Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Zrzut szczepionki przeciw wściekliźnie

W dniach 4-17.04.2024 r. nad terenami zielonymi miasta będzie zrzucana z samolotów szczepionka przeciwko wściekliźnie lisów wolnożyjących. Szczepionka nie będzie zrzucana nad terenami zurbanizowanymi, wodami, gęstą zabudową czy zakładami. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych, gospodarskich i innych zwierząt wolno żyjących jednak przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt. Psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Dla zachowania ostrożności w wypadku kontaktu zwierząt domowych lub gospodarskich z przynętami należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Powyższa akcja organizowana jest cyklicznie przy współudziale Wojewódzkiego Inspektora Weterynarii. Wszystkie loty będą wykonane zgodnie z ustawą Prawo Lotnicze w porozumieniu z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

  • autor: Małgorzata Kiełbasińska

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie