Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Bal Charytatywny Otwartych Serc dla Kubusia

Szanowni Państwo informujemy, że  już tylko kilkanaście zaproszeń na "Bal Charytatywny Otwartych Serc Dla Kubusia" (cena 250zł od osoby) oczekuje na szczęśliwców, którym uda się połączyć z nr tel. 728 474 898.

Komitet Społeczny na rzecz pomocy choremu dziecku zwraca się do wszystkich zainteresowanych z prośbą o wzięcie udziału w naszej akcji. Jej celem jest pomoc w zbieraniu środków finansowych dla nieuleczalnie chorego dziecka, mieszkańca naszego miasta Kubusia Kobuszewskiego.
W skład Komitetu Społecznego wchodzą przedstawiciele Miasta Nowy Dwór Mazowiecki: Straży Miejskiej, Firmy AGA-MET, oraz Stowarzyszenia WND, w skaładzie: Burmistrz Jacek Kowalski, z-ca Burmistrza Jacek Gereluk, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, Dyr Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy Zdzisław Szmytkowski, Komendant SM Piotr Rogiński, z-ca kom. SM Bogdan Błoński, właścicielka Firmy AGA-MET Agnieszka Golejewska, st. straż. Małgorzata Wójcik.
6 września br. Pani Agnieszka Kobuszewska mama Kubusia zwróciła się z prośbą do Burmistrza Miasta o objęcie patronatem działań na rzecz jej 3,5-rocznego synka, który urodził się z wieloma rzadkimi i nieuleczalnymi wadami genetycznymi, dziecko cierpi bowiem na dysplazję ektodermalną anhydrotyczną. Jego schorzenia wymagają stałej opieki: pediatry, dermatologa, neurologa, okulisty, ortodonty, stomatologa, immunologa, audiologa, foniatry i logopedy. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej. Z powodu braku gruczołów potowych Kuba musi przebywać w pomieszczeniach i pojazdach klimatyzowanych. Ma bardzo suchą skórę, potrzebuje do codziennej pielęgnacji drogich kosmetyków leczniczych, nierefundowanych przez NFZ.
W piśmie Pani Agnieszka Kobuszewska poprosiła Burmistrza o wyrażenie zgody aby Straż Miejska w swojej działalności w ramach programu EKO STRAŻNIK mogła podczas imprez i różnego rodzaju spotkań wraz z EKO STRAŻNIKAMI organizować zbiórki pieniężne na leczenie, rehabilitację i zakup niezbędnych produktów i kosmetyków do pielęgnacji jej synka. 
Prośba Pani Agnieszki Kobuszewskiej została oczywiście rozpatrzona pozytywnie i przekazana do realizacji Straży Miejskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zatroskanej matki pragniemy w dniu 25.01.2013r. zorganizować Bal Charytatywny pod hasłem: „BAL CHARYTATYWNY OTWARTYCH SERC DLA KUBUSIA”. Podczas balu odbędzie się licytacja oraz loteria losowa. Zaproszeni goście będą mogli również okazać swą hojność wrzucając pieniądze do szklanej skarbonki. Swoja obecność na Balu już potwierdzili znani i lubiani przez wszystkich: Anna Korcz, Agustin Egurrola, Maciej Jachowski, Tomasz Stockinger, Łukasz Byśkiniewicz, Arkadiusz Onyszko, Piotr Świerczewski, Rafał Brzozowski – oprawa muzyczna Balu. Ale to nie wszystko być może będziemy również gościć na naszym Balu Pana Zbigniewa Bońka oraz Krzysztofa Hołowczyca. Podczas Balu odbędzie się licytacja podarowanych przez naszych gości i nie tylko przedmiotów, a mianowicie Pan Maciej Wisławski osobiście przyjechał do Nowego Dworu Mazowieckiego, aby przekazać na licytację swój kombinezon, w którym wraz z Łukaszem Byśkiniewiczem w ostatnim sezonie wygrywał wszystkie rajdy. Przedmioty na licytację wraz z autografami przekazali również Łukasz Byśkiniewicz, Krzysztof Hołowczyc Zbigniew Boniek, gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz Zespół „Ich Troje”.
Bal przewidziany jest na ok. 200 osób z branży polityki, biznesu sztuki.

Nadmienić należy, iż Bal charytatywny nie jest jedynym naszym działaniem w ramach pomocy choremu dziecku.
We wszystkich szkołach na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki rozpoczęliśmy zbiórkę materiałów odpadowych typu:
- makulatura,
- baterie,
- płyty CD, DVD oraz opakowania,
- nakrętki,
- aluminium.

Odpady te będą zabierane przez wieloletniego sponsora EKO STRAŻNIKÓW firmę „AGA-MET” i przekazywane za odpłatnością. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na specjalnie utworzone konto „Dla Kubusia” w Mazowieckim Banku Spółdzielczym O/Nowy Dwór Mazowiecki.
Trwają rozmowy z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin oraz z właścicielami i zarządem wszystkich marketów i hipermarketów w na terenie naszego miasta odnośnie wyrażenia przez nich zgody na umieszczenie w ww. punktach szklanych skarbonek. Pozyskane w ten sposób środki również zasilą konto Kubusia. Na obecną chwilę zgodę na umieszczenie takich skarbonek wyrazili: Prezes zarządu MARCPOL Pan Marek Mikuśkiewicz, właściciel PPHU MARKET Pan Wojciech Kręcisz, Właściciel Sklepu Spożywczo-Przemysłowego Pani Monika Kowalska, Pan Roman Brodziński właściciel sklepu AZETH, Prezes Zarządu POLOMARKET Pan Marek Wojnowski oraz właściciel ROYAL HOTEL Pan Jakub Paradziński.

Serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i zaangażowanie.
Patronat medialny nad akcją objęły: Tygodnik Nowodworski, Goniec Lokalny, Gazeta Nowodworska. Zaprosiliśmy również do współpracy TV Polsat, TVP2 oraz TVN.

Mając na względzie dobro dziecka zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o włączenie się w tak szczytny cel. Podczas Balu będziemy również prowadzić loterię fantową, dlatego też prosimy wszystkich, którzy chcieliby przekazać przedmioty na loterię o kontakt z organizatorami.
Prosimy również o zgłaszanie się zainteresowanych sponsoringiem Balu o kontakt z Panią Małgorzatą Wójcik, nr. Tel. 728 474 898.

Wszystkim zainteresowanym pomocą Kubusiowi podajemy konto
Komitetu Społecznego Na Rzecz Pozyskiwania Środków Pieniężnych
Dla Nieuleczalnie Chorego Dziecka Kubusia Kobuszewskiego

MBS O/ Nowy Dwór Mazowiecki
Nr 28800910620017853650070002

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie celu jaki połączył nas wszystkich, a mianowicie pomoc Kubusiowi.
Pragniemy zaznaczyć, iż wszystkie dochody z Balu zasilą konto Kubusia, z którego będą opłacane faktury za leczenie, rehabilitację i zakup lub wynajem niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom "Balu" Charytatywnego Otwartych Serc Dla Kubusia", który odbędzie się 25 stycznia w Hotelu "Royal" w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy.

 

Szczególnie serdecznie dziękujemy Sponsorowi Strategicznemu Panu Jakubowi Paradzińskiemu Royal Hotel w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy za nieodpłatne udostępnienie sali i obsługi jak również nieocenioną pomoc przy organizacji.

Dziękujemy Sponsorom Głównym:
Firmie LaLorralne Baker Group
Firmie Carl Villa - Piaskarnia
Firmie Lukullus
Cukierni Pana Marka Szarowa
Sieć Sklepów Spożywczo-Monopolowych 24H
Hanna i Włodzimierz Chróścińscy

Dziękujemy Sponsorom:
Panu Sławomirowi Duba właścicielowi Firmy Grupa DSF
Panu Dariuszowi Żułtak Domex 2
Panu Dariuszowi Żurek Koliber Foto Studio
Panu Robertowi Rogińskiemu DTP Service
Firmie DAMO DESING
Maciejowi Jenada Firma Magic Art Studio

Dziękujemy Zarządowi Banku MBS za nieodpłatne założenie i prowadzenie konta, na które Państwo możecie wpłacać darowizny.
Kochani dzięki tym sponsorom całkowity dochód ze sprzedaży biletów na Bal zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kubusia.
Ale to jeszcze nie koniec naszej listy sponsorów cały czas zgłaszają się chętni do pomocy, na bieżąco będziemy Was informować.
Wszystkim chętnym do włączenia sie w organizacje Balu podajemy nr tel. do organizatora Pani Małgorzaty Wójcik 728 474 898.

Dziękujemy również Patronom Medialnym:
Gazeta Nowodworska, Tygodnik Nowodworski, Goniec Lokalny, Fakty Nowodworskie.
 

Wszelkich informacji  udziela Koordynator Programu EKO STRAŻNIK
Pani Małgorzata Wójcik
Starszy Strażnik Straży Miejskiej
tel. 728 474 898
e-mail: malgorzata.wojcik@nowydwormaz.pl

wyświetl galerię w Cooliris
  • Rafał Brzozowski
  • Łukasz Byśkiniewicz
  • Agustin Egurrola
  • Maciej Jachowski
  • Anna Korcz
  • Arkadiusz Onyszko
  • Tomasz Stockinger
  • Piotr Świerczewski

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie