Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Komunikat w sprawie prac na DK 85

Szanowni Państwo,

Mamy nadzieję, że podoba się Wam nowy wjazd do centrum miasta. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami musimy jednak poinformować za Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o pracach wykonywanych przez nich na DK 85. We wtorek planowane jest rozpoczęcie kontynuacji wymiany nawierzchni (mogli Państwo tego doświadczyć w okolicy ronda przy moście narwianym) oraz prace brukarskie (naprawa chodników). Roboty polegać będą na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej. Na drodze powstaną dwie warstwy - warstwa wiążąca i warstwa ścieralna. Lokalnie zostanie również zastosowana siatka stalowa w celu wzmocnienia istniejącej konstrukcji. Prace będą wykonywane odcinkowo pomiędzy Modlinem a Kazuniem (od km 0+260 do km 2+180). Dla zachowania bezpieczeństwa użytkowników wykonawca będzie prowadził roboty wahadłowo, przy ręcznym sterowaniu ruchem.

Zakończenie robót zaplanowano do 16 listopada, lecz ostateczny termin będzie uzależniony m. in. od warunków pogodowych.

GDDKiA zaplanowała rozpoczęcie w/w prac od ul. Chłodnia w kierunku ronda. Następnie od ronda do torów kolejowych, a następnie do DW 630 (ul. Wojska Polskiego), gdzie już część prac została wykonana. Na odcinkach, gdzie układana będzie nawierzchnia ruch będzie prowadzony wahadłowo.

W imieniu GDDKiA prosimy zatem jeszcze o kilka dni cierpliwości. W tym czasie powinien także zostać oddany do ruchu ostatni element naszej inwestycji – tj. fragment nowej Modlińskiej wzdłuż ogródków działkowych.

Powyższe informacje przekazujemy na podstawie komunikatu otrzymanego na naszą prośbę od GDDKiA.

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie