Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

 • autor: Adam Szabłowski
 • 5.01.2018 r. od godz. 15:30 zapraszamy do hali sportowej na Osiedlu Młodych na 8. Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 7:30 dnia 29.12.2017 r. do godz. 7:30 dnia 30.12.2017 r.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, początkowo także deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C na południu i zachodzie do 4°C na wschodzie województwa. We wschodniej połowie województwa temperatura maksymalna wystąpi początkowo, później spadek temperatury. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie województwa okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy większe przejaśnienia, głównie na południu i zachodzie województwa i tam nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, lokalnie w większych przejaśnieniach spadek temperatury do -4°C. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy.


PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 7:30 dnia 30.12.2017 r.  do godz. 7:30 dnia 31.12.2017 r.

W dzień zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, po południu od zachodu województwa wzrastające do dużego. Początkowo na wschodzie województwa miejscami zachmurzenie duże i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowy.

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Postępujące z zachodu na wschód opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Przejściowo możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy, skręcający w drugiej połowie nocy na południowo-zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

 • Logo ZEC Sp z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim

ZEC chce być bardziej EKO

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. pod koniec listopada 2017 roku złożył wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w celu pozyskania zewnętrznych środków finansowych dla inwestycji „Budowa Systemu Kogeneracyjnego dla Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Nowym Dworze Mazowieckim” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na „Zmniejszenie emisyjności gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 1.6.1 „Promowanie wykorzystania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe”.
Kogeneracja jest to połączenie wytwarzania ciepła oraz energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym, dzięki czemu nie tylko wzrasta efektywność energetyczna, ale również zmniejsza się wydzielanie dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla środowiska substancji. Skojarzone wytwarzanie energii pozwala maksymalnie wykorzystać wyprodukowane w ten sposób ciepło i prąd oraz znacznie zmniejszyć ilość paliwa niezbędnego do ich powstania.
W naszym zakładzie paliwem jest węgiel kamienny, co powoduje znaczną emisję pyłów, dwutlenku siarki, tlenku azotu oraz gazów cieplarnianych.
Dlatego też zaplanowaliśmy modernizację źródła wytwarzania ciepła dla potrzeb mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w oparciu o system kogeneracyjny na bazie gazu ziemnego.
Planowany system, składający się z dwóch jednostek kogeneracyjnych o łącznej mocy cieplnej na poziomie 4,3 MW, zasilanych gazem ziemnym GZ-50 będzie stanowić alternatywę dla niskowydajnych kotłów na miał, zwiększy moc cieplną całego zakładu do 65 MW oraz  pozwoli produkować energię elektryczną o mocy 4 MW. Dzięki zmniejszeniu zużycia miału węglowego będzie to również przedsięwzięcie przyjazne środowisku. Całkowity koszt planowanej inwestycji to przeszło 17,5 mln złotych. Rozpoczęcie realizacji projektu (w zakresie dokumentacji przetargowej), zaplanowano na wiosnę 2018 r., po uzyskaniu pozytywnej decyzji Funduszu. Natomiast włączenie instalacji w miejski system ciepłowniczy Nowego Dworu Mazowieckiego przewidywany jest w czerwcu 2020 r.

Zobacz jakie plusy daje kogeneracja.

 • autor: Karol Bielec

Bożonarodzeniowe spotkanie w PP1

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
To w te dni, kiedy  iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.
Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 19-21 grudnia 2017 r. zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”.
Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy i czarnych małych diabełków, a do Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie.
Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Oprócz społeczności przedszkolnej i rodziców Jasełka obejrzała przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim Pani Alina Ochtyra.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Stradza, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

 • autor: Aldona Grzelak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” .

Harmonogram odbioru odpadów z zabudowy jednorodzinnej w 2018 r.

Szanowni Państwo zapraszamy serdecznie do zapoznania się z harmonogramem odbioru odpadów z zabudowy jednorodzinnej w 2018r. w poszczególnych dzielnicach Nowego Dworu Mazowieckiego.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW Z ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ W 2018 R. - NOWY DWÓR MAZOWIECKI
 
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW Z ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ W 2018 R. - MODLIN STARY, MODLIN TWIERDZA

Życzenia świąteczne

Przyszedł mężczyzna do kobiety

Zapraszamy na kolejną sztukę TEATRU MAZOWIECKIEGO, której autorem jest Siemion Złotnikow, dramaturg urodzony w 1945 roku w Samarkandzie. O swojej twórczości mówi: „…piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny…”.

„Przyszedł mężczyzna do kobiety”
Autor: Siemion Złotnikow.
Przekład: Andrzej Wanat.
Opieka artystyczna: Jerzy Bończak.
Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk.
Występują: Anna Wojton i Waldemar Obłoza.

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną…. Jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby. Pozornie inni, nie pasujący do siebie, ale jakże podobni w poszukiwaniu prawdziwego uczucia. Czy im się uda? Czy przypadkowa znajomość przerodzi się w coś więcej a jedno spotkanie będzie początkiem nowego, prawdziwego związku?
Sztuka nie daje oczywistych odpowiedzi, ale daje nadzieję i pozostawia nas z wiarą, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
13 stycznia 2018 r. godz. 17.00
Karty wstępu w cenie 30 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

 • autor: NOK
 • 13.01.2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy do NOK-u na sztukę Teatru Mazowieckiego pt. „Przyszedł mężczyzna do kobiety”.

Nowy Dwór Mazowiecki doceniony za aktywne poszukiwanie funduszy zewnętrznych

Nasze miasto najbardziej aktywnie w subregionie warszawskim wschodnim aplikuje o środki unijne (złożyliśmy najwięcej wniosków). Środki, dzięki którym Nowy Dwór Mazowiecki zmienia się dla jego mieszkańców. W tym tygodniu Burmistrz, Jacek Kowalski odebrał tytuł Lidera Zmian przyznawany przez władze marszałkowskie i Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

W subregionie warszawskim wschodnim: do programu  złożono 311 projektów  o łączne dofinansowanie 605,3 mln zł.  Zawarto 1143 umów na łączne dofinansowanie 342,4,6 ml zł. Efektywność lokalnych beneficjentów kształtowała się na poziomie 50,8%. W kategorii Najaktywniejsi Tytuł Lidera Zmian otrzymały Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Gmina Radzymin.

 • Wspólne zdjęcie Liderów Zmian - tytułu przyznawanego przez władze marszałkowskie i Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów...
  Wspólne zdjęcie Liderów Zmian - tytułu przyznawanego przez władze marszałkowskie i Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Dzikie róże w NOK-u

Podczas filmowego wieczoru z cyklu "Więcej niż kino", 12 grudnia 2017r., obejrzeliśmy przedpremierowy pokaz filmu Anny Jadowskiej DZIKIE RÓŻE. Obraz opowiadający historię młodej mężatki, matki dwojga dzieci, zamieszkującej na wsi, której mąż zarabia na dom pracując poza granicami kraju, a która w wyniku romansu z młodocianym mieszkańcem wsi, rodzi dziecko i zostawia je w szpitalu do adopcji. Film wywołał wśród widzów bardzo różne i jednocześnie bardzo emocjonalne reakcje. Po włączeniu świateł na widowni rozgorzała żywa dyskusja. Zwłaszcza, że zakończenie filmu daje możliwości różnorodnych interpretacji i możliwości zakończenia całej historii.
Nowodworska publiczność miała możliwość skonfrontowania swoich poglądów na temat filmu z jego autorką reżyser Anną Jadowską, która była gościem wieczoru. Spotkanie tradycyjnie poprowadził red. Stanisław Zawiśliński, a bardzo ciekawa rozmowa z sympatyczną artystką dotyczyła nie tylko samego filmu, ale także wielu interesujących wątków związanych z kinematografią, ale także dotyczących mentalności Polaków ich obyczajowości i wielu innych.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Stanisław Zawiśliński i Anna Jadowska
 • Stanisław Zawiśliński i Anna Jadowska
 • Stanisław Zawiśliński i Anna Jadowska
 • Stanisław Zawiśliński i Anna Jadowska

Harmonogram funkcjonowania „Białego Orlika” 24.12.2017r.-1.01.2018r.

Spotkanie wigilijne Klubu Seniora

12 grudnia 2017r. w kawiarni "Cafe Nowa", mieszczącej się w Nowodworskim Ośrodku Kultury, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne naszego Klubu Seniora.
Był opłatek, wspólne śpiewanie kolęd, pyszne jedzenie i znakomici goście m.in.: ks. Dziekan dr Krzysztof Czyżyk, Burmistrz Miasta Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Nadrzycka.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.
 • Spotkanie wigilijne Klubu Seniora.

Zaułkowy Live?

Nowodworskie spotkanie ze Sceną ZAUŁEK w Nowodworskim Ośrodku Kultury (9.12.2017 r.), jak zwykle, rozpoczął założyciel i gospodarz Sceny Wojtek Gęsicki, który przypomniał publiczności kilka dawno nie wykonywanych w naszej sali piosenek ze swojego bogatego repertuaru, bawiąc zebranych fantastycznymi tekstami i muzyką.
Gościem zaułkowego wieczoru, był Andrzej Poniedzielski, który w charakterystyczny dla siebie sposób zaprezentował publiczności program pt. „Live?”. Charakterystyczny tzn. jaki? Generalnie znakomity wyróżniający Artystę znacząco, od innych wykonawców kabaretowych obecnie oglądanych w różnych mediach. Pozornie nie zwracający uwagi na publiczność, sprawiający wrażenie jakby w ogóle go nie obchodziła, zadziwiony, zadumany, spokojnym głosem, bez pośpiechu, można by rzec ze znudzeniem opowiadał o sobie, o Kielcach, o gender, o kobietach, o małżeństwie, o kolegach i koleżeństwie. Tak jak by był, a jakby go nie było. Ale jednak był. Skupiał na sobie uwagę widzów, na sali panowała zupełna cisza, której nawet telefony komórkowe się podporządkowały, ale oczywiście do czasu, do momentu zakończenia żartu. Znakomite skojarzenia, trafne  puenty wywoływały na widowni salwy śmiechu. I tak przez ponad półtorej godziny, po upływie których, po oświadczeniu Artysty, że już skończył i wychodzi. Wszyscy jak jeden mąż wstali z siedzeń z okrzykiem: „jeszcze, jeszcze”. Bis oczywiście, z przeproszeniem kolegów artystów, Andrzej Poniedzielski wykonał. Bardzo Kulturalny Wieczór w Nowodworskim Ośrodku Kultury to czas nie zmarnowany. Obcowaliśmy z artystami reprezentującymi model rozrywki opartej na bardzo dobrym, inteligentnym, wysublimowanym tekście, znakomitych kompozycjach i doskonałym wykonawstwie, a więc cechami, dzisiaj niekoniecznie powszechnymi. Kapitalny ZAUŁEK.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. spotkanie ze "Sceną Zaułek" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 7:30 dnia 21.12.2017 r. do godz. 7:30 dnia 22.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. W godzinach popołudniowych na krańcach wschodnich regionu dominować będą opady śniegu, a na zachodzie deszczu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy  zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo również marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 7:30 dnia 22.12.2017 r. do godz. 7:30 dnia 23.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie również deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie meteo

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie ostrzega przed marznącymi opadami na obszarze województwa mazowieckiego, które mogą wystąpić od godz. 6:00 do godz. 22:00 dnia 21.12.2017 r.
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a w końcu w opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY NR 1

Odniesienie: dotyczy ww. ostrzeżenia (nr 76) wydanego o godz. 13:02 dnia 20-12-2017
Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1
Obszar: woj. mazowieckie
Przewidywany rozwój zjawisk: Obecnie na stacjach synoptycznych marznące opady deszczu na razie nie zostały zaobserwowane, ale ich wystąpienie możliwe jest na północnym zachodzie województwa. Strefa opadów, początkowo śniegu, miejscami przejściowo marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź, stopniowo będzie się przemieszczać z północnego zachodu na południowy wschód województwa. Prognozuje się, że za trzy godziny strefa ta będzie się znajdować m.in. w rejonie Ostrołęki i Warszawy.

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Czysty komin – czysta gmina

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 7:30 dnia 20.12.2017 r. do godz. 7:30 dnia 21.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 7:30 dnia 21.12.2017 r. do godz. 7:30 dnia 22.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, od północnego zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem; na zachodzie, północy, a przejściowo w centrum i na południu również opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Po południu na zachodzie województwa opady deszczu. W centrum i na wschodzie okresami opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie do 1°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i południu województwa początkowo możliwe opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, wystąpi początkowo, później wzrost temperatury o około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy

14 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie mieszkańców Modlina Twierdzy. Współorganizowali je Zarząd Osiedla nr 6, Parafia pw. św. Barbary oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4.

Tradycyjnie spotkanie odbyło się w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlinie Twierdzy. Przybyło na nie liczne grono mieszkańców. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli też Burmistrz Jacek Kowalski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, którzy złożyli zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Wszyscy mieli też okazję obejrzeć przepiękne jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Następnie przyszedł czas na wzajemne życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem, pobłogosławionym przez ks. kanonika Janusza Nawrockiego, proboszcza parafii pw. św. Barbary.
Nie zabrakło też tradycyjnego, wigilijnego poczęstunku.

 • autor: wirtualnynowydwor.pl
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wigilia mieszkańców Modlina Twierdzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.

Kiermasz WTZ TPD

We wtorek 19.12.2017 r. od godziny 8:00 w budynku Urzędu Miejskiego w holu na parterze odbędzie się kiermasz, na którym zostaną  zaprezentowane i wystawione do sprzedaży  prace  wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Dworze Mazowieckim.  
Będzie można kupić również pyszne słodkości.

10-ta Miejska Wigilia

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku na hali NOSiR odbyło się X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne. Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia złożyli zebranym księża nowodworscy oraz władze miasta.  

Podczas organizowanego corocznie Nowodworskiego Spotkania Wigilijnego kilkuset mieszkańców miasta obejrzało jasełka pt. „Dzielmy się chlebem miłości”, przygotowane przez uczniów klas integracyjnych Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Kusocińskiego.
Następnie zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu młodych artystów z Nowodworskiego Ośrodka Kultury, kształcących się pod kierunkiem Pani Alicji Kabacińskiej. Najmłodsi mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego wzięli udział w warsztatach przygotowywania ozdób świątecznych, prowadzonych przez Panie z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Nie zabrakło również życzeń, dzielenia się opłatkiem, wizyty św. Mikołaja, a także wigilijnego poczęstunku przygotowanego przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • autor: Mariusz Ziółkowski; foto: Urząd Miejski
wyświetl galerię w Cooliris
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.
 • X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne w hali NOSiR.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka

W piątek (15.12) mieszkańcy oś. Pólko spotkali się w stołówce Szkoły Podstawowej nr 5 na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym. Organizatorem wieczerzy był Zarząd Osiedla nr 4.
 
Licznie zgromadzonych mieszkańców osiedla odwiedzili Burmistrz Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, Wiceprzewodniczący Rady Roman Biliński, członek zarządu Powiatu Nowodworskiego Dariusz Tabęcki, Ewa Tabęcka – reprezentująca Miejski Zakład Oczyszczania oraz przedstawiciele Straży Miejskiej.
Wszystkich zebranych serdecznie powitała Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 4 Krystyna Nasiadka i złożyła jednocześnie wszystkim serdeczne życzenia na nadchodzące święta. Potem głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu, na którym królowały tradycyjne wigilijne potrawy m.in. kapusta z grzybami, śledzie, smażony karp, czerwony barszcz, pierogi i jajka.

 • autor: red.; foto: wirtualnynowydwor.pl
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.
 • Spotkanie wigilijne mieszkańców Pólka.

Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP

9 grudnia 2017 r., w spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym w Czosnowie przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.
W spotkaniu, które było również podsumowaniem 2017 r. honorowymi gośćmi byli rodzice chrzestni sztandaru Związku Oficerów Rezerwy RP - Anna Maria Anders – senator i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz mjr w st. spocz. prof. dr hab. Leszek Żukowski – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W gronie zaproszonych gości byli m.in.: Zbigniew Czaplicki – reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego, Magdalena Biernacka – starosta Powiatu Nowodworskiego, Katarzyna Krężlewicz – przewodnicząca Rady Powiatu Nowodworskiego, Antoni Kręźlewicz – wójt Gminy Czosnów, płk Robert Drozd – reprezentujący Szefa Sztabu Generalnego WP, ppłk Artur Gruszczyk – dowódca Garnizonu Kazuń, reprezentujący jednocześnie Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, płk lek. Przemysław Makowski – komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie, ppłk Sławomir Szwemin – zastępca dowódcy 2 Inowrocławskiego pułku inżynieryjnego, ppłk Mirosław Kobryń – zastępca dowódcy 5 pułku chemicznego w Tarnowskich Górach, ppłk Mirosław Marzec – reprezentujący Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie, Tomasz Dziurzyński – prezes AMW Sinevia Sp. z o.o. Obecni byli również kombatanci: 103 – letni kpt. w st. spocz. Andrzej Rak – najstarszy członek ZOR RP oraz 93 – letni Roman Kaczorowski – honorowy obywatel Nowego Dworu Mazowieckiego.
Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego i związkowego. Następnie, prowadzący spotkanie ppłk w st. spocz. Józef Szatkowski - wiceprezes ZG ZOR RP poprosił o zabranie głosu Antoniego Kręźlewicza - wójta gminy Czosnów. Przybyłych na spotkanie gości i członków Związku powitał płk rez. Alfred Kabata – prezes ZG ZOR RP. Podsumował również działalność ZOR RP w 2017 r.
W części ceremonialnej spotkania płk rez. Alfred Kabata – wręczył statuetki upamiętniające obchody 95 – lecia Związku Oficerów Rezerwy RP minister Annie Marii Anders, mjr. prof. dr. hab. Leszkowi Żukowskiemu – prezesowi ŚZŻAK staroście Powiatu Nowodworskiego – Magdalenie Biernackiej, wójtowi Gminy Czosnów - Antoniemu Kręźlewiczowi.
Następnie wręczono medale Za Zasługi Dla Związku Oficerów Rezerwy, Za Zasługi Dla Światowego Związku Żołnierzy AK, medal Dziedzictwo Kresów Wschodnich, medal św. Floriana Mazovia i ryngrafy. Prezes Warszawskiej Rodziny Katyńskiej Marek Krystyniak uhonorował medalem okolicznościowym - „Guzikiem Katyńskim”  Marcina Ładę oraz wręczył medale „Prawda i Pamięć”.
W poczet Związku Oficerów Rezerwy RP przyjęto siedem nowych osób.
Płk rez. Alfred Kabata i Zbigniew Kuleta – prezes Okręgu Łódzkiego przekazali minister Annie Marii Anders koszulkę, w której od 8 do 18 maja 2018 r. pobiegną biegacze sztafety non stop z Łodzi do Monte Cassino. Organizatorem biegu jest Straż Miejska w Łodzi i ZOR RP, a patronat honorowy nad biegiem objęła minister Anna Maria Anders.
Jadwiga i Roman Kaczorowscy przekazali dla ZOR RP,  na ręce płk. rez. Alfreda Kabaty, obraz z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wyhaftowany przez panią Jadwigę.
Po części ceremonialnej ks. prałat Tadeusz Jaworski, odmówił okolicznościową modlitwę i poświęcił opłatki. Łamiąc się nimi zebrani złożyli sobie świąteczno – noworoczne życzenia.
Spotkaniu towarzyszył występ Chóru „Czosnowianie”, który zaśpiewał kilka kolęd.

 • autor: Andrzej Krajewski; foto: M. Łada, Z. Jurkowski, K. Malinowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.
 • Spotkanie opłatkowe Związku Oficerów Rezerwy RP.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 19.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wschodzie przeważnie północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, północno zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 20.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie o zagrożeniu pyłem zwieszonym PM 2,5 i PM 10

Lodowisko na Osiedlu Młodych już działa!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM
KORZYSTANIA Z LODOWISKA „BIAŁY ORLIK”
NA OSIEDLU MŁODYCH

Poniedziałek-piątek
15:30-17:30 - lodowisko dostępne dla chętnych
17:30-18:00 - przerwa techniczna
18:00-20:30 - lodowisko dostępne dla chętnych

UWAGA!
W godz. 9:00-14:30 odbywać się będą zajęcia zaplanowane dla uczniów.

Sobota-niedziela
12:00-14:30 - lodowisko dostępne dla chętnych
14:30-15:00 - przerwa techniczna
15:00-16:30 - lodowisko dostępne dla chętnych
16:30-17:00 - przerwa techniczna
17:30-19:30 - lodowisko dostępne dla chętnych
 
❄️Wypożyczenie łyżew bezpłatne.
❄️Lodowisko czynne podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Lodowisko "Biały Orlik" na Osiedlu Młodych.
 • Lodowisko "Biały Orlik" na Osiedlu Młodych.

Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego ws. odstrzału dzików

V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”

Już po raz piąty sala kinowa Nasielskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi młodymi artystami, którzy mieli możliwość zaprezentowania swych wokalnych talentów podczas V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”.
Festiwal, którego organizatorem jest Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów oraz Dyrektor NOK w Nasielsku z roku na rok przykuwa uwagę większej ilości placówek oświatowych z terenu powiatu nowodworskiego oraz warszawskiego zachodniego:
„Jak widzimy festiwal cieszy się co raz większym uznaniem wśród dzieci i młodzieży z naszego subregionu. Świadczy o tym nieustannie zwiększająca się liczba uczestników. W 2013 roku mieliśmy dwadzieścia pięć zgłoszeń a w obecnym ponad osiemdziesiąt” – mówi Kierownik Klubu Wojskowego 2psap Pan Michał Dudek, dodając przy tym: „Cieszy Nas to, że działalność kulturalna realizowana przez klub jest ogniwem łączącym środowisko wojskowe z cywilnym. Prócz propagowania ducha Świąt Bożonarodzeniowych, festiwal jest doskonałą okazją to promocji 2. Mazowieckiego Pułku Saperów”.
Znane, lubiane oraz czasem zapomniane kolędy i pastorałki, jak i również nowe piosenki o tematyce bożonarodzeniowym przez cały dzień płynęły ze sceny w kierunku widzów i członków komisji konkursowej, którą po kilkugodzinnych przesłuchaniach musiała podjąć niełatwą decyzje o wyłonieniu laureatów festiwalu. Po dość burzliwych obradach komisja w składzie Daniel Taraszkiewicz, Jerzy Worobiej i Wojciech Gęsicki podała do publicznej wiadomości listę zwycięzców i wyróżnionych trzech kategorii wiekowych V Festiwalu Kolęd i Pastorałek:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych:
• I miejsce – Małgorzata Odrzywolska (SP Nr 7 w Nowym Dworze Maz.),
• II miejsce – Amelia Musielak (SP w Małocicach),
• III miejsce – Zuzanna Józefowicz (SP w Starych Pieścirogach),
• wyróżnienie – Oliwia Wiśniewska (SP Nr 7 w Nowym Dworze Maz.),
• wyróżnienie – Gabriel Lipiec (SP Nr 5 w Nowym Dworze Maz.).

Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych:
• I miejsce – Wiktoria Łoginow (SP w Zakroczymiu),
• II miejsce – Jakub Domała (SP Nr 2 w Nasielsku),
• III miejsce – Iza Von-Lońska (Niepubliczna SP PRELUDIUM),
• wyróżnienie – Kamil Bentyn (Niepubliczna SP PRELUDIUM),
• wyróżnienie – Dawid Bombalicki (SP w Starych Pieścirogach).

Kategoria klasy VII szkoły podstawowej i klas II-III klas szkół gimnazjalnej:
• I miejsce – Aleksandra Zakrzewska (Niepubliczna SP PRELUDIUM),
• II miejsce – Kinga Kolasa z Zespołem (SP Nr 1 w Nasielsku),
• III miejsce – Laura Ziemińska z Zespołem (SP Nr 1 w Nasielsku),
• wyróżnienie – Weronika Wapniewska (Gimnazjum przy LO w Nasielsku).

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom należy się podziw za niezwykle wysoki poziom artystyczny zaprezentowany tego dnia w Nasielsku. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach festiwal będzie cieszył się jeszcze większym uznaniem a swoim obszarem obejmie całe Mazowsze.

Szczególne podziękowania należą się patronom V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”. Dziękujemy:
• Burmistrzowi Błonia,
• Burmistrzowi Nasielska,
• Burmistrzowi Nowego Dworu Mazowieckiego,
• Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
• Wójtowi Gminy Czosnów,
• Prezesowi Lokalnej Grupy Działania „Między Wisłą a Kampinosem”,
• oraz organizatorowi festiwalu Dyrektorowi Nasielskiego Ośrodka Kultury.

Do zobaczenia za rok na VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek!!!

 • autor: Michał Dudek
wyświetl galerię w Cooliris
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”
 • V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nad Betlejem w ciemną noc…”

Ponad 6 mln na parkingi P&R! Do 2019 r. powstaną przy Kolejowej i Morawicza

Na podstawie dokumentacji aplikacyjnej nasze miasto otrzyma ponad 6 mln. zł dotacji na budowę parkingów „Parkuj i jedź” przy Kolejowej i Morawicza. Pierwszy, zaplanowany do realizacji w 2018 r., jest parking przy ul. Kolejowej (mamy już projekt i pozwolenie na budowę), drugi przy stacji kolejowej Nowy Dwór Mazowiecki zostanie oddany do użytku w 2019 r. Parkingi przewidziane są na łączną liczbę prawie 400 miejsc dla samochodów, a także dodatkowe 80 miejsc dla rowerów. Dodatkowo jako infrastruktura towarzysząca powstanie przy stacji Nowy Dwór Mazowiecki m.in. punkt obsługi pasażerów oraz miejsce do ładowania rowerów elektrycznych. Całkowity koszt inwestycji to 7,8 mln. zł (dotacja 80%). Warto zaznaczyć, że tylko 5 wniosków otrzymało dofinansowanie. Tym razem Nowy Dwór Mazowiecki został najwyżej oceniony wraz z Gminą Michałowice.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Projekt zagospodarowania terenu przy ul. Kolejowej.

Noworoczny koncert z uśmiechem

Koncert z uśmiechem, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia dużo rozrywki i śmiechu. Nasi soliści, Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, zaprezentują nie tylko swój kunszt wokalny, ale wykażą się również dużym poczuciem humoru i zarażą nim publiczność. Prowadząca koncert, Emilia Czekała, również nie poskąpi kilku dowcipów, a członkowie orkiestry pokazywać będą, w którym momencie „zatiktakać” czy też szybko wstać, by publiczność mogła za nimi powtarzać.
Program obfituje oczywiście w wiele znanych melodii, choćby na przykład „Arię Pericoli”, znaną również jako „Aria ze śmiechem”, czy słynne, dowcipne „Gdybym był bogaczem”. Nasi soliści wiedzą, jak wymiauczeć wszelkie emocje, ale orkiestra także uczyć będzie słuchaczy swoich kocich sztuczek.

UWAGA! Koncert grozi pęknięciem ze śmiechu oraz wzmożoną produkcją serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Wykonawcy:
• Orkiestra im. Johanna Straussa,
• Emilia Czekała - prowadzenie,
• Marcela Wierzbicka-Opalińska – sopran,
• Dominik Opaliński - bas/baryton.

Hala sportowa NOSiR
ul. Sportowa 66
28.12.2017 r. godz. 18.00
Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie Nowodworskiego Ośrodka Kultury od 14.12.2017 r.

 • autor: NOK
 • 28.12.2017 r. o godz. 18.00 zapraszamy do hali NOSiR na "Noworoczny koncert z uśmiechem".

Smykofonia w NOK-u

W sobotni poranek 9 grudnia 2017 r. sala widowiskowa Nowodworskiego Ośrodka Kultury wypełniła się najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Podczas kolejnej Smykofonii melomaluchy poznawały utwory muzyki klasycznej, w której główną rolę odgrywały najróżniejsze zwierzęta. Podczas koncertu w wykonaniu: Małgorzaty Zalewskiej - skrzypce, Adama Mazurka – klarnet, Mirosława Feldgebela – pianino, przez naszą salę przewinęło się prawdziwe ZWIERZĄTKOWO kukułka, kury, muchy, psy, lwy, a nawet super koty, namalowane nutkami mistrzów kompozycji, w wykonaniu znakomitych interpretatorów. Po świecie muzycznej wyobraźni  oprowadzała naszych słuchaczy Viola Łabanow. Wspólne poznawanie kompozycji muzyki klasycznej i instrumentów muzycznych przebiegało w atmosferze radości i wspaniałej zabawy.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • 9.12.2017 r. "Smykofonia na Mazowszu" w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Uchwała antysmogowa na Mazowszu. Stopniowe zmiany dla lepszego powietrza.

24 października 2017 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Głównym jej celem jest obniżenie poziomu stężenia pyłów PM10 i PM 2,5 oraz benzoapirenu. W 2015 r. liczba zgonów spowodowanych złą jakością powietrza na Mazowszu wyniosła ok. 4 000, a szacowane roczne koszty związane ze śmiertelnością powodowaną przez zanieczyszczenia powietrza wynoszą tu 4,2-8,5 mld euro.

Uchwała wprowadza konieczność wymiany nieekologicznych źródeł ciepła oraz zakaz spalania najgorszych jakościowo paliw. Zmiany wprowadzane będą stopniowo. Oto najważniejsze z nich:
• od 11 listopada 2017 r. można montować tylko kotły spełniające normy emisyjne zgodne z wymogami ekoprojektu (wynikającymi z treści rozporządzenia Komisji UE*);
• od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać w kotłach, piecach i kominkach: mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
• węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z ich wykorzystaniem;
• węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm;
• paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20% (np. mokrego drewna);
• od 1 stycznia 2023 r. nie wolno używać kotłów na węgiel lub drewno nie spełniających wymogów dla klas 3, 4 lub 5 według normy PN-EN 303-5:2012;
• od 1 stycznia 2028 r. nie wolno używać kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 według normy PN-EN 303-5:2012;
• użytkownicy kotłów klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 będą mogli z nich korzystać do końca ich żywotności;
• posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 roku na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

W marcu i październiku 2018 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 przewidziano ogłoszenie dwóch naborów na wymianę urządzeń grzewczych, do których Miasto Nowy Dwór Mazowiecki będzie z całą pewnością aplikować.

Poszukując dofinansowania do wymiany źródeł ciepła można zwrócić się również do doradcy energetycznego działającego przy Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła może odbyć się również ze środków:
• Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020,
• Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020,
• Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
• Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
• Funduszu Termomodernizacyjnego,
• Kredytów i pożyczek bankowych.

Szczegółowe informacje na temat uchwały można znaleźć na www.mazovia.pl w zakładce „uchwała antysmogowa”. 14 lutego 2018 r. w Warszawie planowane jest również spotkanie informacyjne na ten temat.

*Wymagania ekoprojektu zostały jednolicie określone dla całej Unii Europejskiej. Zawierają one minimalne normy emisji zanieczyszczeń do powietrza dla kotłów oraz ogrzewaczy pomieszczeń (m.in. kominków). Założeniem ekoprojektu jest zmniejszenie zużycia paliwa i redukcja zanieczyszczeń emitowanych przez ww. urządzenia. Odpowiednie dyrektywy można znaleźć na www.mazovia.pl.

Prawie 200 tys. na wymianę kotłów w NDM!

21 listopada 2017r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy zgłosili się do udziału w projekcie pn. „Modernizacja indywidualnych kotłowni na terenie Miasta Nowy Dwór Mazowiecki” i zostali zakwalifikowani do dofinansowania. Na spotkaniu obecni byli  także, wyłonieni w postępowaniu przetargowym, przedstawiciele firmy dostarczającej kotły, którzy odpowiadali na pytania mieszkańców. W ramach projektu miasto odpowiadało za rekrutację uczestników projektu, wyłonienie w postępowaniu przetargowym dostawców nowych kotłów centralnego ogrzewania z czujnikiem tlenku węgla, jak również pierwsze uruchomienie instalacji. Przedsięwzięcie wymagało sprawnej organizacji poszczególnych działań z uwagi na krótki termin promesy na dofinansowanie udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).  Miasto podjęło się realizacji projektu, mimo, że wykonanie i rozliczenie zadania musi nastąpić maksymalnie do 15 grudnia br.
Większa część środków na wykonanie inwestycji została pozyskana z WFOŚiGW (75% wartości pieca, jednakże nie więcej niż 5 000 zł brutto dla mieszkańca). Zgodnie z wytycznymi WFOŚiGW mieszkańcy na własny koszt musieli dokonać montażu kotłów oraz modernizacji instalacji.
Całkowita wartość projektu: 184 397,44 zł.
Udział finansowy WFOŚiGW to kwota 105 000,00 zł.

 • autor: Wydział Projektów Infrastrukturalnych
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie z mieszkańcami, którzy zgłosili się do udziału w projekcie pn. „Modernizacja indywidualnych kotłowni na terenie...
 • Spotkanie z mieszkańcami, którzy zgłosili się do udziału w projekcie pn. „Modernizacja indywidualnych kotłowni na terenie...
 • Spotkanie z mieszkańcami, którzy zgłosili się do udziału w projekcie pn. „Modernizacja indywidualnych kotłowni na terenie...
 • Spotkanie z mieszkańcami, którzy zgłosili się do udziału w projekcie pn. „Modernizacja indywidualnych kotłowni na terenie...
 • Jedna z prywatnych kotłowni.

W stronę słońca

"W stronę słońca" to tytuł wystawy malarstwa Miry Kośmider, którą można już oglądać w Galerii ŁĄCZNIK w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło w ubiegły piątek 8.12.2017 r. o godz. 18.00. Wystawa dostępna będzie tylko do 19 grudnia br. gorąco zatem zapraszamy do jej oglądania, bo są to obrazy niezwykłe, barwne emanujące optymizmem i radością istnienia.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Miry Kośmider „W stronę słońca”.

Uchwała Rady Miejskiej dotycząca kandyatów na ławników

Pierwsza lepsza w NOK-u

5.12. 2017 r. na scenie Nowodworskiego Ośrodka  Kultury odbyła się premiera jednoaktówki A. hr. Fredry „Pierwsza lepsza”. Premiera sztuki w wykonaniu teatru HURRAGRAM, od października 2011 r. działającego w naszym ośrodku, odbyła się 16 czerwca 2017 r., wówczas przedstawienie wyreżyserowała Kasia Rozpędowska. Tym razem swoją wizję „Pierwszej lepszej” zaprezentował pracujący od jesieni bieżącego roku z zespołem Marcin Turek.
W  spektaklu  wystąpili:
Alfred – Adam Gozdalik,
Andzia – Agnieszka Magier,
Julia/Marta – Agnieszka Bielecka,
Elwira – Ala Świertoka,
Emila – Katarzyna Rogulska,
Zosia – Ada Kassjanowicz,
Zdzisław – Piotr Bocian.
Jak zwykle nowodworska publiczność bardzo ciepło przyjęła przedstawienie zespołu nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Publiczność podziwia spektakl „Pierwsza lepsza” na scenie w NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Spektakl „Pierwsza lepsza” w wykonaniu teatru Hurragram na scenie NOK-u.
 • Zgubiłem lub ukradziono mi dokumenty - co robić? www.DokumentyZastrzezone.pl

System dokumentów zastrzeżonych oraz system zastrzegania kart

Zgubiłem lub ukradziono mi dokumenty - co robić?

Co robić w przypadku utraty dokumentów?
1. Zastrzec je w banku – najłatwiej w swoim. Jeżeli ktoś nie ma rachunku, może to zrobić w banku przyjmującym zastrzeżenia od wszystkich (lista: www.DokumentyZastrzezone.pl). Można także skorzystać z www.bik.pl (jeżeli ktoś miał tam założone wcześniej konto na utracony dokument).
2. Zgłosić się do najbliższej jednostki Policji – tylko jeżeli dokumenty zostały skradzione.
3. Zawiadomić gminę lub placówkę konsularną – w celu wyrobienia nowego dokumentu.

Jak to działa?
Wystarczy zgłosić dokument w jednym banku, aby dane automatycznie przekazano do Centralnej  Bazy Danych, a następnie rozesłano do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz tysięcy innych firm i instytucji korzystających z Systemu DZ.

Dokumenty można zastrzegać nie tylko osobiście. Większość banków przyjmuje zgłoszenia telefonicznie (od swoich klientów), a część wprowadziła taką funkcję również do bankowości elektronicznej.

Jeżeli ktoś spróbuje posłużyć się zastrzeżonym dokumentem, operacja zostanie zablokowana, a do wyjaśnienia sprawy wzywana jest Policja.

Kiedy należy zastrzegać?
Trzeba to zrobić zarówno w przypadku zgubienia, jak i utraty dokumentu w wyniku kradzieży. Niezależnie od przyczyny, powinno się zareagować możliwie jak najszybciej.

Jakie dokumenty?
Najważniejsze są: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu.

Dlaczego należy zastrzegać?
Dziennie zdarza się kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym lub podrobionym dokumentem, np.:
• wyłudzenia kredytów i pożyczek,
• unikanie opłat, kradzieże wyposażenia (wynajem mieszkań i pokoi hotelowych),
• kradzieże wynajętych samochodów lub innych rzeczy,
• zakładanie fikcyjnych firm (przestępstwa kredytowe i podatkowe).

www.DokumentyZastrzezone.pl

System Zastrzegania Kart ZBP: (+48) 828 828 828, www. zastrzegam.pl

Dzwoniąc pod nr (+48) 828 828 828 można z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych zastrzec utraconą kartę. Posiadacz karty po wypowiedzeniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii wydawcy. System rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby oraz może obsługiwać równolegle wiele połączeń.

Numer: (+48) 828 828 828 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotna rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabela opłat jego operatora.

System Zastrzegania Kart ma charakter niekonkurencyjny wobec indywidualnych numerów contact center banków. Stanowi uzupełnienie dla infolinii banków oraz jest narzędziem głównie dla tych osób, które nie pamiętają numeru do swojego wydawcy.

Operatorem sytemu jest ZBP. System powstał dzięki zaangażowaniu NBP.

Więcej informacji na portalu: www.zastrzegam.pl

 • autor: Emilia Ożarowska
 • Kampania informacyjna systemu dokumenty zastrzeżone.

III Spotkanie Świąteczne mieszkańców powiatu nowodworskiego

 • autor: Kamila Ratasiewicz
 • 16.12.2017 r. o godz. 15:00 na parkingu przed Starostwem Powiatowym odbędzie się III Spotkanie Świąteczne mieszkańców...

Dzień Świętego Mikołaja w SP7

Jak co roku 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 korytarze były gwarne, kolorowe i wesołe. Uczniowie klas I-III ruszyli w mikołajkowym korowodzie. Pląsały Śnieżynki, brykały Renifery, dostojnie sunęli Mikołajowie. W trakcie przedstawienia niespodzianki przybył Święty Mikołaj. Z wielką radością rozdał na ręce gospodarzy klas słodkie upominki. W podziękowaniu dzieci zaprezentowały dla niego taniec ze śniegowymi kulami. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych c i e oraz II c wraz z wychowawcami.
W ciągu dnia odbywały się XII Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym Piruet – Mistrzostwa SP7. Zawodnicy kręcili bączkiem i nakładali na niego pierścienie. Spośród 6 prób wybierano najlepszy wynik. Po 12 grudnia będą dostępne wyniki Mistrzostw Polski. Oto Mistrzowie SP7: Wiktoria Stateczna, Szymon Karczewski, Gabriela Żebrowska, Szymon Rosiak, Nadia Nowakowska, Bartosz Drobotowski, Marta Zalewska, Jakub Tomaniak, Milena Markowska, rodzina Piotrowskich: Agnieszka, Antoni, Stanisław z tatą Jackiem.

 • autor: Małgorzata Kulesza
wyświetl galerię w Cooliris
 • XII Mistrzostwa ...
 • Rodzic kręci, dziecko nakłada.
 • Nakładanie pierścieni na kręcący się bączek.
 • Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7.
 • Fragment przedstawienia niespodzianki.
 • Fragment przedstawienia niepodzianki.
 • W oczekiwaniu na Św. Mikołaja.
 • Nadchodzi Św. Mikołaj z orszakiem.
 • Powitanie z dziećmi.
 • Witaj Mikołaju.
 • Chyba pamiętam swoją rolę.
 • Gdzie jest Mikołaj?
 • Dobra zabawa.
 • Siłowanie ...
 • Taniec z kulami śnieżnymi.
 • Finał.
 • Prezenty odbierają gospodarze klas.
 • Chyba nie przyjdzie.
 • Radość obdarowanych.
 • Mikołajkowy korowód.
 • Suną pociągi klas.
 • Klasa II c.
 • Klasa I e.
 • Każdy prezent cieszy.
 • Klasa I a z sędziami.

Dzikie róże

"Więcej niż kino" to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami polskiej kinematografii: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

Sympatyków dobrego polskiego kina zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Więcej niż kino". Podczas wieczoru obejrzymy przedpremierowy pokaz filmu Anny Jadowskiej pt. "Dzikie róże".
Po projekcji red. Stanisław Zawiśliński poprowadzi spotkanie z reżyserem filmu Anną Jadowską.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
15.12.2017 r. godz. 18.30
WSTĘP WOLNY

Dzikie róże:
- scenariusz i reżyseria Anna Jadowska,
- rok produkcji 2017r.
- czas pokazu 90 minut.

Mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa, matka dwójki dzieci, sama z pomocą matki prowadzi dom w czasie, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża, samotna, przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę i na kilka miesięcy wyjeżdża, żeby nie dawać pożywki plotkom. Rodzi dziecko i zostawia je do adopcji w szpitalu. Kiedy Andrzej przyjeżdża na komunię córki, czuje, że Ewa oddaliła się od niego. Po spotkaniu z kolegami podejrzewa, że żona coś przed nim ukrywa. Napięcie między małżonkami narasta. Napiętnowana przez ludzi, czuje się niezrozumiana, co wpływa też na jej relacje z dziećmi. Kiedy podczas jej pracy na plantacji dzikich róż, znika nagle jej 2-letni synek, wpada w panikę. Wkrótce dziecka szuka już cała wieś. Andrzej jest wściekły na Ewę. Czy odzyskają dziecko? Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko. (źródło: www.filmweb.pl)

 • autor: NOK
 • 15.12.2017 r. o godz. 18:30 w NOK-u obejrzymy film "Dzikie róże".

Wigilijne spotkanie na Nowodworzance

Zarząd Osiedla nr 5 i Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 serdecznie zapraszają Mieszkańców Nowodworzanki na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 2.

W programie m.in. :

 • jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2,
 • spotkanie z Mikołajem, który będzie rozdawał dzieciom słodkie upominki.
 • autor: ZS2
 • 14.12.2017 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 2 odbędzie sie spotkanie wigilijne mieszkańców Nowodworzanki.
 • Global Entrepreneurship Week

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości po raz 9. w Zespole Szkół nr 2

W dniach 13-19 listopada 2017 roku, po raz dziewiąty w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 168 krajach.
Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizator ŚTP, zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorców była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Realizacja projektu to szansa na pełniejsze, niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Szkoła, realizując projekt, stworzyła uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.
Zespół Szkół nr 2 przy ul. Długiej 10 wziął udział w ŚTP w projekcie „Otwarta firma” w module „Biznes przy tablicy”. Do szkoły przybyli lokalni przedsiębiorcy, którzy wyrazili zgodę na udział w projekcie. Zaproszenia przyjęli: Bank Millenium, reprezentowany przez panią Paulinę Traczyk, absolwentkę naszej szkoły, Firma ASO DUCH w osobie prezesa pana Andrzeja Ducha oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek prezentowana przez jej prezesa pana Sebastiana Sosińskiego. Spotkania z młodzieżą były bardzo interesujące. Przedsiębiorcy podzielili się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakładaniu firmy, pozyskiwaniu środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej, utrzymaniu się na rynku, opłacalności swoich przedsiębiorstw. Dzięki tym spotkaniom młodzież mogła porównać teorię z praktyką oraz zweryfikować swoje wyobrażenia na temat prowadzenia działalności gospodarczej. W projekcie wzięła udział większość młodzieży szkoły.
Każdy z przedsiębiorców otrzymał dyplom udziału w ŚTP. Szkoła składa serdeczne podziękowania właścicielom firm za zaangażowanie w ten projekt i poświęcenie czasu dla, miejmy nadzieję, przyszłych przedsiębiorców.

 • autor: B.Myśliwiec; foto: ZS2
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie z prezesem Firmy ASO DUCH Andrzejem Duchem.
 • Spotkanie z prezesem Firmy ASO DUCH Andrzejem Duchem.
 • Spotkanie z prezesem Firmy ASO DUCH Andrzejem Duchem.
 • Spotkanie z przedstawicielką Banku Millenium Pauliną Traczyk.
 • Spotkanie z przedstawicielką Banku Millenium Pauliną Traczyk.
 • Spotkanie z prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek Sebastianem Sosińskim.
 • Spotkanie z prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek Sebastianem Sosińskim.
 • Spotkanie z prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek Sebastianem Sosińskim.

Mikołajkowo w Parku Miejskim

W środowe popołudnie (6.12) w Parku Miejskim odbyła się impreza mikołajkowa. Na licznie zebrane dzieci czekały śnieżynki, które organizowały konkursy i zachęcały do wspólnej zabawy. W oczekiwaniu na Mikołaja wspólnie śpiewano świąteczne piosenki. Kulminacyjnym punktem programu było odpalenie okazałej choinki.
Nie zabrakło też samego Mikołaja, który przywiedziony głośnymi krzykami maluchów wreszcie do nich zawitał. Rozdawał dzieciom słodycze i chętnie pozował do zdjęć. W zamian otrzymał od nich prezenty. Dzieci odwiedził też nasz znany nowodworski miś - Baśka Murmańska.
Podczas imprezy na świątecznym kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, słodycze, rękodzieło, ozdoby choinkowe a najmłodsi mieli również okazję pomalować sobie buźki.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i organizacjom za wsparcie przy organizacji spotkania a w szczególności: Publicznemu Przedszkolu nr 1, Publicznemu Przedszkolu nr 3, Zespołowi Szklono - Przedszkolnemu z Modlina Twierdzy, Stowarzyszeniu Oświatowemu Subsidium, TPD, Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek, Nowodworskiemu Ośrodkowi Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz panu Grzegorzowi Grzybowskiemu.

 • autor: Aneta Pielach - Pierścieniak; foto: Mariusz Ziółkowski, Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.
 • Mikołajki 2017 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.

X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne

17 grudnia 2017r. o godz. 15:00 zapraszamy do hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na X Nowodworskie Spotkanie Wigilijne.

W programie

 • Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Kusocińskiego.
 • Świąteczny koncert młodych artystów z Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Składanie życzeń i wieczerza wigilijna.
 • Wspólne przygotowywanie ozdób choinkowych.
 • Wizyta św. Mikołaja.
 • Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności.
 • 17 grudnia 2017r. o godz. 15:00 zapraszamy do hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na X Nowodworskie Spotkanie...

Komunikat Urzędu Skarbowego

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 08.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 09.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu i wschodzie regionu możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 09.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 10.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.   
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

IX Manewry Kabaretowe

Blisko 4 godziny trwały manewry w Nowym Dworze Mazowieckim. Do naszego miasta przybyły formacje z Krakowa, Zielonej Góry i Warszawy. Manewry miały jak najbardziej pokojowy charakter albowiem były to IX Manewry Kabaretowe. Licznie przybyła publiczność obserwowała  zmagania poszczególnych zespołów, z jakże trudną i nieprzewidywalną, materią satyry i humoru. Z jej reakcji wnosimy, że wszyscy poradzili sobie doskonale. Nie mogło być inaczej gdyż na tegoroczne Manewry przyjechały do nas trzy wyśmienite kabarety: Formacja CHATELET, REWERS i ARTUR ANDRUS z zespołem muzycznym. Całość ogarniał z charakterystyczną dla siebie energią „miejscowy”, w zasadzie sąsiad z niedalekiej miejscowości artysta, TOMASZ JACHIMEK. Różnorodne w formie i treści programy były bardzo atrakcyjne, nie pozwoliły przez bardzo długi czas „oderwać” się publiczności od „foteli”, dostarczając jej jednocześnie olbrzymiej dawki dobrej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie.
Tegoroczne IX Manewry Kabaretowe przygotowały władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Dziękujemy pracownikom Nowodworskiego Ośrodka Kultury, Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 oraz Muzeum  Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin za sprawną realizację imprezy.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.
 • IX Manewry Kabaretowe w hali sportowej NOSiR.

Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

5 grudnia 2017 r. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i Komenda Hufca ZHP w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowali obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystość odbyła się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
W imieniu organizatorów, uczestników uroczystości, powitał płk rez. Alfred Kabata – prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
W uroczystości udział wzięli uczniowie i nauczyciele nowodworskich szkół, w tym z Zespołu Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Placówek Edukacyjnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD, harcerze z Nowodworskiego Hufca ZHP ze szczepu w Nowym Dworze Mazowieckim, mieszkańcy miasta. Władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego reprezentowali: burmistrz Jacek Kowalski oraz radni z przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Bisialskim. W obchodach uczestniczyli także kombatanci, a wśród nich najstarszy członek Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej - 103-letni kpt. w st. spocz. Andrzej Rak oraz 93-letni Roman Kaczorowski – honorowy obywatel Nowego Dworu Mazowieckiego.
W wystąpieniu okolicznościowym płk rez. Alfred Kabata stwierdził m.in., że Marszałek Józef Piłsudski jest jednym z najważniejszych symboli wolnej Ojczyzny. Podkreślił również, że Marszałek Józef Piłsudski nie pozostawił żadnego formalnego testamentu. Z jego myśli, rozkazów, sentencji, publikacji i przemówień można jednak wybrać najważniejsze, ponadczasowe myśli, które dla nas współczesnych są drogowskazem.
Po wystąpieniu okolicznościowym odbył się apel pamięci przeprowadzony przez płk. rez. Alfreda Kabatę i harcerzy z nowodworskiego Hufca ZHP. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystość zakończyła pieśń „Legiony” oraz podziękowanie burmistrza Jacka Kowalskiego.
Posterunek honorowy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego wystawił 2. Mazowiecki Pułk Saperów.

 • autor: Andrzej Krajewski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zawody powiatowe w koszykówkę szkół gimnazjalnych i kl. 7 SP

4 grudnia 2017 roku w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 66 odbyły się zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
Wśród dziewcząt najlepsze okazały się koszykarki Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowiecki, natomiast wśród chłopców zwyciężyli reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.
Wszystkie mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” i składały się z dwóch połów po 8 minut.
W zawodach wzięło udział 7 szkół z powiatu nowodworskiego: Publiczne Gimnazjum nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, Publiczne Gimnazjum Pomiechówek, Zespół Szkolno-Przedszkolny Zakroczym, Szkoła Podstawowa Stare Pieścirogi, Publiczne Gimnazjum Sowia Wola, Publiczne Gimnazjum Cząstków Mazowiecki.
Zwycięzcy wezmą udział w zawodach rejonowych.

Dziewczęta:

Wyniki:
1. PG Pomiechówek – PG nr 1 Nowy Dwór Maz. 9:10
2. ZS-P Zakroczym – SP Stare Pieścirogi 8:11
3. PG Cząstków Maz. – PG Pomiechówek 10:27
4. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. –  ZS-P Zakroczym 15:10
5. SP Stare Pieścirogi – PG Cząstków Maz. 12:6
6. PG Pomiechówek –  ZS-P Zakroczym 17:4
7. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – PG Cząstków Maz. 25:8
8. SP Stare Pieścirogi – PG  Pomiechówek 6:28
9. ZS-P Zakroczym – PG Cząstków Maz. 23:8
10. PG nr 1 Nowy Dwór Maz.  – SP Pieścirogi 20:8

Tabela:
1. PG nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki 8 pkt. 70:35
2. PG Pomiechówek 7 pkt. 81:30
3. SP Stare Pieścirogi 6 pkt. 37:62
4. ZS-P Zakroczym 5 pkt. 45:51
5. PG Cząstków Mazowiecki 4 pkt. 32:87

PG nr 1 NDM: Weronika Łosiewicz, Aleksandra Galińska, Łucja Pielaszkiewicz, Zuzanna Krakowiak, Kamila Krysiak, Klaudia Grześnikowska, Julia Wierzbicka, Sara Elkosh, Emilia Zmitrowicz, Julia Suska
Opiekun: Agata Karuk

Chłopcy:

Wyniki:
1. PG Pomiechówek – PG nr 2 Nowy Dwór Maz. 4:29
2. ZS-P Zakroczym – SP Stare Pieścirogi 8:0
3. PG Sowia Wola – PG Pomiechówek 13:6
4. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – ZS-P Zakroczym 33:2
5. SP Stare Pieścirogi – PG Sowia Wola 11:17
6. PG Pomiechówek – ZS-P Zakroczym 6:14
7. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – PG Sowia Wola 25:14
8. SP Stare Pieścirogi – PG Pomiechówek 10:14
9. ZS-P Zakroczym – PG Sowia Wola 4:20
10. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – SP Stare Pieścirogi 25:13

Tabela:
1. PG nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki 8 pkt. 112:33
2. PG Sowia Wola 7 pkt. 64:46
3. ZS-P Zakroczym 6 pkt. 28:59
4. PG Pomiechówek 5 pkt. 30:66
5. SP Stare Pieścirogi 4 pkt. 34:64

PG nr 2 NDM: Dawid Mięgocz, Sebastian Dąbrowski, Krzysztof Małecki, Jakub Stankiewicz, Bartłomiej Ducki, Jakub Pielach, Marceli Łuszczyński, Krystian Brenda, Jakub Zychowski
Opiekun: Mariusz Tyczyński

 • autor: Adam Szabłowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
 • Zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
 • Zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
 • Zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
 • Zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.

Wigilijne spotkanie w Modlinie Twierdzy

 • autor: ZO6
 • 14.12.2017r. o godz. 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 odbędzie się spotkanie wigilijne...

21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017 za nami!

Podczas tegorocznej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności 2017 w Nowym Dworze Mazowieckim udało się zebrać 3934,15 kg! (Pierwszego dnia – 651,93 kg, drugiego – 2297,1 kg, trzeciego – 985,12 kg).
Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 1-3 grudnia 2017 roku. Akcja została przeprowadzona w siedmiu nowodworskich marketach: Kaufland, Lidl, Mila (ul. gen. Berlinga, 29 Listopada), Biedornka (ul. Harcerska, Leśna, Mazowiecka). W tegorocznej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności wzięło udział ponad 200 wolontariuszy. Organizatorzy zbiórki: Bank Żywności SOS w Warszawie i Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, składają serdeczne podziękowania wolontariuszom pracującym w sklepach - uczniom i nauczycielom: Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 5, Zespołu Placówek Edukacyjnych, Harcerzom z Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów Nr 2, Strażakom z OSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP - Ratownictwo Wodne (Modlin), zawodnikom Nowodworskiego Klubu Sportów Walki "Bastion", strażnikom Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim, wszystkim osobom pracującym w magazynie, kierownikom sklepów, obsłudze, firmom Reckitt Benckiser oraz EcoWipes. Dziękujemy Mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy jak co roku pokazali swoją hojność!
Z zebranej żywności wolontariusze przygotowali 450 paczek, które jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Dystrybucją talonów, na podstawie których będą wydawane paczki zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • autor: Mały Sektor Dużych Rzeczy, Mariusz Ziółkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.
 • 21. Świąteczna Zbiórka Żywności 2017.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 06.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 07.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 07.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 08.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu, od zachodu zanikające. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, a nad ranem od zachodu województwa wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Szukamy dawnych zdjęć z GKO

Jak Państwo zapewne wiecie, trwają prace w dawnym Kasynie Oficerskim w Modlinie Twierdzy. Obecnie projektant dwoi się i troi, aby przywrócić obiektowi dawny blask - oczywiście wszystko w zgodzie ze sztuką konserwatorską. Chcąc mu pomóc, zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie zdjęć kasyna z Waszych archiwów. Mile widziane (i chyba najbardziej realne) są zdjęcia z lat 50, ale inne okresy także nas interesują. Prosimy o zdjęcia wnętrz, jak i z zewnątrz. Wierzymy, że dla nas wszystkich to tak samo ważne.

Zdjęcia zostaną przekazane projektantowi, a jeśli się zgodzicie - wykorzystane także do innych okazjonalnych celów. Ważne, aby osoby uwiecznione na zdjęciach nie miały nic przeciwko wykorzystaniu ich wizerunku.

Będziemy wdzięczni za kontakt mailowy na adres sekretariat@nowydwormaz.pl.

 • Zadbajmy o detale przy remoncie GKO!

Zmiany w systemie sprzedaży biletów ZTM

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 06.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a także deszczu. Lokalnie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temperatura maksymalna do 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, początkowo opady deszczu ze śniegiem stopniowo od zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy, potem stopniowy wzrost. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 06.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 07.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Wnioski o stypendia sportowe i artystyczne do 15 grudnia

Jeszcze tylko do 15 grudnia można składać wnioski o stypendia sportowe (w NOSiR) i artystyczne (w Urzędzie Miejskim). Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w dziale Strefa Mieszkańca (Stypendia sportowe i artystyczne). U góry podanej strony znajdą Państwo pomocnik, czyli skrót najważniejszych wytycznych z regulaminu oraz wzory wniosków. Zachęcamy do dzielenia się swoimi osiągnięciami.

Uwaga! Ważna informacja dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu!

Już we wtorek (5 grudnia) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Dworze Mazowieckim! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wtorek, 5 grudnia, godzina 18:30, salka duszpasterska w Kościele Piotra i Pawła na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim.

Do zobaczenia!
Zespół Fundacji "A kuku"

info@fundacjaakuku.pl, tel. 519 694 407

 • Fundacja "A kuku" przyjmuje zgłoszenia na Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tacy sami" w Nowym Dworze Mazowieckim.

Afrykański Pomór Świń

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 04.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 05.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie i południu województwa słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 06.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, początkowo na wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C wystąpi początkowo. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Nie jesteś sama! Darmowa pomoc prawnika i psychologa w OPS

Na całym świecie trwa obecnie kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. Przypominamy, że w nowodworskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieszkanki mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy psychologa, terapeuty i prawnika.

Jeśli picie alkoholu jest problemem dla Ciebie lub kogoś z twoich bliskich, podejrzewasz uzależnienie u bliskiej Ci osoby, jesteś uwikłany w przemoc domową, jesteś dorosłym dzieckiem alkoholika, potrzebujesz porady w trudnej sytuacji życiowej - przyjdź do Punktu Konsultacyjnego. Tam uzyskasz bezpłatną i anonimową poradę specjalisty, finansowaną są ze środków budżetu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Zapraszamy osoby uzależnione, pijące szkodliwie i eksperymentujące z innymi środkami psychoaktywnymi (alkohol, alkohol i narkotyki, dopalacze) współuzależnione (partnerzy osób uzależnionych), członków rodzin oraz osoby bliskie i doświadczające przemocy domowej.

Świadczymy pomoc w zakresie poradnictwa poprzez:
Konsultacje terapeuty, które pomogą wyjaśnić problem uzależnienia i współuzależnienia, czyli istotę choroby, jej przebiegu i zagrożeń z nią związanych. Zadaniem terapeuty jest przyjść z pomocą w przełamywaniu oporu przed uznaniem własnego uzależnienia.
Grupy wsparcia, które są rodzajem spotkania w obecności terapeuty dla osób, które przeżywają trudności. Celem jest minimalizowanie poczucia osamotnienia w problemach, poprawa samopoczucia, podnoszenie poczucia własnej wartości, poprawa funkcjonowania w społeczeństwie, skorygowanie problemu.

W tym przypadku dotyczy to osób współuzależnionych. Takie spotkania umożliwiają rozmawianie o swoich problemach, uczuciach, emocjach, które im towarzyszą z innymi osobami dotkniętymi problemem. Dzięki temu każdy zagubiony, cierpiący i poszukujący wsparcia człowiek będzie mógł odnaleźć bratnie dusze – zmuszone radzić sobie z podobnymi trudnościami życiowymi.

Konsultacje psychologiczne (dla dorosłych i dzieci), które pomagają rozwiązać konkretne problemy w szczególności relacji rodzinnych oraz pomoc w zrozumieniu swojej sytuacji życiowej, zrozumienie siebie, dziecka. Psycholog stara się naświetlić przyczyny i możliwe skutki danego problemu oraz pomaga zorientować się w różnych możliwościach działania.
Porady prawne dla osób w trudnej sytuacji życiowej i socjalnej, współwystępującej z problemem uzależnienia od alkoholu i przemocą.

Rezultatem pracy z terapeutą i psychologiem jest nabycie umiejętności rozpoznawania swoich problemów i nauka podstawowych umiejętności koniecznych do wprowadzenia zmian w zachowaniach wobec osoby uzależnionej, lepsze radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi (nieśmiałość, wycofanie, nieradzenie sobie ze złością, agresją dzieci i rodziców), otrzymanie wsparcia w trudnych sytuacjach rodzinnych, rozstaniem rodziców, straty rodzica w konsekwencji uzależnienia, lepsze radzenie sobie z trudnościami rozwojowymi, trudnościami w nauce np. w wyniku FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy red.), lepsze radzenie sobie z zaburzeniami emocjonalnymi i depresją.

Oferta pomocy specjalistycznej dla osób w trudnej sytuacji życiowej realizowana jest przez Urząd Miejski od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Osoby, które skorzystały z pomocy, dzięki otrzymanemu wsparciu łatwiej poradziły sobie w sytuacjach kryzysowych.  

Porady udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Partyzantów 7 Nowy Dwór Mazowiecki (budynek, w którym mieści się stołówka)

Terapeuci

Bartłomiej Pierożek – dorośli, rodziny osób uzależnionych
Poniedziałki 8:30-13:30
Piątki 14:00-17:00
Zapisy: tel. 795 621 255

Marlena Wiśniewska – dzieci, młodzież szkolna, rodzice
Piątki 13:00-16:00
Zapisy: tel. 795 621 255

Wanda Uszok – kobiety współuzależnione, osoby doświadczające przemocy domowej
Czwartek 12:00-15:00

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN OSÓB UZALEŻNIONYCH  I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY (DDA, współuzależnienie, ofiary przemocy)
Piątek 17: 00 (3 do 4 godzin)

Grupa wsparcia dla kobiet współuzależnionych, poszerzona o problem przemocy w rodzinie
co druga sobota 12:00-13:00

Porady Prawne dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w trudnej sytuacji społecznej i socjalnej.
Iwona Tomaszewska   
Środa 16:00-20:00
Zapisy: tel. 22 51 22 163

 • Porady udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Partyzantów 7.
  Porady udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Partyzantów 7.

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa za nami!

18 listopada 2017 r. do Nowodworskiego Ośrodka Kultury zjechali najzdolniejsi młodzi wykonawcy z całej Polski.
Spośród 74 nadesłanych zgłoszeń, do części konkursowej zakwalifikowało się dwudziestu dwóch uczestników (zarówno soliści jak i zespoły), z czego dwudziestu przyjechało na Festiwal.
Poziom konkursu i w tym roku okazał się bardzo wysoki. Młodzi artyści w większości prezentowali autorskie utwory, oryginalne aranżacje. Zachwycali głosem, wykonaniem, dojrzałymi tekstami i pomysłowością. Jury w składzie: Skubas, Tomasz Jaros i Paulina Serwatka nie mieli łatwego wyboru.
Czekając na werdykt jury, mieliśmy przyjemność wysłuchać pięknego recitalu Asi Nawojskiej, która zwyciężyła w I edycji Festiwalu.

Po wnikliwych naradach Jury podjęło decyzję i wybrało najlepszych. Oto oni:
Grand Prix – FUNKASANK,
Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki -  ŁADNI LUDZIE,
Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - KAGYUMA,
I miejsce - CHARLES PAKOWSKY,
II miejsce - SZYMONMÓWI,
III miejsce - JULITA ZIELIŃSKA.
Studio nagrań Załuski - sesja nagraniowa - GABRIELA KUNDZIEWICZ.
Wyróżnienia: Ida Dzik i Maksymilian Łapiński.
Emocjonujący i pełen artystycznych przeżyć  nOFFowy dzień, zakończył świetny koncert gwiazdy wieczoru  JULII  MARCELL TRIO.

Dziękujemy osobom prywatnym i instytucjom za wsparcie finansowe, materialne i sprzętowe festiwalu: Burmistrzowi Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Warsaw Modlin Airport, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Książkarni, Lekam, Karczmie Pod Jaworem, Kaufland, Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu, Studio Załuski, Other Media, strefapiosenki.pl,
Dziękujemy również Paulinie Serwatce - dyrektor artystycznej Festiwalu za ogrom pracy jaki włożyła w przygotowanie Festiwalu, Agnieszce Ozon za wsparcie techniczne, a także wszystkim pozostałym, którzy zaangażowali się w realizację wydarzenia.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Smykofonia na Mazowszu

Zapraszamy na grudniową SMYKOFONIĘ.
W muzycznej krainie ważne miejsce zajmują rozmaite zwierzaczki.
Podczas koncertu przy pomocy naszej wyobraźni zaprosimy na scenę niezwykłych wykonawców, dwu i czworonożnych. Przedstawimy kukułkę, kury, koguty, muchę, lwa, psa oraz superkoty.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
9.12.2017 r. godz. 10.00 i 12.00
Karty wstępu w cenie  8 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

 • autor: NOK
 • 9.12.2017 r. o godz. 10:00 i 12:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na "Smykofonię na Mazowszu".

Odśnieżanie dachów i chodników

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Dworze Mazowieckim w związku z opadami śniegu, przypomina o obowiązku odśnieżania dachów, który należy do właściciela lub zarządcy budynku. Artykuł 61 pkt. 2 Prawa budowlanego, nakazuje zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający śnieg. Mokry śnieg stanowi największe obciążenie. Podczas topnienia, warstwa o powierzchni 1 m kw. i grubości 15 cm może ważyć nawet 50 kg.
W zakres czynności obejmujących odśnieżanie wchodzi również usuwanie brył lodu na elewacjach, lodu z rynien i rur, zwisających sopli, nawisów śnieżnych i lodowych.
Wykonywanie prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu może stwarzać zagrożenie zarówno dla samego budynku, jak i osób wykonujących te prace. Dlatego muszą być one prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.
Niebezpieczeństwo dla pieszych zimą mogą stanowić także nieodśnieżone chodniki. O obowiązku odśnieżania chodnika mówi ustawa o utrzymaniu porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. Zgodnie z treścią obowiązujących przepisów chodnik i podjazd to elementy przylegające do ogrodzenia nieruchomości, stąd obowiązek odśnieżania ich należy do właściciela bądź zarządcy obiektu. Należy pamiętać, iż do obowiązku zarządu gminy i zarządu dróg należy jedynie usunięcie śniegu zgarniętego przez właściciela lub zarządcę budynku. Wyjątek stanowią odcinki chodnika oddzielone od posesji pasem zieleni lub parkingiem, które podlegają pod zarządcę drogi lub gminę. W takich przypadkach odśnieżanie nie należy do obowiązku właściciela ani zarządcy budynku.

O dostrzeżonych nieprawidłowościach prosimy informować tutejszą jednostkę na adres: ul. Paderewskiego 6, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, adres mail: pinb@nowodworski.pl, lub pod numerem telefonu 22 775 00 79.

 • autor: Agnieszka Grzelak

Małe zbrodnie małżeńskie w dużym wykonaniu

Spektaklem Erica Emmanuela Schmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” w Nowodworskim Ośrodku Kultury w dniu 24.11.2017 r. rozpoczęliśmy współpracę z Teatrem Mazowieckim. Ideą tego projektu jest wyjście ze sztuką poza wielkomiejskie centra i szukanie nowych odbiorców. My z chlubą możemy powiedzieć, że swoją publiczność już mamy, ale też robimy wszystko, aby „krąg” ten poszerzać. Wracając do spektaklu, karty wstępu rozeszły się błyskawicznie po pierwszej informacji na naszej stronie internetowej na dwa tygodnie przed premierą. Koniecznie trzeba dodać, że magnesem spektaklu byli jego aktorzy: Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra znani z produkcji filmowych.
W sobotnie popołudnie sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Bohaterami sztuka Erika Schmitta jest Lisa i Gilles - małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. On powraca ze szpitala, po wypadku, cierpiąc na zaniki pamięci. Ona próbuje mu ów powrót ułatwić. Kochająca żona wspierająca męża. Klasyczny, banalny początek, który z każdą minutą i każdym wypowiedzianym zdaniem zaciekawia, buduję intrygę, a przede wszystkim ujawnia emocje tych dwojga ludzi. Padają oskarżenia o braku bliskości,  pojawia się zazdrość i próba morderstwa. „To miłość do ciebie mnie zabija” krzyczy ona, a on uświadamia sobie jakie stworzył jej piekło. To przewrotna sztuka, która zadziwia zwrotami akcji. Historia miłości i roli jednostki w  tym związku. Zaskakuje zakończeniem i zmusza do przemyśleń. Spektakl ten to także duże wyzwanie dla aktorów, ogrom tekstu, budowanie nastroju i stworzenia wiarygodnych postaci bo w tym spektaklu nie ma się za czym ukryć. I temu właśnie sprostali: Emilia Komarnicka i  Redbad Klijnstra, na scenie byli Lisą i Gillesem, przez 75 minut czarowali nas wykreowanymi postaciami, aby osiągnąć przekaz sztuki i „podać” go publiczności. Po twarzach widzów było widać, że nikt na przekaz ten nie został obojętny. My ze swej strony bardzo polecamy obejrzeć „Małe zbrodnie małżeńskie” w wykonaniu TEATRU MAZOWIECKIEGO, bo nasza widownia wyszła zauroczona, a otrzymane brawa były tego wyrazem. Do zobaczenia styczniu na kolejnym spektaklu.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)
 • Emilia Komarnicka (Lisa) i Redbad Klijnstra (Gilles)

W stronę Słońca

"... W STRONĘ SŁOŃCA w dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Tam gdzie dużo słońca czyli Maroko, prawdziwa Afryka, gdzie można się przekonać, że życie to niekoniecznie zarabianie, ale spokój i radość z życia jako takiego. I tam gdzie tego słońca trochę mniej czyli nasze polskie klimaty: rzeki, jeziora, morze, las i jesienne liście. Gdy kroczę drogą dostaję Wszystko czego mi potrzeba..." Mira Kośmider AKRIM

Zapraszamy do Galerii ŁĄCZNIK w Nowodworskim Ośrodku Kultury na wernisaż wystawy Miry Kośmider pt:" W stronę Słońca". Spotkanie z artystką odbędzie się w dniu 08 grudnia 2017r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 • autor: NOK
 • 8 grudnia 2017r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury na wernisaż wystawy Miry...

Ratownicze turbodoładowanie

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych do zgłaszania swego udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR).

Program RUR od kwietnia 2006 r. realizowany jest przez Fundację WOŚP. Zarząd Główny Związku OSP RP na mocy zawartego porozumienia o współpracy włączył się w realizację Programu, jako jego partner.

Od teraz Fundacja WOŚP będzie realizowała program we współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. OSP zostaną wyposażone w podręczniki dla nauczyciela, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Realizowane będą również szkolenia dla strażaków-ochotników, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi.
Najbardziej aktywne jednostki OSP, które przystąpią do programu, jednocześnie staną się uczestnikami specjalnej kategorii drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "FLORIANY" oraz zostaną wyróżnione przez Fundację WOŚP podczas Gali rozdania "FLORIANÓW".

Ideą RUR jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce. Program uczy zasad pierwszej pomocy i ma na celu wprowadzenie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.
Do tej pory WOŚP programem objęła 28 482 nauczycieli z 12 310 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy.

Strażacy-ochotnicy są naturalnym partnerem dla Fundacji WOŚP przy realizacji programu uczącego zasad pierwszej pomocy. W szeregach OSP jest ponad 50 tys. strażaków przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Od pokoleń umiejętności i wiedza druhów-ochotników przekazywane są dzieciom i młodzieży podczas szkoleń, spotkań Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, obozów i warsztatów.
Szkolenia dla OSP prowadzone są na podstawie zatwierdzonych przez wojewodów kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wpisów do rejestrów podmiotów uprawnionych do prowadzenia takich kursów (spełnieniu wymagań zawartych w art. 13 ust. 2.3 Ustawy z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym Dz. U. z 2006 r. nr 191, poz. 1410 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem ministra zdrowia z 19 marca 2007 roku w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. z 2007 r. nr 60, poz. 408).

Ochotnicze Straże Pożarne swoje zgłoszenia udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" powinny przesyłać zgodnie z regulaminem uczestnictwa i formularzami załączonymi do tego komunikatu.

Jest nam również niezmiernie miło ogłosić, że druh Jurek Owsiak – Prezes Fundacji WOŚP przyjął zaproszenie i zasiądzie w kapitule drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "FLORIANY".

Nina Mirgos-Kilanowska
Rzecznik Prasowy
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

 • Nie bądź obojętny dołącz do Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Tęczowe przedszkolaki

W środę 22 listopada 2017r. Nowodworskim Ośrodkiem Kultury zawładnęły przedszkolaki za przyczyną IV Konkursu Recytatorskiego noszącego tytuł „Tęczowe rymowanki” organizowanego przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Dworze Mazowieckim. Na korytarzu pojawiły się: żabki, osy, kwoki. Na sali widowiskowej zrobiło się bajkowo i kolorowo. Wrzawa umilkła dopiero po pojawieniu się jurorów tegorocznego konkursu, którymi byli przedstawiciele: biblioteki Mariola Podwiązka, ośrodka kultury Lidia Godlewska oraz gość honorowy, znana i lubiana przez dzieci poetka Hanna Niewiadomska. Do konkursu stanęło 22 dzieci z nowodworskich przedszkoli. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa młodsza 3-4 latki. Maluchy bardzo przeżywały swoje występy na scenie i przed tak dużą widownią, ale za to nagradzane były rzęsistymi brawami za odwagę. Starsza grupa, czyli 5-6 latki już z większym doświadczeniem, ale też nieraz z tremą prezentowały swoje wiersze. W repertuarze dominowała klasyka dziecięcej poezji: Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Były też wiersze Michała Rusinka, Doroty Gellner i oczywiście Hanny Niewiadomskiej. Po zakończonej prezentacji na czas obrad jurorów organizatorzy zaprosili całą widownię na pokaz pt. „Czary Mary” w wykonaniu utalentowanej i przesympatycznej iluzjonistki Marty Jasińskiej. Brawa, salwy śmiechu, słowa podziwu to reakcje na ten wyjątkowy, profesjonalny i bardzo zabawny show magiczny, więc oklaski dla artystki były  burzliwe i bardzo zasłużone. Po takim pokazie trzeba było rozgrzaną młodą widownię uciszać przez dłuższą chwilę, dopiero widok nagród przyhamował rozbrykanych przedszkolaków. Komisja w ww. składzie przyznała w kategorii 3-4 latków: I miejsce - Stanisław Szelągowski z Przedszkola  Nr 4, II miejsce - Emilia Krawczyk z Przedszkola Nr 3, III miejsce - Helena Kierzkowska z Przedszkola Nutka. W kategorii 5-6 latków: I miejsce – Lena Bończyk z Przedszkola Nr 4, II  miejsce – Konrad Kubiak z Przedszkola Nutka, III miejsce - Lena Boczkowska z Przedszkola Nr 5. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali wspaniałe książki i gry planszowe ufundowane przez organizatorów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom, rodzicom i do zobaczenia w 2018 roku.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...
 • IV Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymowanki” zorganizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 02.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Miejscami mokre nawierzchnie ulegać będą oblodzeniu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 02.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 03.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

Pierwsza lepsza

Nowodworski Ośrodek Kultury i Grupa Teatralna Hurragram zapraszają na spektakl „Pierwsza lepsza”!

Grupa Teatralna HURRAGRAM działa w Nowodworskim Ośrodku Kultury od października 2011 roku. Jesteśmy zespołem nadaktywnych ludzi, nadzdolnych inaczej o skłonnościach do nadużywania swojej obecności na scenie. Do tej pory zrealizowaliśmy sześć różnorodnych spektakli. Ciągle szukamy nowych doświadczeń i naszego teatralnego języka, do tej pory pracowaliśmy nad tekstami komediowymi, dramatycznymi, kabaretowymi, poetyckimi i własnymi. Niektórzy uczestnicy zespołu próbują też swoich sił w monodramach i recytacji. Łączy nas radość z grania - aż chce się krzyczeć HURRA,GRAM! a na niezawodową scenę teatralną wkraczamy niczym HURRAGAN... dajcie się porwać.

"Pierwsza lepsza" na podstawie komedii Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Każdy z nas marzy, aby odnaleźć swoją drugą połowę. Wielu pragnie rodzinnego ciepła. Niektórzy liczą na miłość wielką i romantyczną. Innym wystarczy wierność i uczciwość. Niewielu przyzna się do tego, że chcieliby kogoś pięknego i majętnego. A Alfred... po prostu chce się ożenić. Wpada na plan idealny, genialny w swej prostocie. Czy naprawdę można się ożenić z pierwszą lepszą?

Występują:
Alfred – Adam Gozdalik,
Andzia – Agnieszka Magier,
Julia/Marta – Agnieszka Bielecka,
Elwira – Ala Świertoka,
Emila – Katarzyna Rogulska,
Zosia – Ada Kassjanowicz,
Zdzisław – Piotr Bocian.

Reżyseria: Katarzyna Rospędowska/Marcin Turek.
Premiera: 16 maja 2017r.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
5.12.2017r., godz.19.00
Wstęp wolny.

 • autor: NOK
 • Nowodworski Ośrodek Kultury i Grupa Teatralna Hurragram zapraszają 5.12.2017 r. o godz. 19:00 do NOK-u na spektakl...

XXXVIII Wystawa Psów Rasowych

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legionowie zaprasza na XXXVIII Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w dniach 9 i 10 grudnia 2017 r. w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowiecki.
 
Rozpoczęcie sędziowania o godz. 9:00.
Konkurencje finałowe od godziny 15:00.
Przy wejściu na teren wystawy obowiązuje aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie.
Wejście na teren wystawy 10zł  lub 5zł.
Szczegóły na stronie http://zkwp-legionowo.pl/

 • autor: J.Jurkowska
 • Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legionowie zaprasza 9-10.12.2017 r. do hali NOSiR na XXXVIII Wystawa Psów Rasowych.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.11.2017 r. do godz. 07:30 dnia 01.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni skręcający na północno-zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.12.2017 r. do godz. 07:30 dnia 02.12.2017 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy województwa okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zachodni.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie meteo

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa mazowieckiego od godz. 8:00 do godz. 20:00 dnia 30.11.2017 r.
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na wschodzie do 10 cm na zachodzie i w centrum województwa.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie


OSTRZEŻENIE Nr 74/1

ZMIANA OSTRZEŻENIA Nr 74 wydanego dnia 29.11.2017 o godz. 15:48
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady śniegu/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od godz. 13:30 dnia 30.11.2017 do godz. 01:00 dnia 01.12.2017
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Od chwili wydania zmiany ostrzeżenia prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na całym obszarze województwa wyniesie od 8 cm do 13 cm. Całkowity przyrost pokrywy śnieżnej od początku opadów (w czwartek rano) do końca ważności ostrzeżenia wyniesie od 10 cm do 15 cm, lokalnie 20 cm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
Uwagi: Aktualizacja dotyczy wydłużenia czasu ważności ostrzeżenia oraz zwiększenia prognozy przyrostu pokrywy śnieżnej.

Mikołajki

 • 6 grudnia 2017 r. o godz. 15.30 zapraszamy do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego na Mikołajki.
  6 grudnia 2017 r. o godz. 15.30 zapraszamy do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego na Mikołajki.

150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego zapraszają do udziału w uroczystości z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, które odbędą się 5 grudnia 2017 r. o godz. 14.00 przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Program uroczystości
• Wystawienie posterunku honorowego przy pomniku.
• Odegranie hymnu państwowego.
• Wystąpienie okolicznościowe prezesa Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP – płk. rez. Alfreda Kabaty.
• Apel pamięci (przeprowadzony przez Związek Oficerów Rezerwy RP i Komendę Hufca ZHP).
• Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
• Odegranie pieśni – „Legiony”.

Prezes Zarządu Głównego ZOR RP
płk rez. Alfred Kabata

 

 • Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
  Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”

Przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych spotkań młodych adeptów sztuki wędkowania Szkółki Wędkarskiej, utworzonej w Kole nr 15 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
Zajęcia w Szkółce prowadzone przez Instruktorów: kol. Pawła Łoginow i Kamila Kruszewskiego wśród uczestników cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, czego efektem była frekwencja na zajęciach, jak również osiągane wyniki podczas zajęć praktycznych i podczas zawodów.
Początkiem szkolenia podopiecznych było zapoznanie się z wędką, sporządzanie zestawów spławikowych.
Dla niektórych było to przypomnienie, a dla nowych było to poznanie od podstaw budowy zestawu spławikowego zarówno na spławik stały jak i na spławik przelotowy.
Zestawy do bata - to był cel kolejnego spotkania szkółki.
Wspólnymi siłami, „pod okiem” instruktorów Pawła i Kamila samodzielnie wykonane zostały zestawy spławikowe, bo nic nie przynosi większej frajdy jak zrobienie czegoś własnymi rękami.
Nasi młodzi uczniowie spisali się wyśmienicie tym bardziej, że otrzymali zadanie do samodzielnego przygotowania zakupionego przez Koło sprzętu do pierwszego, wspólnego wyjścia nad wodę.
Kolejnym etapem było sprawdzenie swoich umiejętności teoretycznych w praktyce. Okazało się, że wiedza praktyczna w doskonały sposób sprawdziła się podczas prób jej wykorzystania.
I w sierpniu przyszedł pierwszy poważniejszy egzamin w postaci uczestnictwa naszych młodych kolegów w międzykołowych zawodach szkółek wodnych strefy „Warszawa Wschód” na Kanale Żerańskim.
Premierowy start w profesjonalnie zorganizowanych zawodach okazał się dla młodych zawodników nie lada wyzwaniem, z którym sobie nieźle poradzili.
Na początku września podczas kolejnego spotkania z członkami szkółki, podczas praktycznych zajęć na terenie „Żwirowni”, utrwalano przekazaną wiedzę w poprzednich szkoleniach w celu uzyskania dobrych wyników w zawodach szkółki, które odbyły się 10 września na jeziorze w Kazuniu.
Emocji było dużo, a jeszcze więcej podczas wręczania nagród i upominków dla wszystkich uczestników imprezy.
Na kończącym w grudniu tegoroczne zajęcia planowane jest podsumowanie działalności szkółki i podziękowanie uczestnikom jak również rodzicom za uczestnictwo w spotkaniach.

Zapraszamy kolejnych chętnych kandydatów ( od 5 do 14 lat) do nauki ciekawej sztuki wędkowania.

Polski Związek Wędkarski Koło nr 15 w Nowym Dworze Mazowieckim
Adres:  05 - 100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Sukienna 24 a
tel. 22 775 29 77; 602 613 013
adres e-mail:  pzwkolo15@interia.pl
strona internetowa: www.kolo15ndm.ompzw.pl

 • autor: Sławomir Olikowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.
 • Nowodworska Szkółka Wędkarska „JAZGAREK”.

Koncert zespołu „Młodzież 50+”

Wieczór 22 listopada 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury należał do „Młodzieży 50+” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie - filia w Stanisławowie Drugim. Zespół pod kierunkiem p. Marty Pniewskiej zaprezentował FENOMENALNY program artystyczny, na którym doskonale bawili się wszyscy obecni, bo chociaż dominowały przeboje z lat 60 i kompozycje własne to sposób przekazu pełen werwy i energii porwał nowodworską publiczność do wspólnej z zespołem zabawy. Koncert był połączony ze spotkaniem autorskim p. Michała Laszuka, który jest członkiem zespołu, ale także autorem tekstów niektórych prezentowanych piosenek, poetą, pisarzem. Mieliśmy przyjemność wysłuchać fragmentów jego wierszy i powieści. Zgrabnie wyważony program, wspaniałymi wspomnieniami z młodości i radosnymi emocjami wypełnił nowodworzanom dwie godziny środowego, jesiennego wieczoru. Uniesiona optymizmem wykonawców publiczność, bardzo żywo reagowała na występy „Młodzieży 50+” - w finale, owacją na stojąco, dziękując artystom za wspaniałą rozrywkę. (Zapraszamy na facebooka, aby zobaczyć energię zespołu i jednego z solistów  w piosence „Zimny drań”).

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Koncert zespołu „Młodzież 50+” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.11.2017 do godz. 07:30 dnia 30.11.2017
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu, okresami możliwy śnieg. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy, skręcający w drugiej połowie nocy na wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.11.2017 do godz. 07:30 dnia 01.12.2017
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów od 5 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich.
W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Czad i ogień - obudź czujność

Spotkanie wigilijne ZO4

 • 15.12.2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się spotkanie wigilijne Zarządu Osiedla nr 4.

Historia jesiennego liścia

Konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”, ku naszej ogromnej radości, cieszył się znacznym zainteresowaniem pośród dzieci i młodzieży ze szkół nowodworskich. Na konkurs wpłynęła jak dotąd rekordowa ilość prac, bo aż 209! Jako że regulamin konkursu przewidywał wykorzystanie przez uczestników dowolnej techniki artystycznej, powstały wyjątkowe i oryginalne prace wykonane m.in.: pastelami, farbami, ołówkiem, czy techniką kolażu. Pośród prac nie zabrakło również komiksów. Dzięki różnorodności wykorzystanych technik malarskich, uczestnikom udało się pokazać wiele jesiennych historii.
Jury w składzie Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (artystka malarka, koordynatorka konkursu i instruktorka plastyki w Ośrodku), Robert Sztuka (artysta architekt wnętrz) oraz Paulina Łucarz (instruktor NOK) stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem oceny jesiennych prac i wyłonieniem spośród nich tych najlepszych. Podczas oceny jury brało pod uwagę zgodność z tematem, samodzielność wykonania, twórczą wyobraźnię oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 17 listopada 2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Wtedy też odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. A oto i oni:

w kategorii szkół podstawowych, kl. I – III:
I miejsce – Filip Rutkowski (SP 5),
II miejsce – Nikola Karaszewska (SP 5),
III miejsce – Zuzanna Chrząstek (SP 7),
wyróżnienia: Joanna Szczawińska (SP 5), Karol Witek (SP 7);

w kategorii szkół podstawowych, kl. IV – VI:
I miejsce – Marta Witek (SP 7),
II miejsce – Amelia Mizerska (SP 4),
III miejsce – Pola Skrzek (SP 3),
wyróżnienia: Magda Brzuchańska (SP 5), Aleksander Sawicki (SP 1);

w kategorii szkół podstawowych, kl. VII i szkół gimnazjalnych, kl. II i III:
I miejsce – Oliwia Pałdyna (PG 4),
II miejsce – Gabriela Duda (SP 1),
III miejsce – Aleksandra Drzazgowska (SP 5),
wyróżnienia: Liwia Śmietanowska (SP 1), Pola Pepłowska (PG 4).

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie, a nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu prac. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości oraz wysiłku włożonych w te nietuzinkowe prace konkursowe. Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją zarówno do artystycznych przygód, jak i rodzinnych spacerów w jesiennej aurze, pośród spadających liści. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia twórczości młodych nowodworskich artystów na pokonkursowej wystawie, która będzie trwała do 30 listopada 2017 r.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.
 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkurs plastyczny „Historia jesiennego liścia”.

Andrzej Poniedzielski w Zaułku

Andrzej Poniedzielski poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor Teatru Ateneum w Warszawie, artysta którego rekomendować nie trzeba, wystąpi na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury podczas najbliższego Bardzo Kulturalnego Wieczoru ze Sceną Zaułek Wojtka Gęsickiego. Wieczór jak zwykle poprowadzi założyciel Sceny, poeta, kompozytor, bard i niestrudzony propagator piosenki z sensem Wojtek Gęsicki.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
9.12.2017 r. godz. 19.30
Karty wstępu w cenie 15 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.
ZAPRASZAMY

 • autor: NOK
 • 9.12.2017 r. o godz. 19.30 w Nowodworskim Ośrodku Kultury na Scenie Zaułek wystąpi Andrzej Poniedzielski.

Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

W najbliższy piątek rozpocznie się Świąteczna Zbiórka Żywności 2017. Akcja odbędzie się w dniach: 1 grudnia (17.00-19.00), 2 grudnia (10.00-18.00), 3 grudnia (10.00-14.00) 2017. Produkty żywnościowe będzie można składać w specjalnie przygotowanych koszach, które zostaną ustawione w sklepach: Biedronka przy ul. Mazowieckiej, ul. Harcerskiej i ul. Leśnej, Lidl przy ul. Inżynierskiej, Mila przy ul. Gen. Berlinga oraz ul. 29 Listopada, Kaufland przy ul. Morawicza. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki, które jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Dystrybucją talonów na paczki zajmować się będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

 • Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

Spotkanie informacyjne WTZ - Fundacja "A kuku"

29 listopada o 18:30 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie zapisów na Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tacy Sami". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Spotkanie odbędzie się w salce duszpasterskiej przy Kościele Św. Barbary w Twierdzy Modlin. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 519 694 407 lub mailowy: info@fundacjaakuku.pl
Do zobaczenia!

 • autor: Zespół Fundacji "A kuku"
wyświetl galerię w Cooliris
 • Fundacja "A kuku" przyjmuje zgłoszenia na Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tacy sami" w Nowym Dworze Mazowieckim.

Tomasz Jachimek w Zaułku

Podczas zaułkowego wieczoru, 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury, gościem Wojtka Gęsickiego był Tomasz Jachimek, który swoim świetnym standup’em znakomicie rozbawił nowodworską publiczność.
Gospodarz Sceny, uprzednio wprowadził zebranych w stan zadumy i rozmarzenia fantastycznie śpiewając piosenki literackie; utwory Cohena w polskim tłumaczeniu oraz własne.
Kto nie był niech żałuje.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Wojtek Gęsicki na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Spotkanie ze Sceną Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Wojtek Gęsicki na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Wojtek Gęsicki na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
 • Tomasz Jachimek na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury.

Bezpłatne badanie postawy dzieci

wyświetl galerię w Cooliris
 • Bezpłatne badanie postawy dzieci w wieku 6-12 lat w "Danmedzie" w hali NOSiR do końca grudnia 2017 r.

Muzyka z ptaszkami w tle

W sobotę 11 listopada 2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna odsłona SMYKOFONI czyli koncertów muzycznych dla najmłodszych dzieci. Najnowszy program nosił tytuł „Skacze ptaszek po ulicy”. Bohaterami spotkania były instrumenty dźwiękiem przypominające ptaki: fagot, obój i klarnet oraz utwory mistrzowsko zagrane przez muzyków Sinfonii Varsowia. Koncert prowadziła Ciocia Ada – Adrianna Wdziękońska, muzyk, animator i jak sugeruje nazwisko, osoba z dużym wdziękiem osobistym i artystycznym. Obok utworów klasycznych: W. A. Mozarta, A. Tansmana, J. Straussa nasi mali melomani wysłuchali melodii z filmu „Reksio” i „Koziołek Matołek”. Były też tańce i nauka do przedszkolnej piosenki „Gawron” oraz gra na instrumentach perkusyjnych. Jak zawsze takie obcowanie z muzyką sprawiło naszej najmłodszej publiczności wiele radości, a „starszakom” przyniosło chwilę wytchnienia w zbieganej codzienności. Rzęsiste brawa na zakończenie koncertu były tego potwierdzeniem.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.
 • 11.11.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury obył się koncert muzyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Skacze ptaszek po ulicy”.

Seniorzy w Łodzi

W ramach wykładów wyjazdowych w dniu 29 września 2017 roku, Seniorzy z Grupy Centrum Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Miasto przywitało ich piękną pogodą i wieloma atrakcjami.
W najnowszym i najnowocześniejszym w Polsce planetarium zapoznali się z mapą jesiennego nieba oraz uczestniczyli w niewyobrażalnym pokazie popularno-naukowym w 3D pt. „Na Skrzydłach Marzeń”.
Następnie Grupa zwiedziła jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów infrastruktury – Dworzec Kolejowy Łódź Fabryczna. Ten piękny obiekt stanowi integralną część Centrum miasta. Stylową, starą architekturę dworca połączono z olbrzymią ilością stali i nową konstrukcją. Dworzec bezpośrednio połączony jest z komunikacją miejską – autobusową i tramwajową.
Kolejnym zwiedzanym gigantem było centrum handlowo-usługowo-kulturalno-rekreacyjne MANUFAKTURA. Największe co do wielkości pod względem powierzchni centrum w Europie Wschodniej. „Manufaktura” powstała na terenie o powierzchni 30 ha, na którym znajdował się kompleks fabryk należących do jednego z największych fabrykantów dawnej Łodzi – Izraela Poznańskiego.
Nasi Seniorzy mieli okazję uczestniczyć jeszcze w jednej atrakcji – przepięknym pokazie iluminacji świetlnych, pokazów ognia, mappingów na zabytkowych obiektach, gdyż właśnie w tym dniu rozpoczął się w Łodzi „Festiwal Światła”.

 • autor: UTW - Grupa Centrum
wyświetl galerię w Cooliris
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.
 • Seniorzy w Łodzi.

Szaleniec Niepokalanej

„Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o życiu św. Maksymiliana Kolbego.

Uroczystość Wszystkich Świętych to doskonały moment, by na nowo odkryć i zachwycić się Tymi, którzy poprzedzili nas w drodze do Nieba.
Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się wybitnemu franciszkaninowi i męczennikowi z Auschwitz – św. Ojcu Maksymilianowi Kolbe.
Scenografię do spektaklu stanowiły wnętrza modlińskiego kościoła. Nie mogło zabraknąć ponadto skromnej celi zakonnej i drukarni w Niepokalanowie oraz symbolicznego muru z drutem kolczastym oświęcimskiego obozu zagłady.
Spektakl ukazał najważniejsze momenty z życia Świętego. Zobaczyliśmy małego Mundka, który przysparza zmartwień swojej mamie. Ale jednocześnie widzieliśmy w Nim chęć poprawy, szczególnie wtedy, gdy swoje troski powierzał Maryi. Spektakl odnotował najważniejsze wydarzenie z biografii małego Rajmunda – spotkanie z Niepokalaną i wybór dwóch koron: białej symbolizującej czystość i czerwonej - zapowiadającej męczeństwo.
Mogliśmy przyjrzeć się dorastającemu Rajmundowi, w którym dojrzewała decyzja związana z walką o niepodległość. Ostatecznie wybrał walkę, ale nie zbrojną, lecz modlitewną. Wstąpił do franciszkańskiego zakonu i podjął się misji zdobycia świata dla Chrystusa przez Niepokalaną.
Byliśmy świadkami wielu niezwykłych momentów w Jego życiu: spotkania z księciem Druckim – Lubeckim, który podarował zakonowi ziemię oraz poznaliśmy historię  cudownie znalezionych pieniędzy. Te cuda pozwoliły Mu na założenie Niepokalanowa.
Przedstawienie podjęło też temat działalności misyjnej Ojca Maksymiliana –  podróży do Azji i założenia zakonu w Nagasaki.
Jego wielkie plany: ewangelizacyjne, naukowe i społeczne przerwała wojna i okupacja.
Sztuka pokazuje Jego aresztowania, pobyt na Pawiaku, a w końcu transport do niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. Tam staje się numerem 16670. Zobaczyliśmy Ojca Maksymiliana, który ciężko pracuje, pociesza i wspiera na duchu współwięźniów - spowiada ich i dzieli się chlebem.
Najbardziej przejmującą sceną był apel obozowy, podczas którego komendant Fritch wskazuje skazańców na śmierć głodową. Wśród wybranych jest zrozpaczony Franciszek Gajowniczek, za którego decyduje się umrzeć nasz Bohater. Grozę potęguje tupot niemieckich butów, okrzyki oprawców, szarpania, a w tle złowrogie Requiem.
Po dwóch tygodniach Niemcy otwierają bunkier głodowy – rozsuwa się mur, wkraczają oprawcy i sprawdzają, kto jeszcze żyje. Zastrzyk z fenolu ostatecznie zadaje śmierć ojcu Maksymilianowi. Niemcy przeciągają ciała ofiar i mur się zamyka. To już koniec? Nie, to dopiero początek historii św. Maksymiliana. Nasz męczennik wkracza do Nieba, gdzie Maryja wkłada Mu na głowę aureolę.
Taki był… taki jest św. Maksymilian Kolbe. Zachwycał i nadal zachwyca piękną, czystą miłością do Boga i bliźniego. Jego męczeńska śmierć to niespotykany przykład heroicznej walki o dobro w czasach, w których zło zdawało się zwyciężać.
Spektakl „Szaleniec Niepokalanej” to przejmujące i wzruszające przypomnienie historii tego Świętego. Poruszająca gra aktorów, kostiumy (m.in. prawdziwe franciszkańskie habity i repliki mundurów hitlerowskich), muzyka, dbałość o scenografię i rekwizyty – to największe atuty spektaklu. Warto podkreślić fakt, że w obsadzie przedstawienia znaleźli się obok uczniów, także absolwenci i nauczyciele naszej szkoły.

Obsada:
p. Bartosz Ciecierski, ks. Marcin Niesłuchowski, Emilia Trybuch, Miłosz Burzyński, Daniel Zaremba, Magda Borzęcka, Michał Wodyński, Weronika Scharwerk, Marcin Baran, Kamil Radzikowski, Aleksandra Świrszcz, Magdalena Zaremba, Julia Kęcińska, Emilia Kuczyńska, Natalia Wróblewska, Weronika Gromadka, Karol Kowalski, Rafał Wronka.

Aktorów wspomogli:
- p. Dorota Tendera i p. Małgorzata Widz: scenografia, kostiumy, charakteryzacja;
- p. Emilia Zielińska: reżyseria, udźwiękowienie;
- p. Bartosz Ciecierski, p. Katarzyna Ludwikowska i ks. Marcin Niesłuchowski: kostiumy;
- p. Monika Zakrzewska-Walczak: scenariusz, reżyseria.

 • autor: M. Zakrezwska-Walczak
wyświetl galerię w Cooliris
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...
 • „Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w sztuce teatralnej o...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSP3

„ZIEMIO OJCZYSTA, ZIEMIO JASNA (…)
CODZIENNIE MOCNIEJ W CIEBIE WRASTAM”

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim

W przededniu 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu narodowego (jak na szkołę imienia Józefa Wybickiego przystało).
Patetyczne recytacje wierszy patriotycznych przerwały dociekliwe pytania młodszych uczniów: czym były zabory, kto zniewolił naszą Ojczyznę, co było później? Aby odpowiedzieć na te ważne pytania, gimnazjaliści zainscenizowali bajkę. Była to opowieść o księżniczce Polsce, która została skuta łańcuchami, a jej piękne ziemie rozerwały trzy czarne ptaki, uosabiające zaborców. Rosja, Prusy i Austria odebrały pięknej Polsce koronę i wolność na długie 123 lata. Światłe umysły, w obawie przed represjami uciekły, ale w sercach poddanych nigdy nie zginęła polskość i dążenie do wolności. A jej powiew przyniósł architekt uwolnionej z niewoli Polski – marszałek Józef Piłsudski. Opowieść kończy się, jak to w bajkach bywa, szczęśliwym zakończeniem. Kolejne pokolenia zdejmują okowy z wyzwolonej Polski. Lecz czy ta bajka zawiera morał? Oczywiście, że tak - uczy nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, zatem trzeba ją nieustannie strzec i pielęgnować.   Przedstawienie było przeplatane patriotycznymi pieśniami: tymi z czasów walki o niepodległość, jak i współczesnymi rapowanymi rytmami (wiersz powstańca warszawskiego „Dziś idę walczyć, Mamo” w opracowaniu muzycznym i wykonaniu O.S.T.R. & KASTA – polecamy).
Na szczególną uwagę zasługuje także gra aktorska młodych artystów i przejmujące recytacje. Dziękujemy za ciekawą lekcję historii, która dostarczyła nam wzruszenia i poruszyła w nas patriotyczne struny. Ukradkiem ocierane łzy - to najlepsza recenzja tej akademii. Dziękujemy za przypomnienie nam tego, co przed laty wyśpiewała m.in. Maryla Rodowicz:

„Ja, to mam szczęście,
że w tym momencie,
Żyć mi  przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście…”.

Wzruszającą lekcję historii przygotowały:
- p. Hanna Kramarska
- p. Magdalena Tokarska
- p. Elżbieta Cychowska.

 • autor: M. Zakrzewska-Walczak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Spotkanie organizacyjne - Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

We wtorek 21 listopada 2017 o godz. 16.00 w sali 410 Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, odbędzie spotkanie z osobami chętnymi do zaangażowania się w akcję Świąteczna Zbiórka Żywności 2017, która odbędzie się w dniach 1-3 grudnia.

Szanowni Państwo w związku ze zmianą miejskiej strony internetowej działającej pod adresem www.nowydwormaz.pl mogą wystąpić pewne niedogodności związane z przenoszeniem informacji w odpowiednie miejsca nowej, bardziej nowoczesnej strony responsywnej.

Przepraszamy za niedogodności.

Jesteśmy przekonani, że już niedługo będziecie Państwo mogli korzystać z naszej strony www.nowydwormaz.pl wedle obowiązujących standardów na komputerach, smartfonach i tabletach.

II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy

Tym razem w zawodach wielobojowych rozgrywanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Modlinie Twierdzy wystartowały drużyny klas VII oraz zespoły klas gimnazjalnych. Frekwencja była znakomita i sportowa zabawa była również znakomita. Zawodnicy musieli się wykazać szybkością, zwinnością i sprytem co sprawiło, że pojedynki były wyjątkowo wyrównane. A oto końcowa klasyfikacja:
I miejsce – III A w składzie: Angelika Kruczkowska, Oliwia Jakubiak, Michał Popiołek, Sebastian Piotrzkowicz;
II miejsce – III B w składzie: Milena Kruszewska, Wioletta Petykiewicz, Michał Krupiński, Michał Raczyński;  
III miejsce- II B w składzie: Malwina Kruszewska, Wiktoria Franiewska, Tomasz Bykowski, Jakub Strumiłło.
Na zakończenie zawodów wręczono nagrody najlepszym oraz owocowe upominki wszystkim uczestnikom, ufundowane przez UKS „Reduta”.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.
 • II runda zawodów wielobojowych w Twierdzy.

Brzydkie kaczątko

Podczas najbliższego „Poranku z teatrem" obejrzymy spektakl „Brzydkie kaczątko”.

„Brzydkie kaczątko" to przedstawienie oparte na znanej baśni J. Ch. Andersena pod tym samym tytułem w wykonaniu teatru VASKA z Torunia. W trakcie trwania spektaklu wielokrotnie zmieniają się krajobrazy i pory roku. W tej scenerii Brzydkie kaczątko wędruje po świecie, szukając ciepła, miłości, zrozumienia i przyjaciół, spotyka na swej drodze wiele postaci, które nie potrafią i nie chcą mu pomóc, a wręcz przeciwnie krzywdzą je i poniżają. Jednak jak to w baśniach bywa, smutek i cierpienia zostają wynagrodzone i wszystko dobrze się kończy.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego1A
25 listopada 2017 r. godz. 10.00  

Karty wstępu w cenie 8 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury od dnia 13.11.2017 r.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 25.11.2017 r. o godz. 10:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury podczas „Poranku z teatrem" obejrzymy spektakl „Brzydkie...

Koncert zespołu „Młodzież 50+”

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Młodzież 50+" z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie - filia w Stanisławowie Drugim.
Zespół wykona dobrze znane polskie przeboje takie jak: „Miłość Ci wszystko wybaczy", „Nie kochać w taką noc", „Kukułeczka" czy „Zimny drań", a także kilka ukraińskich utworów.
W czasie swego występu Zespół będzie prezentował również dorobek literacki swego członka Michała Laszuka.

„Młodzież 50+" była wielokrotnie nagradzana w różnego rodzaju festiwalach, w tym również na ostatnich „Legionowskich Senioraliach", gdzie odebrała cztery z dziesięciu nagród i wyróżnień przyznanych przez jury tegorocznej edycji festiwalu.

Nowodworski Ośrodek Kultury
22.11.2017 r. godz. 18:00
ul. I. Paderewskiego 1a
Wstęp wolny.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 22.11.2017 r. o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert zespołu „Młodzież 50+”.

Cherry/Skolik Project +

Trochę czasu upłynęło, ale z ogromną przyjemnością zapraszamy miłośników jazzu na koncert. Będziemy mogli wysłuchać najnowszego projektu Arka Skolika pn:

CHERRY/ SKOLIK PROJECT +

Zagrają dla nas fenomenalni muzycy:

Ed Cherry – jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997–1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, aż po Azję (w 2002 roku brał udział w Vodaphone Madarao Jazz Festival w Japonii).

Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Chopina w Warszawie, oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Brał udział w najważniejszych festiwalach: Jazz Jamboree (2007), Jazz nad Odrą, Jazz Juniors (Kaczmarczyk/Jaros/Dobrowolski Trio 2002), Vocingers Żory (2008, 2009, 2010, Grzegorz Karnas Quintet), Pomorska Jesień Jazzowa, Zmagania Jazzowe (2007, 2008), Crest Jazz Vocal Festival (Grzegorz Karnas Quintet), Amiens Jazz Festival (Shockolad, 2010), Baku Jazz Festival (Grzegorz Karnas Quintet), Jazz Bez (Shockolad), Ethno Jazz Festival (Dominik Bukowski Quintet 2008), Jazz Fest Brno ( Grzegorz Karnas Quintet, 2009), Kaunas Jazz Festival (Piotr Wojtasik Quartet) Koncertował z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Ronnie Cuber, Judy Bady, David Linx, Patricia Barber, Dorużka, Jerome Sabbagh, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Piotr Baron, Grażyna Auguścik, Aga Zaryan,

Arek Skolik – zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych. Jesienią 2016 na Festiwalu „Rawa Blues” w Katowicach grał z Keb’Mo.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A

15 listopada 2017r., godz:19.00

WSTĘP WOLNY

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 15.11.2017 r. o godz. 19:00 koncert Cherry/Skolik Project + w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

18 listopada utrudnienia w ruchu w Modlinie Twierdzy

W związku z zabezpieczeniem trasy „Biegu Obrońców Modlina” organizowanego 18 listopada 2017 r. w godz. 12:50-14:40 w Modlinie Twierdzy wystąpią utrudnienia w ruchu związane z czasowym zamknięciem następujących ulic: Ledóchowskiego, Obwodowa, Chłodna, Kalenkiewicza, Księstwa Warszawskiego, Utrata, Bema, Szpitalna, Obrońców Modlina, 29 Listopada. Ulice będą wyłączane i otwierane sukcesywnie w miarę przemieszczania się kolumny biegaczy, tak aby związane z tym niedogodności dla kierowców trwały jak najkrócej. Trasa uwzględnia również możliwość objazdów.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Trasa Biegu Obrońców Modlina.

Dwadzieścia lat scrabblowych rozgrywek

To moment do podsumowań. Pierwsze Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego. w Scrabble odbyły się 26 października 1997r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury na ulicy Mazowieckiej 8. Kolejne krążyły po mieście, a to w  sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, Klubie Technik czy kawiarni OLIMP w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Ostatecznie od roku 2010 odbywają się  we własnej siedzibie Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Ignacego Paderewskiego 1A. Tegoroczne  mistrzostwa zgromadziły 47 scrabblistów z całej Polski: Białystok, Szczecin, Gorzów, Lublin, Kętrzyn i oczywiście Warszawa. Dopisała też duża grupa najlepszych polskich scrabblistów. Stery sędziowania po Andrzeju Lożyńskim przejęła Sylwia Buks. Dziękujemy bardzo Andrzejowi za 19 lat współpracy. Turniej rozpoczęliśmy miłym akcentem, wręczając Andrzejowi Kwiatkowskiemu i Tomaszowi Zwolińskiemu upominki za dwadzieścia nieprzerwanych lat udziału w naszym turnieju. Gratulujemy wytrwałości i samodyscypliny bo sobotnia  pogoda sama odstraszała od wyjścia z domu. Batalia o Puchar Nowego Dworu Mazowieckiego trwała dwa dni 28 i 29 października 2017r. Przebieg tegorocznej rozgrywki zmieniał się jak w kalejdoskopie i trudno było wyłonić  pewnych faworytów. Przetasowania trwały do ostatniej 12 rundy. Najlepszym okazał się Marek Reda zwycięzca 10 partii, który pojawił się na naszym turnieju jako 17-latek, a teraz po 12 latach jest młodym wykształconym człowiekiem. Drugie miejsce z 9 partiami wywalczył Stanisław Rydzik, a trzecie miejsce zajął Mariusz Skrobosz (drugi na liście rankingowej). Z okazji jubileuszowych mistrzostw fortuna był hojna (myśleć organizatorzy oraz sponsorzy). Ufundowano 20 atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz okazałe puchary dla zwycięzców. Cieszą zadowolone miny graczy i pochwały za dwadzieścia lat pracy nad turniejem. Brawa dla odważnych debiutantów: Jadwigi Marzec z Nowego Dworu i Piotra Zwolińskiego ze Skierd. Nowodworski Ośrodek Kultury dziękuje wiernym sponsorom: Firmie „REMI” Barbara Torzewska, Kwiaciarni Okońscy, Drogerii Alicja Sempławska i Firmie KOJEN - Witold Rogowski wyłączny dystrybutor markowych parasoli FULTON. Dziękujemy wszystkim przybyłym zawodnikom, gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w trzeciej dekadzie.

wyświetl galerię w Cooliris
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.
 • XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE.

225. rocznica urodzin Aleksandra hr. Fredry

W piątkowy wieczór (27.10.2017 r.) w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica urodzin Aleksandra hr. Fredry" prezentującej zbiór materiałów dotyczących życia rodzin Fredrów i Szembeków. Autorem wystawy jest Władysław Ryszard Szeląg - prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, który podczas piątkowego spotkania bardzo szczegółowo omówił znaczenie i rolę jaką odegrały rodziny Fredrów i Szembeków w  rozwoju polskiej państwowości i rozwoju kultury. Krótką relację z tego wydarzenia można było zobaczyć w piątkowym wydaniu Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego (od 12 min 12s. dostępne pod linkiem: http://warszawa.tvp.pl/34585844/27102017 )
Wystawa czynna do 10.11.2017r. - zapraszamy!

wyświetl galerię w Cooliris
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...
 • 27.10.2017 r. w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy dokumentalnej pt. „225. rocznica...

Współczesna muzyka w filmach sprzed lat

W piątkowy wieczór (3.11.2017 r.) Cyril Mailhes - francuski artysta o polskich korzeniach, opowiedział i zaprezentował swoją twórczość polegającą na wkomponowywaniu muzyki elektronicznej do niemych filmów z początków kinematografii. Efekt jego pracy jest zdumiewający, oglądając film ciężko wyobrazić sobie, że misternie dobrany dźwięk został dodany współcześnie.
Jeżeli nie byliście w piątek to pod tym linkiem możecie zobaczyć przykładowy film: https://www.youtube.com/watch?v=Yz12qXiysXQ

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Współczesna muzyka w filmach sprzed lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Współczesna muzyka w filmach sprzed lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Współczesna muzyka w filmach sprzed lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Współczesna muzyka w filmach sprzed lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Współczesna muzyka w filmach sprzed lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Fundacja A kuku - otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że Fundacja "A kuku" przyjmuje zgłoszenia do Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tacy Sami".
Do udziału w bezpłatnych zajęciach zapraszamy osoby niepełnosprawne z terenu Nowego Dworu Mazowieckiego i całego powiatu nowodworskiego.

Warsztaty Terapii Zajęciowej (w skrócie WTZ) skupiają się na rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Rehabilitacja odbywa się poprzez terapię w pięcioosobowych grupach, w różnych pracowniach, pod okiem wykwalifikowanych terapeutów.

Kto może zostać uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej?

Aby zostać uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej należy spełniać poniższe warunki:
1. wiek między 18 a 60 lat (kobiety) i 18–65 lat (mężczyźni),
2. posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym,
3. posiadać wskazania do terapii (taki punkt powinien znaleźć się w orzeczeniu o niepełnosprawności).

Oprócz profesjonalnej rehabilitacji uczestnikom bezpłatnie gwarantujemy:
- wyjścia do kin i teatrów,
- ciekawe wycieczki,
- darmowy posiłek w ramach pracowni kulinarnej,
-​ trening ekonomiczny (comiesięczne kieszonkowe dla każdego uczestnika)
...oraz wiele innych atrakcji.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Fundacja A kuku - otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zawody wielobojowe w Twierdzy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy, 6 listopada odbyły się pierwsze zawody z zaplanowanego cyklu mistrzostw szkoły w wieloboju sportowym. Jako pierwsze wystartowały reprezentacje klas czwartych, piątych i szóstych. Każda drużyna  składała się z 2 dziewczynek i dwóch chłopców. Drużyny walczyły w pięciu konkurencjach sprawnościowo-zwinnościowych oraz w konkursie rozpoznawania najlepszych sportowców polskich i zagranicznych. Na parkiecie trwała walka do ostatniego metra , ostatniej sekundy. Zmagania pokazały zaangażowanie, sportową walkę oraz poświęcenie dla własnej drużyny. I z rozpoznaniem najlepszych sportowców polskich i zagranicznych nie było źle.

A oto końcowa klasyfikacja:

I miejsce – klasa 5 c w składzie: Zofia Żurek, Zuzanna Tobolewska, Kacper Trojak, Hubert Fedorów.

II miejsce – klasa 5 a w składzie: Marta Jarmusz, Wiktoria Piotrowska, Kamil Ciura, Kacper Koschny.

III miejsce – 4 b w składzie: Aleksandra Ciura, Karolina Milewska, Mikołaj Wasiak, Kamil Piechowicz.

Na zakończenie zawodów wręczono najlepszym nagrody ufundowane przez UKS „ Reduta”.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.
 • Zawody wielobojowe w Twierdzy.

Ostrzeżenie o zagrożeniu pyłem zwieszonym PM 2,5 i PM 10

Spotkanie Zarządu Osiedla Nr 6

Zapraszamy mieszkańców Modlina Twierdzy na spotkanie z członkami Zarządu Osiedla, które odbędzie 14 listopada 2017 roku o godz. 18.00 w czytelni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4.

 • autor: ZO6
wyświetl galerię w Cooliris
 • 14 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w czytelni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 odbędzie się spotkanie Zarządu Osiedla Nr...

IX Manewry Kabaretowe

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 1.12.2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy do hali sportowej NOSiR (ul. Sportowa 66) na IX Manewry Kabaretowe.

Montaż studni chłonnych

Do końca listopada powinny zakończyć się prace związane z odwodnieniem ulic: Aleja Róż, Dębowa, Górska, Lipowa, Polna, Samorządowa. W miejscach, w których tworzyły się zastoiny wodne montowane są dodatkowe studnie chłonne. Zastosowano też separatory. Koszt realizacji zadania to ponad 300 tys zł.

 • Montaż studni chłonnych.
  Montaż studni chłonnych.

Nowy Dwór Mazowiecki - miasto, które kocham...

W tym roku odbyły się jubileuszowe, bo dwudzieste z kolei warsztaty związane z realizacją Programu Edukacji Gminnej Moja mała Ojczyzna, pod hasłem "Nowy Dwór Mazowiecki - miasto, które kocham...". Warsztaty zorganizowano, jak co roku, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Uczniowie klas trzecich i piątych z nowodworskich podstawówek zmierzyli się z nie lada wyzwaniem - mieli wykonać mapę tematyczną na jeden z wylosowanych przez siebie tematów, oczywiście dotyczących naszego pięknego miasta. Całość warsztatów poprzedziło przemówienie Pani Dyrektor Agnieszki Pindel, pokaz prezentacji i filmu, które wprowadziły uczestników w tematykę spotkania. Uczestnicy otrzymali odpowiednie materiały, przybory oraz wsparcie organizatorów i swoich opiekunów, co przy ich kreatywności zaowocowało ciekawymi i oryginalnymi pracami. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko zdobywali nową wiedzę o naszym mieście, ale uczyli się także umiejętności planowania pracy, współpracy w grupie, czy po prostu dobrze się bawili... Na koniec, każda z grup krótko opisała efekty swojej pracy i dokonała podsumowania. Mapy tematyczne będzie można obejrzeć w Urzędzie Miejskim, ponieważ z okazji 20-lecia warsztatów zostanie zorganizowana okolicznościowa wystawa.

 • autor: Rafał Płocharczyk; foto: Przemysław Miścikowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Drużyna SP5 gotowa do prezentacji.
 • Realizacja zdania grupowego.
 • Prace oprawiono w antyramy.
 • Prezentacja efektów pracy.
 • Pani Dyrektor wręcza pamiątkowe dyplomy.
 • Pamiątkowe zdjęcie.
 • Drużyny SP7.

Wcale mi nie zależy

 • autor: Mira Białkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Mira Białkowska zaprasza 26 listopada do Hotelu Mazovia na premierę swojej książki pt. "Wcale mi nie zależ".

Zapraszamy na podsumowanie warsztatów na temat strategii

wyświetl galerię w Cooliris
 • 7.11.2017 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Urzędu Miejskiego na podsumowanie prac nad Strategią Rozwoju Nowego Dworu...

Aktywizacja seniorów - spotkania z lekarzami, trenerem fitness oraz rehabilitantem - listopad

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem oraz udziału w bezpłatnych, otwartych spotkaniach z lekarzami specjalistami, rehabilitantem oraz trenerem fitness w listopadzie 2017 roku. Spotkania są przeznaczone dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w wieku 50+.

Zadanie pn. "Aktywizacja środowiska seniorów (mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego) poprzez aktywność fizyczną i profilaktykę" realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Dwór Mazowiecki na rok 2017.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Aktywizacja seniorów - spotkania z lekarzami, trenerem fitness oraz rehabilitantem - listopad.

Małe zbrodnie małżeńskie

Nowodworski Ośrodek Kultury od listopada 2017 roku nawiązał współpracę z Teatrem Mazowieckim, którego ideą jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam, i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność. Na premierę wybraliśmy poruszającą i zabawną sztukę autorstwa Eric Emmanuel Schmitt francuskiego dramaturga i powieściopisarza w rewelacyjnej obsadzie. Serdecznie zapraszamy.

„Małe zbrodnie małżeńskie”

autor: Eric Emmanuel Schmitt
przekład: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Marek Pasieczny
scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska
opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
światło: Damian Pawella

Obsada: Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra.

… Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Eric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki „Małe zbrodnie małżeńskie”.
To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On – dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja się cofnęła i, tak jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią i grają, by po latach odrodzić własne małżeństwo. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
25 listopada 2017r. godz. 17.00
Karty wstępu w cenie 30 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

 • autor: NOK
 • 25.11.2017 r. o godz. 17:00 zapraszamy do NOK-u na sztukę Eric Emmanuel Schmitt pt. "Małe zbrodnie małżeńskie".

Zebranie ZO1

Zarząd Osiedla nr 1 (Centrum Miasta) zaprasza mieszkańców Osiedla na zebranie, które odbędzie się 15.11.2017 r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 1 ul. Słowackiego 2.

Porządek zebrania:
-  sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla za 2017 r.,
- rozstrzygnięcie konkursu „Osiedle Centrum w kwiatach 2017” oraz wręczenie dyplomów i nagród,
- sprawy różne.

W spotkaniu uczestniczyć będzie Burmistrz Miasta oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

Serdecznie zapraszamy na zebranie i słodki poczęstunek.

Uroczyste spotkanie ZO3

Zarząd Osiedla nr 3 (Pólko) zaprasza mieszkańców osiedla 14 listopada 2017r. o godz. 17:00 do siedziby Koła Wędkarskiego Nr 15 ul. Sukienna 23a na uroczyste zebranie.

W programie:
1) sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla nr 3 za 2017 r.,
2) rozstrzygnięcie konkursu „Pięknieje nasze osiedle”,
3) sprawy różne.

Przewidziany poczęstunek.

 

Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów

25 października 2017 r. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach lekcji historyczno-wojskowej zorganizował wyjazd kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Placówek Edukacyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim do 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, z którym ZOR RP współpracuje.

Do Kazunia uczniowie udali się pod opieką nauczycieli oraz przedstawicieli ZOR RP: kpt. w st. spocz. Janusza Zajączkowskiego – prezesa Okręgu Mazowieckiego i członka ZG, Teresy Stroińskiej – Macińskiej - wiceprezesa Okręgu Mazowieckiego i członka ZG oraz Romana Kaczorowskiego i Jadwigi Kaczorowskiej.
Pobyt w koszarach uczniowie i ich opiekunowie rozpoczęli od sali tradycji, gdzie w sposób niezwykle przystępny i ciekawy, chor. Tomasz Ciura zapoznał ich z historią i współczesnymi osiągnięciami 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
Żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zaprezentowali młodzieży nowoczesny sprzęt, m.in. roboty saperskie TALON i Fenix, wykrywacze min i metali, kombinezon przeciwwybuchowy EOD-9. Młodzież szczególnie zainteresował fakt, że wyposażenie sapera obsługującego robota waży ok. 56 kg.
Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali wyszkolenie psów służbowych, a zwłaszcza umiejętność wykrywania przez nie ładunków wybuchowych. Pluton przewodników psów jest chlubą 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Jest jedynym takim plutonem w wojskach lądowych. Pododdział brał udział w misjach poza granicami kraju, m.in. w Afganistanie. Owczarki niemieckie i owczarki belgijskie przeszkolone są specjalnie do tego, by wykrywać materiały wybuchowe, broń i amunicję.
Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość wejścia na skrzynię ładunkową i jazdy amfibią – czyli pływającym transporter gąsienicowym PTS - M, zarówno w terenie jak i podczas przeprawy przez znajdujący się w koszarach akwen wodny. Uczniowie dowiedzieli się, że pływający transporter samobieżny waży prawie 18 ton, a jego silnik ma 350 koni mechanicznych. Na skrzynię ładunkową może zabrać około 10 ton ładunku lub 70 osób. Jest wykorzystywany głównie podczas powodzi. Takimi pojazdami przewozi się ludzi oraz sprzęt z zalanych terenów. PTS – M radzi sobie z falami sięgającymi 4 stopni w skali Beauforta.
Wiele wrażeń dostarczyło młodzieży pływanie łodziami saperskimi z silnikami zaburtowymi.
Młodzież i opiekunów odwiedził również p.o. dowódcy pułku ppłk Artur Gruszczyk.

 • autor: (k); foto: T. Stroińska - Macińska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
 • Uczniowie z nowodworskich szkół zapoznali się z historią i nowoczesnym sprzętem 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

Smykofonia na Mazowszu

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 11.11.2017 r. o godz. 10:00 i 12:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na "Smykofonię na Mazowszu".

Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2

25 października 2017 r. Roman Kaczorowski – 93-letni kombatant, honorowy obywatel Nowego Dworu Mazowieckiego, członek Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach współpracy pomiędzy ZOR RP a Zespołem Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, spotkał się z uczniami klas pierwszych.

Panu Romanowi towarzyszyła małżonka Jadwiga Kaczorowska i reprezentujący ZOR RP Adam Janas.
Romana Kaczorowskiego i towarzyszące mu osoby powitała i przedstawiła młodzieży Beata Kisiel – wicedyrektor ZS nr 2.
Podczas spotkania, Roman Kaczorowski - świadek nowodworskiej historii, niezwykle sugestywnie i ze swadą opowiedział o swoich niesamowitych przeżyciach z okresu II wojny światowej. Mówił m.in. o swoim udziale w kampanii wrześniowej jako ochotnik w 32. Pułku Piechoty, o działalności w nowodworskiej grupie konspiracyjnej kierowanej przez Edwarda Burakowskiego, wykonaniu podkopu i umożliwieniu ucieczki E. Burakowskiemu z terenu gestapo, przeprowadzaniu akcji sabotażu, m.in. o niszczeniu zbiorników z paliwem, demontażu instalacji elektrycznej w Stoczni Modlińskiej, próbie wykolejenia pociągu, uwolnieniu 4 Polaków zamurowanych w budynku gestapo, pomocy Żydom zamkniętym w nowodworskim getcie, o uczestnictwie pod ps. „Ryf” w grupie konspiracyjnej działającej w Gdańsku, przekazywaniu AK informacji o remontowanych niemieckich okrętach podwodnych, próbie wysadzenia niemieckiego okrętu podwodnego remontowanego w Stoczni Gdańskiej, ucieczce z robót w Gdańsku, aresztowaniu przez żandarmerię niemiecką i osadzeniu w areszcie.
Była to żywa lekcji historii, stanowiąca znakomite uzupełnienie wiedzy zdobywanej z książek.

 • autor: (k); foto: ZS nr 2
wyświetl galerię w Cooliris
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.
 • Żywa lekcja historii Romana Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 2.

Tomasz Jachimek w Zaułku

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 11.11.2017 r. o godz. 17:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie ze Sceną Zaułek, podczas którego gościć...

XVII Dzień Papieski

8 października 2017 roku obchodziliśmy w całej Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją". Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II wraz z s. Zofią od wczesnych godzin rannych  po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kwestowanie trwało przez cały dzień i obejmowało Nowy Dwór Mazowiecki. Dzień zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. Uczniowie zebrali łącznie 1055 zł, które zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

 • autor: Hanna Twardowska
 • Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II podczas XVII Dnia Papieskiego.
  Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II podczas XVII Dnia Papieskiego.

Pasowanie u „Misiaczków” z PP3

25 października o godz. 10.30 odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy „Misie”. Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice i inni członkowie rodzin. Dzieci przebrane za misie przedstawiły krótki program artystyczny, który składał się z piosenek, wierszy oraz tańców. Po części artystycznej zostało złożone uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor pasowała je na prawdziwych przedszkolaków. Oczywiście każde dziecko otrzymało prezent i dyplom. Rodzice również przygotowali dla dzieci niespodziankę, którą było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Na zakończenie nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

 • autor: Małgorzata Grabowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Pasowanie u „Misiaczków” z PP3.
 • Pasowanie u „Misiaczków” z PP3.
 • Pasowanie u „Misiaczków” z PP3.

Wszystkich Świętych – zmiana organizacji ruchu!

Zmiana obowiązuje od poniedziałku 30.10 od godzin popołudniowych do czwartku 2.11 do godzin popołudniowych.
Na ul. Partyzantów na odcinku od zjazdu do ZBK do ul. Nałęcza ruch jednokierunkowy. Na ul. Słowackiego na odcinku od ul. Modlińskiej do bramy cmentarza zakaz ruchu z wyjątkiem właścicieli posesji mieszkańców, sprzedających i służb porządkowych.

1 listopada komunikacja miejska kursuje zgodnie z rozkładem.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Wszystkich Świętych – zmiana organizacji ruchu!

99. rocznica Odzyskania Niepodległości

wyświetl galerię w Cooliris
 • Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zapraszają 10-11 listopada...

Wieczór Pieśni Patriotycznych

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 8.11.2017 r. o godz. 18:00 w NOK-u odbędzie się koncert "Wieczór Pieśni Patriotycznych" w wykonaniu Zespołu "Marzyciele".

Muzyka do tańca i różańca

W sobotę 21.10.2017 roku  Nowodworski Ośrodek Kultury gościł kolejny koncert dla melomaluszków z cyklu  SMYKOFINIA  NA MAZOWSZU. Tym razem naszą sceną zawładnęły dwie skrzypaczki, wiolonczelistka i altowiolistka tworzące wspaniały kwartet smyczkowy AMOK, a program nosił tytuł „Muzyka do tańca i do różańca”. I rzeczywiście było różnorodnie , dzieci poznały rodzaje muzyki: koncertowej, kościelnej, tanecznej i ilustracyjnej. Ta ostatnia była przedstawiona naszym najmłodszym odbiorcom  jako wyraz uczuć , odczuć lub budowania nastroju. Z  tymi pojęciami i odczytaniem ich w muzyce dzieci poradziły sobie  wyśmienicie słuchając kanonów muzyki poważnej Antonio Vivaldiego lub bardzo popularnej muzyki filmowej. W wykonaniu tego przesympatycznego kwartetu wysłuchaliśmy między innymi utwory z  filmu: „Gwiezdne wojny”, „Różowa pantera” oraz „Piękna i bestia”. Było edukacyjnie i ciekawie, nie tylko dla dzieci, a nasi przyszli „melomani” wzbogacili się o kolejne muzyczne pojęcia i poczuli osobiście siłę muzycznej wypowiedzi smyczkowego kwartetu, a jej twórczynie zostały nagrodzono gromkimi brawami.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.
 • Koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" w wykonaniu kwartetu smyczkowego AMOK.

Współczesna muzyka w filmach sprzed lat

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 3.11.2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na "Współczesną muzykę w filmach sprzed lat".

Order św. Jana Kantego dla Prezesa Związku Oficerów Rezerwy RP

20 października 2017 r. podczas Inwestytury (nadania) Rycerskiego Orderu św. Jana Kantego odbywającej się w Kolegiacie Uniwersyteckiej św. Anny w Krakowie płk rez. Alfred Kabata – prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został Orderem św. Jana Kantego nadanym przez Towarzystwo Rycerskie Braci Kurkowych.

Wśród kilkunastu odznaczonych Orderem św. Jana Kantego znaleźli się m.in. ks. biskup Jan Kopiec, ordynariusz Diecezji w Gliwicach, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP.
W uroczystości udział brała także małżonka płk. rez. Alfreda Kabaty i por. rez. Radosław Gądek – prezes Okręgu Małopolskiego ZOR RP.
Była to siódma w historii orderu uroczystość, a po raz trzeci odbywającą się w Krakowie, przy grobie świętego Jana Kantego. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. inf. Władysław Gasidło, prepozyt Kapituły Kolegiaty Uniwersyteckiej św. Anny. Kazanie wygłosił ks. biskup Jan Kopiec. Przypomniał postać patrona dnia świętego Jana Kantego (Jana z Kęt), wielkiego uczonego - patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół katolickich, żyjącego w latach 1390-1473. Święty Jan jako kapłan i teolog ze wszystkich sił swoich starał się przekazać Ludowi Bożemu takie nauczanie, które nie naruszałoby doktryny wiary. Pracował z nieprawdopodobną wytrwałością. Rękopisy, które wyszły spod jego ręki, liczą łącznie ponad 18 tysięcy stron. Owocem jego wytrwałej pracy jako skryptora jest zachowanych 28 kodeksów.
Nowo pasowanym rycerzom świętego Jana Kantego przypomniano w czasie liturgii o zobowiązaniu do krzewienia, kultywowania, umacniania i obrony dziejowej spuścizny naszych praojców.
Krakowską uroczystość zorganizował Instytut Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego oraz Towarzystwo Rycerskie Braci Kurkowych. Oprawę wokalną podczas mszy świętej zapewnił chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.
Następnego dnia, płk rez. Alfred Kabata z małżonką oraz por. rez. Radosław Gądek, mieli możliwość spotkania się z przebywającą w tym czasie w Krakowie, córką gen. Władysława Andersa, Anną Marią Anders – senator i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Anna Maria Anders jest honorowym członkiem Związku Oficerów Rezerwy RP i matką chrzestną jego sztandaru.

 • autor: Andrzej Krajewski; foto: R. Gądek
wyświetl galerię w Cooliris
 • 01.JPG
 • 02.JPG
 • 03.JPG
 • 04.JPG
 • 04a.jpg
 • 06.JPG
 • 07.JPG
 • 09.JPG
 • 10.JPG
 • 11.JPG
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.JPG
 • 15.JPG
 • 16.JPG
 • 17.JPG
 • 18.JPG
 • 19.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG

10-lecie ZŚS MARZYCIELE koncert jubileuszowy

18 października 2017r. w po brzegi wypełnionej sali  widowiskowej Nowodworskiego Ośrodka Kultury, odbył się uroczysty koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu śpiewaczego seniorów „Marzyciele”, prowadzonego przez Marka Tomczaka. Pełen śpiewu i poezji koncert poprowadził poeta, dziennikarz - Jakub Janik, gościnnie wystąpiła nowodworska poetka Eugenia Jankowska. Podczas Jubileuszu, z rąk Burmistrza Miasta p. Jacka Kowalskiego i Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej p. Grażyny Nadrzyckiej, byli i obecni członkowie zespołu zostali uhonorowani upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Nowodworski Ośrodek Kultury. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani skosztowali przepysznego tortu ofiarowanego przez Cukiernię Duet- p. Mirosława Wojciechowskiego i p. Pawła Semeniuka. Było miło i smacznie.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.
 • 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Seniorów MARZYCIELE - koncert jubileuszowy.

Bezpłatna mammografia

27 listopada 2017r. do Nowego Dworu Mazowieckiego (obok Galerii Handlowej HIT, ul. Warszawska 36) przyjedzie mammobus na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Medica Badania Sp. z o.o. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, u których występuje największe ryzyko zachorowania na raka piersi (w roku 2017 są to roczniki od 1948 do 1967), objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z finansowanej przez NFZ mammografii.
Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie (80zł).
Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji w ubiegłym roku przebadaliśmy 12695 kobiet, mieszkanek województwa mazowieckiego. W tym u 337 kobiet wykryto zmiany chorobowe. Może komuś wspólnie uratowaliśmy życie!!! Dla pewności i ochrony przed chorobą nowotworową kobiety co dwa lata zgodnie z zaleceniami wykonują badania mammograficzne. Co roku odnotowujemy około 17 tysięcy nowych zachorowań. Rak piersi wykryty we wczesnym stadium rozwoju to nowotwór, który dobrze rokuje na całkowite wyleczenie. Kontynuacja badań co 2 lata w naszym mammobusie spowoduje, że specjalista radiolog porówna z poprzednimi obrazami zmiany w strukturze piersi i postawi prawidłową diagnozę. Nasze wyniki są zawsze dostarczane w terminie, a kobiety na dalszą diagnostykę są indywidualnie umawiane i monitorowane przez naszego opiekuna.

 • autor: Katarzyna Mrozowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • 27 listopada 2017r. do Nowego Dworu Mazowieckiego (obok Galerii Handlowej HIT, ul. Warszawska 36) przyjedzie mammobus na...

Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim

Film „Sztuka kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej, który mieliśmy okazję zobaczyć 13 października 2017r. w ramach cyklu „Więcej niż kino”, opowiada historię najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u Michaliny Wisłockiej, o batalii jaką musiała stoczyć aby wydać książkę, a także o kontrowersyjnym obyczajowo jej prywatnym życiu.
Po projekcji odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z wyjątkowym gościem zaproszonym przez red. Stanisława Zawiślińskiego, znanym seksuologiem i psychologiem Andrzejem Komorowskim.
Gość był bardzo bliskim znajomym prof. Wisłockiej. Właśnie podczas seansu w Nowodworskim Ośrodku Kultury, Andrzej Komorowski po raz pierwszy zobaczył film o życiu swojej przyjaciółki. Wzruszony, opowiedział zebranej publiczności o tym jaka prof. Wisłocka była prywatnie, o ich przyjaźni, a także skonfrontował jej prawdziwe życie z tym przedstawionym w filmie. Jak zwykle było bardzo interesująco i ciekawie.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim.
 • Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim.
 • Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim.
 • Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim.
 • Więcej niż kino - spotkanie z Andrzejem Komorowskim.

Mistrzostwa po raz dwudziesty

Już po raz dwudziesty, w dniach 28-29 października 2017r., zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury scrabblistów z całej Polski na Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble. To najpopularniejsza gra słowna na świecie wynaleziona w 1931 roku przez amerykańskiego architekta Alfreda Moshera Buttsa z Rhinebeck. Mająca wiele walorów edukacyjnych: powiększanie zasobu słów, poprawna pisownia wyrazów, logiczne myślenie, spostrzegawczość. Jest też grą towarzyską i może być dodatkową atrakcją podczas spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Klasyczna gra w Scrabble polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują się litery o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten, kto za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów. Prawdziwym wyzwaniem jest układanie słów na tych polach planszy, na których można dostać premię i uzyskać najwyższą punktację! Zaczynamy 28 października o godz. 11.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapraszamy do udziału w rozgrywkach i wygraniu cennych nagród 20 nagród ufundowanych przez: Nowodworski Ośrodek Kultury, Firmę „REMI” Barbara Torzewska, Drogerię Alicja Sempławska, Kwiaciarnie – Jolanta Okońska i firmę KOJEN - Witold Rogowski wyłączny dystrybutor markowych parasoli FULTON.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 28-29 października 2017r. zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w...

Miasto otrzymało kolejne dofinansowanie na remont GKO!

Miasto otrzymało kolejne dofinansowanie na remont zabytkowego Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin. Jest to już trzecie dofinansowanie jakie udało nam się pozyskać na realizację tego zadania. Łącznie z funduszy unijnych w ramach trzech projektów udało nam się pozyskać prawie 11 mln zł.
Cieszy też fakt, że Nowy Dwór Mazowiecki na równi z dwoma innymi gminami, zajął zaszczytne pierwsze miejsce na liście rankingowej.
Dzięki wyższym środkom jakie były dostępne w tym konkursie, a także ukierunkowaniu projektu na cele społeczne i gospodarcze, wykonana zostanie dodatkowo rewitalizacja otoczenia obiektu, co zapewne ucieszy zarówno mieszkańców jak i turystów.

Projekty, które uzyskały wymaganą liczbe punktów i zostały skierowane do dofinansowania.

 • Zabytkowe Kasyno Oficerskie.
  Zabytkowe Kasyno Oficerskie.

Nowy sezon "Poranku z teatrem"

Po szybkości sprzedanych biletów na pierwszy w sezonie spektakl dla dzieci możemy wnioskować, że nasza publiczność zatęskniła za przedstawieniami teatralnymi, a to nas bardzo cieszy. Na inaugurację poranków z teatrem, w sobotę 7.10.2017r. wybraliśmy klasyczną bajkę pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Tetaru Itakzagramy. Przedstawienie oparte jest na bardzo znanej sztuce Marii Kownackiej „Szewczyk Dratewka”, którą ze szkoły zna każdy, a nasze najmłodsze pokolenie mogło obejrzeć  je w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Opowieść o smoku co porywa królewny, złośliwej czarownicy, rycerzach i dzielnym szewczyku Dratewce zawsze budzi emocje i tak było tym razem. Na scenie pojawiły się pomysłowe kukły, a Panie aktorki z dużym artyzmem przeistaczały się w bajkowe postacie. Było ciekawie i dynamicznie, a pojawienie się Baby Jagi wywoływało natychmiastową ciszę na widowni. Wspaniała muzyka i piękne nastrojowe piosenki niezawodnie uatrakcyjniały widowisko. Docenili to widzowie i gromkimi brawami nagrodzili Teatr Itakzagramy.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Publiczność na przedstawieniu pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Teatru Itakzagramy.
 • Przedstawienie pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Teatru Itakzagramy.
 • Przedstawienie pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Teatru Itakzagramy.
 • Przedstawienie pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Teatru Itakzagramy.
 • Przedstawienie pt. „Kto pokona smoka” w wykonaniu Teatru Itakzagramy.

Italian Music Show

Halina Benedyk i Roberto Zucaro w sobotni wieczór (14.10.2017r.) porwali do zabawy nowodworską publiczność!
Włoskie i światowe hity w przepięknym, energicznym wykonaniu, wypełniona po brzegi sala, ciepła atmosfera, wspólne śpiewy i tańce sprawiły, że był to wyjątkowy, radosny i niezapomniany wieczór.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Italian Music Show w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

56,5 mln zł na innowacyjne rozwiązania mobilne

Mieszkańcy metropolii warszawskiej już niebawem będą mogli korzystać z bezpłatnych rozwiązań mobilnych ułatwiających poruszanie się po mieście, załatwienie sprawy w urzędzie czy zlokalizowanie wolnego miejsca parkingowego. Projekt przygotowany przez m.st. Warszawa w partnerstwie z gminami metropolii otrzyma blisko 56,5 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.

­– To bardzo ciekawy projekt – innowacyjny i bardzo potrzebny. Dzięki niemu nie tylko mieszkańcy, ale również turyści będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań, które udostępnią im wprowadzane aplikacje. To z pewnością ułatwi nie tylko znalezienie miejsca parkingowego, ale też pozwoli uzyskać informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych czy poznać stopień zanieczyszczenia powietrza – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Projekt, którego liderem jest m.st. Warszawa, realizowany będzie w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie 26 gmin. Jego celem jest upowszechnianie nowoczesnych technologii informacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym osób z dysfunkcjami wzroku. Jego realizacja ma ułatwić mieszkańcom oraz turystom poruszanie się po metropolii warszawskiej.

W ramach blisko 56,5-milionowej inwestycji zostaną zainstalowane sensory i nadajniki oraz stworzone bezpłatne mobilne aplikacje dostępne dla wszystkich potencjalnych użytkowników.

– Bardzo się cieszę, że realizujemy kolejny projekt przygotowywany i wdrażany wraz z gminami metropolii warszawskiej – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Efektem tej współpracy będą funkcjonalne aplikacje.

e-dostępność 

To aplikacja mobilna, która będzie ułatwiała poruszanie się po obiektach użyteczności publicznej, np. po urzędach. Będzie zawierała moduł zdalnego pobierania numerka kolejkowego, a także informowania o tym, kiedy nastąpi kolej użytkownika. Dodatkowo aplikacja będzie bazą wiedzy o aktualnych wydarzeniach w gminach, a także źródłem informacji dla mieszkańców np. komunikatów pogodowych.

e-turystyka

Z kolei to narzędzie będzie swoistym przewodnikiem po atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych, ale też promocjach i to w realnym czasie przebywania w pobliżu np. wybranych muzeów, teatrów, pomników, parków czy skwerów. Nie zabraknie również ofert gastronomicznych. Co ciekawe, aplikację będzie można spersonalizować. Informacje w niej zawarte będą dostępne w czterech językach obcych. Aplikacja będzie zawierała moduł audiodeskrypcji, co pozwoli także osobom z dysfunkcjami wzroku na poznawanie oferty np. obiektów turystycznych.

e-transport

Aplikacja ta będzie pomocna w planowaniu podróży i poruszaniu się po metropolii. Będzie zawierać kompleksowe, aktualne informacje dotyczące transportu. Użytkownik przy jej pomocy bez problemu zlokalizuje poszukiwany i docelowy przystanek, a także otrzyma informację o czasie oczekiwania na pojazd. Pasażerowie będą również otrzymywać informacje o utrudnieniach w ruchu, a także komunikacji zastępczej w przypadku awarii czy korków. Dzięki realizacji projektu podróżni zyskają narzędzie do szybkiego i efektywnego planowania podróży.

e-parkowanie

Wykorzystanie tego narzędzia ułatwi kierowcom poruszanie się po mieście, a przede wszystkim pozwoli zlokalizować wolne miejsca parkingowe na terenie metropolii. Użytkownicy aplikacji zyskają też dostęp do baz danych zawierających informacje statystyczne np. średni czas postoju czy współczynnik zajętości konkretnego miejsca parkingowego.

e-środowisko

Dzięki tej aplikacji mieszkańcy metropolii będą otrzymywać informacje dźwiękowe o poziomie zanieczyszczenia powietrza. W przypadku przekroczeń aplikacja mobilna poinformuje użytkowników o konieczności podjęcia środków ostrożności np. ograniczeniu długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni czy wysiłku fizycznego. Informacje będą szczególnie przydatne dla dzieci, osób starszych oraz osób z określonymi schorzeniami. Dodatkowo, użytkownicy w aplikacji znajdą informacje o jakości powietrza czy parametry meteorologiczne np. prędkość wiatru, opad atmosferyczny, wilgotność względna powietrza, ciśnienie atmosferyczne, natężenie i strukturę ruchu, średnią prędkość pojazdów oraz natężenia hałasu. Aktualne, lokalne oraz przede wszystkim dokładne dane to najważniejsze zalety tej aplikacji.

Projekt otrzyma ponad 56,4 mln zł dofinansowania w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.

Tytuł projektu: Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)
Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa
Całkowita wartość projektu: 70 592 601,31 zł
Kwota dofinansowania: 56 474 081,04 zł
Działanie: 2.1 E-usługi

#MetropoliaDziała

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to inicjatywa, która pozwala na wyjście poza sztywne granice administracyjne jednostek samorządu terytorialnego, umożliwiając realizowanie przez Warszawę oraz 39 gmin wspólnych przedsięwzięć finansowanych z funduszy UE w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej realizowane są m.in. projekty edukacyjne, budowane drogi rowerowe oraz parkingi P+R, a także tworzone miejsca opieki dla dzieci do lat 3. Więcej informacji na www.omw.um.warszawa.pl

wyświetl galerię w Cooliris
 • Projekt Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF) przygotowany przez m.st. Warszawa w partnerstwie z gminami...
 • Projekt Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF) przygotowany przez m.st. Warszawa w partnerstwie z gminami...
 • Projekt Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF) przygotowany przez m.st. Warszawa w partnerstwie z gminami...

Niewysublimowany Tomasz Witkowski

Ubieram w słowa myśli zabłąkane,
Na miarę szyję z nich zdania.
Słysząc, jak w Polsce są używane -
Uczę się też cerowania.

To fraszka z debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego. Promocja tej świeżo wydanej książki zawierającej: fraszki, limeryki i wierszydła (pisownia autorska) odbyła się w Nowodworskim Ośrodku Kultury, w sobotę 7 października 2017 roku, miejscu działania Grupy Literackiej VENA, do której Tomasz Witkowski należy od kilku lat. Gospodarzem wieczoru był sam poeta, lekko onieśmielony tremą, a winę za drżące kolana jak sam powiedział ponosi oczywiście „wada konstrukcyjna sceny”. W prezentacji utworów wspierali  naszego poetę przyjaciele: Katarzyna Kowalczyk, Anna Kasiuk - pisarka i Grzegorz Antoniuk. Wyjątkowym wierszem i życzeniami obdarowała dorosłego Tomka nauczycielka ze szkoły podstawowej sama pisząca poezje Eugenia Jankowska. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wykonanie piosenki z tekstem Tomasz Witowskiego pt. „Anielski lament”, w wykonaniu zespołu w składzie: Rafał i Karol Witkowscy (zbieżność nazwiska nieprzypadkowa) i wokalisty Bartosza Lisika. Utwór zrobił furorę i ma się pojawić na youtubie. Zachęcamy do wysłuchania. My ze swej strony polecamy tomik „Niewysublimowane” Tomasza Witkowskiego za jego nietuzinkowe postrzeganie rzeczywistości, zabawną refleksję i mądre, niebanalne treści zawarte w jego utworach.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.
 • Promocja debiutanckiego tomiku „Niewysublimowane” nowodworzanina, poety Tomasza Witkowskiego.

Bieg Obrońców Modlina

Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na bieg wśród historycznych obiektów Twierdzy Modlin, dla uczczenia pamięci bohaterów walk o niepodległość. Zapewniamy, że urzekające widoki i urozmaicona trasa, nikomu nie pozwolą się nudzić. Zachęcamy do zapisów na atrakcyjną przygodę biegową z historią w tle!

START:
PARK TRZECH KULTUR w Modlinie Twierdzy
godz. 12:00 Biegi Młodzieżowe (odbędą się w zależności od uzyskania odpowiedniej frekwencji uczestników)
godz. 13:00 BIEG GŁÓWNY

Klasyfikacja w wielu kategoriach:
- OPEN kobiet i mężczyzn,
- najlepszy mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego – kobiet i mężczyzn,
- niepełnosprawni,
- kategorie wiekowe,
- kategoria drużynowa.

Medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników biegu.

ZAPISY BIEG GŁÓWNY

ZAPISY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 • autor: Karol Bielec
wyświetl galerię w Cooliris
 • Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór zaprasza 18 listopada 2017 r. o godz. 12:00 do Parku Trzech Kultur na Bieg Obrońców...
wyświetl galerię w Cooliris
 • Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór zaprasza 18.11.2017 r. do Parku Trzech Kultur na Bieg Obrońców Modlina.

Aleksander hr. Fredro 225. rocznica urodzin

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków zapraszają 27.10.2017 r. o godz. 18:00 na wernisaż...

Baśka Murmańska w Przedszkolu nr 3

Na początku października w grupie Sowy w PP3 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z wyjątkowym gościem – dzieci odwiedziła biała niedźwiedzica – Baśka Murmańska. Dzieci podczas zajęć utrwaliły wiedzę na temat naszego miasta, a zwłaszcza jednej ważnej postaci – białej niedźwiedzicy, która niegdyś mieszkała w Twierdzy Modlin razem z wojskowymi.
Dzięki zajęciom małe przedszkolaki doskonale znają różnice między niedźwiedziami polarnymi a brunatnymi, a podczas zabaw ruchowych doskonaliły umiejętność liczenia i budowania pojęć matematycznych. Na koniec 4 i 5-latki wraz z rodzicami wykonały swoje misie wyklejając papierowe talerzyki watą.
Małe „Sowy” jeszcze długo będą wspominały wyjątkowego gościa, który je odwiedził.

 • autor: A. Marszałek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Baśka Murmańska w Przedszkolu nr 3.
 • Baśka Murmańska w Przedszkolu nr 3.
 • Baśka Murmańska w Przedszkolu nr 3.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

„Nauczyciel dobrze wie, ile w głowie zmieści się…” – Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.

Jak co roku, w tym wyjątkowym dniu, uczniowie naszej szkoły pamiętali o swoich Nauczycielach. Były miłe słowa, podziękowania, kwiaty, uściski, a przede wszystkim okolicznościowa akademia. To wyjątkowe spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Rady Rodziców: p. Izabela Krężlewicz i p. Daniel Taraszkiewicz. Goście złożyli, na ręce p. Dyr. Marioli Zielińskiej, kwiaty i życzenia pełne uznania dla trudnej, odpowiedzialnej, ale też bardzo potrzebnej pracy Nauczycieli. Dużo miłych słów popłynęło też z ust i serc uczniów. Emilka, Zuzia, Michalina i Maja z II a, śpiewająco wychwalały zalety Pedagogów. Dowiedzieliśmy się m.in., że dzięki Wychowawcom nauka staje się „super sprawą”, a ich Pani „wie, jak wesoło uczy się”.
Starsi uczniowie, z dozą humoru, wyliczali blaski i cienie pracy Nauczyciela. Bo codzienność Pedagogów to: stosy dokumentów, szkolenia, rady, awanse, a z drugiej strony misja wychowania i wykształcenia młodego pokolenia.
Ilustracją relacji Nauczyciel – Uczeń były fragmenty muzyczne: „Love Story”, „Niepewność” Grechuty, czy „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz.
Bardzo wymowna była także dekoracja. Motyle wylatujące z otwartej księgi mogą być odczytane jako metafora misji pedagogicznej, którą podejmuje każdy Nauczyciel.

 • autor: Monika Zakrzewska-Walczak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.

Smykofonia - muzyka do tańca i do różańca

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 21 października 2017 r. o godz. 10:00 i 12:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się Smykofonia - muzyka do tańca i do...

Dzień przedszkolaka w "Słonecznej Krainie"

20 września w PP3 świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Święto zostało zapoczątkowane w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata póżniej Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
Uroczystość zaczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Przedszkolaka. Pani dyrektor złożyła dzieciom życzenia i zaprosiła do wesołej zabawy.
Atrakcją tego radosnego dnia, był występ Rady Pedagogicznej w inscenizacji słowno-muzycznej wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Dzieciaki wybuchały głośnym śmiechem widząc swoje panie w uroczych strojach. Włączały się również w śpiew popularnych utworów muzycznych, takich jak: "Żono moja", "A ja rosnę i rosnę", "Ruda tańczy, jak szalona". Uczestniczyły w zabawie tanecznej "Kaczuchy".
Uświetnieniem dnia był słodki poczęstunek oraz Kinder niespodzianka.

 • autor: Elżbieta Obuchowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Dzień przedszkolaka w "Słonecznej Krainie".
 • Dzień przedszkolaka w "Słonecznej Krainie".
 • Dzień przedszkolaka w "Słonecznej Krainie".
 • Dzień przedszkolaka w "Słonecznej Krainie".

Kiermasz WTZ TPD

Szanowni Państwo w najbliższą środę i czwartek, tj. 18 i 19.10.br. od godziny 8.00 w budynku Urzędu Miejskiego w holu na parterze odbędzie się kiermasz, na którym zostaną  zaprezentowane prace (wiązanki na Wszystkich Świętych) wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Dworze Mazowieckim. Prace będą wystawione na sprzedaż.
Będzie można także nabyć pyszne słodkości.
 

Przygoda z siatkówką

Szczegóły akcji "Przygoda z siatkówką 2017".

 • autor: Dominik Stan
wyświetl galerię w Cooliris
 • Już od 16 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 rusza akcja "Przygoda z siatkówką 2017".

Seniorzy świętowali swój dzień!

12 października członkowie nowodworskiego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów uroczyście obchodzili Światowy Dzień Seniora. Spotkanie tradycyjnie odbyło się w lokalu Relax.

Na obchody Światowego Dnia seniora, które tradycyjnie organizuje oddział ZERiI w Nowym Dworze Mazowieckim przybyło liczne grono członków Związku oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in. władze powiatu, Burmistrz Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, Wiceprzewodniczący Rady – Grażyna Nadrzycka i Jerzy Plackowski, radna Krystyna Nasiadka, przedstawiciele nowodworskich organizacji społecznych i szefowie spółek miejskich oraz sponsorzy Związku. Wszystkich serdecznie powitała szefowa organizacji Krystyna Kocan, która przy okazji odczytała okolicznościowy referat. Przedstawiła w nim historię ustanowienia Światowego Dnia Seniora, działania różnych organizacji na rzecz osób starszych, a także przedstawiła sprawozdanie z działalności związku od początku roku.
Podczas uroczystości za aktywną działalność na rzecz organizacji okolicznościowymi statuetkami nagrodzeni zostali: Zenona Sobieraj, Jerzy Zieliński, Karolina Budkowska, Stanisława Bogucka  i Antoni Witkowski.
Z kolei za bardzo aktywną długoletnią pomoc dla Związku  podziękowania i statuetki wręczone zostały Ireneuszowi Jankowskiemu – właścicielowi piekarni Kołacz oraz Januszowi Dąbrowskiemu prezesowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
W trakcie obchodów nie zabrakło również części artystycznej. Tym razem znane i lubiane piosenki zaprezentował Zespół Śpiewaczy Marzyciele pod przewodnictwem Marka Tomczaka. Przeboje śpiewała wraz z wykonawcami cała sala, a występ został nagrodzony gromkimi brawami i słodyczami.
Na koniec części oficjalnej Przewodnicząca Krystyna Kocan odebrała z rąk zaproszonych gości upominki i życzenia, a wspólna zabawa trwała do wieczora.

 • autor: Aneta Pielach - Pierscieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora.

Zofia Krzyżanowska odznaczona przez Prezydenta za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej

Dziś Prezydent RP Andrzej Duda z okazji 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota” przy Delegaturze Rządu RP na Kraj wręczył Ordery Odrodzenia Polski Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej. Pośród odznaczonych KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich znalazła się mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego, Zofia Krzyżanowska, która od października 1940 r. do stycznia 1945 r. ukrywała wraz z rodziną rodziny Bermanów i Jabłkowskich.

Pani Zofia jest także uhonorowana tytułem "Sprawiedliwy wśród narodów świata".

Zaledwie dwa dni temu uczestniczyła w polsko-izraelskim spotkaniu młodzieży w Modlinie Twierdzy, podczas którego młodzi goście ze wzruszeniem dziękowali jej za bohaterską postawę.

Cieszymy się, że wśród mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego są tacy ludzie jak Pani Zofia. Niech będzie dla nas wzorem człowieczeństwa i odwagi.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zofia Krzyżanowska podczas polsko-izraelskiego spotkania młodzieży w Modlinie Twierdzy
 • Zofia Krzyżanowska podczas polsko-izraelskiego spotkania młodzieży w Modlinie Twierdzy
 • Zofia Krzyżanowska podczas polsko-izraelskiego spotkania młodzieży w Modlinie Twierdzy
 • Zofia Krzyżanowska podczas polsko-izraelskiego spotkania młodzieży w Modlinie Twierdzy
wyświetl galerię w Cooliris
 • 13 października 2017 r. o godz. 19:00 w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej 1 odbędzie się Friday Boxing Night.

Warsztaty na temat wizji, misji i głównych kierunków rozwoju Nowego Dworu Mazowieckiego

Ostatnie warsztaty, które odbyły się w ramach pracy nad Strategią Nowego Dworu Mazowieckiego na lata 2018-2030 dotyczyły wizji, misji i głównych kierunków rozwoju miasta. Uczestnicy spotkania wypracowali cele strategiczne oraz misję. Chcą, aby Nowy Dwór Mazowiecki był miastem przyjaznym do życia, stale rozwijającym się w różnych dziedzinach gospodarki, wykorzystującym atrakcyjne położenie w widłach trzech rzek.

W ramach warsztatów, które odbyły się 5 października 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, uczestnikom udało się sformułować główne kierunki rozwoju w sferze społecznej, infrastrukturalnej i środowiskowej oraz gospodarczej. Pojawiły się propozycje, aby jednym z głównych kierunków było dążenie do wysokiej jakości życia w mieście. Odnośnie gospodarki polityka miasta powinna być spójna i innowacyjna. Kolejny kierunek to miasto atrakcyjnych i funkcjonalnych przestrzeni rozumiany jako rozwój nowoczesnej infrastruktury przy zachowaniu potencjału przyrodniczego oraz walorów turystycznych.

W trakcie warsztatów pojawiło się wiele pomysłów dotyczących wizji rozwoju miasta. Uczestnicy wskazywali, że Nowy Dwór Mazowiecki powinien być miastem nowoczesnym z dobrze rozwiniętymi usługami dla mieszkańców oraz komunikacją. Pojawiły się również pomysły dotyczące rozbudowy infrastruktury nadrzecznej, stworzenie plaży miejskiej oraz rozbudowania basenu. Inne pomysły to stworzenie szkoły wyższej z kampusem i centrum szkolnictwa oraz powołanie instytucji koordynującej i wspierającej aktywizację osób starszych. Dla mieszkańców ważne były również działania związane z ciągłym dbaniem o estetykę miasta, by było czyste, z dużą ilością zieleni i kwiatów.

Warsztaty są drugim etapem tworzenia strategii. W następnym miesiącu zorganizowane zostanie podsumowanie dotychczasowych działań, na które zaproszeni zostaną mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, seniorzy oraz młodzież. Spotkanie będzie miało charakter konsultacyjny i będzie ostatnim etapem pracy nad Strategią Rozwoju Nowego Dworu Mazowieckiego na lata 2018-2030.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Warsztaty na temat wizji, misji i głównych kierunków rozwoju Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • Warsztaty na temat wizji, misji i głównych kierunków rozwoju Nowego Dworu Mazowieckiego.

Otwarte Mistrzostwa Modlina Twierdzy w tenisie stołowym

Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Modlina Twierdzy w tenisie stołowym osób niezrzeszonych o puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Planowany termin turnieju 22 października (niedziela) godz. 14:00, miejsce – hala sportowa w Modlinie Twierdzy. Zapisy – tel. 501 277 383 lub w hali sportowej.

Prezes UKS „Reduta”
Sławomir Krzeczkowski

Turniej piłkarski o puchar Burmistrza w Twierdzy

6-7 października Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” zorganizował turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta. Do zawodów zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone, drogą losowania, na dwie grupy. W piątek rozegrano mecze grupowe, a sobotę odbyła się runda finałowa. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, na boisku toczyła się zacięta walka, ale zgodna z przepisami nad czym, jak zawsze znakomicie, czuwał sędzia zawodów Michał Szymański.

Wyniki meczów grupowych:
Betoniara – Bezlitośni 1:0
Goliat – Delta 0:2
Sparta – Ekwador 1:2
Młoda Gwardia – Pólko 1:1
Betoniara – Ekwador 2:1
Goliat – Pólko 2:2
Sparta – Bezlitośni 1:2
Młoda Gwardia – Delta 3:0
Betoniara – Sparta 2:0
Goliat – Młoda Gwardia 1:0
Ekwador – Bezlitośni 3:1
Pólko – Delta 6:1

Półfinały
Betoniara – Młoda Gwardia 3:2
Pólko – Ekwador 0:0 k.3:1

Mecz o III miejsce
Ekwador – Młoda Gwardia 2:0

Finał
Betoniara – Pólko 0:0 k. 3:0

Tryumfator zawodów, drużyna Betoniara wystąpiła w składzie: Marcin Skorupski (G), Wojciech Białek, Mateusz Zalewski, Jakub Łachmański, Michał Turek, Przemysław Głowacz, Kamil Marciniak, Bartosz Ciszyński, Michał Borkowski, Kamil Dworakowski, Patryk Gaca, Łukasz Zalewski.
Najlepszym bramkarzem zawodów został Marcin Skorupski z drużyny Betoniara, a królem strzelców turnieju został Marcin Świderski z drużyny Pólko, zdobywca 4 bramek.
Na zakończenie zawodów Burmistrz Miasta Jacek Kowalski wręczył zwycięskim drużynom medale i nagrody oraz pogratulował doskonałego współzawodnictwa w turnieju.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.
 • Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta w Modlinie Twierdzy.

Spacerem po Mazowszu

29 września o godzinie 18.00 odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po Mazowszu”. Wszystkie prezentowane prace, pogrupowane w kilka cykli tematycznych, artysta wykonał przepięknie piórkiem na białym kartonie. Tematem największego cyklu, jak sam tytuł wystawy wskazuje, jest Mazowsze, a zwłaszcza architektura pobliskich miast, takich jak Serock, Zegrze, Pułtusk, Wieliszew, czy Ciechanów. Drugi cykl jest szczególnie bliski artyście, przedstawia bowiem przepiękne mazowieckie wierzby, do których artysta żywi wielki sentyment. Nie zabrakło również cyklu prac nawiązujących do utworów literackich. Najnowszy cykl natomiast okazał się najciekawszy dla naszej lokalnej społeczności, gdyż są to prace przedstawiające Modlin – Twierdzę, wszystkie najważniejsze miejsca związane z jego bogatą historią.

Jacek Gałężewski tworzy już od wielu lat i ma na swoim koncie kilka wystaw w kraju. Artysta, jak sam nam opowiedział, stara się ocalić od zapomnienia wiele cennych zabytków Mazowsza, a robi to w sposób niezwykle dokładny i realistyczny, acz niepozbawiony artystycznego ducha. Swoją twórczością chce zwrócić uwagę na piękno otaczającego nas świata i wierzymy, że tą wystawą mu się to udało. Przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszego miasta mieli okazję poprzez twórczość Jacka Gałężewskiego spojrzeć inaczej na miejsca, które są im znane, i odkryć ich ukryte piękno. Licznie zgromadzona młodzież mogła też porozmawiać z samym twórcą oraz zapoznać się z dość wymagającą techniką, jaką jest rysowanie piórkiem i tuszem.
Wystawę „Spacerem po Mazowszu” można oglądać w Galerii „Łącznik” do 17 października 2017. Serdecznie zapraszamy.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...
 • 29 września 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac graficznych Jacka Gałężewskiego pt. „Spacerem po...

Zajęcia z grafiki artystycznej

Od października zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na zajęcia z grafiki artystycznej. Podczas warsztatów w pracowni graficznej będzie można poznać tradycyjne techniki druku wklęsłego, wypukłego i płaskiego. W tajniki tradycyjnych technik jak linoryt, czy sucha igła wprowadzą twórcy współczesnej grafiki, specjaliści z zakresu grafiki warsztatowej i projektowej, malarstwa i rysunku – Anna Dybowska i Marcin Dybowski. Obydwoje są autorami prac reprezentujących polską grafikę na międzynarodowych przeglądach - Biennale i Triennale sztuki. Ich prace znajdują się w publicznych międzynarodowych oraz krajowych zbiorach grafiki m.in. w Międzynarodowym Centrum Ekslibrisu w Sint-Niklaas w Belgii, w Muzeum w Macedonii, w Serbii, w Bułgarii. Grafika artystyczna to dziedzina oparta na tradycyjnym warsztacie twórczym, którą cechuje przenikanie się trzech wyżej wspomnianych metod druku. Prace graficzne posiadają unikalną jakość, a każda odbitka ma wyjątkowy charakter i wartość. Wpływa na to całość ciekawych czynności technicznych podczas pracy i wykorzystanie szerokiej gamy specjalistycznych narzędzi. Grafika pozwala na ręczne odbicie własnego rysunku, stworzonego wcześniej na właściwej płycie. Łączenie tradycyjnych technik tej dziedziny przy użyciu profesjonalnych mediów i papierów graficznych, pozwoli na poznanie i wykorzystanie warsztatu twórczego grafika do stworzenia unikatowych, indywidualnych prac, a szeroki zakres działań praktycznych ułatwi każdemu odkrycie uśpionych talentów dla stworzenia niepowtarzalnych realizacji.
Na zajęcia zapisać się można w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ulicy I. Paderewskiego 1A (60 zł/os. mies. – cena zawiera specjalistyczne materiały).
Zajęcia odbywają się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zajęcia z grafiki artystycznej w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, które odbędzie się w piątek 13 października 2017 roku o godz. 17.00 w sali 410 Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Zakroczymska 30. Podczas spotkania odbędą się konsultacje Programu Współpracy Miasta Nowy Dwór Mazowiecki z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami na Rok 2018.
Z projektem Programu można zapoznać się tu: PROJEKT Programu Współpracy Miasta Nowy Dwór Mazowiecki z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami na Rok 2018 (pdf).
Uwagi i sugestie do projektu Programu można zgłaszać do dnia 13 października 2017 roku na adres e-mail mariusz.ziolkowski@nowydwormaz.pl. Propozycje zmian będzie można również zgłosić podczas spotkania, o którym mowa powyżej.

O dzikach u Burmistrza

W związku ze zmianą przepisów dot. odławiania dzików w poniedziałek 2 października w Urzędzie Miejskim odbyło się w tej sprawie spotkanie. Uczestniczyli w nim Burmistrz Jacek Kowalski, Artur Bieńkowski członek zarządu Koła Łowieckiego „Sęp”, Ireneusz Jankowski Prezes Wojskowego Koła Myśliwskiego „Wkra” , Andrzej Pietras –  Łowczy tegoż Koła, Piotr Rogiński Komendant Straży Miejskiej oraz Dariusz Tabęcki Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Spotkanie poświęcono głównie sprawie podjęcia wspólnych działań przez myśliwych z obu Kół Łowieckich w celu znacznego zmniejszenia populacji dzików na terenie naszego miasta poprzez prowadzenie odstrzałów,  odławianie i wywożenie do lasu w inne miejsca  naszego regionu.

Zgodnie z planem, Koło Wkra winno odstrzelić na swoim terenie 177 dzików (odstrzeliło dotychczas 68) natomiast Koło Sęp w planie ma blisko 150, a odstrzeliło 78. Odstrzały będą kontynuowane a myśliwi  z tych Kół  uzgodnią miejsca odstrzałów  i ustawiania odłowni na terenie miasta. 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców odstrzały na pewno nie będą prowadzone w pobliżu domów  czy budynków – będą wykonywane w odległości powyżej 400 metrów od skupisk  ludzkich. 

Po raz kolejny apelujemy do  naszych mieszkańców o nie dokarmianie dzikiej zwierzyny i zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy wyprowadzaniu psów. Straż Miejska będzie z cała surowością egzekwowała wszelkie próby dokarmiania dzików, a w szczególnych przypadkach będzie kierować sprawy do Sądu z wnioskiem o ukaranie.

Tak jak dotychczas, obecność dzików można zgłaszać do Straży Miejskiej, która ma bezpośredni kontakt z myśliwymi z obu Kół Łowieckich i przekazuje im na bieżąco wszelkie informacje w tej sprawie.

 • autor: red. Straż Miejska; foto: Aneta Pielach – Pierśceniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie u Burmistrza Miasta w sprawie odławiania dzików.
 • Spotkanie u Burmistrza Miasta w sprawie odławiania dzików.

Zostań naszym dostawcą!

Przypominamy, że Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim korzysta z platformy zakupowej. Jeśli prowadzisz firmę i chciałbyś być informowany o prowadzonych przez nas postępowaniach oraz świadczyć usługi dla miasta - zarejestruj się na stronie:

https://platformazakupowa.pl/nowy_dwor_maz/dostawcy

Twierdza Jana Pawła II

 • autor: Konrad Tarnopolski
wyświetl galerię w Cooliris
 • 10 października o godz. 18:30 zapraszamy do kościoła św. Barbary w Modlinie Twierdzy na kolejne spotkanie z cyklu spotkań o...

Osiedle w kwiatach

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zarząd Osiedla nr 2 zaprasza mieszkańców 27.10.2017r. o godz. 18:00 do Publicznego Gimnazjum nr 2 na spotkanie z okazji...

Modlińskie Pożegnanie Lata 2017

W niedzielne popołudnie 24 września mieszkańcy osiedla Modlin Stary uczestniczyli w imprezie plenerowej pn. „Pożegnanie Lata 2017”, która odbyła się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Szkolnej 3.

Piknikowe popołudnie rozpoczęła Msza św. sprawowana w kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym, po której zebrani przeszli na teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez animatorów. Dla każdego śmiałka zostały przygotowane nagrody. Dzieci mogły korzystać z bezpłatnie przygotowanych atrakcji: byka rodeo, trampoliny bungee, warsztatów plastycznych i gry na bębnach. Na modlińskiej scenie odbyły się koncerty trzech zespołów: „Four Blues Silence”, parafialnego „Totus Tuus” oraz gwiazdy wieczoru „Bandy Łysego”. Młodzi artyści z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Damy Radę”, działającej przy Parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego zaprezentowali dwa występy kabaretowe, a także układy taneczne. Uczestnicy pikniku mogli skosztować domowych ciast przygotowanych przez mieszkanki osiedla, a także wędlin i wyrobów z dziczyzny dostarczonych przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Głuszec” z Nasielska. Na mieszkańców czekały również kiełbaski z grilla. Myśliwi przygotowali także stanowisko strzeleckie. Chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki do celu. Najlepsi strzelcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami pikniku byli: Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Starym, Zarząd Osiedla Nr 7, Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3. Sponsorem wydarzenia był Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim Sp. z o. o.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.
 • Modlińskie Pożegnanie Lata 2017.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu Marii Sadowskiej "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. (więcej: www.filmweb.pl)

Sztuka Kochania.Historia Michaliny Wisłockiej:
reżyseria: Maria Sadowska,
scenariusz: Krzysztof Ptak,
gatunek: biograficzny,dramat,
produkcja: Polska,
premiera: 27 stycznia 2017r. (Polska), 21 styczni 2017r. (Świat).

Nagrody: 2 nagrody i 2 nominacje.

W obsadzie: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Karolina Gruszka, Justyna Wasilewska, Wojciech Mecwaldowski, Jaśmina Polak
Gościem wieczoru będzie Andrzej Komorowski – specjalista profilaktyki społecznej, doradca rodzinny, seksuolog... Spotkanie poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A

13.10.2017r. godz. 18:30

WSTĘP WOLNY

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 13.10.2017r. o godz. 18:30 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury do obejrzenia najnowszego filmu Marii Sadowskiej...

Italian Music Show

Zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na koncert w wykonaniu Roberto Zucaro i Haliny Benedyk.
Któż z państwa nie zna takich włoskich przebojów jak: L’Italiano, Marina, Felicita, Ci Sara, Tornero, Susanna, Volare, Baila Morena, Acapulco, Fuoco nel Fuoco, Quando Quando, Piccola e Fragile, Sereno e, Mamma Maria.
A któż nie zna latino amerykańskiej muzyki La copa de la vita, La bamba, Mambo5, La camisa nera, Ai se eu te pego, itp.
Tak wielkie przeboje w oryginalnym wykonaniu Roberto Zucaro z pewnością porwą publiczność do szalonej zabawy.

Nowodworski Ośrodek Kultury

14.10.2017r. godz. 17.00

Karty wstępu w cenie 15 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury od 3.10.2017r.

Życzymy miłej zabawy!

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • 14.10.2017r. o godz. 17.00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na koncert "Italian Music Show" w wykonaniu Roberto...

Kolejny zawodowy tytuł Kacpra Żuka!

W ubiegłym tygodniu (25-30.09.17) nasz reprezentant miał zaszczyt reprezentować nasz kraj na zawodowym tenisowym turnieju Futures F-28 z pulą nagród 15.000 $, w pięknym kurorcie nad Morzem Czerwonym Sharm El Sheikh w Egipcie.

W grze pojedynczej Kacper musiał rywalizować w eliminacjach, w 1 rundzie uporał się z groźnym Holendrem Bartem Stivensem 4/6, 6/2, 7/6, a w drugiej pokonał Japończyka Kazuki Nishiwaki 7/6 6/1. W drabince głównej musiał uznać wyższość Tunezyjczyka Anisa Ghorbela 6/7 4/6.

Równolegle Kacper występował także w grze podwójnej. Tam jego partnerem był jak w większości turniejów, Piotr Matuszewski. 
Od pierwszego spotkania widać było, że para jest w znakomitej formie. W pierwszej rundzie Polacy wygrali z japońska parą Otsuka/Tashiro 6/0, 6/2. W ćwierćfinale Kacper i Piotr wyeliminowali 3/6, 7/6, 10/7, rozstawioną z nr 3 Tunezyjsko/Benińską parę Erchagui/Klegou.
W fazie półfinałowej nasi reprezentanci zmierzyli się z turniejową 2. Reprezentantem RPA Scholzem oraz Włochem Vilardo. W półfinale Polacy zagrali prawie bezbłędnie i pokonali kolejnych faworytów w stosunku 6/2, 6/3.
Nasza para nie była również faworytem starcia o tytuł turnieju w Sharm El Sheikh z doświadczonymi, rozstawionymi z „4” Czechami Papik/Gengel. Polacy natchnieni jednak zwycięstwem półfinałowym, pewnie pokonali południowych sąsiadów 6/2, 6/2 i mogli się cieszyć z kolejnego zawodowego tytułu w karierze!!!

W najbliższym czasie, Kacper będzie dalej próbował poprawić swój zawodowy ranking singlowy i debowy ATP na kontynencie afrykańskim. Będzie brał udział jeszcze w dwóch kolejnych turniejach Futures o puli nagród 15.000$. Życzymy powodzenia!

Nasz zawodnik jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
W sprzęt wyposaża go firma Babolat, w odzież sportową firma Adidas. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Sports Group.

Wyniki Kacpra w grze podwójnej w Egipcie F-28.
I runda Żuk/Matuszewski [POL] vs. Otsuka/Tashiro [JPN] 6/0, 6/2.
Ćwierćfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Erchagui/Klegou (3) [TUN/BEN] 3/6, 7/6(2), 10/7.
Półfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Vilardo/Scholz (2) [ITA/RSA] 6/3, 6/2.
Finał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Papik/Gengel (4) [CZE] 6/2, 6/2.

 • autor: AZ; foto: KZ
wyświetl galerię w Cooliris
 • Piotr Matuszewski i Kacper Żuk
 • Piotr Matuszewski i Kacper Żuk

Wrześniowe rocznice 1939 r. ZOR RP w ZS nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim

28 września 2017 r. przedstawiciele Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej z prezesem Zarządu Głównego płk. rez. Alfredem Kabatą uczestniczyli w uroczystym apelu zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim dla uczniów klas pierwszych.

Wraz z prezesem ZG ZOR RP reprezentowali: st. chor. sztab. w st. spocz. Bolesław Morawski, 93-letni kombatant Roman Kaczorowski i Jadwiga Kaczorowska.

Uczniowie, pod kierunkiem Marii Możdżyńskiej, zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, nawiązujący do wydarzeń z września 1939 r. Program poświęcony był rocznicom: wybuchu II wojny światowej 1 września 1939; agresji sowieckiej na Polskę – 17 września 1939 r. i kapitulacji Modlina – 29 września 1939 r.

Płk rez. Alfred Kabata przedstawił cele i najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane przez Związek Oficerów Rezerwy RP w 2017 r., który był rokiem jubileuszu 95-lecia kierowanej przez niego organizacji. Podkreślił, że Związek od kilkunastu lat ściśle współpracuje ze szkołą, m.in. przy realizacji projektu „Katyń ocalić od zapomnienia”, w ramach którego sadzone są „Katyńskie Dęby Pamięci”. Dodał, że uczniowie ZS nr 2 z powodzeniem biorą udział w ogólnopolskich konkursach historycznych oraz uczestniczą w uroczystościach patriotycznych i lekcjach historyczno-wojskowych organizowanych przez ZOR RP.

Płk rez. Alfred Kabata przedstawił również prezentację multimedialną dotyczącą historii Batalionu Elektrotechnicznego stacjonującego w Nowym Dworze Mazowieckim w latach 1921-1939.

Przybyłym do szkoły gościom ze Związku Oficerów Rezerwy RP, podziękowała Ewa Malasiewicz – dyrektor szkoły. Umówiono się już na kolejne spotkanie, w październiku br., podczas którego o Nowym Dworze Mazowieckim z okresu lat międzywojennych i II wojny światowej opowie 93-letni Roman Kaczorowski, honorowy obywatel miasta.

W rozmowie z Ewą Malasiewicz – dyrektor szkoły i jej zastępczynią Beatą Kisiel omówiono także przedsięwzięcia, które będą wspólnie realizowane w 2018 r. Jednym z nich będzie konkurs historyczny upamiętniający obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • autor: (k); foto: B. Morawski, ZS nr 2
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...
 • Wrześniowe rocznice 1939 r. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze...

Mobilny odbiór elektroodpadów i wielkogabarytów

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i kompletnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Prosimy mieszkańców o wystawienie rzeczy przed posesję w dniu odbioru tzn.:
14-10-2017 r. - „dzielnice” miasta między Narwią a Wisłą, od godz. 7:30 do 14:00
21-10-2017 r. – Modlin i Modlin Twierdza, od godz. 7:30 do 14:00.

Warsztaty na temat rozwoju gospodarczego Nowego Dworu Mazowieckiego

Kolejne warsztaty, które odbyły się w ramach pracy nad Strategią Nowego Dworu Mazowieckiego na lata 2018-2030 dotyczyły rozwoju gospodarczego. Uczestnicy spotkania wypracowali kolejne cele strategiczne. Chcą, aby profil gospodarczy miasta był oparty na produkcji, usługach oraz budownictwie mieszkaniowym.

W ramach warsztatów, które odbyły się 21 września 2017 roku w Urzędzie Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, udało się zdefiniować największe problemy związane z rozwojem gospodarczym miasta. W trakcie warsztatów pojawiło się wiele pomysłów dotyczących rozwiązania problemów związanych z sektorem usług oraz przedsiębiorczością. Uczestnicy zwrócili uwagę między innymi na  słabo rozwinięte instytucje otoczenia biznesu, dominujące struktury przemysłu oparte na przemyśle chemicznym oraz słaby rynek wewnętrzny.

Wypracowali też cele związane z opracowaniem i wdrożeniem polityki wspierania przedsiębiorczości  oraz  wprowadzaniem instrumentów zachęcających do korzystania z oferty usług w mieście. Jako atuty miasta sprzyjające rozwojowi gospodarki, wskazano bliskość lotniska Warszawa Modlin, rozwijającą się branżę hotelową oraz branżę związaną z budownictwem, jak również atrakcyjny potencjał kulturowy i przyrodniczy.

W trakcie warsztatów zostały omówione również tematy rynku pracy oraz bezrobocia w mieście, polityki gospodarczej oraz promocji miasta w tym obszarze.

Warsztaty są drugim etapem tworzenia strategii. Efekty prac warsztatowych staną się podstawą do stworzenia Strategii Rozwoju Nowego Dworu Mazowieckiego na lata 2018-2030.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Warsztaty na temat rozwoju gospodarczego Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • Warsztaty na temat rozwoju gospodarczego Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • Warsztaty na temat rozwoju gospodarczego Nowego Dworu Mazowieckiego.

XXXVII Jesienna Wystawa Psów Rasowych

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legionowie zaprasza na XXXVII Jesienną Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim na terenie Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 66 w dniu 8 października 2017 r. w godzinach 10:00-17:00.

Będzie można jak zwykle zobaczyć najpiękniejsze psy z Polski i nie tylko.
Na jesienną imprezę zgłoszonych zostało ponad 600 psów różnych ras grup FCI: I, II, III, V i IX.
Zależy nam by nasi goście zwiedzający wystawę nabrali przekonania, że warto posiadać psa rasowego dla jego urody i licznych zalet.

Przy wejściu na wystawę obowiązuje bilet wstępu za 10 zł i ulgowy za 5 zł oraz parking 20 zł.
Na teren wystawy mogą wejść tylko psy z ważnym szczepieniem przeciw wściekliźnie.

 • autor: Krzysztof Michalski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legionowie zaprasza 8 października 2017 r. w godz. 10:00-17:00 do Nowodworskiego...

Zebranie Zarządu Osiedla nr 6 w Modlinie Twierdzy

19 września w czytelni Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy odbyło się zebranie Zarządu Osiedla nr 6 z mieszkańcami. Na spotkanie zostali zaproszeni następujący goście: pan dr Piotr Oleńczak i Burmistrz Miasta pan Jacek Kowalski. Pan Piotr Oleńczak w półgodzinnym wystąpieniu przedstawił naszym mieszkańcom historię Modlina Twierdzy oraz poruszył temat Weterana powstania styczniowego Stanisława Lesiakowskiego, który spoczywa na cmentarzu fortecznym w Modlinie Twierdzy. Po wystąpieniu pan Piotr został nagrodzony przez Burmistrza Miasta i Zarząd Osiedla za zaangażowanie w kultywowanie loklanej historii oraz budowanie patriotycznych postaw człowieka przez szerzenie wiedzy historycznej. W następnym punkcie poruszyliśmy sprawy dotyczące naszego osiedla razem z Burmistrzem Miasta panem Jackiem Kowalskim. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zapraszamy na następne zebrania.

Zarząd Osiedle nr 6

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zebranie Zarządu Osiedla nr 6 w Modlinie Twierdzy.
 • Zebranie Zarządu Osiedla nr 6 w Modlinie Twierdzy.
 • Zebranie Zarządu Osiedla nr 6 w Modlinie Twierdzy.

Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w SP1

20 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie uczniów z panią Ewą Brodnicką – polską pięściarką zawodową, byłą mistrzynią Europy i aktualną mistrzynią świata, federacji WBO w wadze piórkowej. Pani Ewa opowiadała o swojej karierze zawodowej, o tym że warto spełniać swoje marzenia. Na koniec spotkania zaprezentowała krótki pokaz walki bokserskiej. Chętnie fotografowała się z poszczególnymi klasami i rozdawała autografy.

 • autor: Hanna Twardowaska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.
 • Pięściarka Ewa Brodnicka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.

Do końca października potrwa remont ul. Przemysłowej

Prace wykonuje na swój koszt wykonawca budowy - na skutek błędów, jakie wówczas popełnił. Zlecona przez Miasto ekspertyza Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wykazała niezgodne z projektem zagęszczenie wokół kanalizacji deszczowej powodujące zapadanie się jezdni.
Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia.
Ostateczny termin zakończenia prac drogowych uzależniony jest, jak zawsze, od warunków pogodowych.

 • ul. Przemysłowa
  ul. Przemysłowa

Pożegnanie lata z ZO4

Zarząd Osiedla Nr 4
(Pólko)

zaprasza mieszkańców osiedla
4 października 2017r. o godz. 17:00

do
Szkoły Podstawowej Nr 5
ul. Chemików 1a

na
POŻEGNANIE LATA

 

W programie:
1) sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla Nr 4 za 2016-2017 r.,
2) rozstrzygnięcie konkursu „Osiedle w kwiatach” oraz wręczenie nagród,
3) sprawy różne.

Spotkanie odbędzie się z władzami miasta przy słodyczach, owocach, kawie, itp.

Aktywizacja seniorów - spotkania z lekarzami, trenerem fitness oraz rehabilitantem - październik

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogra