Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Ekostrażnicy dla Kubusia!

Ekostrażnicy pomagają w zbieraniu środków finansowych dla nieuleczalnie chorego Kubusia Kobuszewskiego z Nowego Dworu Mazowieckiego. Patronat nad akcją objął burmistrz Jacek Kowalski.

6 września mama Kubusia Pani Agnieszka zwróciła się do burmistrza Jacka Kowalskiego z prośbą o objęcie opieką jej 3,5 rocznego synka, który urodził się z wieloma rzadkimi, nieuleczalnymi wadami wrodzonymi wymagającymi kosztownego leczenia, rehabilitacji i pielęgnacji. Dziecko cierpi bowiem na dysplazję ektodermalną anhydrotyczną. Jego schorzenia wymagają stałej opieki: pediatry, dermatologa, neurologa, okulisty, ortodonty, stomatologa, immunologa, audiologa, foniatry i logopedy. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej. Z powodu braku gruczołów potowych Kuba musi przebywać w pomieszczeniach i pojazdach  klimatyzowanych. Ma bardzo suchą skórę, potrzebuje do codziennej pielęgnacji drogich kosmetyków leczniczych, nierefundowanych przez NFZ.
W piśmie do burmistrza mama Kuby zaproponowała, by Straż Miejska w swojej działalności w ramach programu EKOSTRAŻNIK mogła wspomóc jej synka. By podczas imprez i spotkań mogły być organizowane zbiórki pieniężne na leczenie, rehabilitację zakup niezbędnych produktów i środków do jego pielęgnacji.
Burmistrz przychylił się do prośby p. Agnieszki w związku z czym na terenie miasta będą zbierane: makulatura, płyty CD oraz opakowania, baterie, nakrętki i aluminium.
Odpady będzie można gromadzić w pojemnikach ustawionych w szkołach przez firmę AGA-MET. Pozyskane ze zbiórki pieniążki zasilą konto Kubusia.
Wśród najaktywniejszych zbieraczy rozlosowane zostaną cenne nagrody. Propozycja włączenia się do akcji została rozesłana do wszystkich szkół na terenie miasta.
Wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o kontakt koordynatorem programu Ekostrażnik p. Małgorzatą Wójcik. Tel. 22 51 22 296.

Podajemy też nr konta Kubusia:

MBS o/Nowy  Dwór Mazowiecki z dopiskiem „Dla Kubusia”

Nr: 28 8009 1062 0017 8536 5007 0002

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak Foto arch. prywatne p. Kobuszewskiej
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie