Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Więcej niż kino - „ENNIO”. Gość wieczoru Błażej Hrapkowicz

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Więcej niż kino".

Tym razem zobaczymy film "ENNIO" - dokument o legendarnym kompozytorze Ennio Morricone.

Gościem wieczoru będzie krytyk filmowy, prezenter radiowy i telewizyjny Błażej Hrapkowicz.

Spotkanie poprowadzi tradycyjnie red. Stanisław Zawiśliński.

9 grudnia 2022 r. godz. 18:00, Nowodworski Ośrodek Kultury, ul. I. Paderewskiego 1a.

Wstęp wolny.

O filmie:

„Ennio” to wyreżyserowany przez Giuseppe Tornatore (twórcę słynnego „Cinema Paradiso”) film o jego przyjacielu, Ennio Morricone (1928-2020), najsłynniejszym kompozytorze muzyki filmowej. Nie jest to ndokument traktujący tylko o niesamowitej karierze włoskiego artysty. To również opowieść o historii kina, której Włoch, stał się – dzięki swojemu wizjonerskiemu podejściu – ważną częścią. Wspomnieniami o Morricone dzielą się m.in.znani twórcy muzyki filmowej, m.in. John Williams i Hans Zimmer, a także aktorzy (np. Clint Eastwood) i reżyserzy (m.in Quentin Tarantino).

Dokument Tornatore uzmysławia, jakie zmiany zaszły w postrzeganiu muzyki filmowej na przestrzeni lat. Dowiadujemy się też o kulisach powstawania muzyki do głośnych filmów (np. „Misji”, „Cinema paradiso” „Nietykalnych” czy „Dawno temu w Ameryce” ). Ciekawe jest też zderzenie poglądów kompozytora i innych osób współpracujących z nim przy filmach,a także zmieniające się z biegiem lat opinie o poszczególnych kompozycjach Morricone – nie od razu dostrzegano w nich arcydzieła, za jakie dziś uchodzą. Nicią spajającą poszczególne wątki „Ennio” jest przeprowadzony przez Tornatore kilka lat przed śmiercią kompozytora wywiad. Wyłania się z niego,jak i z całego dokumentu, obraz Morricone – człowieka wrażliwego i dowcipnego, ale przede wszystkim oddanego muzyce.

(Opr. na podst. „Nowego Folderu”)

„Ennio”

Reżyseria: Giuseppe Tornatore.

Produkcja: Włochy, Belgia, Holandia, Japonia, 2021.

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze „świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

  • autor: Paulina Łucarz
  • Mężczyzna w granatowej koszuli i spodniach stojący tyłem wymachujący rękoma. Przed nim brązowy regał z książkami. Wokół...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie