Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Rozważania nad niedopitą szklanką w NOK-u

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Wałów Jagiellońskich +” pt. „Rozważania nad niedopitą szklanką”.

Grzegorza Bukały w towarzystwie „Wałów Jagiellońskich +”. „Rozważania nad niedopitą szklanką” to autorski recital, a nie jakaś tam suto zakrapiana bibka. Aby więc zachęcić Szanowną Frekwencję do udziału w tej melo-medytacji, kilka słów komentarza warto zamieścić.

Po pierwsze primo - Grzegorz Bukała (zwany też żywą skamieliną polskiej piosenki), to lider i współzałożyciel „kultowej” kapeli „ORS Wały Jagiellońskie”, która od 1975 do 1989 roku skutecznie tumaniła i śmieszyła ludzkość na estradach świata i okolic (ponad 2000 koncertów, trzy long-pleje sprzedane w łącznym nakładzie ponad miliona sztuk, liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach, i hiciory na przebojowych listach).

Po drugie primo – „Wały Jagiellońskie +”, to szósta mutacja zespołu (przez który, w jego trzynastoletniej historii przewinęło się ponad 50. muzyków i innych zacnych postaci, takich jak - Wojtek Belon, Andrzej Poniedzielski, Jurek Filar, Marcin Daniec...), który towarzyszy Grzegorzowi Bukale od pięciu już lat.

A po trzecie i najważniejsze primo – „Rozważania nad niedopitą szklanką”, to zarówno tytuł tego koncertu, jak i tytułowej piosenki z realizowanej właśnie w gdyńskim studio „Maro Records” kolejnej autorskiej płyty G.B.

W repertuarze tego koncertu, oprócz kilku największych hiciorów „W.J.” sprzed prawie pół wieku („Wars wita”, „Ciebie brak”, „Twój pierwszy elementarz”...) i piosenek z nominowanej do „Fryderyków” pierwszej autorskiej płyty G.B. – „Pocztówki z Macondo”, znajdą się więc i te najnowsze, szykowane do ich emisji w eter.

10 grudnia 2022 r., godz. 17:00, Nowodworski Ośrodek Kultury, I. Paderewskiego 1a, Nowy Dwór Mazowiecki.

Karty wstępu w cenie 30 zł do nabycia w kasie NOK i na biletyna.pl.

  • Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
  • Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.
  • autor: Paulina Łucarz
  • Zespół „Wały Jagiellońskie +”. W górnym prawym rogu żółta...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter