Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Pejzaż Polski w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Pejzaż Polski w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego”.

30 września 2022 r., godz. 18:00, Galeria Łącznik, Nowodworski Ośrodek Kultury, uI. Paderewskiego 1a Nowy Dwór Mazowiecki

Wstęp wolny.

O artyście:

Wojciech Adam Witkowski od urodzenia mieszka w Sierpcu.

Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Studia w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Maluje od wielu lat, głównie portrety, pejzaże, kwiaty i konie. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz pastel. W ostatnich latach często sięga również po farby akrylowe.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych. Od kilku lat, jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz współzałożycielem grupy plastycznej ASPekt zrzeszającej absolwentów kierunku „malarstwo i rysunek” łódzkiej ASP.

Prowadzi zajęcia plastyczne oraz ceramiczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych twórców.

Wieloletni uczestnik ponad dziewięćdziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych.

Sześciokrotnie wygrywał oraz kilkakrotnie był nagradzany i wyróżniany w ogólnopolskich konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców. Miedzy innymi wygrał VII Ogólnopolski konkurs plastyczny „Kapliczki i kościoły w pejzażu mazowieckim” w roku 2010 oraz Ogólnopolski konkurs plastyczny „Piękno Mazowsza” w roku 2015.

Swoje prace prezentował na 36 wystawach indywidualnych, miedzy innymi w Centrum Kulturalno-Historycznym Kantor Młyński w Strzegowie, dwukrotnie w Europejskim Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, dwukrotnie w Galerii „P” w Płocku, w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, w Domu Darmstadt w Płocku, w Galerii "RAMA" Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie oraz wielu innych.

Uczestniczył w 79 wystawach zbiorowych, miedzy innymi w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie, w „Lwowskiej Galerii Własna Strzecha” zlokalizowanej siedzibie Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w galerii Klubu Wojsk Lądowych w Warszawskiej Cytadeli, w Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie, w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie, w OFF Galerii Piotrkowska w Łodzi, w Galeria im. Bolesława Biegasa w Ciechanowie, w Muzeum Mazowieckim w Płocku, w Galerii Sztuki na Prostej w Jabłonnie, w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, w Galerii „Biała ściana” Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i w wielu, wielu innych.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą miedzy innymi w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz wielu innych.

  • autor: Paulina Łucarz
  • Zaproszenie na wernisaż „Pejzaż Polski w malarstwie...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter