Nowy Dwór Mazowiecki

Banery

Treść strony

Eco-Miasto

Nowy Dwór Mazowiecki został doceniony za inwestycje pro-ekologiczne. W II edycji konkursu ECO-MIASTO otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „efektywność energetyczna budynków”. 

Jury konkursu doceniło nowoczesne, proekologiczne technologie jakie zastosowało miasto przy realizacji dwóch projektów. Chodzi o „Ekologiczny Nowy Dwór Mazowiecki – kolektory słoneczne dla mieszkańców” oraz o budowę hali sportowej na Osiedlu Młodych.

„Nowy Dwór Mazowiecki otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w budowę nowoczesnej hali sportowej oraz prowadzoną współpracę i działania na rzecz wsparcia prywatnych właścicieli domów” - czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatora konkursu. „Cieszy nas bardzo ta nagroda. To potwierdzenie, że miasto Nowy Dwór Mazowiecki jest otwarte na nowoczesne technologie i fakt ten doceniany jest na arenie krajowej i międzynarodowej. To kierunek, w którym chcemy podążać w realizacji kolejnych inwestycji a jednym z przykładów jest tu właśnie budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7” powiedział burmistrz Jacek Kowalski komentując przyznaną nagrodę.

Poza statuetką i publicznym uznaniem dla prowadzonych działań, miasto otrzymało nagrodę ufundowaną przez firmę Saint-Gobain. Będzie to dwudniowa wizyta w Centrum Innowacji Saint-Gobain DomoLab w Paryżu. Taką nagrodę otrzymał także drugi laureat w tej kategorii – Gdańsk.

Nowy Dwór Mazowiecki jest jednym z dwóch miast na Mazowszu oprócz Wołomina, które zostały docenione przez jury konkursu. Wołomin zwyciężył w kategorii „gospodarka odpadami”.

Wszystkie projekty, które samorządy zgłosiły do tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO prowadzą do modernizacji otoczenia i poprawy warunków życia mieszkańców miast, przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że staną się oni wzorem do naśladowania dla innych polskich miast. Z pewnością bowiem na to zasługują – stwierdził Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce.

Organizatorem projektu ECO-MIASTO była Ambasada Francji w Polsce, we współpracy
z Renault Polska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajową Agencją Poszanowania Energii. 

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter