Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Podwodne sprzątanie Narwi

27 czerwca br. już po raz drugi strażacy oraz nurkowie z OSP – Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego sprzątali plażę, a dokładniej część kąpieliska znajdującego się pod wodą. Zima i niedawne stany powodziowe rzeki naniosły mnóstwo śmieci. Aby te wakacje były bezpieczne nurkowie wydobyli z dna butelki, potłuczone szkło, puszki i inne niebezpieczne przedmioty, które mogłyby zranić kąpiących się w rzece ludzi.
Najdziwniejszym wyłowionym znaleziskiem okazał się telefon komórkowy.
Dzięki takiej akcji nurkowie mogli poznać dno i nurt w rzeki Narew, a także przećwiczyć elementy akcji podwodnych poszukiwań.

Przed nami okres urlopów i wypoczynku, aby te wakacje były udane i bezpieczne pamiętajcie, że kapać się można w miejscach strzeżonych i przeznaczonych specjalnie do tego celu. W przypadku kąpieli w miejscach niestrzeżonych, należy nie odpływać od brzegu dalej niż 50 m. Większa odległość wydłuża czas akcji ratunkowej prowadzonej przez osoby postronne lub całkowicie ją uniemożliwia. Maleją szanse dostrzeżenia wypadku tonięcia.

Bezpiecznych wakacji!

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wakacje czas zacząć!

Dziś kończy się rok szkolny. Sprawdź, jak można spędzić lato w mieście. Miejskie jednostki przygotowały mnóstwo atrakcji!

W wakacje do dyspozycji będą także boiska szkolne.

W najbliższy weekend w Twierdzy Modlin odbędą się też dwa rodzinne pikniki. W sobotę - impreza Stowarzyszenia Rozwoju Twierdzy Modlin w parku. W niedzielę moc atrakcji w Hotelu Royal! Pikniki otwarte dla wszystkich.

Przywitaj wakacje radośnie!

Już dziś możesz zacząć od biegu ulicznego, a przy okazji za darmo zbadać swoje płuca.

Nie zapomnij wybrać się na szlak Baśki Murmańskiej.

Wkrótce kolejne informacje o kolejnych wakacyjnych atrakcjach!

Udanych wakacji!

Piknik rodzinny

11 czerwca br. na terenie ogrodu Publicznego Przedszkola Nr 2 po raz kolejny odbył się "Piknik rodzinny". Jak co roku na przedszkolaki i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Wielką radość uczestnikom pikniku sprawił występ dwóch czarnoskórych muzyków grających na egzotycznym instrumencie. Dzieci miały możliwość włączyć się do zabawy i zagrać na "złotym bębenku" oraz zatańczyć z rodzicami m.in.: taniec Zorby, popularne "kaczuchy". Uczestnicy imprezy bawili się wspólnie w rytmie  afrykańskich dźwięków. Tanecznym krokiem przechodzili pod liną. Wizyta artystów wzbudziła wiele emocji i zainteresowania, zwłaszcza wśród dzieci.
Następnie "pod okiem" pani Małgosi Steckiej przedszkolaki z grup starszych zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczne.
Rodzice włączyli się w przygotowanie pikniku - dzięki sponsorowaniu słodyczy, owoców, napoi oraz upieczeniu pysznych ciast wszyscy mogli się wspaniale bawić oraz cieszyć słoneczną pogodą. Rodzice stanęli na wysokości zadania także podczas grillowania.
"Dzień Rodziny" przebiegł w miłej i radosnej atmosferze o czym świadczył uśmiech widoczny na twarzach przedszkolaków i ich rodziców.

 • autor: M.Chojnacka
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Andalusion

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór muzyki hiszpańskiej w wykonaniu zespołu gitarowego "Andalusion".

Zespół Andalusion powstał w 2010 roku w Warszawie. Jego pomysłodawcami są dwaj wybitni gitarzyści młodego pokolenia – Andrzej Olewiński oraz Adam Oleńczak (nowodworzanin, instruktor nauki gry na gitarze w Nowodworskim Ośrodku Kultury). Grupa zajmuje się wykonywaniem muzyki hiszpańskiej. Repertuar zespołu obejmuje: tradycyjne formy muzyki flamenco oraz kompozycje takich mistrzów gitary hiszpańskiej jak: Paco de Lucia, Paco Cepero czy Gerardo Nunez.

Zespół tworzą: Andrzej Olewiński (gitara hiszpańska), Adam Oleńczak (gitara hiszpańska), Wojciech Gumiński (kontrabas, gitara basowa), Szymon Linette (instrumenty perkusyjne).

Andrzej Olewiński – Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2007-2008 jako stypendysta programu Socrates – Erasmus kontynuował studia w Real Conservatorio Superior de Musica „Victoria Eugenia” w Granadzie. Jako solista i kameralista występował na licznych festiwalach w Polsce, a także za granicą (Hiszpania, Dania, Czechy, Włochy, Węgry oraz Słowacja). Andrzej Olewiński jest laureatem kilkunastu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych. Współpracował m.in. z Oleną Leonenko, Januszem Głowackim, Andrzejem Kurylewiczem, Wandą Warską, Katarzyną Skrzynecką oraz Kasia Kowalską.

Adam Oleńczak – Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Obecnie jest nauczycielem gitary i kameralistyki w tejże uczelni. Brał udział w licznych lekcjach mistrzowskich m.in. u Oskara Giglii, Maxumo Diego Pujola, Marcina Zalewskiego, Ricardo Gallena, Rolfa Lislevanda, Krzysztofa Pełecha.

Wojciech Gumiński – Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Musińskiego, Policealnego Studium Jazzowego na Bednarskiej w klasie Zbyszka Wegehaupta oraz Uniwersitat der Kunste w Berlinie w klasie prof. Michaela Wolfa. Gra każdy rodzaj muzyki z pełnym zaangażowaniem. Na co dzień gra w zespole: Tango Fuerte, Alter Etno, ZPiT Warszawianka. Współpracuje z Teatrem Roma, Teatrem Polskim, Teatrem Kamienica, Teatrem Rampa, Teatrem Powszechnym w Radomiu, także z zespołami: Kameleoni, PGR, Izaiash, Missio Musica czy Wujkiem Samo Zło.

Szymon Linette – Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako perkusista nagrywał i występował w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu, współpracował m.in. z Warszawską Grupa Perkusyjną, Sinfonią Iuventus, Polską Orkiestra Radiową, Orkiestra Symfoniczną Opery Narodowej w Warszawie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rampa, Michałem Bajorem, Dorota Osińską, Pawłem Lucewiczem, Danką Stankiewicz, Sławkiem Uniatowskim oraz zespołem Fusionator.
 

Zapraszamy na niesamowitą podróż do źródeł muzyki hiszpańskiej.

Nowodworski Ośrodek Kultury

5 lipca 2013 r. godz. 19:00

WSTĘP WOLNY

 • -

Baśka w nowym miejscu

Wczoraj na skwerze Dobrogosta nieopodal Urzędu Miejskiego pojawiła się figura Baśki Murmańskiej z tabliczką informacyjną promującą szlak w Twierdzy Modlin. To odpowiedź na liczne doniesienia o tym, że w Nowym Dworze wciąż wiele osób nie wie, kim jest Basia. Mamy nadzieję, że jej obecność w ścisłym centrum pomoże to zmienić i przyczyni się do licznych odwiedzin Basi w wakacje. Dodatkowo - tabliczka zawiera informacje także w języku angielskim, posiada także kod QR odsyłający do jej strony WWW.

Oby Basia uatrakcyjniała spacery!

Zapraszamy na www.baskamurmanska.pl i www.facebook.com/baskamurmanska.

Zdjęcia Basi w nowej lokalizacji TU.

Baśka Murmańska w PP4

7 maja przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 przy Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowiecki - Modlinie Twierdzy korzystając ze słonecznej pogody bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Zajęte swoimi działaniami i zabawami nie zauważyły gdy w obecności pani wicedyrektor Ireny Wiśniewskiej odwiedził ich niespodziewany gość. Pogoda tego dnia dopisywała i słońce mocno przygrzewało to naszemu gościowi jednak to nie przeszkadzało pomimo grubego futerka. Tym niezwykłym przybyszem okazała się być Baśka Murmańska, sympatyczna niedźwiedzica polarna, która w ramach projektu edukacyjnego odwiedzała dzieci w szkołach i przedszkolach. Nie pominęła oczywiście i naszych milusińskich, którzy od razu, gdy zobaczyły misia nie odstępowały go na krok. Nasze przedszkolaki bardzo lubią, gdy przybywają do nich atrakcyjni goście, dlatego w ramach gościnności oprowadziły misia po "swoich" terenach. "Biedroneczki" zaprosiły Baśkę na huśtawkę, na której mogły znaleźć się bliżej misia, "Starszaki" wybrały się w podróż pociągiem, w którym maszynistą była oczywiście Baśka, "Słoneczka" zaciągnęły ją na zjeżdżalnie, a "Krasnale" pokazały swój teren zabaw. Każdy milusiński chciał chociaż na chwilę dotknąć i przytulić się do futerka sympatycznego misia, bo nie zawsze przybywa do naszego przedszkola tak znakomita postać. Baśka miała możliwość także zwiedzenia pozostałych pomieszczeń przedszkolnych za sprawą uprzejmości pani wicedyrektor, która odegrała rolę przewodnika. Na zakończenie, krótkiego, ale jakże przyjemnego spotkania, koledzy z najstarszej grupy w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyły na "łapki" gościa drobny upominek z podziękowaniami za wizytę w naszych progach. Dzieci były tak zachwycone przybyciem Baśki Murmańskiej, że nie chciały jej wypuścić z przedszkola. Jednak polarny miś musiał odwiedzić także inne przedszkola, a my chociaż mali, to wiemy kim jest nasz gość i znamy jego historię.   Dziękujemy za wizytę i czekamy na następne.

 • autor: K. Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Spotkanie z weterynarzem

15 maja dzieci z grupy "Myszki" z Publicznego Przedszkola nr 2 gościły Panią weterynarz, Agatę Bielecką, mamę Zosi. W odwiedziny przyszła ze swoimi podopiecznymi. Pani Agata spotkanie rozpoczęła od ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiła poszczególne gatunki i rodziny zwierząt.

Następnie opowiedziała o pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor, strój, w który ubiera się do operacji chirurgicznych. Ciekawostką było również to, że są różne wielkości stetoskopu, dobierane odpowiednio do wielkości zwierząt. Dużą frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce psa, oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania.
Końcowa część spotkania była naprawdę ekscytująca. Pani Agata przedstawiła przedszkolakom zwierzęta, które przyprowadziła ze sobą na zajęcia. Dzieci miały okazję pogłaskać króliczki, poczuć jak dużo waży żółw i przekonać się, że wcale nie jest taki wolny jak mówi przysłowie. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia węża i dla odważnych założenia go na szyję.
Na zakończenie dzieci dostały od pani Agaty drobne upominki – oczywiście – z wizerunkiem zwierząt.

W imieniu przedszkolaków z grupy "Myszki" dziękujemy Pani Agacie Bieleckiej za ciekawe i pouczające spotkanie.

 • autor: Nauczycielki gr.IV
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Wakacje na pływalni NOSiR

 • -

Lato w Bibliotece 2013

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
w Nowym Dworze Mazowieckim
w okresie wakacji zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.

Oprócz ciekawych książek i czasopism proponujemy.

Pływanie przy muzyce wakacyjnej

 • -

Bezpłatne badania spirometryczne w NDM

Kadry Mazowsza

Zawodniczka sekcji piłki siatkowej NOSiR - Aleksandra Świątkowska, podopieczna trenerki Joanny Konar została powołana na konsultacje do Kadry Mazowsza. Wybrano 20 osób z całego województwa, w tym naszą Olę.
Do ścisłej kadry zakwalifikuje się 12 osób, teraz zawodniczki udadzą się na tygodniowy obóz, który odbędzie się w Siedlcach.
Gratulujemy i życzymy dostania się do "12".

 • -

Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2012/2013

Koniec roku szkolnego co raz bliżej. Już w piątek, 28 czerwca uczniowie rozpoczną dwumiesięczną przerwę wakacyjną. Wielu z nich ciężko pracowało przez cały rok, by osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce. Publikujemy nazwiska uczniów z poszczególnych szkół, na świadectwach których będą widniały czerwone paski. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy udanego wypoczynku!

Szkoła Podstawowa nr 5

Szkoła Podstawowa nr 7 ZS1 (kl. I-III)

Szkoła Podstawowa nr 7 ZS1 (IV-VI)

Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy

Boiska na wakacje

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że podczas wakacji będą funkcjonowały boiska przy szkołach.

1. W Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy boiska ORLIK będą czynne przez całe wakacje od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-14:00 bez animatora, a w godz. 14:00-20:00 z animatorem.

2. W Zespole Szkół nr 1 w okresie  wakacji czynne będzie boisko ORLIK w następujących godzinach:

1) w dni powszednie - 10:00-21:00,
2) w soboty - 12:00-20:00,
3) w niedziele - 13:00-20:00.   

Zajęcia na boisku będą prowadzone przez szkolnego animatora oraz przez nauczyciela wychowania fizycznego.

W Szkole Podstawowej nr 5, Publicznym Gimnazjum nr 1, Zespole Szkół nr 3 podczas przerwy wakacyjnej boiska będą czynne bez animatora.

W Zespole Szkół nr 2 ul. Długa 10 na boisku będą się odbywały zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego 2 x w tygodniu po 2 godziny. Boisko dla mieszkańców dostępne będzie przez całe wakacje zgodnie z regulaminem.

Koszty funkcjonowania boisk pokryte zostaną z budżetu miasta.

Twierdza bez tajemnic

Zgodnie z planem obchodów XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego 22.06.2013r. odbyły się trzy rajdy autokarowe po Twierdzy Modlin z sympatycznymi turystami. Ponad 100 osób miało możność podziwiać piękną panoramę Modlina z tarasów widokowych Wieży Tatarskiej. Tajemnice Twierdzy Modlin odkrywali dla wycieczkowiczów p. Piotr Skonieczny, p. Janina Bystrek oraz p. Edward Napiórkowski – członkowie Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin i zarazem przewodnicy Sekcji Przewodników Turystycznych PTTK „Bastion” Wojskowego Koła PTTK nr 1 im. płk Edwarda Malewicza.

 • autor: Grzegorz Sokołowski; foto: G. Sokołowski, Piotr Skonieczny
wyświetl galerię w Cooliris
 • Odjazd grupy spod Bramy Ostrołęckiej.
 • Pan E. Napiórkowski zaprasza wycieczkowiczów do autokaru.
 • Pani J. Bystrek z grupą słuchaczy przy Bramie Ostrołęckiej.
 • Ania i Grzegorz Kolek dyżurują przy Wieży Tatarskiej.
 • -
 • -
 • -
 • -

Zaczarowani

28 maja dzieci z gr. "Starszaki" i oddziałów "0" oraz klasy IB wybrały się do Teatru Rampa na spektakl pt. "Zaczarowani". Do tej pory teatrzyki nasi milusińscy mieli okazję oglądać w przedszkolu lub szkole, gdy przyjeżdżali do nas z przedstawieniem aktorzy. Tym razem to my wybraliśmy się do prawdziwego teatru. Zanim wsiedliśmy do autokaru przypomnieliśmy sobie zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Droga do Warszawy zajęła nam krótką chwilę, gdyż spędziliśmy ją na obserwowaniu zmieniających się widoków za oknem. Czasem śpiewaliśmy czasem rozmawialiśmy i tak upłynął czas przeznaczony na podróż. Nim się zorientowaliśmy byliśmy już na miejscu. Odebraliśmy bilety w kasie, zostawiliśmy kurtki w szatni i udaliśmy się na I piętro do sali, w której miał się odbyć spektakl. Gdy weszliśmy do sali i usiedliśmy na wyznaczonych miejscach, mogliśmy porozglądać się chwilę, co kryje się wokół nas. Po kilku chwilach zgasło światło i rozpoczęło się przedstawienie, podczas którego dzieci z zapartym tchem oglądały zmieniające się sceny. Chyba najbardziej wyczekiwanymi momentami były chwile gdy zła macocha zaczynała czarować, ponieważ wtedy salę otaczał dym. Ale to nie efekty specjalne były atrakcją przedstawienia, ale gra aktorów, którą śledziła najmłodsza widownia oraz fabuła bajki. Niewątpliwie gra świateł i wydobywający się dym robiły ogromne wrażenie na milusińskich, którym podobał się spektakl, gdyż nagrodzili aktorów gromkimi brawami. W drodze powrotnej dało się słyszeć rozmowy na temat obejrzanego przedstawienia. Zapewne nie będzie to pierwszy i ostatni wyjazd do teatru, ponieważ takie przekazy kultury kształtują w dzieciach wartości estetyczne i moralne.

 • autor: K. Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Twierdza Modlin oczami przedszkolaków

Maj był miesiącem obfitującym w wiele ciekawych wypraw dzieci z gr. "Starszaki" i oddziałów "0" SP. Pierwszą wycieczkę zorganizowaliśmy po naszej miejscowości, w której mieszkamy. My jako mieszkańcy Twierdzy Modlin byliśmy ciekawi poznania choćby "rąbka" historii tych monumentalnych ruin, które otaczają nasze domy.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy 16 maja po obficie zjedzonym śniadaniu stawiliśmy się zwarci i gotowi do wymarszu. Jako prawdziwi pionierzy i poszukiwacze tajemnic ukrytych w murach, byliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt - latarki. Pogoda tego dnia bardzo nam sprzyjała, dlatego nie zapomnieliśmy o nakryciu głowy przed mocno uśmiechającym się do nas słońcem. Gdy wszystko było spakowane, a my gotowi do pieszej wędrówki, ruszyliśmy żwawo za naszym przewodnikiem. Pierwszy przystanek mieliśmy od razu za przedszkolem, przy skrzydle samolotu. Pan Kmiotek w skrócie opowiedział nam historię jaka wiąże się z tym przedmiotem, a my w skupieniu słuchaliśmy do końca.
Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę. Mijając budynek szkolny kierowaliśmy się w stronę cmentarza fortecznego, gdy nagle zatrzymaliśmy się przy pomniku przyrody jakim było rozłożyste drzewo. Okazało się, że wiąże się z nim ciekawa historia. Po wysłuchaniu pana ruszyliśmy leśną ścieżką. Szukając przygód, natrafiliśmy na budynki forteczne, które są pozostałością czasów napoleońskich. Ponieważ w murach było ciemno użyliśmy swojego niezawodnego sprzętu - latarki. Byliśmy ciekawi i bardzo zainteresowani tym co kryje się wewnątrz budynku, dlatego ze skupieniem na twarzy szliśmy za naszym przewodnikiem. Najodważniejsi z nas zaglądali w ciemne pomieszczenia zainteresowani tym co tam się chowa. Jednak oprócz ciemności nic nie znaleźliśmy. Nie zrażeni niepowodzeniem naszych poszukiwań ruszyliśmy prosto przed siebie.  Oczywiście przechodząc przez pasy nie zapomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Kolejnym przystankiem w naszej wędrówce była Reduta Napoleona, która za czasów wielkiego wodza miała bronić przez wrogiem. Nie marnowaliśmy czasu na stanie tylko z ochotą wkroczyliśmy w mury wielkiej budowli, o której podczas marszu opowiadał nam przewodnik. Końcem naszej wyprawy okazała się być Wież Tatarska, na której nie lada zadanie czekało na nas w postaci schodów. Nasze odważne zuchy ruszyły za swoimi paniami na górę, choć zmęczenie dało się już we znaki. Jednak widok z tarasu wynagrodził im trudy wędrówki. Aura pogodowa umożliwiła naszym milusińskim obserwację Twierdzy Modlin z wysokości. "Bystrzaki" mogły również wypatrzeć Pałac Kultury w oddali.
Po wyczerpującej, ale jakże pouczającej wyprawie, zmęczeni i głodni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas pyszna zupa i odpoczynek.

 • autor: K. Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Turniej Dwóch Ogni w SP7

13 czerwca uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 7 na Osiedlu Młodych rywalizowali w Turnieju „Dwóch Ogni ”. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, czyli wszystkie klasy III grały ze sobą.
Wychowawcy bardzo dobrze przygotowali uczniów do turnieju. Wykazali się oni znakomitymi umiejętnościami i doskonałą znajomością zasad gry oraz zaprezentowali wyrównaną walkę o tytuł najlepszego.

Oto wyniki turnieju:
I miejsce – klas III b,
II miejsce – klasa III a,
III miejsce – klasa III c,
IV miejsce – klasa III d.

GRATULUJEMY !!!

 • autor: Dorota Przygoda
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pożegnanie Ks. Packa

W niedzielę, 23 czerwca w parafii w Modlinie Starym odbyła się msza, podczas której wierni oraz władze miasta pożegnali ks. Proboszcza Edwarda Packa. Po 33 latach pełnienia posługi kapłańskiej ks. Kanonik Edward Pacek, honorowy obywatel naszego miasta odszedł na zasłużoną emeryturę.

W pożegnalnej mszy świętej udział wzięli nie tylko parafianie z Modlina. Uczestniczyli w niej księża z okolicznych parafii, władze miasta reprezentowane przez burmistrza Jacka Kowalskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Bisialskiego, przedstawiciele szkół i harcerze. W trakcie nabożeństwa nie zabrakło słów podziękowania za wieloletnią posługę, wyrazów wdzięczności, życzeń zdrowia i spokoju dla księdza proboszcza. Z nieskrywaną radością wszyscy przyjęli wiadomość, że ks. Pacek zostanie w Nowym Dworze, bo tu zamieszka na emeryturze. Nadal będzie służył radą i pomagał nowemu proboszczowi, którym od 1 lipca będzie ks. A. Redmer.

Ks. Edward Stefan Pacek objął probostwo parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym 21 stycznia 1981r. Przez jakiś czas nabożeństwa odprawiały się w zbudowanym baraku, potem przystąpiono do budowy nowego kościoła a prace ukończono w 1991 r. Poświęcenie świątyni odbyło się 3 grudnia 1995 r., podczas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. W 2004 roku za aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-religijnym w mieście, a szczególnie za organizowanie wśród mieszkańców działalności charytatywnej, dzięki której, jako proboszcz parafii Maksymiliana Kolbego wybudował nową świątynię, zadbał o zapewnienie mieszkańcom miejscowego cmentarza, za dobrą współpracę z placówkami oświatowymi, zarządem osiedla, władzami miasta oraz za wspomaganie i współorganizację uroczystości na terenie parafii został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • autor: Aneta Pielach – Pieścieniak; foto: Barbara Malewska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piknik rodzinny

Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin zaprasza wszystkich na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się w dniu 29.06.2013r. o godzinie 14:00 w parku w Modlinie Twierdzy.

Dodatkowo od godz. 12.00 wraz z UKS Reduta organizujemy zawody biegowe.

Biegi będą odbywały się w następujących kategoriach:
- przedszkolaki (dziewczęta i chłopcy) 300m,
- klasy 1-3 (dziewczęta i chłopcy) 500m,
- klasy 4-6 (dziewczęta i chłopcy) 700m,
- gimnazjum (dziewczęta i chłopcy) 1500m,
- open 3000m.

Dwa oddzielne biegi dla chłopców i dziewcząt.

Zapisy 30 minut przed biegiem u kierownictwa zawodów, wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 501277383.
Wkrótce więcej szczegółów na stronie www.srtm.pl.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Polska Biega

Informujemy, że tego samego dnia dzięki uprzejmości firmy Celon Pharma w Parku Miejskim im. Wybickiego w godz. 9 - 20 będzie można bezpłatnie wykonać spirometrię.

Badania także w czwartek w godz. 16 - 20.

 • -

OSP-RW na Dniach Miasta

22.06.2013r. podczas XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego na stadionie miejskim wśród stoisk policji, straży miejskiej i innych znalazło się stoisko OSP-RW. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła do naszego basenu mnóstwo dzieci oraz ich opiekunów chętnych spróbować swoich sił w nurkowaniu. Mieszkańcy mogli zapoznać się ze specjalizacją naszej jednostki jej wyposażeniu, dowiedzieć się zasad pierwszej pomocy oraz przećwiczyć na fantomie sposób wykonywania masażu serca, a to wszystko pod okiem ratowników i strażaków z OSP – Ratownictwo Wodne. A, że już niedługo rozpoczynają się wakacje szkolne nie zabrakło elementów z naszych akcji "Wear it". Akcja, która dotarła do nas z USA bardzo dobrze się przyjęła w kraju i mówi o konieczności używania kamizelek ratunkowych nad wodą. W imieniu obdarowanych dzieci, serdecznie dziękujemy za prezenty ufundowane przez Bank Pekao S.A. oraz Eurobank w Nowym Dworze Maz.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Turniej siatkówki plażowej

Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” ogłasza zapisy chętnych drużyn na turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się 7 lipca 2013r. Początek zawodów godz. 9:00. Zgłoszenia będą przyjmowane do godz. 8:30. Liczba uczestników ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń (tel. 501 277 383).

 • autor: Sławomir Krzeczkowski

Popisówka z dedykacją

W sobotę 25 maja 2013r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się "Popisówka z dedykacją". Scenariusz prezentacji dorobku sekcji artystycznych Nowodworskiego Ośrodka Kultury został specjalnie dobrany tak, aby  uroczyście i radośnie podziękować najważniejszym, najukochańszym, najmilszym osobom w naszym życiu - Mamom. Już pierwsza piosenka w wykonaniu Idy Sulkowskiej i Julii Sawickiej pt. „Usiądź mamo” wzruszyła i wytworzyła nastrojowy klimat współgrający z tym wyjątkowym świętem. Wszyscy nasi wykonawcy starali się wypaść jak najlepiej w oczach własnych mam. Grupa taneczna zaprezentowała dwa układy, jeden nosił tytuł „W szkole”. Kolejny miał charakter musicalowy o nazwie „Na Broadywayu” . Teatrzyk „Wędrowniczek” przedstawił fragment nowego przedstawienia o dobrym wychowaniu pt. „Czarna dziura”. Natomiast ich starsi koledzy z grupy teatralnej „Hurragram” zagrali część spektaklu stworzonego z poezji J. Chorądzikiewicza, która nosiła tytuł „Miłość”. Mali pianiści wspaniale grali utwory muzyki poważnej i rozrywkowej. Duże brawa otrzymała piosenka pt. „Mama, mamusia, mateńka” w wykonaniu Kaji Paczuskiej. Słowa do niej napisała nasza Instruktor Pani Alicja Kabacinska, a podkładem muzycznym była znana melodia włoska. Na zakończenie wszyscy wokaliści z ogromną energią zaśpiewali piosenkę z repertuaru M. Szcześniaka o bardzo pozytywnym przekazie pt. „Prababcia”. Półtorej godziny minęło jak krótka chwila. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom i ich instruktorom za udane starania, aby choć przez tę chwilę dać wszystkim Mamom moment wytchnienia i radości w ich codziennym życiu.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mamo, Tato pobaw się ze mną…

Pod takim hasłem, 20 maja 2013 roku, grupa Muchomorków z Publicznego Przedszkola Nr 2 bawiła się wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym integracyjnym tańcem "Krasnoludek".
Następnie dzieci wraz z rodzicami odrysowali i ozdobili swoje dłonie według własnego pomysłu. Po czym nastąpiła prezentacja ukończonych dzieł oraz podział uczestników na dwie drużyny, zadaniem każdej z nich było stworzenie z wcześniej wykonanych dłoni zwierzątka. Rodzice i dzieci wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością podczas wykonywania tego zadania.
W dalszej części spotkania przedszkolaki wraz z rodzicami bawiły się ćwicząc wykorzystując metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzięki takiej aktywności przedszkolaki mogą lepiej odkryć własne możliwości, uczyć się współpracy z innymi, a jednocześnie kształtują poczucie bezpieczeństwa, akceptacji samego siebie oraz nabierają pewności siebie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy słuchali muzyki relaksacyjnej oraz przekazali sobie "iskierkę" przyjaźni.
Wspólne spotkanie dostarczyło wiele radości dzieciom i ich rodzicom.

 • autor: PP2
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

XVI Finał Konkursu Wiedzy o Lesie

15 czerwca na terenie Leśnej Szkółki Kontenerowej w Skierdach odbył się XVI Finał Konkursu Wiedzy o Lesie zorganizowany przez Nadleśnictwo Jabłonna oraz Klub Ekologii Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na trzydzieści pytań z zakresu fauny i flory Polski, dotyczących rośliny chronionych, trujących, wykorzystywanych w ziołolecznictwie; form ochrony przyrody w Polsce; popularnych ptaków leśnych i drapieżnych; zwierząt leśnych, grzybów jadalnych, trujących i chronionych.
W konkursie wzięło udział 210 uczniów ze szkół podstawowych z terenu woj. mazowieckiego - do finału przeszli ci, których prace zostały najwyżej ocenione. Było to 65 uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych w Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie, Markach, Legionowie i Warszawie.
Miło nam poinformować, że zwycięzcą w tym konkursie został uczeń naszej szkoły, Jakub Obidowski (5d).
Kuba to pasjonat przyrody, od lat obserwuje i fotografuje ptaki i ma na ich temat imponującą wiedzę. Redaguje rubrykę „Okiem ornitologa” w szkolnej gazetce „Szuwarek”, w której dzieli się z innymi ciekawostkami na temat ptaków.

Serdecznie gratulujemy wygranej.

 • autor: Agnieszka Rabiej
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Kim jest Wiera Gran?

Kim jest Wiera Gran? Uwielbianą przez publiczność i szanowaną przez krytykę gwiazdą przedwojennej estrady. Polską artystką żydowskiego pochodzenia. Spełnioną artystką i bardzo nieszczęśliwą kobietą, która odeszła z tego świata w zupełnym osamotnieniu i zapomnieniu. Wielką gwiazdą opiewającą z estrady piękno świata, apoteozę miłości i życia.

A poza estradą osobą zmagającą się z ogromnym poczuciem żalu, nieszczęścia i niesprawiedliwości, osamotnienia, brakiem miłości i wreszcie z własną psychiką, na której swój mocny ślad pozostawiły wydarzenia z jej życia. Taki właśnie obraz artystki wyłania się z teatralno-muzycznego portretu jaki nakreśliła jej Marta Andrzejczyk w swoim programie.
Ogromny talent wokalny i teatralny młodej aktorki, skromne, ale niezwykle przemyślane i sugestywne środki wyrazu złożyły się na bardzo, z jednej strony atrakcyjny z drugiej zaś  bardzo emocjonalny i wzruszający spektakl o  życiu wielkiej gwiazdy okresu międzywojennego w Polsce i uznanej artystki o światowym formacie w okresie powojennym.
Marta Andrzejczyk aktorka olsztyńskiego Białego Teatru już drugi raz gościła w Nowodworskim Ośrodku Kultury (po raz pierwszy w Zaułku u Wojtka Gęsickiego) zostawiając po sobie, za każdym razem, bardzo dobre wrażenie i bardzo silny ślad swojej osobowości.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zajęcia otwarte dla rodziców Wróbelków

6.06.2013 r. w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Słoneczna Kraina” w grupie „Wróbelków” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców przeprowadzone przez nauczycielkę Justynę Pulkowską. Tematem przewodnim zajęć była rodzina, w związku z minionym Dniem Matki, Dniem Dziecka oraz nadchodzącym Dniem Taty. Rodzice mieli okazję obserwować dzieci podczas zajęć, zabaw ruchowych, zadań matematycznych. Razem z dziećmi wykazywali się twórczością i kreatywnością wykonując podczas wspólnej  pracy plastyczno-techniczną z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. Dzieci były bardzo skupione, zdyscyplinowane i zadowolone. Zajęcia przebiegły w miłej, wesołej i radosnej atmosferze.

Obecnym rodzicom oraz babci jednego z podopiecznych bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie.

 • autor: Justyna Pulkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Lato z NOK-iem

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w cyklu imprez pod współną nazwą "Lato z NOK-iem 2013" zasady udziału w imprezach określa poniższy plan imprez i regulamin.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Sportowe święto w Zespole Szkół w Twierdzy

Kończy się rok szkolny i kończą się sportowe rozgrywki w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy. Dzięki dyrekcji szkoły zakończenie ligi „szóstek” piłkarskich miało charakter prawie jak zakończenie ligi mistrzów. Mimo upalnej pogody organizatorzy zapewnili zawodnikom pełen zakres zabezpieczeń. A więc mgła wodna, wiadra wody, napoje chłodzące. W przerwach meczów publiczność zabawiała grupa taneczna dziewcząt Zespołu Szkół. Jak na finały przystało mecze były bardzo emocjonujące, a nad ich przebiegiem czuwał sędzia Marcin Skorupski.

Wyniki:

Mecz o trzecie miejsce
Żelazne Skały – Łombo 0:5

Finał
Joga Bonito – Saraceni 3:2

Królem strzelców turnieju został Marcin Bocheński z zespołu Łombo, zdobywca 25 bramek. Na zakończenie zawodów zespołom wręczono puchary, medale i nagrody. Dyrektor Zespołu Szkół Zdzisław Szmytkowski pogratulował wszystkim wspaniałej rywalizacji oraz dobrej zabawy publiczności.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dzień Dziecka w Wesołej Jedyneczce

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej placówce odbyły się 4 czerwca 2013 r.
Był to dzień pełen muzyki, tańców, śpiewów, konkursów i zabaw zorganizowanych przez nauczycielki z naszego przedszkola.
Radosna zabawa zaczęła się od obdarowania dzieci upominkami z okazji ich święta.
Tego dnia obowiązywało specjalne menu zawierające m.in. pieczoną kiełbaskę, owoce egzotyczne oraz kolorową watę cukrową. Dodatkowa atrakcją była projekcja filmu pt. „Pani Pajączkowa i jej wesoła gromadka”.
Po raz kolejny wspaniałą niespodziankę zapewnili dzieciom także nasi przyjaciele z nowodworskiej OSP. Była to m.in. prezentacja sprzętu strażackiego tj.: wóz ratowniczy i gaśniczy oraz pokaz sposobu udzielania pierwszej pomocy.
Zdecydowanie był to dzień, w którym wszystkie dziecięce buzie były zadowolone, nawet jeśli miały jakieś zmartwienie.

 • autor: Karolina Brzozowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Młodzi nurkowie z SP5

6.06.2013r. ratownicy z NOSiR-u oraz strażacy z OSP-RW w Nowym Dworze Maz. zorganizowali wstępne szkolenie nurkowe dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Była to podwodna przygoda, dzieci z nurkami z OSP-RW, mogły spróbować swoich sił pod wodą i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy nurek. Przed rozpoczęciem zabawy w wodzie ratownicy przekazali dzieciom informację na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą i w wodzie oraz omówili podstawowe zasady nurkowania. Zabawy i radości było, co nie miara. Widać było, że dzieciom ta forma odpoczynku przypadła do gustu.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowodworskiej pływalni.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kalendarium Marzycieli

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się koncerty w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Seniorów "Marzyciele" działającym od 8 lat w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Prowadzone i silnie motywowane przez kierownika artystycznego zespołu Marka Tomczaka Panie, pilnie ćwiczą na cotygodniowych próbach, a potem z wielką satysfakcją prezentują przygotowany program szerokiej publiczności. Podobnie było tym razem. Seniorki - Artystki z ogromnym zaangażowaniem i widocznymi emocjami, śpiewały i recytowały pieśni i wiersze związane z ważnymi wydarzeniami społecznymi wpisanymi na stałe w polski kalendarz historyczny. W programie pt. "Kalendarium" usłyszeliśmy m.in. utwory poświęcone Mamom, Kobietom, Papieżowi Janowi Pawłowi II, Tragedii Katyńskiej, Tragedii Smoleńskiej i innym ważnym wydarzeniom. Obok członków zespołu do udziału w koncercie zaproszeni zostali także goście Olga Tomczak z Leoncina, która pięknie wyrecytowała wiersz Witolda Hassa pt. "Katastrofa", oraz mieszkaniec Jabłonny Ryszard Gryziak, który zaprezentował się jako doświadczony wykonawca swoich wierszy oraz wokalista. W jego wykonaniu usłyszeliśmy wiersze: "O Matce", "Matka z Jasnogórskiego Obrazu", "Seniorzy przy sterze", oraz piosenkę "Moja Matko ja wiem" i inne. Nie wypada nie wspomnieć o naszym poecie, członku zespołu "Marzyciele" Marianie Talmie, który przed zgromadzoną publicznością zaprezentował swój utwór poświęcony wymordowaniu polskiej inteligencji w Katyniu pt. "Pamięć".
Ale życie naszych Seniorów nie opiera  się wyłącznie na wspomnieniach. Choć na emeryturze nie jest łatwo, nie tracą ducha i dobrego humoru. Podczas koncertu znalazło się miejsce także na satyrę, dotyczącą "życia w stadle" (scenka kabaretowa pt. "Za pięć dwunasta"), oraz problemów życia codziennego. Całość zgrabnie i z ogromnym poczuciem humoru poprowadził kierownik artystyczny ZŚS "Marzyciele" emerytowany artysta, czynny pedagog Marek Tomczak.
Koncert odbył się 24 maja 2013 r. w sali Nowodworskiego Ośrodka Kultury o godz. 16.00. przy wypełnionej po brzegi sali. Licznie zebranej w środku dnia publiczności dostarczył wiele wzruszeń i radości. Na kolejne artystyczne spotkanie pokoleń umówieni jesteśmy tuż po wakacjach.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Miejskie stoisko promocyjne podczas Dni NDM

Szukajcie namiotu z logo Miasta na płycie stadionu miejskiego. Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego przygotował krzyżówki z wiedzy o Mieście. Za rozwiązaną krzyżówkę w nagrodę będzie można odebrać książkę dotycząca Nowego Dworu Mazowieckiego.

Na najmłodszych czeka miła, pluszowa niespodzianka. Chętna do fotografowania.

Nie zabraknie też innych atrakcji.

Zapraszamy!

Wyniki konkursu na własną książkę i gazetę

Powiatowy konkurs Wydajemy Własną Książkę i Gazetę - „O Baśce Murmańskiej” zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury oraz Metodycznym Punktem Konsultacyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim.

Patronem konkursu był Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki - Jacek Kowalski.

W tegorocznej VIII edycji konkursu wzięło udział:

 • 240 uczestników indywidualnych, którzy przygotowali 170 prac konkursowych
 • redakcje 8 gazetek uczniowskich

Młodzi twórcy uczęszczają do 14 szkół w 5 gminach powiatu nowodworskiego.

Prace powstawały pod opieką 52 nauczycieli.

Prace o tematyce dowolnej oceniała komisja w składzie:

 • Katarzyna Mieszkowska
 • Joanna Warakomska
 • Mariola Podwiązka
 • Monika Karabin
 • Ewa Gościmska
 • Anna Kukuryka
 • Maria Dębska
 • Iwona Fonder
 • pod przewodnictwem Agnieszki Sokołowskiej.

Książeczki O BAŚCE MURMAŃSKIEJ oceniała komisja w składzie:

 • Jacek Kowalski – Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
 • Sebastian Sosiński – Prezes LOT Trzech Rzek
 • Martyna Kordulewska – pracownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej
 • Aneta Pielach – Pierścieniak - red. naczelna Faktów Nowodworskich

Przyznano:

 • 86 wyróżnień
 • 11 trzecich miejsc
 • 16 drugich miejsc
 • 5 pierwszych miejsc
 • Dyplom Młodego Literata
 • 2 tytuły Srebrnej książki
 • 1 tytuł Złotej książki

Pełna lista wyników podana jest niżej.

Uroczysty finał konkursu odbył się 19 czerwca w hali sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas finału wystąpiła Grupa Taneczna NOKAUT z NOK W NDM prowadzona przez Rafała Sawko. Wykonała układy taneczne: „Na Broadwayu”,”W szkole”.

Zdjęcia z finału można obejrzeć TU.

II Piknik Rodzinny w Zespole Szkół nr 1

Po wielu dniach przygotowań, długich dyskusji i wymian zdań pomiędzy komitetem organizacyjnym, o godzinie 10.00 rano 8 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim Joanna Kańduła, prezes stowarzyszenia PRZYJACIELE SIÓDEMECZKI i nasz złotousty konferansjer Tomasz Tomasiak uroczyście ogłosili piknik za otwarty.

Bomba poszła w górę no i zaczęło się. Z każdą minutą przybywało coraz więcej rodzin. Zabawa się rozkręcała. Swoją osobą zaszczycili naszą imprezę Sekretarz Miasta Pan Jacek Gereluk, Przewodniczacy Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, radny miejski Pan Jerzy Plackowski, Pani Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Dążność” Jadwiga Zielonka wraz z Panią Wandą Tomaszewską, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim Pan Szymon Koźniewski.
Pogoda tego dnia była wyjątkowo łaskawa, choć prognozy synoptyków nie były dla nas sprzyjające, i wszystkie zaplanowane atrakcje mogliśmy zrealizować. I tak odbyła się rodzinna spartakiada, w której udział brały pary dziecko-rodzic. Nagrodą dla najaktywniejszej rodziny uczestniczącej w spartakiadzie była deskorolka ufundowana przez Prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim Pana Janusza Dąbrowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się podchody. Chwilę wytchnienia w rywalizacji sportowej zawdzięczyliśmy pokazom szermierki, występom artystycznym uczniów Zespołu Szkół nr 1. Powiatowa Straż Pożarna w samo południe, w piekącym słońcu zaprezentowała w jaki sposób ratuje się ludzi z płonącego samochodu. Dla młodszych dzieciaków rajem były basen z kulkami, dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina. Mogły wyszaleć się i wyskakać do woli i to za darmo, co miało duże znaczenie dla ich rodziców. Zwykle są to atrakcje pochłaniające największą część „budżetu imprezowego” rodziców maluchów. Na amatorów spokojniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu czekała bryczka, którą mogli pojeździć uliczkami wokół Zespołu Szkół nr 1. W ciągu całej imprezy dostępny był dla odwiedzających ogródek gastronomiczny zachęcający swoimi zapachami do skosztowania pysznych ciast, lodów, waty cukrowej, a dla amatorów mniejszej ilości słodyczy - grill serwujący kiełbaski.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 i przy ich aktywnym udziale odbywały się konkursy plastyczne, malowanie dziecięcych buziek, zabawy teatralne, potyczki matematyczne i ortograficzne oraz gry planszowe. Korytarze PG2 zamieniły się w galerię sztuki. Można było na nich podziwiać obrazy Pana Wacława Gibaszka z cyklu „Bajki”, wziąć udział w loterii fantowej oraz na aukcji wylicytować prace uczniów ZS1.
Uczestnicy pikniku zostali nagrodzeni medalami.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za ich dobre serce, pomoc materialną i finansową, osobiste zaangażowanie, firmie MAD-ALBERT za nagłośnienie i jego obsługę, nauczycielom, pracownikom technicznym ZS1 za cierpliwość dla naszych „szalonych pomysłów” i pomoc w ich realizowaniu.
Mamy nadzieję, że wszyscy odwiedzający dobrze spędzili czas i w przyszłym roku spotkamy się ponownie na III Rodzinnym Pikniku w Zespole Szkół nr 1 zorganizowanym przez Stowarzyszenie PRZYJACIELE SIÓDEMECZKI przy współudziale ZS1 i Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ewa Świetlicka – Stowarzyszenie PRZYJACIELE SIÓDEMECZKI

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Przedszkolaki w Twierdzy świętują Dzień Rodziny

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 i oddziałów "0" SP nie mogły doczekać się 24 maja, ponieważ w tym dniu miała odbyć się uroczystość poświęcona ich rodzicom. Przez dłuższy okres doskonaliły swój warsztat wokalny, recytatorski i taneczny, aby w tym najważniejszym dniu przedstawić się z jak najlepszej strony.

Gdy nadszedł wyczekiwany dzień wszyscy zebraliśmy się na hali sportowej w Twierdzy Modlin, gdzie czekały na nas nie lada atrakcje. Całą uroczystość prowadziła nasza pani Ewelina Szczygieł, której pomagały wszystkie nasze wychowawczynie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:30 przywitaniem naszych gości, dyrektora Zespołu Szkół oraz Murmistrza Miasta Jacka Kowalskiego. Po część oficjalnej nasza koleżanka Zuzia Biegaj otworzyła część artystyczną spotkania. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z gr. "Biedroneczek" w tańcu "Rom pom pom" oraz wierszu dla kochanej mamy i taty. Po nich wystąpiły "Krasnale" w piosence "Zajączek" i wierszu dla taty. Nie zabrakło także piosenki dla taty, którą wykonały dzieci z grupy "Słoneczka". "Starszaki" pochwaliły się wygraną w powiatowym konkursie o zdrowiu, dlatego zaśpiewały piosenkę "Zdrowy przedszkolaczek". 
Odziały "0" SP zaprezentowały się w energicznych tańcach, przy których nogi same rwały się do podskoków. Klasa "0" B zatańczyła do przeboju "Ona tańczy dla mnie", a "0" C zaprezentowała "hiszpański taniec". Dzieci z klasy "0" A wyrecytowały wierszyk o sporcie i tym samym zachęciły rodziców do wzmożonej, ale uczciwej rywalizacji sportowej. Dużym aplauzem cieszyły się prezentowane tańce przez panią Agnieszkę i Tamarę. Pierwsza z nich zatańczyła z młodszymi dziećmi "Żabki", a ze starszymi wielki hit "Gangam Style", który wzbudził furorę wśród widowni. Natomiast oczu nie można było oderwać od tańca do utworów Michaela Jaksona w wykonaniu 5 i 6- latków pod kierunkiem pani Tamary. Dzieciaki zaprezentowały się w dwóch odsłonach wielkiego gwiazdora czym zasłużyły sobie na wielkie brawa. Tańcem kończącym nasze show był taniec z pomponami.
Ponieważ uroczystość była poświęcona rodzicom, nie mogło zabraknąć atrakcji również dla nich. Każdy występ grupowy dzieci był przeplatany konkurencjami sportowymi, w których brali udział oczywiście główni goście - rodzice. Pierwsze do boju przystąpiły mamy, które na zwinnych kółka hula hop miały pokazać piękne kręcenie bioderkami. Oceniany był nie tylko czas kręcenia, ale również wykonanie. Bezapelacyjnie najładniejszy i najdłuższy taniec z hula hop przedstawiła mama z gr. "Starszaki". Byliśmy zachwyceni i uradowani pierwszymi punktami dla naszego zespołu, ponieważ nasi drodzy rodzice zbierali punkty w celu wygrania kosza niespodzianek dla swoich pociech. 
Po zmaganiach mam przyszła pora na tatusiów, którzy też nie mieli łatwego zadania, ponieważ musieli wykazać się trochę sprawnością fizyczną, a trochę i koordynacją ruchową. Konkurencja polegała na skakaniu przez skakankę. I tym razem liczył się czas wykonania jak również prezentacja ogólna. Nasze jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie. Zwycięzcą okazał się tata z gr. "Słoneczek". I tym razem nie było końca radości. Do ostatniego zmagania przystąpiły drużyny mieszane. Ich zadaniem było obiegnięcie pachołka. Konkurencja niby prosta, ale znalazł się mały haczyk. Otóż pachołek trzeba było pokonać z łyżeczką w zębach. I to nie sprawiłoby większych kłopotów, gdyby na tej łyżeczce nie znalazła się piłeczka pingpongowa. Najszybciej tor pokonał tata z grupy "0" B, która jak się później okazało wygrała całe zmagania sportowe rodziców. W nagrodę zwycięska drużyna otrzymała kosz słodkich niespodzianek oraz pamiątkowy dyplom z rąk Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Jacka Kowalskiego. Również pozostałe zespoły otrzymały słodkie nagrody pocieszenia oraz grupowe dyplomy.
Po części sportowo-artystycznej przyszedł czas na słodki posiłek przygotowany przez każdą grupę. Podczas konsumpcji rodzice mogli podziwiać "Portret rodziny" swoich pociech, które wisiały za stolikami ze smakowitymi przekąskami.
Podczas uroczystości Zespół Osnowy Pedagogiczno-Psychologicznej w specjalnie przygotowanej scenerii udzielał fachowych porad rodzicom. Wśród specjalistów można było porozmawiać z psychologiem, pedagogiem, terapeutą SI, terapeutą wczesnego wspomagania oraz korektywy. Rodzice mieli również okazję obserwować swoje pociechy na sprzętach wykorzystywanych do terapii sensorycznej oraz zajęć ruchowych. W ten sposób zapoznali się z elementami wszelkiego rodzaju terapii i mogli otrzymać wskazówki do pracy z dzieckiem w celu minimalizowania trudności. Na stoiskach nie zabrakło również fachowej literatury, atrakcyjnych pomocy dla dzieci oraz kącika „małego artysty”.
W międzyczasie rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle zwierzątek egzotycznych. Czas spędzony na zabawach z rodzicami minął bardzo szybko i przyjemnie. Czekamy na nowe atrakcje za rok. "Na dobre i na złe jest rodzina, na dobre i na złe niech się trzyma...." - niech te słowa rozpoczynające naszą ważną uroczystość będą mottem każdej rodziny.

 

 • autor: Kinga Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

e-Akademia Przyszłości

Nasza szkoła w czerwcu roku szkolnego 2012/2013 zakończyła trzyletni projekt edukacyjny e-Akademia Przyszłości. Był to ponadregionalny program rozwijania kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych i przedsiębiorczości.

Misją projektu było przygotowanie uczniów gimnazjum do funkcjonowania w społeczeństwie wiedzy i uczenia się przez całe życie.
Celem projektu było kształtowanie u uczniów siedmiu kompetencji kluczowych, które pomogą im w rozwoju zdolności i osobowości oraz pozwolą na jak najlepsze funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie:

 • porozumiewanie się w języku ojczystym,
 • porozumiewanie się w językach obcych,
 • kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,
 • kompetencje informatyczne,
 • umiejętność uczenia się,
 • kompetencje społeczne i obywatelskie,
 • inicjatywność i przedsiębiorczość.

Projekt był realizowany podczas zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, języka angielskiego, informatyki, przedsiębiorczości (WOS).

 • autor: Hanna Twardowska
 • -

Dzień Dziecka na wodzie

08.06.2013r. Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie zaprosił nowodworskich strażaków z OSP-RW do udział w akcji „Dzień Dziecka na wodzie”. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi grupami nurkowymi GEPN i DiveProject z Warszawy strażacy oraz instruktorzy z OSP-RW nurkowali w ogromnym basenie wraz z dziećmi. Podwodna przygoda przypadła do gustu dzieciom, przez krótką chwilę dzieci mogły sprawdzić jak się nurkuje i jaką to sprawia frajdę.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Przedszkolaki w Warszawie

"Bazyliszek", "Złota Kaczka", "Syrenka Warszawska", "Wars i Sawa" to najbardziej znane legendy warszawskie. Czy my je znamy, a jak znamy to czy pamiętamy? W tym celu "Starszaki" i dzieci z oddziału "0"B SP wybrały się 23 maja na wycieczkę do Warszawy. Celem ich wyprawy było Muzeum Historyczne, do którego udali się, aby zaczerpnąć informacji na temat warszawskich legend.

Z niecierpliwością i pełne napięcia oczekiwały dnia wyjazdu. Choć aura pogodowa tego dnia nam nie sprzyjała, to my z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy do stolicy. W autokarze śpiewaliśmy piosenki oraz głośno śmialiśmy się, aby nasze dobre humory zaczarowały ciemne chmury. Po dość długiej podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Jednak przed wyruszeniem w trasę po Starym Mieście posililiśmy się, aby mieć siłę w nogach oraz dobry słuch i pamięć. Gotowi i zwarci ruszyliśmy za przewodnikiem. Podczas naszej wyprawy szlakami warszawskich legend, usłyszeliśmy historię Syrenki Warszawskiej, groźnego Bazyliszka oraz Warsa i Sawy. Poznaliśmy sekret dzwonu, który spełnia życzenia, stojącego na placu na tyłach katedry św. Jana oraz próbowaliśmy odczarować księcia, który wg legend zamienił się w posągowego niedźwiedzia z powodu nieodwzajemnionej miłości i dalej czeka na swoją wybrankę przed wejściem do Kościoła Matki Bożej Łaskawej. Na zakończenie interesującej wycieczki znaleźliśmy się pod szyldem "Bazyliszka", aby sobie przypomnieć jego wygląd z legendy. W tym czasie kiedy my zwiedzaliśmy Stare Miasto nasi koledzy z klasy "0"B w podziemiach Muzeum Historycznego próbowali uratować Syrenkę. W tym celu za pomocą specjalnych map szukali magicznych szkatułek, które jak się później okazało kryły ciekawe przedmioty. Skrzynki zawierały siatkę rybacką, kompas oraz pudełeczko ze słodkościami w nagrodę za wykonanie zadania. Razem z przewodnikiem przy specjalnej linie zwiedzili mury podziemia oraz wysłuchali legend związanych z tymi miejscami. Gdy wrócili z wyprawy widać było zadowolenie na twarzach, więc chyba wycieczka się udała.
Ale to nie koniec wrażeń, ponieważ drugą cześć dnia spędziliśmy na zjeżdżalniach, basenie z kulkami, ściankach wspinaczkowych, czyli jednym słowem byliśmy w Kolorado. Dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu do sali zabaw, w której czekało na nich wiele atrakcji w postaci tuneli na różnych wysokościach, wyrzutni piłek, siatek wspinających i wiele innych sprzętów. Była to znakomita okazja wykazania się sprytem, odwagą i siłą fizyczną, gdyż niektóre przyrządy wymagały pewnych sprawności. Kolorado okazało się być sprawdzianem możliwości ruchowych i psychofizycznych dzieci. Z obserwacji, można powiedzieć, że naszych zuchów nic nie pokona i nie pobije, gdyż śmiech i radość słyszana z oddali dawały pewność, że świetnie sobie radzą z pokonywaniem trudności. Zafascynowane i pełne euforii przedszkolaki proponowały zabawy swoim paniom, które widząc roześmiane twarze dzieci nie mogły ulec ich pozytywnym emocjom. I tak panie razem z wychowankami korzystały z uciech sali zabaw i gier Kolorado. Dwie godziny spędzone na świetnej zabawie dały upust w drodze powrotnej, kiedy to nasi milusińscy zapadli w spokojny sen. Mamy nadzieję, że śniły im się dalsze zabawy w Kolorado. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola i szkoły. Jak się okazało, na deszczowe dni najlepsze - Kolorado. Oczywiście czekamy na powtórkę wycieczki.

 • autor: K. Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Roztańczony dziedziniec

29 maja 2013 r. grupa taneczna "Nokaut" działająca w Nowodworskim Ośrodku Kultury bladym świtem wyruszyła w kierunku Otrębus by zaprezentować się  podczas imprezy Dzieci Dzieciom. Koncert organizowany był przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze w ramach obchodów Światowego Dnia Dziecka. Na początku wycieczki grupa "Nokaut" została oprowadzona po obiekcie tzw. Matecznika Mazowsza, czyli po nowej siedzibie PZLPIT Mazowsze. Młodzi tancerze odwiedzili m.in. jedną z najbardziej profesjonalnych sal baletowych w Polsce. Kolejnym punktem zwiedzania był tzw. pałac karoliński i muzeum zespołu Mazowsze znajdujące się w otoczeniu zabytkowego parku. Po  zwiedzaniu młodzi artyści ruszyli do szatni by przygotować się do zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatów tanecznych, gdzie przypomnieli sobie różne techniki taneczne poczynając od tańca klasycznego kończąc na hip hopie. Około godz. 14.00 grupa taneczna "Nokaut" zaprezentowała na estradzie najnowsze choreografie stworzone pod okiem instruktorów tańca: Anny Paś i Rafała Sawko, którzy towarzyszyli naszym tancerzom podczas wyjazdu. Gratulacje od innych zespołów i brawa z widowni były najlepszym dowodem na to, iż grupa "Nokaut" przypadła do gustu miejscowej publiczności.
Po występie w Mateczniku nowodworzanie wraz z zaprzyjaźnionymi grupami tanecznymi z Ciechanowa i Nidzicy ruszyli do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na kolejny występ.
O godz. 18:00 na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury rozpoczęła się impreza taneczna pod nazwą "Roztańczeni", podczas której mogliśmy podziwiać obok nowodworskich tancerzy, świetne zespoły: Funny i Funny Junior z Ciechanowa pod opieką Jolanty Szlagowskiej, oraz Passe Dance Studio z Nidzicy pod opieką Marzeny Borkowskiej. Nowodworska grupa "Nokaut" zaprezentowała układy taneczne: "W szkole", "Na Brodwayu" oraz "Krakowiaczka". Wycieczka do siedziby PZLPiT Mazowsze, profesjonalne warsztaty, udział w koncercie i obcowanie z bardziej doświadczonymi koleżankami i kolegami, stanowiły bardzo ciekawe i atrakcyjne doświadczenie dla nowodworskich tancerzy, a ponad godzinny, niezwykle barwny koncert na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez naszych Gości oraz znakomitą okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu dla mieszkańców naszego miasta.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w PP3

12 czerwca 2013r. w Publicznym Przedszkolu Nr 3 w Nowym Dworze Maz. odbyły się w poszczególnych grupach uroczystości z okazji nadchodzącego końca roku szkolnego 2012/2013, podczas których dzieci prezentowały nabyte umiejętności taneczno-muzyczne, teatralne i organizacyjne.

„Krasnoludki” – choć niskiego wzrostu pokazały wielkie talenty, opowiadały muzyką i wierszykami o tym, że w przedszkolu jest fajnie i wesoło. Tańczyły także z nietypowymi przyborami – poduszkami, przy utworze Griega „Poranek”. 

„Misie” inscenizacją i tańcami ukazały co się dzieje w ogródku. Wesoło tańczyły jako żuczki i biedronki, pytały jak może rozrabiać pomidor oraz ukazały rosnącą olbrzymią rzepkę na podstawie utworów Tuwima i Brzechwy. Cieszyły się także z nadchodzących wakacji.

„Biedronki” przedstawiły bajkę o przygodach chłopca Tomka, który szukał czarodziejskiego kwiatu, aby uzdrowić swoją chorą mamę. Miał przed sobą trudne zadanie rozwikłania 4 zagadek zadanych mu przez „rok”. Przedstawienie miało formę ilustracji ruchowej połączonej z tekstem i piosenkami.

„Pszczółki” w inscenizacji wykorzystały tematykę czterech pór roku. Ukazując zachodzące w przyrodzie zmiany wykazały się także znajomością poszczególnych miesięcy.

„Plastusie” zabrały rodziców do niezwykłego ogrodu jakim jest ZOO. Barwne kostiumy i scenografia pomogły zaprezentować życie dzikich zwierząt. Całości dopełniła muzyka z odgłosami zwierząt z dżungli.

„Wróbelki” jako najstarsi wychowankowie kończące edukację w przedszkolu ukazały szkolne przygody wróbelka Elemelka, który nie bardzo przykładał się do nauki. Bliska dzieciom tematyka okraszona muzyką poważną oraz piosenkami rozbawiła także dorosłych widzów.

Nie zabrakło podziękowań oraz pożegnań. Starszaki wręczając kwiaty z bibuły dziękowały każdemu z pracowników przedszkola za 4 letnią opiekę. Młodsze dzieci żegnały starszych kolegów wręczając własnoręcznie wykonane upominki – kubeczki na przybory szkolne. Pani dyrektor oraz nauczycielki z łezką w oku życzyły powodzenia w szkole oraz dziękowały rodzicom za przemiłą współpracę. Absolwenci na dobry początek w szkole otrzymali słownik ortograficzny oraz piórniki z wyposażeniem w przybory do pisania i rysowania.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i pracownicy administracji życzą wszystkim rodzicom i dzieciom słonecznej pogody oraz rodzinnego, radosnego odpoczynku podczas wakacji.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Nurkowe Dni Miasta

Od 14 czerwca trwają XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego. W tym czasie odbyło się już kilka wydarzeń a jednym z nich było rodzinne nurkowanie na nowodworskiej pływalni.

Nie lada frajdę zorganizowali instruktorzy OSP-RW dla miłośników podwodnych przygód, a także dla tych którzy dopiero rozpoczynają naukę nurkowania. W poniedziałek 17 czerwca każdy mógł spróbować swoich sił i potrenować pływanie pod wodą z aparatem tlenowym.
W zabawie wzięły udział rodziny z dziećmi, które ani chwili nie wahały się przed daniem nurka do wody. Zabawa na tyle im się spodobała, że naprawdę ciężko było wyciągnąć je z wody. Rodzice także przełamali swoje obawy i widząc jak ich pociechy bawią się w wodzie dołączyli do nich.
Wszystkim, którzy spędzili ten wolny czas z nami serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Finał konkursu na własną książkę o Baśce

19.06.2013 r. w hali NOSiR odbył się uroczysty finał 8. edycji konkursu na własną książkę i gazetę. Tegoroczna edycja poświęcona była Baśce Murmańskiej. Powstały o niej 22 prace, a ogółem zgłoszono grubo ponad 100 prac (dozwolone były też inne tematy). Konkurs objął swym zasięgiem powiat nowodworski i okolice. Podczas finału trybuny były wypełnione po brzegi uczestnikami, ich rodzicami, nauczycielami i opiekunami. Nagrody wręczali m. in. Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki - Jacek Kowalski, Sekretarz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki - Jacek Gereluk i Prezes LOT Trzech Rzek - Sebastian Sosiński. Pełna lista nagrodzonych wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału. Finał uświetnił swoimi występami tanecznymi zespół NOKOUT z Nowodworskiego Ośrodka Kultury.

Dzisiejszy finał był jednym z elementów obchodów Dni Nowego Dworu Mazowieckiego. 

Współpraca miast partnerskich Niederorschel i Nowego Dworu Mazowieckiego na nowej płaszczyźnie

„W życiu najważniejsze są spotkania” – Burmistrz Niederorschel Hans Dannoritzer tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie tuż przed meczem towarzyskim między drużyną SV Niederorschel, obchodzącą swój 120. Jubileusz powstania a drugoligowym MKS „Świt” Nowy Dwór Mazowiecki.

Współpraca między Niederorschel a Nowym Dworem Mazowieckim rozpoczęła się w 1997r. „Przez te wszystkie lata uczyliśmy się siebie nawzajem oraz od siebie” – kontynuował Dannoritzer. „Spotkania zawsze cechował wzajemny szacunek oraz uznanie. Teraz naszą współpracę postawiliśmy na nowej płaszczyźnie”. Pierwszy raz w spotkaniu uczestniczyli nie tylko politycy, ale również mieszkańcy miast partnerskich. Polska delegacja pod przewodnictwem Burmistrza Jacka Kowalskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Bisialskiego liczyła 22 osoby.

W piątek (31.05. red.) goście odwiedzili „Lindenhalle”, gdzie odbyła się kolacja powitalna, zaś w sobotę (01.06. red.) do południa w programie było zwiedzanie okolicy Niederorschel oraz zawody strzeleckie. Natomiast po południu odbył się mecz, który polska drużyna wygrała wynikiem 5:1.

W niedzielę polska delegacja wspólnie udała się do kościoła, a Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski wziął udział w modlitwie wiernych.

Tekst tłum. na podstawie hello Eichsfeld z dnia 2 czerwca 2013 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rozpoczęły się obloty systemu ILS

Wczoraj ok. godz. 16 na Lotnisku Warszawa-Modlin, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczęła obloty systemu ILS (Instrument Landing System), wprowadzając je tym samym w fazę testów. Po ich zakończeniu (ok. 2 miesiące), urządzenie zostanie wpisane do rejestru Lotniczych Urządzeń Naziemnych (LUN) w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, osiągając tym samym kategorię I. Wtedy rozpocznie się kolejny etap testów do kat. II.

ILS (system wspomagający lądowanie przy ograniczonej widzialności) w kat. I, pomoże pilotom bezpiecznie wylądować, jeśli podstawa chmur będzie co najmniej na wysokości 60 m, a widzialność na pasie co najmniej 600 m.

 • autor: Magdalena Bojarska

Obchody Dni NDM w PP1

W czerwcu obchodzimy Dni Nowego Dworu Mazowieckiego. W obchody włączyły się tradycyjnie dzieci z grupy Smerfy Publicznego Przedszkola nr 1. Tegoroczne obchody dni naszego miasta upływają u Smerfów pod znakiem Baśki Murmańskiej. Ta ciekawa historia niedźwiedzicy - żołnierza z modlińskiej twierdzy bardzo zainteresowała dzieci. Opisane w formie komiksu losy niedźwiedzicy przeczytane przez wychowawczynię grupy podobały się dzieciom. Miło jest słuchać opowiadania, trudniej jest pokolorować obrazki w komiksie, ale wspólnymi siłami, zaangażowaniem całej grupy książeczka na pewno będzie pomalowana. Za to z przyjemnością każde dziecko pokolorowało otrzymany obrazek z Baśką Murmańską. Prace te przyozdobiły salę zabaw. Sprawnie też układały dzieci postać Baśki Murmańskiej z przygotowanych przez wychowawczynię puzli. Następnie odbył się konkurs ze znajomości naszego miasta. Przedszkolaki odgadywały jaki obiekt lub budynek jest na zdjęciu. Wychowawczyni grupy zakrywała zdjęcie kartką papieru i następnie wolno odsłaniała. Wygrywał ten kto najwcześniej na podstawie odsłoniętego fragmentu zdjęcia odgadł co to jest za obiekt. Dzieci szybko, już po fragmencie odsłoniętej budowli odgadywały, że jest to pływalnia, park miejski, lotnisko, poczta, kościół i wiele innych. No cóż pozostaje tylko przedszkolakom i ich rodzinom włączyć się w miejski program obchodów XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Biedronka na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

19 kwietnia 2013 roku odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Konkurs adresowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz rozwijanie ich twórczej aktywności. Każda placówka zaprezentowała piosenkę o tematyce zdrowotnej. Nasze przedszkole prezentowała Maja Bziuk z grupy „Biedronki”. Do festiwalu została przygotowana przez naszą koleżankę Mirosławę Białkowską. Niezwykle ważne jest promowanie takich małych talentów czemu niewątpliwie sprzyja uczestnictwo w konkursach organizowanych przez różne placówki i instytucje. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • autor: J.S-Sz.
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Zielona szkoła PG1

...żadna  książka nie da tego,
co ujrzenie osobliwości
czy krajobrazu własnymi
oczyma...

(M.  Orłowicz)

 

W dniach 22- 24. 05. 2013 r. grupa 45 uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim wyjechała na Zieloną Szkołę - „Sandomierz, Góry Świętokrzyskie i okolice”.
Celem głównym zielonej szkoły było kształtowanie ekologicznych postaw i zachowań oraz uwrażliwianie młodzieży na otaczające nas środowisko poprzez przekazywanie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej i poszerzanie świadomości ekologicznej uczestników.

W ramach Zielonej Szkoły uczniowie:

 • poznawali zasady funkcjonowania ekosystemów na podstawie obserwacji;
 • kształcili umiejętności obserwacji obiektów i zjawisk przyrodniczych, analizowania ich, opisywania i nazywania;
 • rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt w warunkach naturalnych;
 • poznali naturę zjawisk pogodowych zachodzących w atmosferze w zależności od położenia geograficznego;
 • rozszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożenia powodzią, poznali mechanizmy powstawania powodzi oraz poznali sposoby zmniejszenia powodowanych przez nią strat;
 • kształtowali postawy prospołeczne oraz uczyli się bezpiecznych zachowań w obliczu klęski żywiołowej;
 • zdobyli podstawową wiedzę o metodach przygotowania się do powodzi, sposobach postępowania w czasie zagrożenia oraz zaraz po powodzi;
 • rozszerzyli wiedzę na temat parków narodowych, rezerwatów przyrody oraz pomników przyrody;
 • pogłębili wiedzę z dziedziny ekologii, geografii i historii;
 • poznali zabiegi ochronne stosowane przez człowieka;
 • kształtowali postawy proekologiczne;
 • pozwijali swoją wrażliwości na problemy środowiska;
 • kształtowali kulturę, dyscyplinę oraz właściwe zachowania w środowisku przyrodniczym.
 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Manipulacja

Na bardzo poważny temat rozmawiali z gościem wieczoru, politologiem, znanym komentatorem telewizyjnym, prof. Wawrzyńcem Konarskim, bywalcy filmowych wieczorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Tematem piątkowego (25.05.2013r.) wieczoru była bowiem manipulacja. Blisko godzinę prof. Konarski opowiadał o technikach manipulacji umysłami ludzkimi, z wykorzystywaniem najprzeróżniejszych narzędzi i form. Tematyka z jednej strony bardzo mroczna, z drugiej zaś niezwykle ciekawa. Publiczność z zapartym tchem chłonęła wiedzę o tym jak przemyślne sposoby, wykorzystując mowę, mowę ciała, informacje, nastroje i emocje, sytuacje społeczne, politycy, i nie tylko, modelują pożądane dla siebie zachowania pojedynczych osób i całych grup społecznych. Rozmowę z Wawrzyńcem Konarskim oraz dyskusję z publicznością prowadził jak zwykle red. Stanisław Zawiśliński.

Ilustracją do tego zajmującego tematu był znakomity film Pascala Verdosci, pt. "Manipulacja", w roli głównej Klausa Marii Brandauera.
Wychodzący po imprezie "kinomaniacy" przyznawali, że był to wieczór naprawdę mocnych wrażeń.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

List do Prezydenta RP

Uczniowie z Zespołu Szkół w NDM - Modlinie Twierdzy w Jessen

W dniach 3-7 czerwca 2013 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów PG i LO gościła w niemieckiej szkole w Jessen, należącej do landu Saksonia Anhalt. To było już trzecie spotkanie Polaków z młodzieżą niemiecką w ramach wymiany językowo-kulturowej. Opiekunami naszej grupy były nauczycielki języków obcych: p. Emilia Napiórkowska, p. Bożena Nalewajk, p. Ewa Szmytkowska.             

Pierwszego dnia po długiej, bo prawie jedenastogodzinnej, podróży goście otrzymali drobne upominki, akcentujące wspólne spotkanie, a potem zostali zaproszeni do szkoły na mały poczęstunek. Jak wspomina jedna z uczestniczek wymiany, początek spotkania utrudniała bardzo bariera językowa, w dużej mierze spowodowana tremą. Jednak nie było innego wyjścia, należało po prostu mówić. Po jakimś czasie każdy próbował tworzyć krótkie wypowiedzenia i komunikacja powoli stawała się sprawniejsza. Uczniowie naszej szkoły szybko zapoznali się z niemieckimi kolegami i ich rodzicami. Jeszcze tego dnia spotkali się na wspólnej zabawie w kręglarni. Dzień kończył się wieloma pytaniami, dotyczącymi kolejnych zadań projektu.

Następnego dnia rano obie grupy zostały powitane przez dyrektora szkoły w Jessen, a następnie zwiedzały obiekt. Następnie uczniowie z Polski i Niemiec, w formie gry zespołowej, wzięli udział w konkursie wiedzy o Jessen i jego mieszkańcach. Ważnym wydarzeniem był pobyt u burmistrza miasta, któremu polscy uczniowie wręczyli albumy tematyczne o Nowym Dworze Mazowieckim i zabytkach Twierdzy Modlin. Tego dnia, podczas wycieczki do Spreewald’u, wszyscy uczestniczyli w relaksującym rejsie po labiryncie rzecznym nazywanym „Zieloną Wenecją”.

Następny dzień upływał w malowniczej scenerii sadu, dokąd wszyscy pojechali na rowerach. Tam degustowali sok jabłkowy, bez konserwantów, cukru i wody. Kolejnym punktem ekologicznego dnia było spotkanie z leśniczym, który przygotował dla obu grup atrakcyjne konkursy sprawnościowe, przypominające kręgle. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody w postaci pięknych, drewnianych figurek: Ann Christin, Anna Dreszler i Kinga Szmytkowska. Inne atrakcje tego dnia to zwiedzanie manufaktury świeczek, gdzie każdy mógł wykonać własny projekt, nadając ciepłemu woskowi kształt i kolor. Wykonaną własnoręcznie świeczkę młodzi projektanci mogli zawieźć do swojego domu. Wizyta w zamku w Klöden przyniosła kolejne niezapomniane wrażenia związane ze spacerem po tajemniczych, podziemnych lochach, a później wesołą zabawą.

W czwartym dniu wymiany młodzież zwiedzała z przewodnikiem historyczny Potsdam: Dzielnicę Holenderską, mini Bramę Brandenburską, pięknie położony zespół parkowo-pałacowy Sanssouci.

Czwartek, przyniósł zaskoczenie i trochę niepokoju, ponieważ trudna sytuacja pogodowa spowodowana powodziami wymusiła wcześniejszy powrót naszej grupy do kraju. Po południu miały jeszcze miejsce tańce, śpiewy i rozmowy. Każdy chciał jak najmilej spędzić ostatni wieczór we wspólnym gronie. Następnego dnia, w piątek, grupę polskich uczniów pożegnał dyrektor szkoły i nauczyciele z Jessen, wręczając uczestnikom wymiany pamiątkowe piłki. Jak zawsze w takich chwilach radość przeplatała się ze łzami. Ale wszyscy pocieszali się, że kolejne spotkanie nastąpi za rok, już w maju.

KOŁO DZIENNIKARSKIE

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piłkarze MKS „Świt” NDM w PP3

14.06.2013r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Maz., dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Państwa Katarzyny i Andrzeja Sazanowicz – rodziców jednego z wychowanków, spotkały się z trenerem i zawodnikami MKS „Świt” Nowy Dwór Maz. Maluchy zapoznały się z ubraniem i piłką do gry w piłkę nożną. Podjęły także próbę rzutu i celowania piłką. Starsze dzieci, pod czujnym okiem zawodowców, trenowały strzały do bramki, a także rozgrywały mecze międzygrupowe. Przedszkolaki nieźle się musiały namęczyć by Przemysławowi Kuleszy strzelić gola. Bramkarz przymykał czasami oko i pozwalał wpaść piłce w bramkę, ku uciesze przedszkolaków. Enow George Enow, Mateusz Zawiska oraz Obem Marcellinus Odong – zawodnicy na co dzień grający na pozycjach pomocników, przecierali oczy ze zdziwienia, gdy najstarsi wychowankowie podczas gry i strzałów wykazywali się dużą koncentracją, celnością i profesjonalizmem. No cóż, nie wiedzieli, że chłopcy uczęszczają na zajęcia dodatkowe w hali NOSiR ;)

Mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy o sukcesach drużyny MKS „Świt”. Być może do drużyny w przyszłości dołączy też któryś z przedszkolaków, ku radości i dumie rodziców oraz wychowawczyń.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zabawy rodzinne w wodzie

 • -

Tygrys Cup 2013

25 maja w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy odbyły się zawody „Tygrys Cup 2013” zorganizowane przez Nowodworski Klub Sportów Walki „Bastion”. „Tygrys Cup” to turniej sztuki walki Taekwon-do, w którym biorą udział dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego, trenujące w klubie „Bastion”, pod okiem trenera Waldemara Misiaka. Celem turnieju jest przygotowywanie najmłodszych zawodników do udziału w imprezach ogólnopolskich i zaszczepienie w dzieciach ducha rywalizacji sportowej. Klub zorganizował ten turniej już po raz trzeci. Z roku na rok w zawodach startuje coraz więcej dzieci i co roku wraz z wyszkoleniem młodych zawodników, wzrasta poziom rywalizacji. Dzieci walczyły o medale w trzech konkurencjach: układów formalnych, technik specjalnych (kopnięcia z wyskoku) oraz walk. W układach formalnych niepokonany pozostał Karol Gutkowski, który jest obecnym Mistrzem Mazowsza w swojej grupie wiekowej. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziły walki. Sensacją w tej konkurencji była Nikola Drzyzga, która jako jedyna dziewczynka dzielnie walczyła z chłopcami i zdobyła brązowy medal w kategorii walka w wadze średniej. Tytuł najlepszej walki turnieju zdobyli Maciej Mariański (7 lat) oraz Kacper Mikucki (10 lat), którzy walczyli w finale wagi lekkiej. Najbardziej prestiżową nagrodą było „Wyróżnienie”, nadawane decyzją sędziów, dla zawodnika, który wykaże się ponadprzeciętną wolą walki, umiejętnościami i postawą wobec przeciwników. W tym roku wyróżniony został Grzegorz Sadowski (10 lat) – zwycięzca walk w kategorii średniej, złoty medalista technik specjalnych i brązowy w kategorii układów. Trener Waldemar Misiak nie krył zadowolenia widząc jaki poziom zaprezentowali jego podopieczni. W gronie uczestników turnieju można by wymienić kilku obiecujących zawodników. Impreza wzbudziła wiele emocji także wśród publiczności, złożonej głównie z rodzin zawodników. W wielu momentach trema i emocje na trybunach były większe niż na macie. Młodym zawodnikom „Bastionu”, życzymy wielu sukcesów na turniejach ogólnopolskich.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Układy formalne:

Dzieci najmłodsze:
1. Antoś Zawiasa
2. Natalia Filipiak
3. Dawid Mielcarek i Oskar Pyrzeński

Dzieci ze stopnie 10 cup:
1. Wojciech Wysocki
2. 
Kuba Piotrowski
3. 
Kacper Mikucki i Sebastian Czanik

Dzieci ze stopniem 9 cup:
1. Nikola Drzyzga
2. 
Tomasz Buciak
3. 
Fabian Dąbkowski i Wiktor Czarnota

Dzieci z grupy zaawansowanej:
1. Karol Gutkowski
2. 
Kuba Duszyński
3. 
Grzegorz Sadowski i Patryk Rama

Techniki specjalne:

Grupa dzieci najniższych:
1. Maciej Mariański
2. 
Tomasz Buciak
3. 
Max Zawiasa

Grupa dzieci średnich:
1. Kacper Mikucki
2. 
Kuba Duszyński
3. 
Kuba Piotrowski

Grupa dzieci wyższych:
1. Grzegorz Sadowski
2. 
Kacper Gębala
3. 
Mikołaj Huta

Grupa dzieci najwyższych:
1. Karol Gutkowski
2. 
Filip Kobus
3. 
Maciej Pawłowski

Walki:

Waga lekka:
1. Maciej Mariański
2. 
Kacper Mikucki
3. 
Tomasz Buciak i Patryk Rama

Waga średnia:
1. Grzegorz Sadowski
2. 
Nikola Drzyzga
3. 
Kuba Duszyński i Wiktor Czarnota

Waga ciężka:
1. Filip Kobus
2. 
Piotr Obliński
3. 
Karol Gutkowski i Fabian Dąbkowski

 • autor: Waldemar Misiak
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • Grzegorz Sadowski
 • Karol Gutkowski
 • M. Mariański, K. Mikucki, P. Rama, T. Buciak
 • Maciej Mariański i Kacper Mikucki
 • Maciej Pawłowski i Piotr Obliński
 • Maciej Mariański i Kacper Mikucki
 • Nikola Drzyzga i Filip Kobus
 • Tomek Buciak

Dzień Dziecka w PP3

Drugi dzień obchodów Dnia Dziecka w Publicznym Przedszkolu Nr 3 upłynął „skacząco”. 02.06.2013r już po śniadaniu na przedszkolnym placu zabaw pojawiły się olbrzymie, dmuchane atrakcje. Dzieci pod okiem nauczycielek i personelu pomocniczego mogły wyżyć się ruchowo. Skoki na trampolinie pozwoliły na chwilowe oderwanie się od ziemi. Przebojem była olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia. Wdrapywanie się po schodkach i zjeżdżanie z dość dużej wysokości przysporzyło dzieciom wiele radości i spowodowało, że przedszkolaki nie chciały z niej schodzić. Na przedszkolaki czekał też suchy basen z kulkami. Nurkowanie w plastikowych kulkach to nie tylko wielka frajda, ale także okazja do sprawdzenia przez dzieci swej sprawności fizycznej. Dzieci przedzierając się przez olbrzymie ilości piłek musiały panować nad swoim ciałem, równowagą, zwracać uwagę na kolegów i koleżanki. Ta świetna zabawa była także okazją do rozluźnienia mięśni podczas masażu ciała plastikowymi kulkami.
Zorganizowane w tym dniu atrakcje poza przyjemnościami były także okazją do poprawy sprawności fizycznej, postawy, rozwijania mięśni całego ciała nie tylko u dzieci ale także u opiekunów. Wspólne zabawy i pilnowanie bezpieczeństwa rozhasanych przedszkolaków wymagało od personelu sporej tężyzny fizycznej. Uśmiech  dzieci pozwolił jednak szybko zapomnieć o zmęczeniu ;)

Przed dziećmi jeszcze jedna atrakcja z okazji ich święta – wyjazd do gospodarstwa agroedukacyjnego w Wymysłach, na którą dzieci już nie mogą się doczekać.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rodzinne pływanie

 • -

95 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego

Z okazji 95-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego zapraszamy 26.06.2013r. do Modlina Twierdzy na spotkanie pokoleń lotniczych.

W programie:
godz. 8:30 złożenie kwiatów pod pomnikiem płk. pil. Bolesława Zonia i pomnikiem Obrońców Modlina;
godz. 9:30 zwiedzanie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin;
godz. 11:00 spotkanie z uczestnikami uroczystości  w Zespole Szkół W Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy:
- prelekcja – zarys historii polskiego Lotnictwa Wojskowego – gen. broni pil. Prof. Jerzy Gotowała,
- prezentacja książek o tematyce lotniczej, przekazywanych do biblioteki szkolnej,
- honorowanie zwycięzców konkursu młodzieżowego z wiedzy lotniczej;
godz.14:00 występ Zespołu Estradowego Wojska Polskiego.

 • autor: Władysław Wyruch

Kąpiel pod kontrolą

Od 29 czerwca będzie można bezpiecznie korzystać z kąpieli na plaży przy nowodworskim WOPR-ze.  Od tego dnia będą tam dyżurowali ratownicy.

Jak co roku miejsce wykorzystywane do kapieli będzie usytuowane do kąpieli będzie usytuowane w odległości 50-100 m od siedziby WOPR w górę rzeki Narew. Czynne będzie od dnia 29 czerwca przez cały okres wakacji, aż do 1 września. Ratownicy będą dyżurować w godzinach od 10:00 do 18:00-ej. Codziennie w ww. godzinach na plaży dyżur pełnić będzie dwóch ratowników. Będą mieli do dyspozycji wieżyczkę ratowniczą i łódź wiosłową oraz apteczkę pierwszej pomocy. W widocznym miejscu wywieszony będzie regulamin korzystania z tego miejsca.
Zadanie „urządzenie miejsca wykorzystywanego do kąpieli” będzie realizowane przez nowodworski WOPR, który w tej sprawie zawarł umowę z Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
W ramach tego zadania WOPR jako zleceniobiorca zobowiązuje się m.in. do:
- zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w wyznaczonym miejscu do kąpieli, zgodnie z obowiązującym prawem,
- zatrudnienia ratowników wodnych z wszelkimi uprawnieniami na czas trwania umowy.
Kontrola jakości wody leży, zgodnie z przepisami w gestii Sanepidu. Odpowiednie zgłoszenie w tej sprawie zostało złożone w tej placówce 29 maja.

Urząd Miejski Nowy Dwór Mazowiecki

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Rodzinne nurkowanie

 • -

Poranny rozruch

 • -

Tańczymy baśnie

Zapraszamy dzieci w wieku od 2-5 lat i ich rodziców na nowy cykl zajęć, które łączą pracę z baśnią, dramą i tańcem. Opowiedziana baśń staje się inspiracją do zabawy w teatr oraz do poznawania baśniowej rzeczywistości poprzez ruch i taniec. Tutaj najważniejsze są spontaniczność i intuicja, mają one pobudzać wyobraźnię dzieci, dać okazję do autentycznej radości z ruchu i zabawy.
Zajęcia darmowe rozwijają wyobraźnię, kompetencje społeczne, oswajają z emocjami i światem wewnętrznym. W dramie zaangażowane są równocześnie emocje, ciała intuicja i intelekt, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Zajęcia prowadzi Agnieszka Hakizimana, która podczas zajęć wykorzystuje pieśni, tradycyjne tańce, zabawy i korowody. Korzysta z technik tańca modern i elementów jogi dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci.

Liczba miejsc: 10 dzieci.
Grupa: dzieci 2-5 lat.

Opłata: 15 zł (opiekun +dziecko).
Termin: 26.06.2013 r. godz. 10:30.
NOK budynek B, sala taneczna.
Na zajęcia przynosimy zmienne obuwie. 
Zajęcia prowadzi: Agnieszka Hakizimana.

Zapisy i szczegółowe informacje: Agnieszka Klimowicz.
e-mail: agnieszka.klimowicz@nok.nowydwormaz.pl
Tel.(22)732 08 76 w.31.

 • -

Szalony tydzień na basenie

 • -

Prawo jazdy po nowemu, czy zdasz?

Straż Miejska oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zapraszają 20.06.2013 r. w godz. 11.00-19.00 do siedziby MiP Biblioteki Publicznej (ul. Paderewskiego 22) na test, podczas którego posiadacze praw jazdy będą mogli, bez ryzyka ich utraty, sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego.

 • -

Wycieczka szlakiem historii i kultury żydowskiej

Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenie Welocypedy.pl serdecznie zapraszają na wycieczkę rowerową szlakiem historii i kultury żydowskiej na Mazowszu: Nowy Dwór Mazowiecki i okolice.

Termin: 16 czerwca 2013 (niedziela).

Wycieczkę po Nowym Dworze Mazowieckim poprowadzi pani Maria Możdżyńska – nauczycielka w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, współpracowniczka Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, propagatorka historii Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic, odznaczona medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, przyznawanym przez Radę Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa. Twierdzę Modlin oraz obóz w Pomiechówku pokaże nam przewodnik z Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin.

Przedwojenny Nowy Dwór Mazowiecki był miastem wielu kultur. Pierwsze wzmianki o Żydach mieszkających w Nowym Dworze Mazowieckim pochodzą z drugiej połowy XVI wieku, jednak początek istotnego rozwoju osadnictwa żydowskiego w tym mieście przypadł na koniec wieku osiemnastego, kiedy do miasta przybyli Żydzi uciekający z Podola po rzezi humańskiej z 1768 roku. Żydzi odegrali dużą rolę w rozwoju miasta. W Nowym Dworze kwitło życie społeczne, kulturalne, polityczne czy religijne. Społeczność żydowska stanowiła połowę wszystkich mieszkańców. Dzisiaj prawie nic nie zostało z dawnego bogactwa kultury żydowskiej na tych ziemiach. Podczas wycieczki przypomnimy dawne oblicze Nowego Dworu Mazowieckiego, obejrzymy wystawę zdjęć ukazujących przedwojenne miasto, odwiedzimy miejsca pamięci związane z zagładą dawnych mieszkańców Nowego Dworu i okolicznych miejscowości.

Wycieczka całodniowa. Dojazd na miejsce: Koleje Mazowieckie. Wycieczka przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Liczba miejsc ograniczona - obowiązują rezerwacje (decyduje kolejność zgłoszeń).

Kontakt: (+48) 22 47 10 301; rezerwacje@jewishmuseum.org.pl

Koszty biletów kolejowych oraz biletu wstępu do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin po stronie uczestników - razem ok. 25 zł.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w wycieczce.

Szczegółowy program zostanie wysłany do osób, które dokonają rezerwacji.

Więcej informacji na stronie: www.welocypedy.pl

Rozkłady jazdy

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że rozkłady jazdy trzech linii miejskich, PKS, Kolei Mazowieckich, Transulda, PKP i nowodworskich taksówek znajdziecie Państwo pod następującą ścieżką dostępu:

Strefa Mieszkańca >>> Komunikacja

Skrócony adres: nowydwormaz.pl/komunikacja 

Twierdza bez tajemnic

 • -

Dzień Dziecka

Jak co roku Nowodworski Ośrodek Kultury i Władze Samorządowe naszego miasta zapraszają wszystkie dzieci na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Amfiteatrze, w Parku Miejskim im. J. Wybickiego, chociaż nocna ulewa zapowiadała nie najlepszą pogodę, ale życzenia najmłodszych dokonały cudu, przestało padać. Punkt 10.00 Król Guzik i Królewna Tasiemka zaprosili wszystkich milusińskich do wspólnej zabawy i obejrzenia wspaniałego spektaklu pt. „ Elmer, Słoń w kratkę” w wykonaniu Teatru Plac Zabaw. Zabawna, kolorowa klaunada pełna humoru i cyrkowych sztuczek z karuzelą w tle przyciągnęła uwagę całej publiczności na pełną godzinę udowadniając, że profesjonalny dziecięcy teatr bawi małych i dorosłych widzów. Po zakończeniu spektaklu Król i Królewna zaprosili do Królestwa Pasmanterii na gry i zabawy. Trzeba było zawiązać dużą kokardę, przyszyć ogromny guzik, wygrać guzikowy slalom, zatańczyć popularne tańce i wykonać wiele pouczających czynności, aby otrzymać ciekawe nagrody. Miedzy konkursami z piosenkarskimi popisami wystąpiły dzieci z sekcji wokalnej NOK-u: Julka Sawicka, Emilka Walczak i Julia Krawczyk. Obok sceny swoje samochody prezentowała Policja Powiatowa. Można było wsiąść, pokierować, potrąbić, założyć kamizelkę kuloodporną. Również Straż Miejska prezentowała swój pojazd i bawiła się z dziećmi. Kto nacieszył się zabawą w policjanta mógł poznać inne służby ratujące ludzi. Po drugiej stronie sceny Ochotnicza Straż Pożarna -Ratownictwo Wodne uczyło udzielania pierwszej pomocy, prowadziło mini szkolenie nurkowe z możliwością nurkowania w basenie szkoleniowym oraz prezentowało nowo otrzymany wóz ratowniczy. Najbardziej odważnych przyciągało stanowisko alpinistyczne. Można było (oczywiście z zabezpieczeniem ) przejść po moście linowym pięć metrów nad ziemia lub wspiąć się na wieżę z kilku albo kilkunastu skrzynek. Najmłodszy bohater miał 4 lata. Po godzinie trzynastej rozpoczął się bardzo oczekiwany pokaz tresury psa policyjnego o imieniu Ares. Mocne wrażenie zrobił pokaz obezwładnienia pozoranta, po którym możemy się bardzo cieszyć z takiego miejskiego  obrońcy na czterech łapach. Dużą atrakcją jak co roku są tzw. „dmuchańce” i tego roku ich nie zabrakło. Do dyspozycji dzieci był basen z dmuchanymi kulami wodnymi, wielki zamek – zjeżdżalnia i trampolina. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, aby się dobrze bawić w Dniu Dziecka. Do zobaczenia w 2013 roku.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Warsztaty "Poza TR"

WARSZTATY „POZA TR” W NASZEJ SZKOLE, A WIĘC BYĆ CZY NIE BYĆ  KREATYWNYM?

W maju uczniowie należący do Klubu Teatralnego „Scena Pod Sceną”, mieli okazję do obcowania z prawdziwa sztuką. Nasza szkoła wzięła udział w projekcie realizowanym przez TR Warszawa „POZA TR”. Na projekt składały się 4 spotkania”:
wykład wprowadzający na temat TR Warszawa;
warsztat dramaturgiczny wokół dramatu Doroty Masłowskiej „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”;
warsztat do spektaklu „Jackson Pollesch”;
wyjazd na spektakl „Jackson Pollesch”.
Celem warsztatów było wykształcenie świadomego odbioru sztuki teatralnej, promowanie twórczych postaw oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury. Skierowany był do szkół z terenów podwarszawskich.
Uczniowie biorący udział w projekcie z pewnością mieli możliwość otworzyć się na teatr. Sztuka, która obejrzeli, była przykładem współczesnej dramaturgii. Zarówno spektakl, jak i warsztaty nawiązywały do kreatywności. Publiczność musiała odpowiedzieć sobie na pytanie czy kreatywność jest przywilejem, czy przymusem? Z pewnością aktywne wprowadzenie do spektaklu pomogło w jego odbiorze.
Podczas wykładu wprowadzającego uczestnicy zapoznali się z historią i specyfiką TR Warszawa. Natomiast spotkanie dotyczące tekstu D. Masłowskiej, pozwoliło zapoznać się ze współczesną dramaturgią, wspólnie tworzyć i przeobrażać bohaterów.
Koordynatorem projektu i prowadzącym warsztaty była p. Anna Rochowska – pedagog teatralny. Swoją pasją do teatru, pomysłowością i zapałem dzieliła się z naszymi uczniami podczas kolejnych spotkań.
Udział w projekcie dał gimnazjalistom możliwość rozwijania swoich pasji, obcowania ze sztuką. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym przystąpimy do kolejnych projektów.

 • autor: Małgorzata Pawełas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wycieczka ekologiczna do Białowieży

W dniach 15-17 maja 2013 roku grupa 40 uczniów z klas Ia i Ib pojechała na wycieczkę do Białowieży. Była ona połączeniem poznawania rejonu, zdobywania wiedzy na temat przyrody i ekologii  oraz promocją zdrowego stylu życia.
Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek związanych z Białowieżą. Następnie pokonali trasę szlakiem „Puszczańskie Drzewa”. Ścieżka prowadziła przez lasy grądowe z okazałymi dębami, lipami, jesionami i sosnami do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Gimnazjaliści mieli wtedy okazję rozróżniać gatunki drzew, poznać ich osobliwości.
W Rezerwacie Pokazowym Zwierząt uczniowie poznali historię żubra w Polsce, oraz innych zwierząt. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie muzeum przyrodniczo-leśnego. Zrobiło ono wrażenie na gimnazjalistach, ze względu na swój multimedialny charakter. Wieczorem, po zakwaterowaniu odbyło się ognisko, które zintegrowało uczniów.
Kolejny dzień upłynął bardzo intensywnie. Był połączeniem zwiedzania ze sportem. Podzieleni na grupy, wymiennie zrealizowaliśmy następujący program: po krótkim przeszkoleniu, odbyliśmy spływ kajakowy meandrującą rzeką Narewką na trasie Narewka – Lewkowo Stare (ok. 10 km); następnie po odpoczynku, mieliśmy wycieczkę rowerową z przewodnikiem na trasie Janowo -  Siemianówka (około 20 km).
I wtedy okazało się, że praca nad kondycją jest niezbędna, bo ruch to przecież zdrowie.
Trzeciego dnia odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne "Bobrowa Zagroda" w Siemianówce. Przybliżono nam typowe zajęcia w gospodarstwie. Mieliśmy też zajęcia plastyczne w glinie. Wykonywaliśmy wyroby z gliny ręcznie pod okiem instruktora. Uczniowie strzelali z łuku, przeszli tor przeszkód. Gimnazjaliści poznali tradycje związane z regionem.
Wycieczka szkolna zawsze integruje młodzież. Okazuje się, że można spojrzeć na koleżanki i kolegów oraz nauczycieli zupełnie inaczej. A po latach nie ma nic cenniejszego niż wspomnienia ze szkolnej wycieczki.

Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, za które serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

East Earth Band

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza sympatyków dobrej muzyki na kolejne spotkanie z jazzem. Tym razem pod egidą XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego gościć będziemy grupę "East Earth Band".

"East Earth Band" to zespół specjalizujący się w tzw. Power Blues'ie. W swym repertuarze mają zarówno standardy bluesowe, takie jak: "Good Morning Blues", "You Shook ME", "Thrill is Gone", jak i kompozycje własnego autorstwa. W skład zespołu wchodzą muzycy o dużym doświadczeniu estradowym i studyjnym.
Podczas koncertu oprócz standardów usłyszymy także utwory z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej "Facet w meloniku".

Podczas koncertu zagrają dla nas:
Piotr Fiodorczuk - gitara,
Nazim  Alijew - perkusja,
Paweł Fiodorczuk - wokal (dobry duch zespołu),
Sebastian Wojnowski - bass.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
19 czerwca 2013 r. godz. 19.00

WSTĘP WOLNY

 • -

Piłkarskie Grand Prix w Twierdzy

7 i 8 czerwca odbyła się w Twierdzy czwarta, ostatnia edycja piłkarskiego Grand Prix rozgrywana o puchar prezesa UKS „ Reduta”. Turniej był rozgrywany od kwietania co dwa tygodnie. Jak zwykle w tym miejscu obejrzeliśmy kawał dobrego futbolu. Walka na boisku była zacięta, ale fair. nad wszystkim czuwał sędzia Michał Szymański, który już nie pierwszy raz tu pokazał, że zna swój fach. Rywalizacja trwała do ostatniego meczu i dopiero po ostatnim gwizdku sędziego wyłoniono zwycięzcę. Został nim zespół Interu, który we wszystkich edycjach był czołowym zespołem.

A oto wyniki ostatnich spotkań:
REDUTA – ZIPPERA 4:1
CID-LINES – TWM 3:2
REDUTA – INTER 2:3
ZIPPERA – CID-LINES 3:2
TWM – INTER 1:6
ZIPPERA – TWM 1:5
REDUTA – CID-LINES 6:4
ZIPPERA – INTER 1:6
REDUTA – TWM 0:2
CID-LINES – INTER 1:6

Tabela końcowa
  REDUTA ZIPPERA CID - LINES TWM INTER P Bramki M

REDUTA

X 4:1  6:4 0:2 2:3 21 44:50 III

ZIPPERA

1:4 X 3:2 1:5 1:6 5 22:51 V

CID - LINES

4:6 2:3 X 3:2 1:6 34 52:40 II

TWM

2:0 5:1 2:3 X 1:6 21 34:51 IV

INTER

3:2 6:1 6:1 6:1 X 37 67:28 I

Królem strzelców turnieju został Kamil Kaleja z zespołu Reduta, zdobywca 20 bramek. Na zakończenie prezes UKS ”Reduta” Sławomir Krzeczkowski wręczył najlepszym drużynom medale i puchary i zapewnił, że na pewno na Orliku w Twierdzy jeszcze się spotkamy.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

30 kwietna 2013 roku Zespół Szkół W Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza otrzymał tytuł „Bezpieczna Szkoła”. Uczniowie naszego Zespołu brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” zorganizowanym przez Fundację Państwo Obywatelskie. Ideę konkursu wspierał Komitet Honorowy, w którym znaleźli się przedstawiciele Sejmu i  Senatu RP, członkowie Rządu RP, rektorzy wyższych uczelni, kuratorzy oświaty, wojewodowie, prezydenci miast i marszałkowie sejmików.

W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie uczestniczyli w debatach na temat „Państwo, prawo, obywatel”, apelach i pogadankach dotyczących prawnej ochrony dóbr osobistych, w tym nietykalności cielesnej. Odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, podejmujące tematykę udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w domu, szkole, na ulicy. Uczniowie organizowali wiele akcji charytatywnych, propagując ideę niesienia pomocy i wsparcia ludziom samotnym, opuszczonym, niepełnosprawnym. Przeprowadzony został również konkurs plastyczny nt. „Co powinno się zmienić w Twoim domu, szkole, otoczeniu aby poprawić relacje między ludźmi”. Dodatkowo przedstawiciel naszej szkoły p. Kamila Czekajło uczestniczyła w seminarium towarzyszącym konkursowi.

Wszystkie te działania miały na celu spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, wyglądzie, statucie materialnym. Równocześnie konkurs miał służyć zwróceniu uwagi na problemy związane z używkami oraz kontaktami z grupami nieformalnymi. Miał tym samym podnosić poziom bezpieczeństwa szkół i uczniów.

 • autor: Kamila Czekajło
wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Wywiedzione z Chorądzikiewicza

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl programu poetyckiego "Wywiedzione z Chorądzikiewicza" opartego na tekstach zmarłego niedawno nowodworskiego poety Józefa Chorądzikiewicza.

"...Józef Chorądzikiewicz, obserwując bacznie otaczającą go rzeczywistość, stworzył wiersze pełne niebanalnej prostoty, poczucia humoru oraz dystansu do siebie i świata. Idąc jego tropem, stworzyliśmy spektakl, w którym pokazujemy obraz prawdziwego człowieka – z jego wadami, zaletami, problemami i przeżyciami.
Kolejne cykle wierszy tworzą obraz ludzkiego życia ze wszystkimi jego smaczkami i odcieniami..."

Scenariusz i Reżseria: Kasia Rospędowska & Hurragram.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
18.06.2013 r. godz. 19.00

WSTĘP WOLNY!

 • -

Z wiatrem historii

Nowodworski Ośrodek Kultury, Mazowiecki Goniec Lokalny oraz Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Nowym Dworze Mazowieckim zapraszają mieszkańców na sentymentalne spotkanie z historią Nowego Dworu  Mazowieckiego.

16 czerwca 2013 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury mocno powieje wiatrem historii. Zostanie otwarta niepowtarzalna wystawa pt. „Stary, Nowy Dwór w fotografii”. Wyjątkowości wystawie nadają jej największe skarby - zdjęcia publikowane po raz pierwszy. Przedstawiające budynki, ludzi i wydarzenia z lat minionych. Zdjęcia pochodzą, w dużej części, z prywatnych zbiorów mieszkańców, którzy odpowiedzieli na nasz apel o udostępnienie rodzinnych fotografii. Duża część fotograficznych archiwaliów pochodzi z kronik pamiątkowych nowodworskich szkół, a także z  zasobów Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego. Integralnym elementem niedzielnego spotkania będzie, bogato ilustrowana, gawęda Marii Możdżyńskiej pt. „Historia Nowego Dworu w obrazach i starych fotografiach", która w nietuzinkowy sposób przybliży słuchaczom genezę i dzieje naszego grodu.

Nowodworski Ośrodek Kultury
 ul. I. Paderewskiego 1A
16.06.2013 r. godz. 18.00

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z historią, którą warto znać!

 • -

Kolejna edycja "Wiolinowego Klucza" za nami!

Ponad 60 uczestników w różnym wieku i z różnych zakątków powiatu wzięło udział w XI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Wiolinowy Klucz". Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że pracowitej i zdolnej młodzieży nie brakuje zarówno w naszym mieście jak i poza jego granicami. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Lena Zuchniak, Marcin Wortmann i Sławomir Robakiewicz. Konkurs odbył się w 4 różnych kategoriach. Lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

Kategoria klas 0-III:
I miejsce - Emilia Walczak (NOK opiekun: Alicja Kabacińska),
II miejsce - Michalina Dudziej (SP w Zakroczymiu opiekun: Alicja Kabacińska),
III miejsca - Julia Grzybowska (ZS w Modlinie Twierdzy, opiekun: Katarzyna  Borkowska),
Wyróżnienie: Kamil Kieszkowski (SP w Zakroczymiu, opiekun: Alicja Kabacińska).

Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Karolina Krzemińska (SP w Zakroczymiu, opiekun: Alicja Kabacińska),
II miejsce - Marta Moskwa (SP nr 5 w NDM, Anna Kassjanowicz),
III miejsce - Zuzanna Wasilko (SP nr 5 w NDM, Anna Kassjanowicz),
Wyróżnienie: Satrian Sotiris (ZS nr 3 opiekun: Dariusz Kłosowski).

Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Aleksandra Kopeć (PG w Zakroczymiu opiekun: Alicja Kabacińska),
III miejsce – Sylwia Astran (PG nr 2 w NDM opiekun: Wiesława Żelazek),
III miejsce – Martyna Kazimierska (ZS w Modlinie Twierdzy opiekun: Dariusz Kłosowski).
Wyróżnienie: Dominik Komendowski, (gitara: Przemysław Ziółkowski) ZS nr 3 , opiekun: Dariusz Kłosowski).
Wyróżnienie: Klaudia Cywińska ( NOK opiekun: Alicja Kabacińska).

Kategoria szkół ponad gimnazjalnych:
I miejsce - Kamila Różańska (NOK opiekun: Alicja Kabacińska),
II miejsce – Paweł Ziółkowski (NOK opiekun: Alicja Kabacińska),
III miejsce – Aleksandra Majewska (ZSZ nr 1 w NDM opiekiun: Lucyna Piesiak).
Wyróżnienie: Łukasz Ołdak (ZS w Nasielsku opiekun: Krzysztof Turek).

Gratulujemy laureatom  i wszystkim uczestnikom za podjęty trud. Jednocześnie dziękujemy opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie  uczestników konkursu. Do zobaczenia za rok.

 

Informacja o osobach oceniających młodych artystów:

Sławomir Robakiewicz - muzyk, wokalista, dziennikarz, absolwent wydziału piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej i kursów organizowanych przez Studio Buffo.
Oprócz pracy dziennikarskiej, współpracuje ze studiami nagrań jako muzyk sesyjny.

Marcin Wortmann - aktor musicalowy, wokalista, skrzypek. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie skrzypiec. Ukończył Policealne Studium Jazzu w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej. Licencjat studiów I stopnia na wydziale wokalnym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Włodzimierza Zalewskiego. W 2000 roku rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. W roku 2005 był konsultantem muzycznym na planie filmu "Karol - człowiek, który został papieżem" w reż. Giacomo Battiato.
W maju 2012 roku jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w operze "Sen Nocy Letniej" reż. Beata Redo-Dobber. Rok 2013 rozpoczął od udziału w operze "Gwałt na Lukrecji".
Od 6-ściu lat prowadzi też działalność pedagogiczną, pracując z młodzieżą w zakresie emisji głosu i prowadzenia zespołów wokalnych.
Marcin Wortman występował. m.in w:
Operach - "Gwałt na Lukrecji", " Sen Nocy Letniej";
Musical - "Miss Sajgon", "Piotruś Pan", "Grease", "Koty", "Taniec Wampirów", "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Alladyn", "Deszczowa Piosenka".

Lena Zuchniak - absolwentka Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej (specjalność dyrygentura chóralna). Absolwentka m.in. Wydziału Piosenki oraz Podyplomowego Studium Jazzowego w klasie wokalistyki jazzowej. Absolwentka PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec. Solistka zespołu dziecięcego „Tęcza”, wokalistka trio wokalnego „Tiramisu”. Laureatka Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Portugalii, zdobywczyni II miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 2002 roku. Współpracowała z wieloma artystami sceny muzycznej jako muzyk sesyjny (śpiew, saksofon). Brała udział w programach telewizyjnych m.in.: „Tęczowy Music Box”, „Co jest grane?”, "Randka w ciemno", "Jaka to melodia". Prowadzi zajęcia wokalne w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego oraz w Szkole Muzycznej ARTE. W roku 1997 współpracowała z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Roma, w którym zajmuje się przygotowaniem wokalnym solistów i zespołu.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Spotkanie z teatrem

28 maja 2013 r. dwie zaprzyjaźnione ze sobą grupy z Publicznego Przedszkola nr 3 „Wróbelki” i „Misie” wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego Teatru Rampa.

Czekając na rozpoczęcie spektaklu dzieci zwiedziły budynek teatru, obejrzały wystawę karykatur znanych aktorów i przywódców. Poznały pracę nie tylko aktorów, ale także dźwiękowca oraz osoby obsługującej światła.
Oglądane przez dzieci przedstawienie pt. „Wielka wyprawa” ilustrowało nocne życie lalek w sklepie z zabawkami. Zabawki mimowolnie dowiedziały się o problemach nocnego stróża. W treść przedstawienia wplecione były niezwykle ważne informacje o uczuciach.
Bliska dzieciom tematyka wzbogacona tradycyjnymi, śpiewanymi od pokoleń piosenkami w nowych aranżacjach, bardzo przypadła do gustu młodym widzom.
5 i 6-latki jako stali bywalcy teatrów, doskonale wiedziały jak należy się zachować w budynku teatralnym. Zaskoczeniem jednak było dla dzieci, że aktorzy schodzili ze sceny do publiczności, nawiązywali dialogi z widzami, zachęcali dzieci do wspólnego śpiewania.
Była to ciekawa podróż w świat fantastyki i teatru.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Baśka opanowała magistrat

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedziła dziś nietypowa Interesantka. Nazywa się Baśka Murmańska i nie jest kobietą, lecz białą niedźwiedzicą – „twarzą” specjalnego szlaku turystycznego dla dzieci i młodzieży w Twierdzy Modlin. Baśka ku uciesze pracowników i Klientów Urzędu stanęła na parterze i pierwszym piętrze magistaratu. Obiecała, że zostanie tu kilka dni. Więcej o Basi na www.baskamurmanska.pl i www.facebook.com/baskamurmanska

 • -

Opowieści starego kredensu

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na spektakl pt. „Opowieści starego kredensu” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce, oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę i przeobrażenia się w bohaterów tej historii.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
15.06.2013 r. godz. 10.00

Karty wstępu w cenie 5 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

Ilość miejsc ograniczona.

 • -

Więcej niż kino z Jerzym Armatą

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza kinomanów na kolejne spotkane w cyklu „Więcej niż kino”.

"Więcej niż kino" - to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu"; producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.
Gościem wieczoru będzie dziennikarz filmowy, znawca i popularyzator polskiej animacji Jerzy Armata, który pół żartem, pół serio opowie nam o polskim filmie animowanym.
Podczas wieczoru obejrzymy także najciekawsze, najbardziej charakterystyczne dla polskiej animacji, filmy. Wieczór poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
15.06.2013 r. godz. 18.00

WSTĘP WOLNY

Program "Więcej niż kino" współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Jerzy Armata - (ur. 1953, w Brzeźnicy Dębickiej) Krytyk filmowy i muzyczny, dziennikarz, pedagog. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1977). W latach 1977-1990 kierownik Działu Filmów Oświatowych i Festiwali w Okręgowym Przedsiębiorstwie Rozpowszechniania Filmów w Krakowie.

W 1991 r. - redaktor w Studiu Filmów Animowanych w Krakowie, od 1992 r. - redaktor w krakowskim oddziale "Gazety Wyborczej". W latach 1985-1991 - adiunkt w Pracowni Filmu Animowanego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Selekcjoner i juror wielu festiwali filmowych.

Autor telewizyjnych cykli poświęconych filmom krótkometrażowym ("Małe Kino", "Dwóch ludzi z filmem", "Anima"). Laureat Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za publikacje poświęcone polskiemu filmowi animowanemu (1989). Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autor monografii "Studio Filmów Animowanych w Krakowie" (1995), współtwórca książek (m.in. "Kino końca wieku", 2000; "Kręci nas Zebra. 20 lat Studia Filmowego Zebra", 2008; "Historia kina polskiego", 2006; "Polski film animowany", 2008, "Amerykański sen", 2009), encyklopedii (m.in. "Encyklopedia kina", 2003; "Encyklopedia kultury polskiej XX wieku. Film. Kinematografia", 1994; "Aktualizacje encyklopedyczne. Suplement do Wielkiej ilustrowanej encyklopedii powszechnej Wydawnictwa Gutenberga. Tom 8: Film", 1997; "Encyklopedia Krakowa", 2000), leksykonów i katalogów o tematyce filmowej. Kurator retrospektyw twórczości mistrzów polskiej animacji na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty: w 2007 - Juliana Józefa Antonisza, w 2008 - Alexandra Sroczyńskiego (z tej okazji - książka "Kino-Olo, czyli Alexander Sroczyński Show"), w 2009 - Piotra Dumały, której towarzyszy książka "Śnione filmy Piotra Dumały".

 • -

Zgoda buduje - absolutorium dla burmistrza!

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski trzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2012 rok. „Zgoda buduje” powiedziała radna Grażyna Brzozowska gratulując otrzymanego absolutorium. Głosowanie odbyło się podczas majowej sesji Rady Miejskiej.

Uchwalony przez Radę Miejską budżet na 2012 r. po uwzględnieniu zmian w ciągu roku zakładał dochody w wysokości  115.731.618,58 zł, natomiast wykonanie dochodów na koniec 2012 roku wyniosło 99.426.429,99 zł, co stanowi 85,91 %. Wydatki wykonano w 86,37% bowiem z zaplanowanych 117.920.300,58 zł,  na koniec roku wydatkowano 101.847.188,84 zł. Z tego: wydatki bieżące zrealizowane zostały w 90,89 %, a wydatki majątkowe w 63,68 %.
Sprawozdanie z wykonania budżetu omawiane było przed sesją na Komisjach Rady Miejskiej. Te nie wniosły żadnych uwag do przedstawionego dokumentu i zatwierdziły sprawozdanie pozytywnie.
Zastrzeżeń nie miały też Regionalna Izba Obrachunkowa (zewnętrzny i niezależny organ kontroli i nadzoru samorządy red.) oraz Komisja Rewizyjna. Oba te organy oceniły pracę burmistrza Kowalskiego pozytywnie.
Jak czytamy w uzasadnieniu do podjętej przez Komisję Rewizyjną uchwały, w procesie wydawania opinii  Komisja brała także pod uwagę informacje wynikające z przeprowadzonych przez Komisję Rewizyjną kontroli działalności burmistrza, jednostek oraz zakładu budżetowego pod względem legalności, gospodarności, rzetelności i celowości wydatkowania środków budżetowych oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym. Komisja Rewizyjna badając gospodarkę finansową, w tym wykonanie budżetu miasta za 2012 rok wysłuchała również ustnych informacji dot. przedłożonego sprawozdania Skarbnik Miasta p. Anny Palczowskiej. Komisja nie stwierdziła negatywnych zjawisk w wykonaniu budżetu miasta i zarekomendowała Radzie udzielenie burmistrzowi absolutorium.
Sprawozdanie Komisji wraz z całym uzasadnieniem odczytał podczas sesji przewodniczący Komisji Rewizyjnej Ryszard Brzeziński. Kończąc  powiedział: To jest zarówno absolutorium dla pana, panie burmistrzu ale również dla pana zastępców oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego i podległych mu jednostek.
Pochwał pod adresem burmistrza nie szczędzili tez radni. Andrzej Świder mówił „Mimo trudnej sytuacji w kraju i przerzucania na lokalne samorządy wielu kolejnych zadań wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji”. Podkreślił też, że żadne przeprowadzone w urzędzie kontrole nie wykazały nadużyć. „To bardzo istotne” zaznaczył. Podkreślił też dobrą współpracę na linii burmistrz – rada miejska i zwrócił uwagę na fakt, że mimo zmian organizacyjnych w szkołach nikt na tym nie ucierpiał, ani dzieci ani nauczyciele.
„Wspólnymi siłami mamy to co mamy” podsumował burmistrz Jacek Kowalski, przyjmując po pozytywnym głosowaniu nad absolutorium kwiaty i gratulacje od radnych.
Na koniec głos w imieniu dyrektorów nowodworskich placówek oświatowych zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy Zdzisław Szmytkowski. Podziękował za nakłady na edukację, za wygląd i wyposażenie szkol, za warunki i atmosferę w pracy. Prosił o utrzymanie wydatków na oświatę przynajmniej na dotychczasowym poziomie.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Złoty Laur dla ZWiK`u

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim nagrodzony został w VIII edycji konkursu „Zielony Laur” za realizacje Projektu „Modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Nowym Dworze Mazowieckim”, który współfinansowany jest w z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Konkurs „Zielony Laur” organizowany jest corocznie przez Polską Izbę Gospodarczą Ekorozwój pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Przewodniczącego Konwentu Prezesów Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest promowanie ekorozwoju poprzez nagradzanie najlepszych inwestycji i przedsięwzięć gospodarczych przyczyniających się zarówno do poprawy warunków życia, jak i stanu środowiska naturalnego.

W konkursie przyznano dwanaście statuetek i dyplomów, które wręczali Prezydent Izby – Krzysztof Zaręba i przewodniczący Kapituły Zielonego Lauru – prof. dr hab. Marek Gromiec wraz z reprezentantami rządu i parlamentu: Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki – Jerzym Witoldem Pietrewiczem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska – Stanisławem Gawłowskim, Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska – Andrzejem Jagusiewiczem oraz Przewodniczącym Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa – Stanisławem Żelichowskim. Patronat nad Galą konkursową objął Wicepremier Rządu RP, Minister Gospodarki Janusz Piechociński.
Wśród nagrodzonych (poza ZWiK Sp. z o.o.) znaleźli się m.in. MPWiK w Warszawie, KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, Zakłady Chemiczne „Police” S.A, KZGW w Warszawie.

Nagrodę za zasługi dla ochrony środowiska tj. Honorowy Dyplom oraz Statuetkę „Złotego Lauru”, dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim odebrał 28 maja 2013 r. Pan Janusz Dąbrowski Prezes Spółki.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Remont chodnika przy ul. Szkolnej zatwierdzony!

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na remont chodnika przy ul. Szkolnej w Modlinie Starym w Nowym Dworze Mazowieckim.

O remont tego ciągu komunikacyjnego od kilku miesięcy prosili mieszkańcy, rodzice uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 3 oraz radni Modlina Starego na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Bisialskim. Przed przystąpieniem do realizacji zadania Urząd Miejski próbował porozumieć się z Zakładem Energetycznym w sprawie przesunięcia słupów jednak jak na razie zgody na to nie ma.
Jak mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego p. Dariusz Tabęcki, w najbliższych dniach Urząd Miejski ogłosi przetarg na remont chodnika na długości od ul. Kopernika do końca ogrodzenia szkoły.  „Słupy energetyczne na razie zostają na swoich miejscach a jeśli porozumiemy się z Zakładem Energetycznym przestawienie ich nie będzie stanowiło większego problemu – zapewnia p. Tabęcki.
Remont chodnika będzie polegał na ułożeniu nowej nawierzchni z kostki brukowej. Jaki będzie koszt tej operacji – dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu.

 • autor: Aneta Pielach-Pierścieniak
 • -

Z wizytą u strażaków

4.06.2013r. strażaków z OSP-RW i PSP odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej z Kazunia. Wszyscy świetnie się bawili, zorganizowano dużo różnych zabaw i konkurencji sprawnościowych. Pogodny i ciepły dzień sprzyjał zabawom. Choć przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i przekonać się, że praca strażaka nie jest taka łatwa. Dla zmęczonych zabawami gości przygotowano poczęstunek oraz grill.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wróbelki i Misie w płockim ZOO

20 maja 2013 r. „Wróbelki” i „Misie” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim wyjechały na wycieczkę do płockiego ZOO. Dzieci mogły z bliska obserwować dzikie zwierzęta znane dotychcas tylko z książek, zdjęć i opisów słownych podawanych przez dorosłych.

Przed rozpoczęciem spaceru po parku zoologicznym nauczycielki zapoznały dzieci z regulaminem zwiedzania. Przedszkolaki świadome tego, że nie należy karmić zwierząt, krzyczeć, wchodzić na ogrodzenia itp. z wielkim zainteresowaniem przyglądały się ponad 300 gatunkom dzikich zwierząt, w tym kilku zagrożonym.
Wiele radości i uśmiechu wywołały u dzieci m.in. surykatki, słonie, krzyczące pawie, osły, zebry, hipopotamy, dzikie koty, małpy. Tablice dydaktyczne umieszczone na trasie zwiedzania pozwoliły dzieciom poznać ptaki, ich zwyczaje, różnorodność upierzenia, składane jaja, a także gniazda. W herpetarium przedszkolaki oglądały gady, płazy i bezkręgowce lądowe. W ptaszarni obserwowały m.in. tukana, papugi, toko oraz wiele innych gatunków ptaków tropikalnych. Podziwiały też fruwające w pawilonie olbrzymie, kolorowe motyle.
Największą atrakcją pobytu w płockim ogrodzie zoologicznym było jednak karmienie kóz w mini zoo po uzyskaniu pozwolenia opiekunów zwierząt. Dzieci częstowały kozy specjalnie zakupionym pokarmem, zupełnie nie lękając się lekkiego podskubywania ubrań przez te przyzwyczajone do ludzi zwierzęta. Przedszkolaki pamiętały, by karmę podzielić sprawiedliwie zarówno na dorosłe osobniki jak też i niedawno urodzone młode. Nie zabrakło też czasu na szaleństwo na urządzonych specjalnie dla dzieci placach zabaw.
Spotkanie z żywą przyrodą na długo pozostanie w pamięci 5 i 6 latków.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wiosna w pełnym rozkwicie

03.04.2013r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Wiosna w pełnym rozkwicie”, który adresowany był do uczniów nowodworskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jest nam niezwykle miło, iż cieszył się on dużą popularnością – wpłynęły do nas 174 prace. W jury zasiedli Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (koordynatorka konkursu i instruktorka plastyki) oraz Sergiusz Biełow (artysta grafik). Jury w ocenie prac brało pod uwagę między innymi samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, pomysł oraz staranność wykonania.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w "Caf'e Nowa", gdzie laureatów wraz z opiekunami przywitał dyrektor Nowodworskiego Ośrodka Kultury po czym członkowie jury omówili wartość merytoryczną nadesłanych prac, ogłosili werdykt i uzasadnili swoje decyzje, po czym przystąpili do najprzyjemniejszej części każdego konkursu - rozdania nagród. Rozdano je w trzech kategoriach: szkoła podstawowa kl. I-III, kl. IV-VI oraz gimnazjum kl. I-III. Oto laureaci:

Szkoła podstawowa kl. I-III:
I miejsce – Julia Pyszkiewicz, Zespół Szkół Nr 1,
II miejsce – Olga Jakubowska, Szkoła Podstawowa Nr 5,
III miejsce – Maciej Goszczyński, Szkoła Podstawowa Nr 3.

Wyróżnienia:
- Kinga Banasiak, Zespół Szkół Nr 1,
Aleksandra Wysocka, Zespół Szkół Nr 1.

Szkoła podstawowa kl. IV-VI:
I miejsce – Nina Trzaskowska, Zespół Szkół Nr 1,
II miejsce – Weronika Sidor, Szkoła Podstawowa Nr 4,
III miejsce – Wiktoria Kołodziejska, Szkoła Podstawowa Nr 5.

Wyróżnienia:
– Patrycja Mizerska, Szkoła Podstawowa Nr 4,
- Wiktoria Ziarkowska, Szkoła Podstawowa Nr 3.

Gimnazjum:
I miejsce – Anna Domaradzka, Publiczne Gimnazjum Nr 4,
II miejsce – Joanna Ziejska, Zespół Szkół Nr 1,
III miejsce – Natalia Pałdyna, Publiczne Gimnazjum Nr 4.

Wyróżnienie:
- Paulina Hermanowicz, Publiczne Gimnazjum Nr 4.

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom za przygotowanie pięknych prac i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, który ogłosimy już jesienią!

Wystawę pokonkursową "WIOSNA W PEŁNYM ROZKWICIE" można oglądać w galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury do dnia 11 czerwca br. włącznie.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

"Szczęśliwa trzynastka" - czyli XIII Nowodworski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

W dniach 23-26 maja po raz trzynasty odbył się w Nowym Dworze Mazowieckim Rajd dla najstarszych automobili w Polsce. Rajd objął patronatem  Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki p. Jacek Kowalski.

Na starcie stanęło 28 pojazdów. Zawody ukończyło 26 z nich. W pokazie elegancji udział wzięło 29 automobili.
Rajd miał charakter międzynarodowy. Oprócz zawodników polskich wzięły w nim udział 4 załogi litewskie oraz 1 niemiecka (druga  zgłoszona nie dojechała na skutek wypadku).

Trasa wiodła z Twierdzy Modlin, poprzez Nowy Dwór Maz., .Janówek, Skrzeszew, Wieliszew, Zegrze, Jachrankę, Pomiechówek do bazy w Hotelu Royal.  Najstarszym pojazdem ,który przejechał całą trasę i wykonywał wszystkie próby był Studebaker z 1911 roku kierowany przez Krzysztofa Świerszcza. W klasyfikacji generalnej  I miejsce zajął Paweł Gomuła na Buicku z 1929 roku, drugi był Krzysztof  Kosobudzki na Mercedesie 170 z 1936r, a trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Ratyńskiemu na Wandererze z 1938 roku.
Wśród załóg zagranicznych najlepszy był Gitautas Źićkus na Mercedesie 340 z 1937 roku, drugi Sygitas Zajauskas na Fordzie z 1926 roku, trzeci zaś Hubertus Weber na Oplu z 1935.
Próby sportowe najlepiej wykonywali: Lukasz wykrota na Fiacie 1100 z 1936 roku, Grzegorz Skup na Citroenie BL 11 i Gitautas Źićkus na Mrcedesie 340.
W Zlocie Gwiaździstym najdalej do nas mieli Arunas i Swieta Adomaitis z Wilna, Sygitas i Alma Zajauskas z Pasvalys, Hubertus i Karin Weber z Cottbus, Zbyszek Nowakowski ze Szczecina – wszyscy powyżej 500km.
Najbardziej prestiżowy Puchar Burmistrza Miasta zdobyli: Leszek Ficenes na Mercedesie z 1936 roku, Darek Filimowicz na BMW327 z 1939 roku, Włodek Sadowski na Fordzie A z 1930 roku, Roman Dębecki na Mercedesie z 1937 roku i Arunas Adomaitis z Wilna na BMW z 1936r.
Trzynasta edycja Rajdu pociągnęła za sobą nietypowe premie losowane w czasie ogniska. Najważniejsza to Numer 13 nagrodzony 5 punktami handicapu. Wylosował go Ryszard Danielewski na Dodge’u z 1919 roku.
Do Parku im. J. Wybickiego,gdzie zawsze odbywa się Konkurs Elegancji  o Puchar Burmistrza m. Nowy Dwór Mazowiecki kolumnę automobili poprowadziły dwa radiowozy Policji oraz patrol Straży Miejskiej.
Mimo nieznośnej pogody, impreza cieszyła się niespodziewanie dużym zainteresowaniem  widzów.
Nowym elementem widowiska był Puchar Publiczności, który zdobył Mercedes  Leszka Ficenesa  kilkunastoma głosami przed  Jaguarem Mirka Oklesińskiego.
Puchar wręczył osobiście Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego p. Jacek Kowalski uczestniczący wraz z p. Krzysztofem Bisialskim - Przewodniczącym Rady Miejskiej w jury konkursu.  Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostały drobne upominki.
Prawdziwą furorę robił pokaz najstarszego pojazdu w Polsce - parowego Grout’a  z 1899 roku  Marka Sankowskiego.
Tak jak w latach poprzednich nastrój widzów podnosił sympatyczny zespół muzyczny  panów w stylu retro:  Dixie Varsav Jazzmen.
Organizatorami Rajdów Nowodworskich są: Automobilklub Polski oraz Władze Samorządowe miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom: Gminie Wieliszew, firmom: RECKITT BENCKISER, Rower MOT, TOTAL, Stacji benzynowej PETRO VENTA Wólka Górka, Stacji benzynowej MT-GAZ Skrzeszew, Hotelowi ROYAL, Centrum Kongresowemu „WARSZAWIANKA”, Komendzie Powiatowej Policji, oraz wszystkim osobom i firmom, dzięki którym mogła się odbyć tak piękna impreza, znana i popularna nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju.

Zobacz film

 • autor: Ewa Parol-Bartnicka; foto: Sebastian Bańbura, Jacek Kosiorek; film: Paweł / XoNoX
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Starty zawodników z nowodworskiego TNT Motocross

1-2 czerwca w Bychawie pod Lublinem odbyła się kolejna runda zawodów motocrossowych OML. Tor w Bychawie na skutek uporczywych już deszczów teren nasiąkł i zrobiło się spore błoto. Zawodnicy ścigali się w koleinach dochodzących do 50cm głębokości.
Z naszego nowodworskiego klubu TNT wystartowało 4 zawodników: Karolina Mikoda Stanęła na podium zajmując III miejsce, Marysia Staniak miejsce IV, w Klasie C Arek Leszek zajął miejsce 14, Robert Michalski w klasie Weteran miejsce 10.

Dunlop Geomax MX 11 piaskowy terminator.
1-2 czerwca w Więcborku odbyła się również VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej.
Michał Jońca jeżdżący w naszych barwach ponownie wygrał zawody całkowicie deklasując konkurentów. Na piaskowym torze użył ponownie opony Dunlop Geomax MX11 i w 2 biegu zabrakło mu kilka sekund aby zdublować jadącego na II pozycji zawodnika!

Nadal utrzymuje I pozycję w klasyfikacji generalnej zawodów.Przypomnijmy, że Michał w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w klasie MX Open zajmuje aktualnie IV pozycję. Będziemy walczyć o podium i biało czerwoną szarfę na koniec sezonu.

 • autor: Klub Motorowy TNT
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Rodzinne Zawody Pływackie

Zapraszamy do wzięcia udziału

w RODZINNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH
o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego

IV etap

Startujemy 15 czerwca 2013 r. o godz. 12:30

 • autor: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Cichociemni w Twierdzy Modlin

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca zapraszamy do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin przy ul. Baśki Murmańskiej 164 (obok GKO) na spotkanie historyczne dotyczące słynnych spadochroniarzy i specjalną grę terenową. 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

„Mój portret, mojej Mamy” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Stos prac napłynął na organizowany przez miasto Nowy Dwór Mazowiecki oraz 2 Mazowiecki Pułk Saperów konkurs „Mój portret mojej mamy”.  Konkurs trwał od 9 do 17 maja.

Z okazji Dnia Matki miasto Nowy Dwór Mazowiecki oraz 2 Mazowiecki Pułk Saperów zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Mój Portret Mojej Mamy”. Wzięły w nim udział przedszkolaki i uczniowie podstawówek. Prace nadsyłano w trzech kategoriach wiekowych – najmłodszej przedszkolnej, klas I-III i IV-VI szkół podstawowych.
Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Zenon Klimczewski.
Zarówno ja jak i pozostali członkowie jury stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem aby z ogromnej ilości nadesłanych na konkurs prac wybrać te najlepsze – dodaje.

W jury konkursu oprócz p. Zenona Klimczewskiego zasiedli dowódca 2 Pułku Saperów płk Adam Przygoda, Piotr Pawłowski nauczyciel plastyki z Publicznego Gimnazjum nr 1, Jerzy Worobiej starszy instruktor Klubu Wojskowego 2MPSAP.

21 maja jury spotkało się aby ocenić prace. Wśród przedszkolaków najwięcej głosów jury i tym samym I miejsce zdobyła Aleksandra Piotrowska z Publicznego Przedszkola nr 1. Drugie miejsce zajęła Julia Sotowicz z Publicznego Przedszkola nr 3 a trzecie Magda Łazarska z tej samej placówki.

W kategorii „uczniowie klas I-III” najlepsza okazała się praca uczennicy klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 4 – Natalii Kamińskiej. Drugie i trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 – Mateuszowi Boraczyńskiemu i Aleksandrze Truszkowskiej z klasy IId.

W klasach IV-VI miejsca od 1 do 3 zajęli odpowiednio: Katarzyna Fajfer z klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 5, Weronika Sidor z klasy VIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Magdalena Szalwa z klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Wybór zwycięzców był naprawdę trudny o czym świadczy ilość przyznanych wyróżnień, aż 10.
Otrzymały je: Nikola Stroińska (PP1), Emilia Angielczyk (PP1), Maja Krasnowska (PP4), Olga Ciura (PP4), Paulina Michalec (SP5), Wiktoria Wrześniak (Kazuń Nowy), Magda Zakrzewska (SP4), Paulina Korycka (SP4), Magdalena Waćko (SP4), Adrianna Rogowska (SP7).

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas koncertu z okazji Dnia Matki, który odbył się 26 maja w Parku Miejskim. Ufundowali je organizatorzy oraz sponsorzy: Hotel Royal i Salon Fryzjerski Violetta.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, szczególnie nauczycielom i wychowawcom, którzy zachęcili dzieci i uczniów do wykonania portretów swoich mam, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

 • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rodzinny Dzień Sportu

W najbliższą sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 odbędzie się festyn Rodzinny Dzień Sportu. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w tej niecodziennej imprezie.
Rada Rodziców wspierana przez nauczycieli i pracowników SP5 przygotowała na ten dzień liczne atrakcje, między innymi dmuchaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami, ściankę wspinaczkową.

W czasie imprezy odbędą się zawody sportowe dla dzieci i ich rodziców: finałowy mecz szkolnej Ligii Mistrzów w piłce nożnej, mecz nauczyciele kontra uczniowie, przeciąganie liny, bieg w workach itp.
Odbędzie się również pokaz wodny Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pokaz umundurowania i strzelnica zorganizowane przez GRH Kampinos.

W trakcie festynu odbędzie się finał akcji "Dzieci - dzieciom", podczas której zbierane będą przybory szkolne dla potrzebujących dzieci.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Piknik rodzinny

Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemeczki
oraz
Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

zapraszaja
8.06.2013r.

na
II PIKNIK RODZINNY

 • -

Osiedle w kwiatach

Zarząd Osiedla nr 2

ogłasza konkurs pod patronatem
Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej

na najładniej ukwiecony balkon i ogródek przydomowy
"OSIEDLE W KWIATACH"

 

Czas trwania konkursu: czerwiec - wrzesień 2013r.

1. Uczestnikami konkursu objęci są wszyscy mieszkańcy „Osiedla Młodych”, Osiedla „Dębinka” oraz Osiedla „Dębowy Park”.

2. Komisja wyłoniona przez Zarząd Osiedla nr 2 dokona oceny ogólnego wyglądu pod względem estetycznego zagospodarowania balkonów i ogródków przydomowych oraz wniesiony wkład pracy w utrzymanie roślin przez cały sezon wegetacyjny.

3. Komisja dokona dwukrotnej lustracji Osiedli w terminach: I – do 15.06.2013r., II – do 15.08.2013r.

4. Skala punktacji od 1 do 6.

5. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody w postaci bonów pieniężnych oraz dyplomy.

6. Ogłoszenie wyników odbędzie się na zebraniu mieszkańców w Publicznym Gimnazjum nr 2. 

Dzień Dziecka w PP3

Zanim dziecko stanie się dorosłą, ukształtowaną jednostką powinno być wyposażone w wiedzę i umiejętności niezbędne do funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych. Etap dzieciństwa powinien obfitować w pozytywne doznania i emocje. Uśmiechnięte, szczęśliwe dziecko rozbraja najbardziej zatwardziałe osoby dorosłe. Dzieci są przyszłością świata, to one kiedyś będą decydować o wielu istotnych sprawach. Dla nas dorosłych zbyt szybko dorastają i dlatego powinniśmy dawać im jak najwięcej miłości i pozytywnych emocji. Jedną z okazji może być m.in. uroczyste obchodzenie Dnia Dziecka.

W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Nowym Dworze Maz. jest to jedno z najważniejszych świąt i dlatego trwa nie jeden, ale kilka dni :)
Pierwszy dzień obchodów był wielkim zaskoczeniem dla naszych wychowanków. 1.06.2013r. dzieci, dzięki uprzejmości taty jednego z wychowanków przedszkola p. Piotra Romaniuka, spotkały się z historią Mazowsza. Członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Perepłut zapoznali dzieci z życiem ludności w naszym regionie w czasach średniowiecza. Po odegraniu przez gości scenek z wiersza J. Brzechwy „Żuraw i czapla”  przedszkolaki zostały zaproszone do zabaw tematycznych związanych z życiem kobiet i mężczyzn z zamierzchłych czasów. Interesujące rekwizyty zaciekawiły naszych milusińskich. Chłopców szczególnie zainteresowała broń oraz zbroje i kolczugi. Dziewczynki m.in. gotowały obiad w żeliwnym kociołku i podziwiały biżuterię wykonaną z kości zwierząt. Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem. Zaskoczone przedszkolaki z wielkim apetytem spożywały na świerzym powietrzu upieczone kiełbaski. Dzieci otrzymały także podarunki. Na szczęście, od średniowiecznych wojowników, dzieci otrzymały wisior z zębem dzika. Rada Rodziców natomiast dla każdego dziecka na osłodę zakupiła kolorowe lizaki z Manufaktury Cukierków w Warszawie. Pani dyrektor i pracownicy składając dzieciom życzenia wręczały pyszne mleczne czekolady.
Mamy nadzieję że ten „słodki”, pełen wrażeń dzień na długo zapadnie w pamięci dzieci.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kto decyduje o przyszłości?

Gimnazjalisto! O swojej przyszłości decydujesz Ty! Już teraz. Wciąż masz szansę na zawód, który gwarantuje Ci pewną i dobrze płatną pracę. Wszystkie zakłady produkcyjne w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują techników mechatroników. Zawodu nauczysz się w Zespole Szkół nr 2.

Druga tura rektrutacji od 21 czerwca.

Więcej na www.nowydwormaz.pl/mechatronik.

Rodzinny piknik na rozpoczęcie lata

Drodzy Państwo,


Serdecznie zapraszamy 30 czerwca 2013r. od godziny 11:00
na spędzenie wspólnego, rodzinnego pikniku w Hotelu Royal w Modlinie!
Przygotowaliśmy moc atrakcji dla każdego! 

Między innymi:

*dmuchane zabawki dla dzieci: zamek, trampolina, wielkie kule i wiele, wiele innych!
*występy artystyczne
*konkursy
*gry i zabawy
*słodkie nagrody
*wata cukrowa
*grill
*pokaz motocykli i wozów policyjnych
*nurkowanie w basenie
*muzeum PRL z radiowozem milicyjnym
*samochód opancerzony"hibneryt"
*kontenerowy warsztat remontu sprzętu uzbrojenia
*pokaz mundurów i wyposażenia indywidualnego żołnierzy na misji
*pokaz umiejętności psów policyjnych!
*obchody 6. rocznicy urodzin parafii Św. Barbary, uroczysta msza święta 12:00!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Otwarte Mistrzostwa Poznania - wyniki młodych kajakarzy

26.05.2013r. zawodnicy sekcji kajakowej NOSiR wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Poznania.
W zawodach wystartowało 21 klubów i 387 zawodników. Rozegranych zostało 95 wyścigów, w których startowali seniorzy, juniorzy, młodzicy. Pogoda dopisała i wszyscy zawodnicy naszego klubu z zapałem przystąpili do zawodów, które trwały od rana do późnych godzin wieczornych.
Regaty rozegrane zostały na najnowocześniejszym w Polsce torze Malta w Poznaniu. To pierwsze starty naszych sportowców w tak dużych zawodach na obiekcie, na którym rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Puchary Świata i najważniejsze imprezy w Polsce.
Zawody rozgrywane były na sprinterskim dystansie 500 m. Nowością dla naszych zawodników były starty z bloków startowych, w które wyposażony jest tor Malta. Dla młodych zawodników występ na takim obiekcie i w  zawodach o tak dużej liczbie zawodników to duży krok naprzód i poznanie smaku prawdziwego ścigania.
Występ naszej ekipy młodych kajakarek i kajakarzy uznaję za bardzo udany. Wszyscy zawodnicy w swoich biegach dzielnie walczyli i większość z nich uplasowała się na dobrych punktowanych miejscach jak i też na pozycjach medalowych.
Naszą medalistką na dystansie K-1 500 została Zuzanna Sztuka zdobywając po wyczerpującym wyścigu srebrny medal w kat. dzieci.
Do medalu niewiele zabrakło naszej juniorce Justynie Bonieckiej, w przedbiegu przypłynęła na drugim miejscu, a w finale po pasjonującej walce, gdzie decydowały centymetry zajęła szóstą pozycję.
Nasza młodsza zawodniczka Klaudia Szulecka w wyścigu K-1 500 m w kat. młodziczka w przedbiegu zajęła trzecią pozycję, a w finale po dobrej walce również uplasowała się na szóstej pozycji.
Do bardzo udanych może zaliczyć swój występ nasz młody zawodnik Maksymilian Kadłubowski zajmując czwartą pozycję K1-500 m w kat dzieci.
Pozostałej naszej trójce zawodników i jednej zawodniczce nie udało zakwalifikować się do finałów. Są to zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę ze sportem wyczynowym i dobrze rokujący na przyszłość.
Cała grupa dobrze zaprezentowała się na tak dużych zawodach. Główny cel, jakim jest powrót nowodworskich kajakarek i kajakarzy do rywalizacji na Polskich arenach po dwudziestu pięciu latach przerwy został osiągnięty.

Trener sekcji kajakowej NOSiR
Mariusz Szałkowski

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Stacja gołębi pocztowych sprzedana

Tzw. gołębnik w Twierdzy Modlin za 409 000 zł kupił Marcin Dziedzic, właściciel firmy P. U. H. „REMARD” Nowy Dwór Mazowiecki. Od ceny przysługuje 50 % bonifikaty.

Rokowania na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 3560 m 2 zabudowanej dawną stacją gołębi pocztowych odbyły się 15 maja. Poprzedzały je dwa, zakończone wynikiem negatywnym przetargi (w lutym i kwietniu tego roku). Cena wywoławcza majowych rokowań wynosiła 370 000 zł.  Do uczestnictwa dopuszczono dwie oferty – Marcina Dziedzica i Ireneusza Jankowskiego.

Stacja gołębi pocztowych jest wpisana do rejestru zabytków i znajduje się na terenie usług turystycznych z dopuszczeniem usług towarzyszących i uzupełniających funkcję podstawową, z możliwością wzbogacenia o usługi gastronomiczno-hotelarskie.

Zagospodarowanie nieruchomości musi być zgodne z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Wymagane jest zachowanie budynku dawnej stacji gołębi pocztowych, zabezpieczenie i utrzymanie budynku poprzez prowadzenie odpowiednich prac konserwatorskich, likwidacja pozostałości współczesnych zabudowań, zachowanie i przedłużenie drogi biegnącej równolegle do południowej granicy działki, zachowanie publicznej dostępności ciągów komunikacyjnych, przed przystąpieniem do inwestycji wymagane jest opracowanie i uzgodnienie z MWKZ programu zagospodarowania zabytku wraz z otoczeniem. Nabywca ma obowiązek przed upływem 6 miesięcy od daty nabycia nieruchomości przeprowadzenia prac zabezpieczających budynek gołębnika, w ciągu 9 miesięcy od daty nabycia – dokonania wycinki drzew rosnących przy ścianach budynku, po uzyskaniu pozwolenia MWKZ, przed upływem 3 lat od daty nabycia – przystąpienia do prac budowlano-konserwatorskich w oparciu o uzgodniony w MWKZ program prac oraz program zagospodarowania zabytku wraz z otoczeniem.

Stacja gołębi pocztowych pochodzi z połowy XIX w. Jest to budynek murowany z cegły, wybudowany na planie prostokąta, ma 3 kondygnacje. Gołębie pocztowe były wykorzystywane przez wojska stacjonujące w Twierdzy Modlin do przenoszenia meldunków. 

 • -

Turnieje plażowej piłki siatkowej

W dniach 30-31.05.2013r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się turnieje plażówki zorganizowane przez Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na turnieju męskim pojawiło się 16 par z czego aż 4 grające regularnie w rozgrywkach Mistrzostw Polski.
Pary Sutyniec/Baniak, Kujawski/Maziarek, Dryński/Brandt to znane marki w całym kraju. Wyżej wymienieni potraktowali zorganizowany przez C. Tulina turniej, jako rozgrzewkę przed eliminacjami do MP w  Toruniu.
Poza wspomnianymi przyjechały zespoły z Serocka, Płocka, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego.
Turniej trwał aż 9 godzin, po wielu zaciętych pojedynkach wyłonili sie zwycięzcy Dryński/ Brandt. Drugie miejsce zajęła para złożona z jednego z nowodworskich zawodników Bartka Kujawskiego i jego partenra Tomasza Maziarka. Trzecia para to Paweł Sutyniec - zawodnik drugoligowego Żyrardowa i Bartek Baniak - Pomorzanin uczestnik wielu zawodów cyklu pucharu Polski.

Drugiego dnia do Nowego Dworu Mazowieckiego przyjechało 12 par damskich, 4 zaś stworzyły rodzime zawodniczki. Początek turnieju zapowiadał pasmo przeszkód, które dziewczyny będą musiały pokonać. Pogoda zdecydowanie im nie dopisywała, jednak mecze o miejsca 1-3 odbyły się już w słonecznej aurze. Dzięki czemu moglismy cieszyć oczy wieloma pieknymi zagraniami.
1 m-ce para znanych w całej Polsce zawodniczek NOSiR-u Balcerowicz/Balcerowicz.
2 m-ce zawodniki Plasu Warszawa Chudek/Osewska.
3 m-ce zawodniki z Nowego Dworu Maz. Rybicka/Osica.

 • autor: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Katarzyna Żak w NOK-u

Gościem Sceny Zaułek, 17 maja 2013 r., w Nowodworskim Ośrodku Kultury była znana z ekranu telewizyjnego i kinowego aktorka, Katarzyna Żak. Jednakże mało kto wie, że Katarzyna Żak jest także znakomitą wokalistką, że ma na swoim koncie wydane dwie płyty: "Młynarski - Jazz", na której znajdują się standardy jazzowe z polskimi tekstami Wojciecha Młynarskiego i "Kolędy na cały rok" z tekstami Bogdana Leobla i muzyką Włodzimierza Nahornego. Chociaż trudno oderwać się od roli Solejukowej z serialu Rancho, to jednak podczas wieczoru w Nowym Dworze Mazowieckim poznawaliśmy Katarzynę Żak jako wokalistkę, której zainteresowania muzyczne związane są, z jednej strony z tekstem literackim, z drugiej zaś kompozycjami około jazzowymi i jazzowymi. Nie bez przyczyny zatem w jej repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory znakomitych poetów:  Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jana Jakuba Należytego, Jeremiego Przybory, do których  muzykę napisali nieprzeciętni kompozytorzy m.in.: J. Abramow, K. Paszek, S.Krajewski, J.Wasowski, H.Wars, H.Silver,W. Slater. Taki też był bardzo kulturalny wieczór ze Sceną Zaułek z Katarzyną Żak w roli głównej - nieprzeciętny, interesujący, zróżnicowany; miejscami nostalgiczny, miejscami zabawny. Zdolności wokalne w połączeniu z talentem aktorskim dały znakomity efekt sceniczny ku uciesze i zadowoleniu nowodworskiej publiczności.

Bardzo kulturalny wieczór zakończył się w nietypowy sposób. Założyciel i gospodarz Sceny Zaułek Wojtek Gęsicki, w podzięce za życzenia złożone przez nowodworską publiczność z racji zbliżających się imienin Wojciecha, podczas poprzedniego wieczoru (19.04.2013 r.), zafundował wszystkim obecnym słodkości w postaci pączków.

Tak więc ostatni przed wakacjami zaułkowy wieczór w Nowodworskim Ośrodku Kultury zakończył się radośnie i bardzo słodko. Oczekujemy, że po wakacyjnej przerwie, w takich samych nastrojach spotkamy się na kolejnych spotkaniach z zaułkową piosenką niebanalną. 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

XIV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego

Tegoroczne Dni Nowego Dworu Mazowieckiego potrwają przez tydzień, od 14 do 22 czerwca. Organizator, Nowodworski Ośrodek Kultury wraz z innymi instytucjami działającymi w zakresie kultury, sportu i turystyki na terenie miasta przygotowali na tę okazję moc atrakcji, zarówno kulturalnych jak i sportowych.

Wśród nich m.in: recital popularnego aktora Artura Barcisia, impreza pt. "Z Wiatrem Historii - podsumowanie konkursu literackiego Wspomnienia znad Narwii", otwarcie wystawy fotograficznej "Stary Nowy Dwór w fotografii", wykład pt. "Historia Nowego Dworu", Finał Powiatowego Konkursu dla dzieci i młodzieży "Wydajemy własną książkę", koncert bluesowy zespołu Blues Earth Band, Turniej siatkówki par mieszanych, Finał Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w Biegach Przełajowych, Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków, Szalony Tydzień na Basenie, Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w Tenisie Stołowym, Dzień Otwarty w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin czy też bezpłatne zwiedzanie Twierdzy Modlin.

Zwieńczeniem Dni będzie Piknik Miejski na stadionie, który odbędzie się 22 czerwca. Na estradzie wystąpi m.in. znany z roli Irka w serialu "M jak Miłość" Maciej Jachowski z zespołem Life Club Band. Zaprezentują program adresowany do starszej generacji, w którym przypomną największe szlagiery muzyki rozrywkowej i rockowej z lat osiemdziesiątych. Dla młodzieży wystąpi współprowadząca obecnie program w telewizyjnej dwójce The Voice of Poland -  MARIKA, a dla wszystkich, bijący rekordy popularności zespół PECTUS. Konferansjerkę zapewni kabareciarz, Tomasz Jachimek. Dni Miasta 2013 zakończą się pokazem sztucznych ogni.

Imprezę w tym roku po raz pierwszy w całości organizuje NOK. Jak mówi jego dyrektor, Krzysztof Borowski pracując nad programem tegorocznego Święta Miasta mieliśmy na uwadze przede wszystkim integrację społeczności lokalnej wokół miejsca, w którym wspólnie spędzamy życie, wokół wspólnej niezwykle bogatej i ciekawej historii. Chcemy rozpropagować wśród mieszkańców i ich gości wiedzę o bogatym dorobku kulturowym  naszego miasta, jego historii i tradycji. Chcemy też pokazać jak szeroką ofertę kulturalną, sportową i turystyczną ma dla nich Nowy Dwór Mazowiecki – dodaje K. Borowski.

Zachęcamy zatem do wspólnego świętowania, a szczegółowy program imprez zamieszczamy na poniżej*.

XIV DNI MIASTA Nowy Dwór Mazowiecki

14 - 22.czerwca 2013 r.

P R O G R A M

 

14.06. godz. 19.00 Artur BARCIŚ - show NOK - biletowana

15.06. godz. 18.00 Więcej niż kino - "Animacja", "Pół żartem, pół serio" - NOK                                 

 

SZALONY TYDZIEŃ NA BASENIE - basen NOSiR

15-22.06. Rodzinne pływanie - bilet tańszy o 5 zł

17-21.06. godz. 13.00-15.00 Gry i zabawy z elementami ratownictwa wodnego zapisy wstęp 1 zł

17.06. godz. 20.00-21.30 Rodzinne nurkowanie z OSP-RW zapisy

18 i 20.06. godz. 6.15-7.00 Poranny rozruch - gimnastyka w wodzie dla dorosłych w cenie biletu

22.06. godz. 9.00-11.00 Zabawy rodzinne w wodzie - basen NOSIR                                                             

 

16.06. godz. 18.30 Z WIATREM HISTORII
Finał konkursu literackiego "Wspomnienia znad Narwi"
Wernisaż wystawy "Stary Nowy Dwór w fotografii" - NOK
Wykład M. Możdżyńskiej "Historia Nowego Dworu"     

18.06. godz. 10.00 Finał GRAN PRIX Nowego Dworu Mazowieckiego w Biegach Przełajowych - NOSiR

18.06. godz. 19.00 Spektakl "Wywiedzione z Chorądzikiewicza" w wyk. Teatru HURRAGRAM - NOK      

19.06.  godz. 10.00 Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków - NOSiR

19.06. godz. 11.00 Finał Powiatowego Konkursu "Wydajemy własną książkę" - NOK

19.06. godz. 19.00 BLUES Koncert NSJ East Earth Band - NOK

20.06.  godz. 11.00 - 18.00 Prawo Jazdy po nowemu. Jazdy po nowemu ZDASZ? - test na nowe prawo jazdy dla każdego - MiPBP; współpr. SM

21.06. godz. 16.00 Pokazy ratowniczo-gaśnicze na wodzie plaża miejska przy WOPR - ratowanie osoby tonącej, akcja płetwonurków, wydobycie zatopionej łodzi, gaszenie łodzi w porcie, gaszenie łodzi płynącej, parada łodzi ratowniczych

21-22.06. godz. 17.00 Turniej siatkówki par mieszanych - NOSiR

22.06. godz. 9.00 FINAŁ GRAND PRIX w tenisie stołowym - NOSiR

22.06.  godz. 9.00 Klub Przewodników BASTION - zwiedzanie Twierdzy Modlin autokarem, odjazdy sprzed Bramy Ostrołęckiej 9.00, 11.00, 13.00 (wstęp na wieżę widokową 4 zł) - Modlin Tw., TPTM

22.06. godz. 10:00-13:00 Dzień Otwarty w Muzeum Kampanii Wrzesniowej i Twierdzy Modlin (Modlin Twierdza, ul. Baski Murmańskiej 164) - po zbiorach muzealnych oprowadzi chętnych dyrektor Władysław Wyruch

22.06. godz. 35-lecie działalności szkoleniowej Ryszarda Gumińskiego w upowszechnianiu szlachetnych sztuk walki - uroczystość okolicznościowa, pokazy sztuk walki ju jitsu

     

22.06. godz. 13.00-23:00 PIKNIK MIEJSKI
- pokaz sprawności OSP - akcja na drodze cięcie wraku samochodowego
- stoisko promocyjne Straży Miejskiej: symulatory hamowania pojazdem, symulatory dachowania pojazdu, owoc zamiast papierosa, malowanie twarzy, konkursy dla dzieci
- stoisko promocyjne Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego: wystawa fotograficzna "Nowy Dwór Wczoraj i dziś", diorama "Elektrownia polowa Winton w Batalionie Elektrotechnicznym", Projekt "poznajemy Nowy Dwór z lat trzydziestych - zapraszamy mieszkańców do odszyfrowania przedwojennej mapy miasta
- stoisko promocyjne muzeum PRL: wystawa 4 samochodów zabytkowych, pracujący saturator, wata cukrowa (bezpłatnie)
- stoisko promocyjne OSP-RW: pokazy udzielania pierwszej pomocy, basen i pokazy sprzętu do nurkowania, gry i zabawy dla dzieci
- stoisko promocyjne OSP: pokaz sprzętu: 3 pojazdy, łódź, sprzęt WOPR
- stoisko promocyjne MiP Biblioteki Publicznej: kiermasz taniej książki, malowanie buziek, Jazdy po nowemu. Jazdy po nowemu ZDASZ? - test na nowe prawo jazdy dla każdego
- stoisko promocyjne Policji: pokaz pojazdów, maskota, materiały informacyjne
- stoisko promocyjne LOT 3 Rzek: gra miejska
- stoisko promocyjne U.M.
- stoisko promocyjne Tygodnika Nowodworskiego
- stoisko promocyjne Stow. Taxi Modlin: kurs BLS- u u osoby nieprzytomnej, pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia RR
- stoisko promocyjne Fundacji Pomocy Dotkniętym Autyzmem "Otworzyć Autyzm"
- stoisko Centrum Odchudzania: bezpłatny pomiar składu ciała, bezpłatne porady dietetyczne
- urządzenia rozrywkowe w Lunaparku

SCENA
godz. 15.30 - program wokalno-taneczny Nowodworskiego Ośrodka Kultury
godz. 18.00 - koncert zespołu Maciej Jachowski & Life Club Night - Tylko Rock !! Największe Hity lat 80' i 90'
godz. 20.00 - koncert zespołu MARIKA
godz. 21.30 - koncert zespołu PECTUS
godz. 23.00 - pokaz pirotechniczny  

Prowadzenie: Tomasz Jachimek

             

* Uwaga: zastrzega się wprowadzenie zmian w programie

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Maciej Jschowski
 • Marika
 • Marika
 • Pectus
 • Pectus
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zobacz plakat
  Zobacz plakat

Polski samorząd w służbie rodziny

Od 1994 roku przybywa na Jasną Górę Ogólnopolska Pielgrzymka Samorządu Terytorialnego. W tym roku 26 maja, po raz 20-ty polscy samorządowcy tradycyjnie dziękowali Matce Bożej za dotychczasową opiekę oraz prosili o pomoc w wypełnianiu samorządowych powinności oraz realizacji przedsięwzięć służących dobru ogólnemu.
Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Polski samorząd w służbie rodziny".
Tak jak co roku  samorządowcy z Nowego Dworu Mazowieckiego aktywnie uczestniczyli w seminarium naukowym poświęconemu "Oddziaływaniu samorządu na sytuację życiowa rodzin", wzięli udział w debacie panelowej poświęconej "Działaniom samorządu na rzecz rodziny w świetle ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, na przykładzie: Zabrza, Wrocławia, Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Częstochowskiego". Po debacie złożyli swoje podpisy na liście specjalnym do Ojca Świętego Franciszka poświęconemu kultywowania tradycji i roli w społeczeństwie współczesnej rodziny.
Następnie uczestniczyli w Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej w intencji polskiego samorządu terytorialnego. Głównym przesłaniem kazania było pytanie "gdzie obecnie jest rodzina jaką spełnia rolę we współczesnym społeczeństwie"Od mądrości samorządowców zależą dalsze losy rodziny, a w dalszej kolejności Polski. Nasi samorządowcy z wielką uwagą wysłuchali kazania z nadzieją, że ich praca będzie owocna dla dalszego rozwoju samorządu terytorialnego w Nowym Dworze Mazowieckim.
Po mszy samorządowcy na własny koszt zwiedzili "Klasztor Jasnogórski" i w pełni dobrze spełnionego obowiązku szczęśliwie powrócili do swego miasta.
Uczestnicy pielgrzymki składają serdeczne podziękowanie Panu Bogdanowi Jeziorskiemu za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie pielgrzymki.

Radny Włodzimierz Oleksiak

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Nowodworski Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego

Nowodworska Noc Muzeów

Część nowodworzan sobotni wieczór, 18.05.2013r. spędziło w murach Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Wszystko z okazji Nocy Muzeów, która po raz pierwszy odbyła się w Nowym Dworze Mazowieckim. Mieszkańcy miasta od godz. 17.00 do 22.00 mogli przenieść się w klimaty średniowiecza. Na odwiedzających Galerię Łącznik czekało podczas tego wieczoru wiele interesujących rzeczy. Za sprawą Grupy Rekonstrukcji Historycznej Perepłut oraz Adama Gozdalika z GRH Ultima Ratio Regnum byliśmy światkami żywej lekcji historii.

Imprezę rozpoczął strzał z hakownicy. O godz. 17.00 najmłodsi przenieśli się do epoki wikingów, dzięki projekcji filmu animowanego „Jak wytresować smoka”. Obecni na imprezie mieszkańcy sprawdzali się w średniowiecznym rzemiośle odwiedzając warsztat rogowiarski oraz kaligraficzny, w którym sprawdzali swoje umiejętności w kaligrafii, oraz poznawali technikę wytwarzania pieczęci. Okazało się, że pisanie ptasim piórem to nie lada wyzwanie, trudne, ale bardzo ciekawe, wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych widzów. Wizyta w warsztacie rogowiarskim z kolei, była okazją do wykonania dla siebie naszyjnika w średniowiecznym stylu. W Galerii Łącznik czekało na zwiedzających jeszcze sporo atrakcji m.in. można było przymierzyć średniowieczne stroje, posłuchać średniowiecznych historii, spróbować swoich sił w tańcu, poznać średniowieczną kuchnię oraz dotknąć eksponatów stylizowanych na wieki średnie wykonanych przez GRH Perepłut oraz Adama Gozdalika.

Noc Muzeów w wydaniu własnym spotkała się z dużym zainteresowaniem i przychylnym odbiorem wśród odwiedzających w tym dniu Nowodworski Ośrodek Kultury. Stanowi to przesłankę do kontynuowania  wspólnej z GRH Perepłut i GRH Ultima Ratio Regnum inicjatywy Nocy Muzeów w Nowym Dworze Mazowieckim, w roku przyszłym.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piłkarskie Mistrzostwa Powiatu Nowodworskiego

Tuż po weekendzie majowym, 7.05. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowodworskiego w mini piłkę nożną dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawody odbyły się na boisku NOSiR przy ul. Sportowej 66.
Zarówno w kat. dziewcząt i chłopców wzięły  udział po 4 szkoły. W kat. dziewcząt: Szkoła Podstawowa nr 5 Nowy Dwór MAz., Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu, Szkoła Podstawowa w Dębinkach, Szkoła Podstawowa w Goławicach. Jak co roku bezkonkurencyjne były dziewczęta z Dębinek, tym samym zdobywając I miejsce w zawodach.

Wyniki:
SP 5 - SP Zakroczym 0:2,
SP Dębinki - SP Goławice 0:0,
SP 5 - SP Dębinki 1:2,
SP Zakroczym - SP Goławice 0:0,
SP 5 - SP Goławice 1:0,
SP Zakroczym - SP Dębinki 0:1,

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Dębinkach,
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu,
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Dworze Maz.,
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Goławicach.

Dziewczęta z Dębinek przeszły do kolejnego etapu - zawody rejonowe.

W kat. chłopców udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 5 Nowy Dwór Maz., Szkoła Podstawowa w Pomiechówku, Szkoła Podstawowa w Nasielsku, Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu. Najlepi okazali się chłopcy z Nowego Dworu Maz. wygrywając każdy mecz.

Wyniki:
SP 5 - SP Pomiechówek 3:0,
SP Nasielsk - SP Zakroczym 3:1,
SP 5 - SP Nasielsk 2:1,
SP Pomiechówek - SP Zakroczym 0:3,
SP 5 - SP Zakroczym 3:0,
SP Pomiechówek - SP Nasielsk 0:1.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Dworze Maz.,
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Nasielsku,
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu,
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Pomiechówku.

Szkoła Podstawowa nr 5 z Nowego Dworu Maz. przeszła do kolejnego etapu - rozgrywek rejonowych.


REPREZENTACJE:

DZIEWCZĘTA


Dębinki: Kamila Gortat, Klaudia Niezgoda, Marta Pyrzyńska, Sandra Chrzanowska, Patrycja Śmietańska, Klaudia Borzym, Weronika Czop, Martyna Giszczak, Weronika Gortat.

Nowy Dwór Maz.: Anita Boruc, Klaudia Bujnarowska, Agnieszka Daniluk, Dominika Ciura, Sylwia Adamiak, Daria Dymerska, Patrycja Sazonowicz, Oliwia Wodzińska, Kasia Zając, Martyna Konsalik.

Goławice: Patrycja Pierzchała, Patrycja Sitkiewicz, Izabela Siwek, Dominika Lewandowska, Patrycja Kryśkiewicz, Natalia Ślepowrońska, Marta Niesteruk, Julia Olechowicz.

Zakroczym: Sylwia Siwek, Anna Manat, Julia Kurkowska, Laura Lan, Inga Antosiewicz, Kasia Średnicka, Paulina Pietuch, Kamila Górala, Iza Brudzyńska.
 

CHŁOPCY


Nowy Dwór Maz.: Michalik Bartosz, Zmysłowski Dawid, Bartołowicz Michał, Nadulski KAcper, Trojak Adrian, Zawadzki Maciej, Sawicki Maciej, Kępa Filip, Kruszewski Karol.

Zakroczym:Kamil Derecki, Adam Matysiak, Adam Zapolski, Dominik Nagel, Oskar Siwek, Marcin Aleksandrowicz, Jakub Zalewski, Daniel Mąka.

Nasielsk: Kamil Filipowicz, Przemek Drwęcki, Krystian Pisarzewski, Mateusz Rutkowski, Alan Dzieliński, Dawid Olszewski, Daniel Nacios, Kacper Karabin, Aleksander Chyliński, Kamil Łyczkowski.

Pomiechówek: Adrian Ziółkowski, Mateusz Dzbański, Filip Kiliś, Szymon Ujazda, Konrad Wierzbicki, Mateusz Owocki, Michał Dobrzański, Krzysztof Żółtak.

 • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak; foto: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ogłoszono przetarg na dokończenie rozbudowy SP7

Dwa miesiące będzie miał wykonawca na dokończenie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 7. 13 maja miasto ogłosiło przetarg na dokończenie inwestycji. Oferty  można było składać do 28 maja.

Dotychczasowym wykonawcą inwestycji byłą firma Zambet z Pułtuska. Zawarta z nią umową określała termin zakończenia prac na 18 listopada ub. roku. Tak się nie stało. 19 lutego br. władze miasta zdecydowały się odstąpić od umowy z winy wykonawcy.
Powołano komisję inwentaryzacyjną, wykonano audyt zrealizowanych przez firmę Zambet prac. Na tej podstawie przygotowano też dokumentację do nowego postępowania przetargowego.

Jak informuje Katarzyna Czytrzyńska – Naczelnik Wydziału Projektów Infrastrukturalnych, obecnie zaawansowanie inwestycji określane jest na 75 %. Do wykonania postały m.in. prace wykończeniowe na 3 kondygnacji nowego budynku, remont starej części szkoły w tym łazienek, centralnego ogrzewania, sieci elektrycznej, dokończenie elewacji, wymiana okien, pokrycie dachu. Nowym elementem w dokumentacji jest wykonanie instalacji teletechnicznej w szkole. By nie zniszczyć tego co udało się dotąd wykonać, kable będą kładzione m.in. w specjalnych listwach.  

Jak dotąd miasto zapłaciło Zambetowi ok. 5 mln. 700 tys. zł. – zaznacza K. Czytrzyńska.

Nowy wykonawca będzie musiał się spieszyć. Miasto chce, aby 1 września uczniowie rozpoczęli naukę w dokończonym obiekcie. Dlatego w dokumentacji przetargowej oferenci byli proszeni o uwzględnienie w wycenie prac potrzeby wykonywania robót budowlanych całodobowo, ewentualnie w dni wolne od pracy. Termin zakończenia prac określono na 16 sierpnia.

Ile miasto zapłaci za dokończenie inwestycji? Na razie nie wiadomo. Termin składania ofert upłynął 28 maja.

 • autor: Aneta Pielach - Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Osiedle w kwiatach

Zarząd Osiedla nr 4

organizuje konkurs
„OSIEDLE W KWIATACH”

pod patronatem
Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta

 

Czas trwania konkursu: czerwiec – wrzesień

1. Uczestnikami konkursu objęci są wszyscy mieszkańcy Osiedla nr 4.
2. Ocenę konkursu przeprowadzi komisja wyłoniona przez Zarząd Osiedla nr 4.
3. Komisja dokona dwukrotnej lustracji Osiedla w terminach lipiec – wrzesień.
4. Przedmiotem oceny będzie ogólny wygląd estetycznego zagospodarowania balkonów i ogródków oraz wniesiony wkład pracy w utrzymaniu roślin przez cały sezon wegetacyjny.
5. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody w postaci talonów pieniężnych i dyplomów.
6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w październiku 2013 r. na zebraniu mieszkańców w Szkole Podstawowej nr 5.

Piękne Miasto

Zarząd Osiedle Nr 1 organizuje konkurs pt. „Piękne Miasto” pod patronatem Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta.

Celem konkursu jest podniesienie estetyki i wyglądu osiedla i miasta.

Okres trwania konkursu – lato 2013.

Regulamin:
1. Uczestnikiem może zostać każdy mieszkaniec Osiedla  Nr 1dbający o swój balkon lub ogródek przydomowy.

2. Ocenę przeprowadzi  Komisja złożona z Zarządu Osiedla Nr 1 do dn. 15.09.2013r.

3. Przedmiotem oceny będą balkony i ogródki przydomowe, ich ogólny wygląd estetyczny, zagospodarowanie ukwieceniem oraz wkład pracy.

4. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczy Burmistrz Miasta na zebraniu mieszkańców osiedla.

 

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 1
Jadwiga Świderska

Rycerze w Twierdzy Modlin

Rycerze w Twierdzy Modlin. Sprawozdanie z lekcji historii „Rycerstwo późnego średniowiecza”.

21 maja 20013 roku naszą szkołę odwiedzili rycerze.
Najpierw prowadzący zapytał chłopca: - ile masz wiosen? Widząc nasze zdziwione miny wyjaśnił, że wiosny to lata. Powiedział, że giermek to sługa rycerza. Zaprosił Majkę, moją koleżankę z klasy, na środek. Wręczył jej dwa miecze do porównania: ten, którym walczył rycerz i ten, którym walczył giermek. Maja powiedziała, że miecz do ćwiczeń jest cięższy. Bartek, też z mojej klasy, został giermkiem, a potem rycerzem. Stoczył walkę z rycerzem i wygrał.
W nagrodę otrzymał Twierdzę Modlin i rękę Anastazji. I to wszystko w dniu swoich urodzin. Potem prowadzący zapoznał nas z cechami rycerza. Dowiedzieliśmy się, że charakteryzuje się: odwagą, honorem, walecznością, wiernością, siłą i umiejętnością jazdy konnej. Następnie pan poprosił na scenę Filipa i Kacpra, a drugi rycerz założył im zbroje. Chłopcy wzbudzili naszą wesołość, bo nie potrafili się w nich poruszać.
Na koniec rycerze zaprezentowali broń i pokazali, jak walczono w średniowieczu. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Jagoda Jandy klasa 3c

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Mistrzostwa NDM w piłce siatkowej

10.05.2013 r. w hali NOSiR odbyły się Mistrzostwa gminy Nowy Dwór Mazowiecki w piłkę siatkową dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły trzy szkoły nowodworskie: "jedynka", "dwójka" i "czwórka". Najlepsze okazały się dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 wygrywając każdy mecz 2:0. Tym samym "Jedynka" przeszła do kolejnego etapu, czyli rozgrywek powiatowych.

Wyniki:
PG 4 - PG 1 (15:25, 22:25) 0:2,
PG 2 - PG 4 (25:17, 25:19) 2:0,
PG 2 - PG 1 (16:25, 15:25) 0:2.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 1,
II miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2,
III miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 4.

Reprezentacje:
PG 1: Paulina Bartołowicz, Weronika Kierzkowska, Julia Rybicka, Iga Zmitrowicz, Magda Turczyńska, Justyna Boniecka, Julia Komorowska, Julia Wojciechowska;
PG 2: Joanna Rydel, Marta Majek, Weronika Wiak, Julia Maleszewska, Beata Cyprysiak, Emilia Włodarczyk, Aleksandra Kornatowska;
PG 4: Basia Rogińska, Wiktoria Śniatała, Angelika Brzózka, Ada Stasiak, Klaudia Żurek, Martyna Tośka, Ewa Małkiewicz, Magda Poniedziałek.

 • autor: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ćwiczenia OSP-RW w Modlinie Twierdzy

Mokre i chłodne popołudnie 23 maja br. nie przeszkodziło w przeprowadzeniu pierwszych ćwiczeń teoretyczno-praktycznych dla nowych członków OSP-RW, które odbyły się na terenie Modlina Twierdzy. Młodzi adepci mogli zapoznać się z wyposażeniem pojazdu bojowego. Dzięki uprzejmości p. Pawła Pawłowskiego Naczelnika z OSP Łomna do ćwiczeń został nam udostępniony samochód strażacki. Ćwiczeniom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz p. Piotr Rogiński – Komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Maz. i p. Andrzej Hiszpański prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • autor: OSP-RW NDM
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Nowodworskie Spotkania Jazzowe

Świetny wieczór spędzili miłośnicy jazzu w środę 8 maja 2013 r., którzy przybyli do Nowodworskiego Ośrodka Kultury, aby w ramach Nowodworskich Spotkań Jazzowych zmierzyć się z twórczością Piotra Domagały. Nie podlegający dyskusji kunszt wykonawczy muzyków wchodzących w skład projektu "PNĄCZA": Adama Kawończyka - trąbka, flugelhom, flet prosty, Sławka Berny - tabla, udu, cajon, bongos, electric tampura, chekere, i samego Piotra Domagały - gitara akustyczna, elektryczna, dwunasotrunowa, to tylko jeden z elementów udanego wieczoru. Drugi to niezwykle interesujące kompozycje Piotra Domagały i trzeci to bardzo ciekawe brzmienie zespołu, wynikające z dość charakterystycznego instrumentarium. Wszystko to razem złożyło się na znakomity, niebanalny program, który wywołał ogromne zainteresowanie wśród publiczności i wraz z upływającym czasem wywoływał coraz większe emocje, co zaowocowało burzliwymi oklaskami i bisami na koniec koncertu, a także sporą ilością sprzedanych płyt, oraz długimi rozmowami z publicznością już po koncercie.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny jazzowy wieczór, tym razem w rytmie bluesa, zagra dla nas East Earth Band.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pływanie przy szantach

 • -

Baśka Murmańska odwiedziła szkoły

Kwiecień i początek maja były bardzo pracowite dla Basi Murmańskiej. Wraz z bibliotekarkami z Biblioteki Pedagogicznej wyruszyła ona w podróż po nowodworskich (i nie tylko) placówkach oświatowych. Okazją do spotkań uroczej niedźwiedzicy z uczniami była promocja powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę i gazetę – o Baśce Murmańskiej”.

Konkurs organizowany przez nowodworska filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie, Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Metodyczny Punkt Konsultacyjny w Nowym Dworze Mazowieckim od lat znany jest uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu nowodworskiego. Nowością tegorocznej edycji jest to, że uczniowie mogą pisać książki na temat dowolny, lub też mogą stworzyć własną historię niedźwiedzicy Baśki. Stąd też pomysł, aby niedźwiedzica zaprezentowała się najmłodszym mieszkańcom naszej gminy i powiatu.

Pierwszą placówką, którą odwiedziła sympatyczna Basia był Zespół Szkół nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 1 -3 oraz zainteresowane konkursem osoby z klas starszych. Po krótkim omówieniu regulaminu i opowiedzeniu historii białej niedźwiedzicy, która wraz z wojskiem przybyła do modlińskiej twierdzy, przedstawiono bohaterkę spotkania – Baśkę. Została ona przyjęta z ogromną radością i entuzjazmem. Wszyscy chcieli przywitać się z gościem, a Basia chętnie podawała łapę i witała się z przybyłymi na spotkanie uczniami.

Kolejną szkołą do której zawitała „nasza” niedźwiedzica był Zespół Szkół nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 7. Zorganizowano tu dwa spotkania informacyjne o konkursie dla wszystkich uczniów klas 1 -3 oraz „0”. Tu również dzieci wysłuchały historii o przygodach „niesfornej” niedźwiedzicy i miały okazję poznać bohaterkę tych opowieści. Basia została powitana gromkimi brawami. Miała też dużo pracy, ponieważ wszyscy chcieli uściskać niedźwiedzią łapę albo przytulić się do miękkiego niedźwiedziego futerka. Na zakończenie spotkania wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Basią.

Po szkołach nowodworskich przyszedł czas na dalsze podróże – Basia wyruszyła do Gminy Nasielsk, gdzie miała przyjemność zapoznać się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach. Wzięła udział w dwóch spotkaniach, zwiedziła szkołę i grzecznie wróciła do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Ostatniego dnia kwietnia pracowita Basia odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych  – historii o niedźwiedzicy wysłuchały tu klasy terapeutyczne szkoły podstawowej i gimnazjum. Każdy chciał mieć fotografię z misiem, a Basia z wielką radością pozowała do zdjęć. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali komiks - kolorowankę o losach uroczej Baśki. Obiecali też niezwykłemu gościowi, że spróbują swych sił w konkursie i zrobią książeczkę o jego przygodach.

Swoje wędrówki po szkołach Basia zakończyła w Modlinie Twierdzy. Pewnego pięknego, majowego dnia swoją wizytą zaskoczyła najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy. Miała tu spotkanie z uczniami klas trzecich. Przywitano ją z honorami i z zainteresowaniem wysłuchano opowieści o jej niezwykłych przygodach. Okazało się, że wielu uczniów doskonale znało już historię Baśki Murmańskiej i jej powiązania z modlińską twierdzą. Na pożegnanie zrobiono wspólną fotografię, a Basia otrzymała w prezencie słoik pachnącego miodu. Wspólnie z Panią Ewą Rudnicką – wicedyrektor kl. 1-3 SP - zwiedziła jeszcze całą szkołę oraz plac zabaw przed szkołą, przywitała się z uczniami wszystkich klas i pozowała do kilku fotografii. To był bardzo pracowity dzień dla niedźwiedzicy.

Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymały po kilkanaście egzemplarzy książek „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy” Eugeniusza Magaczewskiego oraz komiksu – kolorowanki wydanych przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Lokalną Organizację Turystyczną Trzech Rzek.

Spotkania z niedźwiedzicą Baśką zachęciły dzieci i młodzież do stworzenia pięknych, niepowtarzalnych książeczek z nowymi przygodami tej sympatycznej postaci, która wpisała się w historię naszego miasta i regionu.

 

Tekst: AS

Fot.: Bibl. Ped., ZS1, ZS3, ZS4, ZSS

 

Więcej o Baśce na www.baskamurmanska.pl.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Święto Mamy i Taty PP1

W Publicznym Przedszkolu nr 1 Dzień Mamy świętowano wraz z Dniem Taty. Wszystkie grupy z tej okazji jako niespodziankę przygotowały zrobione przez siebie upominki, oraz swój własny program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, piosenki, tańce i różnego rodzaju konkursy. Te ostatnie z faktu wspólnej zabawy sprawiły wielką radość rodzicom i wiele uciechy dzieciom. W starszych grupach wielkim „hitem” okazały się smakołyki zrobione przez dzieci, które z dumą zapraszały do degustacji: ciasta, ciasteczek i pizzy. Wszyscy goście przyznali, że są po prostu „pyszne”. Czas upłynął wszystkim w milej i serdecznej atmosferze.

 • autor: Irmina Wiśniewska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli!

Zakończyła się rekrutacja do miejskich przedszkoli. Miejsc starczyło dla prawie 80%  chętnych.

Rekrutacja do miejskich przedszkoli trwała od 1 do 31marca. W tym czasie rodzice musieli złożyć do wybranej placówki wniosek o przyjęcie dziecka do wybranego przez siebie przedszkola. Wpłynęło ich 923.
15 maja ogłoszono listy przyjętych dzieci. Najwięcej, bo 234 przyjęto pięciolatków (z rocznika 2008). Czterolatków przyjęto 211, a 110 trzylatków. Na posłanie  do przedszkola zdecydowali się rodzice 165 dzieci sześcioletnich. Opieką przedszkolną będzie objętych też czworo dzieci niepełnosprawnych z rocznika 2006. Łącznie w oddziałach integracyjnych miejskich przedszkoli znalazło miejsce 22 dzieci niepełnosprawnych.
Jak zawsze zainteresowanie miejscami dla dzieci w prowadzonych przez gminę przedszkolach było wyższe niż możliwości. Przyjętych zostało 729 maluchów co oznacza, że miasto zapewniło miejsce dla 78,98 % z nich. Rodzice 174 dzieci dla których zabrakło miejsc będą musieli poszukać innych form opieki dla swoich pociech. W większości zapewniają je przedszkola prywatne.
Należy też zaznaczyć, że liczba dzieci nieprzyjętych nie jest równa liczbie odrzuconych kart, ponieważ wielu rodziców zapisywało dziecko do więcej niż jednego przedszkola, a wiele wniosków nie spełniało wymogów formalnych.

 • autor: Aneta Pielach - Pierścieniak

1 czerwca wstęp na Pływalnię 3 zł

 • -

Sportowa Gmina 2013

Miło nam poinformować, że Miasto Nowy Dwór Mazowiecki po raz kolejny zostało uhonorowane zaszczytnym tytułem: Sportowa Gmina. Wyróżnienie to jest przyznawane samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

Polski Klub Infrastruktury Sportowej uhonorował gminy 23 maja br. podczas VI Kongresu Sportowej Polski w warszawskim Centrum Olimpijskim. W imieniu Burmistrza nagrodę odebrał Zenon Klimczewski - Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej.

Więcej TU.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Dzień Dziecka

Władze Samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego i Nowodworski Ośrodek Kultury zapraszają dzieci 1 czerwca 2013r. w godz. 10:00-14:00 do Parku Miejskiego im. J. Wybickiego na spotkanie z Mamą MU, Królem Guzikiem i Królewną Tasiemką.

Oprócz spotkania z bohaterami z bajki i Królestwa Pasmanterii, czekać tam będzie na Was wiele innych atrakcji:
- przedstawienie pt. "Mama MU",
- piosenkarskie popisy dzieci z sekcji wokalnej Nowodworskiego Ośrodka Kultury,
- pokaz psów policyjnych,
- pokaz samochodów i motocykli policyjnych,
- mini szkolenie nurkowe (możliwość nurkowania w masce),
- stanowisko alpinistyczne,
- animacja długich balonów,
- urządzenia rozrywkowe dla dzieci (zjeżdżalnia, trampolina, basen z kulami wodnymi),
- ruchowo-plastyczne zabawy dla dzieci i dorosłych z królem Guzikiem i królewną Tasiemką z księstwa Pasmanterii.

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!

 • -

Roztańczeni

 • -

Dzień Matki i Dzień Ojca w PP1

Pięknie świecące słońce, wokół mnóstwo kwiatów tulipany, piwonie, bratki, śnieżnobiałe kwiaty drzew owocowych. Wokół nas, jak okiem sięgnąć jeden wielki kwietny, kolorowy i pachnący ogród. To najlepszy czas by świętować Dzień Matki i Dzień Ojca. To chyba najważniejsze ze wszystkich świąt obchodzone w przedszkolach. Kochani rodzice zasługują na wszystkie kwiaty świata. Dzieci z grupy Smerfy Publicznego Przedszkola nr 1 zaprosiły swych rodziców na uroczystość, która jest podziękowaniem za ich serce, uśmiech i trud wychowania. Za miłość czułość i mądrość, za to, że w każdej sytuacji można na nich liczyć.

Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, który dedykowały swoim rodzicom. Piosenkami, tańcem i wierszami dziękowały za miłość i poświęcenie. Rodzice dostali laurki i całusy słodkie jak miód. Sala była przyozdobiona portretami rodziców wykonanymi przez dzieci. Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek. Dzień Matki i Ojca to bardzo radosne święto pełne wzajemnej miłości, które powinno trwać przez wszystkie dni roku.

 • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wywiedzione z Chorądzikiewicza

7 maja 2013r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera spektaklu poetyckiego „Wywiedzione z Chorądzikiewicza” poświęconego nieżyjącemu nowodworskiemu poecie Józefowi Chorądzkiewiczowi, który należał do Grupy Literackiej „VENA” działającej w naszym ośrodku. Wspominamy go jako człowieka niezwykle ciepłego, tolerancyjnego, mającego duże poczucie humoru i dystansu do swojej osoby. Poezję traktował jako opowieść o uczuciach, które targają człowiekiem. Natomiast jako bystry obserwator codzienności był też poetyckim komentatorem bieżących wydarzeń i sytuacji. Pomysł na taki spektakl narodził się już jakiś czas temu wśród sympatyków twórczości naszego poety. Wybrane wiersze otrzymała grupa teatralna „HURRAGRAM” działająca w naszym ośrodku składająca się z młody i młodszych pasjonatów sceny. To właśnie oni wspólnie z instruktorką Katarzyną Rospędowską nadali nowe „brzmienie” twórczości. Podzielili wiersze na pięć części. Pierwsza to dzieciństwo, w którego skład wchodzą bajki pisane dla ukochanych wnuczek, potem wojna, miłość, kobiety, i ostatnia część to samo życie. Łącznikiem całości są zabawne scenki, które jak wykrzyknik sygnalizowały temat kolejnych części spektaklu. Słowo wstępne i wspomnienie o bohaterze wieczoru przedstawiła Lidia Godlewska, która miała przyjemność osobiście znać Józefa Chorądzikiewicza. Forma spektaklu poetyckiego jest bardzo trudna i praca nad nim wymagała dużego wysiłku, nie tylko aktorskiego, ale też intelektualnego, aby dobrać odpowiednie środki wyrazu. Efekt końcowy był piorunujący, oprócz olbrzymich braw jakie na zakończenie otrzymali członkowie grupy „HURRAGRAM” i ich instruktorka i zarazem reżyserka, ilość słów zachwytu jakie padły pod adresem wykonawców świadczy o wielkim zadowoleniu publiczności. Cieszy nas to bardzo i nie zdradzając więcej zapraszamy w czerwcu na kolejną odsłonę „Wywiedzione z Chorądzikiewicza” bo „naprawdę warto” co potwierdza pisząca te słowa.

 • autor: L.Godlewska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Intensywny weekend

Przed nami bardzo aktywny weekend w Nowym Dworze Mazowieckim.

Już jutro o 10 bieg ulicami Miasta w ramach akcji Polska Biega. Biegnij i Ty!

WIĘCEJ

Godzinę później tę samą trasę pokonają chętni kolarze. Memoriał Grzegorza Komendowskiego rusza spod Urzędu Miejskiego.

WIĘCEJ

Po dwóch kółkach pora na cztery. I to zabytkowe! Miłośników dawnych aut zapraszamy do Parku Miejskiego im. J. Wybickiego.

WIĘCEJ

Panie, a w szczególności Matki (ale nie tylko) także zapraszamy do Parku. Czeka wiele atrakcji.

WIĘCEJ

Aktywni ucieszą się z rozpoczynającego się w niedzielę, 26 maja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Na stadionie tego dnia - test Coopera i wyścig australijski.

WIĘCEJ

Także w niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 7 odbędzie się sprinterski bieg na orientację.

WIĘCEJ

 

Zapraszamy do udziału!

 

"Inne spojrzenie" - sukces uczennicy nowodworskiego gimnazjum

Magdalena Wierzbowska, uczennica klasy II Gimnazjum im. Ryszarda Kaczorowskiego w Zespole Szkół nr 1, została laureatką XI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Niedokończony rozdział...czyli jak być hobbitem z jednej bryły” - „Opowieść Sama Gamgee”. Otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej: 14-16 lat.

Należy dodać, że praca Magdaleny Wierzbowskiej, która była jedną z reprezentujących Polskę, znalazła się w grupie prac najwyżej ocenionych przez jury.
W konkursie plastycznym rozstrzygniętym w marcu br. wzięło udział 1347 prac uczestników z całej Polski oraz 19 państw Europy, Azji i Australii: Bułgarii, Francji, Litwy, Łotwy, Czech, Chorwacji, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Republiki Tatarstanu, Republiki Baszkirii, Kazachstanu, Białorusi, Jordanii, Chin, Indii i Korei Południowej.
Osiągnięcie gimnazjalistki potwierdza sens sumiennej, systematycznej pracy i mierzenia się z rówieśnikami z innych państw.
Wernisaż pokonkursowy, podsumowanie oraz rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów nastąpi w maju 2013r.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun klubu plastyczno-dekoratorskiego S.Goliszek  

 • Magdalena Wierzbowska
  Magdalena Wierzbowska

Święto Szkoły w PG1

Podtrzymując coroczną tradycję celebrowaliśmy w naszym Gimnazjum im. Jana Pawła II – Święto Szkoły. W tym roku przypadło ono 20 maja. Cała społeczność szkolna zebrała się przed godz. 9:00 pod szkołą i wspólnie przeszła do Kościoła Św. Michała Archanioła, aby uczestniczyć we Mszy Św. w intencji nauczycieli i uczniów. Następnie wróciliśmy do szkoły na salę gimnastyczną na uroczystą akademię, podczas której wspominaliśmy osobę Patrona Szkoły – Jana Pawła II, a także wysłuchaliśmy fragmentów Jego przemówień.

Po akademii uczniowie gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Nauki, podczas którego w 10 salach równocześnie prezentowane były 10-minutowe doświadczenia, pokazy, ciekawe projekty. Towarzyszyła nam atmosfera radości i wspólnego świętowania.

Następne Święto Szkoły już za rok!

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Msza św.
 • Powrót do szkoły.
 • Akademia.
 • Na biologii.
 • Na chemii.
 • Na fizyce.
 • Na historii.
 • Na informatyce.
 • Na matematyce.
 • Przedstawienie.
 • Sport.

Nowodworska OSP-RW w Zakroczymiu

16.05.2013r. po raz kolejny OSP-Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Maz. oraz strażakami z OSP Zakroczym uczetsniczyli w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą szkolną, z Zakroczymia. Były to warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Pod fachowym okiem strażaków i ratowników dzieci mogły samodzielnie spróbować akcji reanimacji na fantomie. Strażacy zaprezentowali wybrane elementy akcji ratunkowej i uczyli jak wykorzystać je w czasie zagrożenia. Zaprezentowali także sprzęt strażacki do ratowania życia. Uczestnicy warsztatów mogli również dowiedzieć się więcej o pracy nurków i ich wyposażeniu. Na spotkaniu nie zabrakło stałego już elementu prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą, czyli WEAR IT tym bardziej, że okres wakacji już niedługo się rozpocznie. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć pojazd bojowy strażaków z OSP Zakroczym.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Bajki

 • -

Wyprawa Dr. Dolittle

W sobotni „Poranek z teatrem”, 11.05.2013 r., Nowodworski Ośrodek Kultury wspólnie z firmą Model Opakowania Sp. z o.o. zaprosił dzieci do obejrzenia przygód przyjaciela zwierząt Dr. Dolittle w spektaklu pt.  „Wyprawa Dr. Dolittle”, który zaprezentował na naszej scenie Teatr Domowy – Chmielna 6. Sympatyczny doktor wyrusza do Afryki aby pomóc chorym małpom, przeżywa wiele przygód: spotkanie z rekinem, piratem i afrykańskim królem. Misję wypełnia, a z opresji pomagają mu wyjść nasi milusińscy. Ciepły, sympatyczny i optymistyczny spektakl dla najmłodszej publiczności, która razem z głównym bohaterem  przeżywała wyprawę do Afryki. Humor sytuacyjny osładzał trudniejsze momenty spektaklu, bo nawet robienie zastrzyków chorym małpkom było śmieszne i wywoływał salwy śmiechu. Mamy nadzieję, że po takim przedstawieniu nasza widownia będzie wiedziała, że należy pomagać chorym zwierzętom, i jak bardzo pragniemy, to wspólnymi siłami pokonamy wszystkie trudności.  

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Półfinał w Czechach, Finał na Słowacji!

Nasz zawodnik, Kacper Żuk ostatnie 2 tygodnie spędził u naszych południowych sąsiadów uczestnicząc w 2 prestiżowych tenisowych turniejach europejskich do lat 14 kategorii najwyższej, czyli „1”. Jeden turniej „BOCHEMIA CAFEX CUP” rozgrywany był w Rakovniku nieopodal Pragi, drugi „20 PSS PIESTANY CUP” w miejscowości Piestany obok Słowackiej stolicy.

Oba turnieje były pierwszym poważnym sprawdzianem czternastolatków z całego świata w sezonie letnim, na nawierzchni z mączki ceglanej. Z wielkim znakiem zapytania udał się Kacper na oba te turnieje, bo mączka nie należy do najbardziej ulubionych jego nawierzchni, ale nie ma wyjścia, wszystkie ważne turnieje sezonu letniego odbywają się właśnie na niej.

Już pierwsze rundy w Czechach pokazały, że również na wolnych nawierzchniach Kacper radzi sobie znakomicie. W grze pojedynczej został powstrzymany dopiero w półfinale przez Białorusina Jurija Rodionowa, późniejszego zwycięzcę całego turnieju.

Występ na Słowacji był jeszcze bardziej udany, Kacper po morderczym, 3,5 godzinnym pojedynku przegrał w finale z serbem Miomirem Kecmanowiczem dopiero w Tie-breaku 3 seta…w pewnej fazie meczu będąc o dwie piłki od zwycięstwa.

Warto odnotować również, że w obu turniejach Kacper triumfował w grach podwójnych. W Czechach w parze z czeskim kolegą Partikiem Riklem, a na Słowacji z finałowym przeciwnikiem Miomirem Kecmanowiczem.

Te wyniki pozwoliły przesunąć się Kacprowi na 3 miejsce w rankingu światowym ETA. Wszyscy możemy zatem z dumą mówić, że wśród nas mieszka i trenuje 3 młodzik świata w tenisie ziemnym i na pewno nie bez szans na wyższą lokatę rankingową!!!.

Wyniki Kacpra podczas turnieju w Czechach:

I runda (poniedziałek, 06.05)
(4) Kacper Żuk – Jeri Jeniczek (CZE) – 6/3, 6/1
II runda (środa, 08.05)
(4) Kacper Żuk – Samuel Paulovcak (SVK) 6/1, 2/1 Ret.
III runda czwartek, 09.05)
(4) Kacper Żuk - (14) Marvin Moeller (GER) 6/3 7/5
ćwierćfinał (piątek, 10.05)
(4) Kacper Żuk - (9) Nikolay Vylegzanin (RUS) 6/2, 6/2
półfinał (sobota, 11.05)
(4) Kacper Żuk - (2) Jurii Rodionov (BLR) 3/6, 6/7

Wyniki Kacpra podczas turnieju na Słowacji:

I runda (wtorek, 14.05)
(2) Kacper Żuk – Filip Kucbel (SVK) – 6/0, 6/0
II runda (środa, 15.05)
(2) Kacper Żuk – Ioan Dan Abrudan (ROU) 6/0, 6/3.
III runda czwartek, 16.05)
(2) Kacper Żuk - (14) Marek Dubsky (CZE) 6/0, 6/1
ćwierćfinał (piątek, 17.05)
(2) Kacper Żuk - (7) Dominik Hruncak (SVK) 6/1, 6/3
półfinał (sobota, 18.05)
(2) Kacper Żuk - (9) Boris Butulia (SRB) 6/3, 6/4
finał (niedziela, 19.05)
(2) Kacper Żuk - (1) Miomir Kecmanowicz (SRB) 6/4, 5/7, 6/7.

 • autor:
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Nowodworski TNT Motocross na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski

18-19 maja Olsztyn był miastem polskiego i europejskiego motocrossu.
W tych dniach odbyły się tu najważniejsze wyścigi MX: 1 runda UEM EUROPEAN CHAMPIONSHIP EMX OPEN, 1 runda MISTRZOSTW POLSKI MX MASTERS i 1 runda MISTRZOSTW POLSKI KOBIET MX.
Mimo zapowiadanych burz i deszczy przez cały czas zawodów świeciło słońce, temperatura dochodziła blisko 30 stopni, a polewany wodą tor miejscami wysychał na kamień. Nie obyło się bez groźnie wyglądających upadków zakończonych na szczęście wyłącznie siniakami.
Nasze barwy reprezentowali: 

Michał Jońca - UEM  EUROPEAN CHAMPIONSHIP EMX OPEN  w pierwszym biegu zajął 20 miejsce w drugim mimo wspaniałej jazdy zaliczył upadek, przez co stracił cenne sekundy i dojechał na 19 pozycji. W efekcie w klasyfikacji generalne EMX OPEN  zajmuje aktualnie miejsce 20.

Robert Michalski - MX MASTERS w pierwszym biegu zajął 16 miejsce w drugim 17 co plasuje go na 16 pozycji w klasyfikacji generalnej.
Poza startami w zawodach Robert trenuje nasz kobiecy team i pomiędzy swoimi biegami kieruje zawodniczkami podczas ich wyścigów.

Marysia Staniak - MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET MX - to bardzo młoda zawodniczka wiekiem i stażem, motocross uprawia od niespełna półtora roku, i już ma na swoim koncie kilka miejsc na podiach. W pierwszym biegu Marysia zajęła 4 miejsce, w drugim liczyliśmy na lepszy wynik niemniej na starcie naszej zawodniczce zgasł motocykl i wyścig ukończyła na 5 pozycji co w klasyfikacji generalnej daje V miejsce. Mamy nadzieję, iż po kolejnych zawodach przesunie się pozycję wyżej.

Karolina Mikoda - MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET MX - to również młodziutka początkująca zawodniczka. Ma bardzo dobre starty z maszyny, w drugim biegu po wypuszczeniu z maszyny wyjechała na 2 pozycji. W zeszłym sezonie uległa kontuzji co wykluczyło ją z treningów, jeszcze trochę nauki i wyniki będą znacznie lepsze.
Karolina w pierwszy bieg ukończyła na 6 pozycji, a drugi na 7 co uplasowało ją na VII miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podczas zawodów atmosfera była rewelacyjna, w sobotę wieczorem polscy zawodnicy zorganizowali spotkanie integracyjne na które stawili się zawodnicy i mechanicy z Chorwacji. Dnia poprzedniego częstowali nas własnymi regionalnymi wyrobami.
Dzięki patronowi MX Kobiet i biurze prasowym w jednej osobie - miesięcznikowi X-Cross na zawodach stawiła się załoga Monster Energy rozdając zimne napoje i drobne upominki, jak również sponsor nagrody głównej dla kobiet - 1000 PLN firma 24 MX, i firma Motul, która przekazała oleje do motocykli zawodniczek.
Zawodników jeżdżących w naszych barwach i uczniów naszej akademii w zmaganiach wspierają: Dunlop, Inter Motors, Honda MCS, i miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

 • autor: Robert Sztilianow
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Odjazdowy Bibliotekarz

18 maja br. po raz pierwszy w naszym mieście odbył się rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w ramach ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia bibliosfera.org, Fundacji Normalne Miasto FENOMEN i Stowarzyszenia Smartness, przeprowadzonej z okazji Tygodnia Bibliotek.

W sobotni poranek spod siedziby Biblioteki w eskorcie Staży Miejskiej wyruszyła na rowerach w kierunku Modlina Twierdzy grupa sympatyków Biblioteki i miłośników książek. Tam pod Bramą Ostrołęcką spotkaliśmy się z uczestnikami rajdu organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pomiechówku.
Dzięki partnerowi projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek na zwiedzanie najciekawszych miejsc modlińskiej twierdzy wyruszyliśmy z przewodnikiem. Grupa była zróżnicowana wiekowo, dlatego przejazd niektórymi odcinkami był dla wielu z nas nie lada wyzwaniem. Doświadczyliśmy i jazdy w peletonie, i po sporych wzniesieniach.
Przewodnik z wielką pasją opowiadał nam o poszczególnych miejscach i budynkach, do których docieraliśmy. Czasy napoleońskie, carskie i II wojny światowej przeplatały się ze sobą w tych opowieściach.
Wspięliśmy się również na taras widokowy na Wieży Tatarskiej. Ujście Bugo-Narwi do Wisły widziane z góry zrobiło na nas niesamowite wrażenie.
Dla wielu uczestników rajdu była to wspaniała lekcja historii przeprowadzona w bardzo przyjemnej, rekreacyjnej formie. Był czas na zadawanie pytań, na wymianę wrażeń i opinii. Wszyscy ubolewali nad tym, że nie potrafimy wykorzystać tak cennego skarbu, który z każdym dniem niszczeje i popada w ruinę.
Po forsownym zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasy. Integrację przy ognisku uatrakcyjniły nam kalambury i quiz związany z twórczością Juliana Tuwima z racji ogłoszenia roku 2013 Rokiem Tuwima.
Okazało się, że całkiem dobrze znana nam jest twórczość autora „Lokomotywy”, zwłaszcza ta skierowana do dzieci i świetnie poradziliśmy sobie z przygotowanymi zadaniami.
Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbył się przy dobrej pogodzie, świetnych humorach i pozytywnej energii, która pozwoliła pokonać wysiłek fizyczny.
 

Serdecznie dziękujemy Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek, Straży Miejskiej i Restauracji "Brama Ostrołęcka" za pomoc w organizacji imprezy, a wszystkim uczestnikom rajdu za wspólne świętowanie.

Zapraszamy za rok!

 • autor: Ewa Borkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Biedronki w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

14 maja 2013 roku, grupa „Biedronki” z przedszkola „Krasnal” pojechała na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach w Warszawie. Celem wycieczki było zwiedzenie muzeum i udział w lekcji muzealnej „Wędrówki ptaków”. Lekcję prowadził pracownik muzeum. Dzieci poznały różne gatunki ptaków ich zwyczaje i uczyły się je odróżniać.

Po zakończeniu lekcji przewodnik oprowadził nas po wszystkich wystawach jakimi dysponuje muzeum. Dzieci mogły obserwować różne gatunki ssaków żyjących w polskich lasach między innymi jelenie, sarny, dziki, borsuki, rysie, żubry. Obejrzały wystawę „Oko w oko”, gdzie podziwiały ponad siedemdziesiąt dobrze zachowanych eksponatów z różnych stron świata takich jak: antylopy, lwy, lamparty, krokodyle, nosorożce. Przedszkolaki zwiedziły również „Salon Myśliwski”, w którym dominowały eksponaty związane z polowaniem. Następnie poszliśmy do „Powozowni”, gdzie mogliśmy podziwiać stuletnie powozy i bryczki.

Miłym relaksowym akcentem na końcu wycieczki był spacer alejkami Parku Łazienkowskiego, gdzie dzieci miały kontakt ze „śpiewającymi” pawiami i bawiącymi się wiewiórkami.

 • autor: J.S-Sz.
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki vs. SMS LO Opole

 • -

Memoriał Grzegorza Komendowskiego

Trasa ulicami: Zakroczymska - Targowa - Sukienna - Kościuszki - Zakroczymska.

 • -

Biedronki i Pszczółki w Nadleśnictwie Jabłonna

14.05.2013r. "Pszczółki" i "Biedronki" wyjechały na wycieczkę do szkółki kontenerowej w Skierdach – jednej z najnowocześniejszych szkółek leśnych w Polsce. Przedszkolaki przyjęła pani Ewa Grzywacz - leśnik i specjalista do spraw edukacji leśnej. Pani Ewa przeprowadziła krótką pogadankę na temat roli lasu w życiu człowieka, opowiedziała o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy oraz przybliżyła zasady poprawnego zachowania w obszarach leśnych. Dzieci obejrzały dwa krótkie, edukacyjne filmy animowane. Pierwszy z nich pt. "Wycieczka do lasu", ukazywał negatywne zachowanie ludzi w lesie i to jakie konsekwencje ponoszą zwierzęta. Drugi film pt. "Dzik Ryjo", przybliżał dzieciom rolę i pracę leśnika. Pani Ewa zaprosiła także dzieci do edukacyjnej izby leśnej, w której 5-latki mogły zobaczyć dawną kancelarię leśniczego, stare narzędzia, przedmioty związane z leśnictwem, jak również dokumenty i archiwalne zdjęcia o tematyce leśnej. Po teoretycznej części, po szkółce leśnej oprowadził dzieci pan Adrian Kokowicz – leśnik stażysta, pokazując dzieciom cykl wzrostu drzew "od nasionka do drzewa". Dzieci pod opieką strażnika udały się także na spacer do lasu, gdzie zachowując ciszę i skupienie słuchały opowieści o otaczającej przyrodzie. Nauczyły się rozpoznawać nazwy drzew po liściach, poznały różne gatunki roślin leśnych i zwierząt. Przedszkolaki miały też możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych na temat ptaków, które przeprowadziła pani Alexandra Matejczyk - plastyk. Na zakończenie nie zabrakło ogniska i pieczenia kiełbasek. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, z dużą wiedzą na temat lasu i pracy leśnika, oraz pięknymi książkami przyrodniczymi otrzymanymi w prezencie od leśników.

 • autor: Małgorzata Grabowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Konkurs ekologiczny w PP2

23.04.2013r. w Publicznym Przedszkolu Nr 2 odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem "Szanujemy środowisko, w którym żyjemy".
W konkursie wzięły udział dzieci z grup starszych "Myszki", "Biedronki" i "Zajączki". Na początku spotkania ,,Myszki” zaprezentowały krótki program artystyczny zachęcając wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu i zabaw rytmicznych przy muzyce.
Następnie zostały wyłonione drużyny z poszczególnych grup, które miały okazję wykazać się wiedzą ekologiczną. Dzieci odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, układały puzzle. Quiz wiedzy ekologicznej przeplatany był różnymi konkurencjami sportowo-zręcznościowymi.
Na koniec dzieci złożyły ślubowanie ogłaszając się strażnikami przyrody. Pani dyr Anna Sykus podziękowała wszystkim za udział w konkursie i wręczyła każdej drużynie nagrody dyplomy i kolorowe "Układanki – przybijanki".

Nauczycielki z gr. integracyjnej- M. Marciniak, A. Gawińska, E. Żulińska

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Polska Biega

Trasa ulicami: Zakroczymska - Targowa - Sukienna - Kościuszki - Zakroczymska.

 • -

Sport dla wszystkich

26 maja zaczyna się V Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Zachęcamy do aktywności fizycznej wspólnie z Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Poniżej, do pobrania, plakat imprezy i informacje organizacyjne.

Basen sportowy nieczynny do 18.00

W związku z awarią pompy (20.05) basen sportowy jest NIECZYNNY do godz. 18.00.

Źródło: www.nosir.nowydwormaz.pl

Dzień Matki

Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
oraz
Dowódca 2 Mazowieckiego Pułku Saperów

zapraszają
25.05.2013r.
do parku miejskiego im. Józefa Wybickiego

na uroczyste obchody
D N I A   M A T K I

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zobacz szczegóły
  Zobacz szczegóły

Rajd Pojazdów Zabytkowych

 • -

Napoleońskie dziedzictwo na Mazowszu

 • -

Kalendarium

 • -

Dzień włoski u Pszczółek

18.04.2013r. u dzieci z grupy "Pszczółki" z Publicznego Przedszkola nr 3 odbył się dzień włoski. Dzieci wybrały się w podróż po pięknym kraju, jakim są Włochy. Poznały położenie Włoch w Europie, stolicę, symbole, zabytki oraz kuchnię włoską. Dzięki hojności i chęci współpracy z przedszkolem państwa Bogdańskich, rodziców Stasia, dzieci miały okazję piec przysmak Włoch - pizzę. Pani Marta przygotowała niezbędne produkty i przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia z zakresu prac gospodarczych. Dzieci rozpoznawały za pomocą zmysłów smaku i węchu produkty niezbędne do upieczenia pizzy wegetariańskiej. Pogłębiły wiadomości na temat konieczności zjadania warzyw i owoców, które są niezbędne dla ich zdrowia. Następnie każde dziecko, samodzielnie wybierało warzywa i owoce, które najbardziej lubi i układało na swojej pizzy. Po wykonaniu i upieczeniu przyszedł czas na poczęstunek. Dzieci pamiętały o swoich bliskich, z którymi chciały się podzielić swoimi wypiekami. Na koniec dzieci i nauczycielka podziękowały pani Bogdańskiej za ciekawe i "smaczne" zajęcia.

 • autor: Małgorzata Grabowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zakończyło się układanie betonu

Wczoraj, 15.05.2013 r. po 23 dniach robót, ekipy budowlane naprawiające dwa progi drogi startowej na Lotnisku Warszawa-Modlin zakończyły układanie nawierzchni. Na części powierzchni rozpoczęły się już prace wykończeniowe.

Ułożono łącznie 58 tys. m² nawierzchni betonu, do którego produkcji zużyto w sumie 14 wahadeł kruszywa po ok. 1 600 ton każde.

„Z informacji, które przekazał generalny wykonawca wynika, że udało się nadrobić czas spowodowany przedłużającą się zimą. Na razie utrzymujemy jednak nasze ostrożne szacunki dotyczące daty zakończenia napraw. Tak jak wcześniej informowaliśmy stanie się to do 18 czerwca” – mówi Edyta Mikołajczyk, Doradca Zarządu. 

Ostatni etap prac na progach drogi startowej polega na montażu lamp oświetlenia nawigacyjnego, wykonaniu szczelin dylatacyjnych oraz oznakowaniu poziomym progów startowych. Równolegle wykonywane są naprawy dwóch fragmentów głównej drogi kołowania. Prace te nie wpłyną na czas zakończenia remontu. Na początku czerwca, po zakończeniu prac i demontażu węzła betoniarskiego, rozpoczną się obloty systemu ILS do CAT I.

22.12.2012 r., zgodnie z decyzją WINB, z powodu usterek wykrytych na betonowych progach drogi startowej (08 i 26), funkcjonalność lotniska została ograniczona. Pod koniec ub. r. firma Erbud SA, na mocy podpisanej umowy, zobowiązana została do wykonania napraw gwarancyjnych. Przyjęty przez wykonawcę sposób napraw okazał się niewystarczający. W konsekwencji 8.01.2013 r. WINB podtrzymał decyzję o wyłączeniu z użytkowania betonowych części drogi startowej i polecił wykonanie kompleksowych napraw pasa. Dnia 19.02.2013 r. ITWL dostarczył wyniki ekspertyz, które jako bezpośrednią przyczynę powstania uszkodzeń na drodze startowej wskazują użycie przez generalnego wykonawcę niewłaściwego kruszywa (zanieczyszczonego ziarnami węglanowymi i węglanowo-ilastymi). Podwykonawcą firmy ERBUD SA, odpowiedzialnym za wykonanie warstwy betonowej, jest firma Bilfinger Infrastructure SA. Prace ze strony lotniska nadzoruje firma APB Analiza Projekt Budowa, specjalizująca się w betonowych nawierzchniach lotniskowych.
Bieżące ekspertyzy wykonywanych prac prowadzone są przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

 • autor: Magdalena Bojarska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Walka z komarami trwa

W weekend (11-12.05) pracownicy nowodworskiego Miejskiego Zakładu Oczyszczania rozpoczęli walkę z komarami.

W weekend do stojących zbiorników wodnych wpuszczany był płyn zwalczający larwy komarów. Od wczoraj zaczęły się opryski zarośli i miejsc zakrzewionych. Na początku prace wykonywane są na Osiedlu Młodych, zwłaszcza w rejonie placów zabaw.  Od jutra (16.05) akcja przeniesie się do centrum miasta. Najpierw opryskiwany będzie park miejski, place zabaw oraz skwery i tereny zielone.

Walkę z komarami w tym roku prowadzi Miejski Zakład Oczyszczania. Na potrzeby akcji zakupiono ubrania ochronne, preparaty i opryskiwacze plecakowe. Preparaty mają specjalne atesty i nie są szkodliwe dla zdrowia, jednak pracownicy MZO proszą o powstrzymywanie się od przebywania w miejscach dopiero co pryskanych przez 15 minut. 

Majowe opryski i wpuszczanie płynów do zbiorników wodnych to pierwsze, ale nie ostatnie działania w ramach akcji. Będą one prowadzone sukcesywnie, w razie potrzeby i ewentualnych zgłoszeń, które mogą pochodzić także od mieszkańców.

Na akcję zwalczania komarów miasto zabezpieczyło w swoim budżecie 80 tys. zł. 

 

Mistrzostwa Mazowsza w Sprinterskim BnO

Sekcja Biegu na Orientację PUKS Młode Orły organizuje 26.05.2013r. Mistrzostwa Mazowsza w Sprinterskim Biegu na Orientację. 
Udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi na Mazowszu.

Chciałbyś wystartować, przyjdź do Szkoły Podstawowej nr 7 na Osiedlu Młodych. Dla chętnych organizator przygotuje trasy i mapy.
U nas każdy start to nowe wyzwanie.

Zobacz szczegóły zawodów

 • autor: Józef Kmieciński

Dobry początek sezonu młodych kajakarzy

Zawodnicy sekcji kajakowej NOSiR wystartowali 12.05.2013 r. w Regatach otwarcia sezonu organizowanych przez Okręgowy Związek Kajakowy w Warszawie. W zawodach uczestniczyły wszystkie Warszawskie kluby.

Nowodworscy kajakarze spisali się bardzo dobrze - plasując się na medalowych pozycjach w większości konkurencji. Sześciokrotnie stanęli na podium zdobywając 3 złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. 

- Justyna Boniecka zdobyła złoty medal w K1-500 m, zdecydowanie wygrywając swój wyścig w kategorii juniorek.
- Zuzanna Sztuka zdobyła złoty medal w K1- 500 m, zdecydowanie wygrywając swój wyścig w kategorii dzieci dziewcząt.
- Dominik Sobótka zdobył złoty medal w K1-500 m, wygrywając swój wyścig w kategorii dzieci chłopcy.
- Maksymilian Kadłubowski zdobył srebrny medal w K1-500 m, przegrywając tylko 0.5 sekundy z Dominikiem w kategorii dzieci chłopcy.
- Daniel Krok (najmłodszy zawodnik sekcji) zdobył srebrny medal w K1-200 m w kategorii dzieci młodszych.
- Klaudia Szulecka zdobyła brązowy medal w K1-500 m, po bardzo zaciętej walce nieznacznie przegrała srebro w kategorii młodzik.
- Adrian Sobótka zajął piąte punktowane miejsce w finale K1-500 m młodzików.

Intensywna i ciężka praca kajakarzy w okresie jesienno-zimowym oraz budowanie wydolności na zimowym obozie kondycyjnym zaowocowały dobrym przygotowaniem do sezonu startowego.
Młodzi kajakarze rozpoczynający swoją przygodę z prawdziwym sportem wyczynowym przekonali się, że ciężka i sumienna praca połączona z codziennymi treningami przekłada się na dobre wyniki w zawodach sportowych.

Trener sekcji kajakowej
Mariusz Szałkowski

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mazovia Off Road Family Adventure

Zapraszamy 1.06.2013r. do udziału w Mazovia Off Road Family Adventure, organizowanej przez Landworld Team pod patronatem Burmistrza Miasta, w ramach pikniku z okazji Dnia Dziecka w Nowym Dworze Mazowieckim (Aleja Przewodników).

wyświetl galerię w Cooliris
 • Zobacz szczegóły
  Zobacz szczegóły

Bezpiecznie z nami

14.05.2013r. gościliśmy w Zespole Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim. Były to warsztaty z cyklu „Bezpiecznie z nami”. W spotkaniu udział wzięli: Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz., Strażacy i Ratownicy Medyczni z OSP-RW w Nowym Dworze Maz. Mieliśmy zamiar przypomnieć dzieciom, jakie są numery telefonów alarmowych i w jaki sposób wezwać pomoc. Mogliśmy pominąć ten punkt spotkania. Dzieci znały wszystkie nr tel. na wyrywki i tłumaczyli nam jak wezwać pomoc. Dzieci od strażaków i ratowników dowiedziały się o charakterystyce ich pracy o sposobach niesienia pomocy oraz dowiedziały się o pracy płetwonurków i ich wyposażeniu. Pod czujnym okiem doświadczonego ratownika medycznego każde dziecko mogło spróbować wcielić w życie teorię i sprawdzić swoje umiejętności na manekinach specjalnie do tego celu przystosowanych. Na części spotkania nie mogło także zabraknąć prowadzonej przez nas akcji, która dotarła do kraju z USA - Wear it OSP-RW NDM., czyli o potrzebie zakładania kamizelek ratunkowych nad wodą.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Baśka Murmańska w TVP Historia

Dziś (15 maja) szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin przemierzyli dziennikarze z TVP Historia. Efekty będzie można zobaczyć w programie "Flesz historii" w poniedziałek, 20 maja o godz. 18.00 (a potem na stronie www).

Zdjęcia z wizyty TVP Historia w Twierdzy na www.facebook.com/baskamurmanska

Miasto walczy z komarami!

Wczoraj pracownicy nowodworskiego Miejskiego Zakładu Oczyszczania rozpoczęli walkę z komarami.

W weekend do stojących zbiorników wodnych wpuszczany był płyn zwalczający larwy komarów. Od wczoraj zaczęły się opryski zarośli i miejsc zakrzewionych. Na początku prace wykonywane są na Osiedlu Młodych, zwłaszcza w rejonie placów zabaw.  Od jutra (16.05) akcja przeniesie się do centrum miasta. Najpierw opryskiwany będzie park miejski, place zabaw oraz skwery i tereny zielone.

Walkę z komarami w tym roku prowadzi Miejski Zakład Oczyszczania. Na potrzeby akcji zakupiono ubrania ochronne, preparaty i opryskiwacze plecakowe. Preparaty mają specjalne atesty i nie są szkodliwe dla zdrowia.

Majowe opryski i wpuszczanie płynów do zbiorników wodnych to pierwsze, ale nie ostatnie działania w ramach akcji. Będą one prowadzone sukcesywnie, w razie potrzeby i ewentualnych zgłoszeń, które mogą pochodzić także od mieszkańców.

Na akcję zwalczania komarów miasto zabezpieczyło w swoim budżecie 80 tys. zł. 

 

 • -

Młynareczka 2013

Zapraszamy
7-9.06.2013r.

na
XXX Ogólnopolski Spływ Kajakowy

M Ł Y N A R E C Z K A

pod patronatem
Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

oraz
Starosty Nowodworskiego

 

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegóły dotycząc XXX OSK "Młynareczka".

KIEROWNICTWO SPŁYWU
KOMANDOR - Tadeusz ŁAZARCZYK
SEKRETARIAT - Grażyna SIENIAKOWSKA
SĘDZIA GŁÓWNY - Elżbieta GOMULSKA
OPIEKA MEDYCZNA - Halina ZAKRZEWSKA
Ratownictwo - WOPR

ORGANIZATOR
Oddział PTTK Nowy Dwór Mazowiecki
Klub PTTK Turystyki Kajakowej „WODNIK”
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Zakroczymska 36

Przy udziale:
Wójta Gminy Joniec
Wójta Gminy Pomiechówek
„KASZYŃSKI TRANSPORT”
„SILURUS” ośrodek wypoczynkowy plaża Modlin

CEL
Poznanie piękna Ziemi Mazowieckiej ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych doliny rzeki Wkry.
Popularyzacja turystyki kajakowej w województwie mazowieckim ze szczególnym uwzględnieniem środowisk młodzieżowych. Uprawianie turystyki kajakowej jako formy czynnego wypoczynku, promocja zdrowia.

TERMIN
7-9 czerwca 2013r. (piątek-niedziela)

TRASA
Rzeki: WKRA - NAREW
Joniec - Szczypiorno - Nowy Dwór Maz. (Modlin plaża nad Narwią) 35 km


PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

piątek 7.06.2013r.
godz. 18:00 – 21:00 - przyjmowanie uczestników na biwaku w Szczypiornie weryfikacja
godz. 21:00 - ognisko

sobota 8.06.2013r.
godz. 8:00 – 9:30 - c.d. weryfikacji
godz. 8:30 - odprawa kierowników drużyn w sekretariacie
godz. 10:00 - wyjazd na trasę I etapu
godz. 10:30 - uroczyste otwarcie spływu w Jońcu
godz. 11:30 – 12:00 - start do I etapu spływu Joniec – Szczypiorno 19 km
godz. 16:00 - zamkniecie I etapu
godz. 16:00 – 16:30 - gorący posiłek (grochówka)
godz. 17:30 - turniej plażowej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
godz. 18:00 – 20:00 - wyścig na ergometrze o Puchar Wójta Gminy Joniec; strzelanie z pistoletu pneumatycznego o Puchar Wójta Gminy Pomiechówek
godz. 21:00 - ognisko

niedziela 9.06.2013r.
godz. 9:00 – 11:00 - slalom rekreacyjny o Puchar Starosty Powiatu Nowodworskiego
godz. 12:00 - start do II etapu spływu Szczypiorno – Nowy Dwór Maz. 16 km (za mostem Modlin plaża nad Narwią)
godz. 14:30 - zamknięcie II etapu
godz. 14:00 – 14:30 - gorący posiłek (żurek)
godz. 15:00 - uroczyste zakończenie spływu


ZGŁOSZENIA I WPISOWE
Zgłoszenie dokonuje się na karcie „Zgłoszenie uczestnictwa”. Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres organizatora spływu: Klub PTTK Turystyki Kajakowej „WODNIK”, 05-100 Nowy Dwór Maz. ul. Zakroczymska 36 w terminie do dnia 27.05.2013r. Do zgłoszenia należy dołączyć dowód wpłaty. Wpisowe od uczestnika zgłoszonego do udziału w spływie: członkowie PTTK – 60,00 zł. pozostali – 70,00 zł należy wpłacić na konto: Oddział PTTK BANK PEKAO S.A. I O/ Nowy Dwór Maz. 09124034801111000042683867 z dopiskiem „MŁYNARECZKA” (kontakt T. ŁAZARCZYK tel. kom. 604-570-492, G. SIENIAKOWSKA tel. kom. 511-832-213, grazka_s@o2.pl)

ORGANIZATOR ZAPEWNIA
- ubezpieczenia NW
- opiekę medyczną i ratowników WOPR
- przewóz bagażu i uczestników na trasie spływu
- zakwaterowanie – pole namiotowe
- gorące posiłki
- pamiątki spływu i nagrody niespodzianki

WARUNKI UCZESTNICTWA
Warunkiem uczestnictwa w spływie jest zgłoszenie uczestnictwa i wniesienie wpłaty wpisowego.
Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność – kierownicy ekip składają pisemne oświadczenia.
W spływie mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych lub uprawnionych.
Organizator nie bierze odpowiedzialności za straty i szkody poniesione przez uczestnika w czasie trwania spływu.
Uczestnik biorący udział w spływie nie może być w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających pod rygorem wykluczenia ze zpływu bez zwrotu kosztów.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW SPŁYWU
- przestrzeganie programu spływu oraz zarządzeń Organizatora spływu
- dokonać weryfikacji przedkładając wymagane dokumenty
- przestrzegać zasad bezpieczeństwa na wodzie
- zadbać o porządek na biwakach
- przestrzegać zasad przepisów „Karty Turysty”
- spożycie alkoholu w czasie trwania spływu jest zabronione
- uczestnik odpowiada za sprzęt otrzymany w trakcie trwania spływu

SPRZĘT
Uczestnicy spływu są zobowiązani do posiadania własnego sprzętu turystyczno-biwakowego oraz kajaków wyposażone w kamizelki asekuracyjne. Istnieje możliwość wynajmu kajaków po 50,00 zł za miejsce (ilość ograniczona do 100 osób).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Interpretacja niniejszego Programu należy do Kierownictwa spływu.
W razie zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych do przeprowadzenia spływu Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spływu bez zwrotu kosztów uczestnictwa.

Kierownictwo spływu

Dzwony biją w Twierdzy!

Tak intensywnego rozwoju życia religijnego jak obecnie nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy Twierdzy Modlin. Po okresie transformacji i wyprowadzeniu wojska, funkcjonowała kaplica i w miarę swoich możliwości zaspakajała potrzeby duchowe miejscowej ludności.
Z chwilą powołania parafii pod wezwaniem Św. Barbary, na czele której stanął proboszcz ks. Cezary Siemiński życie religijne nabrało innego nowego wymiaru.
Powoli, ale systematycznie nasz zacny proboszcz prowadził i dalej prowadzi ewangelizację mieszkańców naszego osiedla.
Efekty tej pracy są widoczne na każdym kroku.
Do odnowionego kościoła przybywają mieszkańcy i zaspakajają swoje potrzeby duchowe. Powstały liczne koła religijne kultywujące zasady ewangelii.
Prowadzona jest szeroka na wysokim poziomie katechizacja wśród młodzieży. Czynnie w tym wspomagają Ks. Proboszcza jego wikariusze pełniący rolę księży katechetów w tutejszym zespole szkół.
Ks. Proboszcz zadbał też o osoby starsze i nie pełnosprawne. W tym celu zaprosił do parafii siostry zakonne. Osoby potrzebujące pomocy są niezmiernie zadowolone z tej działalności. Wróciła im chęć do życia, nie czują się osamotnieni, zdani na własny niejednokrotnie przykry los.
Codziennie biją dzwony przypominające nie tylko godziny, ale informujące o nabożeństwach i innych uroczystościach religijnych na terenie parafii. A tych uroczystości religijnych, dzięki postawie i zaangażowaniu ks. Proboszcza jest coraz więcej. Mieszkańcy biorą czynny udział w uroczystych procesjach, świętach i rocznicach związanych z powstaniem parafii.
Organizowane są pielgrzymki do miejsc kultu religijnego zarówno w kraju jak i za granicą, w których uczestniczą wszyscy chętni do tego rodzaju spotkań z Bogiem.
O bliskości z Bogiem przypomina krzyż przy cmentarzu fortecznym oraz figura Matki Boskiej, przy której spotykają się mieszkańcy podczas religijnych modlitw majowych.
Dzięki staraniom Ks. Proboszcza mieszkańcy Twierdzy mają parafialny cmentarz. Jak był potrzebny można stwierdzić po ilości nowych miejsc wiecznego spoczynku.
Zarówno ks. Proboszcz jak i mieszkańcy Twierdzy Modlin czekają na rozpoczęcie budowy nowego kościoła.
Jest to ogromne wyzwanie dla proboszcza jak i mieszkańców. W realizacji tego zaszczytnego celu pomagają władze samorządowe miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej, radni oraz Burmistrz Miasta dokładają wszelkich starań, aby ks. Proboszcz Cezary Simiński zrealizował swoje religijne posłanie.
Znając upór Księdza Proboszcza oraz głęboką wiarę w przychylność Najwyższego, cel zostanie osiągnięty.

 • autor: Włodzimierz Oleksiak
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Edukacja na dwóch kółkach z Akademią Bezpieczeństwa firmy OSRAM

Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze? Dlaczego warto pamiętać o odblaskach? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem dzieci na drodze mogli poznać uczestnicy VI edycji pikniku edukacyjnego „Bezpiecznie na rowerze”, który odbył się pod koniec kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Akademia Bezpieczeństwa firmy OSRAM wspólnie z Komendą Powiatową Policji już po raz kolejny wsparła tę ważną inicjatywę.

Akcja edukacyjna „Bezpiecznie na rowerze”, skierowana głównie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Nadrzędnym celem akcji jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach – wyjaśnia Jerzy Kowalik, dyrektor szkoły będącej organizatorem tego przedsięwzięcia. Ważne jest uświadomienie dzieciom, że bardzo dobra znajomość przepisów i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy mają ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie i życie, jak i innych uczestników ruchu – dodaje Jerzy Kowalik.

Imprezie towarzyszyły liczne pokazy i konkursy związane z nauką o ruchu drogowym, udzielaniem pierwszej pomocy. W akcję zaangażowały się m.in. Wojewódzka i Powiatowa Komenda Policji, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska i WOPR. Podczas pikniku nie mogło zabraknąć tematu związanego z widocznością rowerzystów na drodze. Jak tłumaczy Janusz Mitko, dyrektor ds. marketingu i strategii sprzedaży w firmie OSRAM – Liczba wypadków z udziałem rowerzystów jest bardzo duża – w roku 2012 na polskich drogach miało miejsce prawie 4 700 takich wypadków. Ich przyczyną jest najczęściej nieprzestrzeganie prawidłowych zasad ruchu drogowego, ale również brak odpowiedniego oświetlenia dróg i poboczy, czy słabe oznakowanie i widoczność poruszających się po drodze rowerzystów. W ramach Akademii Bezpieczeństwa staramy się edukować uczestników ruchu drogowego, w tym rowerzystów, jak ważne jest używanie odblasków – to pierwszy krok do tego, aby poprawili swoje bezpieczeństwo. Dlatego firma OSRAM wraz z Policją zorganizowały podczas pikniku w Nowym Dworze Mazowieckim „lekcję bezpieczeństwa”, podczas której zwrócono szczególną uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze oraz dobrą widoczność uczestników ruchu. Firma OSRAM ufundowała również nagrody w konkursach dla uczniów i nauczycieli, a wśród nich znalazły się m.in. tuby edukacyjne, które mogą być ciekawym uzupełnieniem lekcji na temat bezpieczeństwa.

W tym roku odbyła się już szósta edycja akcji „Bezpiecznie na rowerze”, w którą chętnie włączyło się wiele lokalnych firm i instytucji. O tym dlaczego warto organizować tego typu akcje, jakie mają one znaczenie dla dzieci i szkoły – opowiada Jerzy Kowalik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

To już kolejna, szósta edycja akcji edukacyjnej organizowanej przez Państwa szkołę. Czy uważa Pan, że takie akcje są potrzebne?
Takie przedsięwzięcia są potrzebne z kilku powodów. Przede wszystkim podnoszą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, ale również są okazją do zintegrowania środowiska lokalnego, do wspólnego spotkania dzieci, rodziców, mieszkańców miasta. Corocznie w organizację imprezy angażują się rozmaite firmy, instytucje, osoby prywatne. Ściśle współpracujemy z Komendą  Wojewódzką Policji – Wydziałem Ruchu Drogowego, z Komendą Powiatową Policji, ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną. Organizatorem akcji jest – obok naszej szkoły – Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, ale włącza się w nią także mnóstwo lokalnych firm. To świadczy o zainteresowaniu przedsięwzięciem, ale także o tym, że na tego rodzaju imprezy jest zapotrzebowanie.

Czy dzieci chętnie uczestniczą w akcji? Co jest dla nich największą atrakcją?
Sam festyn „Bezpiecznie na rowerze” jest tak naprawdę ukoronowaniem działań, które   rozpoczynają się znacznie wcześniej, w szkołach, gdy nauczyciele przygotowują uczniów do bycia aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Uczniowie klas czwartych przymierzają się do uzyskania pierwszego w życiu „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej i na zajęciach uczą się, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak prawidłowo uczestniczyć w ruchu drogowym, jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Chęć zdobycia karty rowerowej jest dla dzieci sporą motywacją, a dodatkową zachętą do udziału w imprezie są na pewno atrakcyjne nagrody, które zawdzięczamy sponsorom. Nie narzekamy na frekwencję, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.
 
Czy edukacja związana z bezpieczeństwem dzieci na drodze powinna być stałym elementem programu nauczania w szkołach?
Oczywiście, że tak. Jest to stały element programów wychowawczych i profilaktyki w naszej szkole. Statystyki wypadków drogowych są bezlitosne i pokazują, że zbyt często ofiarami są dzieci. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, a także uświadamianie dzieciom zagrożeń, wynikających z bycia uczestnikiem ruchu drogowego są absolutną koniecznością.
 

2x I miejsce dla Michała Jońcy

11-12 maja w Bartoszycach odbyła się kolejna runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Michał Jońca jeżdżący w naszych barwach w 2 biegach w klasie MX1 zajął 2x I miejsce co zapewniło mu wygraną w zawodach i uplasowało na I miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw!

Michał od 2 lat używa wyłącznie opon Dunlop. 

W poprzednim sezonie podczas zawodów na piaszczystym terenie użył pierwszy raz opony Dunlop Geomax MX 11. Jednym zdaniem opisał ten model: nieprawdopodobna przyczepność i reakcja na gaz!

Gratulujemy :)

Zawodnika wspiera Inter Motors, Dunlop, Honda MCS.

 • autor: Robert Sztilianow
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Najpiękniejszy wystrój posesji

Zarząd Osiedla nr 5 "Nowodworzanka organizuje konkurs "Najpiękniejszy wystrój posesji".
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o zgłaszanie swoich posesji do Zarządu Osiedla w dniach od 15 maja do 15 czerwca 2013r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Zarząd Osiedla

Alan Banaszek i Mateusz Kaźmierczak zwycięzcami Wyścigu „Szlakami Jury”

Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) oraz Mateusz Kaźmierczak (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) zwyciężyli trzyetapowy X Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury”.

X Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury” upamiętniający dokonania gen. Jerzego Ziętka, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, to rywalizacja juniorów oraz juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi

Podczas trzeciego etapu juniorzy młodsi mieli do pokonania osiem rund, każda po 8,5 kilometra. W sumie 68 kilometrów. Po finiszu z peletonu najszybszy okazał się Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.), który pokonał swojego klubowego kolegę, lidera po dwóch etapach wyścigu – Alana Banaszka. Tym samym Alan przypieczętował swój końcowy sukces w całym wyścigu. Trzeci stopień podium przypadł tego dnia Dawidowi Gierackiemu (KS Śleża Mat-Felt Sobótka).

W klasyfikacji końcowej Alan Banaszek pokonał Dawida Łączkiewicza (UKS Koźminianka Koźminek) i Stanisława Aniołkowskiego. Warto zaznaczyć, że w pierwszej dwudziestce znalazło się aż pięciu kolarzy BDC NOSiR. Kolarze którzy zwyciężyli klasyfikację drużynową, mądrze prowadzeni przez Henryka Brożynę, zapewne będą widoczni zarówno w tym, jak i kolejnych sezonach.

Juniorzy

Z kolei w rywalizacji juniorów w „Szlakami Jury” nie było mocnych na Mateusza Kaźmierczaka (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki). Lider po dwóch etapach nie dał szans rywalom podczas trzeciego odcinka, liczącego 93 kilometry. Mateusz pokonał po finiszu z peletonu Czecha Eduarda Hrachovina (CK Feso Petrvald) oraz Karola Wolnego (KKS Gostyń).

W „generalce” Kaźmierczak o 33 sekundy wyprzedził Kamila Turka (UKS Gim. Twojamerida Imielin) i o 38 sekund swojego kolegę z zespołu Patryka Solińskiego.

Tę kategorię wiekową zdominowali natomiast kolarze z GKK Opty Mazowsze. W pierwszej piątce było ich aż trzech, dzięki czemu wygrali klasyfikację drużynową.

Tak więc Mazowsze górą.

 • autor: naszosie.pl
 • -

Baśka Murmańska na spotkaniu w SP4

7.05.2013r. odwiedziła nasze progi pracownica Biblioteki Pedagogicznej i przyprowadziła pewnego gościa: Baśkę Murmańską. Ach! Jak mnie to ucieszyło i zaskoczyło! Nasza Basia schudła, więc pokazałam jej lodówkę. Pani pokazała książki pisane przez dzieci na konkurs z tamtego roku. Następnie opowiedziała o Baśce i dowiedziałam się że: biedna Basia przez nieuwagę stratowała pieska generała. Ajć, chciała się bawić... Za to posłali ją do wojska, natomiast opiekuna zamknęli w więzieniu. Nie powinni tego robić! Kiedy Basia poszła się wykąpać porwała ją woda... Zauważyli ją chłopi i zadźgali... No ale Modlin ją wspomina. Spotkanie było interesujące i na pewno wezmę udział w konkursie literackim.

Vesna Leszczyńska klasa 3c:)

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Chrońmy polska przyrodę

Dbałość o nasze środowisko naturalne to obowiązek każdego mieszkańca ziemi. Każdego roku produkujemy miliony ton nieczystości. Tylko racjonalna gospodarka nimi zmniejszy ich ilość i nie pozwoli by nasza planeta stała się wielkim śmietnikiem. Dbałość o czystość środowiska spoczywa na każdym z nas. W Publicznym Przedszkolu nr 1 wychowawczynie grup przedszkolnych przeprowadziły zajęcia dotyczące ochrony naszego środowiska naturalnego. Zajęcia z zakresu ekologii odbywają się w każdym roku szkolnym, co umożliwia pogłębić i ugruntować wiedzę przedszkolaków w tym zakresie. Dzieci na zajęciach dowiadują się, że śmieci należy segregować co umożliwia ponowne wykorzystanie tworzyw sztucznych, papieru i szkła, a zużyty sprzęt elektroniczny należy złożyć w wyznaczonych w tym celu punktach. Dzieci wiedzą, że nawet baterie czy żarówki  wrzuca się do  specjalnych pojemników w sklepach. Przedszkole to początek edukacji ekologicznej najmłodszych szkoła pogłębi ich wiedzę. Na zakończenie cyklu zajęć o ekologii wychowawczyni grupy "Smerfy" pani Ala przeprowadziła w przedszkolu konkurs „Chrońmy polską przyrodę”. Poszczególne grupy miały wykonać dowolną techniką prace plastyczne wykorzystując do tego materiał pozyskany z segregacji odpadów. W ramach konkursu młodzi artyści wykonali zwierzaki, przedziwne stwory, roboty, ozdoby, a nawet eko-strój. Przedszkolaki bezbłędnie wyselekcjonowały materiał, z którego mogą tworzyć prace. Były to plastikowe nakrętki i butelki, gazety, kartony, tektura, folia, pojemniki z tworzyw sztucznych, szklane butelki i wiele innych materiałów. Wszyscy podziwiali jak z „niczego” można stworzyć tak ciekawe prace. Każda grupa otrzymała dyplom, a prace pokazano na przedszkolnej wystawie.

 • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

U kury na grzędzie - zajęcia otwarte u Biedroneczek

Jedną z ważnych form współpracy z rodzicami są zajęcia otwarte, które mogą obserwować rodzice, aby bliżej poznać metody pracy z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola. Takie właśnie zajęcia odbyły się 10 kwietnia br. w grupie 3-latków - "Biedroneczki" w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy – Publiczne Przedszkole nr 4.

Na zaproszenie wychowawczyni mgr Krystyny Rachwał przybyli niemal wszyscy rodzice naszych "Biedroneczek". Obecne były również: pani Wicedyrektor mgr Irena Wiśniewska i mgr Monika Skrońska, które pracują w tej grupie. Przez cały tydzień zapoznawały się ze zwierzętami z wiejskiego podwórka, a tematem dnia były tym razem kury w kurniku.
Celem każdych zajęć jest nauka przez zabawę. W trakcie zajęć dzieci miały: naśladować zwierzęta, doskonalić wymowę i artykulację, doskonalić sprawność ruchową, doskonalić swój śpiew, nazywać pomieszczenia dla zwierząt gospodarskich, ćwiczyć sprawność manualną. Rodzice zgromadzeni wokół dywanu, na którym siedziały dzieci, z zainteresowaniem słuchali zagadek i wierszyków o kaczce, kotku, piesku, inscenizowanych za pomocą pluszaków przez panią Krysię. Dzieci naśladowały odgłosy z podwórka (ćwiczenia ortofoniczne). Następnie nasze maluchy świetnie poradziły sobie z nazywaniem zwierząt gospodarskich na tablicy i potrafiły nazwać pomieszczenia (obora, stajnia, chlew, kurnik, buda) w zabawie dydaktycznej pt. "Gdzie kto mieszka?". Na stolikach były przygotowane figurki zwierząt gospodarskich i każdy zespół dopasował obrazek pomieszczenia do zwierząt np. kury – kurnik. Dodatkowym zadaniem było nazywanie domów dla zwierząt i dzielenie wyrazów na sylaby. Nasze maluchy bardzo chętnie wykonują te ćwiczenia wyklaskując rytmicznie: o-bo-ra, staj-nia, kur-nik, bu-da, chlew.
Następnie przyszedł czas na zabawę ruchową (orientacyjno-porządkową) pt. "Kogut i kury". Chłopcy byli kogutami, a dziewczynki kurami, które poruszają się w charakterystyczny sposób, gdy pani gra na bębenku lub tamburynie. Potem wszyscy śpiewali piosenkę pt. "W kurniku" (przy muzyce z płyty).
Dzieci podzielone na grupy: kury, kaczki, gęsi i pieski utworzyły 4 kółeczka. Każda grupa wykonywała swoją zwrotkę, a pani Krysia była kogutem i śpiewała "kukuryku". Wszyscy wesoło się bawili.
Na zakończenie pani Krysia zaprosiła dzieci do stolików, na których były umieszczone duże kartony i kredki pastelowe. Przy utworach muzycznych pt. "Kurka" (tempo szybkie) i "Łabędź" (tempo wolne) dzieci bazgrały "jak kura pazurem" kreśląc kreski krótkie i długie. Te ćwiczenia grafomotoryczne miały na celu doskonalenie umiejętności manualnych.
Całe zajęcia trwały ok. 30 minut i do końca budziły zainteresowanie dzieci. Metody aktywne, które stosujemy, bardzo spodobały się rodzicom. Każdy mógł zaobserwować swoje dziecko jak się zachowuje, czy jest aktywne, czy rozumie polecenia i je wykonuje, jak reaguje na obecność rodziców. Takie zajęcia otwarte z pewnością zacieśnią naszą współpracę, aby rozwój naszych dzieci przebiegał harmonijnie i szczęśliwie.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zajęciach. 

 • autor: Krystyna Rachwał; foto: Tamara Zmyślona
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Publiczne Przedszkole nr 4 najlepsze w konkursie o zdrowiu

26 kwietnia odbył się "Festiwal Piosenki o Zdrowiu" organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Od dłuższego czasu dzieci z gr. "Starszaki" przygotowywały się do tego wydarzenia ucząc się tekstu piosenki i ćwicząc układ taneczny. Wśród przedszkolaków wybrano sześciu, którzy reprezentowali przedszkole w powiatowym "Festiwalu Piosenki o Zdrowiu" w kategorii - przedszkola. Gdy nadszedł dzień występu przejęte i zdeterminowane "Starszaki" udały się wraz ze swoimi opiekunami, p. Kingą i p. Magdą, do Nowodworskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim. W oczekiwaniu na swój debiut skoncentrowani słuchaliśmy występów innych uczestników. Prezentacje grup z innych przedszkoli zachwycały kolorowymi i barwnymi strojami oraz dynamicznymi tańcami. Nie zabrakło pomysłowych tekstów piosenek, mówiących o zdrowym stylu życia. Każdy wytęp był inny i niepowtarzalny.
Po siedmiu popisowych piosenkach nadeszła kolej na nasze przedszkolaki. Maja, Krzyś, Kuba, Dawid, Karolina i Wiktoria, którzy z napięciem czekali na swoją kolej, wskoczyli uśmiechnięci na scenę. Na twarzach dzieci nie było widać śladu tremy i zdenerwowania. Z pierwszymi dźwiękami melodii nasi milusińscy zaczęli w rytmie ruszać bioderkami i wymachiwać rękami. Mali artyści zaprezentowali się w piosence "Zdrowy przedszkolak", która mówiła o nich samych. Nasi tancerze znakomicie przestawili sposób na zdrowy tryb życia, który wyśpiewali nasi cudowni wokaliści.
Po wszystkich prezentacjach nastąpiła krótka przerwa, podczas której jury wybrało najlepszą piosenkę. Do oceny prezentacji brano pod uwagę umiejętności wokalne, walory artystyczne i przede wszystkim treści prozdrowotne. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, wszystkie dzieci posiliły się jabłkami i soczkami, które otrzymały od organizatorów konkursu. Miały także okazję zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z aktorką Elżbietą Romanowską, która była członkiem jury.
W końcu nadszedł oczekiwany z napięciem czas ogłoszenia werdyktu. Wszyscy zaciskaliśmy kciuki...i udało się!!! Pierwsze miejsce w "Festiwalu Piosenki o Zdrowiu" zajęło Publiczne Przedszkole nr 4 przy Zespole Szkół w Modlinie Twierdzy. Dumni i szczęśliwi poszliśmy odebrać puchar z rąk Starosty Nowego Dworu Mazowieckiego, pana Krzysztofa Kapusty. Nasi artyści wrócili do przedszkola z pucharem, ale także nagrodami w postaci, paletek do gry w ping-ponga, skakanek i lalek oraz kolorowych piłek. Jednak to nie nagrody były najważniejsze, ale fakt uczestnictwa w konkursie oraz zwycięstwo.

 • autor: K. Kuczkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mój portret, mojej Mamy

 • -

Spotkania z Hanną Niewiadomską w SP4

8 maja 2013 roku naszą szkołę odwiedziła pani Hanna Niewiadomska.
Najpierw poetka przedstawiła się. Powiedziała, że jest mieszkanką Legionowa, ma trzech synów i jedną wnuczkę. Dowiedziałam się, że pani Hanna z wykształcenia jest poligrafem, a poetką została z przypadku. Napisała wiersz dla syna, potem dla drugiego i trzeciego i tak się zaczęło.
Pisarka przeczytała nam kilka swoich wierszy. Następnie wymyślaliśmy rymy do nieskończonego wiersza. Poszło nam to bardzo sprawnie. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia z panią Hanią.
W podziękowaniu za spotkanie pani Hanna Niewiadomska otrzymała laurkę. Poetka zachęcała nas do tworzenia własnych wierszy.
Po spotkaniu mogliśmy zakupić sobie tomik poezji z autografem.
Szkoda, że wizyta pani Hanny trwała tak krótko.

 • autor: Jagoda Jandy klasa 3c
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Więcej niż kino

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie w cyklu "Więcej niż kino". Tym razem wieczór filmowy będzie o kinie, polityce i manipulacji. O zawiłościach związanych z wzajemnym przenikaniem się, sfer kultury i polityki, oraz bardziej lub mniej umiejętnym ich wykorzystaniu przez "inżynierów dusz" rozmawiać będzie z red. Stanisławem Zawiślińskim i publicznością, gość wieczoru, politolog, prof. Wawrzyniec Konarski.

Podczas wieczoru odbędzie się także projekcja filmu Pascala Verdosci'ego "Manipulacja".

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul. Paderewskiego1A

24.05.2013 r. godz. 18:30

Wstęp wolny.

Program "Więcej niż kino" współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

"Manipulacja" - (niem. Manipulation) to niemiecko-szwajcarski dramat z 2011 roku w reżyserii Pascala Verdosci’ego, jednego z asystentów Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie "Czerwony". Film trwa 90 minut.
Scenariusz autorstwa Alexa Martina oraz Marion Reichert powstał w oparciu o powieść Waltera Matthiasa Diggelmanna. Muzykę skomponowali Peter Philippe Weiss oraz Burkhard von Dallwitz, a za produkcję odpowiada Alex Martin. Zdjęcia wykonał Polak, Krzysztof Ptak.

Fabuła filmu „Manipulacja” dzieje się w latach pięćdziesiątych XX wieku w Szwajcarii. Czas zimnej wojny. W Szwajcarii władze planują zbudować bombę atomową w obronie przed radziecką inwazją. W międzyczasie zbliżający się do emerytury agent specjalny Rappold zostaje uwikłany w spisek związany z wpływowym doradcą do spraw wizerunku, który podejrzewany jest o szpiegostwo. Dodatkowym problemem dla agenta jest sprawa dziennikarza, którego przesłuchiwał rok temu i który w trakcie przesłuchania zginął.
W filmie „Manipulacja” w rolach głównych wystąpili: Klaus Maria Brandauer jako Urs Rappold, Sebastian Koch - Harry Wind, Thomas Douglas - Policjant Koller, Susanne Abelein - Romy Hartmann, Markus Merz - Werner Eiselin, Peter Schröder - Szef policji Wagner, Vincent Leittersdorf - Komendant Kurz, Chantal Le Moign – Prawniczka.

 • autor: NOK
 • -

Rodzice u Krasnali

W ramach realizacji zajęć otwartych dla rodziców w dniu 17 kwietnia 2013 r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 przy Zespole Szkół w Nowym Dworze Maz. – Modlin Twierdza, grupa dzieci 4-letnich Krasnale gościła na zajęciu swoich rodziców.

Temat zajęcia brzmiał „Chcemy być zdrowi”. Dzieci miały okazję zgłębić wiedzę na tematy zdrowego odżywiania.
Jak dowiedzieć się, co jest zdrowym produktem spożywczym a co nie ? Co robić, żeby być zdrowym ? Na  te i na inne pytania dzieci wspólnie z nauczycielką, Jolantą Kurkiewicz w trakcie zajęcia szukały odpowiedzi.      Zabawą integracyjną „Powitanie”, pięknie prezentując się zgromadzonym w sali rodzicom, dzieci przystąpiły do zajęcia.
W trakcie różnorodnych działań, doświadczały bawiąc się i ucząc co trzeba robić by być zdrowym i jak się odżywiać aby uniknąć choroby.
Podczas zabaw ruchowych przy muzyce „zamieniały” się w warzywa i owoce, tworząc warzywno-owocowe pary.
Wspólne wykonanie z rodzicami obrazka warzywa i owocu było uwieńczeniem spotkania.
Podczas zajęcia rodzice obserwowali swoje pociechy jak pracują i jak radzą sobie podczas zajęć w grupie. Poznali metody i formy pracy jakie stosuje nauczyciel w pracy z ich dziećmi. Liczna obecność rodziców świadczy, o tym że są zainteresowani jak ich pociechy zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności.
Dziękujemy im za to i zapraszamy do udziału w innych zajęciach i spotkaniach organizowanych w przedszkolu.

 • autor: J.Kurkiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Słoneczka i Krasnale w Kolorado

Czas spędzony na zabawie to nie tylko czas przyjemny, ale także rozwojowy. Każde dziecko marzy o tym by się "wyszaleć" na placu pełnym atrakcyjnych zabawek. Pomyślały o tym wychowawczynie grupy "Krasnale" i "Słoneczka", które zabrały swoich podopiecznych do sali zabaw Kolorado.

Dzieciaki z przejęciem czekały na dzień wycieczki. Przygotowane w odpowiednie stroje i pozytywne nastawienie wyruszyły 5 marca do Warszawy. Podczas podróży z zaciekawieniem obserwowały zmieniające się za oknem widoki. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka autokarowa, która na pewno zapadła im na długo w pamięci.
Przedszkolaki miały okazję na miejscu wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, trampolinie czy różnego rodzaju zjeżdżalniach, które dostarczyły im nie lada wyzwań. Wśród wielu atrakcji znalazły się również ciekawe tunele na różnych wysokościach i basen z kuleczkami, tak bardzo wyczekiwany przez dzieci. "Słoneczka" i "Krasnale", dzięki tak bogatej ofercie zabawek i sprzętu, mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną i odwagę. Nie każdemu z łatwością wychodziło wspinanie się po linach czy utrzymanie równowagi, ale dzielne przedszkolaki nie dawały za wygraną i próbowały dotąd, aż im się udało. Wychowawczynie z radością obserwowały uśmiech satysfakcji na twarzach dzieci po udanej próbie pokonania trudności. Sala Kolorado to świetne miejsce zabaw dla dzieci, ale wśród naszych przedszkolaków świetnie bawiły się również ich panie, które miały okazję wypróbować zjeżdżalnie czy zanurkować w basenie z kulkami. Jak widać wycieczka dostarczyła wielu wrażeń nie tylko dzieciom. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Przedszkolaki z żalem opuszczały sale zabaw, ale zadowolone i radosne z nadzieją, że kiedyś tu wrócą. W drodze powrotnej zmęczone szaleństwami doładowały swoje "baterie" drzemką w fotelach autokaru.
Wycieczka bardzo podobała się naszym milusińskim, którzy z entuzjazmem czekają na kolejny wyjazd.

 • autor: K. Kuczkowska, J. Kurkiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Bezpiecznie na rowerze

VI edycja „Bezpiecznie na rowerze”

Rowerowe szaleństwo w Szkole Podstawowej nr 5

W sobotę, 27 kwietnia 2013 r. od rana przed Szkołą Podstawową nr 5 aż wrzało. Brama była gościnnie otwarta i co chwilę przejeżdżały przez nią a to karetka pogotowia, a to wóz strażacki, a to radiowóz. Ale spokojnie, w szkole nie było pożaru ani wypadku. Całe zamieszanie spowodowane było coroczną imprezą „Bezpiecznie na rowerze”. Jak zwykle „Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki” (z panią prezes Katarzyną Bednarek) oraz nasza szkoła (na czele z panią A. Piszczek) stanęły na wysokości zadania. Oprócz konkursu rowerowego, w którym sprawdzana była znajomość kodeksu drogowego i praktyczne umiejętności jeżdżenia na rowerze, odbyły się liczne pokazy straży, policji, WOPR-u i wiele konkursów, w których można było wygrać naprawdę atrakcyjne nagrody. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, co zachęciło mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w imprezie. Chętni mogli spróbować swoich sił jeżdżąc rowerem po torze przeszkód, a także spróbować udzielić pierwszej pomocy pod fachowym okiem wykwalifikowanych specjalistów. Później dzieci z „Olimpijskiej szkoły tańca i dobrych manier” zaprezentowały kilka układów choreograficznych, a w międzyczasie można było pojeździć w miasteczku rowerowym pod naszą szkołą.

Podczas festynu trwał międzyszkolny konkurs „Bezpiecznie na rowerze”, który odbywał sie na placu manewrowym. Wygrała drużyna z SP3. A oto wyniki indywidualne:

1 miejsce - Weronika Kuczera z SP w Pomiechówku,
2 miejsce - Oliwia Stańczak z SP3,
3 miejsce - Michał Rynkun z SP5.

W trakcie festynu zbierane były elektrośmieci. Każdy, kto przyniósł choćby najmniejszy elektrośmieć, otrzymał kupon, a na koniec imprezy odbyło się losowanie upominków. Zbiórkę zorganizowała firma Eko- Harpoon, która od lat współpracuje z naszą szkołą i wspiera Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki. W stołówce czekał zaś darmowy poczęstunek (słodkie bułki!). Impreza się oczywiście udała - jak zwykle. Będzie ona również niezapomniana dla redakcji „Szuwarka”: po zebraniu materiałów do reportażu z „Bezpiecznie na rowerze” poszłyśmy do redakcji, żeby przygotować tekst do wydrukowania.
Tak nas pochłonęła praca, że zapomniałyśmy o całym świecie, a gdy chciałyśmy wyjść ze szkoły, okazało się, że jest już zamknięta. Na szczęście akcja ratownicza się powiodła (telefony komórkowe to przydatny wynalazek!) i mogłyśmy spokojnie wrócić do domu.

 

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PIĄTKI I SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
 wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu imprezy
 „Bezpiecznie na rowerze":
członkom Stowarzyszenia, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5,
wolontariuszom, mediom lokalnym, a przede wszystkim zaproszonym gościom i sponsorom.
Bez nich organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa.

Szczególne dziękujemy:

 • Panu Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego,
 • Panu Jackowi Kowalskiemu, Burmistrzowi Miasta Nowy Dwór Maz.,
 • Komendzie Stołecznej Policji - Wydział Ruchu Drogowego,
 • Komendzie Powiatowej Policji Nowy Dwór - Wydział Ruchu Drogowego,
 • Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego (WORD),
 • Straży Miejskiej Nowy Dwór Mazowiecki,
 • Państwowej Straży Pożarnej,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP),
 • Nowodworskiemu Wodnemu Pogotowiu Ratunkowemu (NWOPR),
 • Nowodworskiemu Centrum Medycznemu.

 Firmom:  

 • Rower Mot,
 • Eko Harpoon Recykling,
 • HORTEX ,
 • Wilczy Jar,
 • Restauracji Relaks,
 • AGA – MET, 
 • Kołacz,
 • SILVANO.
 • autor: W. Affek, W. Hołocińska, redakcja „Szuwarka”
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

ZS1 w akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Maz. potrafią dzielić się tym, co mają z potrzebującymi. Chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych organizowanych przez nauczycieli i rodziców w szkole, a także poza naszą placówką.
Dlatego też z wielką radością cała społeczność szkolna zaangażowała się w tegoroczną ogólnopolską akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Podczas Wielkiego Postu (marzec 2013) ochotnicy: klasy i indywidualni uczniowie gromadzili do otrzymanych skarbonek drobne kwoty pieniężne, jako forma rezygnacji np. ze słodyczy, aby przeznaczyć je na wsparcie działań opiekuńczych oraz charytatywnych Caritas Polska. Hasło tegorocznej akcji: „Wiara działająca w miłości”.

Akcja objęła uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego i najstarszych wychowanków Publicznego Przedszkola nr 5. Głównym koordynatorem akcji była Katarzyna Dobruk oraz nauczyciele: klasy 0-III: p. Wanda Kępska i Izabella Ryńska-Pieluchowska; klasy IV-VI: p. Ewa Ładniak i p. Rafał Płocharczyk. W przedszkolu zaś akcję nadzorowały panie nauczycielki: Jagoda Kozłowska i Agnieszka Janicka.

Na zakończenie Wielkiego Postu uczniowie, jak też zespoły klasowe wraz z wychowawcami złożyli skarbonki z uzbieranymi pieniążkami do świetlicy szkolnej lub do wyznaczonych nauczycieli, zaś w przedszkolu akcję doprowadziły do końca p. Agnieszka i p. Jagoda.

Wszystkie klasy i grupy przedszkolne wykazały się dużym zaangażowaniem. Dla klasy, która odznaczyła się największą jałmużną organizatorzy przygotowali dyplomy i małe, słodkie niespodzianki. W przedszkolu była to grupa Delfinki, w szkole podstawowej w klasach 0-III: klasa IIIb, zaś w klasach IV-VI: VIa. Zgromadzone fundusze przekazaliśmy na konto Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję. Dziękuję nauczycielom za pomoc i za czas, który poświęcili by doprowadzić akcję do końca, zwłaszcza ze strony technicznej (przeliczanie uzbieranych kwot, segregowanie nominałów itd.).
Jest nam ogromnie miło, że nasza palcówka przyczynia się do kształtowania postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijając troskę o innych, o tych najbardziej potrzebujących.

 • autor: Katarzyna Dobruk
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Udana majówka pod znakiem biało-czerwonej

1 maja, punktualnie o godzinie 10:00, kilkunastoosobowa grupa Warszawiaków szturmem zdobyła Wieżę Tatarską. Z humorem i uśmiechem przewodzili jej Państwo Stańczakowie z 6-letnią Magdą. Kolejną sympatyczną grupą byli Państwo Rosłońscy z synem Pawłem i córką Anną. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknego widoku roztaczającego się z tarasów widokowych.

Podziwiania walorów turystycznych Twierdzy Modlin nie zakłóciła nawet deszczowa pogoda. 3 maja zawitało w niej 60 osób.

W sumie w ciągu pięciu „majówkowych” dni pełniący dyżury członkowie Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin odnotowali ponad 600 osób, które zdecydowały się na spędzenie kilku godzin w turystycznej dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • autor: Grzegorz Sokołowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Dopalona publiczność!

Piątkowy one man show (26.04.) „Król Dopalaczy” w wykonaniu Marcina Sitka z warszawskiego kabaretu "Macież" był okazją do spędzenia wieczoru pełnego dobrego humoru. Marcin Sitek okazał się szalonym, nieprzewidywalnym, dynamicznym i atrakcyjnym artystą. W programie tytułowy bohater „król życia”, „coach wszystkich coachów” zapewniał, że ludzie po wyjściu ze spotkania z nim zapominają o swojej depresji, a życie staje się piękniejsze.  Początkowo na twarzach niektórych osób było widać lekkie zniesmaczenie, ale z upływającym czasem sytuacja diametralnie się zmieniła. Król Dopalaczy jak mantrę powtarzał stwierdzenie "Wszystko można trzeba tylko chcieć", tym samym zdaniem zakończył się monodram lecz wypowiedziany przez widzów, czyżby początkowe zapewnienia Króla sprawdziły się?
Na twarzach publiczności po zakończeniu spotkania rysował się uśmiech, a wszystko dzięki inteligentnemu i dowcipnemu artyście młodego pokolenia, który wcielił się w Króla Dopalaczy.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mali badacze przyrody

26.04.2013 dzieci z grupy "Pszczółki" z Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Maz., wyposażone w niezbędne materiały badawcze: lupy, lornetki, ołówki i "dzienniki badaczy przyrody" udali się wraz z panią Małgosią do parku miejskiego w celu szukania oznak wiosny. Najpierw przeszły ścieżką edukacyjną, która znajduje się w parku. Poznały różne gatunki krzewów i drzew z różnych stron świata. Określały, które są iglaste, a które liściaste, porównywały ich wygląd, kształt. Następnie przeszły do drugiej części parku i tam szukały w parach oznak wiosny. Zaobserwowane zwiastuny notowały, za pomocą rysunków w swoich notesach (pierwsze listki, owady, ptaki budujące gniazda itp.) kopiowały korę drzew, liczyły biedronki, które były największą atrakcją, ze względu na ich dużą ilość. Do prowadzenia swoich obserwacji wykorzystywali lupy oraz lornetki. Dużą ciekawość wywołały: mały czerwony robaczek i pomarańczowy z czarnymi łatkami, których nazwy nie znaliśmy i stały się zagadką do rozwiązania, przez dzieci w domu. Po zakończonych obserwacjach przyszedł czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Czas tak szybko minął i po 2 godzinach przyszedł czas powrotu do przedszkola, który dzieci przyjęły z niechęcią. W sali przedszkolnej, każda para dzieci podzieliła się swoimi zanotowanymi obserwacjami i wszyscy raźnie stwierdzili, że wiosna już jest.

Dzieci rozwiązały zagadki dotyczące robaczków i odkryły że czerwony robaczek to ogniczek większy, natomiat pomarańczowy z czarnymi łatkami to kowal bezskrzydły.

 • autor: Małgorzata Grabowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Święto nowodworskich Amazonek

„Cza­sami trze­ba usiąść obok i czyjąś dłoń zam­knąć w swo­jej dłoni,
wte­dy na­wet łzy będą sma­kować jak szczęście”.

Wacław Buryła
 

Tradycyjnie, jak co roku, w niedzielę Miłosierdzia Bożego Nowodworskie Amazonki obchodziły swoje święto. Tego dnia pogoda nie zawiodła. Po wielu smutnych ponurych i deszczowych dniach, zaświeciło słońce, zrobiło się ciepło. Choć wokoło leżał jeszcze śnieg nam udzielił się radosny, świąteczny nastrój. Pogoda sprawiła, że poczułyśmy -  ten dzień będzie dla nas wyjątkowy.
Uroczystości zaczęły się mszą w intencji wszystkich kobiet po mastektomii, a szczególnie członkiń Nowodworskiego Stowarzyszenia Amazonek, tych żyjących i tych, które przekroczyły już cienką „linię życia” i odeszły od nas do „Domu Ojca”.
Po mszy udałyśmy się na cmentarz odwiedzić groby zmarłych koleżanek. Wokoło leżała grupa warstwa śniegu, od której odbijały się promienie słoneczne. Z trudem  brnęłyśmy po nim, aby podejść do każdego grobu. Patrząc na zdjęcia koleżanek stałyśmy w ciszy, w skupieniu i zadumie. Wspominałyśmy je, modliłyśmy się za każdą z osobna, paliłyśmy znicze i składałyśmy kwiaty – symbol naszej pamięci o nich.
Następnie udałyśmy się na spotkanie integracyjne do restauracji „Royal Hotelu” w Twierdzy Modlińskiej. Spotkania integracyjne dla nas kobiet z chorobą nowotworową to forma terapii zdrowotnej, w trakcie której wzajemnie wspieramy się. Wspólny posiłek, rozmowa to są bardzo intensywne wewnętrzne przeżycia. Często później na wiele spraw, a szczególnie na siebie, na to co zmieniło się w wyniku choroby, każda z nas patrzy inaczej, tak głębiej. W relacjach  z osobami nabieramy sił i chęci, aby odnajdować nową jakość życia codziennego, umiejętność odczuwania szczęścia bez względu na to co się dookoła dzieje, przywracamy wewnętrzny spokój, który został  zaburzony w wyniku choroby naszpikowany niechęcią czy ukrywanymi pretensjami ”dlaczego właśnie mnie to dotknęło?”. Ten ponury nastrój mija, gdy zdajemy sobie sprawę że nie tylko „Ja jestem w takiej sytuacji, że mimo choroby kobiety potrafią być uśmiechnięte, radosne, że można żyć dalej”. To dodaje sił.
Po przybyciu do Hotelu wszystkie byłyśmy zaskoczone i zauroczone pięknem tego miejsca. Przepiękne wnętrza, wykwintna kuchnia, w niezwykły sposób wyeksponowane, bardzo smaczne dania, życzliwa i profesjonalna obsługa zapewniły nam niepowtarzalną atmosferę przyjęcia znakomitego.
Ponad cztery godziny trwało spotkanie nowodworskich Amazonek. Wszystkie czułyśmy się tu bardzo dobrze, wspaniale bawiłyśmy się w gościnnym Hotelu „Royal”. Wracałyśmy do rodzinnych domów zadowolone, wzmocnione, silniejsze do pokonywania codziennych trudów.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w tym dniu współpracowali z nami, a szczególnie Pani Dyrektor Dorocie Poziemskiej i Szefowi Kuchni Panu Robertowi Zienkiewiczowi za wspaniałą organizację naszego Święta”.

 • autor: Amazonki
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Siostra misjonarka z wizytą w SP7

23 kwietnia 2013 r. do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego zawitał bardzo miły gość. Na zaproszenie grona pedagogicznego i uczniów przybyła do nas Siostra Bogumiła Pistelok ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej - Misjonarek Klaretynek. Siostra Bogusia przeprowadziła animację misyjną wśród najmłodszych uczniów: klas 0-IV.

Ta niezwykła i bardzo sympatyczna osoba ma duże doświadczenie misyjne, pracowała między innymi na Kubie i Ukrainie. Obecnie pełni posługę w parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy.
Nasi uczniowie oraz nauczyciele z wielką radością i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu z Siostrą Misjonarką, która swoim charyzmatem porwała nasze serca. Siostra poprzez ciekawą prezentację multimedialną zabrała nas w podroż misyjną po poszczególnych kontynentach świata, wskazując na problemy najbiedniejszych dzieci w krajach misyjnych. Barwne fotografie zwracały uwagę na różnorodne tradycje i kulturę, z którą spotykają się misjonarze z swojej codziennej pracy.
Siostra Bogusia dzieliła się z nami własnym doświadczeniem misyjnym, co wywołało ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.
Był również czas na rozmowę z dziećmi, które z wielką radością podjęły dialog z tak ciekawym gościem. Razem z Siostrą dzieci powtórzyły zdobyte wiadomości na temat pracy misyjnej i wskazały jak można pomóc misjonarzom.
Kolejnym punktem animacji była prezentacja strojów misyjnych, jakie Siostra przywiozła ze sobą i zachęciła uczniów - ochotników do założenia ich. Były to stroje z różnych kontynentów, a nasi wychowankowie wyglądali w nich bardzo barwnie, niecodziennie. Radość dziecięca była ogromna, a nauczyciele podziwiali dzieci w przepięknych ubraniach.
Poznaliśmy również przedmioty misyjne, a także nauczyliśmy się piosenki „Oto jest dzień” w innym języku.
Na zakończenie bardzo wartościowego spotkania dzieci wraz p. Kasią Dobruk podziękowali Siostrze za niezwykle udaną animację misyjną i pobyt w naszej szkole. Miłą niespodziankę przygotowała dla Siostry Bogusi klasa Id wraz z wychowawczynią p. Anią Dryblak. Po animacji misyjnej Siostra Bogusia wraz p. Kasią odwiedziła klasę 0b i poprowadziła tam katechezę, adresowaną do najmłodszych. Zerówkowicze z zainteresowaniem słuchali Siostry i z wielką radością, wraz z wychowawczynią przebrali się w stroje misyjne. Dla nich była to prawdziwa frajda.
Spotkanie z Siostrą Bogusią na zawsze pozostanie w naszej pamięci, gdyż uwrażliwiło nasze serca na potrzeby innych, najbiedniejszych i ukazało wartość wiary w życiu człowieka. Dziękujemy Siostrze Bogumile za radość, zapał misyjny i dobro, jakie czyni się za pośrednictwem Siostry osoby. Mamy głęboką nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć Siostry Misjonarki w naszej szkole.

 • autor: Katarzyna Dobruk
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Odjazdowy Bibliotekarz

 • -

Quiz przyrodniczy 2013

26.04.2013 roku w stołówce szkolnej odbył się szkolny quiz przyrodniczy dla uczniów klas I-III. Do testu przystąpiło po dwoje reprezentantów z każdej klasy, a więc łącznie 24 uczestników. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi: prehistorycznych gadów, ptaków, chorób, roślin leczniczych i opadów atmosferycznych. Test quizu przyrodniczego dla uczniów klas I - liczył 13 pytań, dla uczniów klas II  - 14 pytań, a dla uczniów klas III - 16 pytań.

Organizatorkami quizu były panie: Karolina Radomska i Anna Maj.

Wyniki quizu przyrodniczego przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I:
I miejsce - Zuzanna Baran z klasy Id,
II miejsce - Brajan Ostrowski z klasy I a,
III miejsce - Zofia Biernacka z klasy I b.

W kategorii klas II:
I miejsce - Julia Jakubowska z klasy II a,
II miejsce - Krystian Sieniakowski z klasy II c oraz Maja Konarzewska z klasy II d.

W kategorii klas III:
I miejsce - Maciej Kicior z klasy III a,
II miejsce - Mateusz Gałysa z klasy III d,
III miejsce - Aleksander Gardocki z klasy III a.

Gratulujemy zwycięzcom!

 • autor: Karolina Radomska; foto: Anna Maj
 • -

Nowodworska Noc Muzeów

18 maja w miastach całego kraju odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku również Nowy Dwór Mazowiecki dołączy do ogólnopolskiej akcji. Dzięki wizycie w Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury mieszkańcy będą mogli przenieść się w klimat wieków średnich. Wszystko za sprawą Grupy Rekonstrukcji Historycznej Perepłut oraz Adamowi Gozdalikowi z Grupy Ultima Ratio Regnum. Nowodworska Noc Muzeów będzie wyjątkową okazją do obejrzenia, przymierzenia, dotknięcia eksponatów, strojów, narzędzi wykorzystywanych w średniowieczu. Dzięki wizycie w naszym ośrodku będziecie mogli m.in.: odwiedzić warsztat rogowiarski, zrobić własnoręcznie biżuterię stylizowaną na czasy dawne, aby potem zabrać ją do domu, spróbować swoich sił w kaligrafii, poznać zwyczaje średniowieczne.

Zwiedzającym zapewniamy możliwość wzięcia udziału w studium nad bitwą pt. "Gra o Tron".

godz. 17:00 - rozpoczęcia Nocy Muzeów, strzał z hakownicy.

godz. 17:10 - film animowany "Jak wytresować smoka" (98 min.).

godz. 17:00-22:00 - wystawa interaktywna w Galerii Łącznik.

Ok. 20:00 - "Gra o Tron". To co puszczone w ruch już się nie zatrzyma! Dołączcie do "Kompanii Braci", bądź stańcie po stronie Karola VI Szalonego! Gra o tron rozegra się z Wami bądź bez Was! Zapraszam do gry, w której wcielimy się postacie z Wojny Stuletniej, obalimy mity i ożywimy historię!

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul. I. Paderewskiego 1A

18 maja 2013 r. godz. 17:00

Zapraszamy do spędzenia czasu w NOK-u.

 • -

Sukcesy kolarzy BDC MarcPol Team

Kolarz BDC MarcPol, Konrad Dąbkowski został zwycięzcą Memoriału Andrzeja Trochanowskiego rozegranego w Baboszewie.
Najlepsze polskie ekipy oraz kilka zagranicznych teamów rywalizowało na ośmiu rundach po 21 kilometrów, co łącznie dało dystans 168 kilometrów. "Pokora, cierpliwość oraz spokój olimpijski i mamy się z czego cieszyć…" to pierwsze słowa wypowiedziane na mecie Memoriału Trochanowskiego przez dyrektora sportowego BDC MarcPol Dariusza Banaszka.

Doświadczenie starszych kolegów i pomoc całej drużyny, przyniosły pożądany efekt w postaci wygranej Konrada Dąbkowskiego. To trzecie z rzędu zwycięstwo moich podopiecznych w ostatnich dniach. Na tym nie koniec, nie spoczniemy na laurach. Jedziemy na Grody mocno zmotywowani i podbudowani.

Mateusz Komar (BDC MarcPol) wygrał wyścig o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego. Pozostałe stopnie podium także dla „niebieskich”! Drugi zameldował się Damian Walczak, a trzeci Konrad Dąbkowski.
Wyścig rozegrany został na ulicach Mińska Mazowieckiego w formie kryterium i liczył 39 kilometrów (30 rund po 1300 m). Punktowane było co trzecie okrążenie.
W wyścigu wzięli udział kolarze BDC MarcPol, Banku BGŻ, Las Vegas, TC Chrobry Lasocki, a także goście z Białorusi, Słowacji i Czech.

Eryk Latoń (BDC MarcPol) jako pierwszy zameldował się na mecie 28. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Młody kolarz został pierwszym liderem Pucharu Polski młodzieżowców. W klasyfikacji elity wygrał drugi na mecie Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) Wyścig elity liczył 108 kilometrów. Na metę wjechała 11-osobowa grupka i Latoń był z niej najszybszy. Wygrał także klasyfikację orlików.

 • autor: Magdalena Kardaszewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Dzień Flagi w PP1

Barwy narodowe to obok godła państwowego i hymnu narodowego są symbolem, który jednoczy nas Polaków zarówno tych mieszkających w kraju jak i na obczyźnie. Czy nie robi się nam „ciepło na sercu”, gdy widzimy nasze flagi powiewające w czasie międzynarodowych imprez sportowych szczególnie, gdy nasz sztandar wędruje na najwyższy maszt co znaczy, że znów Polacy odnieśli sukces. A flagi powiewające na gmachach instytucji państwowych, na naszych domach i ulicach w czasie świąt państwowych czy nie napawają nas dumą. Musimy pamiętać, że w naszej historii mieliśmy okresy, w których wywieszenie polskiej flagi lub zawieszenie na ubraniu skromnego kotylionu z barwami narodowymi stawało się symbolem nie lada odwagi. To z biało-czerwonymi opaskami na rękawach walczyli o niepodległość Powstańcy Warszawscy. Gdy przychodzą dni świąt państwowych zadbajmy by nasze miasta wyglądały uroczyście przybrana naszymi flagami. Dzień Flagi obchodzony 2 maja przypomina nam jak ważne dla każdego Polaka są nasze barwy narodowe. Dzieci z grupy Smerfy Publicznego Przedszkola nr 1 co roku biorą udział w zajęciach mających na celu ugruntowania i poszerzenia ich wiedzy o naszych barwach narodowych, kiedy wywieszamy flagi państwowe, czym się różni flaga od bandery. W czasie zajęć poruszanych jest wiele innych zagadnień, których poznanie nauczy najmłodszych szacunku i miłości dla naszej flagi. W tym roku na zajęciach plastycznych Smerfy wycinały białe i czerwone prostokąty, następnie wykonały z nich chorągiewki i obsadziły na drzewcach. Chorągiewki dzieci zaniosły do domów by przyozdobić nimi okna. Może powiemy, że są to bardzo proste zajęcia, porozmawiać o fladze, namalować czy skleić chorągiewki. Ale w taki właśnie sposób budzimy u najmłodszych patriotyzm i budujemy ich poczucie dumy i więzi narodowej.

 • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piosenki o zdrowiu

26.04.2013r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do  „Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”. Patronat nad eliminacjami powiatowymi sprawowali Starosta Powiatu Nowodworskiego i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Mazowieckim. W eliminacjach uczestniczyły dzieci z przedszkoli powiatu nowodworskiego. Celem Festiwalu jest szerzenie wśród dzieci treści prozdrowotnych. Na scenie można było obejrzeć solistów jak i całe zespoły. Ze sceny płynęły popularne piosenki dla dzieci, a także przeboje znanych polskich piosenkarzy. Spotkanie młodych artystów z przedszkoli naszego powiatu stworzyło możliwość wymiany doświadczeń artystycznych zarówno między występującymi jak i ich opiekunami. Roztańczyła się i rozśpiewała nowodworska scena. Nowodworskie Publiczne Przedszkole nr 1 reprezentowały dzieci z grupy Smerfy, solistka Adela Cydzik oraz towarzyszący jej tancerze. Adela wykonała znany przebój Karin Stanek – „Chłopiec z gitarą”. Na zakończenie imprezy wyróżnionym młodym artystom nagrody wręczył starosta Krzysztof Kapusta.

 • autor: Alina Kaszyńska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

New Trio w NDM

Utwory z najnowszej płyty złożyły się na program koncertu jaki wykonała dla nowodworskich miłośników jazzu rewelacyjna formacja New Trio: Mateusz Smoczyński - skrzypce, Jan Smoczyński - organy Hammonda, Alexander Zinger - perkusja.

Koncert odbył się w ramach trasy promującej najnowsze dokonania zespołu.
Orginalne zestawienie instrumentalne i przez to bardzo ciekawe brzmienie zespołu, rewelacyjne, bardzo emocjonalne i energetyczne zarazem partie solowe oraz ciekawe kompozycje bardzo przypadły do gustu nowodworskiej publiczności. Sympatyczni muzycy, swoimi umiejętnościami i wrażliwością artystyczną wywarli niesamowite wrażenie na słuchaczach. W pełni podzielamy pogląd, że jest to jedna z najzdolniejszych i najciekawszych formacji młodego pokolenia.

Kolejnym zespołem jaki usłyszymy 8 maja 2013r. na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie krakowskie Piotr Domagała Trio z programem, z ostatniego krążka zespołu pt:" Pnącza".

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim w okresie od 01.09.2012 r. do 27.02.2013 r. brało udział w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczne szkoła – bezpieczny uczeń".

W ramach zadań konkursowych przeprowadzona została we wszystkich klasach debata uczniowska nt. "Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel" z testem sprawdzającym dla uczniów. Drugie przeprowadzone zadanie to szkolny konkurs nt. "Co powinno się zmienić w twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi". Zadanie trzecie to przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego na temat "Bezpieczne zachowanie w szkole, domu na ulicy"; zagrożenie, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp.

W ramach czwartego zadania przeprowadzono pogadanki we wszystkich klasach nt. "Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne". Dalsze działania to przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na tematy:

1) Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić;
2) Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”;
3) Mój przyjaciel jest inwalidą, jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność;
4) Nie jesteś sam – jak monitorować sytuację osób z otoczenie szkolnego i środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie itd., gdzie szukać pomocy;
5) Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.

Jako zadanie dodatkowe szkoła podjęła liczne działania m.in. akcję informacyjno-zapobiegawczą przeciwko przemocy jak też próbną ewakuację szkoły.
Za udział w konkursie otrzymaliśmy tytuł "Bezpieczna Szkoła" oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.
Nad realizacją wszystkich punktów konkursu czuwała pani mgr Marta Oględzka.

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Bezpieczny przedszkolak

Poczucie bezpieczeństwa jest potrzebą wszystkich ludzi, ale szczególnie ważne jest dla małych dzieci. Obowiązkiem dorosłych jest wyposażanie dzieci w doświadczenia umożliwiające rozpoznawanie sytuacji trudnych oraz w wiedzę, z której będą mogły korzystać w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

20 kwietnia 2013r. w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się konkurs ogólnoprzedszkolny „Bezpieczny przedszkolak”. Konkurencje przygotowały i prowadziły nauczycielki Małgosia Grabowska i Beata Bieżońska. Wszystkim zadaniom i przedszkolakom bacznie przyglądał się gość specjalny starszy sierżant Szymon Koźniewski z Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.
Każda z grup przedszkolnych tworzyła drużynę oznaczoną odpowiednim kolorem. Zadaniem poszczególnych zespołów było m.in. omówienie budowy roweru, nazwanie i rozpoznanie spośród wielu przedmiotów codziennego użytku tych, które są niezbędne do bezpiecznej jazdy na nim. Dzieci rozwiązywały także zagadki tematycznie związane z ruchem ulicznym. Odnajdywały i nazywały fachowo znaki drogowe. Doskonale znając zasady działania sygnalizatora drogowego wcieliły się w rolę pieszych i kierowców bezbłędnie poruszając się lub zatrzymując przy odpowiednim kolorze. Wykazały się też wiedzą na temat bezpiecznego podróżowania samochodem w roli pasażera: pamiętały o zapięciu pasów oraz zajęcia miejsca w foteliku. Upomniane przez policjanta obiecały przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się różnego rodzaju pojazdami najbliższym członkom rodziny.
Pan policjant obserwator, a zarazem juror konkursu będąc pod wrażeniem wiedzy jaką posiadły nasze przedszkolaki w ciągu całego roku szkolnego uznał, że wszystkie grupy zasługują na zajęcie I miejsca i w nagrodę rozdał wszystkim dzieciom kolorowanki. Organizatorki by uczynić przedszkolaki jeszcze bezpieczniejszymi na drodze wręczyły każdemu światełka odblaskowe.
Na zakończenie dzieci korzystając z zasad bezpiecznej ewakuacji udały się do sal.

Dziękujemy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim za współpracę w zakresie kształtowania u dzieci zachowań prozdrowotnych i przekazywanie przedszkolakom wiedzy dotyczącej wszelkich aspektów bezpieczeństwa w życiu dziecka.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Tańczymy baśnie

Zapraszamy dzieci w wieku od 2-5 lat i ich rodziców na nowy cykl zajęć, które łączą pracę z baśnią, dramą i tańcem.

Opowiedziana baśń staje się inspiracją do zabawy w teatr oraz do poznawania baśniowej rzeczywistości poprzez ruch i taniec.
Tutaj najważniejsze są spontaniczność i intuicja, mają one pobudzać wyobraźnię dzieci, dać okazję do autentycznej radości z ruchu i zabawy.
Zajęcia dramowe rozwijają wyobraźnię, kompetencje społeczne, oswajają z emocjami i światem wewnętrznym.
W dramie zaangażowane są równocześnie emocje ciała, intuicja i intelekt, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Zajęcia prowadzi Agnieszka Hakizimana, która podczas zajęć wykorzystuje pieśni, tradycyjne tańce, zabawy i korowody.
Korzysta z technik tańca modern i elementów jogi dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci.

Liczba miejsc.: I gr. - 10 dzieci, II gr. - 10 dzieci.
Opłata: 15 zł (opiekun + dziecko).
Termin: 22.05.2013 r. godz. 10:30, 11:30.
Nowodworski Ośrodek Kultury ul.Paderewskiego1A, budynek B, sala taneczna.
Na zajęcia przynosimy zmienne obuwie.

Zapisy i szczegółowe informacje: Agnieszka Klimowicz
e-mail: agnieszka.klimowicz@nok.nowydwormaz.pl
tel.(22)732 08 76 w. 31.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc. 

 • -

Tydzień Bibliotek

Rozpoczyna się kolejny, dziesiąty już Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Coroczna akcja popularyzacji książki i czytelnictwa będzie realizowana w dniach 8-15 maja pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Również Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Maz. z tej okazji przygotowała wiele imprez.

Zobacz program Tygodnia Bibliotek

I Mazowiecki Festiwal Rockowy

W sobotni wieczór - 4 maja zakończył się I Mazowiecki Festiwal Rockowy w międzynarodowej obsadzie – nowe wydarzenie na koncertowej mapie Mazowsza i Polski. Jego gwiazdą była brytyjska legenda punk rocka grupa „Peter and The Test Tube Babies“, która specjalnie na jeden koncert przyleciała z Londynu do Nowego Dworu. W ciągu dwóch dni trwania festiwalu na stadionie miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiło aż 14 zespołów rockowych z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Estonii. Atmosfera zabawy nie zostala zakłócona nawet przez niezbyt sprzyjającą aurę. Szczególnie zespoły występujące pierwszego dnia rozgrzały festiwalową publiczność. Najlepiej przyjęła ona koncerty w wykonaniu polskich grup: „Sexbomba“, „Leniwiec“ i amerykańskiego „The Generators“ zespołu z Los Angeles, który na nowodworskim festiwalu zagrał swój pierwszy koncert w Polsce. Bardzo ciekawie zaprezentowały się również estońskie „Nevesis“ oraz polskie „Warsaw Dolls“ i „Tama“. Wyglądem i oryginalna muzyką zwracał uwagę fanów etoński „Deathcats“, tworzony przez trzy bardzo ładne dziewczyny, w tym śpiewającą perkusistkę. Koncerty pierwszego dnia zakończyły się występem legendy brytyjskiego punk rocka - zespołu „PTTB“. Pan Marek Wiernik, prowadzący festiwal wraz z Robertm Szymańskim opowiedział publiczności, jak przed laty, w swojej audycji radiowej „Cały ten rock“ nadawanej w PR III PR zaprezentował debiutancką płytę młodego wówczas, brytyjskiego zespołu, nie przypuszczając wtedy, że w przyszłości dane mu będzie zapowiadać koncert tej grupy na festiwalu w Polsce. Zwłaszcza, że od wspomnianej audycji do koncertu brytyjczyków upłynęło równo... trzydzieści lat! Drugiego festiwalowego dnia zaprezentowały się zespoły młodej sceny: "Od Jutra", "Syspika", "Kuba Rozpruwacz", reprezentujący miejscowe, nowodworskie barwy zespół "Zdready" oraz warszawska formacja "Zła Obsesja" grające muzykę rockową w bardzo różnorodnych odcieniach i klimatach począwszy od nastrojowych kompozycji po agresywne, gitarowe brzmienia. Bardzo różnorodna i kolorowa była również festiwalowa publiczność, która przyjechała do Nowego Dworu nie tylko z Mazowsza, ale również z najdalszych zakątków Polski. Należy podkreślić, że organizatorzy zadbali o bardzo dobrą jakość dźwięku (brawa dla ekipy dźwiękowców) i profesjonalną ochronę, kóra jednak nie miała podczas festiwalu zajęcia. Warto również wspomieć, że wykonawców można było oglądać nie tylko na scenie. Obok niej umieszczono bowiem telbim, na którym pojawiały się zarówno oficjalne materiały informacyjne festiwalu jak i transmisja koncertu „na żywo“. I Mazowiecki Festiwal Rockowy rozpoczęty został nieprzypadkowo w dniu, w którym przypadała 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koncert zorganizowany został jako wydarzenie muzyczne z cyklu „Rockandrollowe Święto Narodowe“. Wszystkie koncerty odbywające się pod tym hasłem mają w zamyśle upamiętnienie ważnych dat z historii Polski i są uzupełnieniem tradycyjnych form obchodów narodowych świąt. I Mazowiecki Festiwal Rockowy został zorganizowany wspólnymi siłami Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, Alternative Pop Marka Wiernika i Roberta Szymańskiego, a głównym patronem medialnym było Polskie Radio RDC. Do promocji i wspierania Festiwalu włączyło się wiele lokalnych podmiotów godpodarczych z ternu miasta i gminy Nowy Dwór Mazowiecki oraz lokalne media, a wśród nich tygodnik „Mazowieckie To i Owo“ Fanom Mazowieckiego Festiwalu Rockowego pozotaje teraz czekać na to, co wydarzy się za rok...

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów dzięki, którym można było przeprowadzić tak ciekawe przedsięwzięcie muzyczne.

Dziękujemy!

ZEC Sp. z o.o.
Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach
Tekpudowi
Panu Andrzejowi Gryglasowi
Apeks KSD
Carl Villa - Piaskarnia
La Lorraine Bakery Group
Zarządowi Budynków Komunalnych Sp. z o.o.

 • autor: Robert Szymański; foto: Jacek Kosiorek, Sebastian Bańbura
wyświetl galerię w Cooliris
 • Deathcats foto: Krzysztof Pietrzak
 • Deathcats foto: Krzysztof Pietrzak
 • The Generators foto: Krzysztof Pietrzak
 • The Generators foto: Krzysztof Pietrzak
 • The Generators foto: Krzysztof Pietrzak
 • Leniwiec foto: Krzysztof Pietrzak
 • Leniwiec foto: Krzysztof Pietrzak
 • Marek Wiernik i Robert Szymański foto: Krzysztof Pietrzak
 • I Mazowiecki Festiwal Rockowy foto: Katarzyna Alejnikow
 • Peter and The Test Tube Babies foto: Krzysztof Pietrzak
 • Peter and The Test Tube Babies foto: Krzysztof Pietrzak
 • Publiczność foto: Krzysztof Pietrzak
 • Publiczność foto: Krzysztof Pietrzak
 • Publiczność foto: Krzysztof Pietrzak
 • Robert Szymański foto: Krzysztof Pietrzak
 • Saksofonista i wokalista "Leniwca" foto: Krzysztof Pietrzak
 • Sexbomba foto: Krzysztof Pietrzak
 • Sexbomba foto: Krzysztof Pietrzak
 • Sexbomba foto: Krzysztof Pietrzak
 • Tama foto: Krzysztof Pietrzak
 • Tam foto: Krzysztof Pietrzak
 • Warsaw Dolls foto: Krzysztof Pietrzak
 • Warsaw Dolls foto: Krzysztof Pietrzak
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Absolwent szkoły średniej na lokalnym rynku pracy-szanse i zagrożenia

23 kwietnia 2013 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Długiej 10 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się konferencja „Absolwent szkoły średniej na lokalnym rynku pracy – szanse i zagrożenia”, podsumowująca Projekt „Edukacja kluczem do sukcesu” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach „Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.

W konferencji udział wzięli: beneficjenci Projektu (50 uczniów) oraz lokalni pracodawcy, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Urzędu Miejskiego.
Uczestników konferencji powitała Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ewa Malasiewicz, po czym krótko przedstawiła istotę i przebieg realizacji Projektu. Następnie głos zabrali przedstawiciele różnych instytucji, które wspierają młodzież w rozwoju ścieżki kariery zawodowej i tym samym w aktywnym funkcjonowaniu na rynku. W swoim wystąpieniu Burmistrz Jacek Kowalski zapoznał uczniów z wieloletnim planem inwestycyjnym i kierunkami rozwoju miasta Nowego Dworu Mazowieckiego. Sebastian Sosiński – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek omówił rolę tej organizacji w rozwoju turystyki subregionu i tworzeniu miejsc pracy dla absolwentów szkół średnich i wyższych uczelni. Marzenna Boczek – Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła młodzieży aktualną ofertę pracy na Mazowszu dla zawodów związanych z branżą turystyczną, ekonomiczną i handlową. Nawiązała również do roli Urzędu Pracy w aktywnym poszukiwaniu pracy i podnoszeniu kwalifikacji.
Radny Rady Miejskiej Tadeusz Sempławski podkreślił, że Zespół Szkół nr 2 to szkoła, która dobrze przygotowuje uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, wyrażając dyrektor Ewie Malasiewicz uznanie za ten stan rzeczy.
W dalszej części konferencji głos zabrali potencjalni pracodawcy: Agnieszka Balcerska – Kierownik ds. Rozwoju Talentów i Organizacji Reckit Benckiser; Dorota Poziemska – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Royal Hotel; Mariusz  Karchut – Dyrektor I Oddziału Banku Pekao w Nowym Dworze Maz.; Piotr  Okienczyc – Prezes Zarządu Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin. Pracodawcy zgodnie stwierdzili w wystąpieniach, jakich kompetencji oczekują od przyszłych pracowników swoich instytucji. Bardzo dobra znajomość języków obcych (przede wszystkim języka angielskiego), funkcjonalna znajomość  biurowych programów komputerowych, kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, potrzeba samorozwoju i w związku z tym efektywne planowanie ścieżki kariery zawodowej - to tylko ważniejsze wymagania stawiane potencjalnym pracownikom. Takie wymagania stawia współczesny świat, w którym obserwujemy błyskawiczny przepływ informacji, zjawisko częstego przemieszczania się, a w związku z tym możliwość zmiany miejsca pracy.
Uczniowie, słuchając powyższych wystąpień, uzyskiwali praktyczne, niezwykle cenne, porady dotyczące podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Mieli również możliwość zadawania pytań.
Po zakończeniu konferencji młodzież wraz z nauczycielami zwiedziła największe w okolicy centrum konferencyjno-hotelowe Hotel Modlin Conference & Spa. Uczniowie poznali działalność obiektu jako przykład dobrej praktyki połączenia przedsięwzięć biznesowych i działań na rzecz zachowania dziedzictwa historycznego Twierdzy Modlin. Wzięli również udział w szkoleniu dotyczącym organizacji spotkań biznesowych „Metody marketingowe wykorzystywane w działalności” (rozpoznanie potrzeb klienta, konstruowanie oferty, organizacja i przebieg spotkań). Miłym zakończeniem konferencji i pobytu w centrum konferencyjno-hotelowym był lunch, na którym uczniowie poznali przede wszystkim jego znaczenie w biznesie, a także rolę doboru menu i savoir-vivre’u.

Konferencja była pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Zespole Szkół nr 2. Spotkała się nie tylko z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, ale i pracodawców oraz instytucji wspierających młodych ludzi w budowaniu ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie pokazało, jak ważna i potrzebna jest orientacja zawodowa. Konferencja w Zespole Szkół nr 2 z pewnością skłoniła młodzież do autorefleksji - w rezultacie pomoże uczniom dokonać właściwych wyborów.

 • autor: ZS2
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Woźniakowie w Zaułku

"A ja mam dziewczynę po słowackiej stronie", "Pomarańcze" i wiele innych utworów z bogatego repertuaru Tadeusza Woźniaka usłyszeli mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy wybrali się w piątkowy wieczór, 19 kwietnia 2013 r. do Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Tamże sympatycy dobrej rozrywki wzięli udział w bardzo kulturalnym wieczorze ze Sceną Zaułek. Gośćmi wieczoru byli Tadeusz i Piotr Woźniakowie. Znany, pamiętany i lubiany przez kilka pokoleń naszych rodaków, poeta, kompozytor i wykonawca swoich utworów Tadeusz Woźniak, oraz kolejne pokolenie; szybko wspinający się po drodze muzycznej kariery syn Tadeusza Piotr. Podczas koncertu publiczność usłyszała znane i mniej znane kompozycje Tadeusza Woźniaka w wykonaniu solo przez autora, jak również w duecie z synem. Nowodworzanie usłyszeli także kilka piosenek w wykonaniu Piotra, w którego repertuarze znajdują się kompozycje własne jak i utwory z repertuaru innych znanych twórców m.in. Czesława Niemena. Ale za nim to nastąpiło, założyciel i gospodarz Sceny Zaułek, niezłomny propagator piosenki literackiej w różnych jej odcieniach, Wojtek Gęsicki, najpierw zaczarował nowodworską publiczność piosenkami ze swojego repertuaru, a potem oddał ją w muzyczny świat klanu Woźniaków.

Po  zakończeniu programu artystycznego, po pożegnaniu gości wieczoru, nowodworzanie sprawili miłą niespodziankę gospodarzowi Sceny Zaułek - wobec zbliżających się imienin Wojciecha przedstawiciele publiczności wręczyli zaskoczonemu Wojtkowi Gęsickiemu kwiaty, a wszyscy gremialnie odśpiewali Mu "Sto Lat". I niech się spełni.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dzień Ziemi w PP3

„Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”. Nauczycielki z Publicznego Przedszkola nr 3 doskonale zdając sobie sprawę z ważności edukacji ekologicznej od wielu już lat próbują kształtować u swoich podopiecznych umiejętności racjonalnego korzystania z odnawialnych i nieodnawialnych zasobów przyrody oraz wyposażać dzieci w wiedzę i umiejętności pozwalające chronić przyrodę.

W poniedziałek, 22 kwietnia 2013r. na przedszkolnych placach zabaw odbyły się ekologiczne zawody sportowe. Młodsze dzieci wybrały się w czarodziejską krainę zwierząt. Wykazały się sprytem i szybkością umieszczając na drzewach pszczółki, biedronki i węże. Z niezwykłą precyzją przelewały kubeczkami przez lejek wodę do zbiorników, strzelały gole do wesołej bramki. Nie zapomniały też o relaksujących chwilach na łonie przyrody i w tym celu w przygotowanym jeziorze łowiły na wędki z magnesami kolorowe rybki. Jak na małych ekologów przystało nie krzywdziły swoją zabawą roślin i zwierząt. Do zabawy posłużyły im specjalnie przygotowane z papieru sylwety. Małe przedszkolaki nie zapominały też o pracy zespołowej. Zamieniając się w ogrodników podawały sobie ostrożnie pojemniki z nasionami starając się nie upuścić ani jednego z nich.
Starszaki zamieniły się w młodych ekologów sprzątających świat z odpadów. Ich zadaniem było przeniesienie jak najszybciej papierowej kulki umieszczonej na łyżce do kosza, przebiegnięcie slalomu z butelką umieszczoną między nogami. Tworzyły też przybory rozdrabniając kolorowe gazety i formując papierowe kule, które potem wykorzystały podczas trafiania do kosza na śmieci. Wykazały się też ogromną wiedzą zdobytą podczas zajęć z zakresu ekologii. Wiedzą jak wykorzystywać dary przyrody (wiatr, wodę, słońce) by tworzyć potrzebną nam energię. Rozumieją dlaczego należy segregować odpadki, oszczędzać m.in. papier i wodę. Zdają sobie sprawę, że parki i lasy nie są miejscem składowania nieczystości, ale domem zwierząt.

 • autor: Justyna Lewandowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mój ulubiony bohater z bajki

W „Krasnalu” został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater z bajki”. Celem konkursu była: popularyzacja bohaterów literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni twórczej, rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, wdrażanie nawyków zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup. Każda grupa przygotowała pracę plastyczną. Wszystkie prace charakteryzowały się niezwykłą starannością wykonania, a także pomysłowością w wykorzystaniu materiałów do ich stworzenia. Techniki jakie zastosowano w pracach były bardzo różnorodne od rysunków poprzez wyklejanki papierem, plasteliną, obrazy malowane farbą, wydzieranki. Wszystkie prace były na wysokim poziomie, dlatego też wszystkie zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni, gdyż otrzymali dyplomy i słodycze. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Anna Sykus. Gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursach.

 • autor: J. S-Sz
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

Igrzyska Szkół Podstawowych

"Biegaj, skacz i tym się ciesz, ze sportowców przykład bierz.
Czy zwyciężę czy też nie, udział w zawodach cieszy mnie".

Tak brzmi tekst ślubowania dzieci klas I-III na rozpoczęciu wielkiego wydarzenia, czyli Igrzysk Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się 20 kwietnia (sobota) w hali widowiskowo-sportowej. Impreza odbywa się co roku, celem jest integracja dzieci poprzez udział w rywalizacji sportowej oraz nauka współzawodnictwa w duchu „fair play”. Do Igrzysk przystąpiły 4 szkoły z Nowego Dworu Mazowieckiego: Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5 i 7. Tuż po godzinie 9:00 uczeń - przedstawiciel SP 4 zapalił znicz, symbol rozpoczęcia  rywalizacji sportowej.

Dzieci brały udział w 10 konkurencjach:
1) tor przeszkód,
2) strzały na bramkę (dziewczęta i chłopcy),
3) sztafety po obwodzie koła,
4) skoki z piłką,
5) kozłowanie piłki slalomem,
6) wyścigi rydwanów,
7) bieg wahadłowy z piłką lekarską,
8) wyścig z piłką,
9) podawanie piłki,
10) przeciąganie liny.

Między konkurencjami każda szkoła przedstawiała program artystyczny pod okiem opiekunów. Podczas Igrzysk na widowni zasiedli rodzice dopingując swojej drużynie. Dzieci z uśmiechem i dużym zaangażowaniem wykonywały zadania. Na koniec sędzia główny podliczył punkty i ogłosił zwycięzców tegorocznych Igrzysk Szkół Podstawowych klas I-III. Nagrody, medale i dyplomy wręczał Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz Dyrektor NOSiR.

Klasyfikacja końcowa Igrzysk:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 7,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4,
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia za rok!

 • autor: NOSiR
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Sprzątanie świata

5.05.2013 r. odbyła się wspólna akcja „Sprzątania świata” w akcji wzięli udział: strażacy z PSP, OSP NDM, OSP-RW, Straż Miejska, Eko Strażnicy, harcerze, funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego oraz mieszkańcy naszego miasta. Sprzątaliśmy teren nadrzeczne wzdłuż rzeki Narew oraz wały przeciwpowodziowe. Na uczestników czekały liczne atrakcje jak jazdy konne, przejażdżki quadem, zwiedzanie samochodu strażackiego czy grill. Najmłodsi uczestnicy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem za ciężką pracę.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Rogińskiemu z Nowodworskiej Straży Miejskiej za dostarczenie: worków na śmiecie, chwytaków oraz rękawiczek jednorazowych. Jednocześnie chcieliśmy podziękować Panu Krzysztofowi Szarzyńskiemu z firmy Torro za wsparcie tego przedsięwzięcia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kolejny puchar dla nowodworskiego TNT Motocross

1 maja br. w Majdanku odbyła się I runda zawodów motocrossowych OML. Kolejny raz nasza początkująca zawodniczka Marysia Staniak z nowodworskiego TNT Motocross nie zawiodła i wywalczyła III miejsce w Klasie Kobiet.

To bardzo udany początek sezonu.

Gratulujemy.

Czekamy niecierpliwie na pierwsze wyniki naszych zawodników z Mistrzostw Polski.

 • autor: TNT Motocross
 • -

Myszki w Centrum Nauki Kopernik

9 kwietnia 2013r. dzieci z grupy IV „Myszki”, z Publicznego Przedszkola nr 2 wyjechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Plan naszej wycieczki obejmował zwiedzanie Galerii Bzz oraz projekcję filmową w Planetarium.

Galeria Bzz to cudowne miejsce, w którym wszystko można dotknąć, przesunąć, spróbować. Wszystko przekręcić, przetestować i spróbować. Dzieci same decydowały co interesowało je najbardziej. I tak dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i eksperymenty z wodą na eksponatach wodnych oraz wspinanie się po ogromnym drzewie ze zjeżdżalnią. Tropienie zwierząt po ich śladach, rozpoznawanie ich po głosach, oraz rozpoznawanie po zapachu na eksponacie, który pachniał lasem, fiołkami, sosną, miętą, ale też łosiem i lisem to tylko niektóre z nielicznych eksponatów czekających na ciekawych badaczy. To w jaki sposób eksperymentowały dzieci, angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką, napędzani ciekawością było bezcenne.
Wyczerpane zabawą dzieci miały okazję odpocząć podczas projekcji filmowej w Planetarium „Niebo Kopernika” – jednego z najnowocześniejszych planetariów w Europie. Sferyczny ekran otaczał nas ze wszystkich stron a technologia 3D dała odczucie zanurzenia w przepięknym obrazie. W sposób dostosowany do wieku widzów Żółtodziób i bohaterowie Ulicy Sezamkowej opowiadali bardzo ciekawie o gwiazdach i gwiazdozbiorach naszego nieba.
Wracaliśmy do przedszkola we wspaniałych humorach. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik nie tylko uczy, ale też dostarcza niezapomnianych wrażeń.

 • autor: Nauczycielki grupy IV
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Co mi w duszy gra

Liczne grono gości przybyło w sobotni wieczór, 13 kwietnia 2013 r., do Galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywał się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Krzymińskiej. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali wystawione prace, dyskutowali między sobą, wymieniali także poglądy z autorką prac. Co więcej już na wernisażu kilka prac artystki (w sposób najzupełniej legalny) zmieniło właściciela.
Ewa Krzymińska jest Mazowszanką, absolwentką Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Pracę twórczą rozpoczęła dopiero wtedy, kiedy pozwoliły jej na to warunki życiowe, tj. po zakończeniu pracy zawodowej, która bezpośrednio nie była związana z pracą artystyczną. Swoje prace wykonuje techniką olejną na płótnie. Głównym motywem jej prac jest przyroda, a więc przede wszystkim pejzaże i kwiaty. Jednakże na wystawie można także dostrzec architekturę wiejską. I tutaj ujawnia się w pełni przywiązanie do ziemi rodzinnej - Mazowsza. Ale wśród wystawionych obrazów możemy znaleźć także zwierzęta i miejskie scenki rodzajowe.
Obrazy Ewy Krzymińskiej są wyraziste, charakteryzują bardzo żywymi barwami, bije z nich apoteoza życia i wielki optymizm. "...Oglądanie tej wystawy to jak bardzo skuteczny zabieg poprawiający samopoczucie, zwłaszcza po tak długiej zimie, gorąco polecam..."

Wystawę można będzie oglądać w godzinach otwarcia ośrodka kultury do 9 maja 2013 r.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rozstrzygnięto gminny konkurs języka angielskiego!

29 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim wręczone zostały nagrody laureatom gminnego konkursu języka angielskiego. Przez trzy miesiące uczniowie nowodworskich szkół zmagali się z testami z języka angielskiego i walczyli o cenne nagrody. Jedną z nich była wycieczka do Cambridge.

Konkurs trwał od lutego do kwietnia br. i przebiegał w trzech etapach. W eliminacjach wewnątrzszkolnych brało udział nawet po 40 uczniów. Na tym etapie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru.  Osoby, które uzyskały 5 najlepszych wyników w każdej ze szkół kwalifikowały się do etapu międzyszkolnego.
Tam sprawdzane było rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, gramatyki i pisania w języku obcym. Po zakończeniu tego etapu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk zastępcy dyrektora ZS1 p. Irminy Bieńkowskiej.
Trzy uczestniczki, które otrzymały najwyższą ilość punktów przeszły do ostatniego etapu – międzyszkolnego.
Tu sprawdzana była umiejętność mówienia i komunikowania się w języku angielskim. Finalistki wylosowały jeden z arkuszy i indywidualnie wypowiadały się na tematy związane z ich życiem codziennym oraz przedstawiały swoje opinie na wybrane tematy. Ponadto, musiały opisać i porównać obrazki. Kolejnym etapem było nawiązanie dialogu pomiędzy finalistką a członkiem komisji.
Komisja w składzie: Joanna Kołakowska (doświadczoną egzaminatorka w Lang LTC Cambridge ESOL)., Beata Śliwińska, Marta Kifonidis oraz Małgorzata Kamińska przeprowadziła rozmowy z uczestniczkami w wyniku których: pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Bylińska, drugie Nina Trzaskowska a trzecie Katarzyna Nowakowska. Wszystkie laureatki są uczennicami klas VI w Zespole Szkół nr 1.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, a dokładnie wchodząca w jego skład Szkoła Podstawowa nr 7. Z ramienia szkoły koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Kamińska – nauczyciel języka angielskiego.
Warto podkreślić ogromną rolę jaką odegrali koordynatorzy konkursu w poszczególnych szkołach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoja znajomość języka także dzięki ich zaangażowaniu.
Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemeczki. Patronat merytoryczny pełniło Cambridge University Press, Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge ESOL Lang LTC.
W poniedziałek (29.04.) laureatki zostały nagrodzone w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze  Mazowieckim. W imieniu Burmistrza nagrody wręczył p. Jacek Gereluk – Sekretarz Miasta, p. Agnieszka Sejda Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, p. Agnieszka Pindel Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 oraz przybyli sponsorzy: p. Joanna Kańduła Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siódemeczki, p. Alina Łukawska Academic Development Director reprezentująca Lang LTC Cambridge ESOL EXAM CENTRE PL 090 oraz p. Grzegorz Małycha Reprezentant Cambridge University Press.
Finalistki otrzymały następujące nagrody:
Pierwsze miejsce: Julia Bylińska  - wycieczka do Cambridge w Wielkiej Brytanii wraz z opiekunem oraz przewodnikiem w dniach 07.06 - 09.06.2013r. oraz nagrody książkowe.
Drugie miejsce: Nina Trzaskowska - voucher na bezpłatne podejście do egzaminu Cambridge ESOL do wyboru: Ket, Pet, FCE, CAE lub CPE oraz nagrody książkowe.
Trzecie miejsce: Katarzyna Nowakowska - nagrody książkowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom i sponsorom, którzy wsparli ich działania.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak: foto: Urząd Miejski, M. Kamińska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczestnicy I etapu międzyszkolnego po teście
 • Rozdanie nagród dla wszystkich uczestników etapu międzyszkolnego
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Tańczymy baśnie

W środę, 24.04.2013 r., w Nowodworskim Ośrodku Kultury rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć adresowanych dla dzieci od 2 do 5 lat.
45 minutowe zajęcia łączą pracę z baśnią, dramą i tańcem. Historia opowiedziana podczas spotkania staje się inspiracją do zabawy w teatr oraz do poznania baśniowej rzeczywistości poprzez ruch i taniec. 
Nowe zajęcia, w których czynny udział biorą również rodzice stają się okazją do spontanicznego i intuicyjnego pobudzania wyobraźni oraz m.in. ułatwiają adaptację najmłodszych w grupie. U dzieci często nieśmiałość bierze się z braku odpowiednich doświadczeń i nawyków. Trzeba dostarczać im okazji do ich nabywania i kształtowania, oraz trenowania rodzących się umiejętności społecznych poprzez ułatwianie wzajemnych kontaktów.

Kolejne warsztaty już 22 maja br.

 • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wiosenne sprzątanie wału

W niedzielę, 28 kwietnia Ochotnicza Straż Pożarna oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie uczestniczyły w akcji wiosennego sprzątania wału przeciwpowodziowego.
W akcji uczestniczyło kilkunastu druhów i wodniaków, posprzątali oni odcinek najbradziej zaśmiecony od siedziby WOPR-u w górę rzeki. Zebrali 66 worków butelek, opakowań po różnych produktach spożywczych, dużo szkła potłuczonego, puszek i innych odpadów.
Obecnie jest tam czysto i przyjemnie, dlatego też apelujemy do wszystkich, którzy tam przychodzą, aby nie śmiecili. Może warto tam postawić kilka dużych foliowych worków na stojakach, bo śmietniczki niestety były wrzucane do wody.

 • autor: Kom. SM
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

2 x III miejsce dla nowodworskiego TNT Motocross

21 kwietnia w niedzielę odbyła się I runda Mistrzostw Strefy Południowej na torze w Dębskiej Woli. 6 kobiet na starcie, w tym 2 nasze zawodniczki z TNT Motocross - Marysia Staniak i Karolina Mikoda. Tor był przede wszystkim bardzo śliski - mówiły zawodniczki. Pierwszy bieg był pechowy, nie udało mi się wystartować z maszyny, musiałam gonić dziewczyny, a w walce o 3 miejsce zaliczyłam glebę i w rezultacie ukończyłam bieg na 4 miejscu - powiedziała Maryśka. W drugim biegu nasza zawodniczka od startu utrzymywała II pozycję co dało jej III miejsce i pudło w tych zawodach. To pierwsze jej podium w rozpoczynającej się karierze mx. Gratulujemy. Karolina pojechała trochę gorzej - to nie był jej dzień.
Robert Michalski nasz zeszłoroczny Mistrz tej strefy w klasie Weteran ukończył zawody na IV miejscu.

28 kwietnia odbyły się 2 rundy Mistrzostw Okręgu Białostockiego.
I tym razem udało się stanąć na podium naszym zawodnikom.
Na torze w Wasilkowie Robert Michalski w klasie licencja A zajął III miejsce.​
Maryśka i Arek byli blisko podium :)

 • autor: Robert Sztilianow
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Scena Zaułek - Katarzyna Żak

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny bardzo kulturalny wieczór ze Sceną Zaułek. Tym razem Wojtek Gęsicki przedstawi nam "drugą twarz" Katarzyny Żak. Dzielna Solejukowa z serialu Rancho oprócz talentów, o których już wiemy z ekranu telewizyjnego, posiada jeszcze jeden - wokalny.

Na wieczór piosenek napisanych przez najlepszych w wykonaniu Katarzyny Żak zapraszamy 17 maja 2013r. o godz. 19:00 do Nowodworskiego Ośrodka Kultury, ul. I. Paderewskieg 1A.
Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury od 6.05.2013r.
Ilość miejsc ograniczona.

 • autor: NOK
 • -

Mali Ratownicy w Nutce

23.04.2013r. gościliśmy w Niepublicznym Przedszkolu Językowo – Muzycznym „Nutka” w Nowym Dworze Maz. podczas warsztatów z cyklu „Mali Ratownicy”. W spotkaniu udział wzięli: Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz. oraz Strażacy i Ratownicy Medyczni z OSP-RW w Nowym Dworze Maz.  Mieliśmy zamiar przypomnieć dzieciom, jakie są numery telefonów alarmowych i w jaki sposób wezwać pomoc. Mogliśmy pominąć ten punkt spotkania. Dzieci znały wszystkie nr telefonów na wyrywki i tłumaczyli nam jak wezwać pomoc. Odnieśliśmy wrażenie, że to my przyszliśmy uczyć się od nich. Wyrazy szacunku i uznania dla Pań opiekujących się dziećmi za naukę maluszków zasad bezpieczeństwa. Dzieci od strażaków i ratowników dowiedziały się o charakterystyce ich pracy o sposobach niesienia pomocy oraz dowiedziały się o pracy płetwonurków i ich wyposażeniu. Pod czujnym okiem doświadczonego ratownika medycznego każde dziecko mogło spróbować wcielić w życie teorię i sprawdzić swoje umiejętności na manekinach specjalnie do tego celu przystosowanych. Na części spotkania nie mogło także zabraknąć prowadzonej przez nas akcji, która dotarła do kraju z USA - Wear it OSP-RW NDM., czyli o potrzebie zakładania kamizelek ratunkowych nad wodą. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez nas zestawem kredek i książeczek do kolorowania przekazanych przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Maz., za co serdecznie dziękujemy w imieniu własnym oraz zadowolonych dzieci.

 • autor: Marcin Śmigas
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piraci bez gaci w PP2

17 kwietnia 2013 roku w „Krasnalu” - w grupie „Biedronki” - odbyła się promocja książki dla dzieci pt. „Piraci bez gaci ”. Jest  to debiut literacki pani Elżbiety Nowickiej. Książka powstała z myślą o synach autorki. Już sam tytuł wzbudził ogromną sympatię wśród dzieci. Równie ciekawa jest strona graficzna książki. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zaproponowała zabawę w piratów. Dzieci brały udział w różnych konkursach między innymi wykonywały flagę piracką i szukały ukrytego skarbu. Po zakończonej zabawie autorka zaprosiła wszystkie dzieci do zjedzenia zawartości skarbu oraz do wspólnego zdjęcia. Życzymy pani Elżbiecie dalszych sukcesów literackich i już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną książkę.

 • autor: J.S. – Sz.
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kowboj Laky

Dzielny kowboj, Indianie, mieszkańcy Dzikiego Zachodu zawładnęli sceną NOK-u podczas spektaklu pt. „Kowboj Laky”, który Teatr Wariacja w sobotę 20.04.2013r. zaprezentował naszej najmłodszej publiczności. Zabawna opowieść o budowie linii telegraficznej była kanwą do zabawy z dziećmi dzięki, której aktorzy Lidia Sycz i Michał Głowacki przekazali mini wiedzę o telegrafie, wodzach indiańskich, pokojowym rozwiązywaniu konfliktów, była też nauka prostych słówek w języku angielskim. Najwięcej radości sprawiła nauka tańca kowbojskiego i zabawa w Indian, w której udział brała cała publiczność. Połączenie edukacji z zabawą to najlepsza recepta na dobry spektakl za co aktorzy i zarazem twórcy tej opowieści otrzymali zasłużone brawa. Nowodworski Ośrodek Kultury i firma Model Opakowania Sp z o.o. zaprasza w maju na spotkanie z Dr. Dolittte i jego przygodami.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

25 kwietnia 2013r. odbyły się Rejonowe finały XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na terenie gościnnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim o tytuł najlepszego rywalizowało 5 drużyn ze szkół średnich powiatu nowodworskiego. Podczas zawodów rozwiązywali test teoretyczny z zagadnień pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz z wiedzy o historii PCK. W części praktycznej zawodów musieli wykazać się umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy w symulowanych wypadkach na 5 stacjach.
Zarówno w teście teoretycznym jak i sprawdzianie praktycznym drużyna Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Nasielska okazała się bezkonkurencyjna. Zespół w składzie: Brodzikowska Agnieszka, Trzaskoma Marta, Żbikowska Anna, Olbryś Marcin, Wiśniewski Krystian z opuiekunem drużyny p. Ewą Żołnierzak zdobyły 169 pkt.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu szkół Zawodowych z Nasielska  – 167 pkt,

Trzecie miejsce - drużyna w składzie: Tomasz Torbus, Anna Petruk, Jan Kleta, Katarzyna Sakowska, Damian Iwanow z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim - 152 pkt.

Dziękujemy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego za cheć sprawdzenia swych umiejetności w niesieniu pomocy dla osób będących w stanie zagrozenia życia, dziekujemy kadrze nauczycielskiej za wspaniałe przygotowanie młodzieży. W tych zawodach nie ma przegranych są sami zwyciezcy.
Puchary i nagrody dla drużyn, które wykazały się najwiekszą wiedzą i umiejetnościami i zajeły trzy pierwsze miejsca, w postaci profesjonalnych indywidualnych apteczek pierwszej pomocy ufundowało Starostwo Powiatowe  Nowy Dwór Mazowiecki - Zarząd Powiatu oraz Starosta Krzysztof Kapusta.

Poczęstunek wyrobami masarskimi w postaci wyborowych kiełbasek oraz kaszanki z grilla  zasponsorowała – firma masarska   „Lukullus”z Leoncina  państwo Elżbieta i Wojciech  Szymańscy. Pieczywo oraz wyroby cukiernicze wpostaci smaczych bułeczek i ciasteczek uczestnikom zawodów zasponsorowała firma piekarnicza „Kołacz” pana Ireneusza Jankowskiego z Nowego Dworu Mazowieckiego. Upominki i gadżety nowodworskie uczestnikom zawodów przekazał Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urządu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK kierujemy do wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bogdana Jeziorskiego oraz burmistrz miasta Jacka Kowalskiego i sekretarza Jacka Gereluka.
W imieniu uczestników eliminacji rejonowych XXI MPP składamy na rece  gospodarzy terenu - Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej: komendanta  mł. bryg. Leszka Smuniewskiego oraz z-cy komendanta, st. kpt. Mariusza Wyszyńskiego serdeczne podziękowanie za wielką życzliwość, bardzo sprawne i fachowe przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Szczególne wyrazy podziękowań kierujemy do ekipy strażaków – ratowników medycznych za obiektywne i rzetelne sędziowanie na poszczególnych elementach - stacjach zawodów. Dziekuję członkom Zarządu Rejonowego PCK paniom: pani Wioletcie Popławskiej, pani Bożenie Wyszyńskiej, pani Mariannie Ujazdowskiej za olbrzymie zaangażowanie w przygotowanie zawodów.

Wszystkim organizatorom, sponsorom oraz patronom zawodów wyżej niewymienionym, a wspierajacym zawody, składamy serdeczne podziękowania za pomoc i opiekę w organizacji zawodów.

 • autor: Marian Wasierzyński
wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -