Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

OGŁOSZENIE O NABORZE PARTNERA DO WSPÓLNEJ REALIZACJI PROJEKTU

Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 PRIORYTET VII Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu, Działanie 7.3 Wzmocnienie kompetencji uczniów w ZIT, Regulamin wyboru projektów nr FEMA.07.03-IP.01-069/25 (RWS) dla regionu warszawskiego stołecznego.

I. INFORMACJE PODSTAWOWE

  1. Przedmiotowy projekt będzie realizowany w oparciu o dokumentację konkursową umieszczoną na stronach internetowych  Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027,  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4, 00-189 Warszawa pełniącej rolę Instytucji Pośredniczącej pod adresem: https://funduszeuedlamazowsza.eu/lista_nabory/7-3-wzmocnienie-kompetencji-uczniow-w-zit-dla-regionu-warszawskiego-stolecznego-nr-fema-07-03-ip-01-069-25-rws/ 
  2. Wybór Partnera (zwanego dalej Partnerem) następuje na podstawie art. 39 ust. 4  ustawy wdrożeniowej z 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, w tym wybór Partnera spoza sektora finansów publicznych i Wytycznych dotyczących realizacji zasady partnerstwa na lata 2021-2027 Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 24 października 2022 r. MFiPR/2021-2027.

II. CEL KONKURSU

  1. Celem konkursu jest wyłonienie Partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach regulaminu wyboru projektów dla regionu Mazowieckiego regionalnego z Priorytetu VII Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu, działanie 7.3 Wzmocnienie kompetencji uczniów w ZIT, określonego w Regulaminie wyboru projektów nr FEMA.07.03-IP.01-069/25 (RWS) dla regionu warszawskiego stołecznego.
  2. Partnerem wiodącym projektu - Wnioskodawcą będzie Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zwane w dalszej części „Liderem”.
  3. Celem Partnerstwa jest wspólna realizacja przedsięwzięcia zwanego „projektem”. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w Partnerstwie zgodnie z przyjętymi przepisami prawa krajowego i unijnego, zasadami regulaminu naboru projektów, przepisami oraz wytycznymi w zakresie realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE.
  4. Projekt ukierunkowany jest na kompleksowe wsparcie szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, zwane dalej „szkołami samorządowymi”.
  5. Zgodnie z zakresem wskazanym w Regulaminie naboru projektów w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, podejmowane w projekcie działania będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek ze szkół samorządowych wymienionych w pkt. II ust.4. Ogłaszający wskazuje, iż ilekroć mowa w niniejszym ogłoszeniu o „uczniach” zapisy te dotyczą uczennic i uczniów, ilekroć mowa o „nauczycielach” zapisy dotyczą nauczycielek i nauczycieli.
  6. Planowany projekt ma na celu podniesienie jakości edukacji, przyczyniające się do rozwoju kompetencji kluczowych, społecznych i społeczno-emocjonalnych uczniów. W ramach projektu planuje się realizację zadań mających na celu bezpośrednie wsparcie uczniów, poprzez działania związane m.in. z:
    • wspieraniem podnoszenia kwalifikacji zawodowych nauczycieli (tylko w zakresie uzupełniającym do wsparcia realizowanego z programów krajowych),
    • podniesieniem świadomości dzieci i młodzieży na temat zmian klimatycznych i ich konsekwencji, łagodzenia ich skutków i możliwości przeciwdziałania,
    • poprawą wyników edukacyjnych w szkołach, w tym pozaszkolne formy edukacji służące rozwojowi kompetencji, umiejętności, uzdolnień oraz zainteresowań uczniów poza edukacją formalną,
    • rozwojem doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów w tym zakresie; doradztwo zawodowe powinno uwzględniać aspekt płci przy wyborze zawodu, zwalczać stereotypy związane z płcią i wspierać promowanie przedmiotów STEM,
    • wyposażeniem pracowni przedmiotowych dla szkół (jako uzupełniający element projektu).
  7. Planowany projekt może zawierać działania integracyjne dla dzieci migrantów z Ukrainy.
  8. Planowany projekt zawierać będzie działania zgodne ze Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+.
  9. Szczegółowy zakres zadań zostanie zaplanowany zgodnie z potrzebami szkół oraz regulaminem projektu dostępnym pod adresem: https://funduszeuedlamazowsza.eu/lista_nabory/7-3-wzmocnienie-kompetencji-uczniow-w-zit-dla-regionu-warszawskiego-stolecznego-nr-fema-07-03-ip-01-069-25-rws/ 
  10. Zgodnie z regulaminem naboru, projekt może trwać maksymalnie 24 miesiące. Planowany termin rozpoczęcia projektu w I kwartale 2026 roku.

III. ZAKRES PLANOWANEGO PARTNERSTWA

  1. Szczegółowy zakres działań i opis zadań w ramach partnerstwa zostanie wskazany we wniosku o dofinansowanie projektu, który będzie złożony w ramach ww. konkursu. Oczekuje się, że partner wniesie niezbędny know-how w zakresie pracy z grupą docelową projektu, wykaże się doświadczeniem i znajomością obszaru tematycznego projektu oraz doświadczeniem w realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, co przyczyni się do osiągnięcia celów i wskaźników projektu.
  2. Wsparciem planuje się objąć uczniów i uczennice oraz nauczycielki i nauczycieli ze szkół biorących udział w planowanym projekcie.
  3. Uczestnikami Projektu będą osoby, które z własnej inicjatywy wyrażą wolę udziału w Projekcie, stając się uczestnikami w myśl definicji uczestnika określonej w Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2021-2027, które dostępne są na stronie internetowej ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego.
  4. Partnerem wiodącym projektu - Wnioskodawcą będzie Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zwane w dalszej części „Liderem” i będzie odpowiedzialne za rekrutację uczestników do Projektu.
  5. Lider i Partner będą zobowiązani do osiągnięcia zadeklarowanych wskaźników produktu oraz rezultatów określonych we wniosku o dofinansowanie.
  6. Lider będzie odpowiadać min. za zarządzanie Projektem, w tym min. monitoring realizacji zadań i sprawozdawczość oraz harmonogram płatności, jak też za koordynowanie współpracy pomiędzy partnerami, organizację i realizację części form wsparcia dla uczniów i uczennice, nauczycieli i nauczycielki oraz ewaluację Projektu.
  7. Partner będzie współuczestniczyć w realizacji Projektu, będąc odpowiedzialnym min. za realizację przypisanych zadań, sprawozdawczość w zakresie zrealizowanych działań organizację i realizację części form wsparcia dla uczniów i uczennice, nauczycieli i nauczycielki oraz ewaluację Projektu.
  8. Szczegółowy podział zadań oraz zakres obowiązków Partnera i Lidera zostanie dookreślony na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie oraz w umowie partnerskiej.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W NABORZE:

  1. Partner musi posiadać doświadczenie we wsparciu uczniów w celu podniesienia jakości edukacji, przyczyniającego się do rozwoju kompetencji kluczowych, społecznych i społeczno-emocjonalnych uczniów oraz dysponować odpowiednim potencjałem osobowym zdolnym do realizacji zadań przewidzianych w projekcie.

V. WYMAGANIA DOTYCZĄCE OFERTY:

  1. Opis dotychczasowej działalności kandydata na Partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej ze wsparciem uczniów.
  2. Opis udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. II.6.
  3. Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie wsparcia na rzecz uczniów wraz z ich krótkim opisem.
  4. Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na Partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach.
  5. Deklaracja gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.
  6. Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących.
  7. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie na podstawie odrębnych przepisów, w szczególności: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tj. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm.) lub wobec których orzeczono zakaz dostępu do środków funduszy europejskich na podstawie odrębnych przepisów:
    1. art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745);
    2. art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2020 r., poz. 358 z późn. zm.).
  8. Zgłoszenie powinno wpłynąć na formularzu, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

VI. OPIS KRYTERIÓW BRANYCH POD UWAGĘ W WYBORZE PARTNERA:

  1. Spełnienie wymogów formalnych (oświadczenia, o których mowa w pkt V.7).
  2. Przedstawienie koncepcji udziału Partnera w projekcie w formie rozmowy osobistej, uwzględniając pkt II oraz III ogłoszenia o naborze. Po spotkaniu Wnioskodawca, tj. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki przygotowuje notatkę z rozmowy (stanowiącą załącznik nr 2 do Ogłoszenia o naborze partnera). Max. 50 pkt
  3. Przedstawienie koncepcji udziału Partnera w projekcie w formie pisemnej. Koncepcja musi spełniać następujące wymagania:
    • opierać się na należycie przeanalizowanym stanie faktycznym;
    • posiadać czytelne odniesienia do dokumentów źródłowych, przepisów prawa;
    • zawierać prezentację zaplanowanych w ramach projektu działań;
    • zawierać jasno sformułowane podsumowanie, w którym zostaną zawarte wnioski z przeprowadzonej analizy. Max. 50 pkt
  4. Opis dotychczasowej działalności kandydata na Partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej ze wsparciem na rzecz uczniów. Max. 30 pkt
  5. Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie wsparcia na rzecz uczniów wraz z ich krótkim opisem. Max. 30 pkt.
  6. Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na Partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach. Max. 10 pkt.

VII. TERMIN SKŁADANIA OFERT:

Oferty w formacie doc, docx lub pdf należy przesłać w terminie do 21 dni od daty ogłoszenia naboru (tj. do dnia. 04.06.2025 r.) na adres e-mail: sekretariat@nowydwormaz.pl

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym etapie bez podawania powodu.

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Wydział Organizacji Urzędu - Sekretariat oraz Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego pracują w czwartki w godz. 8.00-20.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów:

  • poniedziałek: 8:00-16:00
  • wtorek: dzień wewnętrzny
  • środa: 8:00-16:00
  • czwartek: 8:00-20:00
  • piątek: 8:00-16:00

W poniedziałki, środy i piątki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 15:45.

W czwartki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 19:45.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie