Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Nowodworska kajakarka na podium Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie

W dniach 31.05-1.06.2014 r. na Poznańskim torze Malta odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie. W zawodach wystartowała zawodniczka sekcji kajakowej NOSiR Dorota Borowska, która startowała w konkurencji C-1 200 m i K-1 500 m. Dorota rocznikowo to jeszcze juniorka i sam start w zawodach Mistrzowskich seniorów to wielkie wyróżnienie. W wyścigach K-1 na 500 m nasza zawodniczka rywalizowała z medalistkami Olimpijskimi i medalistkami Mistrzostw Świata, w tej konkurencji Dorota przez biegi eliminacyjne i półfinał dotarła do finału B. Finał A w tej konkurencji to dziewięć zawodniczek ścisłej kadry Narodowej.

Najważniejszym startem dla Doroty był start w jej koronnej konkurencji w której się specjalizuje C-1 200 m. Nasza zawodniczka przez wyścigi eliminacyjne dotarła do finału A, gdzie startowało 9 zawodniczek. Dystans 200 m to wyścig sprinterski gdzie od początku do końca trzeba dać z siebie wszystko, zawodniczki startują z automatycznych bloków startowych stojąc obok siebie w 9 torach.

Dorota od startu płynęła w czołówce i świetnie finiszowała zdobywając brązowy medal, do srebra zabrakło 0.5sek. Trzecie miejsce naszej zawodniczki w wyścigu ze starszymi koleżankami na Mistrzostwach Polski napawa optymizmem na dalszy rozwój sportowy tej ambitnej zawodniczki.

Ostatnie medale Mistrzostw Polski Seniorów zdobywały Nowodworskie kajakarki  Izabella Dylewska i Elżbieta Urbańczyk w latach 80-tych, teraz i Dorota dołączyła do tych wybitnych postaci sportu Nowodworskiego i oby dalej brała z nich przykład.

  • autor: Mariusz Szałkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter