Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

„Barokowe odcienie lutni” w ramach cyklu Mazowsze w Koronie

Mazowiecki Instytut Kultury oraz Nowodworski Ośrodek Kultury zapraszają na wyjątkowy i arcyciekawy koncert muzyki poważnej pt. „Barokowe odcienie lutni” w ramach popularnego cyklu Mazowsze w Koronie, realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury od 2001 roku. Koncerty odbywają się w zabytkach architektury mazowieckiej i tak będzie tym razem. Muzyka znakomitych kompozytorów: Silviusa Leopolda Weissa, Johanna Sebastiana Bacha, Alessandro Piccininiego, Gaspara Sanza , Antonio Vivaldiego rozbrzmiewać będzie na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Paderewskiego 1A w otoczeniu zabytkowych budynków koszar wojskowych z przełomu XIX i XX wieku, gdzie w latach 1921-1939 mieścił się Batalion Elektrotechniczny.  W tak niebanalnym otoczeniu wystąpi zespół kameralny Luteduo  Plus w składzie: Anna Kowalska - lutnia barokowa, gitara barokowa, Anton Birula - lutnia barokowa, teorba, słowo o muzyce, Alisa Birula - organy, lutnia. Propagatorzy i wykonawcy muzyki dawnej, skomponowanej na duety lutni, duety gitar basowych i toerby (lutnia basowa) i połączenia tych instrumentów z organami. Koncert odbędzie się 25.09.2020r., piątek, o godzinie 19.00, ale przed doznaniami muzycznymi zapraszamy na godzinę 18.00 do Galerii  „Łącznik” w głównym budynku NOK na wernisaż artysty malarza Pawła Cabanowskiego. Wrażenia estetyczne gwarantowane. Wrześniowe wieczory są już dość chłodne, więc prosimy się ciepło ubrać. My natomiast zapewnimy ciepło duchowe i miłe spędzenie piątkowego wieczoru. Serdecznie zapraszamy!

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zapoznanie się z regulaminem imprezy oraz złożenie oświadczenia zamieszczonego poniżej.

Regulamin koncertu „Barokowe odcienie lutni” w dniu 25.09.2020 na świeżym powietrzu na terenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury- Dziedziniec

 1. Liczba uczestników wydarzenia ograniczona.
 2. Wstęp na imprezę mają wyłącznie osoby wyposażone w środki umożliwiające zakrycie ust i nosa (maseczki, przyłbice, chusty, kominy itp.)
 3. Podczas koncertu wszystkich uczestników obowiązuje zakrycie ust i nosa.
 4. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione zostają osoby zajmujące miejsca w odległości co najmniej 1,5 m od innych osób, oraz:
  • osoby wspólnie zamieszkujące;
  • osoby, które uczestniczą w wydarzeniu z osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności , osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie
  • osoby, uczestniczące w imprezie z dzieckiem poniżej 13 roku życia
 5. Przy wejściu na teren imprezy wszyscy obowiązani są do dezynfekcji rąk, podpisania oświadczenia o tym, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym a także do zmierzenia temperatury;
 6. Uczestnicy zajmują wyznaczone miejsca na terenie imprezy (leżaki).
 7. Możliwość dezynfekowania rąk obowiązuje także po skorzystaniu z toalety podczas imprezy.
 8. Realizacja imprezy odbędzie się przy niezbędnej ilości pracowników Nowodworskiego Ośrodek Kultury.
 9. Podczas realizacji imprezy wszyscy pracownicy ośrodka kultury mają obowiązek korzystania ze środków zabezpieczających usta i nos.
 10. Udział w imprezie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszych zasad i przyjęcia ich do stosowania.

Oświadczenie: https://www.nok.nowydwormaz.pl/attachments/article/1563/Oświadczenie.pdf

 

 • Różnokolorowe czworokąty z naniesionym czarnym motywem...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter