Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Wspólnie opracujmy Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

Wspólnie opracujmy Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla obszaru funkcjonalnego "Warszawa Zachód" - zaproszenie na warsztaty!

Planowanie to hasło współczesnego człowieka, Planujemy swój dzień, zajęcia, sposób spędzania wolnego czasu, spotkania z przyjaciółmi, wakacje, posiłki, zakupy - w zasadzie planujemy wszystko co nas dotyczy na poziomie mikro. Planujemy także w skali makro, a związane to jest z rozwojem miast i obszarów zurbanizowanych oraz zmianami zachodzącymi w obszarze gospodarczym i społecznym. 
W 2019 roku z inicjatywy Gminy Łomianki powstał obszar funkcjonalny „Warszawa Zachód”, w skład którego wchodzą: Gmina Łomianki, Gmina Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Gmina Stare Babice, Gmina Izabelin, Gmina Czosnów, Gmina Zakroczym, Gmina Jabłonna. Gminy te postanowiły wspólnie opracować Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. Sustainable Urban Mobility Plan, SUMP) dla obszaru „Warszawa Zachód”.
W dokumencie tym ujęte będą kompleksowo zagadnienia transportowe i środowiskowe z uwzględnieniem potrzeb społecznych. Wyzwania z jakimi będziemy musieli się zmierzyć to:
1. zachowania komunikacyjne niekorzystne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, w których dominująca role odgrywa samochód osobowy w zaspokajaniu potrzeb transportowych;
2. „rozlewanie” się obszarów miejskich i zasiedlanie coraz odleglejszych miejsc, co skutkuje uzależnieniem się od samochodu osobowego;
3. zmiany klimatyczne powodowane wzrostem liczby samochodów osobowych;
4. zanieczyszczenie powietrza przez spaliny;
5. spadek bezpieczeństwa ruchu;
6. wzrost poziomu hałasu, którego źródła upatrywać należy we wzroście intensywności ruchu drogowego;
Zapraszamy do udziału w warsztatach, których celem jest poznanie potrzeb i zachowań różnych grup wiekowych w procesie tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Warsztaty odbędą się w formule zdalnej 8 marca 2021 r. w godzinach 14:00-15.30 lub 18:00-19:00. Będą to spotkania przeznaczone dla trzech grup: osoby do 20 roku życia, w wieku 21-55 lat oraz 55 lat i więcej. Każda z tych grup ma inne potrzeby i oczekiwania, a my chcielibyśmy je poznać, aby móc budować rozwiązania, które będą wpisywały się w oczekiwania naszych mieszkańców. Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w procesie opracowywania naszego wspólnego Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety dot. identyfikacji głównych problemów, które powinien rozwiązywać SUMP dla obszaru funkcjonalnego Warszawa Zachód.
Link dostępu do ankiety dla mieszkańców:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4ZTR-ApCtKE6_53fn5ZFxzf58SU5NSLOyCdmHA1GE83Ks0Q/viewform

  • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter