Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

PROJEKT 640 Damiana Ochtabińskiego

29 czerwca 1374 r. Ziemowit III nadał Nowemu Dworowi prawa miejskie, lokacji dokonano na tzw. prawie niemieckim. Rada Miejska ustanowiła rok 2014 rokiem obchodów 640. rocznicy nadania praw miejskich. Jednym z elementów tych obchodów jest PROJEKT 640 w wykonaniu nowodworzanina, Damiana Ochtabińskiego. Na projekt składa się plenerowa wystawa i okolicznościowa publikacja. 

Damian udał się z archiwalnymi zdjęciami najciekawszych miejsc w Nowym Dworze w plener, zrobił im zdjęcia współczesne, a potem zestawił dwa zdjęcia w jedno. Efekty sa bardzo ciekawe i skłaniają do odkrywania Nowego Dworu Mazowieckiego na nowo. Wystawa z pewnością spodoba się nowodworzanom, którzy mieszakaja tu od pokoleń, a świeżo upieczonym mieszkańcom pomoże lepiej poznać historię Miasta. 

Wystawę zainaugurowano 28 czerwca podczas (nieprzewidywalnego pogodowo, jak się okazało) powitania lata w Parku Wybickiego. Wciąż można ją tam oglądać (lada dzień wystawa przeniesiona będzie najprawdopodobniej w okolice Urzędu Miejskiego - informacja o zmianie lokalizacji wystawy pojawi się na www.nowydwormaz.pl). Okolicznościową publikację - kolaże zdjęć z opisami prezentujemy poniżej w formacie PDF i zachęcamy do pobierania!

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie