Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Konkursy dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

Przyszły rok to kolejne szanse na pozyskanie unijnego dofinansowania na rozwój działalności biznesowej. W sumie ponad 113 mln zł zainwestowane zostanie w badania i rozwój, specjalistyczne doradztwo biznesowe oraz internacjonalizację. Od lutego przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o bony na innowacje, czyli tzw. małe projekty badawczo-rozwojowe, których dofinansowanie wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Pozwoli to firmom nieposiadającym doświadczenia w B+R zlecić opracowanie innowacyjnych rozwiązań jednostkom naukowym. Do firm z doświadczeniem w tym zakresie skierowany będzie natomiast konkurs na realizację dużych projektów badawczo-rozwojowych, których dofinansowanie może wynieść nawet kilka milionów. Co istotne, wspierane są  projekty z zakresu inteligentnej specjalizacji Mazowsza, czyli wysokiej jakości życia, bezpiecznej żywności, inteligentnych systemów zarządzania i nowoczesnych usług dla biznesu. W listopadzie natomiast rozpocznie się konkurs dotyczący eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych i innowacyjnych, czyli projektów wykraczających poza te obszary. To jednak nie wszystkie możliwości skierowane do biznesu. Już pod koniec kwietnia przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie udziału w zagranicznych targach, wizytach studyjnych i misjach gospodarczych. Wszystko po to, aby zwiększać eksport produktów i usług, a przez to również budować pozycję mazowieckich marek poza granicami Polski. Na październik zaplanowany jest natomiast konkurs o bony na specjalistyczne doradztwo, na przykład w transferze technologii.

  • autor: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
  • Konkursy dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie