Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Narciarski maratończyk z Nowego Dworu

W dniach 3-5 marca w Jakuszycach rozegrane zostały konkurencje narciarskie 41 międzynarodowego BIEGU PIASTÓW. Razem na 8 dystansach wystartowało 5108 zawodników i zawodniczek (w ubiegłym roku 4996). Trzy z tych biegów zaliczane były do klasyfikacji WORLDLOPPET (liga światowa masowych biegów narciarskich).
Mamy zaszczyt powiadomić naszych Czytelników, że w każdym z tych trzech biegów wystartował i ukończył biegacz-maratończyk nowodworskiego JOGGERA - Marek Dobrowolski.
Oto krótka historia tych startów: 3 marca - 30 km techniką dowolną, 192 m-ce w czasie 1:58,34 sek na 410 zawodników, 4 marca - 50 km stylem klasycznym, 176 m-ce w M-50 w czasie 4:41,18 sek., bieg ukończyło 1375 zawodników, w biegu tym uczestniczyła najlepsza polska biegaczka Justyna Kowalczyk, która w czasie 2:34 zajęła szóste miejsce, a wygrała z nią tylko "piątka" zawodników zagranicznych, 5 marca - 25 km stylem klasycznym, M-50/71 m-ce, 384 w OPEN na 1300 startujących, czas 2:08,11 sek. Podziwiamy niesamowity hart ducha naszego biegacza, który tydzień później startując w biegu na 5 km w CITY TRAIL ustanowił najlepszy rezultat sezonu. Gratulujemy naszemu maratończykowi jeszcze lepszych wyników.