Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Mechatronik - praktycznie, czyli gimnazjaliści w Reckitt Benckiser

W piątek gimnazjaliści szkół nowodworskich, zainteresowani nauką zawodu technik mechatronik w Zespole Szkół nr 2, poznawali dział produkcji w jednym z większych zakładów pracy na terenie miasta - Reckitt Benckiser. Mieli okazję „na własne oczy” zobaczyć, jakie praktyczne zastosowanie mają kwalifikacje mechatronika.

Na początku swego pobytu w Benckiserze odbyli krótkie szkolenie, jak zachować się na terenie zakładu. Otrzymali kamizelki, identyfikatory, a także… zatyczki do uszu - ze względu na specyfikę pracy działu produkcji.

Gimnazjaliści poznali linię produkcyjną środków do zmywarki naczyń – od produkcji małej tabletki lub kapsułki, jej opakowania, aż do gotowego produktu, pakowanego w odpowiednie kartony. Uczniowie mieli możliwość przekonać się, jak bardzo zautomatyzowana jest linia produkcyjna, jednakże nad każdą ze skomplikowanych maszyn nadzór sprawuje wysoko wykwalifikowany pracownik. Przewodnik grupy zwrócił uwagę, że każdy pracownik odpowiada za swoje stanowisko pracy. „Coś” programuje, obsługuje, nadzoruje. Jednocześnie ma świadomość, że praca w hali produkcyjnej jest działaniem zespołowym, a maszyny i urządzenia tworzą jeden spójny system.

Praca mechatronika znajduje zastosowanie np. w układach sterowania pojazdami, w urządzeniach automatyki, w obrabiarkach sterowanych numerycznie, w aparaturze medycznej, w robotach przemysłowych, w zaawansowanym sprzęcie gospodarstwa domowego oraz w nowoczesnych zabawkach. Praca technika mechatronika odbywa się więc w zakładach o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym procesie produkcyjnym, w halach produkcyjnych, warsztatach naprawczych lub laboratoriach; wszędzie tam, gdzie jest praktyczne zastosowanie technologii informacyjnej.

Gimnazjaliści szkół nowodworskich poznali więc praktycznie - na przykładzie jednego z zakładów - na czym m.in. polega praca mechatronika. Strategia rozwoju nowodworskiej dzielnicy przemysłowej jest ogromną szansą dla absolwentów Technikum w Zespole Szkół nr 2. Technicy mechatronicy nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy nie tylko w Nowym Dworze. Mechatronik to na pewno zawód z przyszłością.

Źródło

  • -

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter