Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Konsultacje PKP – Nie dla wykluczenia kolejowego naszego miasta!

18 listopada 2020 roku rozpoczęły się konsultacje dotyczące opracowania dokumentacji przedprojektowej dla Projektu „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”. Konsultacje dla PKP Polskich Linii Kolejowych S. A. prowadzi firma Databout Sp. z o.o. 
Na stronie https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne/ zapoznać się można z materiałami informacyjnymi dotyczącymi trzech proponowanych przebiegów nowej linii kolejowej Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne – Świercze). 
Wszystkie trzy proponowane warianty omijają Nowy Dwór Mazowiecki.
Firma odpowiedzialna za przeprowadzenie poinformowała nas mailowo, że budowa nowej linii kolejowej pozwoli na odciążenie istniejącego układu torowego, z pociągów które mogą być trasowane z pominięciem Nowego Dworu Mazowieckiego, zarówno pasażerskich jak i towarowych. W zakresie samej stacji rozumianej jako układy torowe przeanalizowana zostanie możliwość rozbudowy LK9 do czterech torów na odcinku do Modlina oraz możliwość przebudowy przejść rozjazdowych, aby usprawnić ruch jak również pozwolić na wyprzedzanie pociągów. 
Warto zauważyć, że analizowane warianty poruszane były podczas projektowania linii uwzględniającej powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego zgłosił swoje uwagi do przedłożonych wariantów już kilka miesięcy temu. Burmistrz uczestniczył w posiedzeniu podkomisji transportu i zabierał tam głos, wskazując jak ważne jest połączenie kolejowe dla mieszkańców miasta i powiatu. Transport kolejowy ma też ogromne znaczenie dla rozwoju naszego lotniska. W toku realizacji jest projekt unijny polegający na modernizacji bocznicy na lotnisko i budowy stacji kolejowej Modlin Lotnisko. Nowe pomysły całkowicie burzą dotychczasowe działania i plany. Powodować mają, ogromnym kosztem, skrócenie podróży z Warszawy do Gdańska o 7 minut, ale kosztem odcięcia od tej linii naszego miasta i dużej części powiatu, jak również lotniska.

Konsultacje trwają do 18 grudnia 2020 roku – weźmy w nich udział!

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter