Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

  • -

Kazimierz Czarnecki

Urodzony 5 marca 1948 w Ostródzie. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową i Technikum w Nowym Dworze Mazowieckim. Podnoszenie ciężarów zaczął trenować w Klubie Sportowym "Świt" w Nowym Dworze Mazowieckim, a potem w stołecznej Legii. Talent ciężarowca odkrył w nim kpt. Tadeusz Gołębiowski w Szkole Łączności w Zegrzu. Do pierwszych profesjonalnych ćwiczeń mobilizował go nowodworski trener Stanisław Życiński. Do pierwszych sukcesów doprowadził Marian Jankowski w Klubie "Legia". W kadrze narodowej zasadniczy udział w jego postępach mieli trenerzy: Klemens Roguski i Augustyn Dziedzic. Kariera wielkiego pasjonata dźwigania ciężarów była niestety, pełna przeciwności. Najpierw w 1971roku nie wytrzymały przyczepy mięśni w łokciu. Doprowadziło to do siedmiu miesięcy przerwy w treningu. W trakcie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Monachium, na zgrupowaniu we Francuskim Font Romeu, bóle kręgosłupa sprawiły, że komisja lekarska wydała decyzję zakazu uprawiania tego sportu. Miał wtedy 23 lata i groziła mu sportowa emerytura. Wyjście z impasu wzięli na swoje barki trenerzy kadry narodowej. Przez odpowiednio dozowane ćwiczenia w długim okresie, doszedł znów do wysokiej dyspozycji sportowej. Do Monachium wprawdzie nie pojechał, ale po czterech latach treningu był gotów do występu olimpijskiego w Montrealu.
Rok 1976 był najlepszym w jego karierze sportowej. Nie tylko zupełnie nieoczekiwanie zdobył brązowy olimpijski medal w Kanadzie. Pokonał swego największego krajowego rywala Zbigniewa Karczmarka - odebrał mu w Warszawie rekord świata wagi lekkiej (67,5 kg) w rwaniu - 140,5 kg. W tym też roku zdobył tytuł mistrza Polski w tej samej kategorii wagowej. Niestety znów kontuzje nie pozwoliły mu stanąć na pomoście podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980roku. Po trzydziestu latach służby wojskowej i tyluż latach, które poświęcił dla podnoszenia ciężarów - 15 lat jako zawodnik i 15 jako trener WKS Legia - w wieku 50 lat rozstał się ze sportem i macierzystym klubem. Za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Polski oraz naszego miasta na arenach sportowych całego świata Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim uchwałą Nr VII/96/99 z dnia 17 czerwca 1999 roku nadała Panu Kazimierzowi Czarneckiemu tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Nowy Dwór Mazowiecki".

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

UWAGA!

Informujemy że od 1 października 2023 r. zmieniają się godziny pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Godziny pracy Urzędu w dni powszednie: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Zostały także określone godziny obsługi interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich.

Obsługa interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich w dni powszednie: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

 

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów:

  • w poniedziałki w godz. 9:00-16:00
  • wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów:

  • w poniedziałki w godz. 9:00-16:00 
  • wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00
[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter