Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Zakres usług świadczonych za opłatę przez gminę Nowy Dwór Mazowiecki

ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH ZA OPŁATĘ PRZEZ GMINĘ NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ILOŚĆ ODPADÓW ODBIERANYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI:

odbierana będzie każda zebrana ilość odpadów zmieszanych komunalnych i odpadów zbieranych w sposób selektywny (papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bio odpady, popiół), z wyjątkiem odpadów remontowo-budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z remontów prowadzonych samodzielnie.

POJEMNIKI I WORKI NA ODPADY KOMUNALNE

  1. W ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych Gmina Nowy Dwór Mazowiecki wyposaży nieruchomości jednorodzinne w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych, utrzyma pojemniki w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym oraz wyposaży nieruchomości w worki służące do selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
  2. W ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych Gmina Nowy Dwór Mazowiecki wyposaży nieruchomości wielorodzinne w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych oraz pojemników na odpady biodegradowalne i pojemniki „typu dzwon” służące do zbierania odpadów selektywnie, utrzyma pojemniki w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

CZĘSTOTLIWOŚĆ MIESIĘCZNEGO ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

  1. w zabudowie jednorodzinnej:
    1. odpady zmieszane (niesegregowane) – 1 raz na dwa tygodnie,
    2. odpady zbierane w sposób selektywny (papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło) – 2 razy w miesiącu,
    3. odpady bio-zielone – nie rzadziej niż 2 raz w miesiącu,
    4. odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – odbiór mobilny 2 razy w roku,
    5. odpady popiołu – odbiór mobilny 2 razy w miesiącu od września do kwietnia,
    6. odbiór choinek – 1 raz w roku w miesiącu styczniu,
    7. odpady wymienione w pkt 1 a-f będą odbierane po wystawieniu przed posesję na chodnik lub pobocze w dniu odbioru odpadów do godziny 7:00 przy czym brak wystawienia odpadów skutkuje brakiem odbioru,
    8. odpady należy przygotować do odbioru poprzez umieszczenie ich w zawiązanym worku, wielkogabarytowe kartony należy złożyć i związać sznurkiem.
  2. w zabudowie wielorodzinnej:
    1. odpady zmieszane (niesegregowane) – co najmniej 2 razy w tygodniu,
    2. odpady bio – po zapełnieniu pojemnika przeznaczonego do zbiórki odpadów biodegradowalnych, nie rzadziej jednak niż 4 razy w miesiącu, a w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień 6 razy w miesiącu,
    3. odpady wymienione w pkt 2 a-b będą odbierane z altanki śmietnikowej.
    4. odpady zbierane w sposób selektywny (papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło) – po zapełnieniu poszczególnych pojemników recyklingowych przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, nie rzadziej jednak niż 1 raz w tygodniu,
    5. odpady zielone – nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu od kwietnia do listopada po telefonicznym zgłoszeniu zarządzającego wspólnotą,
    6. odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 2 razy w roku, z zastrzeżeniem, że w przypadku gdy ww. częstotliwość okaże się niewystarczająca wówczas odbiór ww. odpadów może odbywać się na zgłoszenie, jednak nie częściej niż raz w miesiącu,
    7. odbiór choinek – 1 raz w roku w miesiącu styczniu wg harmonogramu,
    8. odpady wymienione w pkt 2 d-g będą odbierane z miejsca wskazanego przez zarządcę przy czym musi to być miejsce poza altanką śmietnikową, do którego jest swobodny dojazd,
    9. odpady wymienione w pkt 2 a-e należy przygotować do odbioru poprzez umieszczenie ich w pojemnikach, dopuszcza się pozostawienie przy pojemniku kartonów wielkogabarytowych, ale należy je złożyć i związać sznurkiem.

Uwaga!

Szczegóły odbioru odpadów komunalnych zostaną ustalone w harmonogramie, który jest dostępny w pkt. HARMONOGRAM...

PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI

W zakres świadczonych usług za opłatę wchodzi również stworzenie przez gminę stacjonarnych i mobilnych punktów selektywnej zbiórki odpadów – szczegóły w pkt. PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI.

MOBILNE PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI - CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIORU ODPADÓW (dodatkowe informacje w pkt. MOBILNE PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI i w pkt. HARMONOGRAM...)

  1. w zabudowie jednorodzinnej:
    1. odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 2 razy w roku,
    2. odpady popiołu – 2 razy w miesiącu od października do kwietnia.

      Odpady będą odbierane po wystawieniu przed posesję na chodnik lub pobocze w dniu odbioru odpadów. Brak wystawienia odpadów skutkuje brakiem odbioru.

  2. w zabudowie wielorodzinnej:
    1. odpady zielone – nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu od kwietnia do listopada,
    2. odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 2 razy w roku, z zastrzeżeniem, że w przypadku gdy ww. częstotliwość okaże się niewystarczająca wówczas odbiór ww. odpadów może odbywać się na zgłoszenie, jednak nie częściej niż raz w miesiącu.

Odpady będą odbierane z miejsca wskazanego przez zarządcę. Musi to być miejsce, do którego jest swobodny dojazd.

Uwaga!

Szczegóły odbioru odpadów zostaną ustalone w harmonogramie, który zostanie podany do publicznej wiadomości.

STACJONARNE PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI (dodatkowe informacje w pkt. PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI)

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) od 1 lipca 2013 r. będzie prowadził Miejski Zakład Oczyszczania przy ul. Przytorowej 7 w Nowym Dworze Mazowieckim odbierane będą bezpłatnie odpady komunalne zbierane w sposób selektywny i dostarczone do niego własnym transportem.

Odpady komunalny w PSZOK odbierane będą na podstawie okazania dokumentu potwierdzającego uiszczeni opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za bieżący okres rozliczeniowy. Odpady przekazane do PSZOK odbierane będą tyko i wyłącznie do właścicieli nieruchomości zamieszkałych, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zasady funkcjonowania PSZOK określa „Regulamin Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowym Dworze Mazowieckim” jego treść jest w pkt. PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI.

Uwaga!

W dodatkowych punktach będą odbierane poniższe frakcje odpadów:

  1. przeterminowane leki – odbierane będą w zorganizowanych przez gminę punktach zbiórki w aptekach oraz w PSZOK.
  2. używana odzież i tekstylia – odbierana będzie w PSZOK oraz pojemnikach usytuowanych w przestrzeni publicznej – lista pojemników znajduje się w pkt ZASADY SEGREGOWANIA.

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
e-mail: sekretariat@nowydwormaz.pl

Adres do e-doręczeń: AE:PL-29820-74578-GUFRI-13

Urząd Miejski otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

  • Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów codziennie do godz. 15:00.
  • Wydział Organizacji Urzędu - Sekretariat oraz Wydział Spraw Obywatelskich pracują w czwartki do godz. 20.00.
  • Wtorek jest dniem wewnętrznym w Wydziale Spraw Obywatelskich – interesanci nie są wtedy obsługiwani.
[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie