Więcej niż kino - W imię
"Więcej niż kino" - to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu": producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.
Sympatyków dobrego kina zapraszamy na kolejne filmowe spotkanie z cyklu "Więcej niż kino". Proponujemy wspólne obejrzenie filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię".
"W imię" - Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.
Czas projekcji: 1 godz. 36 min.
Przed projekcją odbędzie się spotkanie z gościem wieczoru ks. ANDRZEJEM LUTEREM, które poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.
Ksiądz Andrzej Luter od lat związany jest z polskim kinem – jako krytyk, ekspert, a nawet aktor. W "Kamieniach na szaniec" wystąpił we wszystkich tych rolach. Jak sam podkreśla, nowy film Roberta Glińskiego to bardzo ważna produkcja, która wzrusza i pokazuje ideały bliskie współczesnej młodzieży.
Duszpasterz, publicysta, doktor teologii ekumenicznej. Asystent kościelny Towarzystwa „Więź”, członek redakcji WIĘZI i Zespołu Laboratorium WIĘZI, współautor (z Katarzyną Jabłońską) felietonu filmowego Ksiądz z kobietą w kinie. Współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Kino”, współtwórca programów telewizyjnych. Aktywny duszpastersko w środowiskach dziennikarskich.
Duszpasterz Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
5 kwietnia 2014 r. godz. 17:00
WSTĘP WOLNY