Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Tańszy prąd dla biznesu? Pomyśl o grupie zakupowej.

W środę, 9 października br., zamknęliśmy nabór do pierwszej Grupy Zakupowej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Grupy Zakupowej Energia. Jej celem był wspólny zakup energii elektrycznej na preferencyjnych warunkach cenowych.

– Zaplanowany cel został osiągnięty, a wygenerowane oszczędności wyniosły ponad 1,2 mln PLN (średnio 35%). Zebraliśmy grupę kilkunastu firm, których łączne wydatki na energię wynoszą ponad 5,5 miliona złotych, dzięki czemu osiągnięte oszczędności wahały się od 20 do 50% w zależności od zużycia poszczególnych podmiotów – mówi Jakub Leszczyński, Dyrektor Grup Zakupowych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jak dodaje, największe oszczędności w ujęciu procentowym notowały najmniejsze firmy, czyli te najbardziej sceptycznie podchodzące do udziału w Grupie, w myśl zasady, mam za małe zużycie, aby cokolwiek oszczędzić. I przekonuje – Wynik Grupy Zakupowej uważam za spektakularny sukces zwłaszcza dla tych najmniejszych firm, np. kwiaciarni, sklepów, czy biur.  One mogą zyskać najwięcej.

– Tak wysokie zniżki, które udało się uzyskać Grupie Zakupowej ZPP świadczą o dwóch rzeczach. Po pierwsze o wypychaniu cen przez koncerny energetyczne na sektorze MSP, a po drugie o stanie naszej gospodarki – powiedział Mariusz Pawlak, Główny Ekonomista ZPP. – Skłonność do dużych rabatów świadczy o słabym popycie na energię. Popyt na energię, cement etc. jest bardzo wymownym wskaźnikiem gospodarczym, znacznie lepszym niż większość wskaźników makroekonomicznych. Wynik Grupy Zakupowej ZPP świadczy o tym, że w gospodarce nadal panują nastroje stagnacyjne.

Nabór do Grupy Zakupowej Energia trwał przez cały wrzesień. W niedługim czasie, grupowy zakup energii elektrycznej zostanie powtórzony. Tymczasem czynimy przygotowania do poszerzenia katalogu zakupów grupowych o paliwo oraz ubezpieczenia.

– Osiągnięte rabaty, skłonność koncernów do negocjacji, są dowodem na to, że mamy rację. Mówimy od początku istnienia ZPP, że sektor MSP powinien się organizować i zorganizowany stanowi siłę, z którą muszą liczyć się nawet najwięksi – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

 

Więcej informacji:
Jakub Leszczyński
Dyrektor Grupy Zakupowej ZPP
Email: j.leszczynski@zpp.net.pl
502-184-923

 

Źródło: 

http://zpp.net.pl/aktualnosci/run,sukces-grupy-zakupowej-zpp-energia,page,1,article,458.html

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter