Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

  • -

Wycieczka Eko Strażników

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie po raz kolejny dofinansował, pro-ekologiczny program „EKO STRAŻNIK”, który w ramach profilaktyki prowadzi nowodworska Straż Miejska. Dzięki realizacji zadania pn. „Program edukacyjny EKO STRAŻNIK – pomyśl, posegreguj, posprzątaj” zaplanowano m.in. wyjazd dzieci do Żywca na trzydniową wycieczkę. Wyjazd poprzedziło spotkanie z rodzicami „EKO STRAŻNIKÓW” w dniu 16 listopada, na którym mieli możliwość zapoznania się z programem wycieczki. Głównym celem wyjazdu było pokazanie w praktyce poznanych wcześniej w ramach programu edukacyjnego zagadnień oraz zaprezentowanie „EKO STRAŻNIKOM” jak profesjonalnie należy prowadzić gospodarkę odpadami. Ponadto przybliżone zostało pojęcie segregacji i recyklingu. Dlatego też, podczas pobytu w Żywcu, „EKO STRAŻNICY” zwiedzili tamtejszy Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Mogli oni na własne oczy zobaczyć krok po kroku, jaką drogę przechodzą odpady komunalne, aby można było je powtórnie wykorzystać lub bezpiecznie zutylizować. Dzieci ujrzały cały proces technologiczny zakładu, począwszy od transportu odpadów na miejsce, segregowanie ich, przechowywanie. Zwrócono szczególną uwagę na elektro-śmieci i kompostownie. Zakład posiada też od niedawna sterowaną komputerem segregację szkła kolorowego. Niespodzianką dla zwiedzających „EKO STRAŻNIKÓW” była możliwość obejrzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt, zlokalizowanego na terenie zakładu. W schronisku przebywają głównie bezpańskie psy, które są otoczone opieką weterynaryjną i posiadają odpowiednie boksy, gdzie czekają na nowych właścicieli. Oprócz części programowej był też czas dla dzieci na zwiedzanie miasta Żywiec oraz wyjazd do Międzybrodzia Żywieckiego. Tam kolejką linową wszyscy wjechali na Górę Żar za symboliczną złotówkę, jako uznanie ze strony Kolei Linowych dla idei jaka przyświeca EKO STRAŻNIKOM. Niespodzianką była opowieść o historii oraz prezentacja systemu bezpieczeństwa, którego używają Polskie Koleje Linowe w Międzybrodziu Żywieckim. Nie była to ostatnia niespodzianka, „EKO STRAŻNICY” zwiedzili również Górską Szkołę Szybowcową AP „Żar” im. Adama Dziurzyńskiego, gdzie instruktorzy opowiedzieli historię szybownictwa polskiego i zaprezentowali swoje szybowce.
Mamy nadzieje, że nasi „EKO STRAŻNICY” spędzili miło i pożytecznie czas podczas tych trzech listopadowych dni i bogatsi o wiedzę mogą podzielić się nią z innymi uczniami, dzięki czemu w ten sposób propagują zachowania pro-ekologiczne.
 

Zadanie pod nazwą „PROGRAM EDUKACYJNY EKO-STRAŻNIK – POMYŚL, POSEGREGUJ, POSPRZĄTAJ (2011)” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 36 120 zł www.wfosigw.pl

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Kancelaria Burmistrza oraz Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego pracują w czwartki w godz. 8.00-20.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów:

  • poniedziałek: 8:00-16:00
  • wtorek: dzień wewnętrzny
  • środa: 8:00-16:00
  • czwartek: 8:00-20:00
  • piątek: 8:00-16:00

W poniedziałki, środy i piątki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 15:45.

W czwartki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 19:45.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie