Nowy Dwór Mazowiecki

Kalendarz

Niedziela, 19.11.2017 r.  
Seweryna, Elżbiety

:

Menu

Nawigacja

Nawigacja: Strefa Mieszkańca    Fraszkowa uczta   

Treść strony

wyświetl galerię w Cooliris

Fraszkowa uczta - dla ciała i ducha

Nowy Rok chcemy zacząć smacznie. Zapraszamy do współtworzenia wyjątkowej książki kucharskiej. Na przepisy czekamy do końca lutego.

Konkurs, do którego Państwa zapraszamy stanowi pierwszy etap prac nad wydaniem twórczości nowodworzanki, pedagoga, członkini grupy literackiej „Vena” - Miry Białkowskiej. Do napisanych przez nią fraszek chcemy dołączyć przepisy kulinarne pozostałych mieszkańców naszego Miasta. Dlatego, jeśli w kuchni czujecie się Państwo jak ryba w wodzie – pochwalcie się Waszymi popisowymi daniami. Interesują nas receptury na przystawki, desery, potrawy tradycyjne oraz FIT, drób, dziczyznę, a nawet afrodyzjaki! Mile widziane są lokalne składniki oraz zdjęcia Waszych dzieł. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 lutego – w Urzędzie Miejskim, pocztą oraz mailem. Chcemy poznać od kuchni kilka pokoleń nowodworzan – w konkursie (za zgodą rodziców) mogą wziąć udział osoby już powyżej 13 roku życia. Górnej granicy nie ma.

Zebranie przepisów pozwoli nam działać dalej w kierunku wydania książki – szukać sponsorów i wydawców. Gdy się uda, autorzy najlepszych przepisów będą pierwszymi, którzy otrzymają tę niezwykłą publikację.

Już nam ślinka cieknie na myśl o daniach, które za Państwa sprawą będziemy gotować. Bo to, że nowodworzanie mają dobry smak nie ulega żadnej wątpliwości.

Smacznego ... Nowego Dworu! 

Kontakt

Urząd Miejski
w Nowym Dworze Mazowieckim
ul. Zakroczymska 30
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000,
(22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl
pracuje w następujących
godzinach:

poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00

wtorek, środa, czwartek, piątek
od godz. 8.00 do 16.00

Zadaj pytanie burmistrzowi

Zadaj pytanie Burmistrzowi

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Mapka miasta

Mapka miasta

Intranet

-
ngo
Park Trzech Kultur
Zamówienia poniżej 14 000 Euro w ramach projektu "Poprawa dostępności Nowodworskiej dzielnicy przemysłowej poprzez opracowanie dokumentacji połączenia ulic Granicznej i Przemysłowej"
© 2010-2017 UM w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Licznik odwiedzin: mamy już 6004227 wejść.