Nowy Dwór Mazowiecki

Banery

Treść strony

Nowodworska Straż Miejska pomaga zwierzętom

Mimo wakacji i urlopów lipiec to pracowity czas dla Straży Miejskiej, nie tylko pod względem codziennych działań na rzecz społeczności lokalnej, ale również pomocy zwierzętom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia.

W ostatnim czasie udzielono pomocy dwóm łabędziom, z których jeden miał złamane skrzydło, a drugi pływał z haczykiem utkwionym w przewodzie pokarmowym. Oba po konsultacjach i wstępnej pomocy weterynaryjnej zostały przetransportowane przez nas do ptasiego azylu w ZOO w Warszawie, gdzie udzielono im specjalistycznej pomocy. 
Poza ptakami, które znalazły się w niebezpieczeństwie, zgłoszenia dotyczyły również psów. Jeden z nich błąkał się przy bloku, natomiast drugi zaklinował się na balkonie. Po przybyciu na miejsce pierwszego wezwania, strażnicy stwierdzili, że jest to zadbany pies, który nie posiada identyfikatora. Został on przewieziony do MZO i umieszczony w kojcu. Informacja o psie została zamieszczona w Internecie. Właścicielka psa zgłosiła się po zwierzę następnego dnia. Drugi czworonóg, który zaklinował się między barierką, a ścianą został uwolniony przez przybyłych na miejsce strażników, którzy w trakcie oczekiwania na pomoc z PSP, samodzielnie przystąpili do działań. Dzięki wielu próbom udało im się uratować psa, a pomoc PSP nie była już konieczna.
Dwa dni później kolejny mieszkaniec zgłosił problem nietoperza uwięzionego pod sufitem swojego balkonu. Po przybyciu na miejsce i wstępnym rekonesansie stwierdzono, że nietoperz ma złamane skrzydło. Został on umieszczony w klatce i po konsultacji weterynaryjnej przewieziony do „Ptasiego Azylu” w celu dalszej rekonwalescencji. 
Mimo ograniczonych możliwości technicznych staramy się zdążyć z pomocą każdemu zwierzęciu, dlatego też dziękujemy za zaufanie i przekazane nam informacje.


 

wyświetl galerię w Cooliris
  • łabędź z haczykiem w przewodzie pokarmowym
  • uwięziony pies

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter