ZUMBA to świetna forma aktywności fizycznej. Wymaga kondycji, ale efekty i samopoczucie po treningu są tego warte. Zwłaszcza na świeżym powietrzu. Gratulujemy wszystkim, którzy nie bali się spróbować. Dziękujemy także Pani Małgorzacie Steckiej za ten wspaniały trening. Kolejna ZUMBA 28 lipca. W najbliższą niedzielę trening TBC z Fitnezją, a 13 lipca od 19.00 - Biesiada Rozśpiewanych Narodów. Zagra m. in. zespół złożony ze znanych, polskich dziennikarzy - Poparzeni Kawą Trzy. 

Przypominamy, że Park Miejski będzie tętnił życiem przez całe wakacje. Rozkład jazdy na lipiec znajdziesz TU. O tym, co będzie się działo w sierpniu, będziemy informować wkrótce.

Więcej zdjęć i film z niedzieli, 7 lipca TU

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Systemu odbioru odpadów komunalnych

Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości  i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 roku gmina Nowy Dwór Mazowiecki przejęła obowiązek odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców miasta.
Dokładamy wszelkich starań aby zmiany były dla Państwa jak najmniej uciążliwe. Jednak wiemy, że mogą zdarzyć się sytuacje, co do których będziecie Państwo mieli uwagi lub propozycje zmian. Dlatego bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich wniosków i sugestii, gdyż będą one dla nas wskazówkami w ciągłym udoskonalaniu systemu odbioru odpadów komunalnych.
Co więcej, nasza współpraca w tym zakresie wpłynie pozytywnie na zapewnienie czystości w naszym mieście i przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.
Wiem też, że Państwa obawy budzi segregacja odpadów i na początku będzie sprawiała pewne trudności. Wiem też jednak, że w przyszłości przyniesie to wymierne korzyści nam i przyszłym pokoleniom.
Czekamy na Państwa telefony i maile, które prosimy kierować bezpośrednio do Wydziału Gospodarki Komunalnej: tel. 22 51 22 198 lub 51 22 191 e-mail:komunalny@nowydwormaz.pl.

 

Licząc na Państwa współpracę

Jacek Kowalski
Burmistrz Miasta

O rozwoju strefy lotniskowej w Nowym Dworze Mazowieckim

Dziś w nowodworskim magistracie odbyło się spotkanie Regionalnej Grupy Koordynacyjnej w ramach projektu airLED: Local Development in Airport Catchment Areas finansowanego z Programu dla Europy Środkowej w ramach Inicjatywy Europejskiej INTERREG IVB. Spotkanie było drugim z planowanych siedmiu spotkań grupy. Przedmiotem spotkania była prezentacja i dyskusja na temat planów rozwojowych podmiotów w strefie okołolotniskowej oraz prezentacja schematu planu policentrycznego rozwoju obszarów przylotniskowych. Projekt prowadzony jest przez Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego (oddział w Płocku). W spotkaniu udział brali m. in. przedstawiciele MBPR, lotniska w Modlinie, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Burmistrz Zakroczymia, Wójt Pomiechówka, Konserwator Zabytków. W trakcie rozmów poruszano tematy: rozwoju strefy cargo, ekspansji terytorialnej portu lotniczego i dostosowaniu infrastruktury do tego stanu oraz turystyki.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Podwójnie zauroczeni

W trakcie społecznych dyżurów promujących historyczną dzielnicę Nowego Dworu Mazowieckiego zdarzają się przeróżne sytuacje związane z turystami odwiedzającymi Twierdzę Modlin. Czas biegnie bardzo szybko, więc przypominam, iż do 2000r. Twierdza była jednym z największych garnizonów wojskowych. W jej potężnych murach (cytadela – koszary o długości 2150m) tętniło życie 24 godziny na dobę. Żołnierze wielu formacji pełnili dwuletnią służbę szkoląc się w rzemiośle wojskowym i spędzając czas wolny organizowany przez liczne ośrodki kultury każdej z jednostek oraz przez Klub Garnizonowy mieszczący się w dawnym kasynie carskim, a od 2012r. straszącym pustką i czekającym na nowe, lepsze czasy.
We wczesnych latach 70-tych nieliczna grupa ludzi - entuzjastów turystyki, krajoznawstwa, oręża polskiego zauroczona wszelakimi walorami Twierdzy Modlin postanowiła przybliżyć ją szaremu społeczeństwu. Pod egidą Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego powstał Klub Przewodników „Bastion”, a w 2000r. Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin – organizacja pożytku publicznego stwarzająca możliwości harmonijnego rozwoju w tej dziedzinie.
Jest takie powiedzenie: „nie ma dymu bez ognia”. Skąd więc wzięły się te setki tysięcy turystów zwiedzających atrakcje Modlina przez ostatnie trzydzieści parę lat? Sprawił to właśnie ten „ogień” – ludzie, przewodnicy, członkowie Towarzystwa. Sprawiły to społeczne dyżury na Wieży Tatarskiej w dni wolne od pracy, pełnione bez przerwy od dwutysięcznego roku.
Coraz liczniej odwiedzają Twierdzę Ci, którzy spędzili „upojne” dwa lata w mundurze. Wracają wspomnienia i przeżyte chwile. Są tacy, którzy w większym lub mniejszym stopniu zaliczyli pobyt w areszcie garnizonowym, wyjeżdżali na salwę honorową lub zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza do Warszawy. Jednak większość turystów to cywile – z Gdańska, Łodzi, Poznania, Przemyśla, Krakowa, Częstochowy czy Zielonej Góry. Zdarzają się też „podwójnie zauroczeni”. Za przykład mogą posłużyć Gosia i Łukasz z Warszawy – młodzi, sympatyczni ludzie zauroczeni sobą i przepięknym widokiem roztaczającym się z Wieży Tatarskiej. Zauroczenie to miało swój wielki finał: Łukasz z „pełnią szczęścia” na rękach pokonał schody wiodące na taras i…
Za podane wiadomości ręczę słowem i zapraszam w imieniu Towarzystwa na kolejne spotkania aż do późnej jesieni.

Prezes Oddziału PTTK i TPTM
Grzegorz Sokołowski

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Warsztaty cyrkowe

11.07.2013r. o godz. 10:00 zapraszamy całe rodziny do Nowodworskiego Ośrodka Kultury (dziedziniec) na najbardziej zwariowane i kolorowe warsztaty na świecie. Podczas zajęć z i instruktorami oraz aktorami Teatru na Walizkach nauczycie się m.in.:
- chodzenia na szczudłach (wersje dla dzieci i dorosłych),
- robienia gigantycznych baniek mydlanych,
- żonglerki piłkami,
- żonglerki diabolo,
- ekwilibrystyki talerzami,
- ekwilibrystyki ciałem na rola-bola - równoważni.

Wstęp wolny.

  • autor: NOK
  • -

Ćwiczenia OSP-RW

25.06.2013r po raz kolejny na terenie Twierdzy Modlin odbyły się ćwiczenia młodych adeptów OSP-RW sekcji ratowniczo-gaśniczej. Młodzi strażacy uczyli się prawidłowego używania sprzętu pożarniczego oraz zasad bezpiecznego i prawidłowego sposobu udzielania pomocy poszkodowanym w kolizji drogowej. Pod okiem doświadczonych strażaków poznawali trudne tajniki sztuki strażackiej. Ćwiczenia przyciągnęły dużą grupę młodzieży, a także dorosłych, którzy z zainteresowaniom przyglądali się zmaganiom strażaków. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Andrzej Hiszpański Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP. Do ćwiczeń został nam udostępniony pojazd bojowy z OSP Zakroczym, za co serdecznie dziękujemy.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

11.06.2013r. klasa  IV c (Zespół Szkół w Nowym Dworze Maz. – Modlinie Twierdzy) była na wycieczce w Warszawie. W Muzeum Archeologicznym najpierw poszliśmy do pracowni tkactwa na lekcję, gdzie utkaliśmy ozdobne bransoletki. Potem Pan przewodnik pokazywał nam slajdy z okresu prehistorycznego na ziemiach polskich. Oglądaliśmy też różne eksponaty przedstawione w skali rzeczywistej: dawne narzędzia, broń, ozdoby. Była nawet makieta świątyni, w której Mieszko I przyjął chrzest. W skali  zmniejszającej  przedstawione były też dawne domostwa i kopalnia krzemienia. Na koniec poszliśmy do KFC na obiad. Po posiłku  wróciliśmy do domu. Bardzo miło i sympatycznie wspominam tę wycieczkę.

Jakub Putz kl.4c

  • -

Rodzinne bieganie w Twierdzy

29 czerwca odbył się w Twierdzy piknik rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin, Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” oraz stowarzyszenie „Sztangielek”. Zaproponowano uczestnikom pikniku szereg atrakcji: konkursy zwinnościowe i artystyczne, plac zabaw. Oczywiście nie mogło zabraknąć rywalizacji czysto sportowej czyli biegów przełajowych. A w Twierdzy mamy znakomite trasy biegowe. W zawodach startowały przedszkolaki, dzieci starsze (szkoła podstawowa) oraz ich rodzice startujący w kategorii open. Wspaniała pogoda sprawiła, że rywalizacja była doskonała, a na mecie uczestnicy biegów mimo wysiłku byli uśmiechnięci.

A teraz wyniki w poszczególnych kategoriach:

Przedszkole

Dziewczęta:
1. Biegaj Zuzanna,
2. Bodetko Amelia,
3. Mizerska Amelia.

Chłopcy:
1. Miszczyk Oskar,
2. Majewski Arkadiusz.

 

Szkoła Podstawowa kl. 0-3                 

Dziewczęta:
1. Grankowska Agata,
2. Borkowska Amelia,
3. Grzybowska Julia.                                               

 Chłopcy:
1. Buchal Jan,
2. Domański Oskar,
3. Choinka Artur.

                                              

Szkoła Podstawowa kl. 4 – 6

Dziewczęta:
1. Choinka Barbara,
2. Ciura Wiktoria,
3. Jeszke Natalia.                                                        

Chłopcy:
1. Dębski Kacper,
2. Budyś Patryk,
3. Budyś Bartosz.

 

Kategoria Open

Kobiety:
1. Choinka Monika,
2. Biegaj Agnieszka,
3. Jeszke Monika.                                                      

Mężczyźni:
1. Rydzewski Michał,
2. Giemza Piotr,
3. Gudanowski Marcin.

Na zakończenie zawodów zmęczonym ale szczęśliwym uczestnikom biegów wręczono nagrody i słodycze ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „ Reduta”. W opinii uczestników była to wspaniała sportowa zabawa dlatego obiecujemy , że na pewno spotkamy się za rok.

  • autor: Sławomir Krzeczkowsk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Smerfy zakończyły rok szkolny

Śpiewem, wierszem i tańcem pożegnały rok szkolny dzieci z grupy "Smerfy" Publicznego Przedszkola nr 1. Powitały tym samym nadchodzące wakacje. Dlatego program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków dla rodziców mówił o pięknie naszej przyrody, wesołych zabawach latem, ale też był prezentacją tego co w mijającym roku szkolnym dzieci poznały nowego, czego się nauczyły. Przed dziećmi jeszcze rok pobytu w przedszkolu, jedynie dwójka z nich odchodzi do szkoły. I to właśnie ich śpiewem pożegnali koledzy i koleżanki. Absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy a także upominki oraz od wszystkich zebranych moc serdecznych życzeń wielu, wielu sukcesów w szkole. Dyrektor przedszkola wręczyła wyróżniającym się rodzicom w pracy społecznej na rzecz grupy i placówki podziękowania i upominki. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek dla młodych artystów. Niech te wakacje będą dla wszystkich dzieci tymi wymarzonymi, które na długo pozostaną w ich pamięci, ale przede wszystkim bezpiecznymi.

  • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wymysły Pod Lasem

I w końcu nadszedł długo oczekiwany przez dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 dzień. 18.06.2013 r. odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroedukacyjnego „Wymysły Pod Lasem”. Pani Kasia Małachowska – właścicielka firmy przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. W ramach bloku tematycznego „Jestem sobie ogrodniczka” dzieci dowiedziały się co należy zrobić w ogrodzie wiosną, by potem cieszyć się jego urokiem. Podczas pogadanki przedszkolaki dowiedziały się jak rozsadzamy i dbamy o rośliny, poznały różne nasiona Dzieci przygotowywały rozsadę,  kopały i grabiły grządki, siały warzywa , sadziły dynię oraz kwiaty. Musiały także zaopiekować się już rosnącymi kwiatami pieląc i pozbywając się zagłuszających rośliny chwastów. Przedszkolaki zadbały także o zwierzęta hodowane w gospodarstwie rolnym. Karmiły kaczki, kury, owce. Wykazały się znajomością nazw członków rodzin zwierzęcych. Dużą atrakcją była obserwacja brykającej w zagrodzie wiewiórki. Po ciężkiej pracy dzieci posilały się kiełbaską z grilla. Z pełnymi brzuszkami zasiadały do wykonania kolorowego stroika dla najbliższych. Atrakcyjnie i pracowicie spędzony dzień mali ogrodnicy wspominali jeszcze przez długi czas po powrocie do domu.

  • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

V Mistrzostwa SP4 w Tabliczce Mnożenia

W czerwcu odbyły się już V Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 4 w Tabliczce Mnożenia. Brali w nich udział uczniowie klas 4, 5 i 6. Najpierw wyłoniono przedstawicieli klas, a później rozstrzygnięto zawody dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie rywalizowali w kategoriach gier: Krzyżak, Prymus, Szeryf. Wyłoniono mistrza i wicemistrzów na poszczególnych poziomach. Wszyscy świetnie się bawili. Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi mgr Zdzisławowi Szmytkowskiemu za możliwość przeprowadzenia mistrzostw, a Panu Burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu i Wydziałowi Promocji Miasta za ufundowanie nagród.

  • autor: Justyna Paszkiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Wycieczka do Wilczego Jaru

Wycieczka na zakończenie roku szkolnego dzieci z grupy „Smerfy” i „Mali Odkrywcy” z Publicznego Przedszkola nr 1 do „Wilczego Jaru” stanowiła przedsmak wakacyjnego wypoczynku. Pięknie położony ośrodek na skraju lasu przypomina gospodarstwo wiejskie. Wiele przestrzeni, ptaki, zwierzęta, sprzęt do zabaw, to dokładnie to, czego dzieciom potrzeba do zabawy i wypoczynku. Główną atrakcją oczywiście była przejażdżka konnym wozem. Jadąc można było się poczuć jak na dawnej wsi, a do tego wokół piękne widoki. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć różne ciekawe ptaki, a nawet je pokarmić. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Największym powodzenie cieszyła się zjeżdżalnia na linie, ale też można było sobie pograć w piłkę czy pobujać na bujawkach lub najzwyczajniej swobodnie pobiegać. Nic dziwnego, że bardzo wszystkim smakowały „serwowane” przez gospodarzy obiektu kiełbaski z grilla. Wyjazd poza miasto to olbrzymia atrakcja dla dzieci. Miło jest wypoczywać „w tak pięknych okolicznościach przyrody”.

  • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

PECTUS i RMF FM w Nowym Dworze Mazowieckim!

Od Nowego Dworu Mazowieckiego zaczęła się przebojowa trasa RMF FM z zespołem PECTUS. To już druga wizyta zespołu w naszym mieście. 22 czerwca mogliśmy posłuchać braci na Dniach Nowego Dworu Mazowieckiego. Dziś można było spotkać się i zaśpiewać z zespołem w bardziej kameralnych warunkach. Zespół zatrzymał się na parkingu obok skweru Doborogosta (niedaleko Urzędu Miejskiego). W imieniu Burmistrza Pectus otrzymał od Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej pamiątki, m.in. misia Napoleona oraz małą Baśkę Murmańską. Mamy nadzieję, że pluszaki skłonią zespół do kolejnych odwiedzin. Wizyta na bieżąco relacjonowana była na antenie RMF FM. Materiał został także zarejestrowany kamerą.

Nowodworzanie bardzo entuzjastycznie zareagowali na wizytę. Jedna z pań przyniosła ekipie kawę i jagodzianki.

Więcej na: http://www.rmf.fm/f/lato-2013,konkurs.html#przebojowa-trasa

Z Nowego Dworu Mazowieckiego żółty samochód ruszy do Legionowa.

O wizycie poinformowaliśmy jako pierwsi w Mieście. 

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

95 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego

26 czerwca, 2013 roku w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy miało miejsce spotkanie pokoleń lotniczych. Niezwykle piękną, patriotyczną uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Zdzisław Szmytkowski, który w imieniu własnym i w imieniu kadry pedagogicznej powitał szanownych gości, władze powiatu i grupę sympatyków lotnictwa wojskowego. Następnie przypomniał historię szkoły w Modlinie Twierdzy, podkreślając, że jest ona nierozerwalnie związana z dziejami Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Mówił o archiwalnych już dziś dokumentach, świadczących o tym, że to piloci rozpoczęli budowę naszej szkoły, przytaczał fragmenty kroniki, w której zapisane zostały nazwiska i wydarzenia z tamtych czasów.

Następnie głos zabrał generał broni, pilot, profesor Jerzy Gotowała. Przypomniał  on w skrócie historię Polskiego Lotnictwa Wojskowego, które zawsze wiązało się z ikaryjskimi marzeniami młodych ludzi o przestworzach, odpowiedzialną, ciężką, ale pociągającą pracą. Podkreślił również, że lotnicy polscy walczyli o to, by Polska odzyskała niepodległość. Wspomniał wspaniałych bohaterów, broniących nieba nad Wielką Brytanią, lotników walczących o wolną Polskę podczas II wojny światowej. Wyrazem wdzięczności za heroizm i odwagę lotników są między innymi warszawskie pomniki lotników, przypominające tych, których już dzisiaj nie ma. Zwrócił też uwagę na fakt, że dzisiejsze lotnictwo wojskowe nadal niesie pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna, na przykład w akcji „Serce”. Innym przykładem jest wspomaganie głodującej ludności afrykańskiej.   

W dalszej części uroczystości na ręce dyrektora szkoły p. Zdzisława Szmytkowskiego zostały przekazane książki do biblioteki szkolnej, należące do literatury faktu, z elementami wspomnień i biografii lotników. Ich tworzeniu przyświecało motto: „Pisać tak, by laik zrozumiał, a fachowiec nie wyśmiał”. Dodać należy, że wśród gości na sali byli ich autorzy, współautorzy oraz przyjaciele, którzy składali dedykacje, a następnie czytali je głośno wszystkim, którzy brali udział w uroczystości.

Potem nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla uczniów PG i LO za zajęcie czołowych miejsc w „Konkursie o Lotnictwie Polskim”. Wręczał je wicedyrektor szkoły p. Czesław Stępiński. W kategorii LO nagrody otrzymali: I miejsce - Gałązka Michał, II miejsce - Pakoca Piotr, III miejsce - Eliza Stefanowska. W kategorii PG nagrodzeni zostali: I miejsce - Kacprowicz Michał, II miejsce - Natalia Markiewicz, III miejse - Sandra Rutkowska. Nagrodzeni otrzymali gratulacje i podziękowania. Nagrodzony został też uczeń klasy Ia LO, Łukasz Strzelczak, który będzie reprezentował naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu.

Ta część uroczystości łączyła historię z teraźniejszością, czego wyrazem były trzy elementy: tematyczna wystawa zdjęć zatytułowana „Asy Lotnictwa”, trzy sztandary i parafraza wiersza „Marsz lotników odczucia dnia dzisiejszego” Janusza Kowalskiego, w wykonaniu gimnazjalistki Kingi Szmytkowskiej.

W kolejnym wystąpieniu generał Roman Harmoza podkreślił, że była to patriotyczna i potrzebna uroczystość, podczas której spotkali się przedstawiciele trzech pokoleń. Gratulował też młodzieży, uczestniczącej w konkursach, życząc dalszych sukcesów. Na zakończenie wystąpili przedstawiciele władz lokalnych oraz ks. proboszcz parafii w Modlinie Twierdzy. W części artystycznej wystąpił Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

  • autor: Koło Dziennikarskie
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Międzynarodowe nurkowanie

Poniedziałkowy wieczór 10.06.2013r. strażnicy z OSP-RW spędzili na basenie. Niektórzy z nich po raz pierwszy nurkowali oraz zaznajamiali się z budową sprzętu do nurkowa. Na ich zaproszenie przyjechała grupa dzieci z Moskwy będąca na konnym obozie w Pomiechówku. Zabawy było, co niemiara, a możliwość ponurkowania razem ze strażakami okazała się atrakcją dla gości. Było to dla nich pierwsze spotkanie z podwodną przygodą.

  • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Bezpieczne dziecko - bezpieczne społeczeństwo

5.06.2013r. w godz. 8.00-12.00 odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim Wielobój dla klas I-III pod hasłem „Bezpieczne dziecko – bezpieczne społeczeństwo”, była to już IV edycja tej cyklicznej imprezy.
W Wieloboju wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, co stanowiło liczbę ok. 350 uczniów.
Uczniowie podzieleni zostali na kategorie wiekowe, czyli poziomy klasowe. Osobno rywalizowały ze sobą klasy I, osobno klasy II i osobno klasy III.
Impreza została zorganizowana przy współpracy i ogromnym wsparciu finansowym ze strony Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, „Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki” oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5.

W komisji sędziowskiej w czasie rozgrywania Wieloboju zasiedli:
p. Sebastian Sosiński – podispektor w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim;
p. Katarzyna Bednarek – prezes „Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki”;
p. Renata Bartołowicz – sekretarz „Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki”;
p. Beata Trojanowska – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 5.

Wszyscy uczestnicy Wieloboju rywalizowali ze sobą w 4-osobowych zespołach w 7 konkurencjach umysłowych i całą klasą w jednej konkurencji sportowej.
Konkurencje umysłowe sprawdzały wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie: bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, zachowań prozdrowotnych, zdrowego trybu życia oraz prawidłowego korzystania z dobrodziejstw współczesnego świata techniki.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie, a ich rywalizacja zespołowa odbywała się na zasadach fair play.
Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzenie wspaniałymi pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Każda z klas biorących udział w Wieloboju również została nagrodzona rzeczowymi upominkami, którymi były pomoce dydaktyczne umożliwiające uczniom lepsze poznawanie otaczającego ich świata oraz rozwijania ich umiejetności plastycznych. Ponad to każdy z uczestników otrzymał w poczęstunku sok owocowy i zbożowy batonik z uwagi na to, że w naszej szkole kładzie się nacisk na prawidłowe odżywianie dzieci.
Wszystkie nagrody zostały zakupione dzięki ogromnej pomocy Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim i „Stowarzyszeniu Przyjaciół Piątki” za co w imieniu własnym (czyli osoby odpowiedzialnej za organizację), wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły serdecznie dziękuję.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda się nam zorganizować tak wspaniałą imprezę.

Agnieszka Patłaszyńska

 

Na podstawie art. 19 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (dz. U. Z 2010 r. Nr 234, poz. 1536) i na podstawie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej1) z dnia 15 grudnia 2010 r. W sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego „Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki” złożyło do Urzędu Miasta ofertę dotyczącą zorganizowania wieloboju „Bezpieczne dziecko – Bezpieczne społeczeństwo”(IV edycja). (Małe grany) Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie(Dz.U.z 2010r. Nr234,poz 1536, zwanej dalej “ustawą” Urząd Miasta przekazał na realizację zadania 9700 zł. Procentowy udział dotacji wynosi więcej niż 98 %. Całkowity koszt realizacji zadania to 9850.
PARTNEREM BIORĄCY UDZIAŁ W REALIZACJI ZADANIA JEST SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Katarzyna Bednarek

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Wizyta saperów w świetlicy SP7

W środę 5 czerwca w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 odbyło się spotkanie dzieci z saperami. Żołnierze przybliżyli dzieciom swoją pracę. Mogły one dokładnie obejrzeć granaty i inne niebezpieczne ładunki. Dowiedzieć się z czego zbudowana jest mina. Zapoznały się także z wyposażeniem saperów: specjalnym ubraniem i urządzeniami, którymi się posługują podczas akcji.

Po prezentacji żołnierzy dzieci same mogły założyć specjalny ubiór, kask, kamizelkę. Sprawiało im to wiele radości. Każdy z uczniów chciał także przymierzyć specjalne buty, w których się chodzi po polu minowym. Dowódca patrolu st. chor. T. Michalik nauczył dzieci, jak powinny się zachować, gdy znajdą niewybuch. Uświadomił ich, że zabawa nieznanymi przedmiotami może skończyć się nieszczęściem. Na koniec zaprosił dzieci do wozu saperskiego, żeby zobaczyły wyposażenie i posiedziały wewnątrz. Dzięki spotkaniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy płk. mgr. inż. Piotrowi Sołomonow - dowódcy JW 1523 w Inowrocławiu i żołnierzom z patrolu za bardzo interesujące spotkanie. Zostanie na pewno długo w pamięci dzieci.

  • autor: Dorota Przygoda
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Aktywne, wakacyjne weekendy w Parku Miejskim

W każdą sobotę i niedzielę wakacji Park Miejskim im. Józefa Wybickiego będzie tętnił życiem. Muzyka dla każdego, dla młodszych dmuchańce skakańce, dla starszych – plenerowa zumba i fitness. Wszystko bez opłat. Władze Miasta Nowy Dwór Mazowiecki zapraszają!

Już od pierwszego weekendu lipca w Parku Miejskim (część z amfiteatrem) do dyspozycji najmłodszych będą: zjeżdzalnia, trampolina i basen z piłeczkami. Zabawki udostępniane będą bezpłatnie w każdą sobotę i niedzielę w godz. 14 – 19. W każdą niedzielę lipca o godz. 18 będą odbywać się (także w części z amfiteatrem) plenerowe zajęcia fitness. Także bezpłatne – dzięki uprzejmości nowodworskiego klubu fitness Fitnezja i Małgorzaty Steckiej, znanej i lubianej  instruktorki Zumby. Fitnezja przeprowadzi trening TBC (Total Body Conditioning – ćwiczenia ogólnorozwojowe, które pomogą wyszczuplić sylwetkę, wzmocnić mięśnie całego ciała i poprawić kondycję) oraz  antycellulit (zajęcia zmniejszające cellulit i zapobiegające jego powstawaniu w przyszłości. Dłuższa, intensywna rozgrzewka zakończona ćwiczeniami na brzuch, uda, biodra i pośladki. Antycellulit to zajęcia bardzo wysiłkowe, ale dające dużo przyjemności i efektów). Małgorzata Stecka pokaże z kolei, jak spalić zbędne kalorie tanecznym krokiem. Zajęcia są otwarte dla Pań i Panów. Oprócz wspaniałej atmosfery trening w plenerze przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim spalamy więcej kalorii, bo musimy pokonać większy opór powietrza, nasz układ sercowo-naczyniowy wykonuje większą pracę, by zmierzyć się z otoczeniem. Dodatkowo dzięki słońcu zasilamy nasz organizm w witaminę D, zapobiega ona różnym chorobom, w tym nowotworom i schorzeniom kości. Po takiej aktywności także lepiej się śpi – przekonuje Fitnezja. O oprawę muzyczną zadba DJ.

W sobotę 13 lipca w Parku odbędzie się Biesiada Rozśpiewanych Narodów organizowana przez Nowodworski Ośrodek Kultury. Szczegóły wkrótce.

Harmonogram atrakcji w Parku na lipiec niżej. Harmonogram na sierpień zostanie podany w drugiej połowie tego miesiąca.

Animację Parku organizacyjnie wspomoże Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, grad) darmowe elementy zabawowe dla dzieci nie zostaną wystawione.

 

Lokalizacja Parku

wyświetl galerię w Cooliris
  • -

ORGANIZATOR

  • -

PARTNERZY

  • -
  • MAŁGORZATA STECKA
    MAŁGORZATA STECKA
  • -

Podróże po krajach Unii Europejskiej w PP5

Dzieci z grupy VII „Czarodzieje” od września 2012r rozpoczęły „podróże” po Europie. Przedszkolaki poznały wybrane kraje Unii Europejskiej: Polskę, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Danię, Niemcy, Hiszpanię. Proponowane zabawy pozwoliły dzieciom w atrakcyjny i ciekawy sposób, podczas zabaw, słuchania bajek i baśni z różnych krajów Europy zapamiętać nazwę państw europejskich, ich położenie na mapie, symbole narodowe, a także ciekawe miejsca wybranych państw.
Dzieci uczyły się tańców, piosenek, zabaw europejskich. Wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne, które zostały wyeksponowane w holu przedszkola. Przedszkolakom dużo frajdy sprawiło przygotowanie i degustacja charakterystycznych dla poszczególnych krajów potraw narodowych: pizzy, sałatki greckiej, ciasteczek francuskich, kompozycji smakowych różnych gatunków serów.
13.06.2013r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym podsumowującym ich zdobytą wiedzę na temat krajów należących do Unii Europejskiej. Zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Przedszkolaki zatańczyły taniec hiszpański, grecką zorbę, walczyka niemieckiego, nie zabrakło także francuskiego pokazu mody. Na koniec absolwenci zatańczyli narodowy taniec – poloneza. W przedstawieniu wystąpili także rodzice, którzy świetnie spisali się w roli aktorów.

  • autor: Wychowawczynie gr. VII
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z domów jednorodzinnych.

Nowy Dwór Mazowiecki

Modlin Stary, Modlin Twierdza

Wróbelki u fryzjera

„Wróbelki” z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Nowym Dworze Maz. choć wiedzą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, to jednak zdają sobie sprawę z tego, że należy dbać o higienę i własny estetyczny wygląd. Są świadome tego, że oprócz dbania o czyste i właściwe ubranie oraz buty, niezmiernie ważne jest dbanie o czystość skóry całego ciała, włosów i paznokci. Posiadanie przez dzieci podstawowych informacji i umiejętności związanych z dbaniem o higienę osobistą jest gwarancją zdrowia. By poszerzyć swoją wiedzę z zakresu estetycznego wyglądu, przedszkolaki udały się do salonu fryzjerskiego „Gwiazdeczka”, prowadzonego przez panią Wiolettę Dylewską. Dzieci poznały sprzęty, które są wykorzystywane do pracy przez fryzjera m.in. prostownicę, maszynkę, lokówkę, suszarkę, nożyczki, profesjonalne szczotki oraz grzebienie. Miały także możliwość z bliska przyjrzeć się czynnościom wykonywanym przez fryzjerki, a potem samodzielnie czesały, układały fryzury, nawijały włosy na wałki manekinom. Przedszkolaki wyszły z salonu z modnymi fryzurkami - chłopcy mieli postawione włosy na żel, a dziewczynki podkręcone włosy na lokówce. Dodatkowo małe modnisie skorzystały z uprzejmości pani Mai - manikiurzystki, która pomalowała im paznokcie bezbarwnym lakierem. Dzieci były bardzo zadowolone ze swojego nowego, zadbanego image. Serdecznie dziękujemy właścicielce i wszystkim pracownikom za miło i radośnie spędzony czas w salonie. W podziękowaniu dzieci wręczyły przesympatycznym paniom album ze swoimi rysunkami oraz dyplom. Pani Wioletta natomiast obdarowała „Wróbelki” lizakami.

  • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter