Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Budżet Mazowsza, a drogi u nas – głosujmy!

Do 10 października trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wśród projektów znalazły się dwa dotyczące dróg wojewódzkich na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Wspólnymi siłami możemy polepszyć bezpieczeństwo pieszych na ul. Bohaterów Modlina, Modlińskiej i Okunin.

W głosowaniu na stronie www.bom.mazovia.pl może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego. Przysługują dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden na projekt ponadregionalny. Głos oddany tylko na jedną z tych możliwości też jest ważny. Polecamy Państwa uwadze szczególnie dwa projekty dotyczące dróg wojewódzkich nr 630 i 631 w naszym mieście.

Projekt nr 126: Bezpieczne i przyjazne drogi wojewódzkie w Nowym Dworze Mazowieckim

To zadanie, które polega na utworzeniu trzech aktywnych przejść dla pieszych  (ulica Modlińska przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego; ulica Bohaterów Modlina w rejonie ulicy Spacerowej i parkingu miejskiego; ulica Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z Pileckiego) oraz wybudowanie brakującego odcinka chodnika po zachodniej stronie ulicy Okunin - od ulicy Leśnej do najbliższego przejścia dla pieszych przy ulicy Okunin 128A.

Aktywne przejścia dla pieszych to sygnalizatory świetlne i dźwiękowe umieszczone nad znakiem drogowym D-6, które uruchamiają się, gdy pieszy zbliża się do przejścia. Uruchomienie następuje za pomocą czujnika ruchu. Kluczowym elementem przejścia są: pulsacyjne żółte światło i delikatny sygnał dźwiękowy, które ostrzegają użytkowników ruchu. Przejście takie nie działa w sposób ciągły, lecz aktywuje się w potrzebnym momencie.

Projekt ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i pobudzić czujność kierowców. Jego koszt to 440 tys. zł. Zadanie zgłosiły: radna miejska, Agnieszka Kowalska i radna powiatowa, Anna Małecka.

Projekt nr 251: Doświetlenie przejść dla pieszych na ulicach Modlińskiej oraz Bohaterów Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim

Projekt przewiduje doświetlenie 7 przejść dla pieszych w rejonie ul. Modlińskiej i Bohaterów Modlina poprzez wymianę opraw na LED. Doświetlenie 1 przejścia na ulicy Bohaterów Modlina oraz 6  na ulicy Modlińskiej zapewni ochronę pieszego w momencie, gdy znajdzie się on na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy, poprawi także komfort jazdy po zmroku dla kierowców. Nowoczesne oprawy LED są poza tym bardziej ekonomiczne i ekologiczne od tradycyjnych.

Realizacja zadania jest szczególnie istotna z uwagi na to, że wymienione drogi wojewódzkie przebiegają przez centrum naszego miasta.

Koszt projektu wynosi 150 tys. zł. Zgłosił go radny miejski, Tomasz Reginis.

W puli zadań ogólnowojewódzkich znalazł się też projekt pod nazwą Wyprzedźmy depresję - pomóżmy młodym (nr 135). Jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 13 - 17 lat, zamieszkałych na terenie powiatów: nowodworskiego, mińskiego i grodziskiego. Ma na celu wesprzeć młodych ludzi w radzeniu sobie z problemami wieku dojrzewania w czasach epidemii.
Przybliży młodym ludziom istotę problemów zaburzeń emocjonalnych, opowie o możliwości zapobiegania im oraz nauczy, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Ze szczegółowymi opisami poszczególnych projektów można zapoznać się na stronie internetowej BOM. Zachęcamy jak największą liczbę Czytelników do głosowania. W tak prosty sposób możemy realnie poprawić otoczenie wokół nas.

  • autor: Martyna Oleśkiewicz
  • Wykorzystaj swój głos i wybierz jeden z projektów. Projekt...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter