Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Spotkanie noworoczne w Modlinie Twierdzy

 • autor: Jacek Topczewski
 • 17.01.2020 r. godz. 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbędzie się spotkanie noworoczne w Modlinie Twierdzy.

Lodowisko Biały Orlik

LODOWISKO BIAŁY ORLIK HARMONOGRAM

30.12.2019 r. - 06.01.2020 r.

31.12.2019 r.

07.01-09.02.2020 r.

 • autor: Katarzyna Sakowska

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 31.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 01.01.2020 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, szybko malejące od północnego zachodu do umiarkowanego i małego. Na wschodzie i południu w pierwszej połowie nocy możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.01.2020 r. do godz. 07:30 dnia 02.01.2020 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie również deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, z postępującymi w drugiej połowie nocy od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie i południu w pierwszej połowie nocy możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

 • autor: Jakub Gawron

Konsultacje społeczne

Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie ustalenia cen i stawek taryfowych za przewozy taksówkami na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Do Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynął wniosek Stowarzyszenia TAXI MODLIN z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim ul. Zakroczymska 30 lok. 23 o podwyższenie górnej stawki cen za przewozy taksówkami z obowiązującej dotychczas kwoty w wysokości 2,40 zł. do kwoty 3,00 zł. za przejazd kolejnego kilometra w taryfie 1 oraz o podwyższenie opłaty za 1 godzinę postoju dla wszystkich taryf z obowiązującej dotychczas kwoty w wysokości 40,00 zł. do kwoty 50,00 zł.

Podwyższenie opłaty w taryfie 1 za przejazd kolejnego kilometra, spowoduje automatycznie wzrost stawek w pozostałych taryfach.
W taryfie 2 dotychczasowa opłata wynosi 3,60 zł., po ewentualnej zmianie wynosić będzie 4,50 zł.
W taryfie 3 dotychczasowa opłata wynosi 4,80 zł., po ewentualnej zmianie wynosić będzie 6,00 zł.
W taryfie 4 dotychczasowa opłata wynosi 7,20 zł., po ewentualnej zmianie wynosić będzie 9,00 zł.
Dotychczasowa opłata za 1 godz. postoju dla wszystkich taryf wynosi 40,00 zł., po ewentualnej zmianie wynosić będzie 50,00 zł.
Uprzejmie wyjaśniam, że obecnie na terenie miasta usługi w zakresie zarobkowego przewozu osób TAXI świadczy 87 przedsiębiorców.
Stowarzyszenie „TAXI MODLIN”, które złożyło wniosek o podwyższenie stawek, zrzesza ponad 20 przedsiębiorców, co wynika z treści pisma z dnia 13.09.2019 r.
Pozostała część przedsiębiorców zrzeszona jest w innych korporacjach, bądź też nie przynależy do żadnej korporacji.

Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki przedstawia do konsultacji mieszkańców poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej http://bip.nowydwormaz.pl i na stronie internetowej www.nowydwormaz.pl projektu uchwały Rady Miejskiej Mazowieckim w sprawie ustalenia cen i stawek taryfowych za przewozy taksówkami na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Termin rozpoczęcia konsultacji: 02 stycznia 2020 r.
Termin zakończenia konsultacji: 31 stycznia 2020 r.

Uwagi i opinie sporządzone w formie pisemnej do przedmiotowego projektu można przesłać w terminie do dnia 31 stycznia 2020 r.
na adres e-mail: burmistrz@nowydwormaz.pl
lub w formie pisemnej na adres:
Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Zakroczymska 30

W przypadku przesłania uwag i opinii w formie pisemnej decyduje data wpływu na wskazany powyżej adres, a nie data stempla pocztowego.
Niniejsze konsultacje przeprowadza się w celu poznania opinii mieszkańców w sprawie podwyższenia górnej stawki cen za przewozy taksówkami na terenie miasta.
Wynik konsultacji nie jest wiążący dla organów Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

BURMISTRZ
Jacek Kowalski

 

Projekt Uchwały Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie ustalenia cen i stawek taryfowych za przewozy taksówkami na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Uzasadnienie do  projektu Uchwały Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie ustalenia cen i stawek taryfowych obowiązujących za przewozy taksówkami na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Do Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynął wniosek Stowarzyszenia TAXI MODLIN o podwyższenie górnej stawki cen za przewozy taksówkami z obowiązującej dotychczas kwoty w wysokości 2,40zł. do kwoty 3,00 zł. za przejazd kolejnego kilometra w taryfie 1 oraz o podwyższenie opłaty za 1 godzinę postoju dla wszystkich taryf z obowiązującej dotychczas kwoty w wysokości 40,00 zł. do kwoty 50,00 zł.
Podwyższenie opłaty w taryfie 1 za przejazd kolejnego kilometra, spowoduje automatycznie wzrost stawek w pozostałych taryfach.  
Zgodnie z treścią zapisów zawartych w art. 11 b ust. 1 i 2 i art. 11c ustawy z 6 września 2001r. o transporcie drogowym (Dz. U. 2019r.  poz. 2140 i poz. 1466) ustalenie cen za przewozy taksówkami i stawek taryfowych (stref cen) na terenie miasta należy do kompetencji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.  
Art. 11b ust.1 powołanej wyżej ustawy stanowi, iż Rada gminy może ustalać ceny za przewozy taksówkami na terenie gminy. (….). Zaś ust. 2 stanowi, iż Rada gminy określa strefy cen (stawki taryfowe) obowiązujące przy przewozie osób i ładunków taksówkami. Natomiast treść art. 11 c wskakuje, iż ceny i stawki taryfowe, o których mowa w art. 11b, mają charakter cen i stawek taryfowych maksymalnych.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 31.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Gdzieniegdzie opady deszczu, w szczególności na południu, w centrum i na wschodzie, tam też lokalnie marznące i powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C.
Wiatr umiarkowany, w północnej połowie województwa okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Nad ranem na północy przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 31.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 01.01.2020 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące od północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie, również śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr na ogół dość silny, miejscami w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami również z rozpogodzeniami. We wschodniej połowie województwa, w pierwszej połowie nocy, miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, początkowo miejscami dość silny i w porywach do 60 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni.

 • autor: Michał Pilecki

Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń

PORANEK Z TEATREM
Zapraszamy na spektakl Teatru „Ptasie Melodie” pt. „Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń”.
W odległej, mroźnej krainie przykrytej wielką warstwą śniegu mały i niesforny Bałwanek Kuleczka buntuje się przeciwko swojej mamie. Wielka siła marzeń w cudowny sposób przenosi go z domu do krainy mu nieznanej, tuż na wyciągnięcie naszej ręki.
Bałwanek spotyka na swej drodze bohaterów, którzy rozmową i zabawą przekazują mu pewne mądrości. Czego go nauczą i jak wróci do domu? Tego dowiesz się przychodząc na spektakl. Zapraszamy!

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Ignacego Paderewskiego 1A
25 stycznia 2020 r., godz. 10.00

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Barbara Swatek
wyświetl galerię w Cooliris
 • 25.01.2020 r. o godz. 10.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury podczas „Poranku z teatrem” obejrzymy spektakl Teatru „Ptasie...

Życzenia

 • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 25.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie całkowite, od zachodu postępujące większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, głównie na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu słabnący, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 26.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, miejscami także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

 • autor: Michał Folwarski

Tytuł Mistrza Polski Seniorów na gwiazdkę!!!

W dniach 16-21 grudnia 2019 r., Polski Związek Tenisowy zaplanował i przeprowadził Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Mistrzostwa odbywały się na nowo wybudowanej hali tenisowej w Bytomiu. Nasz reprezentant - Kacper Żuk, w ramach przygotowań do sezonu 2020, zdecydował się wziąć w nich udział. Jako 3ci Senior w Polsce, po Hubercie Hurkaczu (przygotowuje się do sezonu w USA) oraz Kamilu Majchrzaku (zaplanował przygotowania w Katarze), Kacper został rozstawiony w Mistrzostwach Polski z nr 1, jednakże nie był 100% faworytem do tytułu. Na Mistrzostwa przyjechało wielu młodych, zdolnych zawodników jak i Seniorów z wieloletnim doświadczeniem na światowych i krajowych kortach, m.in. Grzegorz Panfil czy Mateusz Kowalczyk.
Kacper jednak nie stanął na wysokości zadania i nie bez problemów zdobył Tytuł Halowego Mistrza Polski Seniorów w grze pojedynczej 2019/2020!!!
Podsumowując sezon 2019 należy stwierdzić, że był to najlepszy, jak do tej pory sezon Kacpra w zawodowej karierze. W trakcie tego sezonu zanotował awans w zawodowym rankingu tenisistów ATP w grze pojedynczej z miejsca 1090 na początku roku na miejsce 450, a więc o ponad 600 miejsc. W grze podwójnej z miejsca 860 na miejsce 370 ATP. Bilans kończącego się sezonu, to 3 zawodowe tytuły w grze pojedynczej (Egipt, Niemcy, Szwecja) oraz 3 zawodowe tytułu w grze podwójnej (Egipt, Turcja, Polska).
Już w piątek po świętach, nasz świeżo upieczony Halowy Mistrz Polski Seniorów wylatuje do odległej Australii na Drużynowe Mistrzostwa Świata zawodowych tenisistów „ATP CUP”, gdzie jako 3ci Polski tenisista będzie miał zaszczyt reprezentować nasz kraj podczas tych prestiżowych rozgrywek. Polska (Hurkacz, Majchrzak, Żuk, Kubot), znalazła się w grupie wraz z Austrią (Thiem, Novak, Ofner, Melzer, Marach), Chorwacją (Coric, Cilic, Dodig, Galovic), i Argentyną (Schwartzman, Pella, Londero, Molteni). „Polska” grupa rozgrywać będzie swoje mecze w Sydney. Po tych rozgrywkach, Kacper planuje zostać na Antypodach i zagrać jeszcze jeden turniej rangi ATP Challenger Tour.
W marcu natomiast wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia losów meczu Polska-Hongkong, gdzie będziemy mogli dopingować naszego mieszkańca w rozgrywkach Pucharu Davisa, stawką będzie awans do II Grupy Światowej zawodowych tenisistów.

Kacper jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, w odzież wyposaża go firma Adidas, w sprzęt tenisowy firma Yonex.
Kacprowi serdecznie gratulujemy udanego sezonu i kolejnego tytułu w kolekcji, liczymy że przyszły sezon dostarczy nam jeszcze więcej emocji i radości z odnoszonych sukcesów na światowych kortach.
Kacper składa wszystkim mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego i kibicom tenisa Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów Gra pojedyncza:
I runda - Kacper Żuk (Legia W-wa) – Alek Sadal (AG Tenis Chorzowska Radom) – 6/4, 6/0;
II runda - Kacper Żuk (Legia W-wa) – Kamil Gajewski (Sopot Te nis Klub) – 6/0, 6/4;
Ćwierćfinał - Kacper Żuk (Legia W-wa) – Piotr Galus (Szczeciński K T Promasters) – 6/3, 6/4;
Półfinał - Kacper Żuk (Legia W-wa) – Wojtek Marek (KS Górnik Bytom) – 6/4, 3/6,  6/3;
Finał - Kacper Żuk (Legia W-wa) – Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) – 6/2, 4/6, 6/1.

 • autor:
wyświetl galerię w Cooliris
 • Halowy Mistrz Polski Seniorów Kacper Żuk.
 • (pierwszy z lewej): Halowy Mistrz Polski Seniorów Kacper Żuk.
 • (drugi z lewej): Halowy Mistrz Polski Seniorów Kacper Żuk.

Pół wieku poezji później

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu fantasy pt. „Pół wieku poezji później” stworzonego przez fanów dla fanów. Po filmie spotkanie z reżyserem Jakubem Nurzyńskim. To gratka nie tylko dla sympatyków sagi wiedźmińskiej, ale też dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Dużo zdjęć zostało nakręconych w Twierdzy Modlin. W Nowodworskim Ośrodku Kultury obejrzysz film na dużym ekranie i na gorąco zadasz pytania reżyserowi. Zapraszamy 8 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00. WSTĘP WOLNY!

 • autor: Barbara Swatek
 • 8.01.2020 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu fantasy pt...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 24.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie całkowite. Postępujące z południa opady deszczu. Na południu województwa wieczorem opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Silne zamglenia, a rano na północy województwa, mgły ograniczające widzialność do 300 m, a lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, w drugiej połowie dnia na południu porywisty, północno-zachodni i północny.
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, na wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów od 5 mm na zachodzie do 20 mm na wschodzie. Silne zamglenia. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południu okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 25.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie całkowite, od zachodu postępujące większe przejaśnienia. Opady deszczu, głównie na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, po południu słabnący, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite, z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie, opady deszczu. Silne zamglenia. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i początkowo umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, przechodzący w zmienny.

 • autor: Anna Woźniak

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 20.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 21.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, zwłaszcza na północy. Początkowo lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m, głównie na północy województwa. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie na północy, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 21.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 22.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące od południowego zachodu w głąb województwa słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.
W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie nad ranem możliwe większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

 • autor: Kamil Walczak

Zimowy „Poranek z teatrem”

W  zimowy poranek, chodź nie wcale nie zimny, 14 grudnia 2019 r. na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury wystąpił Teatr w Ruchu z Krakowa. Młodzi aktorzy z dużą energią zagrali bajkę pt. „Mikołajki - zapominajki”. Nasza najmłodsza publiczność razem z Elfi, która lubi robić sobie selfie i Reniferem-Raperem bierze udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia. Muszą przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. To spektakl interaktywny, w którym dzieci ubierały choinkę, pakowały prezenty. Pomagały też odczarować Mikołaja śpiewając głośno kolędę by wszystkie dzieci na czas otrzymały prezenty. Nasza najmłodsza publiczność żywo i emocjonalnie reagowała na teatralne wydarzenia ucząc się niesienia pomocy i życzliwości dla innych.  
Brawa i życzenia radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia zakończyły ostatni w roku 2019 „Poranek z teatrem”.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Publiczność podczas spektaklu Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.
 • Publiczność podczas spektaklu Teatru w Ruchu pt. „Mikołajki - zapominajki”.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 20.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m oraz możliwe słabe opady mżawki. Temperatura maksymalna od 5°C na północy do 9°C na południu. Wiatr słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, szczególnie na północnym wschodzie, możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 20.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 21.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 12°C na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.
W nocy początkowo zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, nad ranem słabnący, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

 • autor: Michał Pilecki

Kiermasz świątecznych ozdób TPD

W czwartek, 19 grudnia br., w Urzędzie Miejskim będzie można nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez uczestników TPD. Rozpoczęcie kiermaszu od godziny 8.00 w holu I-go piętra.
Będą również sprzedawane drobne słodkości.

 • autor: TPD NDM

Z wizytą w Nestorze

16 grudnia uczniowie z szkolnego chórku, samorządu uczniowskiego i szkolnego klubu wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1, razem z opiekunami: Beatą Krowisz i Dariuszem Kłosowskim, odwiedzili seniorów z domu opieki Nestor w Wojszczycach. Dziewczyny z chórku zaśpiewały kolędy i piosenki świąteczne, przeplatane historią powstania najpiękniejszych polskich kolęd. Przygotowaliśmy i rozdaliśmy prezenty dla mieszkańców i pracowników domu opieki: kartki świąteczne zrobione przez dzieci uczęszczające na świetlicę oraz przez uczniów zerówek, szóstych i siódmych klas, a także bombki na choinkę udekorowane przez nasze zdolne maluchy z zerówki.
Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i cieszymy się, że swoją obecnością udało nam się umilić seniorom ten przedświąteczny czas.

 • autor: Beata Krowisz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.
 • Kartki świąteczne zrobione przez dzieci.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w domu opieki Nestor.

SP1 w schronisku dla zwierząt

W sobotę, 14 grudnia chętni uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami: Beatą Krowisz, Moniką Graczyk i Grzegorzem Nadrzyckim, pojechali do schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, żeby zawieźć dary zebrane w szkolnej zbiórce charytatywnej.
Bardzo serdecznie dziękujemy za przyniesione karmy, miski, zabawki dla psów, kołdry, koce, poszewki itp. Zachęcamy do wspierania naszego lokalnego schroniska!

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w schronisku dla zwierząt.
 • Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w schronisku dla zwierząt.
 • Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w schronisku dla zwierząt.
 • Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w schronisku dla zwierząt.
 • Pies w schronisku dla zwierząt.
 • Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w schronisku dla zwierząt.
 • Dary zebrane w szkolnej zbiórce charytatywnej.
 • Dary zebrane w szkolnej zbiórce charytatywnej.

Klasy 5 w Muzeum Geologicznym

9 grudnia klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 były na wycieczce w Muzeum Geologicznym w Warszawie. Uczniowie mogli zobaczyć różnorodne surowce mineralne oraz inne wystawy przygotowane dla zwiedzających. Po pobycie w Muzeum udali się do Teatru Imka na balet "Dziadek do orzechów".

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Muzeum Geologicznym.
 • Klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Teatrze Imka.
 • Balet "Dziadek do orzechów" w Teatrze Imka.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 19.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego. Po południu i pod wieczór na północy i zachodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
W nocy w południowej połowie województwa zachmurzenie duże i tam gdzieniegdzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, na północy miejscami marznące. Temperatura minimalna od -1°C na północy do 3°C na południu. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, w drugiej połowie nocy miejscami zmienny.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 20.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie na ogół duże. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

 • autor: Michał Folwarski

V bożonarodzeniowe spotkanie mieszkańców powiatu nowodworskiego

 • 21.12.2019 r. od godz. 15:00 na placu przed Starostwem rozpocznie się V bożonarodzeniowe spotkanie mieszkańców powiatu...

Mikołaj w grupie 0A

10.12.2019 r. dzieci z grupy 0A odwiedził niezwykły gość. Tym gościem był Mikołaj. Dzieci powitały Mikołaja wyrecytowanym wierszem „Idzie, idzie święty z nieba” oraz piosenką „Kochany Panie Mikołaju”. Wiersz wywołał radość i wzruszenie u Mikołaja. Po oficjalnej części Mikołaj bawił się z dziećmi. Było dużo zabawy, śmiechu i radości.
Następnie dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez Mikołaja. Przedszkolaki zaangażowały się i chętnie dzieliły swoją wiedzą. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało prezent.
Najmłodsi z żalem pożegnali Mikołaja. Radość na ich buziach można było zobaczyć przez cały dzień.

 • autor: Paulina Mikiel
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wizyta Mikołaja w grupie 0A Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Wizyta Mikołaja w grupie 0A Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Wizyta Mikołaja w grupie 0A Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Wizyta Mikołaja w grupie 0A Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Wizyta Mikołaja w grupie 0A Szkoły Podstawowej nr 1.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

 • autor: Beata Kisiel

Konkurs „Symbole Wielkiej Brytanii”

Ponad 60 uczniów przygotowało prace konkursowe. Każda praca została doceniona i nagrodzona.
Ogłaszamy wyniki konkursu z języka angielskiego pt. „Symbole Wielkiej Brytanii”.

Kat. 0-3:
I miejsce - Wiktor Waliczek,
II miejsce - Kacper Krajewski,
III miejsce Jan Żebrowski;
wyróżnienie - Wiktoria Adżemian, Gabriela Stawicka, Kornelia Kujawa.

Kat. 4-6:
I miejsce Antonina Łaszczyk,
II miejsce Bartek Szlązkiewicz,
III miejsce Bartosz Skrzypoń;
wyróżnienie - Hubert Kępa, Tamara Karuk, Anna Miecznikowska.

Kat. 7-8:
I miejsce Małgorzata Gocław,
II miejsce Maja Drożdżowska,
III miejsce Kamil Bochenek,
wyróżnienie Dawid Wasiak.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 • autor: Katarzyna Sprawka
wyświetl galerię w Cooliris
 • Prace przygotowane przez uczniów na konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii".
 • Prace przygotowane przez uczniów na konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii".
 • Prace przygotowane przez uczniów na konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii".
 • Prace przygotowane przez uczniów na konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii".

31 grudnia 2019 r. UM do 13:00

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2019 r. Urząd Miejski przyjmuje interesantów do godziny 13:00.

24 grudnia 2019 r. UM do 12:00

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. Urząd Miejski przyjmuje interesantów do godziny 12:00.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 17.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 18.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu małe i umiarkowane. W północnej połowie województwa okresami silne zamglenia, a rano i wieczorem możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 6°C na północy do 10°C na południu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie na północy województwa silne zamglenia, a początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 19.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, głównie na północy. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy w południowej połowie województwa zachmurzenie umiarkowane i duże i tam gdzieniegdzie możliwe słabe, przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Mgły miejscami ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C na północy do 5°C na południu. Wiatr słaby, zachodni, po północy skręcający na wschodni.

 • autor: Michał Pilecki

Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora

10 grudnia 2019 r. w Domu Bankietowym RELAX odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe naszego Klubu Seniora.
Spośród zaproszonych gości zjawili się: p. Burmistrz Jacek Kowalski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Grażyna Nadrzycka i przewodniczący Komisji Spraw Społecznych p. Tomasz Reginis.
Spotkanie przebiegło w ciepłej, rodzinnej atmosferze, tradycyjnie nie zabrakło łamania się opłatkiem i płynących z głębi serca życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.
 • Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora.

12ta Nowodworska Wigilia

Już po raz 12-ty mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego spotkali się na miejskiej wigilii. Tak jak w roku ubiegłym, spotkanie miało miejsce w  Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego.

W sobotę, 14 grudnia odbyło się XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne. Część artystyczną spotkania wypełnili młodzi artyści z Nowodworskiego Ośrodka Kultury, którzy przepięknie wykonali kolędy. Świąteczne piosenki zaśpiewała także Arleta Lemańska, a głównym punktem części artystycznej był happening „Pierwsza Gwiazda” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.
Nie zabrakło również życzeń, które złożyli mieszkańcom księżą nowodworskich parafii ks. Andrzej Kwiatkowski i ks. Andrzej Redmer oraz Burmistrz Jacek Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Dla uczestników wydarzenia został także przygotowany wigilijny poczęstunek – barszcz, pierogi i pierniczki.
W imieniu organizatorów 12. Nowodworskiego Spotkania Wigilijnego dziękujemy za pomoc wszystkim służbom i instytucjom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia: Nowodworskiemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, Straży Miejskiej, Miejskiemu Zakładowi Oczyszczania, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji i pracownikom Urzędu Miejskiego.
Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za przybycie.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: Damian Ochtabiński
wyświetl galerię w Cooliris
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne
 • XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne

Nowa stawka opłaty za śmieci

Od 1 stycznia 2020 r. zmienia się stawka opłaty za śmieci, jaką ponosić będą mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego. Teraz będzie ona wynosiła 25 zł. od osoby. Na sesji, 13 grudnia uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Od nowego roku zmienia się stawka opłaty, jaką wnosić będą mieszkańcy miasta za śmieci. Teraz będzie to 25 zł od osoby miesięcznie.
Również od 1 stycznia dla wszystkich mieszkańców wprowadzony zostaje obowiązek segregacji odpadów komunalnych. Za niewypełnianie tego obowiązku stawka będzie wynosić 50 zł od osoby miesięcznie.
Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim ustaliła też nowy wzór deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której można zadeklarować tylko segregację odpadów komunalnych. Do właścicieli nieruchomości zostaną wysłane zawiadomienia lub wezwania do złożenia deklaracji.
Właściciele nieruchomości segregujący odpady komunalne otrzymają zawiadomienia informujące o zmianie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, co oznacza, że nie będą oni musieli składać nowej deklaracji. Ci, którzy dotąd nie segregowali śmieci będą wezwani do złożenia deklaracji na nowym druku i obowiązkowe zadeklarowanie segregacji odpadów komunalnych.

Obowiązująca od 1 stycznia w Nowym Dworze Mazowieckim stawka opłaty za śmieci jest jedną z najniższych w powiecie nowodworskim, mimo, że zakres świadczonych usług jest większy niż w okolicznych gminach. Nasi mieszkańcy są m.in. wyposażani w pojemniki na odpady.
Dla porównania od 1 stycznia 2020 stawka za odbiór śmieci w  Józefowie wynosi 33,86 zł od osoby. Wobec osób, które nie będą stosowały się do zasad segregacji będzie wszczynane postępowanie administracyjne i nakładana opłata w wysokości 100 zł od mieszkańca danej posesji. Niewiele mniejsza stawka obowiązuje w  Markach -  32,00 zł od osoby miesięcznie. Za niesegregowanie odpadów będzie nakładana opłata w wysokości 67,50 od osoby.
Pobliskie Łomianki wprowadziły opłaty odpowiednio w wysokości 33,80 zł  i 67,60 zł od osoby.

Warto podkreślić, że nowe stawki opłat za śmieci są wymuszone przez tzw. opłatę marszałkowską, której wysokość ustala Minister Środowiska. Na przestrzeni ostatnich czterech lat jej wysokość wzrosła o 263%. To jednak nie jedyny wskaźnik decydujący o stawkach – na ich poziom ma również wpływ decyzja ustawodawcy o wzroście płacy minimalnej.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak

Projekt "Wagon kultury" zakończony

10 grudnia 2019 r. na terenie Stacji Muzeum uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego - Wagon Kultury 2019, w którym czynnie brali udział.
Projekt "Wagon kultury" miał na celu nawiązanie współpracy Stacji Muzeum z instytucjami spoza sektora kultury. Do współpracy przy realizacji projektu zaangażowani zostali artyści, którzy na co dzień w swojej pracy podejmą ważne dla danego miejsca i społeczności tematy dotyczące dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Warsztaty plastyczne, w których uczestniczyli uczniowie SP nr 1 w ramach projektu w dniu 30 września 2019 r. miały na celu wykorzystanie sztuki w celu przełamywania izolacji, wyrażania emocji i stosunku do otaczającego świata. Uczniowie projektowali instalacje przestrzenne mające na celu uatrakcyjnienie miejsc niezagospodarowanych lub ukrycie mało atrakcyjnych elementów infrastruktury na terenie naszego miasta.
Podczas spotkania podsumowującego zaprezentowane zostały efekty pracy uczestników. Uczniowie zwiedzali również Stację Muzeum, mieli możliwość poznania historii kolejnictwa, obejrzeli zbiory i eksponaty znajdujące się na terenie muzeum.

 • autor: Elżbieta Żybura
wyświetl galerię w Cooliris
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.
 • Projekt "Wagon Kultury" zakończony.

Dzień Świętego Mikołaja w SP7

Jak co roku 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 korytarze były gwarne, kolorowe i wesołe. Uczniowie klas I-III ruszyli w mikołajkowym korowodzie. Pląsały Śnieżynki, brykały Renifery, dostojnie sunęli Mikołajowie. W trakcie korowodu przybył Święty Mikołaj. Z wielką radością rozdał na ręce gospodarzy klas słodkie upominki. W podziękowaniu dzieci z klas IIe, Ic i Id zaprezentowały dla niego program muzyczno-taneczny.
W ciągu dnia odbywały się XIV Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym - Mistrzostwa SP7. Zawodnicy kręcili bączkiem i nakładali na niego pierścienie. Spośród 6 prób wybierano najlepszy wynik. Po 14 grudnia będą dostępne wyniki Mistrzostw Polski. Oto Mistrzowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim: Antonina Gawryłowicz, Krystian Bieganowski, Łucja Rosiak, Konrad Kubiak, Aleksandra Sulima, Jakub Średziński, Jagoda Nadolna, Szymon Rosiak, Jakub Żuryński, rodzina Piotrowskich: Agnieszka, Antoni, Łucja z tatą Jackiem.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu i słodkich upominków dla uczniów.

 • autor: Małgorzata Kulesza; foto: Mirosława Franczak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Brać uczniowska.
 • Czekamy na Mikołąja.
 • Ćwiczenia przed startem.
 • Ho, ho, ho...
 • Kręcę i nakładam pierścienie.
 • Mikołaje, Renifery, Śnieżynki...
 • Mikołajkowy taniec.
 • Pani Mikołajowa uważnie obserwuje poczynania zawodnika.
 • Prezentacja.
 • Prezenty od Mikołaja.
 • Sunie korowód...
 • To świetna zabawa.
 • W oczekiwaniu na wynik.
 • Witaj Św. Mikołaju!
 • Występ czas zacząć.
 • Zawodnicy z zerówki przedszkolnej.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO
                          
Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 14.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem. W północno-zachodniej połowie województwa początkowo możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W północnej połowie województwa słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 14.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 15.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

 • autor: Katarzyna Ścisłowska

Spotkanie świąteczne w Modlinie Starym

 • 22.12.2019 r. o godz. 15:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Mieszka I odbędzie się spotkanie świąteczne Mieszkańców...

Będzie bezpłatna opieka stomatologiczna dla uczniów

Miasto podpisało porozumienie, na mocy którego dzieci i młodzież ze szkół dla, których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Dwór Mazowiecki będą miały zapewnioną bezpłatną opiekę stomatologiczną.


Bezpłatną opieką stomatologiczną objęci będą uczniowie z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na Osiedlu Młodych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Modlinie Starym, Zespołu Szkół  nr 2 na Nowodworzance, Szkoły  Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Centrum Miasta. Porozumienie zostało podpisane przez dyrektorów placówek i Nowodworskie Centrum Medyczne.

Na mocy porozumienia Nowodworskie Centrum Medyczne zobowiązuje się do wykonywania świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz wykonywania profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia – określonych w przepisach (art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przyp. red.), z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.
Porozumienie obejmuje również współpracę z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania albo higienistką szkolną oraz dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów.
Wszystkie szkoły zobowiązane są do przeprowadzenia kampanii informacyjnej dla rodziców oraz uczniów oraz do zapewnienia uczniom bezpiecznego dotarcia do gabinetu stomatologicznego w dniach i godzinach ustalonych według harmonogramu wizyt oraz odprowadzenia dziecka po zakończonej wizycie do szkoły.
Świadczenia będą się odbywały za zgodą rodziców, a udzielane będą  w Poradni Stomatologicznej  w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 7.
W roku szkolnym 2019/2020 bezpłatnym leczeniem stomatologicznym zostanie objętych 2414 uczniów.
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Modlinie Twierdzy będą mieli także zapewniona opiekę stomatologiczną. Korzystać z niej będą w Garnizonowej Przychodni Lekarskiej.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: Mariusz Ziółkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Podpisanie porozumienia w sprawie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla uczniów.
 • Podpisanie porozumienia w sprawie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla uczniów.
 • Podpisanie porozumienia w sprawie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla uczniów.
 • Podpisanie porozumienia w sprawie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla uczniów.

A my do Betlejem...

 • autor: Radosław Modzelewski
 • 19.12.2019 r. o godz. 16:00 zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 5 na przedstawienie jasełkowe.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO
                          
Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 13.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie województwa możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy na wschodzie województwa porywisty, południowo-wschodni, początkowo również południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 14.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże, początkowo możliwe większe przejaśnienia. W północno-zachodniej połowie województwa okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

 • autor: Kamil Walczak

Wielki pojedynek „szachy kontra warcaby” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Istniejąca w UKS „Reduta” sekcja warcabów prowadzona przez panią  Justynę Paszkiewicz postanowiła wyzwać na pojedynek szachistów prowadzonych przez panią Renatę Sawicką-Turek. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespoły liczyły po 8 zawodników. Dla porządku trzeba dodać, że grano w warcaby. Wynik meczu 42:12 dla sekcji warcabów. Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Tośka, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Na zakończenie zawodów wręczono nagrody ufundowane przez UKS „Reduta”.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wielki pojedynek „szachy kontra warcaby” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wielki pojedynek „szachy kontra warcaby” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wielki pojedynek „szachy kontra warcaby” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wielki pojedynek „szachy kontra warcaby” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Wręczanie medali zwycięzcom wielkiego pojedynku „szachy kontra warcaby”.
 • Wręczanie medali zwycięzcom wielkiego pojedynku „szachy kontra warcaby”.
 • Wręczanie medali zwycięzcom wielkiego pojedynku „szachy kontra warcaby”.
 • Wręczanie medali zwycięzcom wielkiego pojedynku „szachy kontra warcaby”.
 • Prezes UKS "Reduta" Sławomir Krzeczkowski wręcza puchar najlepszej zawodniczce turnieju Klaudii Tośce.

Kiermasz świątecznych ozdób TPD

W piątek 13 grudnia br. w Urzędzie Miejskim będzie można nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez uczestników TPD. Rozpoczęcie kiermaszu od godziny 8.00  w holu I-go  piętra.
Będą również sprzedawane drobne słodkości.

 • autor: TPD NDM

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO
                          
Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 12.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie możliwe słabe opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub mżawkę. Temperatura minimalna od -3°C na zachodzie do -1°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 13.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 1°C do  3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie na ogół duże, miejscami zmniejszające się do umiarkowanego. Możliwe słabe opady śniegu lub mżawki. Temperatura minimalna od -1°C na zachodzie i północnym zachodzie do 0°C, 1°C na pozostałym obszarze. Wiatr początkowo przeważnie słaby, po północy wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni.

 • autor: Szymon Ogórek

Słodkie Mikołajki w „Centrum Miasta”

Z inicjatywy Zarządu Osiedla Nr 1 i pod patronatem Burmistrza Miasta, w dniu 6 grudnia w godz. 14.30-16.00 przy zegarze miejskim, zorganizowano słodkie mikołajki dla najmłodszych mieszkańców. Przygotowano wiele świątecznych animacji z konkursami, zabawami, tańcem i śpiewaniem. Główną i najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją, była wizyta Świętego Mikołaja, który oprócz wspólnej zabawy z dziećmi, podarował wszystkim świąteczny prezent w postaci czekoladowego mikołaja. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria ze słodyczami, w której każdy los wygrywał. Ponadto, przygotowano różnorodny słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników plenerowych mikołajek.

Zarząd Osiedla Nr 1, składa serdeczne wyrazy podziękowania Panu Januszowi Dąbrowskiemu - Prezesowi Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. oraz Pani Anecie Bydoń - Zastępcy Prezesa, za ufundowanie i osobiste przekazanie w trakcie imprezy okazałego, świątecznego kosza ze słodyczami.

 • autor: Roman Biliński
wyświetl galerię w Cooliris
 • Słodkie Mikołajki w „Centrum Miasta”.
 • Słodkie Mikołajki w „Centrum Miasta”.
 • Słodkie Mikołajki w „Centrum Miasta”.
 • Słodkie Mikołajki w „Centrum Miasta”.

Spotkanie przedświąteczne Związku Oficerów Rezerwy RP pod patronatem Burmistrza

7 grudnia 2019 r., w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania podsumowano działalność w 2019 r., wręczono akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe i odznaczenia.

Spotkanie odbywało się pod honorowym patronatem Jacka Kowalskiego – burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Antoniego Kręźlewicza – wójta Gminy Czosnów.
Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego i związkowego. Następnie, prowadzący spotkanie Marcin Łada - wiceprezes ZG ZOR RP - poprosił o zabranie głosu płk rez. Alfred Kabata – prezesa Zarządu Głównego Związku, który powitał przybyłych na spotkanie gości, wśród których obecna była Bożena Żelazowska - poseł na Sejm RP oraz członków organizacji, a także podsumował działalność Związku w 2019 r.
Następnie przystąpiono do części ceremonialnej obejmującej przyjęcie do ZOR RP nowych członków oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i ryngrafów.
Do Związku Oficerów Rezerwy RP przyjęto 5 nowych członków. Dwóch oficerów mianowanych zostało na stopień kapitana. Byli to porucznicy: Piotr Szczepaniak i Radosław Gądek.
Wręczanie odznaczeń rozpoczęto od Medali Za Zasługi Dla Obronności Kraju nadanych przez Ministra Obrony Narodowej. Srebrny medal otrzymał kpt. rez. Radosław Gądek, a brązowe: st. chor. w st. spocz. Stefan Wyszyński, st. kpr. rez. Artur Wojciechowski, Rafał Kluba i Barbara Oleksiewicz.
Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny odznaczył Medalem „Pro Patria” Henryka Ruszczyka, Zbigniewa Kuletę, Pawła Kabatę i Paulinę Mróz. W imieniu ministra Jana Józefa Kasprzyka medale wręczył płk rez. Mirosław Demediuk.
Medalem pamiątkowym „Pro Masovia” nadanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika za wybitne zasługi oraz  całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego odznaczony został Marcin Łada – wiceprezes ZG. Medal wręczyli Zbigniew Czaplicki – reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz poseł Bożena Żelazowska.
Złotym medalem Za Zasługi Dla Związku Oficerów Rezerwy RP płk rez. Alfred Kabata udekorował sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Lublin - „Oddział Partyzancki im. Szarugi”.
Wśród odznaczonych srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Związku Oficerów Rezerwy RP znalazł się Krzysztof Kapusta – Starosta Powiatu Nowodworskiego.
Medale „Dziedzictwo Kresów Wschodnich” Stowarzyszenia Rodzin Osadników Wojskowych i Cywilnych otrzymali – ppłk Lech Tomasiak i Roman Kaczorowski.
Medalami nadanymi przez Kapitułę Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Odznaki św. Floriana Mazovia odznaczeni zostali mjr rez. Krzysztof Tomaszewski i mjr rez. Jerzy Białoskórski.
Wręczono również medale pamiątkowe „Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły”, które otrzymali m.in.: Marcin Łada, mjr w st. spocz. Janusz Zajączkowski i Kazimierz Szczerbatko.
Ryngrafy Zawiązku Oficerów Rezerwy RP otrzymali: mjr. András Bodnar – zastępca Attaché Obrony Ambasady Węgier w Polsce i Jan Adam Dąbek – wójt Gminy Prażmów.
Lech Marczak – prezes Okręgu Lubelskiego uhonorował płk. rez. Alfreda Kabatę ryngrafem z okazji odznaczenia sztandaru ŚZŻ AK Okreg Lublin – Oddział Partyzancki im. Szarugi.
List okolicznościowy do uczestników uroczystości skierowała Anna Maria Anders – ambasador RP w Rzymie.
Po części ceremonialnej kapelan ks. mjr Marcin Czeropski – proboszcz Garnizonu Legionowo, oraz ks. ppor. Arnold Zimnicki – kapelan 5. Pułku Chemicznego odmówili okolicznościową modlitwę i poświęcili opłatki. Łamiąc się nimi zebrani złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.
W gronie zaproszonych gości biorących udział w spotkaniu byli m.in.: Bożena Żelazowska – poseł na Sejm RP, mjr András Bodnár – zastępca attaché obrony Ambasady Węgier w Polsce, Zbigniew Czaplicki – reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego, płk rez. Mirosław Demediuk – reprezentujący Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Krzysztof Kapusta – starosta Powiatu Nowodworskiego, Jacek Kowalski – burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Jan Adam Dąbek – wójt Gminy Prażmów, Marek Maluchnik – sekretarz Gminy Nasielsk, Adam Salwowski – przewodniczący Rady Miasta Łomianki, płk Adam Górecki – reprezentujący Szefa Sztabu Generalnego WP, płk Adam Przygoda – reprezentujący Dowódcę Generalnego RSZ, płk lek. Przemysław Makowski – komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.
Uczestnikami uroczystości byli kombatanci, w tym 95-letni Roman Kaczorowski – honorowy obywatel Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • autor: (k); foto: Patryk Jankowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Spotkanie przedświąteczne członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Szachowy poranek w Nowodworskim Ośrodku Kultury

Sobotni poranek 7.12.2019 r. część dzieci spędziła w bardzo pożyteczny sposób, uczestnicząc w turnieju szachowym juniorów. Do turnieju zaproszono wszystkie chętne dzieci posiadające najwyżej IV kategorię szachową. Do szlachetnej rozgrywki zgłosiło się 22 szachistów z Nowego Dworu Mazowieckiego, Jabłonny i Legionowa. Po rozegraniu siedmiu rund, blisko trzygodzinnej, niezwykle zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

W kategorii uczniów klas 0-III:
I miejsce - Julian Kamola 5 pkt. prog.20.0
II miejsce - Wiktor Alechno 5 pkt. prog.18.0
III miejsce - Julek Sychulec 4 pkt. prog.14.0

W kategorii uczniów klas IV-VIII:
I miejsce - Nikodem Osiński 6 pkt. prog. 25.0
II miejsce - Katarzyna Stecz 6 pkt. prog. 24.0
III miejsce - Adam Kaczorowski 5 pkt. prog 25.0

Zawody sędziował sędzia klasy międzynarodowej Leszek Bałda.
Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Nowodworski Ośrodek Kultury.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie z szachami.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Turniej Szachowy Juniorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 10.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 11.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem na zachodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem. W drugiej połowie nocy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie marznące, osadzające szadź. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 12.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano możliwe jeszcze zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1°C na zachodzie do 3°C na wschodzie województwa. Wiatr słaby, zmienny, po południu słaby, południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady śniegu, głównie na wschodzie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, a w rozpogodzeniach lokalnie -3°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni.

 • autor: Dorota Pacocha

Zimowy spacerek w rytm znakomitej muzyki

W sobotni poranek 7.12.2019 r. nowodworskie melomaluszki, w cyklu Smykofonia na Mazowszu, odbyły Zimowy Spacerek, na który zabrał dzieci i ich opiekunów zespół jazzowy The New Warsaw Trio w składzie:
Przemysław Skałuba - klarnet,
Rafał Grząka - akordeon,
Marcin Fidos - kontrabas
oraz Viola Łabanow, która poprowadziła dzieci w świat "zimowych" kompozycji, interesujących brzmień i ciekawych instrumentów.
Jak zwykle podczas sobotniego spacerku panowała sympatyczna atmosfera, ogromne zainteresowanie tematem wśród uczestników, niezwykła energia towarzysząca najmłodszym i wspaniała zabawa.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".
 • Spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy spacerek".

„Babilon Promotion” – 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim

Cieślak idzie w ślady Głowackiego i powalczy z „Albańskim Tysonem” Seferim.

Niecałe 5 lat temu, od walki z Nurim Seferim zaczęła się wielka kariera Krzysztofa Głowackiego. Dziś w jego ślady idzie Michał Cieślak, który spotka się z „Albańskim Tysonem”, jak nazywany jest Seferi, na gali Tomasza Babilońskiego – „Babilon Promotion” 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Stawką będzie mistrzowski tytuł IBF International w kat. cruiser.

Obydwu polskich pięściarzy wagi junior ciężkiej łączy osoba promotora Tomasza Babilońskiego. To pod jego skrzydłami Krzysztof „Główka” Głowacki został Mistrzem Świata WBO. Taki sam cel na 2020 rok ma Michał Cieślak, klasyfikowany na 4 miejscu w rankingu cruiser federacji WBC. Z Nurim Seferim będzie walczył o pas IBF International.

- Widzę się w najbliższym czasie w bardzo mocnych walkach, a w najbliższym pojedynku chcę podkreślić swoją wysoką pozycję w rankingach. Czekam na walkę o Mistrzostwo Świata i wierzę, że wkrótce taka nadejdzie – mówi Michał Cieślak (19-0, 13 KO) trenujący obecnie pod okiem Andrzeja Liczika w Nowym Jorku. Do Polski wróci za kilka tygodni tuż przed swoją jubileuszową walką na zawodowych ringach.

Pomysłodawcami wyjazdu Michała Cieślaka do Stanów Zjednoczonych są prowadzący jego karierę Tomasz Babiloński i Zbigniew Ratyński. Bokser z Radomia wierzy, że już wkrótce pójdzie w ślady innego podopiecznego Tomasza Babilońskiego Krzysztofa Głowackiego. Prawie 5 lat temu w półfinale eliminatora WBO, „Główka” Głowacki w Toruniu pokonał Nuriego Seferiego, a pół roku później znokautował Niemca Marco Hucka i odebrał mu pas Mistrza Świata World Boxing Organisation. Miało to miejsce w Prudential Center w Newark koło Nowego Jorku.

Wygrywając z Nurim Seferim Krzysztof Głowacki miał 28 lat, a czempionem WBO został niedługo po 29 urodzinach. Michał Cieślak w kwietniu skończył 30 lat, a jeśli wszystko potoczy się po jego myśli, za kilka miesięcy może zostać kolejnym polskim Mistrzem Świata kategorii junior ciężkiej. Pierwszym warunkiem jest efektowne zwycięstwo na gali w Nowym Dworze Mazowieckim. Głowacki walczył w tym podwarszawskim mieście tuż przed pojedynkiem z Seferim... Historia lubi się powtarzać.

Urodzony w Macedonii Nuri Seferi w przeszłości boksował m.in. z Brytyjczykiem Herbie Hide'em i wspomnianym Marco Huckiem. Z obydwoma przegrywał na punkty. Dziś „Albański Tyson” legitymuje się rekordem 40-9 (22 KO), więc dla niego powrót do Polski też ma szczególne znaczenie – to będzie 50 występ w karierze. W tym roku minęło także 20 lat jego profesjonalnej kariery. Z kolei Michał Cieślak w tym roku pokonał solidnych Youri Kalengę i Olanrewaju Durodolę. Jeśli chcesz zostać Mistrzem Świata, Seferi musi być tylko kolejnym przystankiem na drodze po wymarzony pas.

Bilety do nabycia eventim.pl

 • autor: Monika Machniewicz
 • 20.12.2019 r. o godz. 20:00 w hali sportowej NOSiR przy ul. Młodzieżowej 1 odbędzie się walka o pas IBF International w...

Konkurs plastyczny „Każdy ma swój obraz”

6 grudnia 2019 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla szkół nowodworskich pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”. Na konkurs wpłynęło 157 prac. Jury konkursu w składzie Małgorzata Omelańczuk-Pawluk, Lidia Godlewska, Barbara Swatek, wyłoniło następujących laureatów:
w kategorii I-IV:
I miejsce Jakub Matuszewski (SP 7),
II miejsce Urszula Nowacka (SP 5),
III miejsce Aleksander Gocejna (SP 5);
wyróżnienia: Zofia Jeżewska (SP 7, Krzysztof Milkowski (SP 5).

W kategorii V-VIII:
I miejsce Natalia Małecka (SP 7),
II miejsce Martyna Pochmara (SP 7),
III miejsce Aleks Marczuk (SP 7).
Wyróżnienia: Maja Kręcicka (SP 5, Małgorzata Ślaska (SP 7).

Jury oceniając prace brała pod uwagę zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i staranność wykonania. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie, a nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu uczestników. Wybierając autoportret jako temat przewodni chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do zastanowienia się kim są, kim się czują i kim być może chcieliby zostać. W tegorocznym konkursie technika wykonania prac była dowolna, dlatego na wystawie pokonkursowej można zobaczyć zarówno malarstwo, rysunek, jak i kolaż. Można ją oglądać w Galerii „Łącznik” Nowodworskiego Ośrodka Kultury do 21 stycznia 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

 • autor: Krzyztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.
 • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Każdy ma swój obraz – autoportret”.

To był wspaniały wieczór…

Takie opinie wyrażali widzowie opuszczając (5.12.2019 r.) Nowodworski Ośrodek Kultury po obejrzeniu jednoaktówek pt. „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”.
Napisane już dawno, ale nadal aktualne bo dotyczące uczuć damsko-męskich, a w tych sferach życia mało się zmieniło. O tym jak można się w nich pogubić lub odnaleźć napisał znakomity dramaturg, Mistrz małych form literackich Antoni Czechow. To trzeba zobaczyć, bo w scenicznym  przedstawieniu tego tematu cała „frajda” i urok. Mieliśmy tę przyjemność, że wykonawcami spektakli byli wspaniali wirtuozi sztuki aktorskiej, aktorzy Teatru Rampa: Joanna Górniak, Katarzyna Kozak, Robert Kowalski, Andrzej Niemirski. To dzięki reżyserii Andrzeja Niemirskiego „mini” spektakle skrzyły się komizmem i świeżym ujęciem tematu wywołując śmiech zauroczonej widowni. Na równi z reżyserią spektakl zbudowali wyjątkowi aktorzy, prezentując najlepszy poziom warsztatu aktorskiego w rolach żeńskich i męskich. Dzięki dwóm przedstawieniom zobaczyliśmy zupełnie odmienne role Andrzeja Niemirskiego i Roberta Kowalskiego, którzy fantastycznie na naszych oczach przeistoczyli się w inne postacie o różnych osobowościach, a to świadczy o klasie aktorstwa. Dlatego też cała obsada otrzymała brawa na stojąco, za co reżyser podziękował naszej jak zawsze wspaniałej publiczności, która jeszcze długo dzieliła się artystycznymi wrażeniami z czwartkowego wydarzenia w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Oświadczyny".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".
 • Komedia Antoniego Czechowa "Niedźwiedź".

Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

5 grudnia 2019 r. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystość odbyła się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu państwowego.
Uczestników uroczystości, powitał płk rez. Alfred Kabata – prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
W uroczystości udział wzięli uczniowie i nauczyciele z Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Placówek Edukacyjnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego reprezentował sekretarz miasta Jacek Gereluk.
W obchodach uczestniczył również kombatant, 95-letni Roman Kaczorowski – honorowy obywatel Nowego Dworu Mazowieckiego.
W wystąpieniu okolicznościowym płk rez. Alfred Kabata stwierdził m.in. „Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek”. Te słowa, wypowiedziane przez prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego w dniu pogrzebu Józefa Piłsudskiego, znakomicie charakteryzują rolę Marszałka w dziejach Rzeczypospolitej. Piłsudski sformułował koncepcję walki zbrojnej o niepodległość w czasie, gdy wiarę w jej odzyskanie podzielała jedynie znikoma część społeczeństwa polskiego. Konsekwentnie wcielał ją w życie – zainicjował stworzenie Związku Walki Czynnej i organizacji strzeleckich przed I wojną światową, a po jej wybuchu – Legionów Polskich.
Po wystąpieniu okolicznościowym złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość zakończyła pieśń „Legiony”.
Posterunek honorowy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego wystawił 2. Mazowiecki Pułk Saperów.

 • autor: Andrzej Krajewski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Obchody 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zakończyła się modernizacja pracowni informatycznej w SP1

Zakończyła się już modernizacja pracowni informatycznej w SP1. Do dyspozycji uczniów jest 18 nowych komputerów oraz nowoczesny monitor interaktywny, który umożliwi uczniom rozwijanie umiejętności i zainteresowań informatycznych podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Realizacja zadania była możliwa dzięki współfinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.

 • autor: Marzena Kłosiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 przed modernizacją.
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 przed modernizacją.
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w trakcie modernizacji.
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w trakcie modernizacji.
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 po modernizacji.
 • Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 1 po modernizacji.

Herbatka u Starszych Panów

W sobotni wieczór 30 listopada 2019r. artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów. Spędziliśmy tam  wspaniałe chwile na wspominkach o jednym z najznakomitszych kabaretów literackich naszych czasów. Była to doskonała okazja aby raz jeszcze wysłuchać ponadczasowych przebojów jedynego w swoim rodzaju duetu twórców: Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Podczas wieczoru w sali Nowodworskiego Ośrodka Kultury nie mogło zabraknąć takich przebojów jak Kaziu zakochaj, Cóż ci to ja uczyniłem, czy Przeklnę Cię.
I chociaż wiemy, że Piosenka jest dobra na wszystko, to po ponad godzinnym wieczorze z twórczością  „starszych panów” trudno było pogodzić się z pożegnaniem Dobranoc, zwłaszcza, że nieco wcześniej wybrzmiewało Nie odchodź, O Romeo.
Dziękujemy publiczności i artystom za wspaniały sentymentalny, pełen refleksji i relaksu muzyczny wieczór.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.
 • Artyści Studia Accantus Anastazja Simińska, Kamil Zięba i Adam Sychowski zabrali nas na herbatkę do Starszych Panów.

Prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym w Modlinie Twierdzy

Umowa z wykonawcą prac konserwatorskich na cmentarzu wojennym w Modlinie Twierdzy podpisana, tak więc trwają intensywne prace.
Roboty w zakresie piaskowania odsłaniają to co wcześniej ukrył upływający czas – napisy na płytach nagrobkowych, kształt kwiatów na betonowych donicach przy mniejszym pomniku.
Z informacji otrzymanych od wykonawcy wiemy, że zostało „wyciętych” już około 150 nowych, granitowych krzyż.  

Inwestycja realizowana dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

 • autor: Katarzyna Krysiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym w Modlinie Twierdzy.
 • Prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym w Modlinie Twierdzy.

VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „Tęczowe Rymowanki”

W piątek 29 listopada 2019 r. odbył się już VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki” organizowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Celem konkursu jest popularyzacja czytania, czytania poezji, kształtowanie kompetencji społecznych oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród najmłodszego pokolenia nowodworzan. Trzeba przyznać, że działania te przynoszą efekty. Dzieci recytują coraz piękniej, wyraźnie z dobrą dykcją. Prezentowany repertuar jest coraz ciekawszy z dużą ilością nowych, mniej popularnych wierszy. Do konkursu przystąpiło siedem nowodworskich przedszkoli, każde z nich, zgodnie z regulaminem, wyłoniło po 4 najlepszych swoich przedstawicieli. W tym roku w jury zasiadły trzy Panie: Anna Kasiuk – pisarka, Ewa Borkowska przedstawiciel biblioteki i Lidia Godlewska reprezentant ośrodka kultury. Wybór nie był łatwy. Wyłonienie laureatów musiało trochę potrwać. Oczekiwanie na werdykt umilił wszystkim pokaz magii w wykonaniu znakomitego iluzjonisty Konrada Modzelewskiego. Salwy śmiechu i żywa reakcja milusińskich to dowód na dobrą zabawę.
Po wspaniałej zabawie z Konradem Modzelewskim przyszła pora na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, na które złożyły się wspaniale wydane bajki i encyklopedie dziecięce oraz gry planszowe ufundowane przez organizatorów.

W VI Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „Tęczowe Rymowanki” laureatami zostali:
w kat.3-4 latki:
I miejsce zajęła Gabriela Kopiec z PP Nr 4,
II - Nikodem Krauze z PP Nr 3, a
III - Staś Rudnicki z Przedszkola Nutka;
w kat. 5-6 latków:
I miejsce zajęła Antonina Gawryłowicz z PP Nr 5,
II - Tymon Paczkowski z PP Nr 1,
III - Nikola Sawicka z PP Nr 4.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim najmłodszym wykonawcom.
Konkurs zakończyło radosne zdjęcie laureatów konkursu.
Do zobaczenia w 2020 roku.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.
 • VI Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Tęczowe Rymowanki”.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 06.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 07.12.2019 r.
W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północy i zachodzie po południu wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy na północy i zachodzie zachmurzenie duże i całkowite, na pozostałym obszarze zachmurzenie początkowo małe, później stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na krańcach północno-zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -2°C na wschodzie do 1°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 07.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 08.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, a początkowo możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 6°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, na północy okresami możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

 • autor: Michał Folwarski

Piosenki z taśmy filmowej

Często się jej nie zauważa, jednak czasem jest tak piękna, że pozostaje w naszej pamięci na długie, długie lata. Muzyka filmowa.

Burmistrz Miasta Jacek Kowalski oraz Nowodworski Ośrodek Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny pt. "PIOSENKI Z TAŚMY FILMOWEJ" w wykonaniu Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod dyrekcją Marka Czekały, solistów: Emilii Czekały - śpiew i Michała Grobelnego - śpiew, oraz tancerzy z grupy tanecznej DanceRouge.

Hala sportowa NOSiR ul. Sportowa 66, 28.12.2019r., godz. 17.00.

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury, lub na platformie BILETYNA.pl.
Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną oraz na Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
Karta wstępu zakupiona ze zniżką ważna tylko za okazaniem Nowodworskiej Karty Familijnej lub odpowiednio Nowodworskiej Karty Seniora.
Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 28.12.2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy do hali sportowej NOSiR na Koncert Noworoczny pt. „Piosenki z taśmy filmowej”.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 06.12.2019 r.
W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 1°C na południu do 4°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W nocy przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. W drugiej połowie nocy na północy województwa możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 06.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 07.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe, na północy i zachodzie województwa po południu wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Na krańcach północno zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.
W nocy na południu, wschodzie i początkowo w centrum zachmurzenie małe. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

 • autor: Kamil Walczak

Kiermasz świątecznych ozdób TPD

W piątek  6 grudnia br. w Urzędzie Miejskim będzie można nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez uczestników TPD. Rozpoczęcie kiermaszu od godziny 8.00  w holu I-go piętra.
Będą również sprzedawane drobne słodkości.

 • autor: TPD NDM

8 Kobiet

Nowodworski Ośrodek Kultury i Teatr Hurragram zapraszają na premierę "8 Kobiet" Roberta Thomasa. Jest to komedia kryminalna w jednym akcie.

10 grudnia 2019 r. godz. 19:00

Nowodworskiego Ośrodka Kultury, ul. I. Paderewskiego 1a

Wstęp wolny.

W wiejskiej rezydencji na odludziu zostaje popełniona zbrodnia. Każda z ośmiu kobiet przebywających w domu jest podejrzana, każda ma motyw i wszystkie kłamią. Teraz pozostaje tylko rozwikłać zagadkę.

Reżyseria: Marcin Turek.

Obsada:
Gaby - Agnieszka Magier,
Suzon - Katarzyna Rogulska,
Katarzyna - Alicja Przytulska,
Starsza Pani - Katarzyna Kowalczyk,
Augusta - Agnieszka Bielecka,
Chanel - Marzena Wandachowicz,
Luiza - Adam Gozdalik,
Pierette - Agnieszka Kondraciuk.

Czas trwania: ok. 120 minut.

 • autor: Paulina Łucarz
 • 10.12.2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na premierę "8 Kobiet" Roberta Thomasa w wykonaniu...

Ja teraz kłamię

W piątkowy wieczór (29.11.2019 r.) na ekranie Nowodworskiego Ośrodka Kultury został wyświetlony film „Ja teraz kłamię”. Gościem spotkania po projekcji był reżyser, Paweł Borowski. Zawarty w tytule filozoficzny paradoks kłamcy, doskonale oddaje przesłanie filmu i jego zawiłą strukturę, które wzbudziły ożywioną dyskusję z twórcą filmu. Spotkanie poprowadził red. Stanisław Zawiśliński, a wierna publiczność Więcej Niż Kina w Nowym Dworze Mazowieckim, aktywnie wzięła udział w ciekawym filmowym wydarzeniu.

 • autor: Barbara Swatek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Paweł Borowski i Stanisław Zawiśliński
 • Paweł Borowski
 • Paweł Borowski
 • Paweł Borowski i Stanisław Zawiśliński

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 04.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 05.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie całkowite, pod wieczór na zachodzie, południu i miejscami w centrum możliwe przejaśnienia. Opady deszczu i mżawki, początkowo na wschodzie
i południu jeszcze marznące, powodujące gołoledź. Silne zamglenia, a na północy możliwe mgły ograniczające widzialność miejscami do 300 m. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie całkowite, potem od południowego zachodu stopniowo postępujące rozpogodzenia. Na północy możliwe słabe opady mżawki, a w pierwszej połowie nocy miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 06.12.2019 r.
W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 • autor: Michał Pilecki

Ostrzeżenie meteorologiczne!

II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w PP5

8 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 5 „Bajkowy Świat” odbył się II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę”, w którym udział wzięły nowodworskie publiczne przedszkola. Każde przedszkole przygotowało piosenkę o tematyce patriotycznej.
O godzinie 9:30 w naszym przedszkolu wybrzmiały  piękne słowa o naszej Ojczyźnie. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 zaprezentowały piosenkę pt. „Jestem Polakiem”. Bohaterowie Publicznego Przedszkola nr 2 wystąpili w piosence „Polska”. „Co to jest niepodległość” zaśpiewały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3. Reprezentanci naszego Przedszkola prezentowali się w piosence pt. „Niepodległa”.
Szanowne jury, w skład którego wchodziły Panie Dyrektor występujących przedszkoli zgodnie stwierdziły, że wszystkie występy były rewelacyjne i zasługują na najwyższe miejsce na podium.
Po występach przyszedł czas na dyplomy, puchary i nagrody, w ufundowaniu których pomógł Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pan Jacek Kowalski.
Wspaniale było słuchać i patrzeć na bohaterów Festiwalu, którzy włożyli dużo pracy i wiele serca w przygotowanie występu z tak ważnej dla nas Polaków okazji jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości.
Dziękujemy również Paniom, które przygotowały dzieci do występu. Serdecznie zapraszamy w następnym roku.

 • autor: Marta Załuska
wyświetl galerię w Cooliris
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.
 • II Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę” w Publicznym Przedszkolu nr 5.

Nietypowe karmniki dla ptaków

29 listopada podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1 wykonali nietypowe karmniki dla ptaków. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce. Kolejno ustalono, czy i dlaczego należy dokarmiać skrzydlatych przyjaciół. Następnym krokiem było wykonanie oryginalnych karmników z łupin pomarańczy i sznurka. Każdy uczeń skomponował własną mieszankę ziaren dla ptaków i umieścił ją w połówkach owoców. Po zakończonej lekcji klasa udała się na spacer i zawiesiła wytwory swojej pracy na drzewach. Wierzymy, że ptaki chętnie zajrzą do naszych karmników!

 • autor: Sylwia Aniołkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Nietypowe karmniki dla ptaków.
 • Nietypowe karmniki dla ptaków.
 • Uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1 rozwieszają nietypowe karmniki dla ptaków.

Mikołajki - zapominajki

PORANEK Z TEATREM
Zapraszamy na spektakl Teatru w Ruchu
„MIKOŁAJKI - ZAPOMINAJKI”

Jest to spektakl przygodowy, w którym widzowie wspólnie z bajkowymi postaciami biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia, próbując przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu - pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych widzów, okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Ignacego Paderewskiego 1A
14 grudnia 2019 r. godz. 10.00

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl.
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Barbara Swatek
 • 14.12.2019 r. o godz. 10.00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na spektakl Teatru w Ruchu pt. "Mikołajki -...

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 02.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 03.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami po południu. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu i śniegu
z deszczem. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Spadek temperatury spowoduje oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 03.12.2019 r. do godz. 07:30 dnia 04.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Postępujące od północnego zachodu na południowy wschód opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a nad ranem na zachodzie województwa deszczu. Przejściowo możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy, później stopniowy wzrost temperatury do 0°C, 2°C nad ranem. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

 • autor: Kamil Walczak

Stypendia artystyczne – nabór wniosków do 15 grudnia

Przypominamy, iż do 15 grudnia 2019 roku przyjmujemy wnioski o przyznanie stypendiów artystycznych Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Wnioski na stypendia jednorazowe i na stypendia artystyczne za wyniki w nauce w szkole artystycznej przyjmujemy w Biurze Obsługi Interesanta na parterze Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na miejskiej stronie internetowej, dział strefa mieszkańca > stypendia artystyczne i sportowe.

Wniosek o przyznanie stypendium jednorazowego – pobierz.

Wniosek o przyznanie stypendium artystycznego za wyniki w nauce w szkole artystycznej – pobierz.

STYPENDIA ARTYSTYCZNE BURMISTRZA MIASTA – POMOCNIK – zapoznaj się.

 • autor: Mariusz Ziółkowski

VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze

W środę 20 listopada odbyło się VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży. Tym razem Nowy Dwór odwiedziła 90-osobowa delegacja uczniów z MAKIF GIMEL - szkoły w Ashdod wraz z nauczycielami i przewodnikami. Po raz trzeci gościła nas Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II. Inicjatorem wizyt Izraelczyków w Nowym Dworze jest p. Tsvika Placiński, którego rodzina wywodzi się z naszego miasta. Organizatorami polsko-izraelskich spotkań młodzieży są Urząd Miejski i Zespół Szkół nr 2.
Jak zawsze w tym coraz bardziej popularnym projekcie kulturowym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z nowodworskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych (Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, a także po raz piąty - Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku ).
W oficjalnej części spotkania goście z Ashdod zaprezentowali swoje miasto i szkołę. Obejrzeliśmy również film promujący Nowy Dwór. Szczególnym momentem było wystąpienie p. Zofii Krzyżanowskiej, której rodzina w czasie II wojny uratowała żydowskich sąsiadów, co zostało uhonorowane najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie. W tym roku p. Krzyżanowska została zaproszona do Izraela, gdzie z rąk prezydenta Riwlina odebrała podziękowania. Historia rodziny p. Zofii pokazuje, jak ważny jest kulturowy dialog, odrzucanie uprzedzeń, kierowanie się uniwersalnymi wartościami.
Część oficjalną zakończyło pamiątkowe zdjęcie.
Najbardziej oczekiwanym elementem polsko-izraelskich spotkań młodzieży są rozmowy po angielsku. Poprzez zajęcia warsztatowe w zespołach uczniowie mają możliwość poznania innej kultury, przełamywania stereotypów, a także nawiązania ciekawych kontaktów z rówieśnikami i doskonalenia języka.
Po spotkaniu młodzież ze szkół nowodworskich i delegacja z Izraela zwiedziły miejscowy cmentarz żydowski.

 • autor: ZS2; foto: N. Kiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.
 • VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży w Nowym Dworze.

Śniadanie z Innowacjami

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 30.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 01.12.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Głównie na północy i południu możliwe słabe, przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni.

 • autor: Kamil Walczak
 • mazowsze_serce_polski

Prac w zakresie upiększenia miasta ciąg dalszy…

W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego posadzonych zostało kilkadziesiąt drzew i krzewów. Są to m.in. piękne, kwitnące na różowo śliwy, kosodrzewina, budleja, róża i berberys.
Wartość zakupionych roślin to prawie 24,5 tys. zł.
Wykonane prace to kolejny element walki o czyste powietrze, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej jaką jest jazda na rowerze.

Nasadzenia realizowane są w ramach zadania pn.: „Poprawa jakości powietrza poprzez rewitalizację terenu zieleni w Nowym Dworze Mazowieckim”, współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019".

 • autor: Aneta Pielach-Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego posadzono drzewa i krzewy.
 • W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego posadzono drzewa i krzewy.
 • W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego posadzono drzewa i krzewy.

Warsztaty dyskusyjne o Warszawskim Transporcie Publicznym

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 28.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 29.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Początkowo na północy i wschodzie zanikające opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami silne zamglenia, możliwa również mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, przeważnie południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem, na północy i zachodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, od zachodu stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 30.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni.

 • autor: Michał Folwarski

Kiermasz płyt winylowych

III edycja kiermaszu płyt winylowych odbędzie się w Nowodworskim Ośrodku Kultury 13.12.2019 r. w godz. od 16:00 do 20:00. Każdy może wystawić swoje płyty, przyjść pooglądać kolekcje innych lub po prostu podyskutować o muzyce. Zapraszamy do kupna, sprzedaży i wymiany płyt winylowych oraz innych nośników dźwięku.

Chętne osoby prosimy o kontakt z organizatorem imprezy.
Na zgłoszenia wystawców czekamy do 10.12.2019 r.
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1 a
www.nok.nowydwormaz.pl
tel. (22) 732 08 76

 • autor: Sylwia Ciuchta
 • 13.12.2019 r. w godz. 16:00-20:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na III edycję kiermaszu płyt winylowych.

152. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do uroczystego złożenia kwiatów przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, w 152. rocznicę jego urodzin. Uroczystość odbędzie się 5 grudnia 2019 r., godz. 13.00.
 
Program uroczystości:
• odegranie hymnu państwowego,
• wystąpienie okolicznościowe prezesa Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP – płk rez. Alfreda Kabaty,
• złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,
• odegranie pieśni – „Legiony”.

 • autor: Alfred Kabata
wyświetl galerię w Cooliris
 • Pomnik Marszałka Józefa Wybickiego.
 • Logo Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

XII Nowodworskie Spotkanie Wigilijne

 • Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki zaprasza 14.12.2019 r. o godz. 15:30 do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego na XII...

SYRENA LEGIONU w Nowym Dworze Mazowieckim

Klub HDK Legion przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim uruchomił innowacyjny System Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu", który jest w stanie poinformować dawców zarejestrowanych na Portalu Legion www.legionhdk.pl z uwzględnieniem potrzebnej grupy krwi oraz bliskości do miejsca leczenia potrzebującego lub zamieszkania by dać poczucie pomocy sąsiadowi.

Czym jest SYRENA LEGIONU

System Reagowania Na Apele o Krew to pomoc bezpośrednia kierowana do osób, które potrzebują krwi z powodu leczenia czy nagłego zdarzenia (wypadku) w chwili, kiedy w placówce medycznej brakuje tego bezcennego leku (wakacje, ferie, okresy około świąteczne).
System będziemy się starać uruchamiać w miastach, gminach i powiatach gdzie zostanie rozwinięta infrastruktura powiadamiania oraz zorganizowana kampania edukacyjno-informacyjna o Honorowym Krwiodawstwie np. poprzez prelekcje i "E-learning Legionu" w szkołach średnich, gdzie w sposób przystępny i ciekawy będziemy zarażać młodych ludzi ideą ratowania życia. Zarejestrowani dawcy o potrzebie oddania krwi dla swojego "sąsiada" lub też mieszkając "w pobliżu leczenia osoby potrzebującej" będą powiadamiani przez nas mailem, sms-em lub poprzez aplikację by mogli oddać krew w odpowiednim miejscu, czasie czy punkcie poboru krwi.
Syrena Legionu to system mający na celu pomagać osobom w trudnej sytuacji ale także wspierać działania Narodowego Centrum Krwi i Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce co rok borykających się z niskim stanem krwi szczególnie w wakacje. Przy rozwijaniu Syreny zamierzamy także współpracować z innymi klubami i organizacjami HDK, które posiadając swoich członków i działaczy otrzymają od nas możliwości i narzędzia do ich powiadamiania o nagłej potrzebie oddawania krwi.

Kiedy i jak apelować !?

Chcąc zaapelować o Krew zorientuj się dokładnie w miejscu leczenia osoby potrzebującej czy faktycznie są braki krwi, o którą chcesz zabiegać. Często słysząc, iż potrzebne będzie przetoczenie krwi czy też jej podanie ze względu na duży ubytek reagujemy dość emocjonalnie bojąc się o jej dostępność. Istotnym elementem jest, by dawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia potrzebującego, gdyż rzadko krew jest transportowana poza rejon zabezpieczenia danego Centrum Krwiodawstwa. Stąd apele kierunkowe oraz prośba o przekazywanie ich swoim znajomym i rodzinie w pobliżu leczenia chorego.

Uruchomienie Syreny Legionu odbywać się będzie w miarę możliwości, a więc zależne od ilości założonych profilów dawców w danym regionie. W przypadku braku możliwości przygotujemy apel graficznie, umieścimy go na portalu oraz udostępnimy na Fanpage i grupy tematyczne na Facebooku do wiadomości dawców.

Osoba zgłaszająca Apel o Krew powinna:
a) być zarejestrowana na Portalu Legion;
b) zapoznać się z Regulaminem "Syreny Legionu";
c) uzupełnić odpowiedni formularz "Dodaj Apel o Krew".

 • autor: Robert Kowalewski
 • System Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu" w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dzień Misia w SP 1

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Z tej okazji wszyscy uczniowie, którzy przynieśli do szkoły swojego ulubionego misia, nie byli pytani. Dla właścicieli pluszaków na dużej przerwie rozdawane były pączki. W szkole zostały też wywieszone zagadki związane z różnymi słynnymi misiami. Uczniowie musieli je znaleźć i prawidłowo odpowiedzieć na pytania. W nagrodę otrzymywali drobny słodki upominek.

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Obchody Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Obchody Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 1.

SP 1 z wizytą w Planetarium

19 listopada klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1, z wychowawczynią i panią Eweliną Magierą, pojechała na wycieczkę do Planetarium Centrum Nauki Kopernik na film i pokaz pt. Polaris. Po seansie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Tropiciele historii”
w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 • autor: Marta Oględzka
wyświetl galerię w Cooliris
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
 • Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane

Podczas listopadowych Twórczych Spotkań Tulipanów, w Nowodworskim Ośrodku Kultury, nowodworzanki zajmowały się haftowaniem.
Na zajęcia, odbywające się 4.11 i 25.11, przybyły Panie haftujące, trochę haftujące i w ogóle niehaftujące. Był to cudowny czas na naukę, pogawędki o hafcie zarówno tym najdawniejszym historycznym, jak i zróżnicowanym regionalnie hafcie ludowym, oraz hafcie współczesnym, eksperymentalnym z jednej strony, a z drugiej opartym na tradycyjnych technikach i ściegach hafciarskich.

Na początku zajęć stworzyłyśmy projekty, będące naszym hafciarskim skryptem, a jednocześnie pierwszym hafciarskim ćwiczeniem. Poznałyśmy ściegi „przed” i „za igłą”, ścieg łańcuszkowy, ściegi krzyżowane, skośne i dziergane.
O znajomości haftów ludowych opowiedział nam nasz wyjątkowy gość - pasjonatka folkloru, Pani Janina Patocka. Zaczęłyśmy od Haftu Kurpiowskiego, wędrując również na Kaszuby, Kurpie i Podkarpacie. Było to niesamowitą inspiracją do stworzenia własnego projektu haftu i wykonania pierwszej pracy.

Podczas spotkań „Igłą i nitką malowane”, znalazł się czas na eksperymentowanie i naukę. Powstały bardzo zróżnicowane prace: małe i duże, nowoczesne i bardziej klasyczne, wielobarwne oraz takie bardziej ascetyczne kolorystycznie.

 • autor: Sylwia Ciuchta
wyświetl galerię w Cooliris
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.
 • TULIPANY – Twórcze spotkania kobiet - „Wyhaftuj się! Igłą i nitką malowane”.

Spotkanie polsko-izraelskie w SP 1

20 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim już po raz kolejny gościła w swoich murach młodzież z Izraela i nowodworskich szkół podstawowych i średnich. Celem spotkań jest budowanie więzi między narodami, nawiązanie dialogu, nauka tolerancji i szacunku. Spotkanie zaczęło się od części oficjalnej, podczas której młodzież z Izraela przedstawiła swoją szkołę i miasto. Goście mieli także okazję dowiedzieć się trochę o Nowym Dworze Mazowieckim. Druga część spotkania polegała na podzieleniu uczniów polskich i izraelskich na grupy, w których mieli okazję się poznać, porozmawiać oraz pograć w gry integracyjne. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów klas ósmych. Była to dla nich szansa nawiązania nowych znajomości, poznania innej kultury i wykorzystania języka angielskiego w praktyce. Gry i rozmowy zakończyły się słodkim poczęstunkiem.
Ostatnia część spotkania odbyła się na Żydowskim Cmentarzu w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie krótką modlitwą uczczono pamięć przodków. Uczniowie poznali także historię inicjatora spotkań Pana Tzwikę Placinkiego.

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Spotkanie polsko-izraelskie w Szkole Podstawowej nr 1.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 27.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 28.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy województwa możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5°C na północnym wschodzie do 9°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 28.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 29.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy województwa słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 • autor: Katarzyna Ścisłowska

Saperzy w SP1

W czwartek 21 listopada Szkołę Podstawową nr 1 odwiedzili saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego. Opowiedzieli uczniom o  swojej pracy i przeprowadzili prelekcję o tym, jak zachować się, gdy znajdzie się niewybuch. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają pociski, obejrzeć sprzęt używany przez saperów, zajrzeć do ich pojazdu, a nawet przymierzyć specjalną saperską kamizelkę.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Saperzy w Szkole Podstawowej nr 1.

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Straż Miejska w SP1

28.10.2019 r. dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pani Strażnik Miejska przypomniała o zasadach zachowywania się na drodze. Jak przechodzić przez pasy, nosić odblaski, żeby być widocznym. Reagować na nieznane osoby, które chcą nawiązać kontakt. Uczuliła jak zachować się wobec obcego psa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski w kształcie duszka oraz maskotkę misia „Strażnika Miejskiego”. Maskotka jest własnością grupy. Spotkanie było bardzo interesujące i dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego.
W podziękowaniu dzieci wręczyły symboliczny bukiet kwiatów własnoręcznie zrobionych.

 • autor: Paulina Mikiel
wyświetl galerię w Cooliris
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.
 • Dzieci z grupy 0A w Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani Małgosia Wójcik ze Straży Miejskiej.

Kampania „Halo, czy mnie widzisz?”

13 listopada 2019 r. w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 1 zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci zostały zapoznane z filmem stworzonym przez norweskie stowarzyszenie przewoźników. Podczas zajęć edukowano uczniów z tak zwanego „martwego pola” znajdującego się wokół samochodów. Dzieci przekonały się, jaką widoczność ma kierowca ciężarówki. W ramach podsumowania zdobytych wiadomości klasa wzięła udział w quizie dotyczącym zasad bezpieczeństwa, a także wykonała prace plastyczne pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”.

 • autor: Sylwia Aniołkowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Kampania „Halo, czy mnie widzisz?” w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Kampania „Halo, czy mnie widzisz?” w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 1.
 • Kampania „Halo, czy mnie widzisz?” w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 1.

Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a

W ramach podsumowania omawiania pierwszej samodzielnie przeczytanej lektury pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 1 wykonali lapbooki czyli kreatywne książeczki. Znalazły się w nich najważniejsze informacje dotyczące książki H. Loftinga oraz opinie dzieci na jej temat. Jak zawsze uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem.

 • autor: Sylwia Wojcieszek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a.
 • Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a.
 • Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a.
 • Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a.
 • Kreatywne pożegnanie z „Doktorem Dolittle” w klasie 2a.

Międzynarodowy Dzień Jeża

10 listopada swoje święto mają małe, kolczaste zwierzątka, bardzo pożyteczne i równie sympatyczne. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach, książeczkach i piosenkach, dlatego też nasze dzieci z „O”B, w Szkole Podstawowej nr 1, we wtorek włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Jeża. Podczas zajęć zerówkowicze poznali wiele ciekawostek o tych zwierzętach, uczestniczyli w wesołych językowych zabawach i pląsach, a także zapoznali się z interesującym Mr. Pokee – jeżem pigmejskim podróżującym po całym świecie ze swoją właścicielką. To popołudnie minęło nam bardzo szybko i przyjemnie, a na twarzach dzieci gościł szeroki uśmiech.

 • autor: A. Wicek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Międzynarodowy Dzień Jeża w Szkole Podstawowej nr 1.

Turniej Szachowy Juniorów

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w turnieju szachowym, który rozegrany zostanie w dniu 07.12.2019 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul. I. Paderewskiego 1A.

Rozgrywki przeprowadzone zostaną: systemem szwajcarskim, 7 rund, po 12 min. + 3 sek. na zawodnika, kojarzenie komputerowe - ChessArbiter (v.6.05).
Nagrody w dwóch kategoriach klasy 0-3 i 4-7.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w turnieju szachowym, który odbędzie się 7.12.2019 r. o godz. 10:00 w...

Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym

Rywalizacji sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 ciąg dalszy. Ponieważ ubiegłym roku szkolnym rywalizacja wielobojowa wzbudziła duże zainteresowanie Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” postanowił również w tym roku szkolnym podobną rywalizację sportową przeprowadzić. Zawody odbyły się na dwóch poziomach. 18 listopada wystartowały klasy IV-VI, a 25 listopada klasy VII-VIII. Z satysfakcją należy powiedzieć, że z 13 oddziałów szkolnych nie wystartowały tylko dwa zespoły. Każdy zespół liczył sześć osób, trzy dziewczynki i trzech chłopców. W opinii sędziów i organizatorów zawodów rywalizacja była bardzo zacięta, wystarczy powiedzieć , że w grupie młodszej (klasy IV-VI), dla ustalenia miejsc II i III potrzebna była dogrywka. W grupie starszej (klasy VII-VIII) po raz trzeci zwyciężyła klasa VII c. A oto wyniki zawodów:

Grupa młodsza (IV-VI):
I miejsce – klasa VI c,
II miejsce – klasa V a,
III miejsce – klasa IV a.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Rosiak Paulina, Trojak Wiktoria, Tośka Klaudia, Jankowska Wiktoria, Franiewski Dawid, Deroń Krystian.

Grupa starsza (VII-VIII):
I miejsce – VII c,
II miejsce – VIII a,
III miejsce – VII b.
Najlepsi w tej grupie wystąpili w składzie: Pyta Alicja, Topolewska Zuzanna, Żurek Zofia, Fedorów Hubert, Hołota Marcin, Trojak Kacper.

Na zakończenie zawodów dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Zdzisław Szmytkowski wręczył tryumfatorom nagrody ufundowane przez UKS „Reduta” oraz pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów wspaniałej, sportowej zabawy.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.
 • Mistrzostwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w wieloboju sportowym.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 26.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 27.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 27.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 28.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże i postępujące od południowego zachodu słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

 • autor: Mariusz Cebula

Bezpłatne badania mammograficzne

Czy urodziłaś się w latach 1950-1969?
Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.
LUX MED po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:
Nowy Dwór Mazowiecki – 6 grudnia 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego, ul. Wybickiego.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 • autor: Anna Niemirska
 • 6.12.2019 r. w godz. 8.00-15.00 w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego mobilna pracownia mammograficzna LUX MED...

Targowisko Miejskie czynne 23.12.2019 r.

Szanowni Państwo informujemy, że 23 grudnia 2019 r. czynne będzie Targowisko Miejskie Nr 1 (ul. Targowa 11).

 • autor: Robert Smal

Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych

19 listopada 2019 r. w hali przy ul. Młodzieżowej 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się zawody gminne w KOSZYKÓWKĘ szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział trzy szkoły z gminy Nowy Dwór Mazowiecki.
W kategorii dziewcząt swoje reprezentacje wystawiły: Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 (Pólko), która z kompletem punktów awansowała do zawodów powiatowych.
W kategorii chłopców wzięły udział: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5. Wszystkie spotkania zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 (Pólko), która także będzie reprezentowała gminę Nowy Dwór Mazowiecki w zawodach powiatowych.

Zawody powiatowe odbędą się 28 listopada 2019 r. w hali NOSiR przy ul. Młodzieżowej 1 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wyniki dziewcząt:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 47:5
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 26:10
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 5 10:30

Tabela dziewcząt:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 (Pólko) 4 pkt. 77-15
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (Modlin Twierdza) 3 pkt. 36-40
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Osiedle Młodych) 2 pkt. 15-73

SP nr 5: Natalia Brzezińska, Karolina Calak, Amelia Duda, Wiktoria Chrustowska, Karolina Czarnecka, Monika Gembala, Karolina Kołodziejska, Karolina Łabęda, Paulina Więcek, Anna Bedus, Oliwia Dąbrowska, Nadia Wieszczycka, Patrycja Pokorska, Anna Hernik.
Trener: Natalia Chojnacka.


Wyniki chłopców:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 5 15:23
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 2:31
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 5 2:49

Tabela chłopców:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 4 pkt. 72-17
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Osiedle Młodych) 3 pkt. 46-25
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (Modlin Twierdza) 2 pkt. 4-80

SP nr 5: Jakub Wasiak, Sebastian Trzpioła, Mateusz Kanigowski, Jakub Kurek, Filip Kwiatkowski, Maciej Sobieraj, Kamil Kordziak, Adam Kortała, Bartosz Kaszyński, Alan Szulecki.
Trener: Janusz Rzeszot.

 • autor: Adam Szabłowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w koszykówkę szkół podstawowych.

VIII Rodzinne Zawody w Pływaniu

 • autor: Adam Szabłowski
 • 15.12.2019 r. o godz. 12:00 zapraszamy na VIII Rodzinne Zawody w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Spotkanie świąteczne ZO3

Zarząd Osiedla nr 3 Pólko zaprasza mieszkańców 10.12.2019 r. o godz. 17:30 do siedziby Polskiego Związku Wędkarskiego przy ul. Sukiennej 24 b na spotkanie świąteczne.

W programie:
1. Podsumowanie działalności Zarządu Osiedla nr 3 za 2019 r.
2. Rozstrzygnięcie konkursu „Pięknieje nasze Osiedle”.
3. Sprawy różne.

 • autor: Jadwiga Rytel
 • Zarząd Osiedla nr 3 Pólko zaprasza mieszkańców 10.12.2019 r. o godz. 17:30 do siedziby Polskiego Związku Wędkarskiego przy...

Bajkowa walka ze złem

„Poranek z teatrem”, w sobotę 16 listopada 2019r., wzbudził wiele emocji wśród najmłodszej widowni. Na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury kolejny raz zaprezentował się Teatr KATARYNKA z nowym spektaklem pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Bajkę o dwójce przyjaciół, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. To właśnie ten czarodziej i jego złe uczynki wywarły takie wrażenie na dzieciach, każde pojawienie się Zoltana wywoływało buczenie i okrzyki negacji. Spektakl Teatru KATARYNKA to opowieść bardzo edukacyjna, ucząca rozpoznawania kolorów i zasad dobrego wychowania, wzbogacona melodyjnymi i mądrymi piosenkami. Bardzo cieszy fakt, że najmłodsze pokolenie tak wspaniale reaguje na teatralne opowieści, a nasz ośrodek ma w tym swój udziału. Na zakończenie aktorzy otrzymali zasłużone brawa, a dzieci z uśmiechem pozowały do pamiątkowych zdjęć z Rosą i Klimkiem.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Publiczność podczas spektaklu pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
 • Współne zdjęcie aktorów z widzami.
 • Współne zdjęcie aktorów z widzami.
 • Współne zdjęcie aktorów z widzami.

„Malarstwo wodne” Jarosława Drążka

W piątkowe popołudnie 15 listopada 2019 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”. Już sam tytuł wystawy podpowiada nam, że zaprezentowane na niej zostało malarstwo akwarelowe (a inaczej właśnie „wodne”). Warto dodać, że jest to pierwsza tego typu wystawa w naszym Ośrodku.

Artysta ukończył Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w specjalnościach malarstwo i grafika warsztatowa, w pracowniach prof. Mariana Stelmasika oraz prof. Grzegorza Mazurka. Zajmuje się ilustracją książek, uprawia malarstwo sztalugowe, ale od wielu lat jego największą pasją jest akwarela. Zamiłowanie do tej techniki malarskiej rozbudziły w nim warsztaty artystyczne prowadzone przez Tony’ego Lyncha, w których uczestniczył podczas swojego pobytu w Kanadzie. Swoje doświadczenia artystyczne Jarosław Drążek zdobywał podczas licznych podróży, gdzie stykał się z twórczością znanych i mniej znanych artystów, a także przedstawiał swoją twórczość. Należy również do Stowarzyszenia Polskich Akwarelistów, w ramach którego uczestniczy w plenerach i wystawach.
W obrazach Jarosława Drążka dominuje światło oraz kolor, odczuwalna jest radosna witalność, będąca wyrazem obserwacji artysty. Piątkowe popołudnie było miejscem wielkiej uczty dla oczu i ducha, a zebrani goście mogli podziwiać wielki kunszt malarski. Zachęcamy do obejrzenia tej bardzo interesującej wystawy, która będzie trwać do 4 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.
 • Wernisaż artysty Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 22.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 23.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 24.11.2019 r.
W dzień umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

 • autor: Mariusz Cebula

Ponad 300 tys. zł. na odnowienie krzyży na cmentarzu fortecznym w Twierdzy Modlin!

W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę bohaterskiej obrony Modlina, natomiast rok 2020 przynosi kolejną wyjątkową rocznicę, potwierdzającą bohaterstwo i niezłomność narodu polskiego – rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Pamiętając o poległych w wojnie polsko – bolszewickiej, chcąc godnie uczcić ich pamięć, Miasto zabiegało o pozyskanie środków na renowację krzyży na cmentarzu w Modlinie Twierdzy. Intensywne prace przyniosły efekty w postaci dwóch umów o dofinansowanie zadania, podpisanych między Miastem, a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pozyskane wsparcie finansowe w  wysokości 340 000,00 zł umożliwi wykonanie prac restauratorskich i konserwatorskich w zakresie wymiany starych betonowych krzyży na nowe, granitowe przy mogiłach żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej. Ponadto część krzyży oryginalnie posadowionych na cmentarzu zostanie odrestaurowana. Remontowi poddane zostaną także dwa pomniki na cmentarzu oraz orły umiejscowione przy ciągach komunikacyjnych.
Zadanie, z pozoru proste, niestety takie nie jest. Bardzo krótki czas na jego realizację (do końca 2019 roku) wynikający z późnego ogłoszenia decyzji o przyznanym dofinansowaniu, obowiązek wykonania dokumentacji projektowej oraz programu prac konserwatorskich, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i decyzji, obowiązek przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz pogoda, która jest nieprzewidywalna, mogą zamieszać w naszych planach związanych z tą inwestycją. Mamy jednak nadzieję, że zadanie zostanie zrealizowane bez przeszkód.

 • autor: Wydział Projektów Infrastrukturalnych
wyświetl galerię w Cooliris
 • Krzyże na cmentarzu w Modlinie Twierdzy.
 • Krzyże na cmentarzu w Modlinie Twierdzy.
 • Krzyże na cmentarzu w Modlinie Twierdzy.
 • Pomnik na cmentarzu w Modlinie Twierdzy.
 • Pomnik na cmentarzu w Modlinie Twierdzy.

Teatr Hurragram - 8 kobiet

Nowodworski Ośrodek Kultury wraz z zespołem grupy teatralnej HURRAGRAM zaprasza 26.11.2019 r. o godz. 19:00 na otwartą próbę generalną nowego spektaklu.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • Nowodworski Ośrodek Kultury wraz z zespołem grupy teatralnej Hurragram zaprasza 26.11.2019 r. o godz. 19:00 na otwartą...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 21.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 22.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże lub całkowite, w drugiej połowie dnia na południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże, na południu większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C na wschodzie do 6°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 22.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 23.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 8°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

 • autor: Ilona Bazyluk

Smykofonia na Mazowszu - Zimowy spacerek

SMYKOFONIA NA MAZOWSZU
Zapraszamy rodziny wraz z melomaluszkami (dziećmi 0-5 lat) na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko w cyklu SMYKOFONIA.
Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki. To jest po prostu świetna zabawa przy dobrej muzyce.

Zimowy spacerek
Zimowe spacerki mogą przynieść nam wiele radości, trzeba się tylko ciepło ubrać. Gdy nie straszny nam śnieg, mróz, deszcz lub zimny wiaterek dobrze jest pobawić się razem, poszukać gwiazdki na wieczornym niebie, pomyśleć o ciepłej herbatce i nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia.
Pomoże nam w tym zimowa muzyka grana przez The New Warsaw Trio w składzie:
Przemysław Skałuba - klarnet,
Rafał Grząka - akordeon,
Marcin Fidos - kontrabas, 
Viola Łabanow – prowadzenie koncertu.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
7 grudnia 2019 roku, godz. 10.00

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury, lub na platformie internetowej Biletyna.pl
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną oraz na Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.
• Ulgowe karty wstępu ważne wyłącznie za okazaniem Nowodworskiej Karty Familijnej lub odpowiednio Nowodworskiej Karty Seniora.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 7.12.2019 r. o godz. 10.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z cyklu "Smykofonia na Mazowszu" - "Zimowy...

Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych

18 listopada 2019 r. w hali przy ul. Młodzieżowej 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się zawody gminne w MINI KOSZYKÓWKĘ szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Nowy Dwór Mazowiecki.
W kategorii dziewcząt swoje reprezentacje wystawiły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (Modlin Twierdza), który z kompletem punktów awansował do zawodów powiatowych.
W kategorii chłopców wzięły udział: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 5. Wszystkie spotkania zwyciężył Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Osiedle Młodych), który także będzie reprezentował gminę Nowy Dwór Mazowiecki w zawodach powiatowych.

Zawody powiatowe odbędą się 26 listopada 2019 r. także w hali NOSiR przy ul. Młodzieżowej 1 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wyniki dziewcząt:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 5 12:8
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 20:14
3. SP nr 1 – ZS-P nr 4 2:30
4. SP nr 5 – ZS-P nr 1 7:24
5. SP nr 1 – ZS-P nr 1 6:28
6. SP nr 5 – ZS-P nr 4 8:24

Tabela dziewcząt:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (Modlin Twierdza) 6 pkt. 74-24
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Osiedle Młodych) 5 pkt. 66-33
3. Szkoła Podstawowa nr 1 (Centrum) 4 pkt. 20-66
4. Szkoła Podstawowa nr 5 (Pólko) 3 pkt. 23-60

ZS-P nr 4: Amelia Mizerska, Amelia Rychter, Zofia Napiórkowska, Malwina Czechowicz, Hanna Prokopiuk, Martyna Barylska, Maja Izdebska, Nikola Górnicz, Zuzanna Smukowska, Marta Bujnowska.

 

Wyniki chłopców:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 5 10:6
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 11:6
3. ZS-P nr 1 – ZS-P nr 4 4:5
4. SP nr 5 – ZS-P nr 3 2:4
5. ZS-P nr 1 – ZS-P nr 3 17:7
6. SP nr 5 – ZS-P nr 4 8:10

Tabela chłopców:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Osiedle Młodych) 6 pkt. 41-18
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 (Modlin Twierdza) 5 pkt. 26-28
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Modlin Górka) 4 pkt. 17-30
4. Szkoła Podstawowa nr 5 (Pólko) 3 pkt. 16-24

ZS-P nr 1: Maciej Rytel, Fabian Michałowski, Dawid Sulima, Arkadiusz Strześniewski, Jakub Świerczewski, Ignacy Rybak, Antoni Bułka, Kamil Kalinowski, Marcin Wiśniewski, Szymon Szabłowski, Kacper Pisarski.

 • autor: Adam Szabłowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.
 • Zawody gminne w Mini Koszykówkę szkół podstawowych.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 20.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 21.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Początkowo lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 21.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 22.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

 • autor: Katarzyna Ścisłowska

Ja teraz kłamię

Zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu „Więcej niż kino” zaprezentujemy ciekawy, oryginalny film pt. „Ja teraz kłamię” w reżyserii Pawła Borowskiego - twórcy głośnego filmu pt. „Zero”.  
Po projekcji spotkanie z reżyserem poprowadzi Stanisław Zawiśliński.

W filmie występuje plejada znakomitych polskich aktorów m.in.: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Rafał Maćkowiak, Robert Więckiewicz, Agata Buzek, Paulina Walendziak, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel.

Film opowiada o trójce celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał gwiazd". Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek - rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.
(www.filmpolski.pl )
Reżyser Paweł Borowski: "Ja teraz kłamię" stanowi po części wynik zaniepokojenia chaosem informacyjnym, w którym przyszło nam żyć. Miałem chyba dosyć tego, że w pewien sposób sam daję się tej rzeczywistości wmanewrować w tym kierunku, że sam często nie wiem, co jest prawdą, a co już fikcją. Mam wrażenie, że jesteśmy nieustannie bombardowani strzępami informacji, a nie pełnymi informacjami. Te wiadomości obrastają później różnymi kontekstami, narracjami, opowieściami. I koniec końców, mając dokładnie ten sam fakt, widzimy trzy różne narracje, które kompletnie zmieniają jego znaczenie…

Borowski bezceremonialnie szydzi z reguł show-biznesu, obnaża próżność artystów, ale i odbiorców, prześwietla współczesną publiczność (nie tylko telewizyjnych programów), dla której szczerość coraz częściej wydaje się mniej atrakcyjna niż fałsz. Wolimy piękne kłamstwo od brzydkiej (w domyśle nudnej) prawdy, a to skutecznie zabija zdolność do empatii czy współczucia. W cenie są fake newsy, za które można kupować i sprzedawać wszystko i wszystkich.
Borowski punktuje więc konsekwentnie i celnie, ale niestabilną, mało atrakcyjną i zbyt dosadną narracją uodparnia widza na wartościowe morały. Całą uwagę publiki skupia trywialną, pseudo-kryminalną opowiastką, której dopiero dobitny finał podszyty ironicznym komentarzem sprowadza film na właściwe tory, po których dojedziemy do sedna "Ja teraz kłamię".
(z recenzji Tomasza Zacharczuka)

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a

29 listopada 2019 r. (piątek) o godz. 18.30
Wstęp wolny.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 29.11.2019 r. o godz. 18.30 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z cyklu "Więcej niż kino", podczas...

Środowiskowy Dom Samopomocy

Scena Zaułek z Krzysztofem Piaseckim

W piątkowy wieczór 15 listopada 2019 r. gościem Bardzo Kulturalnego Wieczoru ze Sceną ZAUŁEK był polski satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny KRZYSZTOF PIASECKI.
Imprezę tradycyjnie poprowadził założyciel i gospodarz Sceny ZAUŁEK Wojtek GĘSICKI, który na rozgrzewkę zaserwował nowodworskiej publiczności swoje najnowsze satyryczne utwory stanowiące znakomity komentarz do aktualnej rzeczywistości w naszym kraju. Na widowni najpierw wybuchały salwy śmiechu, a potem gromkie brawa.
Gość wieczoru przywiózł do nas program pt. „Dobry Wieczór”. I to był Bardzo Dobry Wieczór, że przytoczę jeden z komentarzy: „Fantastyczny koncert. Pan Krzysztof nie dość, że świetnie śpiewa to jeszcze opowiada żarty, na które cała sala reagowała gromkim śmiechem. Bardzo udany wieczór!!!”.
I to by było na tyle.
Zapraszamy na kolejne imprezy w naszym ośrodku.

 • autor: Krzysztof Borowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spotkanie ze Sceną Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Wojtek Gęsicki
 • Wojtek Gęsicki
 • Wojtek Gęsicki
 • Krzysztof Piasecki i Wojtek Gęsicki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki
 • Krzysztof Piasecki

Gliniane łapki i łapy

 • autor: Barbara Swatek
 • 3.11.2019 r. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na rodzinne warsztaty ceramiczne "Gliniane...

Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim w Muzeum w Palmirach

13 listopada 2019 r., Zespół Placówek Edukacyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej byli organizatorami lekcji historii w Muzeum - Miejscu Pamięci w Palmirach.

Głównym organizatorem lekcji była Teresa Stroińska – Marcińska – wiceprezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, a prelegentem, który zapoznał uczniów z historią II wojny światowej i przebiegiem walk na terenie Puszczy Kampinoskiej – mjr w st. spocz. Janusz Zajączkowski – prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego ZOR RP. Przedstawił także historię powstania cmentarza i muzeum. Uczniowie zwiedzili muzeum.
W lekcji uczestniczyło 43 uczniów i 9 nauczycieli.
Las w Palmirach to niemy świadek zbrodni na Polakach, to „Katyń Zachodu".
Dla uczczenia pamięci pomordowanych w Palmirach, uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty.

 • autor: Teresa Stroińska - Macińska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.
 • Lekcja historii dla uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Muzeum w Palmirach.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 20.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie województwa po południu możliwość wzrostu do dużego. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od wschodu wzrastające do dużego. Miejscami mgła do 200 m. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 20.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 21.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże, lokalnie zmniejszające się do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na zachodzie województwa możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

 • autor: Mariusz Cebula

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 19.11.2019 r.
W dzień lokalnie silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 9°C na północy do 13°C na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, w pierwszej połowie nocy okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 20.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i południowy.
W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od wschodu województwa wzrastające do całkowitego. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

 • autor: Michał Folwarski

Warsztaty z psychologiem w klasie 2a

W październiku i listopadzie klasa 2a uczestniczyła w warsztatach z psychologiem. Podczas pierwszego spotkania dzieci rozmawiały o pozytywnych i negatywnych emocjach, które często im towarzyszą. Uczniowie próbowali je nazwać i opisać. Otrzymali nowe sposoby radzenia sobie z silnymi stanami emocjonalnymi.
Drugie spotkanie miało na celu uczulenie dzieci na problem uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. W czasie zajęć uczniowie klasy 2a mieli szansę na poznanie objawów uzależnienia od wysokich technologii, a także ich skutków.
Warsztaty pozwoliły dzieciom na poznanie sposobów radzenia sobie z uzależnieniem i na poszukiwanie pomocy wśród osób dorosłych.

 • autor: Sylwia Wojcieszek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.
 • Warsztaty z psychologiem w klasie 2a.

Warsztaty dotyczące rozwiązywania konfliktów

17 października klasa 2a brała udział w warsztatach dotyczących rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Dzieci dowiedziały się, że kłótnie mogą powstać z różnych powodów, ale ważne jest, aby umieć je rozwiązać nie krzywdząc drugiej osoby. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach, podczas których uczyli się w jaki sposób radzić sobie z sytuacjami trudnymi i sporami. Mamy nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć pozwoli na lepsze współdziałanie w grupie rówieśniczej.

 • autor: Sylwia Wojcieszek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Warsztaty dotyczące rozwiązywania konfliktów.
 • Warsztaty dotyczące rozwiązywania konfliktów.
 • Warsztaty dotyczące rozwiązywania konfliktów.
 • Warsztaty dotyczące rozwiązywania konfliktów.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 14.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 15.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 6°C na zachodzie do 12°C na wschodzie. Wiatr słaby, początkowo zachodni, potem zmienny.
W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie początkowo większe przejaśnienia. Na wschodzie opady deszczu. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C na zachodzie do 6°C na wschodzie województwa. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 15.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 16.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże, po południu miejscami większe przejaśnienia. W centrum, na północy i wschodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 13°C na południu województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni
i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-wschodni.

 • autor: Michał Pilecki

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w SP1

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania na sali gimnastycznej został rozstrzygnięty konkurs kulinarny zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Grzegorza Nadrzyckiego, Agatę Karuk i Magdę Bardoni. Klasy przygotowały stanowiska ze zdrowymi potrawami z wcześniej wylosowanych państw europejskich. Wszystkie prezentacje były świetnie przygotowane, jury było pod wrażeniem kreatywności, zaangażowania uczniów oraz ogromu włożonej pracy nie tylko przez dzieci, ale również rodziców. Widzowie mogli usłyszeć ciekawostki kulinarne oraz spróbować potraw z Węgier, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Polski, Niemiec, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Szwecji.

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła klasa 5a, drugie miejsce 5b, a trzecie miejsce 5c.
W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, drugie miejsce 8a, a trzecie 7b.

 • autor: Hanna Twardowaska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej nr 1.

„Sklep z facetami” Patrycji Szczepanowskiej w NOK-u

10 Listopada 2019 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury mieliśmy przyjemność zobaczyć spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami”. Autorką scenariusza i reżyserką sztuki jest odtwórczyni głównej roli Patrycja Szczepanowska. Wspólnie z Sonią Jachymiak i Piotrem Wątrobą wciągnęli nas w przezabawną historię o poszukiwaniu miłości.
Główna bohaterka Marzena w dniu swoich 39. urodzin zostaje porzucona przez swojego wieloletniego partnera Krzysztofa. Z głębokiego smutku wyciąga ją młodsza siostra Danka, która doskonale zna się na damsko-męskich relacjach i zapisuje ją do „Sklepu z facetami”. I wtedy zaczyna się zabawa! Absztyfikanci to istny „gabinet osobliwości”.
Przezabawne sytuacje, pełne humoru i prawd życiowych błyskotliwe teksty bardzo spodobały się nowodworskiej publiczności, która gorącymi brawami podziękowała aktorom za udany wieczór.
Na kolejny wieczór z teatrem zapraszamy już 10 grudnia. Zobaczymy dwie arcyśmieszne jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”.
Polecamy również koncert piosenek z Kabaretu Starszych Panów pt. „Herbatka u starszych Panów”- 30.11.2019 r.
Karty wstępu do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl

 • autor: Paulina Łucarz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Dzień Postaci z Bajek

Zabawa, uśmiech i moc radości – to właśnie te hasła uczyniły ubiegły piątek tak wyjątkowym. Grupa „O”B gościła w swoich progach dwie niesamowicie wesołe i pomysłowe postaci rodem z bajek – Panią Wiosnę i Miłą Czarownicę, które przybyły do dzieci z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Trzy świnki”, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, segregowały rekwizyty charakterystyczne dla poszczególnych baśni i bajek, a także wesoło bawiły się udając ulubionych bohaterów z bajek. Ta wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniała jak ważne są bajki i dlaczego warto po nie sięgać. Serdecznie dziękujemy P. Agnieszce i P. Ani – pracownicom biblioteki pedagogicznej za ciekawe i miłe zajęcia!

 • autor: A. Wicek
wyświetl galerię w Cooliris
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej nr 1.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 14.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C na zachodzie do 15°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 14.11.2019 r. do godz. 07:30 dnia 15.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C na zachodzie do 13°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

 • autor: Mariusz Cebula

Wycieczka do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej

Kontynuując spotkanie z biblioteką klasa 1 b 7 listopada wybrała się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Dla większości z nich była to pierwsza taka wizyta. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki - sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Z okazji niedawno obchodzonego dnia Postaci z Bajki dzieci brały udział w quizie - znajomości bajek. Mogły się wykazać swoją wiedzą na temat bajkowych postaci, rozpoznając je na pokazywanych ilustracjach oraz łącząc rekwizyty i postacie z odpowiednią bajką. Na zakończenie spotkania, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze, uczniowie bawili się przy bajce „O czerwonym kapturku” oraz wykonali pracę plastyczną dotyczącą spełniania marzeń dla bliskiej nam osoby do wcześniej wysłuchanej bajki „O rybaku i złotej rybce”.

 • autor: Magda Ners
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie kalsy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Wizyta w bibliotece szkolnej

Dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych jest oczywiście wizyta w bibliotece szkolnej, dlatego też 4 listopada dzieci z klasy 1 b postanowiły ją odwiedzić. Na miejscu przywitała ich pani Hanna Twardowska, która w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o bibliotece oraz o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru dostępnego w bibliotece. Dowiedziały się również, jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieciom bardzo spodobało się szukanie różnych informacji w encyklopediach i słownikach. Dzięki  temu mogły dowiedzieć się ciekawych informacji bez korzystania z Internetu, tak jak to czynili kiedyś ich rodzice i dziadkowie.

 • autor: Magda Ners
wyświetl galerię w Cooliris
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.
 • Dzieci z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 1 z wizytą w bibliotece szkolnej.

Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

7 listopada odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p. Krystynę Eisler i p. Dariusza Kłosowskiego. Występowali uczniowie z kl. 7-8 oraz chór szkolny z kl. 5-6.

 • autor: Hanna Twardowaska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości.

101 lat niepodległości

11 listopada 1918 roku po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, jak co roku Miasto we współpracy z 2. Mazowieckim Pułkiem Saperów zorganizowało uroczystości patriotyczne.

Obchody Święta Niepodległości trwały w Nowym Dworze Mazowieckim dwa dni. Rozpoczęły się w niedzielę, 10 listopada na cmentarzu fortecznym w Twierdzy Modlin uroczystą mszą świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny. Wojskowy ceremoniał uroczystości zabezpieczył 2. Mazowiecki Pułk Saperów. Po mszy odczytany został Apel Poległych i oddana została salwa honorowa. Na koniec delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich poległych w 1920 i 1939 roku.
W poniedziałek, 11 listopada uroczystości odbyły się w centrum miasta. O godz. 10:00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła odprawiona została msza święta, po której wszyscy przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu wspólnie odśpiewany został hymn państwowy.
Licznie zgromadzonych mieszkańców przywitał Burmistrz Jacek Kowalski. Podziękował za przybycie m.in. kombatantom, mieszkańcom, gościom, młodzieży szkolnej i harcerzom. Po krótkim wystąpieniu złożone zostały kwiaty pod pomnikiem, a na koniec ponownie wszyscy wspólnie zaśpiewali. Tym razem pieśń Legionów „My, Pierwsza Brygada”.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości: żołnierzom z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, Strażakom z OSP – Ratownictwo Wodne, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, uczniom i nauczycielom szkół nowodworskich za obecność na obchodach i wystawienie pocztów sztandarowych, harcerzom z Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki, delegacjom służb mundurowych, lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Dziękujemy przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, proboszczom nowodworskiej i modlińskich parafii oraz mieszkańcom naszego miasta.

 • autor: red.; foto: Damian Ochtabiński
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 10.11.2019 r.
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.
 • Obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim 11.11.2019 r.

16 listopada utrudnienia w ruchu!

 • autor: Anna Jaworek
wyświetl galerię w Cooliris
 • 16.11.2019 r. w godz. 13:20-15:10 wystąpią utrudnienia w ruchu, w ul. Bema, Poniatowskiego i Ledóchowskiego, w związku z...

„Dęby Pamięci” – tomik wierszy Kazimierza Szczerbatko

Kazimierz Szczerbatko jest autorem kolejnego, 22 już tomiku wierszy, zatytułowanego „Dęby Pamięci”, poświęconego upamiętnieniu oficerów Wojska Polskiego – ofiar zbrodni katyńskiej.

Inspiracją kilku wierszy w tym tomiku są uroczystości Katyńskie organizowane w Nowym Dworze Mazowieckim, podczas których od 11 lat sadzone są „Dęby Pamięci”.

Jest to efekt współpracy Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej (autor jest członkiem ZG tej organizacji) z Zespołem Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, który upamiętnia oficerów Batalionu Elektrotechnicznego zamordowanym w Katyniu i Charkowie poprzez sadzenie „Dębów Pamięci”. Autor tak pisze o tym w wierszu „Wspominać będą”: „… Wsłuchajmy się w szum drzew, a pieśń o nich unosi się echem z nowodworskiego parku, echo rozpaczy, echo pamięci… wołam głosem młodzieży Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Maz., my będziemy sadzić dęby… chcemy, aby o was pamięć nie zatarła historia czasu…”.
W wierszu tym, Kazimierz Szczerbatko wymienił nazwiska 11 oficerów Batalionu Elektrotechnicznego, którym posadzono „Dęby Pamięci”, a ich fotografie zamieścił na okładce tomiku.

W tomiku, autor zamieścił również kilka zdjęć z uroczystości obchodów 79. rocznicy zbrodni katyńskiej w Nowym Dworze Mazowieckim (7 kwietnia 2019 r.), których gościem honorowym była ówczesna minister, a obecna ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders.

Wśród 22 wierszy zmieszczonych w tomiku są też te odnoszące się do upamiętniania innych wydarzeń historycznych i postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.  
W wierszu „Maj”, autor tak opisuje obchody 84. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim: „… my pamiętamy, pomnik otoczony młodzieżą, wojskiem, przedstawicielami społeczeństwa, władz, to organizuje ZOR RP… pamiętamy w Nowym Dworze Maz. o Tobie Marszałku…”.

Nie zabrakło w tomiku wierszy o rodzinnym mieście autora – Zakroczymiu.
W jednym z nich zatytułowanym „Ziemia” autor pisze „… Zakroczym to nasze miasto, to nasza mała Ojczyzna, w niej szkoła, kościoły, cała historia, prawie tysiącletnia…”.

 • autor: (k)
wyświetl galerię w Cooliris
 • Tomik wierszy „Dęby Pamięci”.
 • Tomik wierszy „Dęby Pamięci”.
 • Kazimierza Szczerbatko

Uwierz Polsko

 • Centrum Handlowe HIT zaprasza 9.11.2019 r. o godz. 11:11 na koncert patriotyczny "Uwierz Polsko" w wykonaniu chóru Euforia.

Wieczór komedii Antoniego Czechowa

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczór komedii Antoniego Czechowa Oświadczyny i Niedźwiedź
Reżyseria:  Andrzej Niemirski.
Przekład: Maria Czanerle, Artur Sandauer.
Występują aktorzy Teatru Rampa: Joanna Górniak, Katarzyna Kozak, Robert Kowalski, Andrzej Niemirski.
 
Dwie arcyśmieszne jednoaktówki Antoniego Czechowa to klasyka teatru. Dramaturga i Mistrza „małych form literackich”, w których uwieczniał sceny obyczajowe z życia XIX Rosji łącząc w nich komizm z wyraźnymi akcentami krytyki społecznej. Miniatura pt. „Oświadczyny” to krótka historyjka o pechowych oświadczynach cierpiącego na rozliczne dolegliwości starego kawalera. Druga pt. „Niedźwiedź” to opowieść o mężczyźnie będącym w finansowych tarapatach, który przychodzi do wdowy odebrać dług zaciągnięty przez zmarłego męża. Tak w jednym, jak i drugim przypadku chodzi o uczucie, ale z zupełnie odmiennym zakończeniem. Świetne dialogi, błyskotliwe riposty, pełna napięć i zwrotów fabuła przykuwa uwagę i trzyma w napięciu, to atuty przedstawienia. O czym można się przekonać przychodząc na spektakl, bo „ Nie ma nic nudniejszego niż nudna sztuka” ponad sto lat temu napisał Antoni Czechow.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Ignacego Paderewskiego 1A
5 grudnia 2019 r. godz. 18.30

Karty wstępu w cenie 30 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl          
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 5 grudnia 2019 r. o godz. 18.30 na Wieczór komedii Antoniego Czechowa - "Oświadczyny"...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 7:30 dnia 8.11.2019 r. do godz. 7:30 dnia 9.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzenia. Początkowo mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 7:30 dnia 9.11.2019 r. do godz. 7:30 dnia 10.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

 • autor: Ilona Bazyluk

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Remont pracowni informatycznej w SP1

W Szkole Podstawowej nr 1 trwa remont pracowni informatycznej realizowany przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Zgodnie z umową do 28.11.2019 r. remont zostanie zakończony i wtedy do działania przystąpi firma dostarczająca nowe wyposażenie informatyczne. Pracownia zostanie wyposażone w nowe komputery dla uczniów i nauczyciela z oprogramowaniem biurowym i systemem zabezpieczającym, drukarkę oraz monitor interaktywny.

 • autor: Aneta Pielach – Pierscieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Remont pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Remont pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Mazowsze serce Polski.

III Bieg Obrońców Modlina

 • autor: Rozbiegamy Nowy Dwór
 • Stowarzyszenie RozbiegaMy Nowy Dwór zaprasza 16.11.2019 r. o godz. 12:00 i 13:30 na III Bieg Obrońców Modlina.
 • W Biegu Obrońców Modlina dzieci i młodzież wystartują dla Mikołaja!

Herbatka u Starszych Panów

30 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert piosenek z Kabaretu Starszych Panów pt. „Herbatka u Starszych Panów”.
To właśnie nieocenieni Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski stworzyli jeden z najwybitniejszych programów rozrywkowych. Ironia, aluzja, przenośnia, humor wyróżniały go spośród innych produkcji telewizyjnych lat 50. i 60. XX wieku. Mimo upływu lat „Kabaret Starszych Panów” do dziś ma swoich fanów, a piosenki, które powstały ponad 50 lat temu nadal bronią się zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej – „są dobre na wszystko” – jak śpiewali dwaj starsi panowie. Na spektaklu usłyszą Państwo piosenki znane z mistrzowskich wykonań takich polskich artystów jak Kalina Jędrusik, Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka czy Wiesław Gołas.
W spektaklu wystąpią artyści studia Accantus związani z teatrem Syrena, Rampa: Kami Zięba, Anastazja Simińska, na fortepianie grał będzie Adam Sychowski.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury lub za pośrednictwem platformy BILETYNA.pl
Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i na Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 30.11.2019 r. o godz. 17.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert piosenek z Kabaretu Starszych Panów pt...

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Młodych

 • autor: Marianna Mielczarek
 • Zarząd Osiedla nr 2 zaprasza 29.11.2019 r. o godz. 18:00 do Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na spotkanie z mieszkańcami.

Smykofoniczne dźwięki czasu

Jak brzmi czas, jak dźwięczą  sekundy, jak minuty. „Objaśnieniem” tego tematu zajęli się  wyjątkowi muzycy i wokaliści: Marta Grzywacz – wokal, Agnieszka Kowalska – fagot, Krzysztof Kozłowski – fortepian, Anna Szawiel – prowadzenie, którzy w sobotę 26 października 2019r. naszej najmłodszej publiczności zaprezentowali muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu SMYKOFONIA na Mazowszu. Na rozgrzewkę zabawa w rozpoznawanie i naśladowanie dźwięków zegarów i zegarowych kukułek. Potem szybkie i wolne tik, tak, tik, tak, jak trybiki albo zegarowe wahadła. Po zabawie  pojawiły się instrumenty, fagocistka Pani Agnieszka spacerując jak „duch” zagrała utwór „Różowa pantera”, a wspólnie z pianistą wykonała najbardziej znany motyw z baletu „Jezioro łabędzie”. Były też piosenki i tańce, a na zakończenie rodzinna zabawa „stary niedźwiedź cicho śpi”. Bardzo dobrze przygotowany i poprowadzony program, wykorzystując szereg piosenek z dzieciństwa rodziców, artystki zbudowały wspaniałą atmosferę na sali dając tym samym dużo radości zarówno najmłodszym jak i starszym uczestnikom muzycznego spotkania. Uśmiechy oraz brawa od dzieci i rodziców to najlepsza satysfakcja dla wykonawców i organizatorów sobotniej SMYKOFONII. Zapraszamy na kolejną.

 • autor: Lidia Godlewska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.
 • Muzyczny koncert pt. „Minuty i sekundy” w ramach cyklu Smykofonia na Mazowszu.

Ukwiecone Pólko – nagrody przyznane

W piątek 25 października odbyło się wręczenie nagród w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Osiedla nr 4 – Pólko pt. „Osiedle w kwiatach”.

Konkurs trwał przez całe lato. Komisja w składzie: Jadwiga Mizerska, Marbara Kościelniak i Krystyna Nasiadka wytypowała 25 posesji, ogródków i ukwieconych balkonów, których właściciele zostali nagrodzeni bonami pieniężnymi do sklepu ogrodniczego.
Wśród nagrodzonych znaleźli się zarówno mieszkańcy indywidualni jak i wspólnoty mieszkaniowe.
Nagrodzeni to: Barbara Kręźlewicz, Celina Kulesza, Marianna Żoch – Giemza, Jadwiga Zientek, Wiesława Hernik, Krystyna Morawska, Celina Marzec, Tadeusz Piłatowicz, Maria Supeł, Irena Liwska, Maria Snopek, Jadwiga Milewska, Iwona Żebrowska, Barbara Bieńkowska, Elżbieta Gajewska, Leokadia Fabisiak, oraz wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Inżynierskiej 1, 3, 5, 7, Boh. Modlina 65, Paderewskiego 8, 10, Sempołowskiej 15/17 oraz Sportowej 70,72,74.
Laureatom podczas spotkania nagrody wręczyli  Burmistrz Jacek Kowalski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Nadrzycka.
Gratulujemy!

 • autor: Aneta Pilach – Pierścieniak; foto: Grażyna Kiljan
wyświetl galerię w Cooliris
 • Nagrodzeni w konkursie „Osiedle w kwiatach”.
 • Nagrodzeni w konkursie „Osiedle w kwiatach”.
 • Nagrodzeni w konkursie „Osiedle w kwiatach”.
 • Nagrodzeni w konkursie „Osiedle w kwiatach”.
 • Nagrodzeni w konkursie „Osiedle w kwiatach”.

Malarstwo wodne

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.

15 listopada 2019 r. godz. 18:00
Galeria Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
Wstęp wolny.

Artysta sam o sobie:
„Rocznik 61’, urodzony w Lublinie.
Ukończyłem PLSP (liceum plastyczne) o specjalności wystawiennictwo, następnie Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, grafikę w pracowni prof. Danuty Kowzan-Nowickiej i prof.G.Mazurka oraz malarstwo u prof. Lisa i prof. Stelmasika.
Rysunkiem i malowaniem zajmuję się od kiedy pamiętam. Prace moje znajdują się w kolekcjach prywatnych i innych. Uczestniczyłem i uczestniczę w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.
Ilustruję książki, uprawiam malarstwo sztalugowe, jak również maluję akwarelą, która od wielu lat jest moją główną pasją. Jestem członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich”
.

 • autor: Paulina Łucarz
 • 15.11.2019 r. o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury wernisaż malarstwa Jarosława Drążka pt. „Malarstwo wodne”.

Wystaw swoje stoisko podczas spotkania świątecznego

 • autor: Patrycja Łempicka
 • Wystaw swoje stoisko podczas spotkania świątecznego 21.12.2019 r.

Konkurs „Casting na świętego”

Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 1 29.10.2019 r. został zorganizowany konkurs „Casting na świętego”, w którym uczniowie w krótkich scenkach prezentowali wybranych przez siebie świętych. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele naszej szkoły, oceniało wygląd zewnętrzny postaci, pracochłonność wykonania stroju, wierność odtworzenia szczegółów, pomysł, charakterystyka postaci (stopień przygotowania merytorycznego, rzeczowość prezentacji) oraz ogólne wrażenie artystyczne.  

Wyniki castingu:
I miejsce: kl. 5 B (św. Jadwiga) i kl. 8 A (św. Jerzy),
II miejsce: kl. 5 C (św. Abraham),
III miejsce: wszystkie pozostałe klasy (św. Franciszek, św. Wojciech, św. Mikołaj, św. Jan Paweł II).

 • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.
 • Konkurs „Casting na świętego” w Szkole Podstawowej nr 1.

Księżniczka Rosa i Klimek

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.
Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

16.11.2019 r. godz. 10.00
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Ignacego Paderewskiego 1A

Karty wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Paulina Łucarz
 • Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza 16.11.2019 r. o godz. 10.00 na spektakl Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i...

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 31.10.2019 do godz. 07:30 dnia 01.11.2019 W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Początkowo, zwłaszcza na wschodzie, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie również marznące i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.11.2019 do godz. 07:30 dnia 02.11.2019 W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby,  z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Dyżurny synoptyk: Michał Folwarski
Godzina i data wydania: godz. 06:23 dnia 31.10.2019

Informacja dla użytkowników wieczystych będących właścicielami lokali mieszkalnych na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki

W związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów osoby zainteresowane uiszczeniem jednorazowej opłaty przed wydaniem zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie proszone są o zgłaszanie się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Zakroczymskiej 30 p. 325, 319 tel. (22) 51 22 213, 214, 216.
Jednocześnie osoby, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym lub Kartę Dużej Rodziny proszone są o zabranie ze sobą ww. dokumentów w związku z możliwością uzyskania bonifikaty.

 • autor: Małgorzata Ciszewska

Wszystkich Świętych – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU!

Burmistrz Miasta informuje, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych od 30.10.2019 r. do 2.11.2019 r. wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w ulicach Słowackiego i Partyzantów. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ul. Partyzantów na odcinku od wjazdu do ZBK Sp. z o.o. do ul. Nałęcza.
Odcinek ulicy Słowackiego od ul. Partyzantów do bramy cmentarza zostanie wyłączony z ruchu kołowego.

Kino dzieci. Filmowa podróż dookoła świata

KINO DZIECI
FILMOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
Meksyk i kraina umarłych

„KINO DZIECI. FILMOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA” to cykl projekcji filmowych zaplanowanych z myślą o najmłodszych widzach. Podczas seansów obejrzymy klasyczne i współczesne bajki, w tym absolutne przeboje kina dziecięcego. Czekają nas ekscytujące podróże - małe i duże, dalekie i bliskie. Zapraszamy do wspólnej wyprawy w najróżniejsze zakątki świata w poszukiwaniu magii, czarów, baśni i niezapomnianych przygód. W trakcie najbliższego spotkania wybierzemy się w filmową podróż do Meksyku i krainy umarłych, gdzie poznamy niesamowite przygody tamtejszych bohaterów!
Udanej zabawy!

9.11.2019 r. (sobota) godz. 11:00
Wstęp wolny.
Sala widowiskowa.
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1 a

 • autor: Sylwia Ciuchta
 • 9.11.2019 r. o godz. 11:00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na "Kino dzieci. Filmowa podróż dookoła świata" -...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 31.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże i tam lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 31.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 1.11.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

 • autor: Ilona Bazyluk

Z wizytą na Powązkach

W dniu dzisiejszym w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” klasa 6b wybrała się z panią Anną Gardocką i Katarzyną Sprawką do Warszawy na Cmentarz Powązkowski. Pani Ania przedstawiła uczniom krótką historię cmentarza, następnie wszyscy ruszyli na spacer alejkami. Uczniowie podziwiali piękne grobowce i uczcili pamięć zmarłych zapalając znicze.

 • autor: Katarzyna Sprawka
wyświetl galerię w Cooliris
 • Klasa 6b ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Cmentarzu Powązkowskim.
 • Klasa 6b ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Cmentarzu Powązkowskim.
 • Klasa 6b ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Cmentarzu Powązkowskim.

Edukacja przyrodniczo-leśna

Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyli w październiku cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach projektu „Edukacja przyrodniczo-leśna Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim krokiem do zwiększenia ich świadomości w zakresie potrzeb i właściwych metod ochrony przyrody” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1, dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. W ramach zajęć prowadzonych z udziałem Leśniczego nasi uczniowie zostali zapoznani z Kampinoskim Parkiem Narodowym, żyjącymi w nim zwierzętami i rosnącą roślinnością. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na konieczność ochrony przyrody i poznanie różnych form ochrony oraz wpływu działań ochroniarskich na życie ludzi zwłaszcza tych mieszkających w pobliżu terenów cennych przyrodniczo. Ważnym celem zajęć było uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego i ukazanie zależności stanu środowiska od działalności człowieka.
W ramach zajęć uczniowie brali udział w grach terenowych doskonaląc swoje umiejętności pracy z mapą oraz utrwalając wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej i leśnej. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach pozytywnie wpłynął na postawę uczniów, uwrażliwił ich na piękno i walory przyrody oraz wzbudził ich odpowiedzialność za stan otaczającego nas świata. Nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyło również wielu pozytywnych emocji i wrażeń, które z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników.

 • autor: Elżbieta Żybura
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...
 • Uczniowie z klas „0”- 8 Szkoły Podstawowej nr 1 odbyli cykl zajęć na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach...

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zapraszają na uroczyste obchody 101. rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

10.11.2019 r.
godz. 15:00
Msza Św. Polowa na Cmentarzu Wojennym w Modlinie Twierdzy.
Apel Poległych, salwa honorowa.


11.11.2019 r.
godz. 10:00
Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła.

godz. 11:00
Marsz Niepodległości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

godz. 11:11
„Niepodległa do hymnu” (wspólne odśpiewanie hymnu państwowego).

 • 10-11.11.2019 r. Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zapraszają na...

Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Biorąc pod uwagę zainteresowanie tą dyscypliną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w zeszłym roku, Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” postanowił w tym roku szkolnym rozegrać zawody warcabowe na wszystkich poziomach tzn. zorganizowano turnieje klas 0-3, 4-6 i 7-8. Największe zainteresowanie było w klasach 0-3 gdyż wystartowały 54 osoby. Zawody rozgrywano systemem pucharowym do rundy finałowej, która była rozgrywana systemem „każdy z każdym”. Wszyscy grający wykazywali wielką wolę walki, nie zabrakło sytuacji, które musiała rozstrzygać komisja sędziowska. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy 0-3
I miejsce – Wójcik Jan
II miejsce – Zarzycki Sebastian
III miejsce – Maj Oliwier

Klasy 4-6
I miejsce – Tośka Klaudia
II miejsce – Malinowski Filip
III miejsce – Żeleźnicka Nikola

Klasy 7-8
I miejsce – Wasiak Bartosz
II miejsce – Jandy Jarosław
III miejsce – Grądzka Aleksandra.
    
Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” chciałby serdecznie podziękować paniom Katarzynie Chmielewskiej i Justynie Paszkiewicz za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.
Na zakończenie każdych zawodów wręczono zwycięzcom nagrody ufundowane przez UKS „Reduta”.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 30.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 31.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni.

 • autor: Katarzyna Ścisłowska

Do pary

Przed trzema laty mieliśmy premierę tomiku fraszek nowodworzanki Miry Białkowskiej pt. „Fraszkowa Uczta". Od tamtej pory, w Wydawnictwie Literackim Białe Pióro, Mira Białkowska wydała dwie książeczki z fraszkami dla dzieci, trzy powieści obyczajowe dla dorosłych i zbiór bajek dla najmłodszych. W ciągu trzech lat siedem pozycji, które cieszą się uznaniem starszych i młodszych czytelników - decyzją czytelników powieść obyczajowa „Wcale mi nie zależy” zdobyła tytuł Najlepszej książki 2018 roku.
Przed nami kolejna premiera. Tym razem Autorka ponownie zwraca się ku poezji. W drugim tomiku pt. „Do pary” obok fraszek znajdziecie także wiersze Autorki.
Premiera 16. XI.2019 r. o godz. 16.00 w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim ul. Paderewskiego 22.
Wraz z Autorką, Wokalistami i Recytatorami serdecznie zapraszamy na spotkanie premierowe do biblioteki.

 • autor: MiPBP
 • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 16.11.2019 r. o godz. 16:00 na premierę nowego tomiku Miry Białkowskiej...

Uiściłeś opłatę za psa? Jeśli tak to czeka na Ciebie niespodzianka

Na każdego mieszkańca, który uregulował opłatę „od psa” czeka miła niespodzianka.
Dzięki środkom pozyskanym w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019, Miasto zakupiło etui w kształcie kości, w których znajdują się woreczki służące do sprzątania psich odchodów.
Etui można odebrać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, w Punkcie Obsługi Interesanta znajdującym się na parterze (godziny pracy: poniedziałki 9:00-17:00, od wtorku do piątku 8:00-16:00.

 • autor: Katarzyna Krysiewicz
 • Uiściłeś opłatę za psa? Jeśli tak to czeka na Ciebie niespodzianka.

Pamiętamy!

25.10.2019 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym roku  przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a w listopadzie obchodzimy trzy ważne święta: Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie uświadomili sobie, co oznacza słowo patriotyzm. Zapalili znicze i pomodlili się w intencji zmarłych żołnierzy i swoich bliskich. Wyjście uświadomiło wychowankom, że należy pamiętać o zmarłych, kochać swoich bliskich i Ojczyznę nie tylko w dniu ich święta, ale również w dzień powszedni. Tego dnia udaliśmy się również na wycieczkę po Nowym Dworze Mazowieckim i poznawaliśmy historię Naszego miasta. Dzieci dowiedziały się, w którym miejscu był budynek zajmowany przez Gestapo, gdzie i w jakim celu było stworzone getto. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem na Placu Solnym oraz pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową. Wartości patriotyczne jakie podczas tej wycieczki zdobyli wychowankowie były świetnym uzupełnieniem lekcji historii.

 • autor: Magdalena Kujawa
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową.
 • Uczniowie klasy 1a zapalili znicze pod krzyżem przy Placu Solnym.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a zapalili znicze pod krzyżem przy Placu Solnym.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.

Spotkanie z poetką wierszy dla dzieci Panią Hanną Niewiadomską w Publicznym Przedszkolu Nr 3

8 października do naszego przedszkola przyjechała współczesna poetka wierszy dla dzieci Pani Hanna Niewiadomska. Panią Hannę gościmy już po raz kolejny, tym razem przywiozła i czytała nam wiersze, ze swego czwartego już tomiku z cyklu „Bajczytanki Pani Hanki”. Wiersze te są bardzo radosne i wesołe. Szybko wpadają w ucho i dzieci chętnie ich słuchają oraz szybko uczą się ich na pamięć.
Poetka opowiadała dzieciom jak powstają Jej wiersze, co Ją inspiruje, jak szuka tematów. Zachęciła również dzieci, aby one podsunęły jej tematy na kolejne wiersze i nie zawiodła się. Dzieci chcą wierszy o dinozaurach, samochodach, kosmosie, o postaciach z bajek tj. Kopciuszek, Czerwony Kapturek. Wspólnie z dziećmi bawiła się w szukanie rymów do podawanych przez Nią wyrazów. Na zakończenie dzieci wspólnie z poetką napisały wiersz, który zabrały do swojej sali. Można też było zakupić książkę z osobistą dedykacja poetki.
W podziękowaniu za spotkanie autorskie dzieci z grupy „Motylki” przygotowały dla poetki niespodziankę, a była to piosenka pt. „Felek Kartofelek”, która powstała z wiersza poetki o tym samym tytule, a do którego muzykę napisała nam Pani Małgosia od rytmiki. Oczywiście nie zabrakło podziękowania w formie dyplomu i kwiatów.
Spotkanie jak zawsze było bardzo miłe i przybliżyło dzieciom świat literatury.

 • autor: Zawadzka Małgorzata
 • Spotkanie z poetką wierszy dla dzieci Panią Hanną Niewiadomską w Publicznym Przedszkolu Nr 3.
  Spotkanie z poetką wierszy dla dzieci Panią Hanną Niewiadomską w Publicznym Przedszkolu Nr 3.

Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie

16 października uczniowie z kl. 5 b i 5 c oraz z oddziałów zerowych uczestniczyli w zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie. Pod kierunkiem pracownika ośrodka uczniowie zdobywali wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystywali w praktyce.

 • autor: Hanna Twardowaska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego WORD w Modlinie.
 • Mazowsze serce Polski.

Zmień nawyki – chroń powietrze

SMOG WAWELSKI  odwiedził w tym tygodniu wszystkie szkoły podstawowe w Nowym Dworze Mazowieckim.
Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem zanieczyszczenia powietrza i w jaki sposób z nim walczyć. Uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu i wyszli z niego bogatsi o wiedzę na temat ochrony środowiska.
Spektakle są częścią akcji edukacyjno-informacyjnej realizowanej przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki w ramach projektu pn. Zmień nawyki – chroń powietrze, realizowanego przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...
 • Aktorzy ze Studia Teatralnego „SZTUKA” z Trzebini w formie spektaklu i poprzez zabawę zapoznali dzieci z problemem...

Ośrodek Pomocy Społecznej - Twój drogowskaz w trudnych sytuacjach

"Ośrodek Pomocy Społecznej - Twój drogowskaz w trudnych sytuacjach" w ramach realizowanego projektu pracownicy socjalni będą udzielać informacji mieszkańcom miasta na temat działalności i możliwości skorzystania z dostępnych form pomocy w tut. Ośrodku.

Zobacz szczegóły

 • autor: OPS

ZOR RP zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w 2. Mazowieckim Pułku Saperów

23 października 2019 r. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach lekcji historyczno-wojskowej zorganizował wyjazd kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Placówek Edukacyjnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowym Dworze Mazowieckim do 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, z którym ZOR RP współpracuje.

Do Kazunia uczniowie udali się pod opieką nauczycieli oraz przedstawicieli ZOR RP: mjr. w st. spocz. Janusza Zajączkowskiego – prezesa Okręgu Mazowieckiego i członka ZG i Teresy Stroińskiej-Macińskiej - wiceprezesa Okręgu Mazowieckiego i członka ZG.
Pobyt w koszarach uczniowie i ich opiekunowie rozpoczęli od sali tradycji, gdzie zapoznali się z historią i współczesnymi osiągnięciami 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
Żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zaprezentowali młodzieży nowoczesny sprzęt, m.in. robota inżynieryjnego, saperskie wykrywacze min i metali, kombinezon przeciwwybuchowy EOD-9. Młodzież szczególnie zainteresował fakt, że wyposażenie sapera obsługującego robota waży ok. 56 kg.
Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali wyszkolenie psów służbowych.
Pluton przewodników psów jest chlubą 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Jest jedynym takim plutonem w wojskach lądowych. Pododdział brał udział w misjach poza granicami kraju, m.in. w Afganistanie. Owczarki niemieckie i owczarki belgijskie przeszkolone są specjalnie do tego, by wykrywać materiały wybuchowe, broń i amunicję. Atrakcją dla młodzieży było strzelanie w symulatorze.

 • autor: (k); foto: T. Stroińska-Macińska
wyświetl galerię w Cooliris
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...
 • Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował uczniom nowodworskich szkół lekcję historyczno-wojskową w...

XIX Dzień Papieski

13 października 2019 roku obchodziliśmy w całej Polsce XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Uczniowie wraz z s. Zofią od wczesnych godzin rannych po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kwestowanie poprzedzone było Mszą św. w parafii pw. św. Michała Archanioła i trwało przez cały dzień. W niedzielę wolontariusze zbierali pieniądze na terenie miasta, natomiast we wtorek na terenie szkoły. Dzień zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. Uczniowie zebrali łącznie 921 zł 29 gr, które zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

 • autor: Hanna Twardowska
 • Siostra Zofia z uczennicami.
  Siostra Zofia z uczennicami.

Scena Zaułek z Krzysztofem Piaseckim

Krzysztof PIASECKI, polski satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny, w programie DOBRY WIECZÓR, będzie gościem kolejnej odsłony Sceny ZAUŁEK w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Imprezę tradycyjnie poprowadzi założyciel i gospodarz Sceny ZAUŁEK Wojtek „Cichy”, a obecnie „Wkurzony” GĘSICKI.
Na Bardzo SATYRYCZNY Wieczór zapraszamy Państwa do Nowodworskiego Ośrodka Kultury w dniu 15 listopada 2019 r. o godz. 19.00.
Będzie kolorowo.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury lub za pośrednictwem platformy BILETYNA.pl

Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i na Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 15.11.2019 r. o godz. 19.00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na Sceną Zaułek z Krzysztofem Piaseckim.

Pierwszoklasiści na wycieczce w MiPBP

W środę 09.10. uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 wybrali się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Wizyta była połączona z realizowanym w tym roku w naszej szkole ogólnopolskim projektem edukacyjnym „Czytam z Klasą”. Celem wycieczki była możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek, rozwijania zainteresowań książkami oraz zachęcenia rodziców do czytania dzieciom. Pierwszaki na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci oraz zaprezentowała poszczególne etapy powstawania książki. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne. Metodą frotażu dzieci odbijały liście na przygotowanych wcześniej drzewach na kartkach A4. Wycieczka sprawiła uczniom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników. Kolejna nasza wycieczka do biblioteki już wkrótce...

 • autor: Magdalena Kujawa
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
 • Uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 na wycieczce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 26.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo lokalnie silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność poniżej 200 m. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 26.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 27.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

 • autor: Ilona Bazyluk

Akcja krokus!

Jesienią na terenie Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego zostanie posadzonych 12 000 sztuk krokusów wielokwiatowych. W akcji udział biorą placówki oświatowe prowadzone przez miasto. Podczas każdego ze spotkań dzieci poszerzają swoją wiedzę o ekologii i poszanowaniu przyrody. Każdy z młodych ogrodników otrzymuje drobny upominek. 23 października w akcji wzięli udział uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej Nr 7. Wiosną, przed budynkiem szkoły pojawią krokusowe literki!
Akcja krokus realizowana jest w ramach projektu: „Zmień nawyki – chroń powietrze” realizowanego przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej Nr 7 podczas akcji krokus.
 • Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej Nr 7 podczas akcji krokus.
 • Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej Nr 7 podczas akcji krokus.

XI Manewry Kabaretowe

Już po raz 11 nowodworska publiczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłym treningu mięśni brzucha odpowiedzialnych za śmiech podczas Manewrów Kabaretowych. Organizatorzy zatroszczyli się o atrakcyjny program, w którym znalazły się popisy topowych polskich kabaretów.
Jako pierwszy wystąpił niezwykły kwartet smyczkowy - Grupa MoCarta. Znany już chyba na całym świecie kabaret muzyczny, popisał się nie tylko doskonałym kunsztem muzycznym, ale też kreatywnym i błyskotliwym poczuciem humoru. Jako kolejny kabaret zaprezentował się Czesuaf, rozśmieszając zebraną publiczność żartem językowym, sytuacyjnym, a także pokazał się w brawurowo wykonanej piosence kabaretowej. Kabaret Zachodni, pochodzący z polskiego zagłębia młodych kabaretów – Zielonej Góry, z dużą swobodą świadczącą o wysokim poziomie aktorów i doświadczeniu, rozbawił gości Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dosyć klasycznymi w formie, a jednak zaskakującymi i przezabawnymi skeczami. Całość skomentował i ubarwił swoimi żartami lubiany stand-up’er Tomasz Jachimek. Po trzy i półgodzinnej zabawie publiczność opuszczała salę z uśmiechami na twarzach. Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarze nowodworzan, od lat dając  możliwość spojrzenia z dystansu na własne życie i sprawy otaczającego świata, znów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i pozostawiła uczestników z radością i bodaj lepszym zdrowiem. Organizatorami tegorocznej edycji Manewrów Kabaretowych było Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworski Ośrodek Kultury i Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę wsparł finansowo Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • autor: Barbara Swatek
wyświetl galerię w Cooliris
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe
 • XI Manewry Kabaretowe

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Otrzęsiny pierwszaków, ZSP 4 w Twierdzy

We wtorek, 24 września 2019 r. na terenie szkoły w Twierdzy odbył się festyn rodzinny z okazji otrzęsin klas pierwszych. Jak przystało na rangę tego wydarzenia w centrum uwagi byli uczniowie klasy I A, I B i I C. Powitano przybyłych gości burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego p. Jacka Kowalskiego, dyrektora szkoły p. Zdzisława Szmytkowskiego i radną Rady Miejskiej p. Justynę Paszkiewicz. Pierwszoklasiści zostali poddani kilku próbom, które miały dowieść, że wszyscy zasługują na miano pełnoprawnych uczniów. Zadania były bardzo urozmaicone. Należało wykazać się zdolnościami kulinarnymi, sprawnością fizyczną, a także wiedzą na temat swoich wychowawców. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z poleceniami, demonstrując swój spryt i pomysłowość. Uczestnicy zmagań doskonale się bawili, a kibicowali im rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Ogromną radość sprawił dzieciom przygotowywany na miejscu popcorn oraz ciepłe kiełbaski pieczone i sponsorowane przez p. dyrektora Zdzisława Szmytkowskiego i p. Justynę Paszkiewicz. Lizaki od p. Burmistrza Jacka Kowalskiego osłodziły dzieciom popołudnie. Nad przebiegiem imprezy czuwała wicedyrektor p. Ewa Rudnicka.
Tego popołudnia dopisała również pogoda, było słonecznie i ciepło.
Na pewno nikt się nie nudził, a wszyscy uczestnicy festynu mogli miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

 • autor: ZSP4
wyświetl galerię w Cooliris
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.
 • Otrzęsiny pierwszaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Twierdzy.

Konsultacje społeczne

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące uchwalenia Programu Współpracy Miasta Nowy Dwór Mazowiecki z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami na rok 2020.

 • autor: Iwona Kuczera
 • 30.10.2019 r. o godz. 16:30 zapraszamy do Urzędu Miejskiego (sala 410) na konsultacje społeczne dotyczące uchwalenia...

Kulinarne zabawy

 • Nowy Duch Mam zaprasza we wtorki o godz. 17:15 na bezpłatne zajęcia kulinarne dla dzieci od 3 do 10 lat.

Wyhaftuj sobie! Igłą i nitką malowane

TULIPANY – TWÓRCZE SPOTKANIA KOBIET
WYHAFTUJ SOBIE!
Igłą i nitką malowane.

Serdecznie zapraszamy Panie do wzięcia udziału w kolejnym twórczym spotkaniu „Tulipanów”, które odbędzie się w poniedziałek 4.11.2019 r. o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Zapraszam na warsztaty z haftu dla początkujących miłośników rękodzieła. Będziemy wyszywać w tamborkach, nauczymy się podstawowych ściegów hafciarskich. Każdy wykona swój własny projekt haftu i go zrealizuje. Będzie mnóstwo dostępnych wzorów i pomysłów.
Kosztu udziału: 15 zł.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały:
- tamborek,
- igłę,
- tkaninę,
- instrukcję ze ściegami do haftu,
- mnóstwo muliny.

Jeśli chcecie haftować na  materiale użytkowym (koszulki, czapki, bluzy) zabierzcie go ze sobą. Zadbajcie o to by przyniesiona przez Was tkanina była nierozciągliwa, gładka, bez wzorów i nadruków.

 • autor: Sylwia Ciuchta
 • 4.11.2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy Panie do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na warsztaty z haftu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - neonatologiczna i małego dziecka

 • Nowy Duch Mam zaprasza 9 i 30.11.2019 r. o godz. 12:00 na bezpłatne szkolenie "Pierwsza pomoc przedmedyczna -...

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 24.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe, tylko w rejonach występowania mgieł miejscami całkowite. Początkowo miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 16°C na północy do 20°C na południu województwa. Wiatr słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie małe, tylko w rejonach występowania mgieł miejscami całkowite. Silne zamglenia, miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 25.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie małe, tylko w rejonach występowania mgieł miejscami całkowite. Rano miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

 • autor: Michał Folwarski

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Obchody Światowego Dnia Seniora

17 października br. prawie 200 osób – członków nowodworskiego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkało się w lokalu Relaks by uroczyście uczcić Światowy Dzień Seniora. Obchody zorganizował nowodworski oddział Związku.

Sala lokalu Relax wypełniona była niemalże po brzegi. W uroczystościach, oprócz członków związku brali udział zaproszeni goście m.in. Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, radna Rady Miejskiej Krystna Nasiadka, władze Powiatu, przedstawiciele firm i instytucji miejskich, zaprzyjaźnionych ze Związkiem organizacji i stowarzyszeń. Przewodnicząca p. Krystyna Kocan serdecznie wszystkich powitała, a szczególnie gości i sponsorów uroczystości.
Obchody uświetnił występ zespołu Marzyciele pod kierownictwem p. Marka Tomczyka. Znane i lubiane piosenki śpiewała z zespołem cała sala, a między nimi swoją poezję, z humorem i swadą prezentowała p. Eugenia Jankowska.
Jak zawsze zaproszeni goście życzyli zebranym dużo zdrowia, radości i uśmiechu na twarzy.

 • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.
 • Obchody Światowego Dnia Seniora.

Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”

11 października 2019 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy, pt. „Igranie z obrazem”. Ta utalentowana częstochowianka na co dzień współuczestniczy przy tworzeniu szat graficznych, katalogów, stron internetowych oraz obsłudze mediów społecznościowych wielu organizacji. Przynależy do Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie oraz Jurajskiego Fotoklubu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Autorka od lat fascynuje się dziennikarstwem, literaturą i kulturą okolic Częstochowy, sztuką XIX-wieczną oraz współczesną, promocją kultury, a także oczywiście fotografią i grafiką komputerową. Podczas piątkowego wernisażu zaprezentowała nam dwie twarze swojej fotografii. Z jednej strony wyjątkowo piękne i malarskie pejzaże ze swoich wielu podróży po świecie, które przenosiły gości prosto w śródziemnomorskie klimaty. Z drugiej strony nieszablonowe fotografie inspirowane kalejdoskopami, a przedstawiające fascynujące połączenie gry światłem, kolorem oraz figurami geometrycznymi. Te wyjątkowo oryginalne dzieła przyciągały wzrok wszystkich odwiedzających.
Zapraszamy serdecznie do Galerii „Łącznik” Nowodworskiego Ośrodka Kultury – wystawa Eweliny Dziewońskiej-Chudy potrwa jeszcze do 13.11.2019!

 • autor: Paulina Łucarz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.
 • Wernisaż fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. „Igranie z obrazem”.

Rozbiegani na jesiennych trasach

Trzeba przyznać, że piękne lato mamy tej jesieni. Słoneczna pogoda zachęca do startów, a w ubiegły weekend Rozbiegani znów byli obecni na kilku imprezach biegowych. Sukcesem zakończył się 20 Maraton w Poznaniu, w którym pobiegli Sebastian Strumnik, Adam Gollnik czas 3:25:35, Dariusz Patalan czas 3:37:45, Daniel Nowak czas 4:15:37 i Jarosław Kurkowski 4:15:54. Szczególne brawa należą się Sebastianowi Strumnikowi, który osiągając czas 3 godz. 05 minut i 50 sekund zakończył walkę o zdobycie Korony Maratonów Polskich w jednym roku. Gratulujemy nie lada wyczynu i samozaparcia.
A pozostałym panom również gratulujemy udziału, rekordów życiowych i trzymamy kciuki za ich dalsze starania o zdobycie korony. W sobotę na I Festiwalu Biegowym w Zielonce wystartował Andrzej Wanowski. Najliczniejszą reprezentację mieliśmy jednak na IV Biegu Orła w Czosnowie, gdzie wystartowali Basia Sobczyk, Katarzyna Stradza, Katarzyna Strumnik, Katarzyna Owczarek, Anna Jaworek, Joanna Bieniek, Madzia Klimek-Majewska, Karol Bielec, Andrzej Wanowski, Dariusz Bagnicki, Jarek Czarnecki, Adam Korzeń, Marcin Majewski. Gratulacje dla naszej trenerki Joanny Bieniek, która wygrała w kat. open kobiet, a także dla Katarzyny Owczarek, która otarła się o podium, zajmując 4 miejsce open kobiet. Brawa dla wszystkich i powodzenia w kolejnych startach.

 • autor: Rozbiegamy Nowy Dwór
wyświetl galerię w Cooliris
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.
 • Rozbiegani na jesiennych trasach.

Spotkanie z dietetyczką

 • Nowy Duch Mam zaprasza 25.10.2019 r. o godz. 10:00 do Ośrodka Pomocy Społecznej na spotkanie z dietetyczką Adrianą...

Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem

16 października 2019 r., podczas Nowodworskich Spotkań Jazzowych w Nowodworskim Ośrodku Kultury wystąpił Adam Bartoś z zespołem. Usłyszeliśmy jego świetne, energetyczne utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Fantastyczny, żywiołowy i bardzo zróżnicowany muzycznie koncert bardzo spodobał się nowodworskiej publiczności, która nie wypuściła zespołu ze sceny bez wykonania bisów.
Skład zespołu:
Adam Bartoś – śpiew / gitary / harmonijka,
Jan Jarecki – piano,
Maciej Baraniak – kontrabas / bas,
Paweł Stryczniewicz – perkusja.

 • autor: Paulina Łucarz
wyświetl galerię w Cooliris
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.
 • Nowodworskie Spotkania Jazzowe - Adam Bartoś z zespołem.

Igranie z obrazem - wystawa fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy

Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy pt. "Igranie z Obrazem".
Galeria Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury
11 października 2019 r. - 13 listopada 2019 r.
Wstęp wolny.

Ewelina Dziewońska-Chudy – częstochowianka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk. Doktorantka w AJD w Częstochowie na kierunku literaturoznawstwo. Współuczestniczy przy tworzeniu szaty graficznej, katalogów, stron internetowych oraz przy obsłudze mediów społecznościowych różnych organizacji. Przynależy do Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie czy Jurajskiego Fotoklubu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Od kwietnia 2017 roku pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków Oddział w Częstochowie.
Interesuje się dziennikarstwem, literaturą i kulturą regionu, sztuką XIX wieczną oraz współczesną, promocją kultury oraz fotografią i grafiką komputerową.

Wystawy:
-wystawa fotografii „Trwaj chwilo...”, Galeria Skalna, Strzelin k. Wrocławia 2005,
-wystawa malarstwa i tkanin „Pamięć wielkości Jana Pawła II, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. W. Wereszczyńskiej, Klub Spółdzielczy Cz.S.M. Nasza Praca, Częstochowa 2006,
- wystawa „Przyroda – Impresje”, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. W. Wereszczyńskiej, Klub Spółdzielczy Cz.S.M. Nasza Praca, Częstochowa 2006.
- wystawa indywidualna „Od-cienie świata”, Galeria Zwiastun w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, 06.11-14.12.2015,
- wystawa fotografii i grafiki „Trzy spojrzenia. Rysunek-Fotografia-Grafika”, Biblioteka Główna Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, 03-31 marca 2016.
- wystawa pokonkursowa XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2016, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, 29.04-02.06.2016,
- wystawa „Dwa światy” w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu, Dobrodzień, 16.06-08.07.2016,
- wystawa „Wyrazić siebie”, Galeria Zwiastun w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, 08.09-02.10.2016,
- wystawa indywidualna w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie „Galeria Fotopobudka”, 06.03-24.04.2017,
- wystawa pokonkursowa pt. Co jest ładne, Co ciekawe? w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, 23.06-30.06.2017,
- wystawa indywidualna „Przenikanie kultur” w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu, Dobrodzień, 27.10-15.11.2017.
- poplenerowa wystawa fotografii Lefkada 2017, Galeria Art Foto w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, 09-02-28.02.2018,
- wystawa fotograficzna „Kalejdoskop orientalny” w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, 20.02-04.03.2018,
- wystawa zbiorowa „Sztuka na pomoc” w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, 7-12.10.2019,
- wystawa indywidualna „Igranie z obrazem” w Nowodworskim Ośrodku Kultury, 11-25.10.2019.
Nagrody i wyróżnienie:
- wyróżnienie w II edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego w kategorii PORTRET organizowanego przez ToDobryKurs.pl, Warszawa 2016.

 • autor: Paulina Łucarz
 • Do 13.11.2019 r. zapraszamy do Galerii Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury na wystawę fotografii Eweliny...

Złączyć się z narodem

Zapraszamy na spotkanie, aby obejrzeć wyjątkowy film o potomkach polskich zesłańców mieszkających do dziś w Kazachstanie.
Po projekcji odbędzie się dyskusja na temat repatriacji.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
30 października 2019 r. godz. 18.00
Wstęp wolny.

 • autor: Krzysztof Borowski
 • 30.10.2019 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na spotkanie, podczas którego obejrzymy wyjątkowy...

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zapraszają na uroczyste obchody 101. rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

10.11.2019 r.
godz. 15:00
Msza Św. Polowa na Cmentarzu Wojennym w Modlinie Twierdzy.
Apel Poległych, salwa honorowa.


11.11.2019 r.
godz. 10:00
Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła.

godz. 11:00
Marsz Niepodległości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

godz. 11:11
„Niepodległa do hymnu” (wspólne odśpiewanie hymnu państwowego).

 • 10-11.11.2019 r. Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów zapraszają na...

Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Biorąc pod uwagę zainteresowanie tą dyscypliną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w zeszłym roku, Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” postanowił w tym roku szkolnym rozegrać zawody warcabowe na wszystkich poziomach tzn. zorganizowano turnieje klas 0-3, 4-6 i 7-8. Największe zainteresowanie było w klasach 0-3 gdyż wystartowały 54 osoby. Zawody rozgrywano systemem pucharowym do rundy finałowej, która była rozgrywana systemem „każdy z każdym”. Wszyscy grający wykazywali wielką wolę walki, nie zabrakło sytuacji, które musiała rozstrzygać komisja sędziowska. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy 0-3
I miejsce – Wójcik Jan
II miejsce – Zarzycki Sebastian
III miejsce – Maj Oliwier

Klasy 4-6
I miejsce – Tośka Klaudia
II miejsce – Malinowski Filip
III miejsce – Żeleźnicka Nikola

Klasy 7-8
I miejsce – Wasiak Bartosz
II miejsce – Jandy Jarosław
III miejsce – Grądzka Aleksandra.
    
Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” chciałby serdecznie podziękować paniom Katarzynie Chmielewskiej i Justynie Paszkiewicz za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.
Na zakończenie każdych zawodów wręczono zwycięzcom nagrody ufundowane przez UKS „Reduta”.

 • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.
 • Warcabowy maraton w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.

Prognoza pogody dla Mazowsza

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAZOWIECKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 30.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.10.2019 r. do godz. 07:30 dnia 31.10.2019 r.
W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni.

 • autor: Katarzyna Ścisłowska

Do pary

Przed trzema laty mieliśmy premierę tomiku fraszek nowodworzanki Miry Białkowskiej pt. „Fraszkowa Uczta". Od tamtej pory, w Wydawnictwie Literackim Białe Pióro, Mira Białkowska wydała dwie książeczki z fraszkami dla dzieci, trzy powieści obyczajowe dla dorosłych i zbiór bajek dla najmłodszych. W ciągu trzech lat siedem pozycji, które cieszą się uznaniem starszych i młodszych czytelników - decyzją czytelników powieść obyczajowa „Wcale mi nie zależy” zdobyła tytuł Najlepszej książki 2018 roku.
Przed nami kolejna premiera. Tym razem Autorka ponownie zwraca się ku poezji. W drugim tomiku pt. „Do pary” obok fraszek znajdziecie także wiersze Autorki.
Premiera 16. XI.2019 r. o godz. 16.00 w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim ul. Paderewskiego 22.
Wraz z Autorką, Wokalistami i Recytatorami serdecznie zapraszamy na spotkanie premierowe do biblioteki.

 • autor: MiPBP
 • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 16.11.2019 r. o godz. 16:00 na premierę nowego tomiku Miry Białkowskiej...

Uiściłeś opłatę za psa? Jeśli tak to czeka na Ciebie niespodzianka

Na każdego mieszkańca, który uregulował opłatę „od psa” czeka miła niespodzianka.
Dzięki środkom pozyskanym w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019, Miasto zakupiło etui w kształcie kości, w których znajdują się woreczki służące do sprzątania psich odchodów.
Etui można odebrać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, w Punkcie Obsługi Interesanta znajdującym się na parterze (godziny pracy: poniedziałki 9:00-17:00, od wtorku do piątku 8:00-16:00.

 • autor: Katarzyna Krysiewicz
 • Uiściłeś opłatę za psa? Jeśli tak to czeka na Ciebie niespodzianka.

Pamiętamy!

25.10.2019 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym roku  przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a w listopadzie obchodzimy trzy ważne święta: Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie uświadomili sobie, co oznacza słowo patriotyzm. Zapalili znicze i pomodlili się w intencji zmarłych żołnierzy i swoich bliskich. Wyjście uświadomiło wychowankom, że należy pamiętać o zmarłych, kochać swoich bliskich i Ojczyznę nie tylko w dniu ich święta, ale również w dzień powszedni. Tego dnia udaliśmy się również na wycieczkę po Nowym Dworze Mazowieckim i poznawaliśmy historię Naszego miasta. Dzieci dowiedziały się, w którym miejscu był budynek zajmowany przez Gestapo, gdzie i w jakim celu było stworzone getto. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem na Placu Solnym oraz pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową. Wartości patriotyczne jakie podczas tej wycieczki zdobyli wychowankowie były świetnym uzupełnieniem lekcji historii.

 • autor: Magdalena Kujawa
wyświetl galerię w Cooliris
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a pod obeliskiem upamiętniającym II wojnę światową.
 • Uczniowie klasy 1a zapalili znicze pod krzyżem przy Placu Solnym.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Uczniowie klasy 1a odwiedzili cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim.